4, P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND SCHERPENISSE STAVENISSF SINT MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND EENDRACHTBODE Donderdag 23 september 1976 7 en 8 oktober Adler confectie verkoop bij GELUK Markt 7 THOLEN Gymnastiekvereniging Het bestuur In samenwerking met de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen mevr. G. van Elsacker-Brand Damclub de Eendracht Bejaarden in 't archief Aanbesteding Ten Ankerweg Plattelandsvrouwen Schaken Wiltu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd 1926 50 jaar ijsclub Sint-Annaland 1976 Uitbreiding Streekmuseum Bejaardenreis Viswedstrijd Jaarvergadering DSVF Een dagje Kopenhagen Peuterspeelzaal van start Tien jaar zangkoor Afscheid ds. De Reuver Ds. A. de Reuver neemt zondagmiddag om half drie afscheid van de hervormde gemeente Tholen wegens zijn vertrek naar Capelle a/d IJssel. Hij deed op 14 juni 1972 intrede in Tholen. Ds. de Reuver is o.a. redacteur van de kerkbode en plaatsvervangend afge vaardigde naar de generale synode. Hij werd in 1942 in Rotterdam geboren en studeerde Nederlands aan de rijksuni versiteit in Leiden en theologie aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Kinderkledingbeurs Bij voldoende belangstelling willen In eke Beets en Marion de Korver in het winkeltje De Smederij in de Visstraat op dinsdag 26 en woensdag 27 oktober een tweede hands kinderkledingbeurs orga niseren. Hun bedoeling is, om gedragen kinderkleding die schoon en heel is, te verkopen voor het bedrag dat de gever er voor vraagt met een maximum van tien gulden. De beurs wordt gehouden voor de leeftijd van 2 tot 6 jaar. Moeders die het leuk vinden kunnen de kleertjes afgeven bij Ineke Beets in de Visstraat (tel. 2443) of bij Marion de Korver, Jan van Beaumontstraat 10 (tel.2912). Ineke en Marion hopen dat hun actie veel succes zal hebben, zodat ze in de toekomst meer van deze beurzen zullen kunnen organiseren voor verschillende leeftijden. adv. IM Vroege aanrijding. Vorige week woensdagmorgen was er om kwart over zeven al een aanrijding bij de kruising Grindweg/Ten Anker- weg. De vrachtwagen van M. de J. uit Rooseffdaal schoof bij het linksaf slaan door en kwam in botsing met de perso nenauto Van F.P.R.L. uit 1 hólen, die de voorrangsweg opreed. Hel liep af met materiële schade. Vrijdag was er een aanrijding bij de Kettingdijk, toen de Belg J.L.. uit Sta broek linksafwilde slaan met zijn auto. Hij had voorgesorteerd en gaf richting aan, maar de hem achteropkomende mevr. J.H. uit Tholen reed tegen de achterkant van de Belgische auto. Ook deze botsing beperkte zich tot materiële schade. Er is een groep bijgekomen voor de jongens van de 1ste t/m 3de klas van de lagere school Dus jongens kom op!! donderdags van 5 tot 6 uur gymlokaal Zoekweg advertentie IM. Herfstbloemen succes De tentoonstelling "Herfstbloemen" heeft in de Gasthuiskapel ruim drieh onderd bezoekers getrokken. Woensdag werd de expositie geopend en zaterdag middag was de finale. Ondanks de stro mende regen waren er toen nog veel be zoekers, zowel mannen als vrouwen. De bejaardensoos kwam een kijkje nemen en enkele klassen van de huishoudschool De Oesterschelp. Veer tig inzenders hadden voor 65 bloem stukken en planten gezorgd. De organisatie was in handen van het streekmuseum De Meestoof. Wegens verblijf van voorzitter ir. M.A. Geuze in Amerika, sprak mevr. J. Versluijs-van Dalen een slotwoord. Aan de veertig in zenders reikte zij als herinnering een vaantje uit. Ze dankte iedereen voor de deelname en in het bijzonder mevr. Volmuller uit Poortvliet voor de mede werking en bibliothecaresse mej. Blaas voor de boekenstand over bloemen en planten. Mevr. Versluijs wees erop, hoe Aanmelding voor de volgende cursussen is vanaf heden mogelijk Nederlands 20 lesuren Engels 20 lesuren Pottenbakken 20 lesuren Schaken 20 lesuren Tekenen 20 lesuren De lessen worden gegeven in de gem. Mavo-school te Tholen op een nader overeen te komen avond, kosten: 3.50 per lesuur Zo spoedig mogelijk opgeven bij: Oudelandsepoort 17, Tholen tel. 01660 - 2970 De cursussen kunnen alleen doorgang vinden bij voldoende deelname advertentie IM. in het verre verleden reeds met bloemen en planten werd gewerkt: door Egypte- naren. Romeinen en Grieken. Bekend is de Japanse bloemsierkunst. Omstreeks 1850 werd de eerste versiering toege past: het manchet bij de Biedermeier stijl. Er zijn leuke creaties mogelijk, zoals ook op deze tentoonstelling Her fstbloemen bleek, aldus mevr. Versluijs. In de kantine van Total in Borssele is zaterdag het vijftigjarig bestaan van de Zeeuwse dambond gevierd. In de voor middag speelde Hugo Verpoest een si multaan tegen 48 Zeeuwse dammers. Van de Eendracht waren er zes deelne mers: vier senioren en twee jeugddam- mers. Van de laatsten wist H. Geluk zijn partij tegen Verpoest te winnen. Jan Nagtegaal liet zich ook niet onbetuigd: hij zat nog alleen tegen de simultaans- peler te dammen terwijl de anderen al klaar waren. Jan verloor, maar zijn prestatie was er niet minder om. In de wedstrijd Zeeland-België speelde P. Nieuwenhuijzen op bord 7 tegen R. Pi- cart. Het werd remise in een partij waar zeker op terug gezien kan worden. In de wedstrijd Zeeland-Dordrecht speelde J.A. van Akkeren op bord 12. Dit werd eveneens remise. Tegen F. Basten-Mei- jer. C. Droogers speelde remise op bord 19 tegen C. van Zanten. Bij de Zeeuwse jèugdspelers won H. Geluk van P. Rijs wijk. Tholen was goed vertegenwoor digd en boekte mooie resultaten. Voor de leden van de bejaardensociëteit werd het woensdag 15 september een bijzonder gezellige middag. Na het ge bruikelijke kopje thee in de soos, ging men naar het stadhuis, waar gemeen te-archivaris J.P.B. Zuurdeeg het gezel schap opwachtte. Hij vertelde in het kort de geschiedenis van onze stad, waarna een rondgang door het gebouw werd gemaakt. Men zag drie waardevolle schilderijen, twee scheepsmodellen en andere bijzondere, antieke voorwerpen. Ook gaf dhr. Zuurdeeg uitleg bij een wandkleed, dat bij het 600-jarig bestaan van Tholen door vrouwen uit onze stad is vervaardigd. Tot slot genoten de be jaarden nog van een uitstekende koffie maaltijd in hotel Zeeland. Dit alles was weer mogelijk dankzij de fancy fair die iedere winter door de vrouwenraad wordt georganiseerd ten bate van het bejaardenwerk. Tussen het stadhuisbe- zoek en de maaltijd werd in de Gas thuiskapel nog de tentoonstelling her fstbloemen bezichtigd. De aanbesteding van het reconstrueren van de Ten Ankerweg is een meevaller voor het gemeentebestuur geworden. De laagste inschrijver, aannemingsbedrijf Gebr. J. en M. Moerland en Zonen B.V. uit Sint-Annaland, bleef twee ton onder de begroting. De inschrijving bedroeg 475.000 gulden, zonder risicoverreke ning en exclusief 16% BTW. Dit is alleen het grond- en straatwerk. De kosten voor de nutsbedrijven PZEM en WMZ en enkele grondaankopen komen daar nog bij. In de gemeenteraad genoemde 1 mil joen gulden wordt echter dankzij de gunstige aanbesteding lang niet gehaald. Ook met het nog aan te besteden be plantingsplan vooi ue Ten Ankerweg zal men totaal nu wel beneden het miljoen blijven. De voordelige aannemingssom is een gevolg van de strijd tussen de inschrij vers om dit werk te krijgen. De grote onderlinge verschillen wijzen ook dui delijk in die richting. Er zijn ruim veertig bestekken aangevraagd bij het gemeen tebestuur, waarvan er slechts tien een inschrijving tot gevolg hadden. 1. Gebr. Moerland, St. Annaland 475.000 excl. BTW 2. Van Dijck-Petit, Bergen op Zoom 537.000 3. Gebr. Oo- men, Rucphen 571.000 4. Hollandse Wegenbouw Zanen. Heemstede 577.000 5. Joh. van Vossen en Zonen. St. Anna land 582.000 6. v/h G. Roest, Fijnaart 588.000 7. Jaarsveld, Brunssum 610.000 8. Stevin. Goes 612.000 9. v.d. Elshout en De Bont, Steenbergen 630.000 10. Wallaard, Noordeloos 668.500 gulden excl. BTW. Vijftien plattelandsvrouwen hebben dinsdagmiddag een bezoek gebracht aan Veere. Nadat atelier De Schapekop was bezocht, ging men koffie drinken in de Campveerse Toren. Na nog een wandeling langs het water te hebben gemaakt, ging het weer huiswaarts. We gens het geringe aantal deelneemsters werd de reis met vier personenwagens gemaakt. Men genoot er niet minder Oud papier De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag 4450 kg oud papier op gehaald voor het instrumentenfonds. Collecte De KWF-collecte voor de kankerbe strijding heeft 1619,50 opgebracht, wat 214,85 meer is dan vorig jaar. De or ganisatrice mevr. Bevelander brengt ge vers en collectanten hartelijk dank. Het juniorenteam tot dertien jaar heeft zijn eerste wedstrijd om het clubkam pioenschap van Nederland met 4-1 ver loren van De Pion uit Hilversum. Daar entegen werd met 2-3 gewonnen van De Pion uit Groesbeek. De Oud-Vosse- meerse schaakclub, die Noord-Brabant vertegenwoordigt, neemt op de ranglijst de 9e plaats in. Op 16 oktober wordt het toernooi voortgezet. Juniorencompetitie: Ronnie Eindhout - Antoon de Koning 0-1. Ka rin Heijboer - Piet Bevelander 0-1. Be velander - Meriam Polder 0-1, Lilian de Leeuw - Marco Polderman 0-1, De Leeuw - Frank van Treijen 0-1, Querini Bril - Edo Voortman 1-0. Vanavond geen schaken voor junioren. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. IM Biljarten De Poedelaars: A. van Poortvliet - A. Heijboer 1-1, J. Plandsoen - P. Moerland 0-2, P. Timmermans - J. van Gorsel 2-0, P. van Gastel - M. van Poortvliet 0-2, L. Klippel - J. Kouwen 1-1, M. Pipping - J. Heijboer 0-2. Krijt op Tijd: F. Hommel Jzn - F. Hommel Azn 2-0, D. Polderman - J. Schetters 2-0, M. Goudzwaard -H. van Daalen 0-2, A. Douw - A. Goudzwaard 2-0, J. van Daalen - A. Boer 2-0, A. Aarnoudse - C. Wessels 0-2, M. v.d. Logt - G. Minheere 2-0, M. Schot - J. Rij- stenbil 0-2, A. Hommel - W. de Leeuw 0-2, M. Mosch - A. Verhees 0-2, M. Voormeulen - J. Vaders 0-2, J. Hommel - A. van Daalen 0-2, J. Potappel - H. Zeeman 0-2, I. Berkeij - J. Kruf 0-2. Hoogste serie 18 J. Schetters, beste ge middelde 4.73 C. Wessels, meeste poedels 25 J. Rijstenbil. Bekerhouders A. van Daalen werd in de le ronde ver rassend uitgeschakeld door M. v.d. Logt. Hoogste serie 19 A. Hommel, beste ge middelde 3.90 J. Hommel, beste Poede laar 21 H. Zeeman. M. Mosch - A. Ver hees 0-2, A. Douw - J. Schetters 0-2, A. Hommel Fzn -H. van Daalen 2-0, M. Voormeulen - J. Vaders 0-2, G. Min heere - J. Hommel 0-2, M. v.d. Logt - A. van Daalen 2-0, C. Wessels - A. Aarnoudse 2-0. J. Potappel - H. Zeeman 2-0, F. Hommel Jzn - A. Goudzwaard 0-2, A. Boer - F. Hommel Azn 0-2, I. Berkeij - M. Goudzwaard 0-2, J. van Daalen - M. Schot 0-2. J. Kruf - D. Pol derman 0-2, J. Rijstenbil - W. de Leeuw 2-0. Nooit Gedacht: A-team A. v.d. Zande - M. van Hees 0-2, W. Heijboer v A. Goedegebuure 0-2, M. Goedegebuure - O. Vroegop 2-0, P. Steijns - A. v.d. Zande 2-0, C. Vroegop - W. Saparow 2-0, A. Goedegebuure - M. Goedege buure 0-2, J. de Klerck - J. van Meer 2-0, J. Geuze - P. Steijns 0-2. B-team J. van Meer - D. Hendrikse 0-2, F. Zwegers - J. de Klerck 0-2. De Treffers: hoogste serie J 20 J. de Reus, G. Havermans - J. Etienne 2-0, P. Vis - C. Burgers 2-0, J. de Reus - F. Hommel Mzn 2-0, P. de Leeuw - H. Hommel 2-0, L. van Wezel - M. Lind- hout 2-0, A. Goosens - B. den Hollander 2-0. Tafeltennis Velocitas vervolgde zaterdagavond in de gymzaal de clubcompetitie tafeltennis. Senioren: G. Vis - J. Voortman 21-10, 21-15 G. Vis - A. Vis 15-21, 13-21 A. Vis - P. Ridderhof 19-21, 24-22, 21-17. Ju nioren: Hans Polderman - Rian Quist 21-4, 21-9 Jan Willem Slager - Anne- marie Timmermans 21-15, 21-15 Piet Bevelander - Rian Quist 21-7. 21-5 Hans Vogel - Annelies Quist 21-11, 21-12 Hans Polderman - Bart Voortman 21-2, 21-6 Karin Tholenaar - Rianne de Leeuw 17-21, 11-21 Jan Willem Slager - Lilian de Leeuw 21-6, 21-4 Hans Vogel - Rianne de Leeuw 21-6, 21-7 Hans Pol derman - Karin Tholenaar 21-10, 21-4 Edo Voortman - Rianne Quist 8-21, 6-21, Jeroen Vroege - Lilian de Leeuw 16-21, 15-21 Bart Voortman - Annelies Quist 10-21,25-23 Zangvereniging 30 jaar De Christelijk Gemengde Zang vereniging viert zaterdagavond om half acht in het dorpshuis De Vossenkuil het dertigjarig bestaan. Behalve het jubile rende koor o.l.v. dirigent A. Ridderhof verlenen ook de Chr. Gem. Zang- 1 vereniging Crescendo uit Poortvliet, eveneens o.l.v. A. Ridderhof, en het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droogers-Vogel hun medewerking aan deze zangavond. Iedere belangstellende is van harte welkom. Dhr. A. Gunst was dertigjaar geleden de initiatiefnemer tot oprichting van het zangkoor. De toenmalige predikant ds. Goverts had een aantal jonge mensen om zich heen verzameld die af en toe zongen. De dominee schreef erover in de Kerkbode, wat hij ook wel eens deed over het Nederlands Hervormd kerk koor. Van laatstgenoemd koor was dhr. Gunst lid. Toen deze een keer aanwezig was bij een optreden van de jong Her vormden, vroeg dhr. Gunst aan de do minee of er geen fusie mogelijk was zo dat men een zangvereniging kon op richten. Dit werd in praktijk gebracht en veertig inwoners gaven zich op als lid: hervormden, gereformeerden en katho lieken. In dertig jaar bouwde het koor een groot repertoire geestelijke liederen op. Sinds Kerstmis vorig jaar treedt het 33 leden tellende koor in een nieuw costuum op. De repetities zijn op maan dagavond. Het bestuur bestaat uit voor zitter A. Geertse, secretaris A. Gunst, penningmeester J. Jongsman en de le den A. Geuze en L. Hommel-Nuts. Naast oprichter Gunst is ook het echt paar Ridderhof-van der Vlies reeds der tigjaar lid van het Chr. Gem. Zangkoor, dat zaterdagavond zijn dertigjarig bestaan viert. tena naar slot Loevestein. Na de koffie werd dit mooie slot bezichtigd. De gids bleek uitstekend op de hoogte en vertelde over de bewoners en de ma nieren uit vroegere eeuwen. Dit maakte het voor de plattelandsvrouwen erg boeiend. Vervolgens ging het, door de Bommelerwaard naar Heusden, waarde koffiemaaltijd al klaar stond. Heusden is een oud stadje met wallen en veel oude geveltjes. De twintig dames gingen daar op bezoek bij plattelandsvrouw mevr. Hilwig, die vertelde over haar werk voor de ont wikkelingslanden. Vier dames uit Sint- Annaland en vier uit Heusden showden Indiase kleding en sieraden. Het was een leuke middag. Ongeveer kwart voor vijf vertrok de bus via Waalwijk en Breda naar de Wouwse Tol, waar de warme maaltijd werd genuttigd. Na een geslaagde dag waren de platte landsvrouwen om acht uur weer thuis. Reis plattelandsvrouwen Twintig plattelandsvrouwen vertrokken dinsdagmorgen half negen met een kleine bus van Klundert' tours voor een dagje uit. De reis ging via Steenbergen, Raamsdonkveer door het land van Al- TJT s* Uitnodiging voor alle (ook de vrouwelijke) leden. Op 1 oktober 1976 viert de ijsclub Sint- Annaland haar 50-jarig bestaan in het dorpshuis. Willen zij die het gouden jubileum willen bijwonen om 19.45 uur aanwezig zijn. Een uurtje historie en felicitatie, een uurtje bingo en verder muzikale gezelligheid. Het Bestuur adv. I.M. De uitbreiding van het streekmuseum De Meestoof is gegund aan aannemer J.C. den Engelsman en Zonen voor 41.209 gulden inclusief BTW. Het ge meentebestuur had de plaatselijke aan nemers in de gelegenheid gesteld om in te schrijven. Dé bejaardensoos heeft voor woensdag 6 oktober nog een middagreis gepland naar het Westland. Het vertrek is om 1 uur vanaf de Brugstraat. Opgave bij dhr. Joh. Moerland. Bierensstraat. Afsluiting haven. Het is de bedoeling dat volgende week de stalen dam wordt aangevoerd die de monding van de haven moet afsluiten in verband met de bouw van een keersluis. De stalen dam wordt met vrachtauto^ aangevoerd via de Veerweg. Het werk is in handen van de directie sluizen en stuwen van Rijkswaterstaat, die dit kar wei uitvoert in het kader van dijkvers terkingen Oosterschelde. De eigenlijke bouw van de keersluis moet nog aan besteed worden. Bij het Waterschap heeft men goede moed dat hieraan dit jaar nog begonnen wordt. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: Cornelia Pieternella d.v. C.L. Potappel en M.W. Slager Overleden: Leendert Hage, geb. 9-9-1898, geh.gew. met S.P.J. Hout Huwelijken: Marinus C. Andriessen uit Scherpenisse geb. 3-4-1954 en Martina P. Klippel geb. 3-10-1955; Cornelis Smits, geb. 27-7-1950 en Jozina J. Ca pelle geb. 27-8-1954 Vestigingen: Theodorus P.F. Vermunt uit Roosendaal; Pieter B.W. Schaaij (2 pers.) uit Spijkenisse; Marinus C. And- riesse uit Scherpenisse Vertrekken: Janna Dorst naar Sint An naland Peuterspeelplaats 't Hummeltje. Op donderdag 16 september is de eerste ouderavond van de peuterspeelplaats gehouden. Ongeveer 30 personen woonden deze bijeenkomst bij. Er werd een huishoudelijk reglement vastgesteld waarin alles geregeld is m.b.t. de peu terspeelplaats. In deze bijeenkomst werd tevens besloten om de peuterspeelplaats '"t Hummeltje" te noemen. Indien u belangstelling heeft om uw kind te plaatsen op de peuterspeelplaats, dan moet u kontakt opnemen met de secretaresse mw. H. Polderman, Molen dijk 17, (tel. 2909). Ook voor andere in lichtingen b.v. de kosten, kunt u hier terecht. Gewond bij botsing. De zoon van de familie V. kwam zon dagmiddag op de kruising Albert Schweizerstraat/Winston Churchills- traat met zijn bromfiets in botsing met een personenauto. De bromfietser kwam vanaf de Groenedijk. Dr. Note- boom verleende eerste hulp aan de bromfietsbestuurder. Zeeuwse collecte. Enkele leden en vrouwen van leden van de muziekvereniging Euterpe hebben 1107,65 ingezameld voor de Zeeuwse collecte. Namens de stichting Zeeland hartelijk dank aan de goede gevers en collectanten. Dankzij de collecte kunnen lichamelijk gehandicapten, blinden, enz. met vakantie. Ook Euterpe houdt er nog wat van over. De Bidon. Zestien fietsers hebben zondag 84 km. naar Roosendaal gereden. Ondanks de vier lekke banden werd nog in een be hoor Ijk tempo gereden. Men was om negen uur gestart en arriveerde om 12.10 u. bij het clublokaal. Gezien de afne mende deelname, werd besloten de afs tanden wat in te krimpen tot 70 a 80 km., zodat men vroeger thuis is. Zondag morgen om negen uur wordt 73 km. ge reden naar Moerstraten. Vrachtwagen kantelde. Dinsdagmiddag kantelde een vrachtwa gen van een conservenfabriek, geladen met diepvrieskuikens, ijs en andere conserven van het Spuidamplein bij het afgebrande café "Land- en Haven zicht". De wagen kwam terecht op de bietenopslagplaats. Er was behoorlijk materiële schade, maar de chauffeur kwam met de schrik vrij. Goed jaar Rabobank. "Als we vanavond onze 60e jaar vergadering houden, gaan de gedachten onwillekeurig terug naar 1916 het jaar van oprichting. We kunnen dan nu wel vaststellen dat zij die destijds onze bank hebben opgericht een verstandig besluit hebben genomen, want vandaag de dag is onze Rabobank "Poortvliet" niet meer weg te denken uit onze gemeenschap". Met deze woorden verwelkomde dinsdagavond 14 september, voorzitter J. N. van der Slikke 32 leden in café Tolrust. De voorzitter herdacht de in 1975 over leden oud-kassier dhr. C. J. Steenpoorte, welke van 1945 tot 1961 me veel toewij ding de belangen van de bank heeft ge diend. Zijn naam "zal steeds in de ge schiedenis van de bank en bij ons per soonlijk in herinnering blijven. Uit het zakelijk overzicht van de voor zitter blijkt dat 1975 een goed jaar is geweest voor de bank. Het balanstotaal steeg met twee miljoen gulden tot 13.700.000,— De spaargelden namen toe met 1.600.000,—, waardoor de 10 mil joen grens werd gepasseerd. Deze mijlpaal werd in november van het vorig jaar gevierd door de inlegger voor de 10 miljoen, met de inlegger van de 10 mil joen en die erna een blijvende herinne ring te schenken. Na aftrek van belastingen en reser veringen resteert een winst van 58.270,—. Dit zijn cijfers welke alle voorgaande jaren overtreffen. Hieraan zijn de goede resultaten in de landbouw en veeteelt over 1975 niet vreemd. Al lijkt de winst hoog, met een dergelijk groeiend balanstotaal, de toenemende uitzettingen, en niet in het minst de in flatie, is het noodzakelijk dat de reserves van de bank regelmatig worden opge voerd. Nadat de notulen van de vorige verga dering waren voorgelezen werden de cijfers nader toegelicht door de direk- teur dhr. Hoek. De leningen namen toe met een half miljoen tot 5.252.000,—, hiervan is de grootste post de hypotheken n.l. 3.728.000,—. De debetstand in de reke ning-courant bleef rond de 1.100.000,— schommelen, de crediet- stand steeg echter met een half miljoen tot 1.865.000,—, waarvan 826.000,— op de privé-rekeningen. Het aantal privé-rekeningen groeide met 53 tot 440. De overige diensten van de bank gaven een bevredigende ontwikkeling te zien. Zo neemt de assurantiebemiddeling nog steeds toe, is de verkoop van reizen vrij stabiel, en is de verhuur van safeloketten zo groot dat er weer uitbreiding van het aantal moet plaats vinden. De heren C.P. Bijl en J. de Rijke, resp. bestuurslid en lid van de raad van toezicht werden beiden als zodanig herkozen. Tijdens de rondvraag werd uitvoerig gesproken over de momenteel hoge rente op ter mijndeposito's. Hierna sloo de voorzit ter de vergadering. Start tafeltennis Veritas speelt zaterdagmiddag om half twee in de gymzaal zijn eerste competi tiewedstrijd tafeltennis in de klasse 3a van de afdeling Noord-Brabant. Tegen stander is Back Hand 2 uit Sint Willi- brord. Toeschouwers zijn welkom. Het junio renteam bestaat uit Jan v.d. Graaf, Jo- han Snoep, Johan Ligtendag en Marus Heijboer. De thuiswedstrijden worden steeds zaterdagmiddag om half twee ge houden. Zendingsavond Ds. Geuze In 't Ouwe Raed'uus is woensdag 15 september een zendingsavond gehou den wegens het verblijf van ds. M.D. Geuze in Stavenisse, na zijn zendings werk in Kenya. Voorzitter R. Weijler heette de zestig aanwezigen welkom en liet Ps 1: 2 zingen. Na een kort ope ningswoord vertelde Ds. Geuze over zijn werk in Kenya en de zegen die er op alle zendingsarbeid rust. Aan de hand van dia's vertelde mevr. Geuze over de le vensgewoonten van de Afrikaanse be volking. In de pauze werden boeken en artikelen uit Kenya verkocht. De col lecte bracht f 221,40 op. De slotzang was uit het gebed des Heeren: 2 en 6, waarna ds. Geuze met dankgebed eindigde. Het was een mooie avond, waarbij iedereen met het zendingswerk werd geconfron teerd. Restauratiefonds N.H.Kerk. De verkoping voor het restauratiefonds van de hervormde kerk is woensdag 29 september in 't Ouwe Raed'uus. Abu sievelijk was vorige week vermeld dat dit gisteren zou plaats vinden. Plaatselijke aannemers. De fa. C. Reijngoudt heeft de gemeen teraad verzocht voortaan tot onder handse aanbesteding van tegelpaden, grondwerken e.d. over te gaan zodat de plaatselijke bedrijven hiervoor in aan merking komen. De fa. Reijngoudt meent dit beroep te kunnen doen in verband met het intrekken van over heidssubsidie op het aanbrengen van nieuwe landbouwdrainage, waardoor de werkgelegenheid van de werknemers in gevaar dreigt te geraken. Wat in andere gemeenten kan, kan ook in onze eigen gemeente, vindt de fa. Reijngoudt. Aankoop industrieterrein. De fa. J. van Dijke heeft op 1 maart B. en W. verzocht grond te mogen kopen het industrieterrein ten oosten van de rezds bestaande loods. Het is nu ruim een half jaar later en de fa. van Dijke heeft nog niets gehoord. Wat is daarvan de reden* Zo hebben de S.G.P.-raadsle den L. den Engelsman en P. van Hekken in schriftelijke vragen aan B. en W. laten weten. Derde onderlinge wedstrijd van Z.H.G. de Makreel, zaterdag 18 september. l.T. Geuze 269.1 cm 2. J. Potappel 234 cm 3. C. van Moort 189.9 cm 4. J. Quist AJP 1188.3 cm 5. A.M. den Braber 183 cm 6. J. Kaashoek 133.4cm 7. MJ. den Braber 126.7 cm 8. K. v.d. Berg 117.6 cm 9. J. van Moort 88.5 cm. Jeugd 1. J. Lindhout 149.7 cm 2. L. Bo- lier AJP 139.7 cm 3. Abr. Kosten 137.2 cm 4. J.P. Quist 106.3 cm 5. Sj. van Naamen 100.7 cm 6. P.C. Wagemaker 85.58 cm 7. Ad Verhage AJP 79.4 cm 8. 1 René de Jonge 46.5 cm 9. A.J. van Oe- I veren 38.3 cm. 1 De Dam en Schaak Vereniging Flipland j heeft dinsdag 7 september jaarvergade- i ring gehouden. Voorzitter Remmel- zwaal kon 34 leden begroeten, speciaal de vijf nieuwe. Secretaris A. Verwijs jr. noemde het afgelopen jaar zowel finan cieel als sportief gezien erg vruchtbaar. De verloting en de braderiestand brachten heel wat geld in het laatje. Een in augustus in het dorp verspreide cir culaire leverde vijf nieuwe leden op. Wedstrijdleider P. Reijngoudt maakte melding van de enorme groei van de schaakafdeling. Er waren leuke weds trijden tegen Oud-Vossemeer. In Roosendaal werd in een toernooi van zes jeugdploegen de eerste plaats be haald. Dhr. Reijngoudt heeft op de o.l.s. schaakles gegeven. Damwedstrijdleider J. Noorthoek vertelde dat in de Zeeuwse competitie van de zes deelnemers de vierde plaats werd bezet. Het aantal dammers daalde met 5 tot 23. Uit de A-poule senioren degradeerde niemand. Uit de B-poule promoveerden P. Reijn goudt en M. Fonteijne. Kampioen A. Verwijs sr. wil niet promoveren. Zowel de A- als de B-poule bestaat nu uit ne gen man. Juniorenkampioen R. Neele promoveert naar de B-senioren. Pen ningmeester L. ten Hove had een erg rooskleurig verslag. De begroting geeft echter een tekort aan, mede door de ho ge contributies aan de KNDB en KNSB. De kascommissie o.l.v. L. v.d. Velde had alles in orde bevonden. In zijn plaats werd J. v.d. Velde benoemd. Voorzitter Remmelzwaal, penningmeester Ten Hove en wedstrijdleider Reijngoudt werden herkozen. J. Joppe nam de plaats in van M. Fonteijne. Op 14 september werden de volgende damwedstrijden gespeeld: A-senioren P. Reijngoudt - J. Joppe 0-2, B-senioren J. Noorthoek - A. Verwijs sr. 2-0, R. Neele - C. v.d. Berg 0-2, beker herkansing P. v.d. Est - W. Kempeneers 2-0, L. v.d. Velde - J. Suurland 2-0. Joppe had zeer veel moeite met de ge promoveerde Reijngoudt. Noorthoek behaalde in een geëmotioneerde partij twee kostbare punten op kampioen Verwijs. In een vriendschappelijke partij tegen A. Verwijs jr. bewees het nieuwe lid M. Verwijs heel wat in zijn mars te hebben. Hij vlocht veel theoriezetjes in zijn partij en speelde remise. Schaken 9 september: senioren' G. Noorthoek - H. Wagemaker 0-1, St. v.d. Velde - J.C. Reijngoudt 1-0, C. Kooij - L. Vermeij 1-0, P. Reijngoudt - M. den Braber 1-0, junioren A Bram Noorthoek - J. v.d. Berg afg., Peter Wagemaker - Jaap van Oudenaarde 0-1, Jaap Verwijs - Mary Reijngoudt 1-0, junioren B Bram Kosten - Daco Vroegindewey 0-1, Peter v.d. Gouwe - Peter Kosten 0-1, Gijsbert Remmelzwaal - Gré Verwijs 0-1. Schaken 16 september: senioren F. Jal- derda - H. Wagemaker 0-1, P. Reijn goudt - St. v.d. Velde 1-0, E. Menger - C. v.d. Berg 1-0, G. Noorthoek - C. kooij 0-1, A. ijngoudt - G. Remmelzwaal 'A-W junioren B Gré Verwijs - Peter Kosten 1-0, Bram Kosten - P. v.d. Gouwe 1-0. Door bemiddeling van het plaatselijke Rode Kruis kon dhr. J. Verstrate vorige week dinsdag een vliegreis maken naar Kopenhagen. Martin Air biedt die reis ieder jaar aan het Rode Kruis aan voor gehandicapten. Dhr. Verstrate, die twee jaar geleden bij een ongeluk in de Rot terdamse haven zijn been verloor, werd maandagavond door bestuurslid Stols naar Bergen op Zoom gebracht. Uit Zeeland waren er totaal vijf deelnemers. De overnachting geschiedde in Wasse naar. Dinsdagmorgen om kwart over negen steeg het vliegtuig met 50 gehan dicapten en 28 helpsters op naar Ko penhagen. In de Deense hoofdstad ging men in drie bussen naar een heel mo dern gebouw voor bejaarden en gehan dicapten, waar de burgemeester van Kopenhagen, tevens voorzitter van het Deense Rode Kruis, de reizigers toe sprak. Daarna volgde een rondrit, waarbij het koninklijke paleis werd be zichtigd. De wacht werd net afgelost. Met interesse werden de vele monu mentale gebouwen bewonderd. Na een rit langs de kust koerste men richting Seeland, een landbouwstreek waar zich vroeger veel Nederlandse boeren heb ben gevestigd. Na een diner in het grote hotel Tivoli werd de thuisreis aanvaard. Om kwart over zeven 's avonds landde het vliegtuig op Schiphol. De schoon zoon wachtte een zeer voldane Verstrate op om de thuisreis naar de Beatrixstraat te maken. Vorige week maandag ging in de kleine zaal van dorpshuis "De Wimpel" de peuterspeelzaal van start onder leiding van mevr. Sinterniklaas en van mevr. Den Ouden. Die eerste week werden al 18 peuters ingeschreven. Gedacht wordt aan een maximum van 30, vanzelfspre kend met de kinderen van Anna Jaco- bapolder inbegrepen. In die kern zal bestuurslid de heer Bogaards eventueel gewenste inlichtingen geven. De speel zaal is vier ochtenden van 8.45-12.00 uur beschikbaar. Men kan echter de peuter brengen op het tijdstip dat men zelf kiest. De mogelijkheid is er dat ieder kind tussen 2 en 4 jaar gedurende twee ochtenden per week naar de speelzaal kan. Het streven is ze daar op prettige wijze bezig te houden met de nodige vrijheid voor het spelen, maar uiteraard wel onder leiding. Het voornemen bes taat om ook de ouders in verschillende Tholen Ned. Herv. Kerk 9.30 u en 2.30 u ds De Reuver (2.30 af scheid) Geref. Kerk 10.00 u en 17.00 u ds C.J. Tissink, Dordrecht Chr. Geref. Kerk 10.00 u en 18.30 u. ds A. Baars (bed. H.A. nabetr.) Ned. Herv. B.W.I.W. 10.00 u ds Ytsma, Middelburg Geref. Gem. 10.00 u, 14.30 u en 18.30 u Leesdienst R.K. Kerk za. 10.00u H.Mis zo. 10.00u H.Mis Oud Vossemeer Ned. Herv. Kerk 10.00u ds JBlom St Maartensdijk I8.30u Ds J.Kodee St Annaland Geref. Kerk 10.00 u en 15.00 u Ds. J.C. 5treefkerk, Middelburg (voorb. H.A.) Chr. Geref. Kerk 10.00u en 18.30u Leesdienst 14.30u Ds. A. Baars, Urk Geref. Gem. in Ned, lO.OOu, 14.30u en 18.30u Leesdienst R.K. Kerk za. 19.00 u H.Mis zo. 8.00u en lO.OOu H.Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u ds. J. Codée 18 u ds. M. Renes, Oud Beijerland Geref. Gemeente 9.30u, 14.00u en 18.00 u Leesdienst Geref. Gemeente in Nederland 9.45u, 14.15.U. en 18.15.U Leesdienst wo. 29 sept. 19.15.U Ds A.v.d.Berg do. 30 sept ds van Gelder Gouda STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 18 u ds. M.D. Geuze Oud Geref, Gemeente 9.30u, 14.00u en 18.00 u leesdienst Sint-Maartensdijk Ned Herv Kerk 9.30u ds van Woerden I8.30u ds J.Blom Geref Gem in Nederland 9.30u, 14.00u en 18.30u Leesdienst Oud Geref Gemeente 9.30u, 14.00u en 18J0u Leesdienst Ned. Herv. B.W.I.W. lO.OOu Ds. M.C. van de Meer 19.00u Ds. Y. Van der Schoot R.K. Kerk za 25 sept H.Mis in Haestinge Scherpenisse Ned. Herv. Kerk 9.30u en 14.30u Eerw. Heer G.J. Damen Geref. Gemeente 9.30u, 14.30u en 18.30u Leesdienst wo. 29 sept. ds Moerkerken, Nw. Beijerland(zendingsavond) Poortvliet Ned. Herv. Kerk lO.OOu en 18.00u G.H. Abma. (bed. H.Doop) Geref. Kerk lO.OOu en 14.30u ds J.J. van de Hoek ZuilicJjem (bed. H.A; dankz.) Geref^Gèmeente 9.30u, '14.30u en 18,30u leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 18 u ds. H. Harkema Geref. Gemeente 9.30u, 14.30 u en 18.00 Leesdienst wo. 29 sept. 19.30u ds A.Vergunst Veen Oud Geref. Gemeente 9.30u, 14.30u en 18.00u ds L.Gebraad Anna Jacoba Polder Geref Kerk 10.45u De Heer Eversdijk Goes 17.00u Leesdienst WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpeniissse (pat. Dr. Padt) Dr. E. Mellema, Tholen tel 01660-2377 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk,Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr v.d. B el) Dr. P.R. van der Eist,Stavenisse tel 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuz-Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw-Vossemeer tel 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen,Poortvliet,Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Uijl, Tholen tel 01660-2620 Sint-Annaland,Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse tel 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scher penisse tel 01666-2596. Spr.u. vr 18.30u-19.00u za8.30u-9.30u 0011 AMBÜLANCE RODE KRUIS: 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST: 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12u. gemeentehuis Sint- Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Verbruikers P.Z.E.M. 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOG WATER5TAN DEN van 24 sept. t/m 30 sept vrijdag 24 3.52 -16.10 zaterdag 25 4.33 - 16.51 zondag 26 5.17 - 17.34 maandag 27 6.03 - 18.17 dinsdag 28 6.45 -19.00 woensdag 29 7.31 - 19.48 donderdag 30 8.18- 20.38 donderdag 30sept. Eerste Kwartier aktiviteiten te betrekken, voorzover zij daartoe mogelijkheden hebben. Men is in elk geval enthousiast begonnen en de eerste aanzet toont dat in een behoefie wordt voorzien. De peuterspeelzaal werkt maandag - dinsdag - donderdajg- en vrijdagochtend. Ouders die nog wil len meedoen kunnen dan alle gewenste informatie krijgen. Het is tien jaar geleden dat het zangkoor "Maranatha" werd gesticht. In verband met dit tweede lustrum wordt zaterda gavond 25 september om half acht een uitvoering gegeven in De Wimpel, waar dan ieder welkom is. Het koor zal onder leiding van de heer C. den Braber een aantal liederen zingen met aan het orgel de heer D. van Wezen. De toegang is vrij. k

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2