P0LLIE ZOON KAA BEE PREDIKBEURTEN Jsfirm THOLEN 0UD- VOSStMEER SINT-ANNALAND STAVEN ISSF SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE H POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND PAK EVEN UW ZAKBOEKJE EENDRACHTBODE Donderdag 2 september 1976 WiltU DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd De wethouders van Tholen houden maandag 6 september spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. TOM MOERLAND VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Stemmen van Zwemvierdaagse Tijdens de zwemvierdaagse in de Spet ter hebben de aspiranten en senioren van de korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk gespeeld tegen 4 eep Kit. De aspiranten hebben een mooie wedstrijd laten zien. Hoewel Keep Fit sterker was in het technische spel, wist 0 Emergo het toch op een gelijkspel te houden door een afstandsschot van Jacqueline Roelse. Keep fit had niet veel geluk met schieten de bal draaide er iedere keer uit. Bij de senioren was het ook de bedoeling het korfballen te demonstreren, maar jammer genoeg kwam dit er niet hele maal uit. De vakken draaiden af en toe goed. maar op den duur kwam de drang om te winnen naar boven. Keep fit won met 4-5. De Emergo goals kwamen van Anton Roosenboom-de Vries. Dicky v.d.Linden. Rini Suurland en Anne- mieke Slootweg. Damclub De Eendracht Voor het begin van het seizoen speelde damkampioen van Nieuwenhuizen nog een simultaan tegen zestien leden van de Eendracht. Dit waren voornamelijk jeugdleden zodat de kampioen maan dagavond de meeste partijen won. Opvallend was dat de jeugdige speler Dries Lindenberg met de winst naar huis ging. Ondanks zijn voetbalactiviteiten moet men met deze speler behoorlijk rekening houden. Maandagavond vond er met 24 senioren ook een goede start plaats van de onderlinge competitie. Het kan spannend worden, want de ri valen voor de heersende kampioen staan klaar om hun beste beentje voor te zet ten. Nieuwe en jonge leden kunnen zich meten met sterk en zwak. De eendracht is ook gestart met een aantal jeugdleden en öet bestuur hoopt dat het blijvertjes zijn. Subsidies De commissie financien van de gemee nteraad houdt vanmiddag om halfvier een openbare vergadering in het ge meentehuis. Ter sprake komen de sub sidie-aanvragen 1977. Opening kleuterschool De inspecteur van hel kleuteronderwijs dhr. II.Verboom opent woensdagmid dag 8 september de Ehcn llaezcr kleu terschool aan de Molen vlielscdijk. Vooraf, is er om kwart over twee een bijeenkomst in de Rehobolhkerk van de gereformeerde gemeente aan de lloog- aa rsslraal. Gevonden voorwerpen Op hel grocpsburcau van de rijkspolitie. Hofstraat 4. telefoon 2444. zijn inlich tingen te krijgen over een gevonden fhb herenhorloge met datum, donkerbeige werkjasöje, hondenhalsband met ket ting. kinderbril, paarse jongensfiets, bankbiljet 25 gld. zilveren armbandje met blauwe steen, p polshorloge mol- tino, gebloemd kussen, gebloemde por temonnee met inhoud, zilveren jon- gensbril, zonnebril met optische glazen, tennisracket, bruine bril, rode knippor- temonnee. inentingsplaatje hond, knip- portemonnee met inhoud, bede- iarmbandje met 8 bedeltjes, geel truitje met v-hals, bruine herenbril, blauw-wit geblokt zonnehoedje' zilveren slan genarmband. Verloren Unionsleutel aan ring, zon nebril met groene glazen, oranje kin derfiets, rood-zwart geblokte zijtas van fiets met vest en witte regenjas, halve gulden, hondenketting met halsband, blokfluit, zwarte aktentas met muziek stukjes, lichtblauwe hondenketting met penning 345604, bankbiljet 100 gulden, groene jongensfiets, rood kinderfietsje, portemonnee met inhoud, verzeke ringsbewijs Spartamatic, bruin lederen portemonnee met inhoud, blauw union jongensfiets, donkerrode benzo heren fiets, wit zakje met verschillende soorten tabletten, belgisch paspoort, zwart-grijs gestreepte poes, bos sleutels, jongensbril met geslepen glazen, bruin-geel jongenssandaaltje, tweejarige vaars, zilverkleurige dameshorloge, grijs vest met rood-groene kraag, bruine schoenen, bruin lederen portefeuille met inhoud, fietssleutel, zwarte wielren nersvalhelm, gouden polsarmband met inscriptie, portemonnee met inhoud en een zwarte verrekijker. Brandjes Ook de afgelopen week had de vrijwil lige brandweer weer werk. Woensdag middag 25 augustus rond 1 uur voor een dijkbrand aan de Kettingdijk. Diezelfde dag rond 3 uur rukten de korpsen Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland uit voor een berm- en weidebrand achter de drogerij in Scherpenisse. Donderdaga vond half elf was er een bermbrand aan de Heenweg en vrijdagmiddag rond half drie stonden er kisten in brand in een boomgaard aan de Zwarteweg. Voor het berm brandje aan de Ketting- dijk. waarvan de melding bij de politie binnenkwam, had de Thoolse brand weer een half uur nodig. Het stuk dijk werd door C.M.H. gepacht. Bij de grasdrogerij vergden het gras en een stapel pallets ook het nodige blus- singswerk van de Smerdiekse en Sint- Annalandse brandweer. Bij de brand in de boomgaard van dhr. L.M. Geluk aan de Zwarteweg gingen pallets en kisten in vlammen op, terwijl ook wat schade aan fruitbomen ontstond. Onderhoud muziektent Niet iedereetn in het college van B en W wil geld uitgeven voor onderhoud van de muziektent op de markt. Dat blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, die maandagmiddag om twee uur ver gadert. Na heel veel actie en discussiei werd in oktober 1974 besloten de mu ziektent bij de reconstructie van de markt te laten staan en het noodzake lijke onderhoud te verrichten. De ge meenteraad beslist maandagmiddag over het beschikbaar stellen van geld voor dit doel, maar een bedrag wordt niet genoemd. Wel wijzen B B W erop, dat de onderhoudskosten ongeveer 2000 gulden lager kunnen zijn als tijdens het werk mocht blijken dat het dakbeschot niet geheel vernieuwd moet worden. Aanrijding Twee auto's liepen schade op toen za terdag in de Koninging Julianastraat de bestuurders G.W. de B. en K.B. beiden uit Tholen, elkaar tegemoet reden en niet voldoende rechts reden. De auto's schampten elkaar, wat materiele schade opleverde. Riolering Dalempolder. Om verdere bebouwing in het bestem mingsplan Dalempolder mogelijk te maken is het nodig het laatste gedeelte bouwrijp te maken. Het gaat om het ge bied ten noorden van de Mossellaan waar riolering moet komen en een straat. B en W hebben in dit uitbrei dingsplan grond verkocht aan dhr. W. Lindhout voor de bouw van een bunga low. Restauratie twee stoven. De gemeenteraad heeft voor restauratie van de panden Stoofstraat 5 en 7 ƒ65.673,77 subsidie beschikbaar gesteld. Dat was deritg procent van de op 218.912,57 vastgestelde subsidiale kos ten. Het ministerie van C.R.M.: heeft deze subsidiale kosten nu nader vast gesteld op 228.192,57 zodat de gemee ntelijke bijdrageaangepast dient te wor den aan deze verhoging van 928D gul den. De gemeenteraad wordt voor gesteld nog 2784 gulden beschikbaar te stellen. Haags bezoek De Nederlandse vereniging van huis- brouwen afdeling Den Haag brengt vandaag, dinsdag 7 en donderdag 9 september een bezoek aan "een gedeelte van de mooie provincie Zeeland en wel aan het eiland Tholen. dat nog niet toe ristisch ontdekt is", zo staat in de uitno diging te lezen. Dit initiatief van mevr. J.E. Zelders-Thomas uit Wassenaar, be woonster van de twee stoven, is dermate goed aangeslagen, dat de drie excursies ver overtekend zijn. De Haagse huisvrouwen gaan eerst in het molenmuseum te Nieuw- Vossenmeer om de koffie, waarbij na tuurlijk ook de op schaal gemaakte mo delmolens worden bezichtigd. Vervol gens wordt in Tholen het fraai gerestau reerde stadhuis bezichtigd. Na de lunch in Hotel Zeeland gaal men een kijkje nemen in de Twee sloven, de prachtige panden uit de 17e eeuw, die via een le zing van mevr. Zelders reeds bekend zijn bij de Haagse afdeling van de Ned. ver. van huisvrouwen. Bibliothecaresse VLf Blaas zal ui lieg geven over de Thoolse kappen. Daarna rijdt het gezelschap naar Sint-Annaland voor een bezoek aan hel streekmuseum de Meestoof. Het bezoek aan het eiland Tholen wordt af gesloten met een kopje thee in de Stadsherberg, op het schilderachtige plein waar het oude 17e eeuwse stadhüis staat. Afkoop recht van opstal Aan de Wal zijn in het verleden een aantal percelen grond uitgegeven door de gemeente met gebruikmaking van het recht van opstal. Twee zakelijke ge rechtigden, dhr. L.W. Baaij en mevr. L.P. Coomans-Schippers, zijn bereid gevonden om de grond van de gemeente te kopen. Volgens B en W verdient het met name uit financieel-economische overwegingen de voorkeur de percelen te verkopen. De raadscommissie onroe rende zaken kan zich met het voorstel en de prijs verenigen. De gemeenteraad beslist maandagmiddag. Wedstrijd bloemschikken In dorpshuis de Vossenkuil hebben de Thoolse en Fliplandse plattelandsvrou wen, behalve de afdelingen Poortvliet en Sint-Annaland, een wedstrijd bloemschikken gehouden. De zes beste dames, die opgeleid zijn door mevr. Vollmuller uit Poortvliet, komen 13 september in de prins van Oranje te Goes uit op de provinciale wedstrijd. De dames Bijdevate en Van Nieuwenhuij- zen vormden de jury met twee leden van de pencommissie. Na een spannende, gezellige strijd plaatsten zich de dames Boudelinge uit Sint-Philipsland, Ver maas uit Sint-Maartensdijk, Stoutjesdijk uit Tholen, Versluijs uit Scherpenisse, Maas uit Sint-Philipsland en Van Wes ten uit Oud-Vossemeer. In Goes wordt uitgemaakt wie er van deze zes Tholen en Sint-Philipsland bij de nationale kampioenschappen zal vertegenwoordigen. Mevr. Vollmuller zegde toe volgend voorjaar weer een cursus te geven met hopelijk dan nog meer deelnemers. Jaarvergadering Nooit Gedacht De biljartvereniging Nooit Gedacht heeft in zaal Saparow de jaar vergadering gehouden. Vanzelfspre kend was voorzitter C. Vroegop in z'n nopjes gezien de successen van W. Heijboer en J. de Klerck in de strijd om de supercup. Alle prijzen kwamen bij Nooit Gedacht terecht. De grote moei lijkheid is die resultaten te prolongeren. Penningmeester M. Van Hees en secre taris M. Goedegebuure lieten optimisti sche verslagen horen. De voorzitter reikte de bekers van het afgelopen seizoen uit aan W. Heijboer en J. de Klerck en J. Burgers. Deze drie kregen met v.d. Zande tevens de beker voor het beste gemiddelde uitgereikt. Bij het b-team kree/g J.van Drie! azn de kampioensbeker en J. de Klerck de be ker voor het beste gemiddelde. De heren van Hees en Goedegebuure werden met algemene stemmen als bestuurslid ver kozen. In de kascommissie kwam A. v.d. Zunde als helper van P.Steijns. De eom- petitie voor het a-team begint 10 sep tember. b-team 13 september met een dubbele ronde gezien hel kleine aantal deelnemers. Voorzitter Vroegop sloot de druk bezochte jaarvergadering met een dankwoord. OudVossemeer Tel. 01667-365 adv. IM Feestavond Vosmeer. Jos Hommel en Twan van Meer hebben vrijdagavond in de kantine de bokaal voetballer van het jaar Vosmeer 4 uit gereikt aan Piet Etienne. Door inzet en sporttiviteit had hij zich in de kijker gespeeld. De avond werd verder gezellig doorgebracht met rad van avontuur, drankjes, hapjes en dansjes. Start zondagschool. De zondagschool begint zondag in de Hervormde kerk aan het nieuwe seizoen o.l.v. dhr. M. Droogers. Con Amore. Het R.K. jeugdkoor Con Amore heeft zondag als begeleide zanggroep meege daan aan de Maria Ommegang in Ber gen op Zoom. Con Amore zat in het eerste gedeelte van de groep, di gedu rende drie kwartier langs de vele be langstellende trok. Nieuw postkantoor. Aannemer Vos is bezig met de interne verbouwing van de voormalige bejaar- densoos in de Voorstraat, die als nieuw postkantoor gaat dienen. Voor de inwo ners zal het modern opgezette kantoor een verbetering zijn in vergelijking met het huidige kantoortje in de woning van de voormalige kantoorhouder v.d. Zande. Zo komt er een openbare tele fooncel die dag en nacht bereikbaar is. Op verzoek van een aantal bewoners van de nieuwbouwwijk heeft het C.H.U.-raadslid J. D. de Korte schrifte lijke vragen gesteld aan B. en W. of het mogelijk is binnen afzienbare tijd. evenals in de andere kernen, de be schikking te hebben over een publieke telefooncel. Vooral bij de oudere mensen bestaat behoefte om van een dergelijke telefooncel gebruik te maken, aldus de Korte. advertentie IM. —4, *r I—jT .'i i i i C» Trottoir in Langeweg Mede naar aanleiding van een verzoek uit de gemeenteraad hebben B5W een plan ontworpen voor aanleg van een trottoir langs een gedeelte van de Lan geweg. Met de bewoners is overeen stemming bereikt over de aankoop van vijf strookjes grond tussen de Veilingweg en de Hoenderweg voor het symbolisch bedrag van tien gulden. Het gaat om mevr. P.J. Goedegebuure - Goedegebuure.dhr. LP. Goedegebuure, dhr. j. van der Klooster, de firma Goedegebuure-Bruijnzeel en dhr. J.C. Goedegebuure. Zwembad verdwenen Sint-Annaland zit zonder zwembad. De als verbeterde of beveiligde zwem- gelegenheid aangeduide hoek in de ha ven, die financieel een bodemloze put is gebleken, verdwijnt definitief van het toneel. De aannemer die momenteel de haven uitbaggert, haalt de dam weg voor ze venduizend gulden exclusief btw. Reeds lang bood het weinig gebruikte zwembad een troosteloze aanblik, nadat er een gat in de dam geslagen was. Men kon er meer bootjes als zwemmers in aantreffen, al kon de jeugd zich in het gat 5van de boot (zoals dat in de ge meenteraad eens genoemd werd) soms nog best vermaken. De leien van de dam gaan naar de sloper terwijl de mijnsteen voor de kanten gebruikt wordt. Het wa ter zal benut worden voor kleine bootjes. Cavetho had bezwaren tegen het maken van een aanlegsteiger, zo deelde wethouder L.J. Koopman maandaga vond in de raadscommissie openbare werken mee op vragen van het pvda-raadslid P. van Schetsen. Voor kop en schotels naar uw winkel in hubhoudeiyke artikelen. Voor multovullingen en lnktpatronen naar uw boek- en kantoorboekhandel G. Heijboer, Ring 66, Sint- Annaland adv. I.M. Egaliseren achtertuinen In deze tijd van internationale en na tionale dubieuze zaken, bracht raadslid Van Schetsen op gemeentelijk niveau een onvolkomenheid aan het licht. Hij constateerde namelijk in de bur gemeester Baasstraat dat het spitten van de achtertuinen bij huizen van de Stich ting öeter +onen, door de aannemer werd gedaan die in opdracht van de ge meente achterpaden aanlegde. De tuintjes werden maar even meegenomen terwijl de woningstichting hiervoor niets aan de gemeente betaalde. Beter QWo- nen werd hierdoor bevoordeeld en in het geheel gezien werd de huur enigszins gedrukt. In een van de vorige vergade ringen van de commissie openbare wer ken deelde wethouder L.J. Koopman mee, dat dit in verschillende kernen ge beurd was. Het egaliseren van de ach tertuinen bij de huizen van Beter Wonen was bij vergissing in het bestek opgeno men. De woningstichting zal de kosten alsnog vergoeden, zo deelde wethouder Koopman toen mee. Daarbij werd een bedrag van 6000 gulden genoemd. Maar maandagavond zei Dhr. Koopman dat dit 2652,50 moest zijn. Het ging totaal om 1850 m2. Het aantal m2 bleef het zelfde, maar het bedrag van 3,00 ver anderde in 1,45 en 1,50 per m2. Diefstal uien In de Langeweg ontdekte een buurman op het perceel van G. hoe iemand in een auto met een Belgischnummerbord probeerde een zak met uien te verstop pen. Die Belg zag dat hij in de gaten werd gehouden en gooide de zak uien de sloot in om snel te verdwijnen. De schade bleef beperkt tot wat natte uien, die weer snel droog waren. ■uit tui» Oud papier. De juniorleden van de voetbal vereniging S.C. Stavenisse hebben 2040 kg. oud papier opgehaald voor de club kas. .1 Dammen en schaken. De Dam- en Schaakclub begint maan dagavond om half acht in het dorpshuis met een onderlinge competitie. Dit on danks het feit dat er op de oprich tingsvergadering maar zes man aanwe zig waren en nog geen bestuur werd ge kozen. Hopelijk komen er nog nieuwe leden bij, anders wordt het zeer moeilijk een competitie te spelen. Waar blijven de schakers en dammers uit de vorige competitie en de leden van de voorma lige club de aenkers? Vooral schakers zijn zeer hard nodig. De jeugdigen van af acht jaar kunnen iedere maandag van zeven tot acht uur in het Dorpshuis les krijgen in dammen en schaken. BEJAARDEN OP REIS De bejaardensoos organiseert woensdag een reis naar het Noord-Brabantse Ois- terwijk en omgeving. Vertrek 's morgens kwart voor acht bij Sint-Maartenshof. Liefhebbers voor deze mooie reis kun nen zich bij de bestuursleden opgeven. N.C.V.B. START De N.C.V.B. begint vanavond om half acht in Haestinge met het nieuwe vere- nigingsseizocn. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Spreker op deze eerste bijeenkomst na de vakantie is ds. A.G.Van der Stoel, gereformeerd predi kant tc Bergen op Zoom. VERKOOP GROND B W hebben aan dhr. J.L. v.d. Linden naast zijn in aanbouw zijnde woning in de bloemenlaan grond verkocht. Dhr. A. Van Beveren is van plan een halfsteen- muur tegen zijn woning in de Oostvest te bouwen, daarvoor heeft hij 28 m2 grond van de gemeente nodig, waarvoor B W een lagere grondprijs willen hante ren. Dit niet alleen omdat het om een overhoek gaat, maar vooral omdat het perceel belast is met een recht van uit weg van de aangrenzende woningen. De raadscommissie onroerende zaken is het daarmee eens. AANKOOP WONING B W hebben met de erven wijlen J.Lindhout overeenstemming bereikt over de aankoop van de woning Groenedijk 34. Mevr. Lindhout zal een huurwoning betrekken. Het perceel aan de Groenedijk is volgens het bestem mingsplan achter het bos nodig voor het maken van een groenstrook. architect Wegens verhuizing en overplaatsing telefoon ben ik telefonisch niet bereikbaar van donderdag 2 september tot zaterdag 11 september. Nieuw adres wordt: Anemoonstraat 1, Sint-Maartensdijk Telefoon ongewijzigd 01666 2127 ADV.I.M. BEJAARDENWONINGEN Raadslid J.D. De Korte heeft schrifte lijke vragen gesteld aan B W over de bejaardenwoningen in de Frank van Borselenstraat. Diverse bewoners kla gen al geruime tijd dat er kieren ont staan zijn tussen de raamkozijnen en de muur. In verband met het naderende najaar willen zij dat zo spoedig mogelijk in orde hebben. Bij veel wind kan men niet bij de ramen zitten omdat het er zo trekt. Bovendien kost het 4 veel warm teverlies, wat extra kosten met zich meebrengt. 0e Bidon. Een 24 fietsers van toerclub de Bidon reden zondag van negen uur tot kwart voor twaalf 65 km. naar Putte. De Rij zende Berg was een moeilijk obstakel, maar iedereen haalde het. Maandaga vond reden 13 man 38 km. Zondag om negen uur de Merijntje Gijzenroute Nieuw-Vossemeer/Moerstraten over 73 km. De kas werd flink gespekt dankzij de Amerikaanse verkoping van truien en broeken, die beschikbaar waren gesteld door het wielerpaar v.d. Spiegel-Hage. Men kan ze nog passen in café De Sport. Verder moesten zeven fietsers een boete van 7,50 betalen omdat ze zich los hadden gemaakt van de groep, 't Ging niet hard genoeg. Parkeerterrein Noord B W hebben de aanleg van een par keerterrein voor dijkrecreanten in de noordpolder aangemeld voor rijkssubsi die. Om een goede toegang tot het aan te leggen parkeerterrein te waarborgen dient ter plaatse op de binnenberm van de dijk geprojecteerde weg verbreed te worden tot 4 meter. Nu doet zich de bijzondere situatie voor, dat in het kader van de dijkversterkingswerkzaamheden de wegaanleg, inclusief de weg- verbreding van de toegangsweg op korte termijn moet worden uitgevoerd. Door de combinatie van uit te voeren werken kan het bedrag zo laag mogelijk gehou den worden. Het parkeerterrein wordt pas aangelegd als de subsidie is toege kend en de nodige grond is aangekocht. Vooruitlopend hierop hebben B W het waterschap verzocht de weg- verbreding uit te voeren. De uitgave komt ten Taste van de recreatieve voor zieningen. Openbare kleuterschool. Zoals wethouder A. J. Scherpenisse in een vorige raadsvergadering reeds mee deelde, heeft de Kroon Stichting van een openbare kleuterschool goedgekeurd met een minimum van 20 kleuters. De gemeenteraad zet maandagmiddag weer een stap. B. en W. stellen voor, de kleu terschool te bouwen aan de Wilhelmi- nastraat. Dit besluit heeft de goed keuring nodig van G.S. van Zeeland. PTT-Jubileum Dhr. M.K. Speijer, voormalig kan toorhouder te Poortvliet en nu te Oud Vossemeer, heeft in stilte zijn veertigja rig TT-jubileum herdacht. Directe/ur J.C. Haverhoek uit Bergen op Zoom overhandigde hem de oorkonde met speldje en gebruikelijke gratificatie. S.P-S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 7 september, oud papier op adv. I.M. Uitstapje bejaarden. Bij voldoende deelname organiseert de Vrouwenraad maandag 6 september een bezpek aan de tentoonstelling van bloe mencorso-wagens in Zundert. Vertrek om half twee vanaf de Markt, hoek Pleune. Om circa zes uur weer thuis. Opgave vanmiddag tussen half drie en half vijf op de soos of bij mevr. Mur- re4-Mol in de Langestraat. Kosten tien gulden per persoon. Schietwedstrijd. De schietvereniging Nederland en Oranje heeft zaterdag 7 augustus een huishoudelijke wedstrijd gehouden. Personele baan: I. A. Goudzwaard 95 punten, 2. C. K. Dekker 94 p. (6 x 10), 3. M. van Nieuwkerk 94 (4 x 10), 4. K. de Groen 93 p. (4 x 10), 5. J. Luyk 93 p. (3 x 10), 6. J. Verbiest 92 p. (4 x 10), 7. M. Goudzwaard 92 p. (3 x 10), 8. J. van Tiggele 91 p. (4x 10), 9. W. Voshol 91 p. (3 x 10), 10. M. Bijl 90 p., ll.D. UylJzn.. 89 p., 12 M. J. de Groen 88 p., 13. A.P. van Tiggele 86 p., 14. C. Oostdijk 85 p., (1 x 10, 5 x 9), 15. J. Anthonisse 85 p. (1 x 10, 3 x 9), 16. J. v.d. Hoven 84 p., 17. H. Potter 81 p., 18. H. M. Uyl 77 p. (4 x 9), 19. P. Heijboer 77 p. (1 x 9). Vrije baan: 1. J. Luyk 90 p. (1 x30), 2. M. J. de Groen 90 p., 3. C. K. Dekker 87, 4. A. Goudzwaard 86 (2 x 28), 5. M. Goudzwaard 86 (1 x 28), 6. M. Nieuw kerk 85 p., 7. M. Bijl 84 p., 8. D. Uyl Jzn. 83 p., 9. J. A. van Tiggele 81 p., 10. C. Oostdijk 79 (1 x 24). Actie etensresten. Leerlingen van de Chr. school hebben o.l.v. onderwijzer Labruyere etensresten ingezameld voor de paarden van dhr. van Genugten aan de Oostdijk. De die ren hebben vanwege de droogte geen sprietje gras meer. Woningbouw. De Provinciale Planologische Commis sie heeft zich lovend uitgelaten over het bestemmingsplan in Anna Jacobapol- der, waarbij ruimte wordt geschapen voor de bouw van 21 woningen. D.S.V.F. gaat van start. De dam- en schaakvereniging Flipland heeft nu twee seizoenen meegedraaid in de Zeeuwse competitie en met redelijk succes. Het ledental is belangrijk toege nomen, in het bijzonder van de schaakafdeling. Hoogstwaarschijnlijk doe D.S.V.F. mee aan de West-Bra bantse schaakcompetitie. Niet alleen om in deze interlokale wedstrijden goed mee te kunnen, maar ook in de club competities een zekere spanning te hou den, is het nodig dat het ledental toe neemt, zowel bij dammers als schakers. Meldt u aan bij secretaris A. Verwijs, Zijpestraat 24, tel. 345. De contributie is geen beletsel: junioren t/m 14 jaar 2 gulden per maand, senioren 5 gulden per maand. Voor dit bedrag kan zowel gedamd (dinsdag) als geschaakt (donderdag) worden in de Wimpel. Dinsdagavond zeven uur is het jaar vergadering. Donateurs en andere be langstellenden zijn altijd welkom om een clubavond te bezoeken. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM THOLEN Za 11 sept, orientatierit M.A.C. POORTVLIET Di. 14 sept. 19.30 u. Tolrust, Alg. verg. Rabobank Do. 2 sept. Veldwedstrijd jachthonden SINT MAARTENSDIJK Do. 9 sept. 19.30 u. gebouw Calvijn, SGP studie vereniging. Za. 11 sept. Straten-en prestatieloop Vr. 3 sept 20 u. Haestinge zwemmijl met tuinfeest Za. 4 sept 10 u. Haestinge zwemwed strijden. SINT ANNALAND Vr. 3 sept. 19.00 u. Reis studieclub vol- legronds tuinders, tot za. 4 sept., streekmuseum "De Meestoof' tentoonstelling Jac. Van Beieren en de Smalstad, di. t/m za 15-17 uur. BERGEN OP ZOOM Markiezenhofdag van 14-17 uur en op werkdagen 10-12 uur t/m 19 sept. Geschiedenis van het hof, tentoonstelling over het Markiezenhof. Luxor, gamma do. 23 sept. 20.15 u. Van de brug af gezien. Sint-Maartensdijk di. 7 sept. 19.30 Haestinge Platte landsvrouwen Mevr. M.F. Vissers- Passman over parels di. 14 sept. 19.30 u. Gemeentehuis Commissie o.w. Reconstructie Markt Oud-Vossemeer za 4 sept. 19 u. Gymzaal jaarvergadering Velocitas Bergen op Zoom Roxy André van Duin's Pretfilm a.l. do, vr 20 u, za 14, 18.45, 21.15 u, zo 16, 16, 18.45, 21.15 u, ma, di 20 u, wo 14 20 u Casino Royale 14 j vr 22.30 u Luxor Nobody is terug 14 j do, vr, za 20 u, zo 16.30 20 u Goed ontwikkeld hoertje 18 j za 23.30 u Wang Wu, de schrik van Peking 14 j zo 14 u De Woeste Hoogte a.l. ma, di, wo 20 u JAN PIETERSZOON COEN In de e.b. van 26-8-76 las ik een verslag van een samenkomst in het hervormd verenigingsgebouw te SintAnnaland, waarop men sprak over de aankoop van een nieuw kerkorgel. In de opwekking tot milde bijdrage in de kosten daarvan werd volgens de verslaggever gezegd: "als we in deze tijd, waarin alles aan het vervlakken is, dit eens voor de eredienst mogen doen, dan zal het waarachtig wel gaan, om met Jan Pieterszoon Coen te spreken". Ik voeldë als oudTschoolmeester als het ware dat dit gezegde historisch onjuist is en heb dat ook bij onderzoek als zodanig bevonden. De woorden zijn volgens betrouwbare geschiedschrijvers, waar onder ik ook de Heren Algra meen te mogen rekenen, niet door wijlen onze hooggenoemde gou.erneur-generaal J. P... Coen gebruikt, doch door vice-ad- miraal C. Tromp, zoon van M.H. Tromp. Hij schreef die aan zijn zuster, nadat hij op 7-6-1673 in een zware strijd op zijn vierde schip was overgestapt en groette zijn zus met de woorden: "Adieu, courage; sal waarachtig wel gaan". (Zie algra "dispereert niet" bis 363, 4e druk). C. Tromp vocht toen mee in de zeeslag bij 4 Schoonevelt. Door oen misverstand heeft admiraal de Ruijter hem van de vloot verwijderd. In 1672 mocht het ko ningstandhouder WillemlII gelukken beide zeehelden met elkaar te verzoe nen. Zodoende streed de onstuimige C Tromp mee bij Schooneveldt en Kijk duin in 1673. We kunnen uit deze ge schiedenis concluderen, dat "grote mannen" kunnen falen. Het lijkt nu ge boden onszelf daaraan te spiegelen en te vluchten tot onze schepper om verlost te worden van zelfhandhaving. <£hr. Kalle Van den Bosstraat 41 Sint-Annalan'd ZWEMFESTIJN IN HAESTINGE In het kader van Sport Real zijn er vrij dag- en zaterdagavond in het zwembad Haestinge te Sint Maartensdijk nogal wat zwemaktiviteiten. Om 20.00 uur zal een brigade uit Vlissingen het red- dingszwemmen demonstreren. Om 22.00 uur begint het marathon zwem men met de voorwaarde het 12 uur lang in het zwembad uit te houden. Tegelij kertijd is er dan een tuinfeest met bar becue en de Smalstads blaaskapel. De kosten voor deelname aan de marathon bedragen 1,- per persoon, terwijl men na afloop een herinneringsvaantje mee krijgt. Zaterdag 4 september begint om 10.00 uur prestatiezwemmen voor ouderen en een uur later het diploma reddend zwemmen. Tussen 14 en 18.00 uur zijn er zwem jeugdwedstrijden met hindernissen er worden op de zonneweide diverse spe len georganiseerd met de beschikbare trimpaketten. Dat alles onder leiding van de recreatie sportleider H. Boxce. Er wordt op grote belangstelling gerekend als een goede afsluiting van een heerlijke zwem-zomer. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. W. Verboom, Waddinxveen, 6.30 u. ds. M. Verduin, Brakel GEREF. KERK 10.00 u. ds. P. Rullman, 's Gravenhage (bev. ambtsdragers) 5.00 u. ds. JJ. Tissink, Amersfoort. GEREF. GEMEENTE 10.00 u. en 6.30 u. ds G. Mouw 2.30 u. Leesdienst CHR. GEREF. KERK 10.00 en 6.30 u. Leesdienst NED. HERV. B.W.l.W. 10.00 u. kand. Dee, Oegstgeest. NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman. Breda. R.K. KERK za. 19.00 u. H.Mis zo. 10.00 u. H.Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV; KERK 10.00 u. ds F.H.A. v.d. Wind, Seroos- kerke. 18.30 u. ds. M.D. Geuze, zendingspre dikant. GEREF. KERK 10.00 u. en 15.00 u. ds A. Vreugehil, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10.00 u. 14.30 u. en 18.30 u. Leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10.00 u. 14.30 u. en 18.30 u. Leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H.Mis zo. 8.00 en 10.00 u. H.Mis. SINT-NNALAND NED. HERV. KERK 10.00 u. ds M.D. Geuze (H.A.) 18.00 u. ds J. Codee (dankz. en nabetr.) GEREF. GEMEENTE zo. 9.30 u. 14.00 u. en 18.00 u Leesdienst do. 9 sept. 7.30 u. ds W. Hage. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 u. 14.15 u. en 18.15 u. Leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 u. Leesdienst 14.3o u. of 18.00 u. OUD GEREF. GEM. 9.30 u., 14.00 en 18.00 u. Leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u en 2.30 u. ds J.Blom (nabetr.) GEREF. GEM. IN NED. 9.30 u., 14.00 u. en 18.00 u. Leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30 u., 14.00 u. en 18.00 u. Leesdienst di. 7 sept. 19 u ds. C. du Marchie, Voorthuizen NED. HERV. B.W.l.W. 10.00 u. ds C.J. Amesz 19.00 u. ds J. Koole R.K. KERK za. 4 sept. H.Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. Eerw. Hr G.J. Damen 14.30 u. ds P. Kolijn GEREF. GEMEENTE 9.30 u. 2 u. en 6 .30 u. Leesdienst do. 2 sept. 19.3o u. ds. G. Blok Dirksland POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 u. en 18.00 u. ds H.G. Abma, Put ten GEREF. KERK 10.00 u. ds J.J. Tissink, Amersfoort. 14.30 u. ds. P. Rullman 's Gravenhage. GEREF. GEMEENTE 10.00 u., 14.00 u. en 18.00 u. Leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK vr. 3 sept 14.30 u ds. H.Harkema (huw.bev.) zo. 5 sept 9.30 u eesdienst zo. 5 sept 14.30 u ds H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30 u., 14.30 u., en 18.00 u. Leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 u., 14.30 u. en 6.00 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBA POLDER GEREF. KERK 10.45 u. en 17.00 u. ds J.C. van Egmond, Epe WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter Padt) Dr. Th. A. Bos Tholen, tel 0166o-2542 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bel) Dr. A.C. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJK VERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en St.-Philipsland. Zr. Slager, Poortvliet tel. 01662-404 St. Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Zr. Timmermans, Oud-Vossemeer, 'el. 01667-348 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scher penisse, tel. 01666-2596. spr. u. vr 18.30-19.00., za 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 WEEKEND AUTOHULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL MID DEN EN NOORD ZEELAND: Zitdagen elke 2e en 4e maandag van de maand, van 9-12 u. gemeentehuis Sint- Maartensdijk. A STORINGEN ENERGIEVOOR ZIENING Verbruikers P.Z.E.M. 01660-3250 buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN VAN 3 SEPT T:M 9 SEPT Vrijdag 3 10.48 - 23.33 Zaterdag 4 12.19-00.10 Zondag 5 1.00-13.34 Maandag 6 2.06-14.31 Dinsdag 7 2.55 - 15.16 Woensdag 8 3.40- 15.56 Donderdag 9 4.19-16.35 Woensdag 8 sépt. volle maan. LADY FOUNDATIONS - LINGERIE BADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM „DE ZAAK MET DE RODE PUI

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2