Groene Kruis verhoogt contributie met drie gulden (f 34,-) Aanleg aardgas Anna Jacobapolder hield Fliplandse raad weer bezig Bestuurslid T. M. Hage uit Oud-Vossemeer" nam na Z6 jaar afscheid Danslessen te St. Maartensdijk Danslessen te Oud Vossemeer DANSCENTRUM TH. VAN MEER veilingberichten Bevers mode boetiek^ EVEN UIT DE ZORGEN ATLETIEK Raadslid de Jager: "Niet doorgebetep" - De burgemeester: "Verschrikkelijk veei gedaan" BERGSE PROMOTIE 1976 PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 26 augustus 1976 EENDRACHTBODE 5 PER 3500 inwoners ZIEKENVERZORGSTERS e im WIJKGEB0UWEN NIEUWE LEDEN GEEN ONDERSCHEID FINANCIEN AFSCHEID BESTUURSLID HAGE in recreatiecentrum Haestinge op dinsdagavond. Voor jongeren om 19 uur, verloofden en ge huwde paren 21.15 uur. lste les op 14 september a.s. Opgeven op dinsdag 31 augustus* 19.30 uur in het recreatiecentrum. Nadere telefonische inlichtingen (01666) 2865 - 2861 of (01670) 3526 zowel voor jongeren als verloofden en gehuwde paren. Aanvang januari a.s. Nadere mededelingen begin januari via deze krant. Wenst U inlichtingen hierover bel dan (01667) 649 of (01670) 3526 de Ram v. Hagedoomstraat 9 Steenbergen WEDVLUCHTEN Op de algemene ledenvergadering van het Groene Kruis Tholen en Sint Philipsland vorige week in "De Wimpel" werd met algemene instemming besloten een trend matige verhoging toe te passen op de jaarlijkse contributie. Trendmatig wil zeggen compensatie voor de geldontwaarding en kostenstijgingen. Dat ligt zo rond de 10 De contribuie per lid per jaar was tot dusver 31,— en wordt opgetrokken naar 34,— Dat is dan een verhoging van 9%. Ter vergadering was er nog wel een enkele opmerking of die contributieoplrekking een dringende zaak was, maar het bestuur meende zoveel mogelijk uit de rode cijfers te moeten blijven. Van Oud-Vossemeerse zijde was er de opmerking of die contributieverhoging inderdaad noodzaak was. Er werd op geattendeerd, dat de gemeenten (Tholen en SintPhilipsland) thans 60 inplaats van 50% van het contributiebedrag sub sidiëren, dat het nadelig slot 1975 min der verhoging was. Voorzitter C J. Moerland atendeerde er op, hoe men jaren in de rode cijfers heeft gestaan en daar toch wel graag vanaf wil. De extra medewerking van de ge meenten moet niet worden uitgebuit door zelfs de contributie-trendstijging niet te volgen. Ete vergadering achtte deze toelichting voldoende en kon met de voorgestelde verhoging van ƒ3,— per lid per jaar in stemmen. In zijn openingswoord had voorzitter Moerland zich met een bijzonder wel komstwoord gericht tot de burgemeester van Sint-Philipsland, de heer G. van den Berg, ook wethouder A.A. Rijtenbil en wethouder L. Walpot evenals enkele raadsleden aanwezig waren, maar dan in hun kwaliteit van Groene Kruislid. Een bijzonder welkomstwoord was er ook voor de aanwezige artsen van Sint- Maartensdijk en Sint-Philipsland en Sint-Annaland, terwijl als roulerend medisch adviseur dit jaar dokter De Looze achter de bestgurstafel was geze ten. Voorts een bijzonder welkom tot bijna alle wijkverpleegster in het ge bied, met nog een enkele wegens va kantie absent. Aan de bestuurstafel was voorts de hoofdverpleegkundige Zuster Van der Hoeven. Naast enkele leden van plaatselijke contactraden beperkte de opkomst zich voornamelijk tot Sint- Phliplanders. De voorzitter vond het gewenst meteen maar wat mededelingen te spuien en wees er daarbij allereerst op, hoe in een vorige algemene verga dering (9 septemberl975) de mogelijk heid werd aangetoond voor 't aantrek ken van een hoofdwijkverpleegkundige. Vereniging Tholen en Sint-Philipsland was echter op zichzelf te klein voor zo'n functionaris, zodat er overleg werd ge voerd met Oost-Zuid Beveland. Poen kon een hoofdverpleegkundige worden benoemd, die met zuster Van Der Hoe ven reeds aan het werk was gegaan. Zij werd al direct geconfronteerd niet de opdracht tol herindeling van de wijken. Een noodzaak als gevolg van een nieuwe rijkssubsidieregeling, Daarover is in ons vorig nummer al mededeling gedaan. De nieuwe subsi dieregeling van de rijksoverheid is ge baseerd op het aantal inwoners en niet meer op het aantal leden. Tot dusver rijksubsidie voor een wijkverpleegster per 650 leden en daardoor kon dit ge bied 8 wijkverpleegsters benoemen. Voortaan êên wijkzuster per 3500 inwo ners en daardoor kan dit gebied maxi maal aan 6 gesubsidieerde vak-dames komen. Eigenlijk nog niet helemaal, maar er is nog wat ruimte in de regeling en als men de gespreidheid van de in woners in ons rayon bekijkt, zijn die zes toch wellicht haalbaar. Dat zes-getal is voor dit gebied zeer belangrijk, want er kunnen dan toch 8 personeelsleden worden benoemd. Het Rijk staat name lijk toe, dat op elke drie wijk verpleegkundigen ook subsidie komt voor êên ziekenverzorgster. Op Tholen: Sint-Philipsland kunnen er naast de zes wijkverpleegkundigen dus ook nog 2 ziekenverzorgsters benoemd worden en daarmee zijn de kernen dai\ ongeveer "gedekt", (inclusief AJ. Polder 9) Een ziekenverzorgster kan een gedeelte van de taak van de verpleegkundige overnemen, zo hield voorzitter Moerland ook aan in "De Wimpel" aanwezigen voor. Zij is vooral op het verzorgende vlak werkzaam. De scholing kan minder zijn, maar haar taak ligt vooral op het praktisch vlak. Het gebied waarin een zieken- verszorgster moet werken is gewoonlijk veel groter dan het gebied van de ver pleegkundige. Voor onze contreien komt het er op neer, dat in vier woon kernen drie wijkverpleegkundigen en n ziekenverzorgster werkzaam zijn.. De ziekenverzorgster werkt onder su pervisie van de wijkverpleegkundige, in het gebied Tholen/Sint-Philipsland en dat zal in het algemeen wel zo zijn op het platteland, schept het problemen. Waar een wijkverpegkundige, waar een ziekenverzorgster. Het gebied kon in elk geval nog tijdig medewerking krijgen van een hoofdwijkverpleegkundige, die objectief kan oordelen. Het Groene Kruisbestuur hoopt nog dit jaar de eer ste ziekenverzorgster te kunnen benoe men en in de loop van 1977 de tweede ziekenverzorgster. Men krijgt van et Rijk in ons gebied honderd procent subsidie voor maximaal 6 wijk verpleegkundigen en 2 zieken- jsoceccooogoccccccocccocca Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-qveralls Alles van de Spijkerjurken beste merken Ruit-blouses Nappa jacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom S Sosflococoooeoooooceoccoosw I Op een ander onderwerp overgaande constateerde de heer Moerland, dat de wijkgebouwen in alle kernen aan rede lijke eisen voldoen. De meeste zijn dan ook niet ouder dan 20 jaar. Alleen in Tholen moet er iets gebeuren. Voor aanpassing van het bestaande gebouw pleit sterk de centrale ligging. De Pro vinciale bouwadviescommissie sug gereerde eveneens de huidige vestiging te bestendigen. Het gebouw zal func tioneel moeten worden aangepast. De heer Elenbaas constateerde uit de rekening 1975 dat het bestaande Thoolse wijkgebouw nog voor 70 mille wordt gewaardeerd. Moet het tegen de grond als het wordt verbouwd? De voorzitter: zo erg is het niet, uitbreiding en interne wijzigingen. Vanuit Sint-Phi lipsland werd toen geaarzeld of de huidige afschrijving wel boekhoudkun dig efficiënt is, maar penningmeester Meertens achtte die afschrijving ge wenst. verzorgsters. Dat betekent enerzijds een verlichting voor de verenigingskas, waartegenover staat dat niet-subsidia- bele kosten van de wijk verpleegkundigen nogal ingrijpend zul len toenemen. Er zijn begrijpelijk ook meer reiskosten (van de ziekenverzorgsters). Ook de reiskosten van de hoofdwijk verpleegkundigen en bureaukosten zijn voor de vereniging. De voorzitter veronderstelde, dat de vergadering na deze mededelingen no gal wat vragen zou hebben. De veran deringen komen snel, ook voor de wijk verpleegsters zelf. De heer Moerland had waardering voor de manier, waarop hoofdwijk- en wijkzusters pogen een zo goed mogelijke oplossing te vinden. Erkentelijk is het Groene Kruis Bestuur eveneens de_gemeente Sint-Philipsland en Tholen voor de 60 inpKats van de 50% bijdrage van de contributie op brengst De landelijke norm is immers maar fifty-fifty. Burgemeester Van Den Berg infor meerde of de door de Voorzitter ge noemde normen algemeen landelijk zijn. Zo ja, dan is het platteland daar van toch weer de dupe. In de stedelijke ag glomeraties zijn er gewoonlijk bevol kingsoverschotten als het om inwonertal gaat, terwijl het platteland vaak niet aan de normen kan voldoen, De voorzitter was van oordeel, dat het werk op zich er niet onder hoeft te lijden, maar dat vraagt dan wel een extra financieel offer. De Dokter Menger van Sint-Philipsland wees erop, dat de bereikbaarheid een uit grote factor is. In eigen kern meteen over een wijkverpleegster te kunnen be schikken blijft een belangrijke zaak. Bovendien zijn de mensen er aan ge wend. Met twee kernen een wijk verpleegkundige te moeten delen brengt ook zijn bezwaren mee, meende Dokter Menger. Poortvliet zal bijvoorbeeld de zelfde uren baby- en kleuterconsultatie hebben als Sint-Philipsland. Wie moei dan wijzigen In Sint-Philipsland heeft men bovendien te maken met een dub bele kern, want ook Anna-Jacobapolder vergt gezondheidszorg. Minder prcllig zijn voorts de mutaties, /.o waren er in Sint-Philipsland gedurende 2 jaar vijf wijkverpleegsters. Dokter Menger toonde zich dan ook blij met hel voor lopig standpunt van bestuur en de wijk verpleegsters, waarbij men voor het de finitief besluit het advies van dg artsen nog wilde afwachten. Hij hoopte dal de- nieuwe regeling toch met de nodige soepelheid zou worden gehanteerd, in zonderheid dan voor het platteland. De heer Moerland verzekerde dat het bestuur alles zal doen om een zo goed mogelijke voorziening te krijgen en hij had de indruk dat ook de provinciale )zeeuwse) raad daartoe alle medewer king zal verlenen. De Heer L.A.M. Elenbaas van Scherpe- nisse (contactlid en provinciaal bestuur der) verzocht toelichting op de rayonin deling, zoals die hiervoor reeds bekend werd gemaakt. Burgemeester van den Berg zag toch weer belangrijke voordelen voor een omvangrijker bevolkingsagglomeratie en toonde het verschil aan van Goes en Sint-Philipsland. De voorzitter ant woordde, dat het bestuur toch voor de noodzaak blijft om er uit te komen, zo wel wat de werkverdeling betreft als de ftnancieen. Hetgeen er echter aan hulp bij kan ko men, moet altijd worden aanvaard. Burgemeester van den Berg hoopte in elk geval, dat de Provinciale Raad voor de volkgezondheid op dit terrein stap pen zou doen, waarbij men het bij die^ raad wel cijfermatig hard dient te ma ken. Dokter Menger was van oordeel, dat in elk geval een wijkverpleegster niet maar ergens een halve dag kan werken en dan weer "verkassen". De voorzitter sloot de discussie af met te concluderen, dat het bestuur toch in elk geval een oplossing moet zoeken, nu een reorganisatie van bovenaf is voorge schreven. Daarmee kon de vergadering het in elk gevalwel eens zijn. genoten en een ledenwerving geeft ge woonlijk via plaatselijke activiteiten het meeste resultaat. Ook in dat opzicht ligt er nog een taak voor de contact commissies. De voorzitter wees erop dat 't ledental in feite niet terugloopt, maar zelfs een geringe vooruitgang toont. Bij vestigin- genin de gemeenten krijgt de nieuwe inwoner een toelichtende folder en kwi tantie van het Groene Kruis. Er zijn daarop toch wel minstens 30% positieve reakties. Anderen wachten af tot ze hulp nodig hebben, maar dat was tevoren ook al zo. De vergadering was van oordeel dat in dit opzicht toch een aktief bestuursbeleid gevoerd dient te worden, met name in de zich wat sneller uitbrei dende kernen, zoals bijvoorbeeld Tho- len-stad. De rekening 1975 en de begroting 1976 kreeg na ampele discussie een vergade ringsfiat. De eerste was nagezien door de heren A.J.J. Tazelaar te Stavenisse en A.A. Rtenbil te Sint-Philipsland. De to tale kosten bedroegen 440.550,76 de totale baten 432.958,21 er restte dus nog een nadelig saldo in 1975 van 7592,55 wel rode cijfers, maar belangrijk minder dan de bijna 22 mille van 1974. Dit vooral dank zij gemeentelijke medewerking. Penningmeester C. Meertens gaf ver volgens een toelichting de degroting 1907 die najaren een weer wat vrolijker beeld toont. Weliswaar nog met aat on zekere factoren vanwege de van rijkswege aangekondigde regeling om dat die begroting daarbij nog niet kon worden aangepast. Wel is rekening ge houden met het aanvaarden van de contributieverhoging. In die begroting is dan het totaal van de inkomsten en uit gaven 579.200,— met een voordelig saldo van bijna 30 mille. Er kwamen nog enkele vragen over, waarna de progno secijfers 1977 voor kennisgeving werden aangenomen. In het bestuur werd de heer CJ. Moerland herkozen, de heer T M. Hage Oud-Vossemeer was vanwege de leeftijd niet herkiesbaar. Via de Oud- Vossemcerse conlactraad aanbeveling werd de heer M. Aarnoudsc in zijn plaats benoemd. Het scheidende bestuurslid Hage, had er een 26-jarige Groene Kruisperiode opzitten, eerst in eigen woonplaats en sinds 1972 gecom bineerd in geheel Tholen en Sint-Phi lipsland. Voorzitter Moerland bracht de hr. Hage dank voor dit lange vrijwilli gerswerk, die ook steeds op de provin ciale vergaderingen van de partij was. Sinds de fusie had de heer Hage de zorg voor de gebouwen op zich genomen en daarmee werd hetvanuit vakkundig oog bekeken. Bij het overhandigen van een boekenbon zei de heer Moerland dat die kleine attentie niks kon betekenen in vergelijking tot wat de heer Hage aan vrije uren voor het Groene Kruis deed. Maar het is wel goed gemeend, zo troostte hij de scheidende collega. Ia zijn wederwoord zei de heer Hage, het verenigingswerk in zijn woonplaats optellend daarin dan zo'n 180 jaar mee te draaien. Het Groene Kruis lag me steeds na aan het hart, maar om in het bestuur te komen waren er destijds wel 8 stemmingen nodig, want het ging toen ook nog om een bestuursverhouding naar kerkelijke aanhang en ik behoorde niet bij de pl. hervormde gezindte. Er was een zeer moeilijke tijd gepasseerd met alleen in Oud-Vossemeer meer dan 100 T.B.C. patiënten. Gelukkig dat destijds dokter Renes dat rigoreus aan pakte, In 1955 kwam er een nieuw wijk- febouw en het wielercomite van Oud- 'ossemeer kon voor de inrichting 3250,— bijdragen, zoals het tot dusver al 21 mille in de Groene Kruiskas depo neerde. Leeftijd en gezondheid nopen me thans met het werk te stoppen, wat ik echter altijd met liefde heb gedaan, zo vervolgde de heer Hage zijn we derwoord, die er tenslotte nog op wees, dat het vervullen van een bestuursvaka- ture thans nog moeilijker blijkt te zijn dan 26 jaar geleden. Men staat door de Elenbaas informeerde of er e De heer voldoende -%wdt gedaan aan nieuwe le denwerving. Het Groene Kruis is aat verder komen te staan van de plaats- Medewerkers van het Welzijnsorgaan Tholen maakten vorige week een personeelsreis. Het was dan met name de afdeling bejaardenhelpsters, die er met kantoorpersoneel en leidsters op uittrokken voor een gezellige dag zonder verzorgingszorgen. Er werd nu voor hen gezorgd. Hoofddoel van de reis was Oisterwijk waar een meubelfabriek werd bezichtigd, waarin alleen maar eikenhout wordt verwerkt met in een van de toonzalen koffie. Daarna volgde een bezoek aan een pottenbakkerij en aan het vogelpark bij Oisterwijk, waar ook een Brabantse koffietafel werd verwerkt. In de middaguren was er onder goede temperatuur een rondvaart door het mooiste deel van de Biesbos en dat maakte opnieuw hongerige magen, zodat het diner in de Wouwse Tol uitstekend smaakte. Rond half elf was het uit ruim honderd personen bestaande gezelschap, want er zijn heel wat bejaardenhelpsters aan het Welzijnsorgaan Tholen verbonden, weer in eigen home. fusering ook wat het Groene Kruiswerk betreft tocht wat verder van elkaar. Als ik de begrotingscijfers nu bekijk schrik je toch wat van fusiezegeningen, zoals menig burger nog weinig plezier kon beleven aan gemeentelijke herindelin gen vond de heer Hage. De vergadering besloot vervolgens tot verkoop van het wijkgebouwtje in Anna Jacobapolder aan de gemeente voor de .symbolische prijs van 1,— onder voor waarde dat het steeds voor het Groene Kruis beschikbaar blijkt. De vereniging huurt het thans van de gemeente voor 300,— per jaar, maar men is dan wel van het onderhoud af. Dit gebouwtje zit onder een kap met kleuterschool en dorpshuis, zodat het onderhoud effi ciënter in een hand zit. Bij de rondvraag informeerde de heer L. Den Engelsman uit Sint-Philipsland of de leden in de contactraad voor hun le ven zitting hebben, dan wel periodiek aftreden. De voorzitter antwoordde dat bij de opzet van de fusie voor deze vorm is gekozen om het contact met de leden ter plaatse nog enigermate te kunnen handhaven. In de praktijk blijkt dat de contactcommissies niet vaak vergade ren. De gedachte was dat de plaatselijke leden in elk geval naar de contactraad zouden komen om via die raad hun wensen aan het bestuur door te spelen. Dokter van der Bel uit Sint Maar tensdijk, die constateerde dat door de fusie de afstand bestuur en leden was vergroof meende dat rerichte voorlich ting gewenst was. Al eerder had hij naar de mogelijkheid van een contactblad geinformeerd. De voorzitter ant woordde dat aan porto en materiaal zo'n contactblad en dan nog maar in circu- lairevorm alleen reeds 3000,— per keer zou vergen. Doet men dat 4 x per jaar,dan moet er een post van 12.000,— bij op de begroting. Dokter Van der Bel vond dat een inderdaad nogal kostbare zaak. Het bestuur hoopte dat gewenste voorlichting via het streekblad toch zo veel mogelijk bij de leden zou komen. Men zou nog kunnen informeren of er van de zijde van de Provinciale vereni ging in dit opzicht iets wordt gedaan. Eerder had de voorzitter ook nog mede deling gedaan over de Provinciale vere niging, die thans Stichting Het Zeeuwse Kruis heelt. O OK DAARVOOR KOMT EEN NIEUWE STRUK- TUUR. De leden van de plaatselijke vereniging zullen tegelijk lid van dc Provinciale vereniging zijn, terwijl het stemmen op vergaderingen per basi seenheid zal plaatsvinden. In de vereni ging Tholen/Sint-Philipsland wordt het stemrecht uitgeoefend via de plaatse lijke contactcommissies. Als de provinciale vereniging haar nieuwe vorm heeft gekregen, zal de plaatselijke vereniging haar statuten moeten aanpassen. Sint-Annaland, 25 augustus 1976 Doré 95-96, Bintje 64-79, Bonken 85-87, Drielingen 25, Kriel 55, Eigenheimer 71-82, aanvoer 60 ton. Sint-Maartensdijk, woensdag Lekkerlander 70, Bonken 60, Eerstelin gen 71, Drielingen 22, Eigenheimer 62-71, Bintje I 68-71, Bintje II 65-68, Apart 60-61, Drielingen 22, Kriel 56.50, aanvoer 900 kisten. J. de Leeuw uit Oud-Vossemeer is bij de Nederlandse kampioenschappen 25 km in Barendrecht zaterdag 49e geworden in 1.40.29 u. Van de 325 deelnemers haalden er 260 de finish, jwkinnaar Roelof Veld had 1.21.43 u nodig voor de 25 km, Henk Kalf 1.23.46. De aanleg van aardgas in Anna Jaeoba- Iinldcr bleef nok woensdagavond niet onbesproken in de gemeenteraad van Sinl-Pbilipsland. Burgemeester G. van den Berg deelde mee dat er, na het 'stellen van nadere voorwaarden door de gebr. Verwijs, overeenstemming met de PZKM is bereikt over het leggen van buizen door het land van Verwijs. De PZKM heeft er alle begrip voor dat Anna Jacobapolder moeilijk is. Het stooksei/oen gaat weer bijna beginnen. In december zullen de eerste aan sluitingen gereed zijn, maar dat hangt tan het weer af, aldus de burgemeester. Raadslid G.J. de Jager (PCG) was blij dat het nu zover is. aangezien deze zaak al een hele poos loopt. Toch maakte hij er nog enkele kritische kanttekeningen bij. „De geringe medewerking van be trokkenen heeft ons allemaal hoog gezeten. Collega Den Engelsman heeft daarvoor echter al in maart gewaar schuwd. Hij verwachtte toen al een slepende zaak. Ik heb niet de indruk dat er sinds maart veel veranderd is in de voor waarden. Daarom vind ik dat het college van b. en w. na de waarschuwing in maart op een hele slappe en langzame manier gereageerd heeft. De inwoners van Anna Jacobapolder is aardgas beloofd. Het gemeentebestuur heeft een hoorzitting en een enquête gehouden. De polder heeft nu recht op aardgas. Veel beloven en weinig geven, doet de gek in vreugde leven, maar de mensen uit de Polder in onrust en onzekerheid. In deze zaak had men harder moeten doorpakken", zei De Jager. INCORRECTE OPMERKINGEN De burgemeester benadrukte met uiterste klem dat de woorden van De Jager geheel voor zijn rekening waren. ..Hel college heeft verschrikkelijk veel gedaan. Ik heb er een dag van mijn vakantie voor opgeofferd. De secretaris heelt veel werk Verzet om bruggen te slaan tussen tie partijen. In de eerste plaats was hel echter een zaak van de IV,HM en betrokkenen. IX- IVEM kon via de gedogingswet maatregelen nemen, maar dat hebben ze niet gedaan. Uw opmerkingen aan het adres van li. en w. zijn heel incorrect en betreurenswaardig", altlus de burge meester. Evenals voorgaande jaren gaat het bedrijfsleven te Bergen op Zoom zich weer op bijzondere wijze presenteren via promotie 1976. Dat gaat gebeuren van donderdag 23 tot en met dinsdag 28 september op Plein XIII. Ditmaal zelfs 4500 vierkante meter ruimte tegen vorig jaar 3200. Tachtig procent van de stands is inmiddels al volgeboekt, terwijl 100 deelnemers een plaats kunnen krijgen. Meer dan tevoren zal in de stands de nadruk worden gelegd op huisvrouw en gezin. Dat zal dan vooral tot uit drukking komen via meer demon straties. Dat brengt ook veel meer leven in de brouwerij en daardoor voor de kijkers veel aantrekkelijker. Daarnaast is er een amusementshal met speciale middagen voor kinderen, bejaarden en huisvrouwen. Die amusementshal zal vanuit de grote zaal op verschillende punten te bereiken zijn. Verder komt er ook een autorally, een herfsttocht voor de rijwieltoerclub en andere evenementen. Er wordt gestreefd naar een bezoekers aantal van ron rond de 40.000. De Jager wees erop. dat er van maart tot augustus helemaal niets veranderd is. Dat was voor hem een raadsel. ,.U hebt niet doorgebeten. Ik ben niet voor dwang, maar in maart had er in gegrepen moeten worden", vond het PCG-raadslid. De burgemeester: ..Het is puur een kwestie van de PZEM met Verwijs. Het gemeentebestuur heeft alleen bemiddeld". NOG NIET OPTIMISTISCH SGP-fractievoorzitter L. den Engelsman merkte op de gebr. Verwijs te hebben meegemaakt bij de grond verwerving in plan Noord en nu bij de aardgaszaak. Hij verwachtte dat het gemeentebestuur nog wel eens met hen geconfronteerd zal worden. Wethouder L. Walpot vond dat er in deze delicate zaak geen verwijten gemaakt moesten worden. De burgemeester had er in elk geval zijn vakantie voor onderbroken. De SGP-- wethouder zag een mogelijke bespoedi ging van het werk door naar de moeilijke plaatsen toe te werken. Wethouder A.A. Rijstenbil stelde de vraag of de afspraken met Verwijs schriftelijk zijn vastgelegd. Zo niet. dan had hij er geen vertrouwen in. De burgemeester antwoordde dat er niets schriftelijk is vastgelegd of contractueel ondertekend. Rijstenbil: ,,Dan dacht ik dat we nog niet optimistisch moeten zijn". HERDENKING WETHOUDER MOL Aan het begin van de raadsvergadering sprak de burgemeester een herdenkingswoord in verband met het overlijden op 6 juli van oud-wethouder P. Mol. Van 3 september 1935 tot 1939 w as dhr. Mol raadslid-wethouder en dat was geen gemakkelijke tijd. Van 1949 tot 1966 was dhr. Mol opnieuw wethouder. Zijn laatste daad was de installatie van burgemeester G. vah Vel/en. Dhr. Mol heeft op zeer nauw gezette wijze de gemeente gediend. Hij was een man van het harmoniemodel. Voor zeer veel mensen heeft hij zich ingezet. Hen 35 jaar was hij ook agrarisch voorman in ife Ned. Chr. l.andarbeldersbond. te krijgen. G.S. hebben cl it echter nog niet goed gekeurd. Hel plan ligt klaar. Het is triest dat het allemaal zo lang duurt. Overigens waarschuwen G.S. terecht dat cên bibliotheek in pand Voorstraat 39 veel geld kost", aldus de burge meester. PLAN DE LUI.ISTER De raad keurde de grondaankopen van de Erven Noorthoek, en dhr. C.J. Neele en de grondruil met Hart Whiteman B.V. zonder meer goed. De percelen liggen in plan De Luijster. waar o.a. een nieuwe lagere school wordt gebouwd. Een officieel bestemmingsplan is er advertentie IM, advertentie im Tholen 25 t/m 28 aug. Zwemvierdaagse za. 11 sept. Oriëntatierit M.A.C. Poortvliet di. 14 sept. 19.30 u. Tolrust, Alg. verg. Rabobank Sint Maartensdijk ma. 30 aug. 19 u. Hoorzitting reconst ructie markt in Haestinge ma. 30 aug. 20.30 u. Haestinge, com missie bedrijfsleven ma. 30 aug. 20.30 u. Gemeentehuis, commissie openbare werken za. 11 sept. straten- en prestatieloop do. 9 sept. 19,30 u. gebouw Calvijn; S.G.P. studievereniging Sint Annaland vr. 3 sept. 7 u. reis studieclub vol- legronds, tuinders tot vr. 4 sept., streekmuseum "De Mee- stoof' tentoonstelling Jac. van Beieren en de Smalstad; di. t/m za. 15-17 u. Bergen op Zoom Markiezenhof dag. 14-17 u en op werkd. 10-12 u t/m 19 sept. Geschiedenis van het hof, tentoonstel ling over het Markiezenhof Etcetera dag. 13.30-17 u. za. en zo. 13.30-18 u. en vr. 19-21 u.; Expositie van Rob Brandt; Keramiek, en Gerrit Wes- terveld; grafiek, t/m 29 aug. Tholen 26, 27, 28 Sport Real zwembad De Spetter Pbortvliet do 2 sept Veldwedstrijd Jachthonden Bergen op Zoom Roxy André van Duin's pretfilm a.l. do, vr 20 u, za 14. 18.45, 21.15, zo 14, 16, 18.45, 21.15, ma, di, 20 u, wo 14, 20 u Tarzoon De schande van de jungle vr 22.30 u Luxor Way of the dragon 18 j do, vr. za 20 u, zo 16.30, 20 u Matrassen tango 18 j za 23.30 u Voorzienigheid gooit met dynamiet zo 14 u Wan Pipel a.l. m. di. wo 20 u ecöter nog niet, aangezien dat gezien de grote verdeeldheid in de gemeenteraad niet haalbaar bleek. De Jager informeerde of hier al verdere voort gang mee is gemaakt. De SGP-fractie had beloofd voor november het bestem mingsplan te =u!len vaststellen. In hoever wordt dat hard gemaakt?, wilde het PCG-raadslid weten. Den Engelsman: We zullen ons woord gestand doen. U kunt er zeker en gewis van op aan, dat plan De Luijster in September vastgesteld wordt. De raad verkocht aan de Gladiolenstraat voor 23.000 gulden per perceel (excl. BTW) grond aan A. v.d. Reest voor-de bouw van twee huizen. Aan M.E. Feleus werd aan de Krammerstraat voor 9400 gulden per perceel (excl. BTW) grond verkocht voor de woningbouw. SPOUWMUUR ISOLATIE De raad willigde een verzoek van Brabant Bouwservice B.V. in om de huurders van woningwetwoningen massaal voorlichting te geven over spouwmuur-isolatie. Door het aan brengen van spouwmuur-isolatie verhoogt men het comfort in de woning, terwijl tevens een besparing op de stookkosten verkregen zal worden. Het rijk geeft subsidie, maar dat moet deze maand nog wel aangevraagd worden' zo deelde de burgemeester mee. Er zijn vermoedens dat de subsidiekraan dichtgedraaid wordt. De bewoners kunnen zelf beslissen of ze tot het aan brengen van isolatie willen overgaan. Ook kan men kiezen tusseh directe betaling van de kosten of in tien jaar via een huurverhoging. In het laatste geval zorgt de gemeente voor de voorfinan ciering. Raadslid P. van Hekken (SGP) vond dat je eigenlijk gelijk met de isolatie dubbele ramen moet hebben, anders is het een halve maatregel. Wethouder Rijstenbil vroeg zich af, hoe de isolatie te controleren is achter een muur die afgesloten is. De nog te bouwen woningwet-en premiewoningen dienen verplicht van isolatiemateriaal te worden voorzien. TROTTOIRS De raad ging akkoord met een plan voor de aanleg van trottoirs in het bestemmingsplan Sint-Philipsland 1966. Er werd geld beschikbaar gesteld, zodat de openbare aanbesteding kan plaatsvinden. Den Engelsman vond het een groot plan waarin nogal veel gaat gebeuren. Er moet ook nog steeds een trottoir bij Ko Verwijs komen. Kan dat gelijk meegenomen worden? Verder ligt er nog een open riool met overstort. Op het eind van de Zijpestraat is nog veel grond aanwezig dat voor het dicht gooien van dat open riool gebruikt kan worden. Het laatste punt zullen b. en w. bespreken met de technische dienst, zei de burgemeester. Het trottoir bij Ko Verwijs wordt door personeel vat^ gemeentewerken in eigen beheer aan gelegd. dit 'najaar. Duizend gulden werd beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van persp&exramen in het speellokaal van de chr. kleuterschool Prinses Marijke. Overigens vond raadslid Van Hekken al die nieuwe dingen geen verbetering. Hij had gehoord dat je op die perspex- ramen krassen kunt maken, die er niet meer uitgaan. W. Smit uit Krimpen aan de IJssel kreeg gemeentegarantie voor betaling van rente en aflossing van een lening ten behoeve van zijn woning Zijpestraat 28. De raad benoemde verder een commissie open bejaardenwerk waarbij de dames Bakker-v.d. Vegt. Geense- Gotiw, Ten Hove-Vaders en Van Strien alle zeven stemmen kregen. De burgemeester kreeg er zes ën wethouder Rijstenbil vijf stemmen. De Zwaluw, Oud-Vossemeer met 223 duiven vanaf Compiegne over 258 km, gelost 6.50 u., eerste duif 945 m/min 11.23.22 u., laatste prijswinnaar 12.05.51 u. met 817 m/min D. Polderman 1 5 16 26 31 59 68 71 73 74 M.K. Speyer 2 36 40 J. Schetters 3 P. Vis 4 8 19 45 62 G. Hoek 6 10 37 R. Mosch 7 30 69 M. Moerland 9 43 53 61 66 J. Egberts II A. Voormeulen 1$ 17 18 20 24 28 47 49 63 65 67 J. Potappel 13 15 41 55 B. Quist 14 25 38 D. Hoogkamer 21 60 J. Kruf 22 P. de Wilde 23 35 39 C. Hommel 27 46 J. Ballegooi 29 32 52 D. Lindhout 33 42 44 57 70 A. van Daalen 34 48 54 Jac. Vaders 50 51 56 72 74 L.M. de Heer 58 W. Burgers 64.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5