Hervormde Gemeente Sint-Annaland zet zich schrap voor laatste 60 mille nieuw orgel Maandfg toch drie vergaderingen over Markt Sint-Maartensdijk Paxfrites zoekt naar andere fmogelijkheden voor afvalwater Openbare hoorzitting Verstede- lijkingsnota DEZE WEEK aLao zee \j^y WATER I "U moet er met z'n allen nog eens flink tegenaan Sint-Annaland zou een "Johan Bodegraven" moeten hebben om op allerlei bijeenkomsten propaganda te maken voor het nieuwe orgel. Als we in deze tijd waarin alles aan het vervlakken is, dit eens voor de eredienst mogen doen, dan zal het waarachtig wel gaan, om met Jan Pieterszoon Coen te spreken." 1 M G.S. WAARSCHUWEN GEMEENTEN VOOR CLANDESTIENE KAMPEERTERREINEN L)onderdag 26 augustus 1976 32e jaargang no. 40 Recht door zee •0k' WA ym %'èiï W. m %%M\ "i Alle belanghebbenden Capaciteit zurverings-instaiiade Thoien te gering Het enige nieuwsblad voor de streek Thoien en Sint-Philips land, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 - Sint Aim^and Telefoon 01665,2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- pfer halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dns dag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 lncl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofckedacteur - uitgever G. Hejjboer. In deze periode van langdurige droogte worden we meer dan ooit bepaald bij water. We snakken ernaar voor de lan derijen en de tuintjes, maar aan de an dere kant draaien we de kraan open om koffie of thee te zetten of een douche te nemen, als of het er niets aan de hand is. Het is opmerkelijk dat we als water verbruikers eigenlijk weinig merken van die langdurige droogte. In Engeland is dat wel even anders, maar bij de water maatschappij Zuid-West-Nederland zijn er ten aanzien van de kwantiteit geen problemen. Misschien komt het wel door een verstandiger gebruik: wees wijs met water, verspil het niet. Het eiland Thoien betrekt grondwater uit Halsteren, waar het onmisbare vocht al sinds 1925 wordt opgepompt. Op 28 juni was er in het Halsterse pompstation een topverbruik van 7820 m3 tegenover 6670 m3 op de topdag van vorig jaar: 8 augustus 1975. De gemiddelde hardheid van het drinkwater op Thoien is 4.8, matig hard. De Provinciale Staten van Zeeland waren vrijdag op werkbezoek en constateerden 's avonds rond zes uur in het W.M.Z.-pompstation te Os- sendrecht, hoe de installatie op volle ca- pacteit werkte met drie miljoen kubieke meter per uur. Zijn er dan momenteel nog geen problemen, voor de toekomst moet de W.M.Z. wel maatregelen tref fen. Rond 1980 zullen de produk- tiemiddelen - grond - en oppervlakte water - niet meer toereikend zijn. Deze zomer waren alle produktiemiddelen reeds tot het uiterste belast. Nu is zo'n uitzonderlijk extreem droge en warme periode natuurlijk niet als uitgangspunt voor een beleid te nemen, maar hierdoor is wel tot uitdrukking gekomen dat een waterleidingbedrijf over een ruime re serve-capaciteit moet kunnen beschik ken. Grondwater moet waar mogelijk voor huishoudelijk gebruik worden ge reserveerd. Grondwater is zuiverder en de kans op chemische en bacteriologi sche verontreiniging is geringer. Het ziet er naar uit, dat het eiland Thoien van het grondwater uit het Halsterse pomp station /.al kunnen blijven profileren. De vergunning voor de W.M.Z. is otliciccl wel afgelopen, maar dat schijnt niet veel uit te maken. Niettemin is er nog wel een probleem, aangezien General Electric Plastics grondwater wil, terwijl de W.M.Z, dit voor de huishoudelijke ge bruikers wil houden. Naar de huidiuc inzichten zal aanvoer van water uit de Bicsbosch per I januari 1979 nodig zijn. Er zijn daar twee spaarbekkens klaar, terwijl er nog twee gepland zijn. De heltt van dat oppervlaktewater gaat naar Rotterdam. Brabant en Zeeland kunnen de rest krijgen. Daarvoor zullen nog lei dingen aangelegd moeten worden. Zodra dat Biesboschwater beschikbaar komt voor de W.M.Z., kan dit opper vlaktewater voor industriële doeleinden worden gebruikt. Er komt dan grondwater vrij voor het groeiend huishoudelijk gebruik. Van de bijna 100 km. Biesboscheiding zijn 55 km. jereed Om de aanvoer zonder onderbreking mogelijk te maken komt er ten zuiden van Goes een bufferbekken. Op Rijksniveau zijn er ten behoeve van de drinkwatervoorziening op langere ter mijn ook spaarbekkens gepland bij Sint-Philipsland. Deze mogelijkheid is nog steeds aanwezig, al gaat dit pas in de tachtiger jaren of een nog verdere toe komst spelen. De eis, de watervoor ziening op een goed peil te handhaven, zal een jaarlijkse tariefsverhoging van 10 tot 150 (exclusief inflatie) noodzakelijk maken. De Provinciale Staten van Zeeland maakten vrijdag een excursie naar de waterspaarbekkens in de Biesbosch en het WMZ-pompstation in Ossendrecht. i mm» -T ï'u M I lel uil 1927 daterende orgel van de firma A.S..I. Dekker uit Goes. "De kerkvoogdij adviseerde de Iwee "overge schoten" orgelpijpen maar ergens anders op te bergen. Maar da* (wam d<> eer van orgelbouwer Abraham Dekker te na" schreef een historicus in 1969. Het orgel werd dinsdagavond gekwalificeerd als abominabel slecht, een puinhoop. Er klonk dinsdagavond in het hervormd verenigingsgebouw applaus op voor dit enthousiast pleidooi van Dhr. van Es, administrateur van het bejaarden centrum de Schutse en president-kerk voogd in Terneuzen, maar nu in de functie als adviseur van de orgel commissie van de hervormde gemeente Sint- annaland. Dhr Van Es riep de zestig belangstel lenden, onder wie zeven dames, op, de orgelcommissie niet met het financiële hiaat te laten zitten. Koster J.W. van Popering deelde mee, dat er nu lo6.12o gulden binnen is voor het orgelfonds. Er zijn 220 piekpijpjes geplaatst waarvan er 32 zijn ingeleverd met 3773 gulden dus 118 gulden per pijp. Wanneer allle piekpijpjes binnen zijn, is het orgelfonds 125.000 gulden rijk. Dit jaar moeten er twee termijnen van elk 35.000 gulden aan orgelbouwer Leeflang in Apeldoorn betaald worden. Alleen de tekeningen kosten al 20 mille. Het is nog steeds de bedoeling dat de orgelcommissie een compleet orgel aanbiedt. Een orgel op afbetaling is niet prettig, zo vervolgde koster van Pope- ringe. Totaal dient er dan 175 tot 180.000 gulden binnen te komen. Het orgel op zich kost 150.000 gulden exclu sief 16% b.t.w., waarbij dan nog eens adviseurskosten komen. Het maken van een nieuwe orgelzolder wordt gratis door de orgelcommissie verzorgd. Langs alle kanten is geprobeerd de 24.000 gulden b.t.w. die men aan het rijk moet betalen, eraf te krijgen of het percentage van 16 tot 4% te verlagen, maar dat lukte niet. Daarom is nog 60.000 gulden nodig voor het nieuwe orgel, '"t Zit er nog in, maar gemeente, wat gaan we nu doen Zo stelde koster van Popering. Ds. J. Codee "Laten we als gemeente geen deeg aan de vingers hebben voor het geven van onze gaven voor een nieuw orgel." Dhr. P; Seherpenissë "houdt dit jaar nog een actie en U kunt op mijn medewerking rekenen." 1500 pijpen Deze tweede gemeente-avond over hel nieuwe orgel werd na het zingen van ps I58 I geopend door Ds. J. Codee met gebed en schriftlezing. President-kerk voogd LJ. Van popering deed verslag van de werkzaamheden waarbij Simon C. Jansen, organist van de Weslerkerk in Amsterdam, en Dhr. Van Es als advi seurs waren ingeschakeld. Tien or gelbouwers gaven prijs op, waarbij uiteindelijk Leeflang uit Apeldoorn werd gekozen. Dit bedrijf heeft belang rijke restauratie-opdrachten gehad, zoals in de Sint-Jan in Gouda, zo deelde adviseur Jansen mee. In de hervormde kerk van Sint-Annaland moet een goed orgel komen, geschik^ voor de begelei ding. Het huidige orgel is te klein en niet meer op te knappen. Het nieuwe instru ment wordt een mechanisch orgel met een vrij pedaal met ongeveer 1500 pij pen. De dispositie is als volgt Hoofdwerk Bourdon 16 voet, prestant 8, gedekt 8, octaaf 4, gedekte fluit 4, octaaf 2, cornet 4 sterk (discant) mixtuur 5 a 6 sterk, trompet 8. Bovenwerk Holpijp 8, Baarpijp 8, prestant 4, roefluit 4, gemshoorn 2, nasard 2 terts 1 3/5, dulciaan 8, tremulant. Pedaal Subbas 16, prestant 8 (transmissie), Na de hoorzitting over de reconstructie van de Markt in Sint-Maartensdijk (om 7 uur in Haestinge) zullen maandaga vond om half negen zowel de commissie voor het bedrijfsleven (in Haestinge) als de commissie openbare werken (in het gemeentehuis) vergaderen. De inspraak van alle bij deze zaak betrokkenen kan daardoor volledig tot zijn recht komen. B. en w. van Thoien zien geen redenen om deze procedure te wijzigen, zo heb ben ze laten weten op de schriftelijke vragen van VVD-raadslid M. van Damme. Deze had bezwaar gemaakt tegen de gelijktijdige behandeling van het reconstructieplan in de commissie B.L. en in de commissie O.W. en gepleit voor uitstel van de laatste commissie vergadering. B. en w. hebben razendsnel gehandeld, aangezien de woensdag 18 augustus gestelde vragen diezelfde dag nog wer den beantwoord. "Uitgaande van het raadsbesluit de re constructie markt Sint-Maartensdijk te plaatsen op de lijst van in 1976 uit te voeren werken, is het nodig de voorbe reidingsprocedure over de wijze van re- consructie zoveel mogelijk te bekorten. Het provinciaal bestuur heeft namelijk een subsidie tgezegd. Niettegenstaande de nodige spoed, hebben wij het toch nodig geacht ons zo uitgebreid mogelijk te laten informeren over de meest wenselijke wijze van reconstructie. Wij menen daarvoor een bevredigende oplossing te hebben gevonden, door alle directe belanghebbenden over deze zaak te horen en door anderzijds onaf hankelijk van elkaar op te stellen advie zen te vragen aan de daarvoor be schikbare raadscommissies. De zienswijze over de verhouding tussen de commissiedt O.W. en de commissie B.L. (Van Damme vin de conclusies van de commissie O.W. van veel verstrek kender aard dan de adviezen van de commissie B.L.) delen wij geenszins. De mening dat ons college meer gewicht zou moeten toekennen aan een advies van een commissie van advies en bij stand, dan aan een zo breed opgezet college als de commissie B.L. verbaast ons. Het gaa te ver in het kader van de beantwoording van deze vraag uitge breid op de verhouding tussen commis sies in te gaan. Wij volstaan met op te merken, dat wij eerder tot een tegen gestelde mening komen, op grond van de grotere bevoegdheden, die aan de commissie B.L., als zelfstandig advise rend orgaan van gedecentraliseerd lo kaal bestuur, zijn toegekend. Deze ver houding heeft echter geen onderdeel van onze overwegingen uitgemaakt. Wij achrèn het alleen waardevol om te be- schutken over twee, onafhankelijk van elkaar tot stand gekomen en vanuit twee verschillende gezichtshoeken benaderde adviezen teneinde tot een wel overwo gen voorstel aan de raad te komen", al dus b. en w. van Thoien op de schrifte lijke vragen van raadslid Van Damme. De raad van advies voor de ruimtelijke ordening houdt voor onze streek woensdagavond 22 september een openbare hoorzitting over de verstede- lijkingsnota. Dit gebeurt in hotel De Korenbeurs te Goes om zeven uur. De inspraakgroep Thoien, die in enkele Vergaderingen de nota bestudeerd heeft, krijgt als voor laatste deelnemer gelegenheid het op schrift gestelde commentaar toe te lich ten. Er hebben zich acht groepen opge geven om gehoord te worden. De hoor- commissie bestaat uit voorzitter drs. D.H. Franssens, mevr. mr. Chr.A. de Ruyter-de Zeeuw, mr. J. van Aartsen en secretaris drs. J. Tegelaar. Ministerieel vertegenwoordiger is drs. J.L.P. Post. Een foto van de tekening zoals het inter ieur van de N.H. kerk in Sint-Annaland er met het nieuwe orgel komt uit te zien. gedekt 8, octaaf 4, bazuin 16, koppeling hoofdwerk pedaal, bovenwerk pedaal, hoold werk-boven werk. Orgelkast wat soberder Dhr. Keij/er van orgelbouwer Leellang uit Apeldoorn nkle de orgel commissie en kerkvoogdij voor hel ver trouwen m zijn bedrijf. Hij legde de aanwezigen uit. dat het orgel meubel niet zomaar een omhulsel is. De orgel kast is van essentieel belang voor de klank. In eerste instantie was Leellang uitgegaan van een wat royalere, wat meer gebeeldhouwde orgelkast. Toen er op de financien wat bezuinigd moest worden, is de kast wat soberder en eenvoudiger gemaakt. Gesneden krul len zijn daardoor niet meer mogelijk. Het versierwerk is wat vlakker, verder terug wilde Dhr. Keijzer eigenlijk met gaan. Er moet veel geld uitgegeven worden voor dit nieuwe orgel en dan moet dat ook zichtbaar zijn voor de kerkgangers, het moet ze aanspreken. In het orgelfront is relief aangebracht. De ronde toren middenin is gehandhaafd. De zijvelden zijn vlak. Deze vormgeving is zonder veel moeilijkheden aanvaard, aldus Dhr Keijzer. v Tl j if. ..V.'' 'i- Een beeld van het huidige interieur in de N-H. Kerk te Sint-Annaland. fraai zal kunnen bespelen. "Zou dan het beste niet goed genoeg zijn", aldus ad viseur van Es dinsdagavond in het her vormd verenigingsgebouw te Sint-An naland. Water e Nieuw orgel N.H. Kerk Sint-An naland 0 Problemen bij vestiging Paxfrites in Thoien 0 Hoorzitting reconstructie Markt Sint-Maartensdijk 0 Streekmuseum organiseert expo sitie herfstbloemen 0 Individueel kamperen geeft moei lijkheden 0 Zaterdag huldiging Lia Duine in Oud-Vossemeer 0 Stemmen van lezers 0 Groene Kruis verhoogt contribu tie 0 Raad Sint-Philipsland weer over aardgas 0 Voortgezet onderwijs Bergen op Zoom De Thoolse almanak 0 Van meulenaers en gouwe torens Promotie-degradatieregeling delingsvoetbal af- NEEM VAN ALLES KENNIS, MAAR NEEM SLECHTS VAN HET GOEDE BEZIT. 0 Dit nummer bestaat uit 10 pagi- Economische politierechter. A.J.S. uit Thoien is door de economische politierechter in Middelburg veroor deeld tot een boete van 1200 gulden plus 350 gulden voorwaardelijk. Hij had de wet autovervoer goederen overtreden door met meer vrachtauto's te rijden dan waarvoor hij vergunning had. De offi cier van justitie had 1600 gulden boete geëist voor het rijden van drie wagens zonder vergunning. M.S. uit Sint-Annaland kreeg honderd gulden boete. Van hem waren twee vrachtauto's zonder vergunning aange houden. De rechter was hier milder omdat de trage rfwikkelinr "an de aan vragen een belangrijke r< 1 gespeeld. C.V. uit Scherpenisse krec 50 gulden boete voor het spuiten van e, i verboden bestrijdingsmiddel. Hij had niet op het etiket gekeken voordat hij de aardappe len spoot. Orgel kan eeuw mee. De vertegenwoordiger van orgelbouwer Leeflang zei verder dat er buiten het orgel een kleine kist komt met een elektrische ventilator van 2800 toeren voor de windvoorziening. Het wordt een soepel en plezierig speelbaar orgel. Dit goede, mechanische instrument van massieve materialen is in kwaliteit ver gelijkbaar met het orgel in de St Jan in Gouda. Dat dateert uit 1733 en dit instrument is nu pas aan een grondige restauratie toe. Het nieuwe orgel in Sint-Annaland kan dan ook een eeuw mee. U hoeft zich wat de levensduur betreft geen zorgen te maken. Deze keus, die wat meer kost dan een elektri sch of een pneumatisch orgel, is een goede keus. Geslachten na U zullen er veel plezier van hebben. Als er jonge mensen in de gemeente zijn die belang stelling hebben, is het een zinvolle zaak om ze te laten oefenen zodat U in de toekomst organisten hebt., aldus Dhr Keijzer. Hij vertelde tenslotte nog het een en ander over labiaal pijpen en tongpijpen en de materialen die voor orgelpijpen gebruikt worden het meest een legering van tin en lood. In april klaar De streefdatum is, dat het orgel midden april klaar is. Momenteel verkeert het werk nog in het tekenstadium. Na de bouw in Apeldoorn wordt het orgel afgebroken en weer opgebouwd in de hervormde kerk te Sint-Annaland. De kerkgangers zullen dan een aantal we ken de vorderingen kunnen gadeslaan. Orgelbouw is zeer arbeidsintensief65% van de aannemingssom is loon. Dhr. Van Es "Ik hou verschrikkelijk veel van orgels". Zei nog eens zonder omwe gen dat het huidige orgel van Dekker abominabel slecht is een puinhoop. Hij gaf de orgelcommissie een pluimpje voor hun enthousiasme en noemde de leden slimme jongens. Dhr van Es prees orgelcommissielid W. Fase omdat die meer dan normaal verstand heeft van orgels. Hij vond de adviseur enbouwer verschrikkelijk goed. Dhr van Es mee nde, dat organiste mevr. J.Fase- Goedegebuure het nieuwe orgel heel De zuivering van het afvalwater is het punt waar alles om draait bij de voorge nomen vestiging in Thoien van Paxfrites B.V. uit Lepelstraat. Vandaag vindt er over deze problematiek weer een bespre king plaats tussen de Rijks Agrarische Afvalwater Dienst (R A.A.D.), de technologische dienst van het Water schap Thoien en Paxfrites. Directeur P.C.M. Bogers, die dinsdag op het punt stond naar Amerika te vertrekken, zei ons dat het advies van de R.A.A.D. van groot belang zal zijn voor het vinden van een oplossing voor het afvalwater. Bij de besprekingen tussen Paxfrites en het Waterschap is namelijk gebleken, dat de capaciteit van de zui veringsinstallatie in Thoien met 8500 i.e. (inwoner equivalenten) te gering is. In juni werd vermoed, dat het allemaal net kon lukken aangezien naast de huidige belasting van Thoien (5200 i.e.) Paxfri tes voor 2000 a 3000 i.e. zou zorgen. In 1985 is voor-Thoien 6000 i.e. begroot. Uit een onderzoek van de technologi sche dienst van het Waterschap is ge bleken, dat Paxfrites met een verwer king van, 6 ton aardappelen per uur, de installatie wel met 3000 a 4000 i.e. zal belasten. De installatie van 8500 i.e. zou dan uitgebreid moeten worden tot 10.000 i.e., wat het waterschap om fi nanciële redenen op dit moment niet doet; gezien het belang van de werk gelegenheid wil het watersehap wel samen met Paxfrites zoeken naar andere mogelijkheden om het afvalwater te zuiveren en te lozen. Slabbecoornpolder Paxfrites wil in de Slabbecoornpolder Vlakbij de zuiveringsinstallatie naast de Thoolse brug een fabriek bouwen van 5000 a 6Ö00 m2 voor de fabricage van voorgebakken patates-frites; zowel fris als ingevroren. Per jaar zullen 15 a 20.000 ton aardappelen verwerkt wor den. De nieuwe fadriek zou werk kun nen bieden aan 30 tot 40 mensen. Paxfrites sprak in een vroeg stadium al een duidelijke voorkeur uit voor het Thoolse industrieterrein in de Slab becoornpolder, zo laten b. en w. weten op schriftelijke vragen van de PvdA-fractie. "Niet in de laatste plaats de ontsluitingsmogelijkheden zijn, maar ook vanwege de omdat gunstig centrale ligging in een gebied dat voor een belangrijk gedeelte kan voorzien in de aanvoer van de benodigde grond stoffen. Het feit dat het bedrijf gebouwd zou kunnen worden in de onmiddellijke nabijheid van de bestaande rioolwater zuiveringsinstallatie bleek tenslotte van doorslaggevende aard naast andere meer ondergeschikte omstandigheden", aldus b. en w. Een afvaardiging van het college heeft verschillende besprekingen met Paxfri tes gevoerd, o.a. over alternatieve vestigingsplaatsen, ontsluitingsmoge lijkheden, procedures bij bouw- en hin derwetvergunning, grondprijzen en energievoorzieningen. Tariefreductie 200 Bij de besprekingen met het Waterschap Thoien stond de vraag centraal, tegen welk tarief de lozing van afvalwater zou kunnen plaatsvinden; zo vervolgen b. en w. hun antwoord. Aangezien deze kos ten een belangrijk bestanddeel vormen van de vaste kosten is deze kostenfactor van doorslaggevend belang. Daarbij was bekend dat het Waterschap West-Bra bant een tarief kent van 26 gulden per i.e. en het Waterschap Thoien 36 gul den. Deze besprekingen hebben uitge mond in een principe-bereidverklaring dat een herleidingsfactor kan worden toegepast als het afvalwater tussen lq£8q en 7.00 uur wordt geloosd. Dat betekent een reductie op het tarief van 200. Aangezien de eventuele vestiging zou plaats vinden in een reeds onherroepe lijk geworden bestemmingsplan is er geen aanleiding deze aangelegenheid ter sprake te brengen in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Wel zal in een be vestigend geval een voorstel aan de raad worden gericht voor grondverkoop. Dit, op grond van een onderzoek is gebleken dat op grond van milieu hygiënische overwegingen zich geen zwaarwegende bezwaren openbaren, aldus b. en w. in hun antwoord op de schriftelijke vragen van de PvdA-fractie in de Thoolse gemeenteraad. Een recent onderzoek van de provinciale planologische dienst toont aan, dat in vele gevallen de bij vergunning toe gestane aantallen te plaatsen tenten/ca ravans in sterke mate worden overschre den. Hierdoor zijn clandestiene kam peerterreinen ontstaan, die het landschap ernstig schaden. G.s. van Zeeland schrijven dat in een brief aan B en W van Thoien en Sint-Philipsland. Vorig jaar hebben g.s. aan de gemee ntebesturen verzocht een aantal normen in acht te nemen bij het aanwijzen van gebieden waar een bijzondere vergun ning voor individueel kamperen in be ginsel kan worden verleend. Lacaties in de recreatiegebieden en tussen de re creatieconcentraties dienen volgens g.s. niet te worden aangewezen voor indivi dueel kamperen. Het concentratieprin cipe kan geweld worden aangedaan, de landschappelijke aantasting kan toene men en bovendien is concurrentie- vervlasing ten opzichte van de de eigen lijke kampeerterreinen te vrezen. De sanitaire voorzieningen zijn onvol doende, waardoor onaanvaardbare si tuaties zijn ontstaan. Zou er alleen sprake zijn van een kortstondige over loop tengevolge van een extreem hoge en plotseling optredende top, dan zou deze situatie zich mogelijk weer snel kunnen normaliseren,. G.s. hebben evenwel de indruk dat hier sprake is van een dreigende structurele ontwikkeling met ongewenste gevolgen. Indien niet wordt opgetreden tegen misstanden, moet er ernstig rekening mee worden gehouden, dat betrokkenen op een ge geven moment menen blijvende rechten te bezitten met alle problemen van dien De gesignaliseerde ontwikkelingen mei betrekking tot het individueel kamperer tonen aan, dat deze vorm van ver blijfsrecreatie bijzondere aandacht 'no dig heeft en wel in het bijzonder van dt gemeentelijke overheid. Het is g.s. ech ter gebleken, dat niet alle gemeente besturen voldoende aandacht hebbet voor deze problematiek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1