Huurders Beter Wonen moeten meer onderhoud zelf betalen CPHËE) De tweede ronde van Tholen Woningstichting deed veei te veei kleinigheden Amigos met zes teams in volleybalcompetitie LIA DUINE Vervolg van pag. 1 Danslessen te St. Maartensdijk Danslessen te Oud Vossemeer DANSCENTRUM TH. VAN MEER VOETBAL PROGRAMMA EVERS MODE BOETIEK PAK EVEN UW ZAKBOEKJE 5 EENDRACHTBODE Donderdag 12 augustus 1976 Zaak van woningstichting Kankeronderzoek Voorlichtingsambtenaar Drogerij Scherpenisse Bungalowbouwers de brug over? Verlichting en wegwijzers bij molen Oud-Vossemeer Bushalte Scherpenisse Sanering Sint-Maartensdijk Aardappelhandel Oostvest Reductie zwemmen bejaarden Subsidies monumenten ERRES KLEUREN T.V. (wit uitvoering) 254#;2079,- BLAUPUNKT K.T.V. Lissabon 1849,- BLAUPUNKT K.T.V. Lugano .>9-r,— 1949,- BLAUPUNKT SANTIAGO wit .2698?— 1998,- ERRES K.T.V. 56 cm (wit)2493?— 1995,- BERGEN OP ZOOM ROOSENDAAL Met Wim Evertse. Thijs Fase, Bram Geense in recreatiecentrum Haestinge op dinsdagavond. Voor jongeren om 19 uur, verloofden en ge huwde paren 21.15 uur. lste les op 14 september a.s. Opgeven op dinsdag 31 augustus 19.30 uur in het recreatiecentrum. Nadere telefonische inlichtingen (01666) 2865 - 2861 of (01670) 3526 zowel voor jongeren als verloofden en gehuwde paren. Aanvang januari a.s. Nadere mededelingen begin januari via deze krant. Wenst U inlichtingen hierover bel dan (01667) 649 of (01670) 3526 de Ram v. Hagedoomstraat 9 Steenbergen „We /aten een stuk te hoog met onze onderhoudskosten. We deden veel te veel kleinigheden die de huurders zelf moesten doen: vervanging van ruiten, herstel van closets, douche-slangen en hang- en sluitwerk, ontstoppen van afvoerleidingen, enz. Dat moeten we terugdraaien, maar we doen het met een zekere soepelheid. Het wrijfpunt is, dat vorig jaar bij de buurman bijvoorbeeld de afvoerleiding wel op onze kosten is ontstopt, terwyi men het nu zelf moet betalen". De voorzitteë van dp stichting Beter Wonen, wethouder C. J. Moerland, deelde dat maandagavond mee in de Thoolse gemeenteraad op vragen van raadslid J. de Bres (P.v.d.A.). Deze kwam terug op in juni door zijn fractie gestelde schriftelijke vragen en het antwoord van B. en W. Hij wilde graag, dat B. en W. de richtlijnen met betrekking tot de betaling van reparatie- en onderhoudskosten aan woningwetwoningen bekend zullen maken. Dhr. de Bres had geconstateerd dat de ambtenaren van gemeente werken grote moeite hebben met het toepassen van de richtlijnen. Hij vond dat kapotte ruiten, veroorzaakt door constructiefouten, door de eigenaar betaald moeten worden. Ook buitendeuren is een zaak van Beter Wonen. Er zitten momenteel gaten in buitendeuren die niet meer normaal zijn. De oorzaak van de mankementen is veelal minder goed materiaal en te weinig toezicht bij de bouw. Een ander punt is de ventilator, waarvoor men een apart bedrag naast de huur moet betalen. Als die ventilator stuk gaat en de huurder moet zelf een nieuwe aanschaffen, dan hoeven de servicekosten daarvoor toch niet meer betaald te worden?, aldus raadslid de Bres. Wethouder Moerland noemde het uitgesloten dat een huurder een kapotte ruit moet betalen die door een constructiefout - door gemeentewerken geconstateerd - is veroorzaakt. Ook zijn er nog nooit nieuwe buitendeuren door de huurders zelf opgehangen. Als ze slecht waren, namen wc dikwijls een heel blok tegelijk. Wel moet men het slot zelf betalen. Men zal aan de nieuwe situatie moeten wennen. Het is ook allemaal volgens het huurcontract. De bewoners van de oudere woningwet woningen hebben dat misschien niet meer. maar we zijn van plan bij gelegenheid iedereen nieuwe huurcontracten te sturen. Raadslid J. D. de Korte (C.H.U) merkte op, dat er mik problemen ontstaan vanwege de verschillende oplossingen voor de onderhoudskosten, al naar gelang de ambtenaar die het beoordeelt. De burgemeester hield de raad voor, dat men goed voor ogen moet houden dat deze hele zaak de woningstichting aangaat. Als B. en W. wilde hij niets toezeggen. De Korte: het publiek komt echter wel naar de raadsleden toe. De burgemeester: neem dan contact op met de bestuursleden van de woningstichting. De Bres: de woning wetwoningen zijn destijds door de gemeente aan Beter Wonen overgedragen, wetende dat de publieke controle minder wordt. De burgemeester: het overdragen van woningwetwoningen door gemeenten aan stichtingen is een stuk Rijksbeleid. Laten de huurders dan in gesprek zien te raken met de verhuurder om allerlei zaken te bespreken. Overigens wil ik wel een gesprek bevorderen tussen de gemeenteraad en het bestuur van de woningstichting om meer informatie te krijgen over de hele problematiek, aldus burgemeester van Bpéljen. Mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven (K.V.P.) ging maandagavond in op brieven van Gedeputeerde Staten en de provinciale raad voor de Volksgezondheid over een onderzoek naar baarmoederhalskanker. In Vlissingen gebeurt het wel, kan het op Tholen nu ook echt niet eerder gebeuren?, vroeg mevr. Deurloo. Wethouder Moerland antwoordde dat er binnenkort (6 september) een bespreking is met o.a. de wijk verpleegsters waarbij over een proefonderzoek in 1977 wordt gesproken. De burgemeester vulde aan, dat er een concreet plan van het provinciaal bestuur ligt om dit onderzoek aan te pakken en B. en W. zullen een voorstel doen om er aan mee te doen. Dat komt nog in de raad. Dhr. M. van Damme (V.V.D.) vond dat je de vlag niet te vroeg buiten moet hangen. Er zijn artikelen verschenen W. RIKKEN B.V. demonstreert op de ZOMERMARKT in Poortvliet met de allernieuwste PFAEF ELECTRONIC Bezoekt onze stand. advertentie IM dat dit onderzoek door de politiek opgedrongen wordt. Het is nog niet waterdicht. Er wordt wel een zekere waarde aan gehecht, maar het onderzoek geeft geen garantie dat vrouwen de ziekte niet meer kunnen krijgen, zei dhr. van Damme. De burgemeester was ook van enkele kritische kanttekeningen op de hoogte, maar wees erop dat de provinciale raad voor de Volksgezondheid door artsen geadviseerd wordt. Een ander punt van volksgezondheid betrof een brief van het Tandheel kundig Voorlichtingscentrum B.V. G.A.B.A. te Hilversum over de gezamenlijke aanpak van de cariespreventie op scholen in verband met intrekking van het wetsontwerp drinkwater fluoridering. Op de vragen van raadslid M. A. J. van der Linde (P.v.d.A.) z wethouder Moerland dat B. en W. de nodige gegevens hebben verstrekt. Als er eventueel een actie op Tholen komt, zal het gemeentebestuur die ondersteunen. Raadslid de Bres had de taakomschrijving van de ambtenaar Voorlichting en Cultuur - die B. en W. op zijn verzoek hadden verstrekt - gelezen en kwam tot de conclusie dat hij praktisch geen tijd meer heeft voor zijn voorlichtende taak. De voorlichtings ambtenaar heeft zoveel om handen, dat hij nergens anders tijd voor heeft, aldus dhr. de Bres. De burgemeester antwoordde dat B. en W. voortshands op de voorzichtige toer gaan met de voorlichtingsambtenaar. Het is een nieuwe functie. Als blijkt dat de taak teveel is, zullen we de stand van zaken opnieuw bekijken. We volgen de werkzaamheden nauwlettend, zei de raadsvoorzitter, die er nog aan toevoegde, dat B. en W. sinds de herindeling een voorzichtig personeelsbeleid voeren. Volgens de taakomschrijving wordt de voor lichtingsambtenaar in het bijzonder belast met het begrijpelijk overbrengen van algemeen geldende verordeningen e.d. Geldende verordeningen e.d., het overbrengen aan het gemeentebestuur van wensen en verlangens en van op- en aanmerkingen ten aanzien van het gemeentelijke beleid. Specifieke onderdelen van zijn taak zijn: het samenstellen van persberichten, brochures voor huis- aan huisbestelling, voor meer gerichte verspreiding of voor uitreiking aan rechtstreeks belanghebbenden. Ook de periodieke samenstelling van een gemeentegids kan hiertoe behoren. Verder de redactionele verzorging van een gemeenteblad of een rubriek in een bestaand blad, een en ander, indien en voor zover het gemeentebestuur daartoe besluit. Het organiseren, voorbereiden en desgevraagd bijwonen van persconferenties door leden van het gemeentebestuur. Het zich op de hoogte houden van het gemeentelijk bestel in de meest uitgebreide zin van het woord om in staat te zijn de nodige informatie op het juiste tijdstip naar buiten te brengen en ook overigens aan zijn taak uitvoering te kunnen geven. Het bijwonen van hoorzittingen en voorlich tingsbijeenkomsten en het maken van verslagen. Als ambtenaar culturele zaken behoort o.a. tot zijn taak de uitvoering van de subsidieverordening, het samenstellen en bijhouden van een tarievenver- ordening, alle werkzaamheden i.v.m. het gebruik van dorpshuizen (tarieven, beheer sverordeningen, beheers commissies), organisatie van tentoon stellingen en concerten, werkzaam heden i.v.m. de Zeeuwse Muziekschool en de Stichting Cultuurspreiding Zeeland, aldus de taakomschrijving van de ambtenaar Voorlichting en Cultuur. G.S. van Zeeland hebben de aankoop van de drogerij Scherpenisse goedgekeurd, zodat raadslid de Korte 'wilde weten wanneer er met de plannen voor huisvesting van de buitendienst van gemeentewerken begonnen wordt. Wethouder Koopman antwoordde dat de koopakte onlangs gepasseerd is, zodat de drogerij nu eigendom van de gemeente is. In de raadscommissie Openbare Werken zal besproken worden wat er precies gaat gebeuren, ook met alle bestaande opslagplaatsen e.d. van gemeentewerken. Voor 1 januari moet de vorige eigenaar de drooginstallatie afgebroken hebben. Volgens het koopcontract houdt de gemeente 40.000 gulden vast totdat de installatie is gesloopt. Gemeentwerken zullen voor die tijd wel het onkruid wegdoen. Raadslid Versluijs kreeg de toezegging van de burgemeester dat in de commissie Onroerende Zaken of Openbare Werken een uiteenzetting gegeven zal worden over de normen die bij berekening van grondprijzen gehanteerd worden. Dhr. Versluijs had op schriftelijke vragen een antwoord gekregen waarvan hij niet veel wijzer geworden was. Aan de hand van voorbeelden zal de moeilijke problematiek duidelijker worden gemaakt. Het C.H.U.-raadslid was het verder opgevallen dat de grondprijs voor garages in plan West te Scherpenisse wordt verhoogd van 1061 naar 1912 j gulden. Wethouder Koopman antwoordde dat de berekening is aangepast aan de andere kernen. Bijna overal op Tholen wordt er meer dan 2000 gulden voor garagegrond betaald. Alleen in een paar best mmin splannen in Stavenisse, Tholen en Sint-Annaland is de prijs nog niet aangepast. Voor bungalowgrond moet in plan West 32.122 gulden betaald worden. Raadslid de Korte vond dat men in plan West geen woningwetwoningen bij de bungalows moet gaan bouwen. Hij was bang voor handhaving van de waarde, want er worden nu al op andere plaatsen in Scherpenisse bungalows gebouwd. Een behoorlijk stuk grond voor bungalowbouw is een groot gemis in onze kernen. We jagen de mensen die mooie woningen willen bouwen de brug over. Waarom kan het elders wel? Hertenkamp in Tholen is magnifiek, aldus de Korte. De burgemeester zei dat er in alle bestemmingsplannen gemengde bebouwing komt, zoals er ook in plan Buitenzorg achter het Hertenkamp woningwetwoningen komen. In Oud-Vossemeer blijkt de gemengde bebouwing geen beletsel te zijn voor bungalowbouw. Er zijn nergens problemen, behalve in Scherpenisse, waar de mogelijkheden om elders (buiten plan West) bungalows te bouwen, zeer beperkt zijn. Het hangt af van enkele partic lieren. Raadslid van Damme vond dat de Korte zich wat ongelukkig had uitgedrukt, maar hij erkende wel dat er met name in Sint-Maartensdijk problemen geweest zijn met bouwgrond voor pa ti uliere woning (bungalowbouw). De burgemeester gaf dat w 1 toe, maar wees er ook op dat voor de herindeling geprobeerd is particuliere bouw te stimuleren, maar dat mislukte wegens gebrek aan belangstelling. Hij was het niet met de Korte eens dat bungalowbouwers over de brug worden gejaagd. Ook raadslid de Bres zei het volmaakt oneens te zijn met het C.H.U.-raadslid. Naar aanleiding van de brief van mevr. J. Boogaart uit de Dorpsweg over het aanbrengen van verlichting bij de kruising Molen de Jager, hield raadslid Th. Aarnoudse nog eens een pleidooi voor dit verzoek. Zelf had hij in schriftelijke en mondelinge vragen ook reeds twee keer om die straatverlichting gevraagd. Aan de Brabantse overzijde is er volop verlichting. Daar kan het blijkbaar allemaal wel. Dorpsgenoot J. L. van Gorsel onderstreepte die woorden helemaal. Doe er wat aan, want er gebeuren op dat kruispunt ontzettend veel ongelukken, veelal met ter plaatse bekende mensen. De Hikseweg is de kortste weg van de Vossemeerbrug naar het dorp. Mevr. Deurloo had bij geruchte vernomen dat er binnenkort een lichtpunt komt. De burgemeester antwoordde dat Rijkswaterstaat is verzocht straatverlichting aan te brengen, maar er is nog geen antwoord ontvangen. B. en W. staan er achter. Nu de A.N.W.B. geen wegwijzers bij de molen de Jager wil, pleitte raadslid Aarnoudse voor het van gemeentewege plaatsen van eenvoudige bordjes met het opschrift Oud-Vossemeer (voor de richting Hikseweg-dorp) en doorgaand verkeer. B. en W. gingen daarmee acpoord. De burgemeester deelde nog mee, dat er binnenkort ook een bewegwijzering komt voor de Krabbenkreekdam naar Sint- Philipsland. Op verzoek van raadslid M. Dijke (S.G.P.) waren B. en W. met een begroting gekomen voor verplaatsing van de bushalte in Scherpenisse. De vraag bleek echter verkeerd begrepen te zijn, zodat B. en W. zich opnieuw over de zaak zullen buigen. Dijke wilde de bushalte van de Langeweg naar de Spuidam hebben. B. en W. meenden, dat de parkeerplaats voor vrachtwagens aan de Spuidam werd bedoeld. Met verbetering van twee opritten en andere voorzieningen zou dat 25.000 gulden vergen. De afstand Lenteplein-- Langeweg is 470 m„ Lenteplein-- Spuidam 380 m. Vanwege de oplopende straten is de Spuidam volgens B. en W. echter moeilijker bereikbaar. Raadslid Dijke bedoelde echter niet de parkeerplaats in de diepte, maar de dijk voor het afgebrande café. Die bushalte-mogelijkheid wordt nu bebekeken. Een moeilijke zaak bleek ook het instellen van éénrichtingsver keer voor de straat gelegen tussen de Molenweg en de Lage Markt. De politie adviseerde B. en W. geen éénrichtings verkeer in te stellen voor auto's en tractoren, maar een doorgaansverbod. B. en W. namen dit advies over. Het verkeer (met uitzondering van voetgangers) op de straat gelegen tussen de Molenweg en de Lage Markt in de richting Lage Markt mag niet doorgaan bij nadering van verkeer uit tegengestelde richting. Dijke vond dat de gevaarlijke situatie blijft bestaan. Hij ^modehuis rita bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM gaf een voorbeeld van een verkeers situatie, maar dorpsgenoot Versluijs meende dat het net andersom was. De burgemeester concludeerde dat het nodig is de situatie op de kaart en ter plaatsen nog eens goed te bekijken. De aankopen van de percelen Hogeweg 6 en 43 en de verkopen aan de Chr. kleuterschool, J. Scherpenisse en A. J. Zwagemaker gingen er zonder slag of stoot door. Overigens begon raadslid de Bres steeds huiveriger van deze aankopen te worden omdat er wel wordt gesloopt, maar niets wordt teruggebouwd op de opengevallen plaatsen. Met een minimale bevolkingsgroei en een ongunstige leeftijdsopbouw wilde, hij eerst de rotte plekken aanpakken in plaats van nieuwe uitbreidingsplannen scheppen. De burgemeester antwoordde dat B. en W. willen terugbouwen, maar dat hangt altijd af van het laatste pand dat in een plan kan worden aangekocht. Overigens zijn er belangrijke vorderingen gemaakt. Wethouder Koopman erkende de problemen om terug te bouwen. Op het ogenblik wordt er met smart gewacht op de goedkeuring van G.S. voor aankopen aan de Hogeweg. De bewoners draaien hun hoofd om omdat ze denken dat het aan de wethouder ligt, maar het zit hem in de vakanties op de provinciale Griffie. Hij deelde nog mee dat de panden Hogeweg 2a t/m 10 zijn getaxeerd op advies van de raads commissie onOnroerende Zaken. Raadslid de Korte had vernomen dat de woningen tegenover de schuur van Langejan blijven staan. De burgemeester zei dat B. en W. hierover nog in bespreking zijn met het ministerie. Als er saneringssubsidie voor gegeven wordt, vallen ze onder de slopershamer. Geeft het Rijk voor bepaalde panden geen subsidie, dan gaan B. en W. hun standpunt opnieuw bepalen. Bij de afkoop erfpacht A. J. Zwagemaker had raadslid de Korte gezien dat er nu in Bleekveldstraat 25,per m2 wordt gevraagd en destijds in de Bosstraat maar 15, Wethouder Koopman antwoordde dat G.S. 25,nog wel zullen slikken, maar zeker niet minder. De aardappelhandel gebr. van Houdt uit Scherpenisse kreeg van de raad voor 216 gulden per jaar uit recht van uitweg naar de Dr. Tazelaarstraat in Sint- Maartensdijk. Uit de discussie werd wel duidelijk, dat dit aan strenge voorwaarden gebonden wordt. Raadslid van Gorsel noemde deze erfdienstbaarheid duur en vroeg waarom B. en W. verkoop van de grond geweigerd hebben. Wethouder Koopman gaf toe dat de gebr. van Houdt de grond graag wilden kopen, maar B. en W. waren bang dat de Oostvest dan weer met aardappelkisten versierd wordt. Daarom wordt alleen verhuurd en als blijkt dat de voorwaarden niet nageleefd worden, kunnen B. en W. deze zaak terugdraaien. Hoewel het een flink bedrijf is en arbeidskrachten uit onze bevolking betrekt, maken ze er soms wel een beetje een rommel van, aldus wethouder Koopman. Raadslid de Bres noemde deze oplossing belangrijk, maar hij had in het contract een boete gemist als de Oostvest toch gebruikt wordt voor opslag van materialen. Hij vond de verkeerssituatie bij de Bleekveldstraat gevaarlijk in verband met de vrachtwagens die naar de Provincialeweg rijden. De burgemeester zegde toe, het boetebeding alsnog te zullen bekijken, terwijl ook de verkeersmaatregelen scherp in het oog worden gehouden. Raadslid de Korte bracht de verwondering van omwonenden over ten aanzien van het omhakken van mooie bomen. Het is prettig wonen aan de Oostsingel. Is het niet mogelijk naast de afrastering nieuwe beplanting aan te brengen? Ik ben bang dat er containers geplaatst zullen worden waar nu de verharding is, aldus de Korte. Wethouder Koopman zei dat door een misverstand de bomen gerooid zijn. Het kan een vergissing zijn op de gemeentesecretarie., Er is wel een boete voor betaald. Gemeentewerken bekijkt het aanbrengen van nieuwe beplanting. Wat de containers betreft, hebben de gebr. van Houdt toegezegd de containers binnen te zullen houden, maar dat neem ik met een korrel zout, want ik heb zelf ook een bedrijf. B. en W. nemen goed strenge maatmaatregelen voor dit bedrijf. Zo komt er een hek van 1.50 m. hoog, met groen geplastificeerd harmonicagaas, dat niet omgereden kan worden, aldus wethouder Koopman. Raadslid de Bres had in mei om reductie voor bejaarden gevraagd bij zwembadbezoek, waarop B. en W. in juli antwoordden dat dit voor de zomer 1976 organisatorisch niet meer uitvoerbaar is. Bovendien zullen enthousiaste zwemmers reeds in het bezit zijn van een abonnement. Overigens hebben B. en W. besloten voor de bejaarden een gereduceerd tarief te hanteren. Het P.v.d.A.-raadslid pleitte maandagavond alsnog voor een reductie op de reeds betaalde abonnementen. Wethouder Moerland antwoordde dat de badmeesters waren geïnstrueerd om bejaarden half geld te laten betalen, zodat dit ook gebeurd is. Dhr. C. S. van der Have uit Scherpenisse kreeg op grond van de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen subsidie voor het plaatsen I van een stenen afscheiding. Raadslid de I Korte wees erop, dat dit nog maar de tweede bijdrage is sinds het bestaan van i de regeling. Komen zr niet meer aanvragen? Kan de raad meer ininvloed krijgen op afgewezen verzoeken? De burgemeester j antwoordde dat er ten hoogste twee zijn geweest die niet in aanmerking j kwamen. De een omdat het onderhoud betrof en de ander omdat het een monument was. Wethouder Koopman deelde op vragen van raadslid van Kempen mee, dat dhr. H. M. Bolier in de Stoofstraat palen en draad van de gemeente krijgt voor het plaatsen van een erfafscheiding in Poortvliet. Ook het gras zal verwijderd worden. Bij de subsidies voor de restauratie van de N.H. kerk Sint-Maartensdijk, ,t Huys Vermuyden Tholen en molen de Jager Oud-Vossemeer was het dhr. van Kempen opgevallen dat er achteraf vrij belangrijke bedragen gevraagd worden. Komt dat nu omdat er zoveel bijwerk is of zijn het allemaal tegenvallers?, vroeg het A.R.P.-raadslid. De burgemeester zei dat restauraties van monumenten moeilijk te ramen zijn. Je weet nooit wat je tegenkomt, zodat met de losse pols een begroting gemaakt wordt. Er is ook maar een gering aantal bouwbedrijven dat ervaring met restauraties heeft. Het verschijnsel zoals bij deze drie gevallen, doet zich overal voor. Overigens krijgt de gemeente de subsidies van het Rijk terug. In verband met de uitbreding van de schoolartsendienst Tholen/Sint- Philipsland/Schouwen- Duiveland/Oostelijk Zuid-Beveland met een vierde schoolarts en een assistente, moestde gemeentelijke bijdrage worden verhoogd. Voortaan betaalt Tholen 3,14 in plaats van 2,85 per inwoner. De Thoolse gemeenteraad was in deze eerste vergadering, na de vakantie voltallig. Men was ook blijkbaar goed uitgerust, want de zeventien spraken een uur over notulen, ingekomen stukken, mededelingen en antwoorden van B. en W. op eerder gestelde mondelinge en schriftelijke vragen. Daarna kwamen de eigenlijke voorstellen pas aan bod met vele plaatselijke punten, zodat er een Smerdiek en Vossemeers halfuurtje ontstond en een kwartiertje Scherpenisse. Ondanks de stijlvolle en stemmige rentre, ging er langzaam maar zeker toch menige raads-jas uit in de warme zaal. Men kon het hoofd echter koel houden, want voor het eerst was er ook werkelijk ,,fris"-drank in de Thoolse raadszaal dankzij de aanschaf van een koelkast. De publieke belangstelling beperkte zich tot drie brandweerlieden uit Stavenisse, twee uit Sint-Maartensdijk en nog een inwoner uit Sint-Maartensdijk. Onze service is sneller dan we mogen rijden. Huybergsestraat 9 Molenstraat 19 t/o. de "Hollandse Tuin" 01650 - 36593 advertentie IM Burgemeester J. E. van Boeijen lost zaterdagmiddag om half drie aan de Molenvlietsedijk het startschot voor de tweede ronde van Tholen. Aan de start komen o.a., Zeeuws kampioen Thijs Fase uit Oud-Vossemeer, Bram Geense uit Sint- Philipsland en de complete Transvemij.-Paxfrites wielerploeg met Wim Evertse uit Tholen. De organisatoren van deze tweede ronde van Tholen voor amateurs, Jan De volleybalvereniging Amigos uit Oud- Vossemeer zal in de nieuwe competitie niet minder dan zes teams in de strijd brengen: 2 meisjes-, 1 jongens, 1 dames- en 2 herenploegen. Het gepromoveerde eerste herenteam speelt een trap hoger, terwijl de damesploeg een toontje lager moet gaan zingen. De training begint op vrijdagavond. Voor de eerste jeugdgroep vanaf negen jaar kunnen zich nog leden opgeven. De jongens oefenen om zeven uur, de meisjes om acht uur, de dames om negen uur en de heren om tien uur. De trimmers hervatten hun training op woensdag 18 augustus: dames half negen, heren kwart voor tien. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Secretaris Frans van Treijen geeft de nodige inlichtingen, tel. 01667 - 522. Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijkeijurken Ruit-blouses Nappa jacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom Sscocooeooosccoco Alles van de beste merken huldigen vanwege haar deelname aan de Olympische Spelen, maar de resultaten zijn niet uitgebleven. Zover ons via haar vereniging Blauw Wit uit Roosendaal bekend werd, heeft ze drie gouden en 1 zilveren medaille. Goud was er op de estafette 3 x 50 meter wisselslag, waar Lia Duine de vrije slag voor haar rekening nam. De 25 m. vrije slag leverde niet alleen een gouden medaille op, maar ook een nieuw wereldrecord van 20.14 sec. De Oud- Vossemeerse zwemster, die in klasse 2 uitkomt, veroverde ook op de 25 m. vlinderslag een gouden plak en een nieuw wereldrecord van 23.12 sec. Een zilveren medaille was er op de 25 m. rugslag met een nieuw4 Nederlands record van 26.62 sec. \voo fkn Bij Blauw Wit Roosendaal werd vermoed dat Lia Duine op de 25 m. schoolslag ook een zilveren plak had behaald, terwijl het resultaat op de 3 x 25 m. wisselslag nog onbekend was. Nederland zou inmiddels de medaille top-tien aanvoeren met 40 gouden, 19 zilveren en 13 bronzen medailles. Vandaar dat Oranje al de Oost- Duitsland van de Olympische Spelen voor gehandicapten wordt genoemd. De gdurige trai.in drg bij tot dit goede resultaat, oe waarin de zwemploeg het grootste aandeel heeft gehad. Zaterdagmiddag zullen de Blauw-Wit leden van de Olympische deelnemers, onder wie Lia Duine, in Roosendaal feestelijk worden ingehaald. advertentie IM van ,t Hof en Wim Evertse, zijn tevens secretaris en penningmeester van de wielerploeg T ransvemij. -Paxfrites. Zoals reeds eerder gemeld, heeft de nu nog in Lepelstraat gevestigde fabriek van voorgebakken patates-frites plannen voor vestiging van een nieuwe fabriek naast de zuiveringsinstallatie bij Tholen. Maar zaterdag wordt er gefietst, over 100 km. Het parcours loopt van de Molenvlietsedijk, Machteld van Gelrestraat, Koningin Julianastraat, Mossellaan. De winnaar van de ronde in Oud-Vossemeer, Cees Spaans, is ook van de partij. Bart van Est, Jan Jonkers en Wim de Wilde ontbreken evenmin. Het belooft weer een spannende wielermiddag te worden. De grote vraag is, of een van de streekfavorieten erin zal kunnen slagen de ronde van Tholen te winnen. Onder voorbehoud van een beperkte of uitgebreide openstelling van de sportvelden: donderdag 12 augustus Lepelstr. Boys 1 - Smerdiek 1 19.00 Vosmeer 1 2-S.P.S. 1 2 19.00 zaterdag 14 augustus W.H.S. 1+2-N.S.V.V. 1+2 15.00 Smerdiek 1+2-F.C.H. 1+2 15.30 Vosmeer 1+2-V.V.C. 1+2 18.15 Vrederust 3 - Vosmeer 3 16.00 S.P.S. 2-W.I.K.2 14.00 S.P.S. 1-W.I.K. 1 16.00 V.V.C. -N.O.A.D. 15.00 zondag 15 augustus Vosmeer 3 4 - H.S.C. 3 4 12.00 Donderdag 12 augustus Tholense Boys 1 2 - O.D.I.O. 1 2 18.45 Zaterdag 14 augustus Tholense Boys 1 2 - Rozenoord 1 2 18.00 B. en W. van Tholen hebben besloten de sportvelden voor trainingen voorlopig nog gesloten te houden. Dit in verband met de gesteldheid van de terreinen en de langdurige droogte. Alleen voor het spelen van oefenwedstryden worden de velden beperkt opengesteld: 1 wedstrijd per veld. Smerdiek kan daardoor 3 wedstrijden spelen, S.P.S. slechts 1. THOLEN t/m 13 aug. Gasthuiskapel tentoonstelling schilderijen en foto's dag. 3-6 u. vr. av. 7-9 u. za. 14 aug. orgelbespeling in de Grote Kerk door Frans van Tilburg aanv. 20.00 u. wo. 18 aug. bejaardenreis. 25 t/m 28 aug. zwemvierdaagse POORTVLIET za. 14 aug. zomermarkt. aanvang plm. 14.00 u. SINT MAARTENSDIJK vr. 13 aug. zwemmarathon Heastinge STAVENISSE di. 17 aug. Dorpshuis, damclub SINT ANNALAND vr. 13 aug., 19.30 u. kantine W.H.S. alg. jaarvergadering BERGEN OP ZOOM Markiezenhof dag. 14-17 u. en op werkd. 10-12 u t/m 19 sept. Geschiedenis van het Hof, tentoonstelling Markiezenhof. Oud-Vossemeer vr. 13 aug., 18.30 u.: Prestatieloop V.V. Vosmeer. vr. 13 aug., 19.00 u.: Start training Amigos. vr. 20 aug., 20 u.: Kantine jaarvergadering V.V. Vosmeer. Sint-Annaland tot 4 sept. Streekmuseum de Meestoof, tentoonstelling Jac. van Beieren, De Smalstad, di. t/m za. 15-17 u. Stavenisse di. 17 aug., 20 u.: Dorpshuis oprichting dam/schaakclub. Sint-Maartensdijk ma. 30 aug., 19 u.: Hoorzitting reconstructie Markt in Haestinge. ma. 30 aug., 20.30 u.: Haestinge commissie bedrijfsleven. Poortvliet vr. 13 aug., 19.30 u.: ,t Ouwe Raed'uus, alg. ledenvergadering S.P.S. Bergen op Zoom Roxy - Drie dagen van de Condor -14 j., dag. 20 u., za. 18.45 21.15 u., zo. 16, 18.45, 21.15 u. Tarzoon de schande van de jungle - vr. -2.30 u. Alice in Wonderland - a.l., za., zo., wo. 14 u. Luxor - Emmanuelle - 18 j., do. vr., za. 20 u.. zo. 16.30 en 20 u. Meisjes 1 die zichzelf bedienen -18 j., za. 23.30 u. Mutori de zwijgzame zwaardvechter - zo. 14 u. Mandingo - ma., di., wo. 20 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5