KAA BEE w tSSER -lino GELUK P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND i STAVEN ISSF SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND WIELRENNEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 12 augustus 1976 Voor de rechtbank Burgerlijke stand Stier op stap Dieven aangehouden Straatverlichting Concert Handenarbeid Meetpunt luchtverontreining Wiltu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Reebok gesneuveld Burgerlijke stand Bestemmingsplan oost Biljarten Lichtkoepels vernield Burgerlijke stand Tekort haestinge DE ZENDINGSKRANS DER GER. GEM. te Sint Annaland OUD PAPIER Burgerlijke stand Benoeming Reddingsmateriaal haven Oprichting dam/schaakclub Tractor gestolen Start kwiek Auto van de dijk Weer dijkbrand Ballonwedstrijd Burgerlijke stand Sigaretten gestolen Oud papier Hoorzitting markt Uitstapje bejaarden Toerclub gestart Burgerlijke stand Kleuterschool Afrastering tuttelhoekje Dijkbrand J. Hage overleden Schietwedstrijd Burgerlijke stand Subsidie kleedgebouw Brand werktuigenloods Zomermarkt Verkoop wijkgebouw Grondverkoop de Luijster Commissie open bejaardenwerk Hoge prioriteit aardgas VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Drie weken gevangenisstraf waarvan een voorwaardelijk en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Dat was de straf van de Middelburgse politierechter voor het herhaald onder invloed rijden van J.K.S. Hij was op 13 n;aart in Sint-Annaland aangehouden met een alcoholpromillage van 2.38. Twee weken gevangenisstraf waarvan een voorwaardelijk kreeg M.C. omdat hij. met een alcoholpromillage van 1.79 een auto had bestuurd. Het voertuig had bovendien slechte remmen en gladde banden. waarvoor de politierechter honderd gulden boete gaf. M.N. kreeg tweehonderd gulden boete omdat hij op 7 oktober in Scherpenisse van een hem onbekende persoon een gestolen buitenboordmotor had gekocht. Hier was sprake van schuheling. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 2575 advertentie 1M Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Pieter Johannes z.v. C. F. Slokkers en J. I'. Oostdijk. André z.v. H. van Driel en D. P. Smaal. Fatiha d.v. IJ. Bcnjilali en F. Benjilali. Johannes Mariinis Petrus z.v. C. J. G. Loos en G. li. M. Oerlemans. Joyce Alice d.v. A. M. Karremans en A. M. A. Knijpers. Found z.v. M. Agoujil en M. Aaroaugh. Johanna Cornelia d.v. J. Knuist en J. Fi. Donken. Overleden: Willem Heijboer, ge. 17-11-1883. geh. gew. met J. A. Dcurloo. Pieter Jansen, geb. 26-11- 1901, geh. gew. met H. P. Schot. Jacoba Vcrkcrkc. geb. 25-10-1887, geh. gew. met W. Percstam. Elizabeth Jansen, geb. 1-2-1892, d.v. P. W. Jansen en J. C'. Ilokkc. Willcinijna Bout, geb. 1-12- 1890, geh. gew. met P. Schot. Huwelijken: Cornclis W. Gebraad, geb. IS-b-1933 en Cornelia v.d. Steene, geb. 23-b-l93b. Adriaan P. Geuze, geb. 12-9- 1954 en Dina C. Lindenberg. geb. 12-8- 1957. Johannes Davidse, geb. 19-10- 194b en Adriana J. Schot, geb. 22-11- 1945. Lccndert M. Tichem, geb. 16-5- 1955 en Johanna J. van der Slikke geb. 23-5-1957, uit Scherpenisse. Cornells L. Vroegop, geb. 9-8-1949 en Maria P. van Driel. geb. 20-l-1958.Johannes C. van der Werf. geb. 29-8-1953, en Jacoba B. van der Klooster, geb. 2-4-1955. Martin Cadee. geb. 3-11-1943 en Susanna de Reus, geb. 20-12-1944. Cornelis A. Krijger, geb. 8-6-1954 uit Middelburg en Johanna A. Jansen, geb. 28-2-1954. Vestigingen: Arie Zwaai uit Barendrecht. Maria G. Plat uit Bergen op Zoom. Andries Le Due (2 pers.) uit Middelburg. Douwe Bakker uit Abbekerk. Jan Blaas uit Breda. Pieter W. van Dort uit Roosendaal. Cornelis A. Krijger uit Middelburg. Marinus W. Snoep uit Sint Annaland. Catharina Snoep-Bouman uit Poortvliet. Bastiaan van der Meide (5 pers.) uit Sint Maartensdijk. Maatje Kleppe- Lievense uit Scherpenisse. Johanna J. Tichem- van der Slikke uit Scherpenisse. Leendert M. Duijnhouwer uit Sint Maartensdijk. Vertrokken: Boudewijn Heuseveldt naar Amersfoort. Eddy M. R. de Koning naar Oud Vossemeer. De stier van de Laatste Stuiver ging vrijdag, vermoedelijk op zoek naar wat minder droog gras, op stap. Hij gintvia de berm onderaan de afrit van de Thoolse brug, de autoweg op. Personeel van veehouder Goorden bracht de stier na een kwartiertje terug in het weiland. Ook voor hem was de „vakantie" weer voorbij. De politie heeft drie jongens aangehouden die bij de fa. de Vos in de Bebouwdendam zonnebrillen hadden gestolen. Tegen de broers C.H. (18) en E.H. (17) uit Sint-Maartensdijk en de 13-jarige A. van M. uit Tholen werd een proces-verbaal opgemaakt. Van A.H. uit Tholen werd tijdens ziekenhuisbezoek bij Lievensberg in Bergen op Zoom zijn motor gestolen. Van vishandel Schot werden uit de Eendracht verschillende kubben, kleine fuiken, gestolen. Rijkswaterstaat zal langs de langzaam- verkeersweg naar de brug verlichting aanbrengen. Geprobeerd wordt dit nog voor de winter te doen, maar of dat lukt, is onzeker. Langs de Postweg wordt het fietspad over 925. meter (en niet 760 m. zoals vorige week is vermeld) voorzien van een asfaltlaag. Het gaat om het stuk vanaf de Veer weg tot voorbij het Stenenkruis. De uitwisselingsconcerten van de muziekvereniging Koninklijke Muziekvereniging Concordia "worden zaterdagavond half acht op de Markt voorgezet met een optreden van de harmonie -de Scheldezonen uit Hoogerheide. Het concert wordt afgewisseld biet en zonder medewerking van het majorettenkorps. Het optreden wordt met een korte rondwandeling besloten. Bij ongunstig weer vindt het concert in het repetitielokaal in de Kruittorenstraat plaats. Mevr. v.d. Braak in de Hoogstraat 16, voormalig lerares handenarbeid (akten 20) aan een huishoudschool, wil in september of oktober beginnen met een avondcursus handenarbeid. Daarmee wil ze de mogelijkheid tot creativiteit uitbreiden, nadat eerder al pottenbakker Gerrit van Engelenhoven met succes zijn cursussen begon. Bij de handenarbied gaat het o.a. om macrame knopen, pitriet vlechten, hout bewerken, emailleren, het werken met papier, karton, raffia, touw, kralen, leer, enz. Belangstellenden kunnen zich tot mevr. v.d. Braak wenden. In de Dalempolder is door de T.N.O. een meetpunt geplaatst voor de gemeenschappelijke regeling metingen luchtverontreiniging in Zeeland. Het is een glazen bol, die aan de Molenvlietse dijk geïnstalleerd is op een stuk gemeentegrond, dat vroeger eigendom was van Adr. Hoogerheide. Het meetpunt is er speciaal voor het meten van eventueel door bedrijven tusen Bergen op Zoom en Halsteren veroorzaakte verontreiniging. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 Steeds weer blijkt dat er op ons eiland herten opduiken. De automobilist J. van V. uit de Bonenblokstraat ondervond het donderdagavond in de Bartelmeetweg, waar plotseling een reebok opdook. Het dier moest de botsing met dedood bekopen, terwijl de auto aanzienlijke schade opliep. Na overleg met de provinciale voedsclcommissaris mocht van V. de reebok houden. Dit tcrtegemoctkoming aan zijn schade, want hij was alleen W.A. verzekerd. adv. IM Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Elisabeth Leintje d.v. A. A. van Westen en C. M. van de Zande. Willem Arie z.v. A. de Vreugd en M. Kersbergen. Fjodor Johannes Josephus z.v. P. H. M. van Gastel en C. G. C. Pennings. Overleden: Dirk Adriaan van Driel, geb. 3-5-1912, geh. gew. met D. J. Lindhout. Huwelijken: Nelis M. Klippel. geb. 28-9-1953 en Catharina J. P. Buijs, geb. 14-4-1956 uit Bergen op Zoom. Wilhelm Frasl, geb. 23-7-1942 en Marie Geluk, geb. 14-3-1941. Vestigingen: Pieter J. van Halum (8 pers.) uit Kockengen. Petronella C. M. van der Zande uit Bergen op Zoom. Ingrid M. M. van de Klundert uit Bergen op Zoom. Bertus van Schaik (2 pers.) uit Rotterdam. Catharina J. P. Klippel-Bruijs uit Bergen op Zoom. Eddy M. R. de Koning uit Tholen. Vertrokken: Roelof F. Muskee uit Sint- Maartensdijk, Cornelis A. van Dijke (4 pers.) naar Bergen op Zoom. De gemeenteraad is accoord gegaan met de pachtontbinding van 2.27.95 ha. grond bij de Weelhoekstraat. Dhr. A. A. van Westen krijgt hiervoor 2.10.42 ha. pachtgrond terug. Op 1 oktober is de grond beschikbaar. Raadslid Th. Aarnoudse meende dat de uitspraak van B. en W., dat belendende percelen in de toekomst bij de grond van dhr. van Westen getrokken worden, problemen kan opleveren. Er zijn nog meer liefhebbers. Wethouder L. J. Koopman gaf toe dat deze zinsnede in de brief verwachtingen zou kunnen wekken. Wat hem betreft, was dat er ook uit gelaten. Dhr. van Westen moet er namelijk niet op rekenen dat alle kavels bij zijn bedrijf komen. Hij heeft compensatiegrond en aanvullende schadevergoedingen gekregen, aldus wethouder Koopman. Geen discussie was er bij de verkoop van garagegrond aan P. Klippel en wijziging van het bestemmingsplan voor sluitingsfabriek van Beek. In de strijd om het persoonlijk kampioenschap biljarten staat W. Heijboer aan kop met 2 uit 1 voor A. Verhees Czn. met 2 uit 2 en L. Klippel met 0 uit 1. P. Hommel Jzn. liet door tijdgebrek verstek gaan, terwijl er reglementair geen vervanger mag worden ingezet. Heijboer maakte in café ,t Veer het hoogste gemiddelde met 3.80, Verhees de hoogste serie met 13. L. Klippel (Poedelaars) Verhees (K.O.T.) 0-2, Verhees - Heijboer (Nooit Gedacht) 0-2. Bij de bekerwinnaar leidt J. de Kierck met 4 uit 2 voor P. de Leeuw en J. van Gorsel jet 2-2 en A. van Daalen met 0 uit 2. Resultaten in café Saparow: de Kierck (Nooit Gedacht) - de Leeuw (Treffers) 2-0, van Daalen (K.O.T.) - van Gorsel (De Poedelaars) 0-2, de Leeuw - van Daalen 2-0, van Gorsel - de Kierck 0-2. Opnieuw is een van de lichtkoepels van het gymnastieklokaal vernield. Het gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag met een steen. Drie weken na het herstel ziet het gemeentebestuur zich nu weer voor een schadepost van ongeveer 350 gulden geplaatst. De politie heeft de zaak in onderzoek. I vervoerd, terwijl zijn vriend zonder j letsel uit de zwaar beschadigde auto kwam. Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Pieternella d.v. I. J. Dorst en M. E. Knuist. Overleden: Izaak Leendert Hage. geb. 9-6-1904, geh. gew. met J. Westdorp. Willem Priem, geb. 26-8-1905, geh. gew. met S. Hoek. Huwelijken: Adriaan I. van der Ree uit Sint Maartensdijk, geb. 24-12-1952 en Huberdina Niemantsverdriet, geb. 8-12- 1955. Vertrokken: Maatje L. Vermaas naar Bergen op Zoom. Marinus A. Moerland naar Rotterdam. Jacob A. Moerland naar Hoeven. Willemina A. Beeke naar Oost-Souburg. Huberdina van der Ree-Niemantsverdriet naar Sint Maartensdijk. Halsteren en Tholen. Fiets- enthousiasten kunnen zich bij het clublokaal als lid melden. l hoopt op dinsdag 17 aug. weer op te halen vanaf 's avonds half zeven. Zet u het weer gereed? Bij voorb. dank. adv. I.M. Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Johannis Cornelis z.v. C. W. de Vos en C. Uijl. Cornelia Wilhelmina d.v. J. L. van Strien en L. A. van Oudenaarde. Arno Hendrik Pieter z.v. D. J. Molegraaf en D. A. van Vossen. Overleden: Jan van der Klooster, geb. 20-5-1911, geh. gew. met P. Manteau. Huwelijken: Marinus W. Snoep, geb. 12-9-1949 en Catharina Bouman, geb. 16-11-1951 uit Poortvliet. Arie Zwaai, geb. 4-2-1954, uit Barendrecht en Catharina van Vossen, geb. 24-6-1953. Vestigingen: Franklin Becker (2 pers.) uit Rotterdam. Cornelis J. de Krijger (2 pers.) uit Nieuw Vennep. Arie Hofman uit Hardinxveld-Giesendam. Gommert J. J. Burger (3 pers.) uit Sint Maartensdijk. Vertrekken: Willemina P. Neele, naar Goes. Everhardus T. Plomp (4 pers.) naar Bergen op Zoom. Marinus W. Snoep naar Tholen. Elisabeth P. M. den Engclsman-Goede gebuurc naar Sint Maartensdijk. Maandag 16 augustus haalt Accele rando oud papier op Adv. LM. Dhr. W. A. M. Verschuren is bertbemd tot ambtenaar Sociale Zaken, Sport- en Jeugdzaken, Cultuur en Recreatie bij de gemeente Bruinisse. Hij is nu ambtenaar Algemene Zaken op het Thoolse gemeentesecretarie, waarbij hij o.a. drank- en horeca- en middenstandszaken behandelt. De P.v.d.A.-fractie in de gemeenteraad heeft maandagavond schriftelijke vragen gesteld over het aanbrengen van reddingsmateriaal op de haven. „Vooral nu de haven veelvuldig wordt gebruikt, is er een reden temeer dat met spoed te doen. Welke stappen zijn er tot nog toe ondernomen? Onze fractie heeft deze aangelegenheid al eerder aanhangig gemaakt en toen is een toezegging gedaan dat er maatregelen genomen zouden worden. Als er geen geld voor is geraamd in de begroting, kom dan met een voorstel. Willen B. en W. ook voor de andere havens bekijken of het beschikbare reddingsmateriaal niet te krap is genomen en voor zoveel nodig voor aanvulling zorgen?", aldus 1 de raadsleden J. de Bres, M. A. J. van der Linde en P. van Schetsen, j De verkoop van grond aan de fa. van Beek en Zn. en dhr. L. van Dijke werd zonder enige discussie goedgekeurd. Bttviw» Aangezien de damavonden voor de vakantie in cafétaria Nooy goed bezocht zijn, wil het voorlopig bestuur komen tot de definitieve oprichting van een dam- en schaakclub. Dinsdagavond acht uur is er in het dorpshuis een bijeenkomst, waar dam- en schaaklief hebbers en belangstellenden vanaf acht jaar van harte welkom zijn. Zondag tussen half negen en zes uur is bij het warenhuis van M.M. in de Oud Kempenshofstedeweg een Holder tuin- bouwtractor gestolen. Van de dader(s) geen enkel spoor. De gymnastiekvereniging Kwiek start maandag 16 augustus weer met de lessen. De lesuren voor de verschillende groepen in het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat worden nog nader bekend gemaakt. De 19-jarige J. van Beveren heeft vermoedelijk een lichte hersen schudding opgelopen nadat hij met zijn auto van de Oudelandsedijk reed. Door onbekende oorzaak raakte hij zaterdagmiddag met het rechterwiel in I de berm, die enkele centimeters lager ligt dan het wegdek. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt, de auto schoot naar links en belandde onder aan de dijk in de sloot. Dr. A. C. J. Noteboom verleende eerste hulp. Van Beveren werd naar zijn woning De brandweer moest vrijdagmiddag weer eens uitrukken voor een dijkbrand. Er was van de Oudelandsedijk reeds een kleine honderd meter droog gras verbrand, eer de brandweer werd gewaarschuwd. Het korps was het vuur gauw meester. Henri Potappel uit de Schoolstraat heeft de eerste prijs gewonnen van de ballonenwedstrijd die de Rabobank tijdens de braderie organiseerde. Zijn ballon werd op het strand van Zandvoort gevonden en dat levert honderd gulden op. De tweede prijs van vijftig gulden is voor Diana Moerland uit de Dr. Bernhardistraat 6. Haar ballon werd in Boskoop gevonden. De derde prijs van 25 gulden gaat naar Margre Smits uit de Veerweg. Haar ballon werd aangetroffen op het strand van Scheveningen. De troostprijzen zijn voor Anita van Oeveren uit de Schoolstraat en K. Geuze uit de Burgemeester Sluijmersstraat. Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Johannis Jan Willem z.v. N. J. van Houdt en C. A. Baaij. Adriana Johanna d.v. J. M. van den Hoek en A. H. Moerland. Overleden: Aaltje Cornelia de Wilde, geb. 13-8-1904, geh. gew. met J. Janse. Huwelijken: Adriaan I. van der Ree, geb. 24-12-1952 en Hub rdina Niemantsverdriet, geb. 8-12-1955 uit Scherpenisse. Arie Hoek, geb. 25-5- 1953 en Adriana J. Anker. geb. 6-1-1955 uil Katwijk. Vestigingen: Roelof D. Bakker (3 pers.) uit Kampen. Marius U. van Wcstrenen (2 pers.) uit Rotterdam. Elisabeth van Loenhout (3 pers.) uit Nieuw Vossemeer. Maatje A. Stecnepoortc uit Gouda. Huberdina .van der Ree-Niemantsverdriet uit StnVcnisse. Elisabeth 1'. M. den Engels- nKHv-Gocdcgcluiure uit Sint Annaland. Vertrokken: Cornelis A. Lindhout naar Saoudi-Arabië. Adriaan Laven (3 pers.) naar Middelburg. Khalid Maqsood naar ,s Gravenhage. Johanna C. M. Lindhout naar Hoeven. Bastiaan van der Meiden (5 pers.) naar Tholen. Fora Scherpenisse Bolier naar Scherpenisse. Roelof F. Muskee naar Oud Vossemeer. Gommert J. J. Burger (3 pers.) naar Sint Annaland. Leendert M. Duijnhouwer naar Tholen. Bekendmaking Loterij Ver Jeugdwerk 768 - 996 - 1327 -1204 - 1321 - 708 - 1093 -1206 - 835 -1045 - 634 - 840 -1333 - 717 -1208 - 586 - 658-943 - 908 Prijzen afhalen bij secr. J.C. v.d. Putten, W. Churchillstraat 17, St. Maartensdijk. Advertentie I.M. M. de O. uit Rotterdam is vrijdag in de Vege supermarkt op de haven op heterdaad betrapt bij het stelen van drie pakjes sigaretten. De eigenaar kreeg de sigaretten terug, terwijl de Rotterdamer een proces-verbaal van de politie kreeg. Euterpe heeft voor het uniformen- en instrumentenfonds ruim 5200 kg. oud papier opgehaald. Belangstellenden zijn maandagavond 30 augustus om zeven uur welkom in Haestinge, waar B. en W. een hoorzitting houden over de reconstructie van de Markt. Om half negen zal de commissie Bedrijfsleven hierover praten, terwijl de raadscommissie openbare werken zich op dezelfde avond ook over deze problematiek buigt. Alle drie bijeenkomsten zijn openbaar. Veertig bejaarden hebben per Klundert Tours een middagtrip gemaakt. Via Zuid-Beveland ging het langs het Veerse Meer naar Noord-Beveland, waar in de Banjaard koffie werd gedronken. In Middelburg werd Miniatuur Walcheren met een bezoek vereerd. In Bergen op Zoom werd de avondmaaltijd, genuttigd. Mede dankzij het fraaie weer was het een mooi reisje. Rond tien uur waren de reizigers, die het uitstapje bijzonder waardeerden, weer thuis. Twintig leden van de toerclub hebben zondagmorgen om negen uur vanaf café de Sport hun eerste fietstocht gemaakt over de polderwegen van het eiland Tholen. Voor enkelen bleek het tempo in de 45 km. lange rit vrij hoog, maar gretig maakte men gebruik van een volgwagen. Maandagavond fietsten zeventien deelnemers dezelfde route. Het a.s. weekeinde wordt 50 55 km. gefietst naar Sint-Philipsland, De S.G.P.-fractie heeft maandagavond om principiële redenen tegen subsidie voor het recreatiecentrum Haestinge gestemd. Het gaat om een geraamd tekort voor 1976 van 31.500 gulden. Er was maar 4000 gulden begroot, zodat de raad 27.500 gulden moest bijleggen. Raadslid J. Versluijs wilde weten hoe dat tekort nu ligt ten opzichte van andere dorpshuizen in de gemeente. Bij deze vergelijking dienen ook de tarieven van zalen en consumpties te worden bekeken. De burgemeester zegde toe dat de gemeenteraad een overzicht krijgt. Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Nicolaas Laurens z.v. J. N. Rijstenbil en M. P. Baaij. Huwelijken: Leendert M. Tichem, geb. 16-5-1955 uit Tholen en Johanna J. van der Slikke, geb. 23-5-1957. Vestigingen: Adrianus D. C, Kok (4 pers.) uit Schiedam. Fora Scherpenisse-Bolier uit Sint Maartensdijk. Vertrokken: Cornelis Voormolen (2 pers.) naar Frankrijk. Geert J. Vr^develdt (2 pers.) naar Smilde. Peter M. A. Veth naar Bergen op Zoom. Cornelis Bazen naar Waddinxveen. Maatje Kleppe-Lievense naar Tholen. Johanna J. Tichem-vander Slikke naar Tholen. Wethouder A. J. Scherpenisse heeft maandagavond heet van de naald meegedeeld, dat bij Koninklijk besluit goedkeuring is gegeven voor omzetting van de Stichting Kleuterschool Marijke in een openbare kleuterschool. Wel is de minimum eis twintig leerlingen. Een niet vlekkeloos voorstel betrof de aanvullende vergoeding vanaf 175,63 voor de Chr. kleuterschool. Dit in verband met het in gebruik nemen van het tweede speelwerklokaal op 15 juni van het vorig jaar. Of bij de aanvraag een vergissing was gemaakt, kon men aan de hand van de data niet meer nagaan, zo deelde wethouder Scherpenisse mee. Ongeveer vijftig meter voor het stortfront en haaks over het terrein tussen de Inlaagdijk en de Zeedijk zal een verplaatsbare afrastering op de vuilnisstortplaats het Tuttelhoekje worden gezet. De afrastering langs de binnenberm van de Zeedijk zal met 260 m. worden verlengd en aansluiten op de verplaatsbare afrastering. Door deze maatregel zal het onbevoegd betreden van de stortplaats worden bemoeilijkt. Tevens wordt voorkomen dat I wegwaaiend papier buiten het stortterrein terecht komt. Maandagmiddag rond half vier rukten de brandweerkorpsen van Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland uit voor een brand op de Ruigedijk, bij de Provincialeweg. Het lange gras had over tweehonderd meter vlam gevat, nadat het vuur was overgeslagen van slootkanten die afgebrand werden. Aangezien er een woning gevaar liep, rukten er twee korpsen uit. Sint- Maartensdijk kon het echter met de hogedrukspuit alleen af. Tot half zes spoot de brandweerauto vijf tanks met water leeg op de dijk, die door veehouder Hage van de Vrouwendijk werd gepacht voor het weiden van koeien. De al geringe hoeveelheid veevoer veöminderde daardoor nog meer, maar de schade werd onderling geregeld met de boer die de slootkanten had afgebrand. De plaatselijke schietvereniging „Prinses Juliana" hield op zaterdag 31 juli haar jaarlijkse huishoudelijke schietwedstrijd over 100 meter op haar eigen terrein te Gorishoek. De uitslag was als volgt: 1. J. Menheere 49-48; 2. A. Potappel wz. 48-47; 3, C. Andriesse 48-47; 4. A. de Graaf 48-45; 5. C. van Haaften 48-45; 6. M. Bolier Az. 48-44 7. P. van Dijke 48- 39; 8. W. van Haaften 47-44; 9. A.. Polderman 4743; 10. W.J. Potappel 47- 42; 11. H. Poot 4742; 12. J.M. Poot 47- 38; 13. Jan Poot 4645; 14. M. Suurland 4645; 15. M. Uil 46-44; 16. W. Geluk 4643; 17. Joh. de Graaf 46-38; 18. P. Poot Hz. 4545; 19. J. Andriesse 4545; 20. G. Ruijt 4545; 21. A. Potappel Wjz. 4544; 22. M.D.A. Geuze 4541; 23. H. Uil 4443; 24. H. Vermaas 4443; 25. P. Poot 4442; 26. C. Polderman 4440; 27. M. Bolier Fz. 44-36; 28. M. Tichem 42- 40; 29. P. van Haaften 4140; 30.M. Andriesse 40-39. De wisselbeker werd gewonnen door J. Menheere met 7 rozen. De prijsuitreiking vond plaats direct na de wedstrijd in de zaal van P. Bevelander. Op 62-jarige leeftijd is in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom dhr. J. Hage J. H. Zn. overleden. Landbower Hage, die zijn bedrijf aan de Gorishoeksedijk had, bekleedde diverse functies op kerkelijk en maatschappelijk gebied. Zo was hij ouderlingkerkvoogd van de Hervormde Gemeente. Hij diende verder jaren het Waterschap als bestuurslid, maar bij de laatste verkiezingen trok hij zich terug om als hoofdingeland van district II terug te komen. Dhr. Hage vertegen woordigde de ongebouwde eigendommen. Hij wordt waarschijnlijk opgevolgd door dhr. M. W. Kloet uit Scherpenisse. Loop der bevolking in de maand juni. Geboren: Elizabeth Johanna d.v. J. Potter en L. C. Stouten. Huwelijken: j Marinus W. Snoep, geb. 12-9-1949 uit Sint-Annaland en Catharina Bouman, j geb. 16-11-1951. Paulus Tweehuijsen, geb. 29-12-1949 uit Utrecht en Annie E. J. Geuze, geb. 11-3-1948. Vertrokken: Johanna N. Kugel naar Bergen op Zoom. Jacob A. Overbeeke naar Goes. Margaretha P. Bouwman, naar Bergen op Zoom. Catharina Snoep-Bouman naar Tholen. 4 De voetbalvereniging S.P.S. krijgt een subsidie van 5500 gulden voor het nieuwe kleedgebouw, dat een investering vergde van 54.000 gulden. Dit blijkt uit het voorlopig bestedingsplan 1976 deel 2 van de Stichting de Nationale Sporttotalisator. Het geld is afkomstig uit de toto- en lottogelden. De minster van C.R.M. stelt het subsidieplan uiteindelijk vast, waarbij hij bezwaren van verenigingen in zijn beslissingen kan betrekken. Een onderzoek van de technische recherche van de Rijkspolitie naar de oorzaak van de brand in de werktuigenloods van landbouwer H. Lindhout aan de Engelaarsdijk, heeft geen duidelijk resultaat opgeleverd. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan bij een tractor, waarmee in de voormiddag nog was gereden. Zoals bekend was woensdagmidag de s h de groot, aangezien e o.a. twee tractoren, r/ waaronder een splinternieuwe, verloren gingen. Dhr. Lindhout was niet verzekerd. De Middenstandsvereniging heeft heel wat voorbereidend werk verricht om de zomermarkt van a.s. zaterdag tot een succes te maken. Naast de stands van plaatselijke winkeliers, bedrijven en verenigingen, hoopt men ook keramiek, naaimachines en een suikerspin te kunnen presenteren. Het Groene Kruis wil het wijkgebouw in Anna Jacobapolder verkopen. Dit is een van de agendapunten op de algemene ledenvergadering dinsdagavond acht uur in dorpshuis de Wimpel. Gezien het aantal leijpj van het Groene Kruis en de ruïmte in dc Wimpel, kan er een volle zaal verwacht worden. In verband met de bouw van een nieuwe lagere school heeft de gemeente van drie eigenaren in bestemmingsplan de Luijster grond gekocht. De erven Noorthoek krijgen voor 5257 m2 grond f 26.154,vermeerderd met de belastingschade. Van dhr. C. J. Neele wordt een stuk voortuin gekocht van 357 m2 voor 1163,82, vermeerderd met de kosten van een erfafscheiding die in overleg met de verkoper geplaatst wordt. Met Hart en Whiteman B.V. wordt 207 m2 grond geruild met een perceel van 400 m2 dat door hetzelfde bedrijf in erfpacht als erf is uitgegeven. Hart en Whiteman zal 627,25 bij betalen. De gemeenteraad heeft een commissie open bejaardenwerk benoemd voor begeleiding van de stagiaire mej. Dondergoor. Leden zijn mevr. Bakker- v.d. Vegt, mevr. Geense-Gouw, mevr. ten Hove-Vaders, mej. J. W. van Strien, wethouder A. A. Rijstenbil en burgemeester G. van den Berg. Burgemeester G. van den Berg heeft vrijdag van de P.Z.E.M. de verzekering gekregen, dat de aanleg van aardgas in Anna Jacobapolder hoge prioriteit krijgt. Met de gebr. Verwijs is inmiddels volledige overeenstemming bereikt over een tussentrace van de aardgasleiding. Deze loopt vanaf het bestemmingsplan de Luijster, door de grond van de gebr. Verwijs (aan de zijkant) naar de Rijksweg. De leiding volgt dan de Rijksweg tot aan Anna Jacobapolder. De door de gebr. Verwijs gestelde nadere voorwaarden zijn door de P.Z.E.M. zonder meer overgenomen. Het hangt nu verder van de aanbesteding en de aannemer af, hoe snel er begonnen kan worden. De burgemeester verwacht dat de eerste' aansluitingen in het begin van de winter (21 decmber) gereed zullen komen. Thijs Fase heeft in de ronde van Willemstad beslag gelegd op een negende plaats. Ondanks een val, waarbij hij flinke materiële schade opliep, handhaafde hij zich in de kopgroep van elf man. In de ronde van ,s Heerenhoek werd hij vijftiende. Bram Geense had in Willemstad ook al pech: door een lekke band zag hij de leidersprijs en een goede klassering in het water vallen. Een damescours in Sint-Willebrord werd een zege voor Bella van der Spiegel-Hage uit Sint-Maartensdijk met haar jongere zuster Heieen Hage op de derde plaats. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. kand. Gorisse, Gouda 6.30 u. ds. Barothaan GEREF. KERK 10 u. kand. A. A. A. Kamermans, Kamperland 5 u. ds. H. J. Swierts, Koudekerke a/d Rijn j GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u ds. G. Mouw 2.30 u leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u ds. B. de Graaf, Utrecht NED. HERV. B.W.I.W. 10 u ds. Quartel, Gouda R.K. KERK za. 14 aug. 7 u H. Mis zo. 10 u. H. Mis t OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u ds. A. de Reuver, Tholen 6.30 u ds H. G. Abma GEREF. KERK 10 en 3 u ds. Noordeloos, Tiel CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u leesdienst 2.30 u ds. B. de Graaf. Utrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10. 2.30 en 6.30 u leesdienst R.K. KERK za. 7 u H. Mis zo. 8 en 10 u H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERLK 10 u ds. J. Codée 6'u ds. M. D. Geuze GEREF. GEMEENTE do. 12 aug. 7.30 u ds. G. Mouw, Tholen (H.D.) zo. 9.30, 2 en 6 u leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u leesdienst di. 17 aug. 7.15 u ds. J. de Groot (H.D.) STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u ds. M. D. Geuze 6 u ds. G. H. Abma, Poortvliet OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 én 6 u leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u ds. W. L. Tukker, Sir Jansland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. REHOBOTH 10 u ds. C. v.d. Sluijs 7 u ds. A. Post R.K. KERK za. 14 aug. H. Mis in Haestinghe SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u Dhr. C. J. de Groot 2.30 u Dhr. N. H. Groen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u leesdienst POORTVLIET NED HERV. KERK 10 u ds. G. H. Abma 6 u C. v.d. Valk, Gouda GEREF. KERK 10 u ds. H. J. Swierts, Koudekerke a/d IJssel 2.30 u kand. A. A. A. Kamermans, Kamperland GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u ds. J. v. d. Meulen 4 u ds. G. J. Smeenk, Stad a/h Haring vliet WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. doker Padt) Dr. A. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667 - 400 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bei) Dr. v.d. Eist, Stavenisse, tel. 01663 - 400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. v. Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676 - 545 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint- Philipsland. Mw. Verwijs, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 413. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663 - 549 DIERENARTS: Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u., vr. 18.30-19 u„ za. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL zitd. elke 2e en 4e maandag v.d. mnd. van 9-12 u„ gemeentehuis St. Maartensdijk. STORINGEN ENERGIE Verbruikers P.Z.E.M. 01660 - 3250, buiten kantooruren 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN van 13 t/m 19 aug. vrijdag 13 5.51-18.06 zaterdag 14 6.24-18.39 zondag 15 6.56-19.07 maandag 16 7.28-19.40 dinsdag 17 8.04-20.15 woensdag 18 8.48-21.Ö0 donderdag 19 9.40-22.06 woensdag 18 aug. laatste kwartier. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2