Cees Spaans was grote mannen te slim af in 28e Ronde van Oud-Vossemeer I Thijs Fase derde, Bram Geense lekke band, Matje Dohmen geen prijs DAMSIMULTAAN IN DE SPETTER EEN SUCCES Vervolg plaatselijk tiieuws VOETBAL ipH 14 1! MI S3 SCHERPENISSE POORTVLIET Jacoba van Beieren tot 4 september in De Meestoot (maar niet op maandag) SINT-PHILIPSLAND Donderdag 5 augustus 1976 EENDRACHTBODE Cees Spaans profiteerde Toch bloemen voor Thijs Al snel een Kopgroep Klapband Bram Geense Twintigste overwinning _&V^' i Nummer 1 eerste rr MODEBRILLEN Toerclub opgericht Start zondagschool Chr. kleuterschool Voetbal interland Karakteristiek Grondprijzen Prijs moestuin herzien Hoofdwaterleiding Zomermarkt Beste merrie Woensdag raadsvergadering Het wielercomité Oud-Vossemeer wist blijkbaar al van te voren dat Cees Spaans uit ,s Gravenpolder de 28e Ronde op zijn naam zou schryven. Op de voorpagina van het programmaboekje was namelijk een foto van de kleine amateur afgedrukt en hy werd inderdaad nummer 1Daarmee kwam er dit keer geen klinkende naam op de dr. Renes Wisselbokaal. Geen nationale topamateur, maar een Zeeuwse doorzetter van het type Thijs Fase won. Hiermee kreeg het publiek nog een goede compensatie nu de plaatselijke favoriet niet de gewenste lauweren oogstte. ||jj Met nog veertien ronden te rijden ging Thijs Fase voor de grap even alleen weg. Hij koos de Dorpsweg uit. waar de meeste toeschouwers stonden inclusief de wagens van de jury en het comité. Microt'onist P. Eijsackers kon z'n cliché-reclameteksten even opbergen en hij hoefde ook de moeilijke naam van een Japans automerk niet uit te spreken. Nee. hij kon zich lekker uitleven in een ontsnapping van Thijs Fase. Het publiek reageerde enthousiast met gejuich en aan- moedigingskreten. De plaatselijke favoriet genoot van deze korte opwarming tijdens een kille wielermiddag, in de wetenschap dat er geen prologatie van de Ronde van Sint- Maartensdijk viel uit te halen. Thijs Fase kon en mocht niet winnen in zijn nieuwe woonplaats. Hij verzette wel bergen werk en reed voortdurend op kop als grote stimulator van de zeven vluchters, maar ontsnappen was er niet bij. Dat lieten Bart van Est en Gerrie van Gerwen niet toe. Deze twee ploegntakkers hielden Thijs Fase zodanig in de gaten, dat de kans op een overwinning verkeken was. Wanneer hij een splitsing in de kopgroep teweeg zou brengen, zou Thijs het in de sprint toch moeten atleggen tegen een Bart van Est of Gerrie van Gerwen. Op zijn beurt dichtte Thijs Fase het gat dat Bart van Est probeerde te slaan bij een ontsnappingspoging. Ook Cees Spaans leverde zijn bijdrage door wat gaatjes dicht te rijden. Hij was het die profiteerde van de rivaliteit tussen Fase- Van Eist-Van Gerwen. Vijf ronden voor het einde, toen de kopgroep een aantal achterblijvers dubbelde, zag Cees Spaans zijn kans.schoon. Thijs Fase reageerde wijselijk niet op de poging van zijn vriend, want'dan zouden Van Est en Van Gerwen ook volgen. De twee ploegmakers wachten af en lieten de kleine man uit ,s Gravenpolder ook z'n gang gaan. zodat het pleit beslecht was. Met een paar honderd meter voorsprong ging Cees Spaans glunderend de eindstreep over in de 28e Ronde van Oud-Vossermeer. Zijn tweede overwinning dit seizoen na een eerste plaats in Terneuzen. ln de sprint om de tweede plaats moest Thijs Fase het afleggen tegen Gerrie van Gerwen. ntaar toch had hij voor de start al een huldiging gekregen, als was hij de winnaar. Compleet met bloemen ep zoenen van wielermiss Mary Vos. die in een lange, zacht groene creatie van de Maagd van Mechelen voor de derde en laatste keer haar diensten aanbood ^modehuis rita bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM aan het wielercomité Oud-Vossemeer. Voorzitter G. P. A. M. Uijtdewilligen vertelde dat het comité deze bescheiden plaatselijke coureur, die bij de Nederlandse kampioenschappen langs de kant van de weg zijn brood verorberde, de hulde verdiende omdat hij op grootse wijze het Zeeuws kampioenschap had gewonnen. Burgemeester J. E. van Boeijen sprak voor de start ook nog even met de - volgens microt'onist Eijsackers bekendste inwoner van de gemeente Tholen. Na korte toespraken van voorzitter Uijtdewilligen en burgemeester Van Boeijen gaf de laatste om kwart over drie het startschot voor de 100 km. die in 62 ronden moesten worden afgelegd. De eerste van de tien premieronden van elk tien 'premies was nog maar nauwelijks achter de rug of de eerste kopgroep was een feit. Het ging zomaar ongemerkt, vertelden Thijs Fase en Cees Spaans. Ineens zaten er na vijf ronden tien man voorop: Thijs Fase, Bram Geense, Cees Spaans. Bart van Est, Gerrie van Gerwen, Ad van Treijen, Jan Damen, Jacky de Goede, Jan Jonkers en Ad Cloots. Het leek vroeg, maar de beide streekfavorieten zaten erbij, dus wat wilde je nog meer. Matje Dohmen. de winnaar van de van de 26e en 27e Ronde van Oud- Vossemeer, leidde met Peter Gödde echter het peloton om de vluchters te bereiken. Er werd teveel naar elkaar gekeken en de kracht ontbrak om de kopgroep nog te halen. Even werd de voorsprong kleiner en ook in de kopgroep was iedereen niet overtuigd van een geslaagde vluchtpoging. Men keek nog al eens een keertje achterom, maar Thijs Fase hield het tempo hoog. Toen het peloton toch weer afzakte, was het een bekeken zaak. Dohmen reed tot mi toe geen best seizoen en kon ook in Oud-Vossemeer niet voor het herstel zorgen. Ook Jules Bruessing en Nico Hildebrink waren machteloos, mede door de stevige wind op de Hikseweg, opnieuw het zwaarste deel van het parcours. Zij reden echter de ronde nog uit, terwijl coureurs als Wim Lugtenburg en Peter Gödde voortijdig afstapten. Trouwens, nadat de kopgroep een blijvertje was, viel er door het tempo al gauw een groep van dertien man weg uit het peloton. De eersten van de vele achterblijvers en uitvallers die zouden volgen. JTot de slachtoffers behoorde ook de Fliplander Bram Geense. Hoewel hij totaal toch aardig wat prijzen in een seizoen bij elkaar rijdt. (In Zegge zat Bram zondag ook in de kopgroep, wat een zevende prijs opleverde) is het hem nog steeds niet gelukt in de drie Thoolse wielerwedstrijden te schitteren. Dikwijls had hij pech en ook nu moest de Fliplandse amateur onfortuinlijk de cours verlaten. Een klapband bezorgde na een halfuur hem zoveel achterstand dat met een te laat ontvangen nieuwe fiets de afstand onoverbrugbaar was. Een 100 km. op de fiets laat z'n sporen na in de 28e ronde van Oud-Vossemeer. Ook op het gezicht van de plaatselijke favoriet Thijs Fase, die bezig is aan zijn beste seizoen tot nu toe. Het Zeeuws kampioeschap en de zege in Sint- Maartensdijk waren hoogtepunten. In eigen woonplaats werd Thijs zodanig geschaduwd door Jan Jonkers (rechts op de foto) en Bart van Est dat hij niet kon winnen. De kleine Zeeuw Cees Spaans uit ,s Gravenpolder profiteerde van de rivaliteit. Thijs werd derde. In het Noord-Hollandse Langendijk zat hij eveneens in de kopgroep (18 man), wat op de finish een dertiende prijs opleverde. Bram moest in Sint-Maartensdijk de strijd ook al staken, zodat nu 14 augustus allen de Ronde van Tholen nog overschiet om voor eigen publiek in de kijker te kunnen rijden. Wim Evertse uit Tholen was niet van de partij wegens vakantie in Spanje, terwijl Ton v.d. Spiegel uit Sint-Maartensdijk niet had ingeschreven. Zo schoot alleen Thijs Fase over en die bleef na het uitvallen van Bram Geense in de kopgroep van negen man goed meedraaien. Hij woog z'n kansen en besloot in de Dorpsweg niet steeds om de leidersprijs van 75 gulden te sprinten (wie de meeste keren als eerste over de eindstreep kwam) want dat zou alleen maar energie kosten, wat nadelig was voor de eindfase met een mogelijke overwinning. Jan Jonkers had het wel voorzien op de 75 gulden en kreeg die ook. Naarmate de cours vorderde viel Ad Cloots uit de kopgroep (na drie kwartier) en in de eindfase loste Ad van Treijen nog. Zo bleven er maar zeven renners in de spits over. Sinds de beslissing na vijf ronden in feite was gevallen, werd in zowel in het peloton als in de kopgroep niet veel strijd meer gevoerd. Het was alleen nog wachten op de winnaar: een van de zeven. Cees Spaans werd het. Er kwamen 72 renners aan de start. Amateurs: 1. C. Spaans (,s* Gravenpolder) 100 km. in 2.25.03; 2. op 20 seconden G. van Gerwen (Olland); 3. T. Fase (Oud-Vossemeer); 4. J. Damen (Ulvenhout); 5. B. van Est (Dinteloord); 6. J. de Goede (Standdaarbuiten); 7. J. Jonkers (Oud-Gastel); 8. op 1 ronde G. van ,t Geloof (Oudenbosch); 9. N. Hildebrink (Den Ham); 10. P. Franken (Oosterhout); 11. A. Verstijlen (St. Willebrord); 12. H. Nieuwdorp (Wemeldinge); 13. J. Bruessing (Amstelveen); 14. T. Huijzen (Kloetinge); 15. B. Huveniers (Amsterdam); 16. J. Akkermans (Zevenbergen); 17. P. van Leeuwen (Zoeter woude); 18. A. Polak (Heinkenszand); 19. W. Jeremiasse (Wemeldinge); 20. E. van Kessel (Velddriel). Vanwege het kille, sombere weer - af en toe zelfs nog lichte regen - trok deze 28e Ronde volgens voorzitter Uijtdewilligen een 500 toeschouwers minder dan vorig jaar. De 2000' toeschouwers zorgden echter met elkaar toch weer voor een bedrag, waarvan ook zeker wat overschiet voor het Groene Kruis. Bij belangstelling waren o.a. Wim van Est en Rini Wagtmans. Voor de amateurs reden er nieuwelingen en junioren. De 53 junioren reden vanaf half twee in 37 ronden 60 km. en koersten in gesloten formatie op de eindstreep aan, want het was heel moeilijk om weg te komen. vOok voor Jos Lammertink uit Wierden, die in Oud-Vossemeer zijn twintigste overwinning boekte alsmede de leidersprijs van vijftig gulden en veel premies. Hij hoopt maart volgend jaar bij de amateurs mee te rijden. In de eindfase was hij zelf niet helemaal zeker van z'n overwinni.g omÖaj zijn clip was getoe/ broken. Daardoor zou zijn voet VETR AN EN WEDSTRIJD Op verzoek van oud-spelers uit Bergen op Zoom wordt er volgende week in Sint Maartensdijk een korfbalwedstrijd gespeeld tussen een Bergs team en veteranen van het eiland Tholen. Enkele klinkende namen staan borg voor een spannende wedstrijd, o.a. uit Tholen de heren J. en W.A. Blaas, uit Poortvliet dhr. D. Jeroense, uit Scherpenisse mevr. Van Haaóten en uit Sint Maartensdijk dhr. A.L. Hage en de dames Klomps en Roelse (oud Nederlands twaalftal), terwijl met Inge Glerum (oud Zeeuws-Vlaams achttal) nog onderhandeld wordt. Uit de Smalstad komen verder nog mej. Polderman en dhr. W. Robbe. Het geheel staat onderleiding van Gerrie de Hond, waar liefhebbers zich nog kunnen opgeven. Voorwaarde is dat u oud-korfballer bent. De openlucht damsimultaan inhet Thoolse zwembad De Spetter is woensdagavond een succes geworden. Er moesten zelfs deelnemers worden afgezegd. Het was een behoorlijk sterk veld dat de strijd aanbond tegen de Thoolse damcrack P. Nieuwenhuizen. Enkele prominenten waren de heren Tilroe, Van Riet en Van Dalen uit Goes (alle drie hoofdklasse spelers), Adr. en J. van Akkeren uit Sint Maartensdijk, C. Droogers uit Oud Vossemeer, de heren Lindhout en Vosselman uit Tholen en de niet-clubdammer Slager uit Scherpenisse. De negenjarige Richard Remmerswaal en René Verspuy waren een ontdekking. Zij hielden het 2 1/2 uur uit tegen de uiterst geconcentreerde Thoolse damkampioen, die overigens zijn eerste simultaanwedstrijd speelde. Naarmate de avond verstreek en de duisternis inviel, werd menig kopje koffie gedronken. Alle dammers zaten vanwege de niet al te hoge temperaturen gehuld in dekens, jassen en dikke vesten, maar dat kon de sfeer niet bederven. In het licht van de feest verlichting werd constant gespeeld totdat men rond negen uur met de regelmaat van de klok speler na speler zijn bord en stenen bij elkaar zag rapen. Voor hen was de meerdere routine en ver vooruitziende blik van dhr. Nieuwenhuizen teveel. Dhr. J.A. van Akkeren was de eerste die een gewonnen partij afdwong. Daarna de 61-jarige Van Dalen uit Goes. De gehele partij werd gecontroleerd door de wedstrijdleider de heer Maas uit Roosendaal. Om tien uur was de Thoolse kampioen met het laatste bord klaar en kon het toen niet meer zo talrijke publiek de score opmaken. In 3 1/2 uur had dhr. Nieuwenhuizen 17 partijen gewonnen, 4 verloren en 2 remise. Alles bij elkaar een geslaagde avond voor de damsport, die de bewondering afdwong van de andere sporter; de zwemmer. Mej. A. Goorden uit de Hoogstraat in Tholen, die ook de vorige zwem- illustraties tekende, maakte van de damsimultaan een surrealistische tekening. Simultaandammer Nieuwenhuizen is afgebeeld als leeuw, symbool van moed, kracht, koning der dieren (dammers), hoewel hij er niet ongeschonden afkwam gezien de pleister op het voorhoofd. Het symbolische veld stelt een dambord- boksring voor, waarmee de worsteling van de dammers en de leeuw tot uiting wordt gebracht. De uitslag van de damwedstrijd is op de tekening te zien als 4 mannen die wonnen en 2 die remise afdwongen. Met zijn zessen zijn ze echter niet groter dan de leeuw. De overige afgebeelde deelnemers spreken voor zich gezien hun houding. Let op de deelnemers uit Goes (ganzestad). Links het publiek van De Spetter en rechts de wedstrijdleider. De badklok geeft de tijd aan. bij - het aanzetten van de sprint misschien wegschieten, maar zijn vrees bleek ongegrond. Jos Lammertink won. JUNIOREN: 1. J. Lammertink, Wierden, 60 kilometer in 1.27,03; 2. Th. Appeldoorn, Roosendaal; 3. J. Thijs, Etten-Leur; 4. P. Verheien, Breda; 5. P. Heeren, Sprundel; 6. F. Borremans, Woensdrecht; 7. C. Kuijstermans, Bosschenhoofd8. R. Haast, Rijsbergen; 9. W. van Dongen, Breda; 10. C. Dietvorst, Bergen op Zoom; 11. H. Hoffmans, Moergestel; 12. L. Veeke, Bosschenhoofd; 13. C. Kokke, Sint- Willibrord; 14. D. Evers, Sprundel; 15. J. van Meer, Wouwse Plantage; 16. A. van der Poel, Hoogerheide; 17. J. Jongsma, Opeinde; 18. P. Hofland, Roosendaal; 19. A. Bongers, Heerlen; 20. C. Hollemaris, Bergen op Zoom. Bij de dertig nieuwelingen die reeds om half één de Ronde van Oud-Vossemeer openden met een wedstrijd over 30 km. in 18 ronden, won de met nummer 1 gestarte H. Akkermans uit Zevenbergen met 25 seconden voorsprong. NIEUWELINGEN: 1. H. Akkermans, Zevenbergen, 30 km. in 45,23; 2. op 25 sec. A. v.d. Poel, Hoogerheide; 3. op 40 sec. R. Lemmens, Veldhoven; 4. op 58 sec. G. Lazeroms, j Zegge; 5. J. Hanegraaf, Rijsbergen; 6. S. Strijbosch, Best; 7. J. van Asten, Valkenswaart; 8. L. de Bruijn. Halsteren; 9. B. v.d. Boom; 10. G. Boer, Halsteren; 11. J. v. Beers, Sprundel; 12. A. Kooy, Halsteren; 13. R. Wirex, Sprundel; 14. R. v.d. Steen. Etten-Leur; 15. P. Arnouts, Rijsbergen; 16. J. Lammerts, Bergen op Zoom; 17. H. van Dalen. Lepelstraat; 18. H. Kerstens, Oudenbosch. advertentie IM Het gemeentebestuur van Tholen heeft de voetbalverenigingen toestemming gegeven zaterdag 1 wedstrijd per veld te spelen, ln Sint Philipsland is het sportveld nog tot en met 14 augustus gesloten. Op Tholen zijn er wel behoorlijke verschillen. Zo liggen de sportvelden in Tholen en Oud Vossemeer er vrij gunstig bij dankzij de fikse regenbuien van zaterdag 24 juli. In Sint Annaland en Stavènisse viel er toen geen duuppel en dat is nog steeds zichtbaar op de door de droogte ernstig aangetaste terreinen. WHS ontvangt in Sint Annaland twee elftallen van Yerseke. terwijl WHS 4 (2 uur) en WHS 3 (4 uur) in Vrederust voetballen. Smerdiek zou thuis vier elftallen van Maasdam ontvangen, maar dat zal om 13.30 en 15.30 uur u teruggebracht moeten worden tot twee. Vosmeer 1 en 2 spelen zondag om half drie tegen SVC en en 2. terwijl de Vosmeer-veteranen zaterdag aan een toernooi in Ossendrecht meedoen. SPS zou het nederlaagtoernooi (dat 24 juli al had moeten starten) zaterdag vervolgen tegen Br use Boys 1 en 2 (14 en 16 u.), maar hiervan vervalt nu 1 wedstrijd. Het nieuwe terrein is door de droogte ook in groei vertraagd, zodat dit voorlopig ook nog niet bespeelbaar is. Tholense Boys 4 ontvangt om 12 uur thuis SPS 3 voor een vriendschappelijke wedstrijd. Noad doet zaterdag mee aan een toernooi van DVO in Roosendaal. De Fliplanders mogen op een hoek buiten het eigenlijke voetbalveld wel trainen en dat gebeurt dan ook o.l.v. oud eerste elftalspeler Verschoor. In de week zijn er ook nog verschillende oefenwedstrijden gepland, maar nu het gemeentebestuur van Tholen alleen voor het weekeinde nog maar toestemming gegeven heeft voor beperkte openstelling (1 wedstrijd per veld) is liet onzeker of die wedstrijden m» s$K r-j-l T~l VOSSOAtER gjg POORTVLIET \S\R1'K* V**~/ MAA*TENSDIJK \Jfe3 ANNA JACOBA POLDER tweede en M. Geldhof de derde. De belangstelling voor de disco was donderdagavond matig, maar het was wel gezellig. Vrijdagmiddag verrichtte raadslid J. D. de Korte de trekking van de loterij. De eerste prijs was een 1 draagbare t.v. de tweede klederdrachtpoppen, de derde een t.v.kan en nog enkele leuke prijzen. Met een deelname van ruim 70 kinderen per dag blijkt de vereniging Jeugdwerk opnieuw succes te hebben gehad. Met 32 leden is maandagavond in café de Sport een toerclub opgericht. Er wordt hoofdzakelijk in toerverband gereden, geen wedstrijden, maar gezamelijke start en finisch. Vanwege de korter wordende avonden is voorlopig besloten op zondagmorgen te fietsen. Degenen die dan verhinderd zijn, kunnen op maandagavond rijden, zolang dat kan. Het bestuur bestaat uit voorzitter H. Zwagemaker, secretaris penningmeester M. Andriesse en de leden C. v.d. Berge (oud amateur), Chr. van Hemert en A. v.d. Werf. Zondagmorgen negen uur wordt vanaf café de Sport de eerste rit over het eiland Tholen gemaakt van 45 km. Maandagavond half zeven wordt dezelfde route gereden. Nieuwe leden zijn nog van harte welkom. Fiets u fit. De Hervormde Zondagschool de Zaaier start zondagmorgen om half twaalf in de Hervormde kerk. Dit is alleen voor deze eerste koer na de vakantie, want vervolgens is het zondagschool in de Juliana van Stolbergschool. Alle kinderen vanaf vier jaar zijn hartelijk welkom. met andere uitb/eidingsplannen. Als de gemeenteraad het maandagavond güed vindt, moet voor eenvoudige woningen met een normale ligging 7648 gulden betaald worden, eenvoudige woningen met gunstige liggen 8413 gulden, betere woningen met normale ligg&ng 15.296 gulden, bungalows 32.122 gulden en voor garages 1912 gulden per kavel. De Chr. Kleuterschool krijgt van de gemeente nog een aanvullende vergoedinq over 1975 van 175,63. Dit omdat vanaf 15 juni tot 1 augustus reeds een derde lokaal in gebruik was, terwijl dat aanvankelijk pas vanaf 1 augustus was berekend. Eerst had men 1 1/2 lokaal, vanaf 27 januari 1975 2 1/2 lokaal en vanaf 15 juni 1975 3 lokalen en 42 kleuters. De jeugdvereniging Scarpenesse heeft op de Pluimpot een voetbalwedstrijd gespeeld tegen Engeland All Stars. De buitenlandse ploeg bestond uit tien Engelse scholieren die op de zilveruienfabriek van G. H. Polderman B.V. in Sint-Maartensdijk werken en in Zeeland's Welvaren verblijven, aangevuld met P. Bevelander en Dik van Splunter als gastspelers. Onder leiding van schiedsrechter Wim van Haaften en supervisor H. Sauer ging men om drie uur van start. In de eerste helft nam Scarpenesse via een strafschop van Kees Poot de leiding. Nog voor de rust maakte P. Stee gelijk. Bij een gelijkspel zouden strafschoppen genomen worden, maar zover liet de Engelse aanvoerder Kevin Corrigan het niet komen. Met een hard schot passeerde hij de uitstekend keepende Kees Bazen. Engeland All Stars won met 1-2, maar zaterdagmiddag 14 augustus volgt de revanche. Iedereen is daarbij welkom. B. en W. hebben besloten aan C. S. van der Have op de Hoge Markt een subsidie toe te kennen volgens de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen voor het plaatsen van een stenen afscheidin9. B. en W. willen de van september vorig jaar daterende grondprijzon in het bestemmingsplan West verhogen. Binnen afzienbare tijd dient hier namelijk grond verkocht te worden aan de stichting Beter Wonen voor het woningbouwprogramma 1976. De prijzen zijn herberekend op basis van het huidige loon- en prijspeil. Ook de geraamde kosten van een nog aan te kopen perceel landbouwgrond zijn aangepast aan de taxatie. De uitkomsten liggen volgens B. en W. op een aanvaardbaar niveau in vergelijking Afgelopen maandagmiddag had het streekmuseum te Sint Annaland 32 be zoekers, terwijl het eigenlijk op de maandag niet open is, maar wel van I dinsdag t/tti. zaterdagmiddag. Vorige week was er echter in onze krant melding gemaakt van openingstijden van maandag t/m. zaterdagmiddag en daarom wilde het streekmuseum- bestuur mogelijk bezoekers niet voor een gesloten deur laten staan. Zo leverde dat bericht nog wel 32 bezoekers extra op, maar die maandag middag krijgt toch geen vervolg, want dat is voor het stichtingsbestuur niet vol te houden. Even dus nog benadrukken: van dinsdag t/m. zaterdagmiddag, de zondag en maandag is het streekmuseum gesloten. Overigens hield de bezoekersstroom ook vorige week volop aan en op 7 personen na werd hetzelfde aantal bereikt als het recordbezoek van een week eerder. De tentoonstelling Jacoba van Beieren en de Smalstad duurt nog tot en met zaterdag 4 september. Dank mag er ook nu weer uitgaan voor geschenken aan mevr. de Graaf- Heijboer in Goes. aan mevr. Seherpenisse-Foppen en aan Anja Scherpenisse en voorts ook aan de familie J.P. den Engelsman, voorheen wonende in de Tienhoven te Sint Annaland. die ons van een beschot waarin bedstede, heeft voorzien. De gemeenteraad heeft in mei het perceel Rozemarijnstraat 18 gekocht, maar blijkbaar heeft ook hier de droogte z'n invloed gehad, want de moestuin is in waarde gestegen. B. en W. geven de gemeenteraad in overweging een aanvullend aankoopbedrag ter beschikking te stellen. Dit mede gelet op het verloop van de onderhandelingen met de eigenoren van de belendende percelen. De waardering voor het missen van een moestuin is toegenomen. De commissie Onroerende Zaken uit de gemeenteraad is het daarmee eens. H. M. Bolier uit de Stoofstraat heeft een brief aan de gemeenteraad geschreven waarin hij verzoekt een erfafscheiding te plaatsen. B. en W. zullen dit verzoek nader uitwerken. Om de watervoorziening van onder meer vier door Suurland B.V. uit Scherpenisse aan de Deestraat te bouwen bungalows te waarborgen, dient een hoofdwaterleiding aangelegd te worden. Hierop zal ook het nieuwe kleedgebouw van de voetbalvereniging S.P.S. worden aangesloten. Dhr. J. L. Niemantsverdriet in de Langestraat wil een overeenkomst van ruiling met de gemeente aangaan. De gemeente krijgt 4 ni2 stoep, terwijl dhr. Niemantsverdriet 1.7 m2 grond van de gemeente krijgt naast zijn woning, waar hij een muur heeft geplaatst. De Middenstandsvereniging Poortvliet organiseert zaterdag 14 augustus een zomermarkt. Omstreeks twee uur begint het evenement reeds met het oplaten van 300 ballonnen door de jeugd. De markt wordt deze dag voor het verkeer afgesloten om ruimte te bieden aan het publiek. Naast de stands van middenstanders, zijn er diverse plaatselijke verenigingen present met o.a. rad van avontuur, schiettent, poffertjes bakken, enz. Reieds 25 deelnemers hebben zich gemeld, maar er kunnen nog stands bijkomen. De secretaris kan inlichtingen géven; 01662 - 343. De zomermarkt zal worden opgevrolijkt met muziek, verzorgd door een gezelschap uit Tholen en een boerenkapel. Bij de keuringen warmbloedpaarden tijdens de Zeeuwse Dag van het Paard in Serooskerke was Olinda van J. P. van Dalen de beste merrie in de categorie 3- jarigen. Bovendien was Olinda dankzij het werk van J. Welleman uit Zevenbergen het mooist getoiletteerde paard. Op de Zeeuwse Dag van het Paard reden de stallen Brooijmans met acht paarden een Haagse Post. Tevens won men het aangespannen nummer met de trekpaarden. Volgens de agenda zal de bestuurlijke werkhervatting na de vakantie niet van spectaculaire aard zijn. maar dat blijft altijd moeilijk te voorspellen, zelfs zonder dat ingrijpende voorstellen aan de orde lijken te komen. Woensdagavond half acht start de gemeenteraad in openbare vergadering om o.a. grond te verkopen aan dhr. A. v.d. Reest uit de Gladiolenstraat. Vervolgens ook een tweetal percelen in de Krammerstraat aan M. E. Feleus. Een garantieverlening wordt gevraagd OUD PAPIER Iedere 2e woensdag van de maand, dus 11 augustus weer, haalt de muziekver. "Concordia" oud papier op. I.M. voor woningbouw door dhr. W. Smit uit Krimpen a/d IJssel. Er ligt dan ook nog een voorstel op tafel om medewerking te verlenen voor het aanbrengen van spouramen ter isolatie van de gemeentewoningen. Verder zal gevraagd worden medewerking te verlenen om de beneden ramen van de kleuterschool te voorzien van plexiglas. Het belangrijkste voorstel is in feite om 52(H) m 2 grond te kopen in het uitbreidingsplan voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7