Zuiveringsinstallatie Scherpenisse komt nu mogelijk bij het jachthuis van Bolier J.van PUL H.H. AUTOMOBILISTEN hoppenbrouwersb.v UW DOE-HET-ZELF-ZAAK Vriens Bouwmaterialen B.V G. HEUBOE LIM0VI BERGEN OP ZOOM ROOSENDAAL DESCHELDE Algemene vergadering Waterschap Tholen stelde bestri'jdingsplan waterverontreiniging vast ATLETIEK Sport Real Tholen Damesvoetbal COMPETITIE VOSMEER 1 Competitie-indeling WHS niet veranderd PRESTATIELOOP VOSMEER E OL AA AA„ A ouifew'T* VUREN SCHROTEN GRENEN SCHROTEN EENDRACHTBODE Donderdag 5 augustus 1976 Aansluiting op Bergen op Zoom? Campings Dubbele heffing Veehouders Zwakke dijk Poortvliet Stemmen run lezers ALLE T-SHIRTS EN TRUITJES!!! nu voor 6,95 -10,— en 15,- ALLE PAKJES!!! van 99,tot 189, NU VOOR 59,— ALLE ROKKEN 29,— ALLE BLOEZEN met lange en korte mouw 10,15,—19,en 25, Wouwsestraat 13-15 - Tel. 01640 -33661 Bergen op Zoom MAKELAAR C. WILLEMSE ERVAREN MAKELAAR IN DE BEMIDDELING VAN BOERDERIJEN VERKOOP Moderne uitdeuk- en spuitinrichting Celette richtbank Leenauto ter beschikking Van Konynenbnrgweg 41 Bergen op Zoom Telefoon (01640) 42753 b.g.g. (01640) 37807 DE GROOTSTE DOE-HET-ZELF P SUPERMARKT VAN W-BRABANT. Tieisa - Aanbouwkeukens Open Haarden Wand- en Vloertegels Natuursteen in banen - tegels en breuk Travertintegels Een bezoek aan onze SHOWROOM is altijd de moeite waard. Zeelandhaven 7, Bergen op Zoom Tel. 01640 - 34750 HET SPOORKAARTJE DUURDER! Boek- en kantoorboekhandel DRUKKERIJ THEODORUSHAVEN 01640-36910 SAN ANTONIO©^^^ SIRIO SAN ANTONIO NUANCE GAMBARELLI HAMADAN PLAVUIZEN TURFBERG 26 O 01650-42945 Geopendop werkdagen van 8.30 -18.00 uur en zaterdags van 8.30 -17.00 uur, vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur. /onder veel op- of aanmerkingen is het hestrijdingsplan Waterverontreiniging vastgesteld. De algemene vergadering van het Waterschap Tholen besloot hiertoe woensdagavond in ,t Ouwe Racd'uus te Poortvliet. De bezwaar- schiften van dhr. A.L.G. van Doorn en mevr. AJ. Bijnagte-Jagt werden ongegrond verklaard. Uit de discussie kwam wel naar voren, dat de zuiveringsinstallatie bij Scherpenisse vermoedelijk niet aan de Provineialcweg zal worden gebouwd. De installatie komt nu waarschijnlijk in de Schcrpcnissepolder 250 meter van het jachthuis van Bolier, ongeveer ter plaatse van de kruising van de Platteweg en waterloop nr. 71. De installatie wordt dan begrensd door de wegen Platteweg, Gatweg, Westkcrkseweg, Brijhoekseweg. Dijkgraaf H. van Gorsel legde de reden van deze wijziging uit. In het oorspronkelijke plan is ervan uitgegaan, dat zoveel mogelijk gezuiverd afvalwater op het Schelde- Rijnkanaal geloosd moet worden. Nu de regering echter besloten heeft een pijlerdam in de Oosterschelde te bouwen waardoor er eb en vloed mogelijk blijft, dient er zoveel mogelijk gezuiverd afvalwater op de Ooster schelde geloosd te worden. De Klaartje de Looze uit Oud-Vossemeer heeft in Steenbergen het verspringen bij de junioren B gewonnen met een sprong van 4.85 m. Op de 80 m. horden werd ze vierde in 13.7 sec. J. de Leeuw uit Oud- Vossemeer werd op de 10 km. 7e in 35.45 min. Rien Hommel uit Tholen, die buiten mededinging aan de start kwam, werd 8e in 36.51 min. Winnaar werd Ron Jansen van Tholen in 32.10 Hel plaatselijk actie comité Sport Real Tholen heeft nog trimtassen besteld die voor een tientje beschikbaar zijn. De belangstelling hiervoor was zo groot, dal ze nergens meer te krijgen zijn, maar de ambtenaar van sportzaken P. van der Vlies hoopt binnenkort weer trimtassen te ontvangen. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met dhr. V.d. Vlies, gemeentesecretarie Sint Maartensdijk. Het I'.A.C. Sport Real Tholen heeft verder een voorlopig programma vast gesteld. Vrijdag 13 augustus een zwem-, marathon in Haestinge Sint Maartensdijk. 25 t/m. 28 augustus zwemvierdaagse in De Spetter te Tholen. 11 september staten- en prestatieloop Sint Maartensdijk. 25 september open dag speelweide De Pluimpot Scherpenisse met trimpakketten. Als dat aanslaat, gaat een recreatiesportleider misschien alle kernen langs met de trimpakketten. Verder is het nog de bedoeling de trimpakketten te demonstreren in een bejaardentehuis. installatie Scherpenisse zal dan lozen op het bemalingsgebied Poortvliet, de te bouwen installatie bij Sint Philipsland op de Oudepolder, terwijl Oud- Vossemeer op de zuiveringsinstallatie Tholen wordt aangesloten die op het Schelde-Rijnkanaal blijft lozen. Ir. M.A. Geuze concludeerde dat het dagelijks bestuur van het Waterschap in het achterhoofd rekening houdt met de vestigingsplaats Platteweg. In de toekomst zijn namelijk moeilijkheden te verwachten met de kwaliteit van het te vormen Zoommeer, dus het Waterschap Tholen zal wel moeten lozen op de Oosterschelde. Mr. W. Loof wees op de persleiding van Bergen op Zoom naar de Wester- schelde, die met een overcapaciteit zit. Alles wat Bergen op Zoom zal kunnen krijgen, lijkt financieel meegenomen. Waarom wordt er dan niet meer gepraat met Bergen op Zoom. Laten we aansluiting op de persleiding naar de Westerschelde wel bestuderen, aldus mr. Loof. De dijkgraaf antwoordde dat dit nog terdege wordt onderzocht, maar persoonlijk zag hij het niet zitten. Daardoor heeft Tholen al teveel zuive ringsinstallaties. Als er nu helemaal nog niets was. Bovendien zullen de rioolbe malingen door de Oosterschelde- beslissing van de regering nu nog wel jaren mogen draaien. Het Waterschap Tholen zal de geplande installaties dan ook stap voor stap proberen te realiseren, zonder grote schokken. Scherpenisse en Anna Jacobapolder willen we wel snel oplossen, maar dan is er heel veel subsidie nodig. De heffingen zijn af aan de hoge kant en we zijn voorzichtig om onze inwoners niet te zwaar te belasten. Het bedrag per i.e. in 1976 is 36 gulden, het verwachte bedrag per i.e. in 1985 na realisering van de geplande installaties 60 gulden (zonder subsidie overigens). Het Waterschap Tholen is in Zeeland met de water zuivering ongeveer het verst. We gaan in ons gebied ook aardig de goede richting uit met de bestrijding van de waterverontreiniging. Er zijn weer reigers en kikkers, je hoort weer van alles, aldus dijkgraaf Van Gorsel. De heer J. Versluijs informeerde ten aanzien van het bestrijdingsplan wat de bedoeling is met de campings. Voor de inwoners achtte hij het een onvoordelige zaak om de campings aan te sluiten, want de persleidingen kosten al gauw tien gulden per meter. Zoek goedkopere oplossingen zoals in Anna Jacobapolder: een kleine zuiveringsinstallatie, bijvoorbeeld in voor camping De Muye. Dat is een goedkopere oplossing in ieders belang, ten voordele van het Waterschap. De dijkgraaf zei dat het bestuur het daarmee eens is, maar hogere overheden wijzen vooralsnog kleine zuiveringen af. Zoveel zuiveringetjes eisen veel meer toezicht en de vraag is ook, kunnen de campingshouders het betalen. Met persleidingen wordt het in elk geval onmogelijk duur. Ook voor Anna Jacobapolder wordt het een onmogelijk dure zaak om aan te sluiten op de zuivering Sint-Philipsland. Daarom bouwen we een aparte, kleine installatie, zei de dijkgraaf. Het hoofd van de technische dienst, ing. J.D. Jagt, vulde aan dat de campings bedrijven zijn en dus voor eigen voorzieningen dienen te zorgen. Dat is geen taak voor het Waterschap, die wel voor de inwoners moet zorgen zoals in Anna Jacobapolder. Wel bewust zijn er geen kosten voor de campings in het bestrijdingsplan opgenomen. De Kamer van Koophandel en de gemeentebesturen waren het ermee eens om persleidingen van de campings naar de zuiveringsinstallaties buiten het bestrijdingsplan te houden. De campings kunnen overigens nu zelf subsidie krijgen voor de bouw van een zuiveringsinstallatie, aldus dhr. Jagt. Ten aanzien van het bestrijdingsplan waren er verder geen op- of aanmerkingen. De dijkgraaf deelde tenslotte nog mee, dat het heffings bedrag voor alleen de bouw van een zuiveringsinstallatie Scherpenisse niet veel verhoogd zou moeten worden. We dienen er echter voor te waken om de inwoners niet te hoge heffingen te laten betalen, zei dhr. Van Gorsel. Wat de zuiveringsheffing betreft, vroeg dhr. M. Verduit of de dubbele aanslag bij een waterverbruik van meer dan 155 m3 gehandhaafd blijft. Hij vond dat een heel onrechtvaardige zaak. De laagst betaalden met een paar koeien krijgen de zwaarste aanslag, maar de goed Als laatste is nu ook de indeling van het damesvoetbal bekend gemaakt. Reden van de vertraging is, dat W.H.S. en Tholense Boys niet meer bij de afdeling Noord- Brabant zijn ingedeeld, maar bij de afdeling Zeeland. Dat betekent nieuwe tegenstanders en een aantrekkelijkere competitie. De Thoolse en Sint-Annalandse dames waren namelijk al lang uitgekeken op het geringe aantal collega's in de kleine zaterdagafdeling van het Brabantse damesvoetbal. Nu is men ingedeeld in groep I nummer 501 van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. damesvoetbal zaterdag: Chrislandia (Heijningen), G.D.V.V. (Goes), Kapelle, (Kloetinge), Rillandia (Rilland-Bath), S.K.N.W.K. (Nieuwerkerk), Tholense Boys, W.H.S. Misschien komt Rozenoord (Bergen op Zoom) daar nog bij. Van het programma zijn ons alleen de eerste twee wedstrijden van, W.H.S. bekend: Chrislandia - W.H.S. en W.H.S. - Kloetinge. betaalden met inkomens van 40 tot 100.000 gulden, een grote tuin met bloemen die besproeid worden en twee auto's die gewassen moeten worden, krijgen maar een enkele aanslag. Daar moet verandering in gebracht worden, vond dhr. Verduit. De dijkgraaf noemde het gelukkig dat de zuiveringsheffing niet gebonden is aan het inkomen. Het is allemaal wettelijk geregeld: voor 1976 1 i.e. (inwoner equivalent) voor alleenwonenden en 3 i.e. voor gezinnen. Wie meer dan 155 m3 water verbruikt, krijgt een dubbele aanslag. Twee inwoners uit het waterschapsgebied hebben de Watermaatschappij W.M.Z. geschreven, dat men geen gegevens over het waterverbruik aan het Waterschap mag verstrekken. Deze twee krijgen toch een dubbele aanslag. De meeste wrevel geeft het, als de buurman ontheffing krijgt en de betrokkene zelf niet. Ik geef wel toe, dat de aanslag bij huishoudelijke vervuilers ook niet altijd even rechtvaardig is, aldus de dijkgraaf. Dhr. C.E.W. Steendijk bracht naar voren dat veehouders hun uiterste best gedaan hebben om spoelwater e.d. op te vangen, maar toch krijgen ze een dubbele aanslag. De dijkgraaf zei het te waarderen dat het overgrote deel van de veehouders voorzieningen getroffen heeft, evenals een akkerbouwer krijgt echter ook een veehouder een dubbele aanslag. Dat is rechtvaardig ten opzichte van de huishoudelijke vervuilers, want op de landbouw bedrijven worden machines afgespoten e.d. Dhr. J.J. van der Slikke merkte op, dat de dijkgraaf op een waterschaps vergadering in Sint-Annaland had gezegd, dat de veehouders bezwaar tegen de dubbele aanslag konden maken als ze maatregelen hadden getroffen voor de opvang van afvalwater. Nee, antwoordde dhr. Van Gorsel, dat heb ik niet gezegd. Veehouders krijgen altijd een dubbele aanslag, dat is ook rechtvaardig, anders is het niet te verkopen ten opzichte van de huishoudelijke vervuilers. Er is 1 bezwaarschrift ingediend door een huishoudelijke vervuiler buiten de bebouwde kom (A.W. Kloet uit Sint Maartensdijk) en 1 door een melkvee houder (L.M. Niemantsverdriet uit Poortvliet) tegen de dubbele aanslag, aldus de dijkgraaf. Het nood- en definitief herstel van de oester-en dijkval bij het Tuttelhoekje te Scherpenisse vergt totaal 1 miljoen gulden. Voor de financiering (het Rijk betaalt alles) wilde de waterkering van het Calamiteuze Waterschap Scherpenisse een rekening-courant overeenkomst niet de Rabobank te Sint- Maartensdijk afsluiten van 1 miljoen gulden. Inmiddels betaalde het Rijk echter de kosten van het noodherstel 594.769,73) op 70.000 gulden na, het bedrag dat boven de begroting uitkwam. Het definitieve herstel wordt binnenkort aanbesteed. Gezien de betaling van het Rijk, werd het rekening-courant bedrag van 1 miljoen verlaagd tot een half miljoen gulden tegen 8%. De dijkgraaf zei nog, dat de verwachting is, dat de calamiteuze polders per 31 december a.s. worden opgeheven. Alle overige agendapunten werden vrijwel zonder enige discusssie met een hamerslag goedgekeurd. Er waren ook niet minder dan veertien leden afwezig waaronder de bestuursleden A.P.M.M. van Gurp (werk) en C.J. Moerland (vakantie) en de hoofdingel nden M. Bijl (ziek) uit Poortvliet, J. Hage (zieken huis) uit Scherpenisse, A.C. Breure, L.J. Koopman en L.C. Groenewege (allen Het competitie-programma 1976-1977 voor Vosmeer I in de 4e klasse G K.N.V.B. zondagvoetbal ziet er als volgt uit: Op 5 sept. Oudemolen - Vosmeer; 12 sept. Vosmeer Hoeven; 19 sept. Vosmeer - Kaaise Boys; 26 sept. D.l.V.O. Vosmeer; 3 okt. Vosmeer - M.O.C. '17; 17 okt. Zeeland Sport - Vosmeer; 24 okt. Vosmeer - D.I.O.Z.; 31 okt. S.C. Kruisland - Vosmeer; 7 nov. Vosmeer - Alliance; 14 nov. Halsteren - Vosmeer; 28 nov. Vosmeer - R.S.V. De zaterdagsectie van de KNVB in Zeist heeft een door WHS-secretaris Adri Acherpenisse voorgestelde gewijzigde indeling van de 2e klassen afgewezen. Het gemeenschappelijk optrekken van WHS, Arnemuiden, De Meeuwen en Dinteloord en de sfeun van Mr. L. Haverman en Zeeuwse KNVB- bestuurders heeft daarmee geen succes gehad. Het WHS-bestuur geeft de pogingen nu op, wat vermoedelijk ook voor de drie andere verenigingen zal gelden. Dat betekent, dat WHS het komende seizoen niet speelt tegen De Meeuwen en Dinteloord. De enige „derby" voor WHS is nu Arnemuiden. Volgens de KNVB zou dat geen verlies betekenen omdat de interregionale indeling aantrekkelijker voetbal en een beter spelpeil biedt. Daar hopen de supporters dan maar op. werk) uit Sint-Maartensdijk, J.C. de Rooij (werk) uit Stavenisse. M.Ph. van der Weele en A.A. Geluk (bieden werk) uit Sint Annalaod, A.M. van Engelen (werk) uit Oud-Vossemeer, G.J. de Jager en A.C. Wisse (beiden werk) uit Sint-Philipsland. Bij de rondvraag wees Ir. Geuze op de: gevaarlijke toestand in de Klaas van Steelandpolder. Tijdens de storm in januari was het vloedmerk daar maar 50 cm. beneden de kruin of gelijk met de kruin. 100 m. kistdam zou al een oplossing zijn, aldus Ir. Geuze. De dijkgraaf antwoordde dat een dergelijke situatie zich op vele plaatsen in het Waterschapsgebied voordoet. Het is moeilijk om er een stukje uit te kiezen voor de aanleg van een kistdam. Dan kun je wel aan de gang blijven, zei de dijkgraaf. Dhr. Jagt vulde aan, dat het derde i bestek van de dijkversterkingen op Tholen de dijk van razernij tot Scherpenisse omvat, dus ook het stuk bij Poortvliet. Hetx grondtechnisch onderzoek is al gebeurd en nu gaat de Meetkundige Dienst aan de slag. Begin volgend jaar is het besteksklaar en eventueel kan dan Poortvliet het eerst aangepakt worden, aldus dhr. Jagt in de algemene vergadering van het Waterschap Tholen in ,t Ouwe Raed'uus te Poortvliet. De ontspanningscommissie var) de voet balvereniging Vosmeer houdt vrijdagavond 13 augustus op de sportvelden een prestatieloop, waarvoor vorig jaar 200 deelnemers waren. Om half zeven beginnen de deelnemers tot tien jaar aan twee ronden. Om zeven uur de groep van 10 t/m 15 jaar aan drie ronden. Om half acht start de groep 16 jaar en ouder voor zes ronden. Om half zeven en zeven uur kan men ook wandelen, waarvoor geen leeftijdsgrens geldt. De volhouders krijgen een oranje-zwart vaantje. DAMMEN EN STAVENISSE. SCHAKEN IN Geachte lezers, Het nieuwe winterseizoen staat weer voor de deur met z'n vele koude, gure en natte avonden. De verenigingen die Stavenisse telt wat betreft de winter sport gaan zich weer gereed maken voor het komende seizoen. Ook de damclub, die het vorig seizoen tot stand gekomen is en weliswaar een trage doch goede start gekregen heeft, is weer volop bezig om alles in goede banen te leiden om in september weer te kunnen starten. Alleen willen wij als oprichtingsbestuur d.m.v. deze brief u oproepen om D.V. dinsdag 17 augustus naar onze oprichtingsvergadering te komen in het Dorpshuis. Kunt u dan niet aanwezig zijn. geeft u dan vóór de vergadering op. Welke reden hebt u om zich niet op te geven: 1. Studie. 2. Te hoge leeftijd. 3. Mag niet van de vrouw. 4. Kan niet dammen of schaken. Dit zijn enkele punten die wij voor u willen weerleggen. Ie. Dammen of schaken is hersen- training, men leert doordenken, het is gebleken dat dit goede resultaten geeft bij het studeren. 2e. Er heeft zich al een oudere man uit Stavenisse opgegeven, ook uit Sint Annaland komt er een man, die al van z'n pensioen geniet. Dus zult u zich dan schamen omdat u 30, 40 of 50 jaar bent. Wij hebben u met zo'n leeftijd het hardst nodig!! 3e. Mevrouw gun uw man of zoon een avond die leerzaam en ontspannend is. Of hebt u liever dat hij een hele avond t.v. zit te kijken of in de kroeg hangt of op straat zwalkt. 4e. Kunt u het niet, wel wij geven enkele avonden les, van de spelregels tot en meL het noteren en oplossen van problemen. Voor u komt er speciaal een leraar uit Roosendaal. Wij hopen nu met voldoende deelnemers in een verenigingsgebouw te kunnen dammen en schaken. Ook de jeugd vanaf 8 jaar is van harte welkom, doch tot 16 jaar wel met toestemming van de ouders, welke op de eerste avond in september verleend moet worden d.m.v. een handtekening en de tijd hoe laat hij/zij thuis moet zijn. Ook dames van harte welkom zodat we met een aparte damesploeg kunnen starten. U kunt zich nu al als lid of donateur opgeven, of nadere inlichtingen vragen bij: C. Moerland, Koning Haakonstraat 7, Stavenisse. A. Slager, Weststraat 11, Scherpenisse, tel. 01666-2574. C. Goedegebuure, Tuinstraat 23, St. Annaland, tel. 01665-2523. Tot ziens, is de wens van het oprichtingsbestuur. Damclüb Stavenisse feSL. (lid Ned. B.M.) zowel voor gebruikers als voor beleggers. Inl. Domburgseweg 61 OOSTKAPELLE DOMBURG Tel. 01188 - 1437 gem. nouctvAKo smPHRi:iAfHKii Hoogstraat 40. Ingang v. Beeth.laan - Roosendaal Tel. (01650) 34496. 's Maandags GESLOTEN Daar snap je niks van, want het papier is goedkoper dan vorig jaar. Dat kunnen scholieren merken, als ze hun schoolbenodigdheden op onderstaand adres halen. Bovendien kwaliteitsartikelen. Niet een enkel schriftje, ringbandvulling of viltstiftje als gelegenheidsverkoop, maar het gehele jaar door alles voor de school, ook datgene wat geen meeneem artikel kan zijn, zoals passerdozen, tekentafels, tekendozen, tekenmallen, schabionen, enz. Haal het als echte scholier bij de echte kantoorboek- en papierhandelaar. Sint Annaland Alles voor elke school Uitdeuken en spuiten is specialistenwerk. Met 30 jaar ervaring en onze prima moffeloven kunt u ook niets anders ver wachten. Levering van alle voorkomende onderdelen. Ook verzorging, motorisch gedeelte bij aanrijding. Bergen op Zoom Galgenbaan 25 Telefoon 01640-35288 gamma Drukwerk kopen is een moeilijk vak. U koopt geen kant en klaar produkt, maar in feite materiaal, machinecapaciteit, mankracht en vakkennis. Als alles voorbij is ziet u pas of wat u gekocht hebt goed is en bruikbaar. 13 x 75 mm. Werkende maat 10 x 62mm. 16 x 75 mm. Werkende maat 13 x 62mm. Gammaprijs per meter 13 x 75 mm. Werkende maat 10 x 62 mm. voor particulier en bedrijf Kerkstraat 27, Scherpenis- ,se. tel. 01666-2639 Groen en bruin gemêleerd Gammaprijs per m2 Donker en lichtbruin gevlamd Gammaprijs per m2 Licht en donker brons genuanceerd O Gammaprijs per m' Groen, bruin en geel gemêleerd Gammaprijs per m2 20 x 20 x 2 cm Roodbruin Met stroef oppervlak. (Anti-slip) Vorstbestendig Zeer hard Gammaprijs per m2 (t.o. Gem. Energie- en Waterleidingbedrijf)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 6