Tot 13 augustus kunstwerken in Gasthuiskapel Goede verkoopresultaat drie daags Bergs winkelfeest 1976 Bevers mode boetiek^ DRIE BEDRIJVEN SCHEPPEN RUIMTE EN WERKGELEGENHEID Meningsverschil Tholen/Sint-Philipsland gecoördineerd bejaardenwerk stranden doet Bezwaar tegen zuiveringsheffing behandeld Amerikanen in Thoolse gezinnen fcivem KAA BEE Neem er een uurtje voor 1 I t WSm delta Firma van Beek en Heijboer Transport Sint-Annaland, sluitingsfabriek van Beek Oud-Vossemeer dry cUJH mr u j delta Jaarverslag 1975 Prov. Opbouworgaan Stichting Zeeland PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 5 augustus 1976 EENDRACHTBODE 8 8 Spijker-overalls Alles van de Kunstmarkt Ouderwetse visafslag Orgelconcours „Het spreekt vanzelf dat wij met genoegen kennis genomen hebben van de uitbreidingsplannen". Dit schrijven B. en W. van Tholen aan de gemeenteraad, die maandagavond beslist over grondverkoop aan de firma Van Beek en Zoon te Sint Annaland en een wijziging van het bestemmingsplan voor sluitingsfabriek Van Beek te Oud Vossemeer. Uitbreiding hard nodig reinigt goedkoop zie maar kostuum4,*75 mantel4,75 pantalon2,35 rok2,35 japon3,15 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 Sluitingsfabriek verdubbeld LADY VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD „Do belangstelling voor deze expositie, waarvan ik hoop dat er vele honderden streekhevvoners een kijkje komen neinen, kan tegelijkertijd een indicatie /ijlt om iets nieuw creatiefs op Tholen van vie grond te krijgen. Met een gebouw als de Gasthuiskapel voorhanden zou er een creatief centrum moeten zijn en ik hoop dat het er komt om verborgen talenten ook de kans te bicden zich te ontplooien". Die wens was er maandagavond van burgemeester J.E. van Boeijen bij de opening van een tentoonstelling van schilderijen van Ben van Rooy uit Sint Maartensdijk en foto's van Chris Spijkers uit Tilburg. Over gebrek,aan belangstelling hadden beide kunstenaars noch de burge meester deze openingsavond te klagen. De Gasthuiskapel was vol en duidelijk was dat vrijwel iedereen gevolg had gegeven aan de uitnodiging om die openingsavond van de partij te zijn. Velen, zowel uit de „stede Tholen als van het achterland". Met een vijftal gemeentebestuurders sloeg ook de plaatselijke overheid geen slecht kunst minnend figuur. Na de introductie door de voorzitter van de beheerscommissie de heer J. van der Reydt zei burgemeester Van Boeijen blij te zijn. dat men in zo grote getale naar de tentoonstelling is gekomen. Dat ziet er voor komende dagen hoopvol uit. En dat zal beide kunstenaars goed doen, waarvan Ben van Rooy reeds als „eigenheimer" te Sint Maartensdijk is ingeburgerd en fotograaf Chris Spijkers toch ook al zo'n acht jaar tijdens de vrije tijd in Stavenisse vertoeft. Voor hun werk, dat hier thans wordt geëxposeerd heb ik ontzag en bewondering, zei de burgemeester. Daarom te meer hoop ik dat er ook veel anderen van zullen konten genieten. Het is goed om eens vanuit de kunstenaarsblik te zien wat Tholen te bieden heeft, al zal men hier ook fraaie schilderstukken van beelden uit Normandië (Frankrijk) aantreffen. Een blik op het land en op het water. Fijn dat op deze w ijze de Gasthuiskapel kon worden opgevrolijkt. We zullen meer die richting van het creatieve op Tholen uitmoeten. Met mensen die er geen been in zien om van heel klein iets te laten groeien. „Ik gooi (.lat zo maar over de balk ter gelegenheid van deze opening", zei de heer Van Boeijen. Immers, bij zo'n gebeuren kun je er ook eens niet anderen over praten die door hun komst naar hier toch metterdaad Het kan zijn dat uitbreiding van het Braderie-parcours er oorzaak van is, het is ook mogelijk dat een schuifel-indruk werd getemperd nu het nauwe Annastraatje niet voor de kunstmarkt werd gebruikt of het is inderdaad zoals de winkeliers van Bergen op Zoom oordeelden, dat er wat minder extreme belangstelling was dan vorig jaar, het neemt allemaal niet weg, dat er nog vele duizenden het drie daags winkelfeest in het Markiezaat bezochten en het neemt in elk geval niet weg, dat de verkoopresultaten minstens zo goed zijn geweest als tijdens het recordbezoek van vorig jaar. Juist door de wat minder grote mensenmassadrang was er wat meer mogelijkheid tot een rustiger inkoop. belangstelling tonen. Ik hoop dat beide kunstenaars ook plezier in en van hun expositie zullen hebben, zo besloot burgemeester Van Boeijen zijn toespraakje. Fotograaf Chris Spijkers bleek dankbaar te zijn voor de vriendelijke woorden en hoopte nog vele goede foto's op het eiland Tholen te kunnen maken. Kunstschilder Ben van Rpoy dankte het gemeentebestuur voor de verleende medewerking. evenals de beheerscommissie van de Gasthuis kapel die eveneens enthousiasme toonde. Hij bood mede namens zijn collega het gemeentebestuur een schilderij aan. die men zelf mocht uitzoeken uit de Gasthuiskapelcollectie. maar dat pas na de tentoonstelling zal verhuizen. Ben van Rooy zei het aanvankelijk wat aarzelend te hebben aangepakt, want als maar import zijnde, wenste hij zich liever niet op te dringen, al heeft hij het al jaren goed bij de Thoolse bevolking. Burgemeester Van Boeijen meende het schilderij-aanbod met een 5 man sterke gemeentebestuursbezetting voorlopig wel te mogen accepteren, al zal de raad dan de gift nog officieel moeten accepteren. Hij troostte beide kunstenaars met de verzekering dat ook de burgemeester import was, maar als men het met de bevolking weet te vinden, weet de bevolking het ook best met de import te vinden. Een achtjarig verblijf in Sint Maartensdijk kan in dat opzicht al zekerheid geven. Met interesse werd door de genodigden vervolgens de expositie bezichtigd. Enerzijds een aantal herkenningspunten in de schilderijen en foto's, anderzijds weinig minder boeiende diepte-beelden van de Normandische kust. Het wordt een niet eenvoudig probleem voor de Kunstschilder Ben van Rooy uit Sint Maartensdijk in zijn atelier aan het werk hij het nog niet voltooide beeld van een Thools landschap, een boerderij bij Westkerkc. Zijn werken met gezichten op Oostersehelde en Thoolse landschappen plus schilderstukken van de Normandische en Bretonse kust, zijn met prachtige zwart-wit contrasten van fotograaf Chris Spijkers te zien in de Thoolse Gasthuiskapel. raadscommissie om er een favoriet stuk uit te halen, dat ergens het stadhuis kan sieren. Tijdens de openingsavond kwam het er althans nog niet uit. Daarvoor was het ook wat erg druk. Men zal er nog eens een middag of avondje voor nemen. Dat een bezoeker zei elk van de aanwezige kunstwerken graag te willen accepteren, tekent de expositie als ook voor de gewone man in de straat begrijpelijke werken. De hoop van de burgemeester dat velen er zullen gaan kijken mag worden onderstreept onder het motto: loop de Gasthuiskapel eens binnen. Geopend van 3 t/m. 13 augustus, behalve zondags, telkens van ,s middags 3-6, vrijdagsavonds ook van 7 tot 9 en zaterdagsmorgens ook van 10-12. Loop er eens binnen. De werken van Ben van Rooy en Chris Spijkers zijn het bekijken waard. l)e 28 meisjes en 9 jongens uit de Amerikaanse staten Kentucky, Ohio, Kansas en New Yerscy houden de plezierigste herinneringen over aan een driedaags verblijf op het eiland Tholen. Aan het slot van hun Euopese-trip door Rusland, Engeland, Denemarken, Zweden, Frankrijk, België, Duitsland en Zwitserland gaven ze te kennen, dat hun verblijf in Nederland het mooiste was geweest van de hele reis. Niet vanwege het landschap en het natuurschoon op Tholen maar door de vele contacten die men dankzij bemiddeling van de P.J.Z. met de inwoners had. In de andere landen verbleven de Amerikanen in hotels, maar op Tholen in gastgezinnen. De Amerikaanse jongeren vonden dat een nieuwe en prettige ervaring in een vreemd land. De P.J.Z. weerde zich op een voortreffelijk manier als gastheer. Vrijdagmorgen rond elf uur werden de uit België komendeAmerikanen ontv ngen in de Goude Leeuw te Scherpenisse. De vice-voorzitter Jos Akkermans van de .P.J.Z., die drie maanden in Amerika is geweest, sprak een welkomstwoord. Hij verzekerde zijn gasten dat alles in gereedheid was gebracht om het hen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Na een geanimeerde kennismaking met de gastgezinnen werd de omgeving verkend, waarbij velen een eilandtocht maakten en enkelen zelfs de brug over gingen voor een bezoek aan de Bergse braderie. ,s Avonds waren er sportwedstrijden gepland. maar vanwege de terreinomstandigheden werd dat een gezellige avond in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer. Het werd een vrolijke familie-bijeenkomst met diverse gezelschapsspelen als sjoelen, biljarten, kaarten, dammen en schaken. Zaterdag volgde een rondrit door Zeeland. Eerst werd in Middelharnis de Delta Flora bezocht. Na de koffiepauze en een film over de Deltawerken werden de Haringvlietsluizen bekeken onder leiding van een ervaren gids. Over de Brouwersdani en de Zeelandbrug ging het richting Veeré, waarvoor de Amerikaanse gasten duidelijk een zwak hadden. In Middelburg werd miniatuur Walcheren met een bezoek vereerd, terwijl voor het eten souvenirs werden gekocht. Op de terugweg deed men in ,s Heerenhoek een dancing aan om tenslotte in Bergen op Zoom de laatste uurtjes van de braderie mee te maken. Zondag verbleef men bij de gastgezinnen. ,s Avonds volgde in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer een afscheidsbijeenkomst. P.J.Z.- voorzitter Toon Brooijmans dankte de gastgezinnen voor hun spontane medewerking en wenste de Amerikanen een voorspoedige reis. maandagmorgen acht uur vanaf Schiphol. De Kamer van Geschillen van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft maandag de twaalf Zeeuwen die bezwaar hadden gemaakt tegen de zuiveringsheffing 1975 in de gelegen heid gesteld hun standpunt toe te lichten. Er verscheen echter slechts 1 appellant. De enige huishoudelijke vervuiler die in het Waterschap Tholen bezwaar maakte, dhr. A.W. Kloet uit Sint Maartensdijk, liet ook verstek gaan. Hij w;ilde de huishoudelijke aanslag van 91 gulden voor 1975 niet betalen omdat hij op een droge sloot loost die volgens dhr. Kloet geen afvoer heeft op het oppervlaktewater. Griffier J.D. de Korte van het Waterschap 'Tholen was wel aanwezig en lichtte het standpunt van het Waterschap toe. Hoewel dhr. Kloet eigenlijk te laat was met het indienen van zijn bezwaar, heeft het Waterschap praktisch in plaats van formalistisch gehandeld, zo zei dhr. De Korte. Niettemin is de huishoudelijke aanslag voor dhr. Kloet terecht, want een uitspraak van ons hoogste rechtscollege, de Hoge Raad. van 24 november 1974 stelt het Waterschap in het gelijk. De uitspraak ging over een soortgelijk geval als in Sint Maartensdijk, waarbij een sloot 3/4 van het jaar droog stond maar toch een open verbinding had met het oppervlaktewater. De Hoge Raad oordeelde dat de betrokkene belasting plichtig was. Na een onderzoek van de technische dienst van het Waterschap Tholen. meent het dagelijks bestuur dat dhr. Kloet de 91 gulden zuiverings heffing over 1975 moet betalen. De Kamer van Geschillen van G.S., die bestond uit voorzitter A.J. Kaland en de gedeputeerden Mr. Boersma en Mr. Schlingemann, doen later uitspraak. De bezwaarschriften tegen de dubbele aanslag (van het Waterschap Tholen alleen dhr. L.M. Niemantsverdriet uit Poortvliet) worden nog behandeld door G.S. Volgens mededelingen van dijkgraaf H. van Gorsel op de algemene vergadering is er van de huishoudelijke aanslagen 1975 ruim 7000 gulden nog niet betaald. De aanmaningen zijn verzonden. Van de later verzonden bedrijfsaanslagen 1975 moet nog 12.000 gulden binnenkomen. Hiervoor zijn de herinneringen gestuurd. Deze( achterstand van het Waterschap Tholen steekt bijzonder gunstig af bij de bedragen die de andere Zeeuwse Waterschappen nog aan zuiverings heffingen 1975 moeten innen. Aan de geparkeerde auto's in de periferie van het centrum zou je overigens niet hebben kunnen aflezen, dat er ook maar 10 bezoekers minder zijn geweest. Aan Thoolse kant stonden de personenwagens tot en met de rijksscholengemeenschap toe als het ware opgehoopt. Je moest in de topuren van goede chauffeurshuize komen om nog een plaatsje, laat staan een redelijk plaatsje te bemachtigen. Tijdens de officiële Braderie-opening, vorige week donderdagmiddag om 3 uur haakte ook de voorzitter van de Stichting Bergen op Zoomse winkeliers, de heer W. Besling even in op het parkeer probleem. Juist tijdens het driedaags zomerfeest komt dat levensgroot naar buiten, maar er wordt in wezen vrijwel dagelijks mee gekampt. Het is piet zo, vond de heer Besling. dat er niet voldoende mogelijkheden zouden zijn, maar de vreemdeling kan die plaatsen moeilijk vinden. Na afbraak van het Asselbergscomplex aan de Lindebaan ontstaan mogelijkheden voor de bouw van een parkeergarage, vond de winkeliersvoorzitter. Vooral als het nieuwe stadhuis klaar is, zullen velen behoefte hebben aan een dergelijke parkeergelegenheid. Daardoor kunnen in de binnenstad minstens 600 potentiële kopers hun wagens plaatsen en dat is dus wel de moeite waard. Het was ditmaal wethouder drS. P. van Heijst die bij absentie door vakantie van r S9soooo50oococos«oococooo« x Spijkerbroeken Spijkerrokken S Spijkerjurken, beste merken Ruit-blouses Nappajacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom ioooooccoccccccoococoooco IM burgemeester drs. L. van de Laar de officiële opening verrichtte, zoals hij dat 10 jaar geleden ook al eens had waargenomen, i Stadsomroeper Van Raam zorgde verder voor de officiële aankondiging. Reeds tijdens de openingsceremonie was het al een drukte van belang tussen Sint Josephstraat en Gevangenpoort, tussen Bosstraat en Noordsingel. Een vaste prik ook voor honderden uit onze streek om enkele uren Markiezaat te doen. De verbouw van het stadhuis noopte de kunstmarkt te verhuizen van het binnenpleinte en Sint Annastraatje naar de Grote Markt. Daarmee werd ditmaal aan sfeer verloren. Wel volop ruimte, maar men zit er dan toch temidden van oliebollen- en zuur stokkenverkoop. Bovendien ontaken er dit jaar ok de oude achten, wat toch r/ ook wel enige verarming betekende. De kunstmarkt zelf was overigens prima geselecteerd. Men zag glasblazen, litho's, zeefdrukken, kunst3e dwerk, plastieken, olieverfschilderijen, hout snijwerk, poppen, sieraden, keramiek, pottenbakkerij, enz. Voor ,de kopers had ,t Vierkantje, Lieve Vrouwe- en Steenbergsestraat weer hoge aan trekkingskracht. maar ook de debuterende St. Josephstraat kwam prima voor de dag en de entourage van de Vismarkt maakte het mogelijk wat extra lucht te scheppen en ook op te snuiven. Vrijdag waren er een drietal uit spingers, waarvan een ouderwetse vis afslag op de Vismarkt het bijzonder goed deed. Niet alleen attraktief voor de oude Bergenaren, die uiteraard weer enige tijd in de jeugdperiode terug vielen, maar ook aantrekkelijk voor toeristen en andere Braderie-bezoekers. Gestoken in de uitmonstering van de visafslager zo'n 40 jaar geleden was nu Tup van Gent „veilingmeester". Met. zwarte leufhoed, beenCape/ kappen, aanwijsstok en bel bracht de visafslager het produkt aan de man: schol, schar, ansjovis, mosselen. De prijzen zakten met een stuiver tot er uit het talrijke publiek een koper was. Zowel voor de vis als om het plezier was de kooplust groot. De tweede vrijdaguitspringer was' de verkiezing van Miss Braderie 1976. Met een toch ook wel mindere deelname in de middeleeuwse kledij had de jury toch nog voldoende keus. De sjerp, bloemen en geschenkenbon gingen naar Nel Hermans. Die avond werd als derde uitspringer ook de statenprijs uitgereikt. Als jury voorzitter fungeerde A. de Groot, die werd bijgestaan door ir. J. Weijts jr., en de heren Boelhouwers uit Tholen en J. Sanders uit Bergen op Zoom. Ze waren unaniem van oordeel, dat de Steenbergsestraat de mooist versierde Braderiestraat 1976 was. Qua gevels, versiering en kostumering sfak de Steenbergse- boven de andere straten uit. Het werd de wisselbeker. De uitspringers van de laatste ■braderiedag waren het orgel- en stand werkersconcours. De eerste categorie had zich ook de voorafgaande twee dagen al op diverse punten in de stad laten horen, maar zaterdagavond hebben zeven monumentale orgels op de Vismarkt de Braderie uitgeluid. De jury bestaande uit de heren Chr. v.d. Boom. D. Nijpels en W. Jordans kwamen niet maar één, twee-drie tot de winnaarskeuze. De beoordeling ging over drie straat- en vier concertorgels. Het publiek kwam door dit concours ook in kennis met het feit, dat het draaien aan het orgelwiel ook volop vakkennis vereist wat ook duidelijk hoorbaar is. De „Mortier" van de heer Nelemans uit Breda kreeg bij de categorie straatorgels met 566 punten de eerste prijs. Bij de concertorgels was het „De Wrede" van de Bergenaar Frans Vermolen met 582 punten. Een grote trekpleister was deze zaterdag ook het standwerkersconcours in de Lieve Vrouwestraat met een tiental deelnemers. De eerste prijs ging naar de heer Kat uit Amsterdam, die een portemonnee aan de man bracht. Bij de langdurige droogte van deze zomer was het opvallend, dat juist de veelal droge Bergse Braderie uitgerekend in 1976 wat nattigheid kreeg. Dq,t was vrijdagmiddag even het geval en ook zaterdag, hetgeen toen wel enige invloed op het bezoek heeft gehad. Opnieuw was het Markiezaat echter drie dagen trekpleister voor vele duizenden toeristen in de regio en ook vele honderden streekbewoners. Danzij de sfeer in Bergen op Zoom. dankzij de grote deelname van de winkeliers, maar dankzij ook zovele andere attrakties die voor de nodige variatie zorgen. passeert, zodat begin volgend jaar met de bouw begonnen kan worden. Van Beek maakt zelf de constructies. Heijboer. die de grond al lang in eigendom heeft en de vrachtwagens al een paar jaar in de open lucht parkeert. De firma Van Beek is van plan het bedrijf op het Sint. Annalandse industrieterrein aan de Havenweg uit te breiden met 1030 m2. Dit perceel grenst direct aan de bestaande bedrijfs- bebouwing en het terrein van transportbedrijf W.J. Heijboer b.v. Van Beek en Heijboer bouwen elk een hal van 25 x 20 meter. Deze gezamenlijke aanpak levert een besparing op in de bouwkosten. Na een lange voorbereiding hoopt men dat het ontwerp spoedig de welstandscommissie heeft geen grond meer van de gemeente nodig. Van Beek moet voor de uitbreiding wel eerst 1030 ni2. grond van de gemeente kopen. Dhr. M.A. van Beek zet ons de dry - cl«a n ii ii advertentie IM In het jaarverslag 1975 van het provineiaal Ophouworgaan Stichting Zeeland lezen we onder het hoofdstuk gecoördineerd bejaardenwerk, hoe het lot stand brengen van een Stichting op dat terrein voor Tholen en Sint Philipsland in 1974 bijna kon Worden afgerond, inaar in 1975 ernstig werd bemoeilijkt door een meningsverschil tussen heide gemeentebesturen ten aanzien van de juridische status van de op te richten Stichting. Een harde, maar wel reeële noot die in dat jaarverslag over onze streek wordt gekraakt. Mogelijk zullen streekbewoners zich het menings verschil herinneren. Met al langer Sint Philipslandse gedachten om tot open bejaardenwerk te komen, maar met tegelijkertijd de noodzaak dat voor een wat omvangrijker regio te doen dan zich tot die plaats te beperken, was er in 1974 een door de sectie samenlevingsopbouw van het welzijnsorgaan Tholen een bijeenkomst georganiseerd, waarbij degenen uit de streek waren genodigd, waarvan men gedachte had dat ze bij bejaardenwerk betrokken waren. Uit die bijeenkomst ontstond een werkgroep en tot aan die periode leek het alles nog pais en vree. Bij de personen in die werkgroep was er de bereidheid, maar de expansie werd in de kiem gesmoord toen het er op aan kwam tot een Stichtingsvorm te komen. Het gemeentebestuur van Tholen was van oordeel, dat er met de bestaande Stichting Welzijnsorgaan geen beter apparaat viel in te denken, dan het gecoördineerd bejaardenwerk daar onder te brengen. Er is daar immers toch al een afdeling bejaardenzorg en alle gegevens zijn er bij de hand met bovendien zonodig bijstand van het administratief en technisch bestaand „archief". Het getneentebestuur van Sint Pilipsland daarentegen was van oordeel dat het een aparte Stichting diende te zijn. temeer omdat de eerste gedachten aan die werksoort vanuit die contreien kwamen en omdat er mogelijk wat vrees bestond dat door het bij het Thoolse welzijnsorgaan onder te brengen de Sint Philipslandse inspraak te gering zou zijn. Voorzover ons geheugen reikt, werd daarover trouwens niet in de gemeenteraden gediscussileerd. maar bleef de beeidsbeslissing daaromtrent bij de b. en w's', zodat enige reserve dient te worden betracht, als in bovengenoemd jaarverslag wordt gesproken over een meningsverschil tussen beide gemeentebesturen". Voorshands zou men moeten lezen meningsverschil tussen beide dagelijkse besturen. Genoemd jaarverslag vervolgt de eerder geciteerde passage aldus: „Bemiddelingspogingen van diverse zijden zijn zonder resultaat. Hierna acht de studiekommissie, waarvan de konsulente deel uitmaakt. geen mogelijkheden meer aanwezig om de werkzaamheden voort te zetten. Aan het eind van het verslagjaar wordt vanuit de gemeente Sint Philipsland d medewerking van de konsulente gevraagd voor de begeleiding van een stagiaire van een der sociale akademies, die het bejaardenwerk in de gemeente zal moeten gaan stimuleren en begeleiden. Een oriënterend gesprek met deze stagiaire en de burgemeester vindt plaats." Tot zover het jaarverslag in verband met aktiviteiten gecoördineerd bejaardenwerk in onze streek. SAMENLEVINGSOPBOUWWERK BEVROREN; Onder de noemer „samenlevings opbouw en sociale planning" lezen we dan voorts over het Welzijnsorgaan te 'Tholen het volgende: „Het Welzijnsorgaan is opgebouwd uit de sekties maatschappelijk werk. gezinsverzorging en samenlevings opbouw. De aktiviteiten op het terrein van de samenlevingsopbouw zijn door bijzondere omstandigheden sinds oktober 1974 bevroren. De afgelopen 3 jarige experimentele periode is door de Stichting Zeeland geëvolueerd. Iti de evaluatienota komt naar voren, dat samenlevingsopbouw op het eiland Tholen op grond van de maatschappelijke situatie gewenst is. De sektie samenlevingsopbouw van het Welzijnsorgaan heeft de konklusies in grote lijnen k nnen onderschrijven. De evoluatienota is thans in bespreking bij het algemeen bestuur van het Welzijns orgaan", aldus het jaarverslag van het Provineiaal Opbouworgaan. ZEEUWSE COLLECTE. In 1975 werd hiervoor op 'Tholen 4.306.46 gecollecteerd op 25 'cent per inwoner. In 1974 was het 23 cent. Sint Philipsland bracht 1.282,25 bijeen of 62 cent per inwoner tegenover 54 cent in 1974. Het Rode Kruisdorp werd op dit gebied slechts in gulheid overtroffen door Wissenkerke dat aan 69 cent per inwoner kwam voor Zeeuwse collecte. Verder nog wat streek-wetens- waardigheden in dit jaarverslag. Leden van de Zeeuwse Culturele Raad zijn o.a. drs. K.M. Meulmeester uit Sint Philipsland en de heer H. Venekamp uit Tholen. Leden van de sektie vorming en ontwikkeling zijn uit deze contreien J. de Bres te Sint Maartensdijk en mevr. G.A. van Elsacker-Brand te Tholen. In de sektie wooncultuur heeft o.a. J. Boelhouwers uit Tholen zitting en opnieuw drs. K.M. Meulmeester te Sint Philipsland. In de sektie kultuurbehoud J.P.B. Zuurdeeg te Tholen. Het gemeentebestuur van Tholen diende een subsidieverzoek in voor overkapping van een openlucht zwembad. In de Zeeuwse Raad voor maatschappelijke dienstverlening heeft uit ons gebied burgemeester J.E. van Boeijen zitting. Bij de telefonische hulpdienst Zeeland is burgemeester G. van den Berg uit Sint Philipsland betrokken, bij het Centrum voor deskundigheidsbevordering de heer A. Verbree uit Sint Philipsland en bij de Veraz. die zich ten doel stelt gestalte te geven aan gezamenlijke verantwoordelijkheid van de regionale instellingen voor het algemeen maatschappelijk werk en de gezins verzorging is G. Heijbopr uit Sint- Annaland één van de 10 bestuursleden. uitbreiding hard nodig te hebben, want nu breekt men de benen. Er is gewoon geen ruimte voor nieuwe machines die noodzakelijk aangeschaft moeten worden. Het is nu ook oneconomisch werken, maar als de nieuwe hal er staat, kunnen de produkten vanaf de fabricage tot aan de gereedkoming gemakkelijker doorstromen. De firma Van Beek maakt hoofdzakelijk onderdelen voor landbouwmachines, o.a. transporteurs voor aardappelrooimachines. Bekende merken die onderdelen uit Sint Annaland krijgen zijn o.a. Vicon en Amac. Volgens dhr. Van Beek heeft de nieuwbouw ook zeer zeker personeels uitbreiding tot gevolg. Dat hangt natuurlijk wel in hoge mate van de opdrachten af. maar op het ogenblik is het „steendruk". Het huidige personeelsgetal van tien man wordt binnenkort twaalf en in de toekomst zestien man. De drukste periode loopt van eind december tot half september, zodat meestal de periode van half september tot eind december (drie maanden) wat overbrugd moet worden. De firma Van Beek probeert hiervoor nog een eigen produkt te ontwikkelen. Dhr. J.M. van Beek uit Sint Annaland wil zijn fabriek van scheepssluitingen aan de Molenweg te Oud Vossemeer eens zo groot maken. Hij beschikt zelf reeds over 4300 m2. grond, maar hij zit met het daar geldende bestemmingsplan: agrarisch gebied. Daarom is het verlenen van een bouwvergunning zonder meer niet mogelijk. De gemeenteraad dient eerst een voorbereidingsbesluit te nemen tot wijziging van het bestemmingsplan. De omwonenden zijn door het gemeentebestuur reeds van de uitbreidingsplannen op de hoogte gesteld en niemand had bezwaren. Ook liggen er al stukken bij Gedeputeerde Staten in Middelburg, zodat na de beslissing van de gemeenteraad maandagavond mogelijk snel gewerkt kan worden. Dhr. Van Beek wil uiterlijk over vier weken beginnen met de nieuwbouw van 370 m2 fabricageruimte. Naast het bedrijf wil hij ook nog een woning bouwen. Het personeel van 17 man zal uitgebreid worden met 5 man. Op het ogenblik is het iets minder druk. maar sluitingsfabriek Van Beek heeft al menig uurtje overgewerkt. Zoveel zelfs, dat de arbeidsinspectie nu geen vergunning voor overwerk meer geeft. Men zit al aan het maximum. Uitbreiding van het personeel is nu niet mogelijk vanwege de beperkte ruimte. Twee ploegendienst is technisch niet te verwezenlijken. Vandaar dat sluitingsfabriek Van Beek uitziet naar een snelle uitbreiding van de produktieruimte. FOUNDATIONS - LINGERIE - 8ADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM „DE ZAAK MET DE RODE PUI advertentie IM THOLEN: 3 t/m. vr. 13 aug. Gasthuiskapel tentoonstelling schilderijen en foto's, dag. 3-6 u„ vr. av. 7-9 u„ za. 10-12 u„ 2- 6 u. zo. gesloten. za. 14 aug. orgelbespeling in de Grote Kerk door Frans van Tilburg, aanvang 20.00 u. SINT ANNALAND: tot 4 aug. Streekmuseum „de Meestoof". tentoonstelling „Jac. van Beieren en de Smalstad", di. t/m. za. 15-17 u. vr. 13 aug. 19.30 u. kantine W.H.S. alg. jaarvergadering. SINT PHILIPSLAND: za. 7 aug. 15 u. De Tholenr.it M.A.C. Druiventros; BERGEN OP ZOOM: Markiezenhof dag. 14-17 u. en op werkd. 10-12 u„ t/m. 19 sept. Geschiedenis van het Hof. tentoon stelling Markiezenhof. ROXY: The Towering Inferno (14 j.) do„ za„ nta.. di.. wo„ 20 u„ vr. 19 u„ zo. 16 en 20 u. Tarzoon de schande van de Jungle (18 j.). vr. 22.30 u. Robin Hood (a.l.) do„ vr„ za„ zo„ wo. 14 u, LUXOR Eiland der verdoemden do„ vr,. za„ 20 u„ zo. 16.30 u. Wie versiert wie (18 j.) za. 23.30 u„ zo. 20 u. De 5 commando's (14 j.), zo. 14 u. Zwaarmoedige verhalen voor bij de centrale verwarming, ma„ di. wo. 20 u. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5