Plaatselijk nieuws POLLIE ZOON PREDIKBEURTEN f,1* THOLEN E. N. MELLEMA AFWEZIG OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT- MAARTENSDIJK 2 EENDRACHTBODE Donderdag 5 augustus 1976 ïholen* Scherpeh wt+h,l,psiand Gevonden en verloren arts van 16 AUGUSTUS TOT 4 september De apotheek is normaal geopend. dr. Th. A. Bos, Molensingel IA, tel. 2542 neemt waar. Ds. de Reuver naar Capelle a/d IJssel Delta-Flora ballon daalde Prikklok alarm Winkeldiefstal Aanrijding Orgelconcert Bejaardenreis Woningbouw Subsidie Kéttinghoeve Verduisteringsgordijnen Bij de muziektent Verbetering fietspad Voorzieningen Gasthuiskapel Afkoop recht van opstal Afscheid ds. Voortman Wiitu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Rijwieldriedaagse Korenmolen de Jager De burgemeester van THOLEN houdt maandag 9 augustus GEEN SPREEKUUR Bestemmingsplan Oost Verkoping Vernieuwing café Een ree Op kruising Jan van Gent aan de Kleine Dijk Bejaardenreis Sloop- en nieuwbouw Kleuterschool gestart Bestrating Wilhelm inastraat Subsidie N.H. Kerk Verlies Haestinge Materiele schade Aardappelen gestolen Gevonden en verloren Geslaagd Plan Achter 't Bos Afkoop erfpacht Grond kleuterschool Goede rammen Vakantiedagen succes Vervolg op pag. 7 STAVENISSE 'tAj *J I v T I SIMT IwSSEMtER POORTVt/fr MM JACOBAPO MAARTENSDIJK Op het groepsbureau van de Rijkspolitie. Hofstraat 4. telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden roeispaan, paar gele dames zomerschoenen. kinderschoen, zakmes, paar groene laarzen, halsband met penning nr. 68.32.62. bankbiljet 5 gulden, twee bankbiljetten 10 gulden, groen/blauwe portemonnee. paar kindersandalen maat 27. sleutelbos, rode Kreidler Florett verz. plaatje LGS 912, oranje helm. bankbiljet 10 gulden, jongensfiets, draagbare radio, geel sleuteletui. groene kinderfiets merk Andes, bankbiljet 25 gulden. Verloren is een grijs kinderstoeltje, portemonnee met inhoud en betaalpas, duikershorloge, gouden kettinkje met sterrenbeelden, twee portefeuilles met inhoud, rijbewijs en paspoorten, oranje- blauw luchtbed, contactsleutels van Taunus bus. zwart regenjack maat 50, rijbewijs. bankbiljet 100 gulden, bronzen armbandje. zwarte portemonnee met identiteitsbewijs, zilveren armbandje, lange spijkerjas. double dameshorloge, abonnement zwembad, portemonnee met inhoud, 20 betaalcheques, sleutelbos, hondenketting. oranje regenpak, lichtbruin regenjack, kinderfiets merk Speed, autosleutels merk Sirnca, zwarte damesfiets, zwarte herenfiets, groene herenfiets merk Gazelle. I.M. Na enkele beroepen heeft ds. A. de Reuver het op hem uitgebrachte beroep door de Hervormde kerkeraad van Capelle a/d IJssel aangenomen. Kandidaat de Reuver kreeg in-Tholen. de eerste standplaats en werd daar 14 juni 1970 door zijn vader bevestigd. Waarschijnlijk zal het afscheid in oktober plaatsvinden na een dan ruim vierjarige Thoolse periode. Daarmee gaat de bezetting van Hervormde predikanten op Tholen wel uitdunnen met al een vacature jn Stavenisse. Sint- Maartensdijk (buitengewone wijkgemèente). Seherpenisse en met een afscheid komende zondag in Oud- Vossemeer. De Sint-Annalandse p- edikant ds. Codée is binnen afzienbare tijd beroepbaar. De tijd dat de Hervormde ring vol was. behoort in elk geval tot het verleden en voor hoe lang weet niemand. Ds. de Reuver is o.a. eindredacteur van de Kerkbode, waarmee hij destijds ds. Voortman opvolgde. De bekende ballonvaarders Nini en Jan Boesman hebben vorige week woensdagavond omstreeks acht uur een geforceerde landing gemaakt met hun ballon Don PH-HBC aan de Langeweg tussen Oud-Vossemeer en Tholen. De ballonvaart was onderdeel van het openingsprogramma van de gladiolenexpositie Delta Flora, zoals die nog jaarlijks te Middelharnis wordt georganiseerd. Goed zeven uur was de ballon te Middelharnis los en het was de bedoeling van dhr. en mevr. Boesman om naar Antwerpen te koersen. Men had daartoe ook de goede richting te pakken, maar er bieek een harde noorden- bovenwind te zijn. Een wat onrustige tocht. De mand waarin het echtpaar Boesman en nog een assistent zaten, slingerde behoorlijk en aangezien een landing bij Antwerpen met de talrijke industrieën precisie n geen harde noordenwind vereist, besloten de ballonvaarders voor de derde keer in hun avontuurlijk bestaan, Thoolse bodem te zoeken. Men vond die dicht bij boerderij Goorden, waar de familie in de eerste plaats voor koffie zorgde voor de gasten. Met een tractor zette dhr. Goorden de ballon op harde bodem. De ballonvaarders, met bloemen van de Delta Flora, konden de boeketten nu in Tholen kwijt in plaats van in Antwerpen. Burgemeester J. E. van Boeijen. die een vergadering van het Waterschap bijwoonde, zocht het echtpaar Boesman onmiddellijk na afloop daarvan op. Een hernieuwde ontmoeting na een eerste landing in 1965. In hotel Zeeland werd een maaltijd genuttigd als goede afsluiting van het Thoolse avontuur. Op 31 juli rond drie uur ,s nachts hoorde de in de omgeving van het kantoor van Gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk wonende K.v.d.B. klappen in genoemd kantoor. Hij vertrouwde het niet en dacht aan inbraak. De politie werd gewaarschuwd en bij onderzoek bleek, dat de prikklok aan het „aftellen" was. Niet zo onwezenlijk dus dat een omwonende aan onraad dacht, want een prikklok is een nog maar kortgeleden geplaatst in de gemeentelijke kantoren van N.O.V.U.M. Bovendien kom je niet op de gedachte dat zo'n ding ook ,s nachts nog lawaai gaat schoppen. Zo'n vergefelijke vergissing moet geen reden zijn voor v.d.B. of anderen in de toekomst de politie maar niet meer te waarschuwen als er enig onraad wordt ver.oed. Men komt liever voor niets van het politiebureau dan te laat. Daarom bij onraad waarschuwen. Al blijkt het dan (gelukkig) maar een prikklok te zijn. Dinsdagmiddag kreeg de politie aangifte van een winkeldiefstal bij van Heusevelt-Vos in de Bebouwdendam. Omstreeks vier uur kwamen twee donkere typen winkelen, die ook onbetaald een paar zonnebrillen van twintig gulden per stuk meenamen. Bij de ontdekking waren ze verdwenen. Op 31 juli vond er omstreeks 22.30 uur bij de afslag Grindweg een aanrijding plaats tussen de Belgische automobilist H. uit Antwerpen en de bromfietser C.v.d.B. uit Sint-Philipsland. De auto kwam uit de richting Poortvliet en wilde Tholen inrijden via de Grindweg. Hij moest wel voorrang verlenen aan het rechtdoorgaand verkeer op het fietspad, maar de Belg zei wel naar links te hebben gekeken, doch de bromfietser niet te hebben gezien. Geen van beiden had een hoge snelheid, zodat er wel materiële schade ontstond, maar geen persoonlijké ongelukken. In de Stoofstraat was er dezelfde avond omstreeks 23.15 uur een eenzijdig ongeval, toen de bromfietser E.v.d.V. uit Halsteren, komend van de Markt, probeerde of de gevel van A.G.v.d.K. sterk genoeg was. Dat bleek inderdaad het geval te zijn, maar een ruit trilde door de schok van de botsing wel aan diggelen. De bromfiets werd beschadigd en de bestuurder kreeg een procesverbaal. De serie orgelbespelingen in de N.H. kerk wordt voortgezet zaterdag 14 augustus om acht uur voortgezet door Frans van Tilburg. Het programma vermeldt werken van o.a. Bach (Dorische toccata), Guilmant (Symphonie IV), koraalbewerkingen 1 van Feike Asma en een improvisatie van Frans van Tilburg. De Vrouwenraad organiseert woensdag 18 augustus een bejaardenreis naar de zilverstad Schoonhoven. Opgave en inlichtingen in de soos op maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag. Behalve naar Schoonhoven gaan de bejaarden ook naar Udenhout, waar een klompenmakerij en een kaasboerderij worden bezocht. Het diner is in Breda. Kosten dertig gulden per persoon. Opgave behalve in de soos ook bij mej. L. Deurloo, Wal 31, telefoon 2550. Dhr. S. de Fouw wil aan de Jan van Beaumontstraat het laatste beschikbare perceel bungalowgrond van de gemeente kopen. De van juni 1974 daterende grondprijs is gezien het gestegen loon- en prijspeil met 12% verhoogd. De gemeenteraad beslist maandagav nd. B. en w„ hebben aan Gebr. van den Bergh B.V. te Bergen op Zoom in Dalempolder grond verkocht voor de bouw van veertien huizen. Ten behoeve van de woningen die nu door aannemingsbedrijf de Korte uit Tholen aan de Mossellaan worden gebouwd, dient een trottoir aangelegd te worden. Tevens dient voor de door aannemings bedrijf Feleus uit Sinf-Philipsland in aanbouw te nemen huizen aan de Mossellaan een bouwstraat aangelegd te worden. Dit om de bereikbaarheid van het bouwterein te waarborgen. De gemeenteraad gaf vorig jaar december 87.361 gulden subsidie voor restauratie van de monumentale boerderij ,t Huys Vermuyden aan de Kettingdijk. De totale subsidiabele kosten ren toen doo h t ministerie van C.R.M. wa vastgesteld op 291.204 gulden, maar inmiddels is dat 374.100 gulden geworden. Daarom stellen B. en W. voor, de gemeentelijke bijdrage aan te passen met 30% subsidie van de meerkosten van 82.896 gulden. Het waarnemend hoofd van de openbare lagere school ter Tolne, dhr. F. J. Kousemaker, h eft w. en. verzocht een extra krediet beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van verduisteringsgordijnen in de gemeenschapsruimte en in een lokaal. De gemeenteraad wordt voorgesteld 3071,94 voor dit doel te geven. Raadslid C. A. Rijnberg heeft tijdens het vragenuurtje in de gemeenteraad vragen gesteld over het plaatsen van fietsen en bromfietsen op trottoirs aan' de Markt. Ter bestrijding van deze overlast adviseerde de politie voor dat gedeelte van het trottoir een parkeerverbod voor fietsen en bromfietsen in te stellen. B. en W. achten deze maatregel te vergaand. Besloten werd, caféhouder J. Hol op de Markt van de overlast in kennis te stellen. Hem werd tevens gevraagd in zijn café een bord te hangen waarop de klanten duidelijk wordt verzocht de fietsen en bromfietsen bij de muziektent te plaatsen. Deze oplossing blijkt momenteel wel effect te sorteren, aldus B. en W. Een gedeelte van het langs de Postweg liggende fietspad verkeert in een dermate slechte staat, dat het nodig is tot verbetering over te gaan. Hierbij is gekozen voor het aanbrengen van een asfaltlaag over een lengte van ongeveer 760 meter. Gebr. J. en M. Moerland B.V. te Sint- Annaland legt een toegangspad aan naar de nieuwe Christelijk kleuterschool aan de Molenvlietsedijk. Dit gebeurt in combinatie met de aanleg van de riolering, wat kostenbesparend werkt. B. en W. willen op verzoek van de beheerscommissie en na advies van de architect voor 6600 gulden voorzieningen aanbrengen in de Gasthuiskapel. Het gaat om vervanging van de schakelaar door dimmerschakelaars, het aanbrengen van een traploze elektriche ventilator, een slanghaspel onder het raam van de entree, een houten dakgoot aan twee zijden van de tuinschuur, vier ventilatieroosters in het dakbeschot van de schuur en de aanschaf van een stofzuiger. In het verleden heeft de gemeente aan de Wal een aantal percelen grond uitgegeven met het recht van opstal. Een der zakelijk gerechtigden, dhr. D. M. Verburg, is bereid gevonden om het desbetreffende perceel grond van de gemeente te kopen, ^det name uit financieel-economische overwegingen verdient het volgens B. en W. de voorkeur om tot verkoop te besluiten. De grondprijs is overeenkomstig de marktwaarde van grond in het oude stadscentrum. De commissie onroerende zaken van de gemeenteraad is het in principe met de verkoop en de prijs eens. Ds. G.J. Voortman neemt zondagavond half zeven afscheid van de Hervormde Gemeente wegens zijn vertrek naar Halfweg-Zwanenburg, waar hij 22 augustus door Ds. Pli.J. Leenmans uit Breskens zal worden bevestigd. Ds. Voortman staat sinds 14 januari 1968 in Oud Vossemeer. na op 2 november 1958 in Dussen begonnen te zijn aan zijn ambtsperiode. Daarvoor had de op 21 november in Rijssen geboren predikant gestudeerd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op kerkelijk gebied bekleedde hij functies als questor van de Ring Tholen en visitator. Ook was hij afgevaardigde van de Generale Synode. Ook op ander gebied zette Ds. Voortman zich voor de gemeenschap in: voorzitter van de Philadelphia Stichting dagverblijven voor gehandicapten Tholen/ Sint Philipsland. In eigen dorp richtte hij samen met pastoor A. Vermeulen de schaakvereniging op, die nu een bloeiend bestaan heeft. Ook de interkerkelijke samenwerking stond hem na aan het hart. Er werden vele nauwe banden gesmeed met mensen die niet tot de N.H. kerk behoren, waardoor de scheidende predikant tot een zeer geziene persoonlijkheid is uitgegroeid. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. IM Burgemeester J.E. van Boeijen heeft gisteravond de bekers uitgereikt aan de oudste deelnemers en de grootste groepen bij de avonddriedaagse van de Eendrachtrijders. De oudste mannelijke deelnemer xas dhr. C. Plandsoen (74), de oudste vrouwelijke fietser mevr. J. Timmermans-van Tilbeurgh (71). Een zestal 7-jarigen waren de jongste deelnemers. De gymnastiekvereniging Spido zorgde met 33 leden voor de grootste groep, terwijl de plattela.ds rouwe de dames van het NKV, de volley n, balvereniging Amigos en de voet balvereniging Vosmeer (die de jeugd- training een week had uitgesteld) ook acte de precense gaven. Deze derde rijwieldriedaagse van de Eendrachtrijders startte maandag avond met 240 deelnemers, ondanks de vele donkere wolken. De rit ging naar Tholen en Poortvliet. Dinsdagavond kregen de fietsers het zwaar te verduren daar ze 27 km. lang regen hadden. Iedereen hield echter vol en slechts 1 deelnemer moest een lekke band laten pakken in de bezemwagen van de fa. J. v.d. Zande en Zn. De route liep naar Sint-Annaland en Poortvliet. Gisteren werd het traject Weihoek, Sir.t- Philipsland, Nieuw-Vossemeer afgelegd, nu onder heel wat gunstiger weersomstandigheden dan dinsdag. Een mooi besluit van de avonddriedaagse, waardoor 240 inwoners zo'n 75 km. in beweging waren. Iedereen kreeg een vaantje als herin nering. middaguur en dan zijn er wat minder kijkers err luisteraars dan bij een openbare verkoping in de avonduren. Notaris Mr. W. Loof te Tholen verkocht in opdracht het huis met schuur, erf en tuin aan de Ring 31. Koper werd dhr. L.J. Rijnberg uit Sint Annaland voor 37.500 gulden. De gunning werd nog aangehouden. De Korenmolen De Jager aan de Hikse- weg blijft in het nieuws. Nu weer in de raadsvergadering van maandagavond a.s. Het gemeentebestuur stelde in 1973 en 1974 voor de restauratie van de molen 30% subsidie beschikbaar van 106.234 gulden. Het Ministerie van C.R.M. heeft de definitieve subsidiabele kosten nu echter vastgesteld op 180.531 gulden. B. en W. zijn bereid ook 30% subsidie in de meerkosten van 74.297 gulden beschikbaar te stellen. Mevr. J. Boogaart uit de Dorpsweg heeft de gemeenteraad verzocht straat verlichting aan te brengen bij de kruising Hikseweg. B. en W. zullen dit verder behandelen. Raadslid Th. Aarnoudse stelde vragen over de bewegwijzering bij molen De Jager. De ANWB is echter van mening, dat de huidige bewegwijzering de beste oplossing is. Slechts tien procent van de mensen die van de brug gebruik maken, zouden ter plaatse onbekend zijn. Daarvoor vindt de ANWB het niet nodig de gebruikelijke en dure beweg wijzeringsborden aan te brengen. Bovendien zou het aanbrengen van borden problemen opleveren omdat dan tevens borden richting Poortvliet. Sint Maartensdijk, Tholen en Seherpenisse dienen te worden ge plaatst. Op deze wijze zou het verkeer door de straten van Oud Vossemeer moeten worden geleid naar de volgende bewegwijzering Molenweg/ Onder de Molen. Ook b. en w. vinden dat de bestaande situatie beter gehandhaafd kan blijven. Voor lief genomen moet worden dat onbekenden die van Nieuw- Vossemeer naar Oud-Vossemeer rijden enkele kilometers omrijden, aldus het college. I.M. Met dhr. A.A. van Westen is overeenstemming bereikt over de pachtontbinding van 2.27.95 ha. grond bij de Weelhoekstraat. De grond, die al eigendom van de gemeente is, is nodig voor uitvoering van het bestemmings plan Oost. Dhr. Van Westen gaf de voorkeur aan vervangende grond en dat is het gemeentebestuur gelukt met 2.10.42 ha. Als aanvulling krijgt de pachter nog een schadeloosstelling wegens omrijschade, moeilijkere bewerking en slechtere kwaliteit van de grond. De commissie Onroerende Zaken is het eens met het voorstel van b. en w. In plan Oost wil dhr. P. Klippel uit de Molenweg een kaveltje grond aan de Weelhoekstraat kopen voor de bouw van een garage. Dit verzoek kwam binnen voordat de gemeenteraad op 26 april de grondprijzen verhoogde. Daarom vinden b. en w. het redelijk dat de grondverkoop plaats vindt volgens de oude prijs. De belangstelling was niet bijzonder groot bij de openbare verkoping dinsdagmiddag in de zaal van café Saparow. Het was ook op het eerste Dhr. L. van Dijke wil de voorgevel van zijn pand aan de Hoenderweg vernieuwen. Hiervoor heeft hij echter ongeveer 3.25 m2 grond van de gemeente nodig. B. en W. zijn tot verkoop bereid tegen een prijs van 45 gulden per m2. Toen de politiesurveillancewagen zondagavond omstreeks elf uur bij de boerderij van Kooijman richting Kleine Dijk reed, stak plotseling een ree de weg over. Hoewel de boeren voor het eigen vee na de droogte bepaald geen overvloed hebben, zal dat ene reetje nog maar wat moeten meesoppen. Er zijn er nog niet zoveel dat borden moeten worden geplaatst voor overstekend wild, althans niet voor reeën. Op 31 juli omstreeks 17.15 uur vond een aanrijding plaats op de kruising Veilingweg-Langeweg. De botsing tussen de personenauto's van F.A.S. uit Rotterdam en A.L.V. uit Seherpenisse beperkte zich tot materiële schade. Het uitzicht is ter plaatse niet geweldig, zodat de weggebruikers die geen voorrang hebben uitermate voorzichtig dienen te zijn. Weer een Jan van Gent. Herinnert u zich nog het verhaal over deze zeldzame vogel in ons gebied in het Sinterklaasnummer van 1973. Met daarin zoveel wetenswaardige via de Thoolse M.A.V.O.-leraar H. Venekamp. Hij kon ons deze" week opnieuw Jan van Gent avonturen berichten. Een voor deze contreien zeldzame dwaalgast is dinsdag ontdekt door Thijs Geuze Jzn. uit de Langeweg, die de grote vogel aan de Kleine Dijk vlakbij het transportbedrijf van zijn vader vond. Hij kon de Jan van Gent ook gemakkelijk grijpen. In december 1973 was het een dode vogel. Die werd gevonden door de familie Polderman in de Holleaereweg te Oud-Vossemeer. Nu leefde de vogel nog, al was het dier niet fit genoeg om snel uit de voeten te kunnen maken. Thijs Geuze nam de Jan van Gent mee naar huis en herinnerde zich de oproep van december 1973 om bij soortgelijke vondsfen dhr. Venemkamp in Tholen in te lichten. De M.A.V.O.-leraar, kort terug van vakantie aan de Normandische kust, was snel in de Langeweg en j constateerde dat de vogel wat door de i poten zakte. Hij belde de diegaarde Blijdorp of men belangstelling had voor de Jan van Gent. Toen men vernam dat de vogel min of meer verlammingsver schijnselen vertoonde, voelde men niets voor opname in Blijdorp. Er was begrijpelijk meteen de gedachte aan botulisme, waarover de laatste dagen zoveel wordt geschreven en gehoord. Botulisme is een bacterie (Clostridium botulinun) en zeer besmettelijk onder dieren, met name dan vogels. De snelle uitbreiding van deze bacterie wordt geweten aan de grote droogte. Botulisme wordt vooral overgebracht door eenden. Dhr. Venekamp kreeg uit Blijdorp de tip zich in verbinding te stellen met een dierenarts in Oud Beijerland. Die wist op zijn beurt iemand in Numansdorp die vogels verzorgt en poogt te genezen. Dinsdag bracht dhr. Venekamp de Jan van Gent meteen weg en de Numansdorpse vogelliefhebber constateerde maar een geringe afwijking aan de poten en kon niets aan de vleügels ontdekken van een ernstige ziekte. Daarmee is de vraag nog niet opgelost hoe deze Jan van Gent aan de Kleine Dijk terecht kwam. Deze vogels leven namelijk, zoals in ons decembernummer 1973 uitvoerig werd beschreven, in Schotland, de Hebriden, de kusten van IJsland en Noorwegen. Al in geen maanden is er sprake van stormen op de Atlantische Oceaan of Noordzee, zodat de Jan van Gent daardoor niet kan zijn „afgedreven". Tijd van de trek is het evenmin. Daarom blijft het een vreemde zaak deze vogel weer eens op Tholen te hebben aangetroffen. Met de verdere behandeling door de Numansdorpse dierenliefhebber blijft dhr. Venekamp op de hoogte. Komt het zover dat deze Jan van Gent hersteld, dan gaat het dier per vissersboot de Noordzee op om de vogel de vrijheid weer te gunnen en vermoedelijk een goed heenkomen. Als dat lukt, zullen de lezers dat nog vernemen. Ook nu geldt nog dat dhr. Venekamp, Botermarkt 9, Tholen, tel. 01660 - 2777, zich aanbevolen houdt voor het signaleren van dergelijke bijzonderheden in ons gebied. Het was warm en ver, toen er voor begin juli een reis was gepland door de bejaardensoos. Niet te ver, maar wel zo warm, dat menig kandidaat-reiziger aankondigde met zo'n hitte toch maar liever thuis te blijven. De reis werd afgelast, maar van uitstel kwam geen afstel, want het voornemen bestaat om de geplande tocht naar Apeldoorn nu toch te gaan maken op dinsdag 10 augustus. Leden van de soos en voorzover ons bekend ook anderen van 65 jaar en ouder kunnen zich opgeven bij Joh. Moerland aan de Bierensstraat, telefoon 2854, graag uiterlijk zaterdag. Terwijl de beide zoons flinke uitbreidingsplannen hebben, is de oude smederij van vader en grootvader van Beek op de hoek Ring/Weststraat gesloopt. Het plaatselijke sloper?bedrijf Jac. Jeroense en Zonen maakte de weg vrij voor de bouw van een nieuwe woning voor dhr. M. J. van Beek. Na de drieweek;se bouwvakantie zijn de activiteiten in het uitbreidingsplan Achter de Molen ook weer toegenomen. De woningbouw aan de Burgemeester Baasstraat, Burgemeester Smithstraat, F. M. Boogaardweg en Anna van Bourgondiëstraat werd voortgezet. Behalve de twee lagere scholen is maandag ook de Chr. kleuterschool gestart, zij het niet volledig. Leidster A. Vooys ontbrak namelijk op het appel omdat zij in haar vakantie met haar voet tussen de spaken van een bromfiets had gezeten. Moeders en kleuters moesten daarom de met veel spanning tegemoet geziene start wat uitstellen. Het waren namelijk juist de nieuwelingen die juf Vooys onder haar hoede zom krijgen. Het geduld werd echter niet lang op de proef gesteld, want woensdag was ze zover hersteld dat ze vijftien kleuters voor hun eerste schooldag kon ontvangen. Vandaag xordt dq klas gecompleteerd met de tweede groep van vijftien. Het was voor alle kleuters een nog feestelijker start vanwege de nieuw meubels, die in de vakantie geplaatst zijn. Voor de binnenkort vertrekkende leidster mevr. F. Burgers-Reijngoudt is nog geen opvolgster benoemd, maar wel waren er 17 sollicitanten. Na het geven van een proefles is de beslissing spoedig te verwachten. Mevr. M.W. Potappel-Lemson heeft in een brief aan de gemeenteraad aan dacht gevraagd voor de bestrating bij haar woning in de Wilhelminastraat. Aan dit verzoek is gevolg gegeven. Mevr. Potappel is daarvan op de hoogte gesteld, zo delen b. en w. mee aan de gemeenteraad. December vorig jaar stelde de gemeenteraad 59.643 gulden subsidie beschikbaar voor restauratie van het binnenpleisterwerk in de N.H. Kerk. Het Ministerie van C.R.M. heeft de subsidiabele kosten nu echter nader vastgesteld op 375.150 in plaats van eerst 198.810 gulden. Op verzoek van de kerkvoogdij willen b. en w. nu ook 30% subsidie in de meerkosten. De gemeenteraad wordt hiervoor maandagavond 52.902 gulden gevraagd. Volgens de exploitatiebegroting 1976 wordt het verlies van het recreatie centrum Haestinge geraamd op 31.500 gulden. In de gemeentebegroting is maar 4.000 gulden subsidie geraamd, zodat de gemeenteraad voorgesteld wordt, deze post met 27.500 gulden te verhogen. Maandagmiddag ontstond er een boAing in de Dr. Tazelaarstraat tussen eer. landbouwtractor, bestuurd door P.C.R. uit Oud-Vossemeer, en de bromfietser mej. E.J.K. uit Tholen. Beiden kwamen vanaf de Provincialeweg richting Oostsingel. De botsing ontstond doordat de bromfietser de tractor aan de rechterzijde passeerde. E*- was lichte schade. De bromfietser werd per taxi met lichte verwondingen aan bovenlip en tanden naar huis gebracht. De politie maakte proces-verbaal op. Een onbekende heeft op een stuk bouwland van dhr. S. aan de Kastelijns- weg aardappelen gerooid. Hoewel de politie een onderzoek instelde, ontbreekt van de dader(s) elk spoor. Bij de Rijkspolitie, bureau Parallelweg 3, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden tasje, gereedchap en twee regenjacks en een verloren oranje kleurig regenpak. Dhr. N. Poot is geslaagd voor het praktijkdiploma boekhouden na een opleiding aan de Handelsavondschool te Bergen op Zoom. Met dhr. C. M. Schot is overeenstemming bereikt over de aankoop van het pand Hogeweg 6, dat volgens het bestemmingsplan „Achter ,t Bos" plaats moet maken voor nieuwe rijen woningen. In hetzelfde bestemmingsplan werd overeenstemming bereikt met dhr. M. Bazen over aankoop van zijn perceel Hogeweg 43. De prijs is aangepast omdatde schadeloosstelling is gekoppeld aan de precieze huur van de vervangende woning. Over beide aankopen beslist de gemeenteraad maandagavond. B. en W. en de commissie Onroerende Zaken uit de gemeenteraad hebben inmiddels ook overeenstemming bereikt met dhr. J. Guequierre over de aankoop van 1009 m2 grond aan de Hogeweg. Aanvankelijk werden ook onderhandelingen gevoerd over het huis. maar hierover werd geen accoord bereikt. Dankzij een kleine planwijziging kan nu worden volstaan met alleen de aankoop van de grond. Dhr. J. Seherpenisse en mevr. J. A. van i der Werf-Stols willen de erfpacht van het perceel Bleekveldstraat 1 afkopen. 1 Het erfpachtsrecht loopt nog tot 1982. B. en W. willen aan dit verzoek voldoen aangezien het perceel niet in een bestemmingsplan is opgenomen. Mevr. v.d. Werf heeft verklaard geen bezwaar te hebben tegen verkoop van de grond aan dhr. Seherpenisse. Ook dhr. A. J. Zwagentaker wil de erfpacht afkopen voor 165 m2 grond aan de Bleekveldestraat. <Ook dit verzoek willen B. en W. inwilligen. De maatschappij gebroeders van Houdt uit Seherpenisse hebben het gemeentebestuur om medewerking gevraagd bij het realiseren van een uitweg naar de Dr. Tazelaarstraat ten behoeve van de bedrijfsgebouwen van deze aardappelhandel. B. en W. willen met het oog op een doelmatige bedrijfsvoering medewerking verlenen. Er dient wel voldaan te worden aan een aantal stringente eisen met betrekking tot de aan te brengen afrastering e.d. Verder is als voorwaarde gesteld, dat de Oostvest niet meer gebruikt mag worden voor de opslag van materialen. Van Houdt is met deze voorwaarde accoord gegaan. Om het een en ander te kunnen realiseren, is het nodig dat een gedeelte gemeentegrond bij van Houdt in gebruik gegeven wordt. De meest aanvaardbare oplossing hiervoor kan worden bereikt door het vestigen van een recht van uitweg op de benodigde gemeentegrond. Gedurende tien jaar wordt daarom de erfdienstbaarheid van uitweg gevestigd tegen een bedrag van 216 gulden per jaar, gekoppeld aan het prijsindexcijfer. Toen de gemeenteraad destijds besloot tot verkoop van grond voor de Chr. kleuterschool kon nog niet alle grond worden overgedragen. Een kavel van 275 m2 aan de Westvest was nog bebouwd. Zeer onlangs is deze bebouwing gesloopt zodat de verkoop van deze gemeentegrond aan de Chr. kleuterschool nu officieel kan plaatsvinden. De prijs is wel verhoogd. Om het gereedkomen van de aula op de nieuwe begraafplaats niet te vertragen, is onlangs een gedeelte riolering aangelegd, waarvoor de gemeenteraad nu achteraf om geld wordt gevraagd. J. A. van Hemelt en G. M. Geluk hebben succes gehad niet drie rammen op een grote landbouwtentoonstelling Dordrecht, waar dieren uit Zuid- Holland. Zeeland. Noord-Brabant en Gelderland hun beste beentje voorzetten. De 2,100. een tweejar ram. werd reserve kampioen. Een jarige ram haalde bij de oudere rammen een 2 A prijs en Z 2010. eveneens een 3-jarige ram. bij de oudere rammen en I A prijs: 'ge 3- THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver 6.30 u. ds. C. J. P. Lam, Putten GEREF. KERK lOen 5 u. ds. J. Jj v.d. Hoek, Zualichem GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. G. Mouw 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 6.30 u. kand. H. H. Klomp. Apeldoorn NED. HERV. B.W.I.W. 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide R.K. KERK za. 7 aug, 7 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. dhr. H. van Kampen, Hilversum 6.30 u. afscheidsdienst ds. G. Voortman GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. D. J. Kaumau, Winterswijk CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. H. H. Klomp, Ede GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 7 aug., 7 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée do. 12 aug. 19.30 u. ds. G. Mouw (H.D.) GEREF. GE*MEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. G. H. Abma, Poortvliet 2.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. M. D. Geuze 2.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10 u. ds. G. Voortman, Oud-Vossemeer 7 u. ds. Knotnerus R.K. KERK za. 7 aug. H. Mis in Haestinghe SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. A. de Reus, Ouddorp 2.30 u. ds. J. Codée, Sint Annaland wo. 11 aug., 19.30 u. ds. Kleppe, Woerden GEREF. GEMEENTE 9.30. 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. ds. C. J. P. Lam, Putten 5 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 u-. leesdienst 2.30 u. ds. J. J. v.d. Hoek, Zuilichem GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad SINT JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Seherpenisse (pat. dokter Padt). dr. R. Padt. Poortvliet, tel. 01662 - 400. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Seherpenisse (pat. dokter van der Bel). Dr. A. C. J. Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665 - 2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger. Sint Philipsland, tel. 01677 - 500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662 - 404 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Seherpenisse en Stavenisse Zr. Timmermans, Oud Vossemeer. tel. 01667 - 348, DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Seherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr. u. vr. 18.30-19 u„ za. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2e en 4e maandag v.d. mnd. van 9-12 u. op het gemeentehuis té' St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIEVOORZIENING Verbruikers P.Z.E.M. 01660 - 3250 Buiten kantooruren 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN van 6 aug. t/m 12 aug. vrijdag 6 12.31-00.10 zaterdag 7 1.10-13.45 zondag 8 2.16-14.44 maandag 9 3.11-15.36 dinsdag 10 3.56-16.19 woensdag 11 4.40-16.55 donderdag 12 5.18-17.31 Dinsdag 10 aug. volle maan. Onder het toeziend oog van de brandweer is vrijdagavond aan de Kastelljnsweg een groot kampvuur gehouden als afsluiting van de jeugd- vakantiedagen. Ondanks dat Euterpe wegens onderbezetting door de vakantie niet voor muziek kon zorgen, was er toch goede belangstelling. De brandweer was tot ongeveer half elt bezig met het kampvuur te doven. Woensdagmiddag waren de activiteiten gestart met een straat-tekenwedstrijd in de Radda Barnenstraat. Tineke Bakker won de eerste prijs. H. Nieuwburg de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2