Gerestaureerd schilderstuk van Luns pronkstuk in R.K. Kerk te Tholen Invoering containersysteem vergt 25 mille Belgische koninklijke onderscheiding voor Tholenaar J. M. Berrevoets Nieuwe brandspuit voor Stavenisse DEZE WEEK GROTE SCHADE BIJ BRAND IN POORTVLIET In raad Tholen: VEILINGBERICHTEN Waterschap koopt tractor, kipkar en klepmaaier ?AH Donderdag 5 augustus 1976 M Groot doek uniek Poort des hemels Vlot en zwierig Kruisweg Open dag f 110.000,- voor nieuwe autospuit Van Tholen naar Yerseke Gouden medaille O.N. Brandweervergoedingen éëNDRACHTBQG Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsiand, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 - Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 30.30.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dnsdag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Een schilderstuk van 6.50 meter hoog en 4.36 meter breed hangt na een restauratie van vijf weke.' weer in volle glorie in de R.K. Kerk aan de Markt in Tholen. Het kolossale schilderstuk, dat de ten-hemel-opneming van Maria voorstelt, is in 1911 in opdracht van een onbekende Rotterdamse vro'-w gemaakt door Hulb Luns, de vader van onze vroegere minister van buitenlandse zaken en huidige secretaris generaal van de NAVO mr. Joseph Luns. In 65 Jaar werd er niets aan gedaan, maar op zhi pensioengerechtigde leeftjjd kreeg het schilderstuk een goede beurt van restaurateur A.K. Weysters uit Bergen op Zoom. Dat was ook wel nodig ook, want pastoor P.A. van Osta dacht dat het schilderij nog wel eens eeji keer naar beneden zou komen. De spijkers waren doorgeroest en het doek raakte los, temeer daar aan de onderkant een bult was ontstaan van cement dat van de muur gevallen was. Er werd een stelling gebouwd en in veertien dagen haalde dhr. Weysters met zijn zoon emmers vuil van het schilderij. Het doek, ijzersterk schilderslinnen met kwaliteitsverf, werd losgemaakt, opnieuw gespannen en vastgeschroefd. Vervolgens werd het stuk bijgeschilderd, vooral de onderkant, die het meest had geleden. Twee vernisbeurten waren de laatste behandeling van de restauratie, die het schilderstuk van Huib Luns weer in de oorspronkelijke staat terugbracht. Daar bleef het niet bij, want de muur rondom het schilderstuk werd in plaats van wit in de «oorspronkelijke kleur blauw geschilderd. Achter het altaar, dat onder het schilderij staat, werd de wand groen gemaakt. Dhr. Weysters noemt het schilderstuk van Huib Luns uniek. „Het komt zelden voor dat er zo'n groot doek in de kerk geschilderd wordt, met lange penselen. Je /.iet ze zo groot wel op de muur, maar dit is uniek. Het is dan ook beslist een groot cadeau geweest van die onbekende Rotterdamse mevrouw", /egt dhr. Weysters. Pastoor Van Osta wijst erop, dat de R.K. Kerk Tholen in die tijd onder het bisdom Haarlem viel. zodat er toen nogal wat contacten waren met Holland. Pastoor J.M.J. van Rooy, die van 1909 tot 1915 de Thoolse R.K. parochie diende, was veel op pad om geld voor de nieuwe kerk bij elkaar te krijgen en misschien heeft hij op een van die toernees het schilderstuk ten geschenke gekregen. Het gereedkomen van het doek in 1911 werd als een bijzondere gebeurtenis ervaren, want pastoor Van Rooy schreef een boekje getiteld „Beschouwing van het inwendige van de R.K. Kerk te Tholen na hare beschildering" in 1911, voorafgegaan door een overzicht van de geschiedenis der R.K. Gemeente aldaar". Het boekje werd in Rotterdam uitgegeven door de Electrische drukkerij der N.V. de courant De Maasbode. „Het Roomsch-Katholiek kerkgebouw te Tholen is een klein heiligdom, inwendig slechts 22 m. lang, 9.35 m. breed en in het midden 11.30 m. hoog en heeft de vorm van een rechthoekige zaal, die door de dwarsribben van het houten gewelf en de bakstenen muurpilasters in vijf gelijke delen, tveeën 9 ne md, verdeeld wordt: de eerste a travee wordt ingenomen door de orgeltribune, waaronder zich o.a. in het midden het portaal bevindt, de drie volgende vormen van het z.g. schip, waarin de gelovigen hunne plaats hebben, de vijfde dient als priesterkoor", zo schrijft pastoor Van Rooy. „Maar wat trekt dan ons oog zoo sterk naar de priesterkoor?", vervolgt hijs „Het is vooral de beschildering van den wand, waartegen het altaar rust. Die geheel vlakke wand, van boven door een spitsboog afgesloten en in het midden ter breedte van het altaar een weinig verdiept, is geschilderd als de poort des hemels. De poort zelf staat daar, als gebouwd uit massale bloksteenen, die blauw van kleur genomen zijn, omdat dit de kleur des hen.els is, en, opgestapeld met schoone voeglijne, tot boven tegen het gewelf oprijzen. Om de tegenstelling met het middenvlak des te sterker te maken, heeft de schilder op de poort zelve geen enkele versiering aangebracht, dan alleen op alle snijpunten der voegen gouden punten, die door de fijne schittering, welke zij aan het geheel mededeelen, het Hemelsch karakter der poort duidelijker doen uitkomen. Door die open poortboog nu ziet men als het ware in den Hemel. Daar hangt n.l. tusschen de omlijsting van roode proetielsteen uitgespannen het kolossale schilderstuk van Huib Luns, 6.50 m. hoog en 4.36 m. breed, voorstellende de ten-hemel-opneming van Maria, hetgeen de titel der kerk is", aldus pastoor Van Rooy. De bovenruimte van het schilderstuk wordt gevormd door de H. Drievuldigheid (God de Vader, God de Zoon en God de Heilige Geest), die de van omlaag opstijgende Maria kroont, de benedem uimte door een schaar van engelen, die deelnemen aan het feest. De engelen dragen de kentekens van hun orde.. Kunstschilder Hubert Marie Luns werd op 6 juni 1881 te Parijs geboren uit Nederlandse ouders. Hij kwam op achtjarige leeftijd terug naar ons land en doorliep vier klassen van de H.B.S. Hij mocht gaan schilderen en haalde in 1899 de akte M.O. tekenen. Volgde avondlessen aan de Amsterdamse academie. Leefde als jong schilder enige jaren te Brussel en schilderde veel portretten. In 1908 kwam Huib Luns in Nederland terug. Werd directeur van de Kon. School te Den Bosch en vervolgens van het rijksinstituut tot opleiding van tekenleraren te Amsterdam. Op 1 september 1931 werd hij hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft voor handtekenen en de geschiedenis van de schilder en beeldhouwkunst. Werd voorzitter van de maatschappij Arte et Amicitiae te Amsterdam. Was een vlot spreker en leider van kunstreizen naar Frankrijk, Italië en Spanje. Schreef daarvoor ook „wandelingen". Van zijn andere geschriften over beeldende kunst valt een boek over Rembrandt te noemen. Zijn eigen wej'k is vlot en zwierig, met neiging tot het pompeuze en bhrokke. De schildersezel van Huib Luns is door de stad Den Bosch geschonken aan de kunstenaar Theo Zwagemakers uit Amstelveen. Wie de weinig monumentale R.K. Kerk in Tholen van buiten ziet. kan niet vermoeden dat binnen de cultuur historische waarde gêoot is. Jammer is dat uat de in Jugendstil g°bouwde kerk in 1952 de mooie glas-in-lood ramen zijn verdwenen. Er zijn plannen om die in de toekomst weer in oude staat terug te. brengen, maar na de restauratie van het schilderstuk van Luns staat eerst een opknapbeurt van de kruisweg op het programma. Dit zijn veertien schilderijen die in 1926 zijn gemaakt door kunstschilder F. Knirsch uit Boxtel naar het origineel van Gerhard Fiegel ter gelegenheid van het zilveren feest van de Kerk. De schilderijen werden zoals alle kunstschatten in de Thoolse R.K. Kerk geschonken, in dit geval door o.a. de families Goorden, De Wit en Van Tilbeurgh. Dhr. Weysters heeft een van de veertien schilderijen van de kruisweg reeds schoongemaakt en het resultaat is uitstekend. De heldere kleuren doen het goed. <0 Behalve de kruisweg en de ramen wil men in de toekomst ook de witte muren in de oorspronkelijke staat terug brengen. Dit alles vergt echter nogal wat financiële offers, zodat dit wel over een lange periode uitgesmeerd zal moeten worden. Hoewel het aantal rooms-katholieken door vestiging in Tholen de laatste jaren flink gestegen is, drukken de kosten volgens pastoor Van Osta toch steeds op dezelfde kleine groep. Van de gevestigde rooms- katholieken zijn er niet zo'n groot aantal ook werkelijk kerkelijk meelevend. Daarom zal het bestuur van de r.k. parochie Tholen eventuele subsidiemogelijkheden met beide handen aangrijpen. Men probeerde reeds bij mr. Joseph Luns aan te kloppen, maar hij liet weten de laatste jaren zoveel schilderijen van zijn vader Huib Luns, dc vader van de meer bekende zoon Joseph, verrijkte in 1911 het interieur van de R.K. kerkin Tholen met een groot schilderstuk van de poort des Hemels. Na 65 jaar is het doek grondig gerestaureerd, zodat het kunstwerk nu weer in volle glorie boven hel altaar hangt. Op 15 augustus is er een open dag voor belangstellenden. te hebben moeten opkopen, dat hij nu maar een bijdrage van vijftig gulden kon geven. Niettemin is het kerkbestuur trots op het prachtige schilderstuk van Huib Luns, dat na de grondige restauratie van dhr. Weysters weer in volle glorie te zien is. Om belangstellenden in de gelegenheid te stellen het doek te bezichtigen, wordt er 15 augustus (Maria Hemelvaart) een open dag gehouden. Van 11-12 en van 3-4 uur kan men in de kerk terecht, terwijl restaurateur Weysters dan deskundige uitleg geeft. Na dc vakantieperiode is er ook weer de bestuurlijke start via een maandagavond 9 augustus om half acht tc houden openbare raadsvergadering. Naast verschillende plaatselijke aan kopen van percelen zijn er de streek-be- langrijke voorstellen tot invoering van een containersysteem bij de vuilnis ophaaldienst en de aankoop van een nieuwe autospuit voor het brandweer korps tc Stavenisse. B. en W„ wijz n er in het pre-advies invoering containersysteem op, hoe in de commissie van openbare werken de vraag reeds verschillende malen aan de orde kwam of wel of geen container systeem voor het ophalen van bedrijfs afval moet worden ingevoerd. Een deel van de commissieleden achtte de belangstelling van de zijde van het bedrijfsleven te gering. B. en W. vinden echter dat het ook uit het oogpunt van miliehygiëne aanbeveling verdient om bedrijven in de gelegenheid te stellen van zo'n container-dienstverlening gebruik te maken. Het college verwacht voorts na invoering van het systeem meer gegadigden. Vijftien bedrijven hebben al eerder positief gereageerd. D -bo.e. zijn w. en. van oordeel, dat er bij een aantal gemeentelijke instellingen en langs recreatiedijken van gemeentewege een container geplaatst dient te worden. De bedoeling is de containers 1 maal per week te ledigen via de normale vuilnisautoroute en 1 x per 14 dagen het buitengebied te bezoeken. Voor het ophalen van het bedrijfsafval in de container is een bedrag van 350, per jaar voldoende. De koopprijs bedraagt 830,per stuk. De containers kunnen door de bedrijven worden betrokken via de afdeling gemeentewerken. Met het aanbrengen van een containerbeladingssysteem op de thans in gebruik zijnde vuilniswagen en de aanschaf van 15 containers voor gemeentelijke gebruik is een bedrag gemoeid van 24.950,B. en w. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. Of de raad daarmee akkoord gaat kunt u volgende week lezen. De tankautospuit van het brand..eerkorps Stavenisse is wegens een defekte pomp buiten gebruik. Het korps doet het momenteel inet een van de andere oude,autospuiten, die door Een Belgische koninklijke onder scheiding vormde de kroon op het 43- jarige dienstverband van dhr. J.M. Berrevoets uit Tholen bij het mossel- bedrijf P.V.B.A. Truyens te Hoboken. Victor Truyens, een van de vijf generaties die dhr. Berrevoets bij dit familiebedrijf meemaakte, reikte de gouden medaille der Kroonorde van België uit tijdens een afscheids bijeenkomst in hotel de Ram te Halsteren. Bedrijfsleider Berrevoets, vorige november 65 jaar geworden, voltooide het mosselseizoen in april en /waaide op 3 juli definitief af, twee Belgische en een Nederlandse onder- chciding rijk. Hij begon als smid in Tholen en Dordrecht, maar toen in 1933 de Belgische bedrijven Truyens en de Claere een mosselloods in Tholen op richtten, werd dhr. Berrevoets de eerste bedrijfsleider met 35 man aan het werk. In die dagen was er door de arbeids intensieve oester- en mosselcultuur volop bedrijvigheid met tal van activiteiten in en rond de Thoolse haven. Er was werk, zij het dat er dag en nacht gesjouwd moest worden voor vijftien gulden per week. De mossels waren in 1935 0,80 per 100 kg., terwijl er nu maar liefst 111,per 100 kg. voor betaald wordt. „Het wordt een delicatesse in plaats van volksvoedsel", zegt mevr. Berrevoets, die blij is dat de drukke mosselperiode voor haar man nu voorbij is. Tien jaar geleden werd het mossel- bedrijf van Truyens -erplaatst van Tholen naar Yerseke. Oorzaak van de volledige stopzetting van deze bloeiende bedrijfstak in Tholen was het eisen van een certificaat van gezondheid. Vanwege lozingen in de Eendracht werd dat certificaat voor Tholen niet gegeven, terwijl Yerseke wel vrij van bacteriën was. Dhr. Berrevoets reisde elke dag per bus. trein en bus naar Yerseke, waar steeds nog flinke afstanden moesten worden gelopen. Naarmate de leeftijd vorderde, werd het werk ook vermoeiender en zwaarder. Daarom vond de Thoolse bedrijfsleider het wel plezierig dit voorjaar een punt achter de mosselperiode te kunnen zetten. Niet dat hij in die 43 jaar bij Truyens niet fijn heeft gewerkt. Hij prijst zijn Belgische werkgever vanwege de goede verstandhouding. Tijdens de februariramp in 1953 was de familie Truyens de eerste die aan de brug stond met eten en kleding om te informeren Dc Tholenaar J.M. Berrevoets, reeds koninklijk onderscheiden met de gouden medaille O.N. vanwege een 25- jarig raadslidmaatschap (waarvan enkele jaren wethouder), ontving twee Belgische onderscheidingen na 43 jaar trouwe dienst bij een Belgisch mossel- bedrijf. Ook mevr. Bcrrevoets-Op den Brouw is trots op deze bijzondere onderscheidingen. van ontwikkelingssamenwerking, dhr. R. van Elslande. Met de gouden medaille der Kroonorde van België werd het bijzondere karakter van een 43-jarig dienstverband bij een buitenlandse werkgever duidelijk geaccentueerd. Het gemeentebestuur van Tholen bracht z'n gelukwensen over bij deze feestelijke gebeurtenis. is het al geringe Thoolse aandeel in de mosselsector nog verder afgenomen. 'Mevr. Berrevoets kreeg een fraaie ?ce.t. .h;et 8ezln Beirrevpets schemerlamp met inscriptie. Met het afscheid van bedrijfsleider Berrevoets. raadslid. Na een bestuursperiode van 25 jaar nam hij in augustus 1970 afscheid. waarbij hij werd onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Nu gaf Boudewijn, koning der Belgen, een blijk van welwillendheid aan dhr. Berrevoets op voordrueht van de minister van buitenlandse zaken en Bij zijn 25-jarig dienstverband in 1958 ontving dhr. Berrevoets het nijverheids ereteken 2e klas in het zilver van het Belgische ministerie van arbeid en socialevoorz.org. Van Truyens kreeg hij een gouden horloge, terwijl er voor mevr. Berrevoets een halsketting was. Dhr. Berrevoets maakte zich voor de Thoolse gemeenschap verdienstelijk nis reorganisatie overcompleet werden. Herstel van de nevelspuit zou 5.000,vergen. Aan het voertuig zelf moeten ook hoge kosten worden gemaakt, die niet meer verantwoord zijn. In het reorganisatieplan is voor gesteld in 1977 een nieuwe trekker met motorspuit aan te schaffen. Gezien echter die mankementen te Stavenisse vinden w. e. .het gewenst om direkt tot vervanging over te gaan. Dat zal dan weliswaar 110.000,vergen, maar de uitgaaf op zich is budgetair in 1976 verantwoord, zo stellen b. en w. omdat reeds wat werken voor dit jaar in 1975 zijn uitgevoerd en omdat andere in 1976 nog niet in uitvoering zullen komen. Ook daarom zou dus Stavenisse nu reeds zijn nieuwe autospuit kunnen krijgen. De Rijksinspecteur van het brandweerwezen heeft b. en w. erop gewezen dat in de lijst met. eegoedingen voor vrijwillig brandweerpersoneel een gemeentelijke commandant is genoemd. Dit wekt ten onrechte de indruk dat in Tholen 1 gemeentelijke brandweer commandant aanwezig zou zijn, niet behorende tot de formatie van een van de korpsen. In verband met deze opmerking van de brandweerinspectie, willen b. en w. de toelage voor de fungerend gemeentelijk commandant afzonderlijk in de verordening opnemen. Verder wordt voorgesteld, aan hen die belast zijn met het onderhoud van het brandweermateriaal, naast de functie beloning een uurvergoeding voor onderhoudnaar het door de commandant te verstrekken aantal werkelijk bestede uren - toe te kennen. De korpscommandant krijgt nu 2525 gulden per jaar, de ondercommandant 1770 gulden en de korpscommandant die fungeert als gemeentelijk commandant een tijdelijke toelage van 340 gulden per jaar. Bij brand en hulpverlening wordt 16,50 per uur betaald, bij oefeningen, cursussen, onderhoud, wachtdiensten 8,25. B. en w. willen voor 32 brandweerlieden uit Sint-Maartensdijk en Stavenisse nieuwe uitrukkleding aanschaffen omdat de nu gebruikte uniformen versleten zijn. In de begroting 1976 was voor aanvulling en vervanging van kleding en brandweeruitrusting 3.000 gulden geraamd en 500 gulden voor reparatie. Met de nieuwe investering moet deze post worden verhoogd. De T.N.O. zal met de afdeling gemeentewerken dezer dagen contact opnemen voor de plaatsbepaling van een meetpunt luchtverontreining. Het C.H.U. raadslid J. D. de Korte had hiernaar gevraagd in de juni vergadering. Het kan zijn, dat het meetpunt er al staat als de augustus raadsvergadering wordt gehouden. De bestrijding van de waterverontreiniging wordt geleidelijk geheel afgestemd op de Wet verontreiniging oppervlakte wateren van 1 december 1970. B. en w. hebben nu een concept lozingsver ordening riolering gemaakt en vragen de raad die maandagavond goed te keuren. Verder is er een intergemeentelijke regeling parkeerverbodsontheffingen voor gehandicapten. De Algemene Nederlandse Invaliden Bond vraagt daaraan ook op Tholen medewerking te willen verlenen. Met de onthef fingsregelingen wordt beoogd dat de gehandicapten in meerdere gemeenten op verschillende plaatsen mogen parkeren, ook al zijn daar parkeerver boden geplaatst. Dat kan nodig zijn voor het afleggen van bezoeken aan familieleden en kennissen. Nu zijn daaraan in zoverre nog beperkingen verbonden, dat die ontheffing niet geldt voor dubbel parkeren, hoek parkeren en dergelijke. Ook gaat het om die plaatsen waar de vrijheid van het verkeer niet wordt belemmerd. B. en w. willen met instemming van de raad voornoemde bond berichten, dat ook voor Tholen de intergemeentelijke regeling van parkeerverbodsonthef fingen voor gehadicapten van kracht is. De andere voorstellen voor de 9 augustus vergadering kan men onder plaatselijk nieuws vinden. Van de mosselschepen varen alleen de 'fh 48 en I'll 4 nog. terwijl de Fa. Deurloo als enige nog in de mossèl- liandel zii. Jammer, zeggen de heer en mevrouw Berrevoets. dat de oester- en mosselsector voor I holen verloren ging. Sint-Annaland, 4 augustus 1976: Doré I 0.99-1.00, 11 0.95. bonken 1.22, drielingen 0.53, kriel 0.53. bintje I 0.88- 0.90. lekkerlander 0.91. probaat 0.86, gloria 0.95. eigenheimer I 0.96. II 0.94. alemaria I 0.83. apart 0.80. aanvoer 135 ton. Sinl-Maartcnsdijk, woensdag: doré 98.50-99.70. drielingen 52.40. kriel 0.48. bintje I 0.85-86.90. II 82.70-85.00. drielingen 40.80. kriel 42.00. gloria 86.90. bonken 100.00. lekkerlander 89.90-99.90. eerstelingen 89.10, aanvoer 1500 kisten. Thoolse raad over aankoop nieuwe brandspuit tc Stavenisse. 4- Belgische Koninklijke onderscheiding voor Tholenaar Jacob Berrevoets. 4- Mcningsvcrschil gemeentebesturen belemmerde start open bejaardenwerk. 4- Bcwoningspatroon in de Statenzaal. 4- Ballon strandde in Thoolse polder. 4- Schildcrij pronkstuk in Thoolse R.K. kerk. 4- Ook schilderstukken en foto's in lie Gaslhdiskapel. Goed verkoopresultaat Bergs bradcricfcstljn. 4* Zuivcringsinstailatie nu in Schcrpcnissepolder bij Platteweg. '4~ Drie bedrijven breiden uit. Thijs Fase derde in Vossemeerse ronde. 4- De voetbal mag op nog droge velden weer gaan rollen. OP DE LEVENSZEE IS DE PLICHT HET BESTE KOMPAS. 4- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Het Waterschap Tholen. dat vorig jaar ruim 67.000 gulden overhield en bovendien nog 134.000 gulden kon reserveren, heeft nieuwe machines gekocht. Dijkgraaf H. van Gorsel deelde dat woensdagavond in Poortvliet mee tijdens de algemene vergadering. In de eerste plaats een Ford tractor bij Difoga in Bergen op Zoom. dit vergde een bedrag van 27.000 gulden, waarbij de oude tractor werd ingeruild. De nieuwe trekker arriveerde dinsdag bij het Waterschap. Bij D. Mullie in Poortvliet werd een nieuwe vijf tons kipkar gekocht voor 10.000 gulden. Tenslotte werd bij Cebeco in Sint- Annaland een klepelmaaier aange schaft. De voormalige griffierswoning naast het Polderhuis in Sint Maartensdijk is nu ook ingericht als kantoor. Het personeel, dat werd uitgebreid vanwege de waterzuivering, kan daardoor gemakkelijker werken. Ook telefonisch krijgt het Waterschap meer armslag. Naast de twee bestaa-nde nummers komt er een nieuw nummer met twee lijnen zodat het Waterschap dan over vier lijnen beschikt. Voor de inwoners van Tholen en Sint Philipsland is dat een verbetering omdat men dan minder de in-gesprek toon zal horen. Bij een brand op de boerderij dorpszicht van dhr. Lindhout aan de Engelaarsdijk te Poortvliet, is woensdagmiddag grote schade was er gisterenmiddag bij een brand op de boerderij Dorpszicht van dhr. H. Lindhout aan de Engelaarsdijk in Poortvliet. Twee tractoren (waaronder splinternieuwe), een zaaimachine, kunstmeststrooier, twee ploegen en een maaibalk gingen bij de brand in een houten machineloods verloren. De vijftienjarige zoon Jos Lindhout was alleen thuis toen hy om drie uur de brand ontdekte. Hij vermoedt dat de brand tussen half drie en drie uur ontstaan moet zyn, maar de oorzaak is nog onbekend, molenaar P.B. Vogel uit Oud-V ossemeer kwam juist een bestelling afleveren bij Lindhout toen hij de vlammenzee zag. De grote houten schuur, tjokvol met stro, stond maar 12 Vi meter van de brandende loods en liep vanwege de sterke wind gevaar. De brandweerkorpsen van Tholen en Sint Maartensdijk bestreden de grote schuur echter direct met de twee hoge drukspuiten, waardoor ernstiger gevolgen werden voorkomen. Burgemeester J. E. van Boeijen stelde zich rond vier uur van de situatie op de hoogte.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1