Kernvertegenwoordiging in huishoudelijk reglement vastgelegd GIZIA PARKET Ds. J. van Prooijen nam afscheid van Stavenisse lërhorsK Toegangswegen naar Gorishoek zullen over verbreed worden 2 km GROOTSTE PARKETOPRUIMING ALLER TIJDEN voor 98.- Gefuseerde Rabobank Sint-Maartensdijk hield eerste jaarvergadering BON 'Het is geschied Subsidie voorwaarde bij overeenkomst waterschap, gemeentebestuur, landbouwschap EVERS MODE BOETIEK* Donderdag 29 juli 1976 EENDRACHTBODE Vooral zorgen in Stavenisse ^CH^V Theodorushaven, Bergen op Zoom tel.:01640-36910 Dalend ledental Andere kandidaatsstelling Bouwakdviteit i Voor aannemers, architekten, parketvloerenbedrijven maar vooral OOK VOOR U. 8.000 m2 kastanje mozalk parket 8 mm. massief: GIZIA PRUS 39,75 m2. OPRUIMINGSPRUS 29,75 m2. Bij afname van 70 m2.25,— m2. Eiken noest mozaïk 8 mm., iets afwijkende maat: nog ca. 2300 m2. Bij afname van 70 m216,m2. Teak-Mouimain mozaïk 8 mm., nog maar 1.000 m2. Normale prijs 49,m2. Wegens beschadigde verpakking nu voor.36,m2. (40 m2. per persoon). Eiken stroken 22 mm. massief van 49,nu voor39,60 m2. Eiken kant en klaar parket vanaf39,m2. Uitvoerige leginstruktie. Vervoer kan ter plaatse geregeld worden. Lovense Kanaaldijk 98 Tilburg 013/320028 Telex 52578 Bent u niet in de gelegenheid om naar Tilburg te komen, vul dan de bon in: BRADERIE AANBIEDING! Hunter Dames Regenmantels van 175,voor Bezwaarschrift landbouwschap Eisen modem verkeer Uitdrukkelijke voorwaarde Welkome aanvulling De op de fusievergadering te Sint-Maartensdijk vorig jaar reeds gedane suggestie om niet alleen bij mondelinge afspraak te zorgen dat in de toekomst de vertegenwoordiging van de drie kemen in de colleges van raad van toezicht en bestuur zeker is, maar dat ook zwart-op-wit in de reglementen vast te leggen, kreeg reeds op de eerste jaarvergadering na de fusie zijn beslag. Het kreeg ook algemene instemming van de aanwezigen tijdens die ledenvergadering afgelopen dinsdagavond in het dorpshuis te Stavenisse. Uit de andere besprekingen bleek voorts, dat de kinderziekten van deze samenvoeging nu wel zo ongeveer zjjn overwonnen. Moeilijkheden daarvan openbaarden zich aanvankelijk vooral te Stavenisse, waar naast de directeur ook de twee personeelsleden in een ruk vervangen moesten worden. Met de komst van de heer Dingemanse, zo bleek uit het openingswoord van Rabobankvoorzitter G. D. Kloet uit Sint Maartensdijk is het echter ook in die kern met het Rabobankwerk snel de goede richting uitgegaan. De financiële uitkomst werd door die overgang niet direct gunstig beïnvloed. Het overigens in het algemeen niet ongunstige bankjaar 1975 gaf deze gefuseerde bank nog niet direct reden tot juichen, daar de bedrijfskosten met een dikke ton omhoog sprongen en de winst in vergelijking met 1974 een 12 mille zakte. Colleges en directie hebben echter ook ten aanzien van dit belangrijk onderdeel na de overganjpfase voor het al lopend jaar meer perspectief. Wat in wezen niet bleek te veranderen, was de geringe belangstelling van de leden voor een bankvergadering. Als men de eertijds plaatselijke bankvergaderingen met zo'n 20 leden nu met 3 zou willen vermenigvuldigen, zit men er nog belangrijk naast, want in Stavenisse waren er dinsdagavond toch maar 35 stemgerechtigden. Bovendien daaronder nog een flinke portie oud gedienden in de personen van destijds vrijwillig uitgetreden bestuurders of leden van de raden van toezicht. Begrijpelijk ietwat meer opkomst uit Stavenisse zelf nu in die woonkern de vergadering plaatsvond, terwijl verhoudingsgewijs ook Scherpenisse niet slecht voor de dag kwam. De minste belangstelling kwam er in feite nog uit de bankvestigingsplaats Sint Maartensdijk. Voorzitter Kloet vond die geringe belangstelling wel spijtig, maar in dat opzicht kon hij eigenlijk eenzelfde toon aanslaan, als eerder in drie afzonderlijke vergaderingen kon worden beluisterd en ook elders aan de dag treedt. Wel verheugde de heer Kloet zich in de goede belangstelling van de vrijwillig uitgetreden bestuurders en leden van de raden van toezicht der voormalige drie banken. Hij wees er nog eens met nadruk op, dat zonder die vrijwillige terugtreding de fusie nauwelijks een feit had kunnen zijn. Voorts weet de Rabobankvoorzitter de vrij geringe opopkomst aan de graanoogstdrukte, die door de weersomstandigheden belangrijk vroeger-walt dan normaal. Dat kon men nog niet geheel voorzien, toen 16 juni de accountantsverklaring binnen was. Men is dan verplicht binnen 2 maanden de ledenvergadering te houden. Er viel dus niet te wachten tot de oogst geheel binnen zal zijn, want dan wordt die termijn overschreden. De heer Kloet schetste in zijn openingswoord terloops ook nog even de economische situatie in ons land. Hij constateerde dat de regeringsmaat regelen en plannen met betrekking tot verbetering van de werkgelegenheid nog nauwelijks of geen resultaat opleverden. Ook het ondernemersklimaat is nog niet zo best en dat belemmert investeringen. De banken hebben hierdoor te kampen met geringe leningsaktiviteiten. De heer Kloet hoopte dat men nationaal de waarschuwende woorden van de president der Nederlandsde Bank, dr. Zijlstra ter harte zou nemen. Sprekend over de rente-ontwikkeling merkte de heer Kloet op, hoe een oplevennde economie buiten de landsgrenzen en daarbij de grote overheidsleningen tot een rente kentering in mei j.l. aanleiding gaven. De dalende tendens veranderde in een stijgende rente. Nu schijnt in dat opzicht weer enige stabilisatie merkbaar. De Rabobankvoorzitter gaf in zijn algemeen openingswoord voorts aandacht aan de giote droogte en hoopte dat veel regen met name de veehouders nog wat soulaas zou bieden in het najaar. Over de werking van de eigen bank was het bestuur tevreden. Er waren, zoals bij elke fusie aanvankelijk nogal problemen, die zich voornamelijk ten aanzien van de running van het kantoor Stavenisse toespitsten. Daar vertrok niet alleen de directeur, maar vrijwel tegelijkertijd ook de twee vaste medewerksters. Een opvang vanuit Utrecht was een noodmiddel en moest door onbekendheid met het publiek wel fouten veroorzaken. Het bestuur moest met een definitieve aanstelling van een beheerder wachten tot de fusiebesprekingen waren afgerond. Het kostte hoofdbrekens. Toen echter per 15 februari de heer Dingemanse in dienst kon treden, uitstekend begeleid door mevr. Larooy was er de kentering ten goede. Mevrouw Larooy zal nu weer naar het bankkantoor Scherpenisse teruggaan en op Stavenisse komt een nieuwe medewerkster. De grootste problemen zijn overwonnen. Tenslotte verklaarde de Rabobankvoorzitter dat de geplande uitbouw van het kantoor te Sint Maartensdijk nu vrij spoedig zijn beslag zal kunnen krijgen. De heer B. S. Tack werd aangewezen als secretaris van deze vergadering en als stemopnemers en later ook ter voorlopige vaststelling van de notulen de voormalige leden van de raad van toezicht van Stavenisse de heren Gaakeer en Lemson. Directeur Tack gaf vervolgens toelichting op de eerder aan de leden toegezonden balans en winst en verliesrekening. In wezen nog cijfers van de drie afzonderlijke banken, nu bij elkaar gevoegd, omdat de fusie toch per 31 dec. 1975 zijn beslag kreeg. Vanuit de vergadering werd hieromtrent opgemerkt dat men liever had gezien voor dit verslagjaar nog de afzonderlijke cijfers der drie banken, maar dat kon juridisch niet. Het was dus een samengevoegde balans en ver lies en winstrekening. De heer Tack gaf bij de cijfers 1975 ook nog wat materiaal aan voor de uitkomst 1976 in dit eerste halljaar. Zo hadden de leningen zich in 1975 rustig ontwikkeld, maar tot dusver was in 1976 al 21 miljoen geplaatst. Dat is ook een voordeel van de grotere bank, dat groter leningen afgesloten kunnen worden, waar men eerder niet aan toe kon komen. Bedroeg einde 1975 het spaargeld 42 miljoen, nu zit men al door de 44 miljoen. Tegenover een balanstotaal van ruim 47.5 miljoen in 1974 geeft 1975 een totaal van bijna 53 miljoen. Het winstsaldo kwam in 1975 echter niet hoger dan 55.478, tegenover 67.658,in 1974. Het effectenbezit steeg echter met 2 miljoen. De algemene reserve met 6 ton, mede door de toevoeging van de herwaarderings-reserve. Het spaargeldentegoed steeg in het verslagjaar in vergelijking met een voorafgaand periodg Met 4 miljoen gulden. Uit de winst en verliesrekening bleek overigens ook, dat de bedrijfskosten in 1975 809.790,beliepen tegenover 672.935,in 1974. Ook bij deze bank was er het voorstel om het winstsaldo 1975 toe te voegen aan de algemene meten uw keuken op plannen 'n voorstel monteren alles kompleet inklusief apparatuur en staan ook daarna nog tot uw beschikking aanbouwkeukens reserve. De heer Tack deelde nog mee, hoe het boekhoudbureau Scherpenisse tot een omzet kwam van vijftig mille, een post die werd ondergebracht vanwege de aanverwante diensten onder het hoofd overige baten. De voorzitter vond dat aan dit boekhoudbureau ook onder de leden te Sint Maartensdijk en Stavenisse nog ruime bekendheid gegeven dient te worden, want ook daarvoor ligt de mogelijkheid open zich van goede boekhouding te voorzien. Deze afdeling telt 168 klanten. De heer Kloet wees er op, hoe het winstsaldo in het overgangsjaar was teruggevallen, maar daarom te meer is men benieuwd naar het eerste volle fusiejaar. Gevraagd werd voorts naar de resultaten van de assurantie-afdeling. De directeur antwoordde dat deze afdeling bevredigend werkt en verloopt. De Sint Maartensdijkse bank had nu 4nog een bijdrage te geven van een 1000,maar dit jaar zit men duidelijk aan winst. De groei is boven verwachting. Vergelijkende cijfers in het jaarverslag wezen uit dat het ledental na fusie vrij sterk was gedaald, namelijk van 786 naar 526. Gevraagd werd naar de oorzaak. De heer Kloet wees er op, hoe door de fusie in feite alleen de bank Sint Maartensdijk bleef bestaan en de leden daar behoefden niets te doen en bleven dus gewoon lid. Van de twee andere banken moest men zich echter opnieuw als lid laten inschrijven. Door zovele andere beslommeringen was er te weinig tijd in dat opzicht de andere twee kernen intensief te bewerken. Dat zal echter dit jaar wel zij» beslag krijgen en hopelijk is dan het ledentalcijfer 1974 weer hersteld of zelfs overtroffen. De heer Tack constateerde voorts dat in het werkgebied in feite te weinig mogelijkheden bestaan voor uitzettingen. Men zou overtollig geld aan overheid of Waterschap kwijt moeten kunnen. Met een balanstotaal van 50 miljoen is er daartoe meer mogelijkheid dan bij minder dan 20 miljoen. Ook in dat opzicht zal een aktieve instelling getoond dienen te worden. Overigens heeft de fusie geen invloed ten aanzien van de rentetarieven. Het aantal spaarrekeningen daalde van 6529 naar 6487 en het aantal leningen van 391 naar 375. Daarentegen steeg het aantal rekeningcouranthouders inclusief privérekeningen van 2192 tot 2280. Na vaststelling van de jaaroverzichten bracht de heer Kloet dank aan directie en medewerksters en medewerkers voor de inspanning in de uiterste inzet vergende overgangsperiode. Met algemene stemmen werd de heer J. van Beveren in het bestuur herkozen, evenals L. C. J. Potappel in de raad van toezicht. Vanuit de vergaderingen kwamen er wel opmerkingen op de eenmans kandidaatstelling. Met name de heer A. M. Gaakeer uit Stavenisse wees er op dat tot dusver ter plaatse altijd uit twee personen gekozen kon worden. Dat geeft zowel de vergadering meer vrijheid als de gekozen kandidaat meer voldoening, zo meende dit Rabobanklid. Wat is eigenlijk de reden dat het zich thans beperkt tot enkelvoudige kandidaatsstelling. De heer Kloet kon zich deze opmerking wel indenken. Voorheen hadden vrijwel alle banken meervoudige kandidaats stellingen. De waarde daarvan was toch ook maar zeer betrekkelijk. Normaliter wordt en werd nummer een herkozen, maar als het eens anders was stootte men nog wel eens de neus voor wat de aanvaarding van de benoeming betreft. De nieuwe reglementering maakte enkelvoudigekandidaatsstelling mogelijk en dat is dan ook toegepast. Meerdere leden voelden echter wel voor het standpunt Gaakeer, zowel in democratisch opzicht als om als lid toch die vrijheid en die inspraak te hebben. Van de mogelijkheid om met 10 leden een tegenkandidaat te stellen komt in de praktijk toch nooit iets terecht. BeBesloten werd dat deze zaak nog eens zal worden besproken door bestuur en raad van toezicht. Aan de orde was vervolgens een reglementsaanvulling voor het verkrijgen van zekerheid dat er in de samenstelling van de colleges pariteit ontstaat van de drie kernen, dus zowel in raad van toezicht als in een bestuur uit elke woonkern een vertegen woord igerDat bestuursvoorstel gaf niet de minste moeite, want men was het daarmee unaniem eens. De voorzitter kwam nog even terug op de voorgenomen bankuitbreiding te Sint Maartensdijk en schetste de voorgeschiedenis, toen nog 2 aangrenzende panden, weliswaar reeds eigendom van de bank, door het geplaatst zijn op de monumentenlijst wijzigingen belemmerden. Na 6 jaar werden die panden echter van de lijst afgevoerd en thans is het uitbreidingsbestek vrijwel aanbestedingsklaar. Het wordt op de Sint Maartensdijk geen groter betonblok, maar extern wordt via een als het ware driewoningenlbouw intern de gewenste kantoor-en bestuursruimte geschapen. Op dit moment kan de directie nauwelijks over een afzonderlijke spreekruimte beschikkeen. Uiteraard waren aan het esthetisch gedeelte van het ontwerp nogal wat voorwaarden verbonden. De leden kregen het ontwerp van de uitbreiding op tekening getoond. Komende weken kan aanbesteding 'worden verwacht. Vanuit de vergadering werd ietwat sarcastisch gesteld, dat zo langzamerhand de Smerdiekse markt in beslag genomen zal worden door gemeentebestuur en Rabobank. Geantwoord werd dat de bank wel in de breedte, maar gering in de diepte uitbreidt. Bij de rondvraag werd gesuggereerd gewijzigde rentetarieven zowel via streekblad als per affiche in de bank bekend te maken, waaraan gevolg zal worden gegeven. De heer Tack merkt op dat dit altijd wel wordt bericht aan rekeninghouders en bezitters van leningen, maar moeilijk aan alle 6000 spaarders kan worden meegedeeld, behalve de algemene aankondiging. Voorts was er nog enige discussie rond wat gemaakte fouten tijdens de overgangsperiode met name in Stavenisse en de opmerking dat het soms te lang duurt eer overgemaakt geld op zijn bestemming is. De heer van de Hoek zei dat het van Rabobank tot Rabobank per dag wordt afgewerkt, maar als het via een andere bank loopt het wat meer tijd vergt, eveneens zo voor wat de girodienst betreft. De voorzitter benadrukte tenslotte dat men zich bij klachten het beste direct tot de directie kan wenden en dankte ieder voor de aanwezigheid en inspraak op deze bankvergadering. Ik wil zonder enige verplichting meer weten over Gizia Parket Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon:. Opsturen in enveloppe zonder postzegel: Gizia Parket, Antwoordnummer 183, Tilburg. advertentie IM Een vol kerkgebouw van de Oud Geref. Gemeente te Stavenisse op woensdag 21 Juli bij het afscheid van ds. J. van Prooijen wegens zjjn vertrek naar Rhenen. Vol met vooral eigen parochianen, maar ook met belangstellenden uit Rhenen en uit de woonkernen van Tholen en Sint Philipsland. Een afscheidsdienst die 2 1/2 uur in beslag nam met prediking en toespraken. „Het h geschied", zo hield de scheidende predikant zjjn luisteraars voor, doelend op de periode Stavenisse, maar ook op de tekst uit Openbaringen 21:6, waar de apostel Johannes in het visioen God hoort zeggen, dat Rjj het begin en einde is, maar ook dat hij de dorstige water des levens zal geven zonder enige menselijke tegenprestatie. De dienst begon met het zingen van Ps. 84: 1 en 5, waarna 2 Corinthe 4 werd gelezen. Bij zijn inleiding tot de tekst uitleg herinnerde ds. Van Prooijen er aan 8 jaar en 2 maanden aan Stavenisse als herder en leraar verbonden te zijn gexeest. In alle eenvoudigheid, zo verklaarde de prediker, is getracht in die periode voor te houden de Naam die tot godzaligheid kan leiden. Hij herinnerde er voorts aan op welke wijze de beslissing om naar Rhenen te gaan was gevallen. Eerst een menselijke af wijzing, daarna een Goddelijke roeping, al leek het vreemd dat ik mijn vriend ds. Mallan naar Rhenen zou moeten volgen, zo vond ds. Van Prooijen. Voor de prediking werd nog gezongen Ps. 74: 2 en 20, waarna ds. Van Prooijen drie punten voor tekstuitleg koos, 1ste terugzien op wat voorbij is, 2e opzien tot Hem die boven is, 3e vooruitzien op de toekomst die voor ons is. Als de apostel Johannes het van God verneemt: het is geschied zijn er, zoals thans, maar enkelen meer van Gods volk overgebleven. Op aanwijzing van de Allerhoogste kwam ik 8 jaar geleden naar Stavenisse en heb daar 67 mensen moeten begraven. Met de tekst moeten we ons afvragen of er in Stavenisse van die ruim 8 jaar prediking nog is geleerd, want nu is het geschied. We heten Oud Gereformeerd te zijn, maar we geloven er niets van. We wensen en mogen geen oordeel vellen over de ge storvenen, en we kunnen aannemen dat er een paar zijn, waar God wordt groot gemaakt, maar niet veel hoor. Toch heb ik in die 8 jaar en 2 maanden 931 predikaties gehouden. Als het zoals in de tekst staat geschied is, geldt de vraag: geloof ik, hoop ik en mag ik opzien tot Hem die het zelf zegt het begin en het eind te zijn, die ook en dat was tenslotte het derde onderdeel van advertentie IM advertentie IM Tussen het waterschap en het gemeentebestuur van Tholen en het landbouwschap is overeenstemming bereikt over de verbetering van de Koningsweg en de Krengeweg bij Poortvliet. Deze smalle asfaltwegen leiden naar het recreatiegebied Goris hoek, waardoor ze vooral in de vakantieperiode en in de weekeinden intensief worden bereden. Voorwaarde voor de verbreding van de 2168 m weg is, dat het rijk 80% subsidie geeft in de op 255.000 gulden geraamde verbeteringskosten. Eind 1974 stuurde het waterschap al een plan in voor verbreding van de Brijhoekweg, Hartogweg en Schoon- dorpseweg, totaal 4600 m. Gedepu teerde staten van Zeeland keurden dit plan reeds goed, maar de subsidie bleef nog steeds uit. De Brijhoekweg en Hartogweg sluiten direct aan op de Krengeweg en Koningsweg, waardoor deze ook van groot belang zijn voor het recreatie-verkeer naar Gorishoek. Voor de Brijhoekweg, Hartogweg en Schoon dorpseweg (quartaire wegen) krijgt het waterschap normaal 80% subsidie volgens de wet uitkering wegen (WUW). De Krengeweg en Koningsweg zijn echter zogenaamde niet-planwegen waarop de WUW-regeling niet van toepassing is. Aanleiding tot de besprekingen tussen waterschap, gemeentebestuur en landbouwschap was een bezwaarschrift van het landbouwschap tegen het ontwerp-bestemmingsplan Gorishoek. Het landbouwschap wilde de uitvoering van dit bestemmingsplan afhankelijk stellen van de totstandkoming van goede aan- en afvoerwegen, die momenteel ontbreken. Voorzieningen die volgens het landbouwschap niet ten koste van de ingelanden mogen komen. Het landbouwschap dacht aan ver breding van de Koningsweg en de Krengeweg enerzijds en/of de verbreding van de Hokweg en de Snabbeweg anderzijds. Dit zijn allemaal wegen van het waterschap Tholen. Volgens het waterschap komen de Koningsweg en de Krengeweg - ook verkeerstechnisch - het meest voor het gestelde doel in aanmerking omdat ze rechtstreeks aansluiting geven op de in het bestemmingsplan Gorishoek gelegen recreatiecentra. Het bereikte accoord tussen de betrokken instanties heeft tot gevolg gehad, dat het landbouwschap zijn aan vankelijk ingediende bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmingsplan heeft ingetrokken. Het waterschap wijst er met nadruk op, dat de bereikte overeenstemming niet betekent dat er aan welke instantie dan ook medewerking voor het totstand komen van voorzieningen op het gebied van recreatie wordt gegeven. Deze taak rust niet op het waterschap. De toegezegde medewerking is voort gekomen uit het streven om water schapswegen over een zo groot mogelijke lengte aan te passen aan de eisen die door het moderne verkeer worden gesteld. De bewuste wegen die voor verbreding worden voorgesteld, maken deel uit van een intensief bereden route. Het feit dat deze in hoofdzaak voor recreatief verkeer worden gebruikt, drukt als een extra last op het waterschap, zonder dat deze last op de schouders van anderen kan worden gewenteld. Ze zijn te smal en daarom alleen al onderhevig aan extra onderhoud, niet in de laatste plaats als gevolg van het stukrijden van de bermen. Het waterschap heeft zich bereid verklaard medewerking te verlenen onder de uitdrukkelijke voorwaarde of vereiste dat een subsidie dient te worden verkregen tot een minimum van 80% in de totale verbeteringskosten. Dit komt overeen met het percentage dat op grond van de W.U.W. voor het ver beteren van quartaire wegen wordt gegeven. In overleg en in samenwerking met het gemeentebestuur van Tholen zullen het ministerie van C.R.M. (in het kader van de toeristische infrastructuur) en het ministerie van sociale zaken (in het kader van de aanvullende civiel technische werken) worden benaderd. Komt een vorm van subsidieregeling tot het genoemde percentage, om welke redenen ook niet tot stand, dan zal hef plan - althans van waterschapswege - niet tot uitvoering kunnen komen. Met de totstandkoming van deze weg verbetering echter wordt, een welkome aanvulling van het aangepaste wegennet in het waterschapsgebied bereikt. De praktijk wijst bovendien uit dat de onderhoudslast daardoor in niet geringe mate vermindert. Het belang van de gemeente Tholen in de realisering van het bestemmingsplan Gorishoek werkt er bovendien aan mee, dat ook van gemeentewege alle pogingen in het werk zullen worden gesteld om tot een subsidieregeling te komen. De totstandkoming van de ver- beteringswerken hangt echter nog van zoveel factoren af, dat ten aanzien van het tijdstip van realisering geen enkele voorspelling is te doen. Een en ander neemt niet weg, dat wij de algemene vergadering nu verzoeken ons machtiging te verlenen om bij een posi tieve afronding van de plannen, tot uit voering van de wegverbetering te kunnen overgaan, aldus het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen. Dit voorstel werd gisteravond, woensdag, aan de agenda toegevoegd van de algemene vergadering van het waterschap Tholen, die in Poortvliet vergaderde. de tekstuitleg, geeft om niet dat levende water aan die dorstige. In aansluiting op die prediking werd gezongen Ps. 33: 11. Vervolgens richtte de scheidende predikant zich tot de kerkeraad en gemeente. Hij vond met de kerkeraad die jaren door in eensgezindheid en vrede geleefd te hebben in een elkaar dragen en verdragen. We wilden voor elkaar achteruitgaan en niet voorop staan. Ds. Van Prooyen hoopte dat het de ambtsbroeders verder wel zou gaan ook in een misschien moeilijke tijd van het herderloos zijn. De gemeente hield hij voor haar nooit met tranen te hebben bedrogen, want daar hield hij niet van. Wel al die tijd voorgehouden, wat nodig is voor tijd en eeuwigheid. Wat er overigens ook op de wereld verdwijnt tot en met bekende predikanten toe, God blijft. Stavenisse is goed voor ons geweest en vaak heb ik voor de troon der genade voor de gemeente mogen zuchten. Inzonderheid was er vriendschap met de catechisanten. Jongeren konden soms wat luidruchtig zijn, maar hulp zoals je wel van elders hoort, was er nimmer nodig om het catechetisch onderricht te geven. Over de houding van die jongeren ben ik verblijd. Ds. Van Prooijen dankte verder de koster en zijn vrouw, evenals de oud-koster, de schoonhoudsters, organisten en tuin mannen. Hij was blij met de aanwezig heid van kerkeraadsleden van naburige kerken en met een afvaardiging uit Rhenen. Ook bracht hij dank voor het door de gemeenteleden geschonken afscheids cadeau, o.a. een wasautomaat. Gezongen werd vervolgens Ps. 1?2: 3, waarna de ouderling van de Geref. Gem. in Nederland D. Hage uit Sint Annaland zich tot de scheidende predikant richtte. Hij bracht dank voor de ondervonden vriendschap, met aan vankelijk te weinig, later gelukkig meer persoonlijke contacten. Toen ik van het vertrek naar Rhenen las, hoopte ik dat het een midweekse afscheidsdienst zou zijn en ik daarvan getuige kunnen zijn, zo verzekerde ouderling Hage, die hoopte dat ook in Rhenen het aloude Woord gebracht zal worden. Hij verzocht de gemeente de predikant Ps. 5: 8 toe te zingen. Een laatste afscheidswoord was er voor ouderling W. den Braber namens kerkeraad en gemeente. Met een kort woord van dank werd het afscheids woord beëindigd en nog gezongen Ps. 145: 6. Na de dienst kon van het gezin ds. Van Prooijen afscheid worden genomen. acoooooooooooooco Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijketjurken Ruit-blouses Nappa jacks Znivelstraat 17-21 Bergen op Zoom cocoseo Alles van de beste merken IM AARDAPPELVEILINGEN ïR St. Annaland: 28 juli 1976: Doré I 1.00, II 0.90, drielingen 0.45, kriel 0.47, eerstelingen 0.87, probaat 0.85-0.86, alemaria 0.75, gloria I 0.83, II 0.75, lekkerlander I 0.91, bintje I 0.81-0.82, II 0.76, apart 0.60-0.72, bonken 1.32, aanvoer 140 ton. Dinsdag 27 juli - plantuien 0.75, drielingen 0.60, aanvoer 27 ton. St. Maartensdijk: woensdag: Doré I 95.00- 98.00, II 91.50-95.00, drielingen 34.80, kriel 44.00, lekkerlander 87.00, eigenheimer 93.00-93.70, bintje I 74.00- 76.00, drielingen 30.00, kriel 44.80, aanvoer 1300 kisten. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5