Plaatselijk nieuws i fö/CHUSSEK \i Uit de Thoolse almanak van 1858 GELUK P0LLIE ZOON 8j IS .Si (7) SPECIALE AANBIEDINGEN PREDIKBEURTEN THOLEN O-lino 0UD- VOSSEMEER SEIZOEN OPRUIMING SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND NIEUW- VOSSEMEER 2 EENDRACHTBODE Donderdag 29 juli 1976 y|ü ahhajacobapo Diamanten bruiloft Visser overleden Geslaagd Brommer boorde in auto Benoeming rayoncommandant De Plu us start Molen de Jager Biljartwedstrijden Weigering bloedproef en verzet tegen politie t/m. 5 augustus POLLIE RUIMT OP.... DAT ZEGT ALLES!!! Oud papier Preventief Gezellig op de Voorstraat Begin van dijkbrand Telefooncel vernield Bejaardenreis Plan Zuidhoek Jeugdvakantiedagen Dat was er ook nog Bedankt Uiendief betrapt Oponthoud aardgas De wethouders Moerland en Koopman houden maandag 2 augustus geen spreekuur. Spoedgevallen neemt wethouder Scherpenisse waar. Loterij Ethiopië Bezoek Amerikanen Schietsuccessen Geschenken voor Ralf Brands Strandbad aan de Eendracht AKTUEEL GESCHIEDKUNDIGE HERINNERINGEN PHILIPS KLEUREN T.V. NORDMENDE K.T.V. SIEMENS K.T.V. BLAUPUNKT K.T.V. ERRES K.T.V. BERGEN OP ZOOM ROOSENDAAL j I SINT- vosstwtw J|| pooRmiErV^^^HHK^H Maartensdijk De op 29 september 1891 te Tholen geboren J.M. Guiljam huwde 60 jaar geleden met de op 16 augustus van datzelfde jaar in Oosterland geboren J. van Dijke. In Bruinisse, waar het echtpaar Giljam-van Dijke in het bejaardencentrum ,t Opper verblijft, werd de diamanten bruiloft gevierd. Daarbij was het voltallige college van b. en w. uit Bruinisse aanwezig, evenals de directrice en de bewoners van het bejaardentehuis. De heer Giljam was werkzaam als landarbeider, tractor chauffeur en grondwerker. Het echtpaar dat ook vanuit de Thoolse contreien nog gelukwensen krijgt na gezonden, heeft twee zoons. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 2575 advertentie IM De bijan 66-jarige Adriaan Kievit is zondagmorgen bij het vissen op de Roggeplaat in de monding van de Oosterschelde aan een hartaanval overleden. Drie metgezellen stonden 75 meter verder en zagen dhr. Kievit vallen. Zij konden echter niets meer voor het slachtoffer doen. Dhr. Kievit werd nog overgebracht aan boord van de Tholen 12, waar nog via Scheveningen radio advies werd gevraagd aan een dokter. Dhr. Kievit bleek toen echter al te zijn overleden. Met een boot van de Rijkspolitie te water werd het stoffelijk overschot op de haven van Sint-Annaland overgeovergedragen aan lijkdienaar C. A. Weijler voor vervoer naar de aula. Dhr. Kievit, gepensioneerd hoofdwerk tuigkundige van de Shell Tankers, was een echte Tholenaar en bekleedde o.a. een bestuursfunctie in de schiet vereniging Eendracht. Mevr. B. Tielens-van lsselroy is aan de Katholieke leergangen te Tilburg geslaagd voor het examen M.B.O.- arbeidstherapie. Bij de Contr'Escarpe deed zich een aanrijding voor toen de bromfietser G.E.E. uit Halsteren over de brug rijdend in de richting haven een binnenbocht nam op het moment dat een vrachtauto van expeditiebedrijf Schot, bestuurd door L.C.H., van de andere zijde naderde. De vrachtwagen chauffeur stopte nog tijdig, maar kon niet verder uitwijken. De brommer boorde zich in het po'lyester gedeelte van de vrachtwagen waardoor aan de reus meer schade ontstond dan aan de dwerg. Beide waren verzekerd. Lichamelijk letsel was er niet. Per 1 augustus is benoemd tot rayoncommandant van de Rijkspolitie voor de kernen Tholen en Oud- Vossemeer, dhr. T. W. van der Have uit Maasdam. Hij is gelijk bevorderd tot opperwachtmeester en gaat in Tholen wonen. Peuterspeelplaats de Pluus start maandag 2 augustus, zodat de peuters vanaf volgende week weer vier morgens in de speelplaats op de hoek Voor straat/Raadhuistraat terecht kunnen. Vlak voor de vakantie startte men namelijk met een tweede groep, zodat de Pluus nu maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag's morgens bezet is. Er kunnen nog wel een aantal peuters bij, waarvoor men zich tot de leidsters mevr. Voorhagen en mevr. Hendrikse kan wenden. De Pluus kreeg van het gemeentebestuur een renteloze lening van 2500 gulden voor de aanschaf van materiaal e.d. In het zomernummer 76/3 van Zeeland vakantieland, een uitgave van de provinciale V.V.V. Zeeland, wordt de schijnwerper gericht op de gerestaureerde molen de Jager. Met foto's van de feestelijke opening in mei staat er o.a. te lezen dat het molenbestand in onze provincie met de gerestaureerde de Jager een belangrijke aanwinst kreeg. Herinnerd wordt aan de periode van verval en de A.N.W.B. actie om de Jager te redden. De molen is nu in vol bedrijf en molenaar P. B. Vogel heeft een builinstallatie aangeschaft om naast tarwemeel ook tarwebloem, dat gebruikt wordt bij de bereiding van witbrood, aan de bakkers te kunnen leveren. Over de door bakker Kamhout en smid Wijnands in 1850 in gebruik genomen molen bestaat nog een aardig verhaal. De Jager had namelijk een concurrent, bestaande uit een inmiddels al weer tientallen jaren geleden gesloopte standaardmolen de Vos. Uit minder fraaie menselijke overwegingen werd besloten de concurrent van de Vos de naam de Jager te geven. De Jager moest de Vos schieten. Door de sloop van de andere molen is dat gelukt. Al moet daarbij worden aangetekend dat de Jager zelf ook bijna het loodje had gelegd, aldus Zeeland Vakantieland. Wedstrijdleider M. v.d. Logt heeft voor 4, 6, 11, 13, 18 en 20 augustus een programma gemaakt voor het persoon lijk kampioenschap biljarten van Oud- Vossemeer en voor 2, 5, 9, 12, 16 en 19 augustus een schema voor beker winnaars. In café ,t Veer spelen L. Klippel (Poedelaars), A. Verhees Czn (KOT) en W. Heijboer (Nooit Gedacht). P. Hommel Jzn (Treffers) moet wegens gebrek aan tijd verstek laten gaan. In café Saparow spelen de bekerwinnaars J. van Gorsel (Poedelaars), P. de Leeuw (Treffers), J. de Klerck (Nooit Gedacht) en A. van Daalen (KOT). De winnaars van beide toernooien spelen 21 augustus in café de Hoop de finale met als inzet een supercup. De wedstrijden beginnen steeds om half tien ,s avonds. Drie weken gevangenisstraf, waarvan één voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en negen maanden rijontzegging voorwaardelijk met twee jaar proeftijd met de voorwaarde, dat de eerste vijf maanden van de proeftijd niet in de weekends mag worden gereden, dat was voor L.M. alhier het gevolg, nadat hij niet alleen blaas- en bloedproef had geweigerd, maar zich ook nog had verzet tegen de politie. Vorige week moest M. zich voor de politierechter te Middelburg verantwoorden. Hij was op de fatale dag in Hoogerheide aan gehouden. Volgens de verdachte had de OUD-VOSSEMEER, Tel. 01667-365 advertentie IM politieman hem toen toegevoegd: „Zal ik je eens een kogel in je donder schieten." De volgende dag had M tegenover zijn proces-verbalisant verklaard: „Als ik naar m'n aard te werk was gegaan had die surveillance- auto op z'n kop gelegen en die agenten er onder". Voor de politierechter mr. P. van Empel bleek evenwel, dat het mee- of tegenwerken bij een aanhouding zwaar meetelt. De officier van justitie mr. Besier gaf voorbeelden, waarbij een bloedproef vaak werkte in het voordeel van degene, die was aangehouden. Weigering daarvan plus verzet tegen de politie wordt dan de keerzijde van de medaille en dat werd ook aan L.M. duidelijk gemaakt bij de strafoplegging. haar elektronisch orgel, die onvermoeid het publiek met vaardige vingers boeide. Attraktief was eveneens het initiatief van fotografie Bram Goedegebuure, die gelegenheid bood zelf kinderen te fotograferen op een pony, er was een reuze grabbelton van de Spar-deelnemer, er was weer een kaassnijderij op gewicht, oliebollen- en worstjesbakkerij en zelfs ter plaatse gebakken „bolletjes" van bakker Wim Slager. Tussen zeven en half acht was er extra aandacht voor de Braderie-rondgang van de Koninklijke Fanfare „Accelerando". Goed negen uur werd door de voorzitter van „Activa" de nummers bekend gemaakt van een door de winkeliers geboden collectieve attraktie met waardebonnen van 100,en 50,terwijl door een deelnemer nog troostprijzen beschikbaar werden gesteld. Ook ditmaal heeft de Sint- Annalandse braderie wat belangstelling betreft volop aan de verwachtingen beantwoord. Junioren van S.C. Stavenisse hebben dinsdagavond 2940 kilo oud papier opgehaald, waarvan de baten ten goede komen aan de clubkas. Op dinsdag 3 augustus vanaf 6 uur wordt te Stavenisse voor de zending oud papier opgehaald. I.M. Overtreders van de wet, al kan men ook wel eens per ongeluk zonder achterlicht op de fiets rijden' veronderstellen meestal dat het de politie erom te doen is een burger „te grazen" te nemen. Weldenkende burgers weten wel beter. Een voorbeeld daarvan is weer, dat zaterdagnacht omstreeks een uur aan een automobilist een rijverbod werd opgelegd tot ,s morgens negen uur omdat hij niet in staat werd bevonden een auto te besturen. Zelfs als er maar een meter was gereden, was er de mogelijkheid van proces-verbaal geweest met voor betrokkene alle nare gevolgen van dien bij de politierechter. Nu werd dat alleen voorkomen en via de politie werd zelfs een gratis lift naar huis aangeboden. Onder het motto „Gezellig in Sint- Annaland" organiseerde de plaatselijke middenstandsvereniging een braderie die in de laatste bouwvak-vrije tijd- zaterdag zijn beslag kreeg. Met op luttele kilometers afstand plensbuien in de middaguren bleef Sint-Annaland zoals vele maanden eerder, droog. Er was op de Braderie-voorstraat een constante drukte tussen half twee en negen uur met slechts een geringe terugslag tussen half zes en half zeven. Het „gezellig" kon ook ditmaal worden onderstreept via attrakties van verenigingen en aanbiedingen van plaatselijke middenstands-deelnemers. Van uitstekende resultaten gewaagden deelnemende verenigingen, zoals Accelerando met o.a. rad van avontuur, voetbalvereniging met schiettent, gymvereniging met kegelstoten, stands van diabetici, welfarewerk Rode Kruis, schrijnwerkers, enz. Bijzondere belang stelling kreeg Katie van Vossen met Maandagmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan de Havendijk bij de molen. Er brandde slechts een klein gedeelte en met enkele emmers water was dat gauw geblust zodat gelukkig erger werd voorkomen. Maandagmiddag moest de Sint- Annalandse brandweer nog uitrukken voor een bermbrand aan de Oostweg en vorige week donderdagmiddag voor een bermbrand bij de tweede dam naar Sint-Philipsland langs het Schelde- Rijnkanaal. Een tractor met een v»agen tarwe van A.J.O. heeft vorige week woensdag avond tijdens een plensbui de telefoon cel op de haven volledig ondersteboven gereden. De fundering en al werd mee genomen. De schade bedraagt duizenden guldens terwijl de inwoners bovendien het gemis ervaren dat ze niet kunnen telefoneren. De bejaardensoos organiseert woensdag om 1 uur een middagreis vanaf Sint Maartenshof. Doel is Zuid- en Noord- Beveland en Walcheren. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de bestuurs leden. Het gemeentebestuur heeft met dhr. M. Bazen overeenstemming bereikt over de aankoop van zijn woning met grond aan de Hogeweg43. Het perceel is bdilnodig voor uitvoering van het bestemmings plan Zuidhoek. Er zijn nu nog onder handelingen gaande met dhr. J. Guequierre over de laatste benodigde grond voor het uitbreidingsplan Zuidhoek. De gisteren met een tekenwedstrijd begonnen vakantiedagen worden van avond van zeven tot elf uur voortgezet met een discobal met d.j. Marcel. Morgenavond om acht uur houdt jeugdwerk een kampvuur met loterij, waarbij ook de muziekvereniging Euterpe medewerking verleent. Behalve datgene wat reeds in een uitvoerig verslag over de evenementen op de Thoolse Dager werd vermeld, was er zaterdagmiddag ook nog een ponynummer met viertal. Daaraan werd deelgenomen door Elles Punt, Ingrid Brooymans, Margo Bril, Bram Bevelander en een achttal met Hella Brooymans, Marja Brooymans, Ria de Jager, Ymen de Boer, Inge de Rooy, Kitty Gelok, Jet Brooymans en Henk Noteboom. Verder een stoelendans waarvan de uitslag werd: 1 Margo Bril, 2 Henk Noteboom, 3 Kitty Gelok, 4 Marja Brooymans, 5 Hella Brooymans. Ds. A. Hoogerland uit Krabbendijke heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente Poortvliet op hem had uitgebrac ht. S.P.S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 2 augustus a.s., OUD PAPIER OP. Advertentie I.M. Zaterdag werd bij dhr. Polderman een zak met uien gestolen. Een paar jongens die van het zwemmen terugkwamen, zagen het gebeuren en reden de dader per auto achterna. Ze moesten daarvoor naar Stavenisse, waar de dief een doodlopende weg inreed. De jongens eisten de zak met uien terug en werden onmiddellijk op hun wensen bediend. Er werd aangifte gedaan bij de politie. Na onderzoek bleek, dat de man afkomstig was van ,t Heyke aan de Belgische grens. Ook na de bouwvakvakantie is er voor de P.Z.E.M. nog geen directe mogelijkheid met de aanleg van aardgas in Anna Jacobapolder te beginnen nu met een familie nog geen volledige overeenstemming werd bereikt over de aanleg van een leiding door een perceel bouwland. Door bemiddeling van burgemeester G. van den Berg kwam voor de vakantie wel een nieuw gesprek tot stand, waarbij de overeenstemming werd bereikt over het gewijzigd tracee. Belanghebbenden wensten zich echter LM. De jeugdvereniging Scarpenesse hield enkele maanden geleden een lotenactie van het C.J.V. Zeeland voor Ethiopië. De trekking is 15 mei gebeurd en alle prijswinnaars hebben schriftelijk bericht gekregen. Dit ter opheldering van vragen of deze lotenactie wel legaal was. T Morgen voormiddag om elf uur ontvangt de P.J.Z. Tholen en Sint- Philipsland in de Gouden Leeuw 38 Amerikaanse jongeren voor een driedaagse bezoek aan onze provincie. Ze worden bij gastgezinnen ondergebracht en hebben vrijdagavond sport en barbecue op het programma staan. Zaterdag worden de Haringvlietsluizen, Middelburg en Veere bezocht. Zondagavond nemen de Amerikanen afscheid in het dorpshuis de Vossenkuil te Oud-Vossemeer. De schietvereniging Prinses Juliana won eerste korpsprijzen bij de Thoolse kringwedstrijden in Sint Annaland en de provinciale wedstrijd te Poortvliet. Dat leverde een wisselbeker en de K.N.S.A.-wisselcup op. Individuele schutters haalden bovendien diverse prijzen op de personele en vrije baan. Zaterdagmiddag vijf uur wordt op eigen terrein in Gorishoek een huishoudelijke wedstrijd gehouden. Een goede gever heelt een wisselbeker geschonken, die om kwart voor acht in Zeeland's Welvaren wordt uitgereikt. nog te verstaan met dë standsorganisaties over vergoedingen voordat er volledige instemming werd betuigd. Tot dusver is daaromtrent nog niets vernomen, al kan elke standsorganisatie onmiddellijk meedelen dat er in dat opzicht landelijke normen gelden. Uiteraard wordt de vraag voor de bewoners van de polder wel met de dag nijpender of het allemaal nog voor het stookseizoen zijn beslag zal kunnen krijgen. Ralf Brands, A. M. de Jongstraat 16, is het eerste kind, dat né de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis in Nieuw-Vossemeer is geboren. Vandaar dat zijn vader, als aangever bij de ambtenaar van de burgerlijke stand, uit handen van burgemeester A. Remery een tweetal geschenken in ontvangst mocht nemen. Deze cadeaus, een prachtige doopjurk en een spaarbankboekje te waarde van 25,zijn bij de opening van het gemeentehuis voor de eerstgeborene n de opening beschikbaar gesteld door mevr. C. van Gooi - Deliën uit Rotterdam, die zelf in Nieuw- Vossemeer is geboren en nog steeds erg aan het dorp aan de Eendracht is gehecht. Ralf Brands is op 6 juli geboren. Evenals zijn moeder maakt hij het uitstekend. Een bijzonderheid is nog, dat het echtpaar Brands nog in het klooster „Nazareth", thans gemeentehuis, heeft gewoond toen het als klooster leeg stond. Het strandbad aan de Eendracht te Nieuw-Vossemeer, het enige officieel nog in gebruik zijnde zeewaterbad in Noord-Brabant, blijft duizenden bezoekers trekken. Het is dan ook bijzonder aangenaam vertoeven in dit zoutwaterbad, gelegen in de pure natuur. Van het bad maken deel uit een groot zandstrand, een speeltuin en een grote zandbak 'voor de- peuters en kleuters. Het water staat onder de voortdurende controle van het water leidingslaboratorium „Zuid" te Breda. Het rapport van 5 juli j.l. vatte het laatstgehouden onderzoek als volgt samen: „de monsters voldoen aan. de eisen". Met zijn vele voorzieningen vormt het strandbad aan de Eendracht een fijne mogelijkheid voor een heerlijke „dagje uit". Bij de al eerder genoemde collegiën, corporatiën, maat schappijen en beambten was ook al de Spaarbank met als voor zitter Mr. K. Wagtho en de leden W.J. van Voorst Catshoek, H. van Gorsel, J.W. Kien Eltzman, C.J. de Vulder van Noorden en B. Boom. Kassiers waren M.M. de Lange en A. van der Burgt en de boekhouder M.W.J. de Vissers. Van de leenbank, weer een afzonderlijke instelling waren commissarissen H. Cornelisse Lzn en J.J. Teclhuijs. Leenbank houder was de wed. C. Fargues. Vanzelfsprekend was er al een „ZLM", maar die heette toen de maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Ook- in het bestuur daarvan namen, die men telkens tegen komt uit de colleges van die tijd, t.w. als president M.A. van Voorst Catshoek, vice president W.J. van Voorst Catshoek, secretaris B. Boom en penning meester Mr. T.A. Wagtho. Al eerder werden kerkgenoot schappen opgesomd, maar er was ook een directie van de Evangelische Maatschappij voor Tholen en omstreken met als president Ds. H.J. Krol, penningmeester ds. M. Was en secretaris, ds. J.P. Burgerhout. In het algemeen Armbestuur hadden zitting B. Boom voor zitter, secretaris penningmeester G.A. Avé en het lid J.K.G. van Mourik. Het Weezen Armbestuur bestond uit president M.M. de Lange, secretaris-penningmeester N. van Rijssel en de leden M.C. van Elsacker en P. Sakko. In de zangvereniging Volharding noemde mr. J. van der Feen zich president, J. van den Bosch was secretaris, B. Boom penning meester en directeur H.A.A. Stevens. De volks-zangschool had een bestuurlijke samenstelling in M.A. van Voorst Catshoek, president. Mr. T.A. Wagtho secretaris, J. van den Bosch penningmeester en onderwijzer H.A.A. Stevens. Er was voorts een genootschap tot bezorging van plaatsver vangers voor de nationale militie met als agenten M.C. van Elsacker te Tholen en J. Polderman te Sint Annaland. Stads-drukker was J. Steen- meijer. Muziekonderwijzer H.A.A. Stevens. Geadmitteerd landmeter B. Quakkelaar te Sint Maartensdijk en debitant in de loterij J.J. Avé. Als logementen stonden in 1858 aangegeven: Het Hof van Holland met als exploitant N.D.P. Augustijn. Het Wapen van Zeeland met wed. van Mourik en Zeelands Welvaren met wed. van Elsacker. Commissaris der Zeeuwse beurt veren was P. Sakko en beurt- lieden (schippers) van Tholen op Rotterdam, Dordrecht, Middel burg en Zierikzee P. Vermeulen, I. Vermeulen en W. Vermeulen. Van Stavenisse op Zierikzee (donderdags) J. de Jong. Van Sint Maartensdijk op Middelburg J. Steeketee (donderdags na de markttijd of vrijdagsmorgens). Zoals in vorige aflevering ook gedeelten uit de in de Almanak van 1858 voorkomende geschied kundige herinneringen zijn op genomen, zo vervolgen we ook ditmaal met een paar pagina's uit dat Almanak gedeelte. De maand maart met telkens andere jaartallen is afgewerkt en we komen nu aan april. 1 apr. 1620: De heerlijkheid Sint Annaland wordt gekocht door heer Jan Daublet. I apr. 1650: Francois Willemse van der Thollen, chirurgijn van Poortvliet overlijdt en is in de kerk aldaar begraven. 3 apr. 1567: Een prediker der Hervormde leer staat teregt voor baljuw en schepenen te Poortvliet. 4 apr. 1666: Ds. Vincent Bolle tot predikant te Sint Philipsland bevestigd. 5 apr. 1596: Besluit der Staten van Zeeland ten opzigte van de kwestie tusschen die van Tholen en Scherpenisse tegenover die van Poortvliet, wegens het op- rigten ter laatstgemelde plaats van eene weekmarkt op woensdag. 6 apr. 1478: De ingezetenen van Poortvliet verkrijgen verlof van Maximiliaan en Maria van Oostenrijk, om ten dienste hunner parochie keuren eri voorgeboden te maken. 6 apr. 1683: Aan de destijds drijvende polder van Deurloo wordt voor 7 jaren vrijdom van alle lasten toegestaan. 8 apr. 1585: Heffing ener schatting te Poortvliet voor oorlogslasten. 8 apr. 1638: Aanvang der laatste synode van Zeeland te Tholen. 9 apr. 1810: De landdrost van Zeeland berigt aan de regering van Tholen, dat het departement Zeeland aan Frankrijk is af gestaan. II apr. 1830: Ds. Jan Cornelis van Rhee overlijdt als predikant te Poortvliet. 12 apr. 1433: De heerlijkheid Schakerloo, benevens de stad Tholen worden door gravin Jacoba van Beijeren uit- bedongen, om tot haar onder houd te dienen. 14 apr. 1645: Bij besluit der Staten van Zeeland worden alle ingelanden der heerlijkheid Poortvliet gelast bij te dragen zo tot verhoging en verzwaring der dijken van Poortvliet als tot onderstand der noodlijdende polders van Scherpenisse en Westkerke. 15 apr. 1662: De Heeren van Vrijberghe sluiten een verdrag met de ingelanden van Poortvliet dat deze voor hun suatie zouden betalen 30 gulden ,s jaars. (eerdere afleveringen geplaatst 15 en 29 april, 3, 10 en 17 juni en 22 juli). I ONZE SERVICE IS SNELLER DAN WE MOGEN RIJDEN! 26C465/55 2545, 2095,- 2648 NU 2195,- 67 cm. In-Line beeldbuis#» ,»#».- 2698,-NU 2195," beeldbuis 67 cm. In-Line «aaa VANAF15/570,- TYPE R.S. 26102/55 2395,-1845," Onze service is sneller dan we mogen rijden. Huybergsestraat 9 Molenstraat 19 t/o. de "Hollandse Tuin" 01650 - 36593 adv. IM THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Samson, Streefkerk 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. H. G. Meynen, Hoevelaken GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen NED. HERV. B.W.I.W. 10 u. ds. Karreman, Den Haag R.K. KERK za. 31 juli, 7 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. kand. J. Dee, Oegstgeest 6.30 u. ds. Goudswaard, Purmerend GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. Franje, Goes CHR. GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 31 juli,' 7 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND 10 u. ds. J. N. de Raad, Stolwijk 6 u. ds. M. P. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. M. P. Geuze 6 u. ds. P. D. van Lockhorst, Ridderkerk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6.30 u. kand. A. van Straalen, ,s Gravenhage OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst, wo. 4 aug. 7 u. ds. J. W. Slager NED. HERV.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 en 7 u. dhr. C. L. de Jonge, Wijden R.K. KERK za. 31 juli H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen 2.30 u. ds. P. Colijn GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. W. Hage, Rotterdam POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 u. leesdienst 2.30 u. ds. A. G. E. Klap, Fijnaart GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Harkema, Zeist 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst vr. 30 juli 14.15 u ds. J. Karens (huw.bev.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter Padt) Dr. E.N. Mellema, Tholen, tel. 01660- 2377 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dokter van der Bel) Dr. J.M. v.d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg '2, Scherpenisse, tel. 01666-2596 spr.u. vr. 18.30-19 u„ za. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL MIDDEN EN NRD.ZEELAND Zitdagen elke 2e en 4e maandag v.d. maand van 9-12 u. op het Gemeentehuis te St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIEVOORZIENING Verbruikers P.Z.E.M. buiten kantoor uren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 30 juli t/m 5 aug. j Vrijdag 30 5.55-18.13 Zaterdag 31 6.33-18.50 Zondag 1 7.15-19.33 Maandag 2 7.59-20.17 Dinsdag 3 8.50-21.11 Woensdag 4 9.50-22.19 Donderdag 5 11.09-23.43 Maandag 2 aug. Eerste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2