Schilderijen en foto's in de Gasthuiskapel te Tholen Tijdige gereedkoming dijkverhogingen Tholen/Flipland geen geringe opgave LIA DUINE GRIJPT NAAR DE OLYMPISCHE TITELS EN RECORDS RECORD BEZOEK IN DE MEEST00F DEZE WEEK Middenstands consulent stopt Wethouder Walpot boos op voorzitter Kanaalschap Vanaf 3 augustus t/m 13 augustuê 's middags van 3 tot 6 uur Dijkgraaf J. H. van Gorsel van het waterschap Tholen: Donderdag 29 juli 1976 ■■■PP Autodidact Thoolse beelden Kentering Haventje Stavenisse Pijlerdam Oosterschelde 50.000ste bezoeker 5 km weg verbeterd Betaal op tijd Kleinere stijging Medewerking gevraagd Loonsproeiers ✓VJ J Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus S - Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 30.30.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Terug van vakantie kwam wethouder L. Walpot uit Sint-Philipsland in zijn stapel post een kranteninterview tegen met de voorzitter van het Kanaalschap De Eendracht, dat zijn toorn opwekte. Onderwerp was de jachthaven De Krabbenkreek die het kanaalschap in de voormalige werkhaven van rijks waterstaat wil aanleggen. De meerder heid van de Fliplandse gemeenteraad (4 SGP-raa 'sleden) weigert hiervoor medewe ig te verlenen omdat men meent de zondagsheiliging en zondagsrust verstoord wordt. Er is nu een beroepsprocedure aan de gang die veel tijd in beslag neemt. Volgens de voorzitter van het kanaalschap, burge meester A.G.O.A. Remery uit Nieuw- Vossemeer, is Sint-Philipsland pas op ,t laatst uit de boot gevallen. Men sloot zich bij het kanaalschap aan en stond steeds achter de plannen tot het concrete voorstel van de jachthaven kwam. Volgens wethouder Walpot slaan de uitspraken van de kanaalschap-voor zitter nergens op. ,,Ik stoot me aan uit spraken over Sint-Philipsland die bezijden de waarheid zijn. De voorzitter van het kanaalschap moet Flipland niet ten onrechte in een kwaad daglicht stellen. Dat mag niet. In de raads vergadering van maart 1972 hebben wij al tegen het bestemmingsplan Buiten gebied Sint-Philipsland gestemd omdat wij met de aanleg van de werkhaven een toekomstige jachthaven in het verschiet zagen. De voorzitter van het kanaal schap zegt nu, dat het jachthavenplan al sinds 1970 loopt. Dan moet dat gebeurd zijn door een bepaald groepje in informeel overleg met rijkswaterstaat, maar niet in het algemeen bestuur van het kanaalschap. In de Fliplandse raadsvergadering van maart 1972 werd ontkend dat de werkhaven later jacht haven zou worden. Het kanaalschap heeft in de loop der jaren echter altijd weinig informatie gegeven. Daarom heeft raadslid G.J. de Jager ook bedankt als vertegenwoordiger van Sint-Philipsland. Ten eerste hebben we dus in maart 1972 al bezwaren gemaakt tegen een jacht haven en daarna hebben wij bij begrotingsbehandelingen e.d. altijd gesteld dat wij tegen plannen zijn die de zondagsheiliging en zondagsrust aan tasten. Raadslid P. van Schetsen uit Sint-Annaland sloeg de spijker op z'n kop in de vergadering van het kanaal schap, december vorig jaar. ,,We wisten dat Sint-Philipsland het grote knelpunt was. Waarom dan toch de Grontmij opdracht gegeven het jachthavenplan aanbestedingsgereed te maken? Die opdracht is volgens mij voorbarig. Toen het kanaalschap op 25 februari 1975 besloot tot aanleg van de jachthaven konden we op onze sloffen aanvoelen wat de mening van de? liplandse raad zou zijn", aldus raadslid Van Schetsen december vorig jaar. Van Schetsen zag het goed, meent wethouder Walpot, die er op wijst, dat het dagelijks bestuur van het kanaalschap toen weinig op de woorden vanhet Sint-Annalandse raadslid te zeggen had. De gemeenteraad van Sint- Philipsland is nu in beroep gegaan bij g.s. van Noord-Brabant tegen de opdracht van het kanaalschap om het bestemmingsplan Buitengebied zodanig te wijzigen dat de jachthaven kan worden aangelegd. Heeft dat beroep nog wel zin omdat het alleen vertraging betekent en geen afstel van het jacht havenplan. Wethouder Walpot verwacht zeker niets van g.s. van Noord-Brabant, maar ,,je weet nooit wat er gebeuren kan. Het zijn ook maar mensen van iedere dag. Ik geloof niet dat ze enige tolerantie met ons hebben, menselijkerwijs gesproken. Ik begrijp onze loco-burgemeester en raadsleden niet die hun eigen gemeente willen dwingen de jachthaven aan te leggen. Ze gaan tot het uiterste door en dat moeten ze niet doen. Wij maken gebruik van de beroepsmogelijkheid die in de regeling van het kanaalschap is geschapen. De jachthaven kan er komen als die zondags gesloten wordt; die voor waarden moeten ze accepteren, maar nee, zes dagen zijn niet voldoende, ze willen het onderste uit de kan. Ik slaap er soms niet van. Ik lig er wakker van als de zondagsheiliging teloor gaat. Ik krijg het er soms benauwd van, maar ik word toch niet begrepen", aldus wethouder Walpot. De beheerscommissie van de Gasthuiskapel in Tholen heeft het initiatief genomen voor een serie tentoonstellingen. Eerst krijgen Thoolse kunstenaars een kans en daarna komen andere Zeeuwse schilders, beeldhouwers e.d. aan bod. Ben van Roov uit Sint-Maartensdijk bijt echter het spits af. Een expositie van zijn schilderijen en foto's van Chris Spijkers uit Tilburg wordt maandagavond om half acht in de Gasthuiskapel geopend door burgemeester J. E. van Boeijen. Belangstellenden zijn vanaf dinsdag 3 augustus welkom tot en met vrijdag 13 augustus, telkens ,s middags van 3 tot 6 uur, vrijdagavond bovendien nog van 7 tot 9 uur en zaterdag van 10-12 en van 2-6 uur. ,s Zondags gesloten. Een groep Plattelandsvrouwen heeft reeds aangekondigd de tentoonstelling te gaan bezoeken. Hoe meer mensen, hoe liever, vinden beheerscommissie- voorzitter J. van der Reydt en schilder Ben van Rooy. De oorspronkelijk uit Tilburg komende kunstenaar zit reeds drie jaar op Tholen. Eerst in een caravan en nu met een atelier in het „Kiemkot" van landbouwer C. J. Breure aan de Vierde Dijk en een lief huisje op de hoek Oostsingel/Zuidsingel. „Dit is een gebied waar ik me echt thuis voel. In Tilburg kon ik niet meer werken, gegeregeld telefoon. Nu zit ik lekker achteraf in de plder", vertelt Ben van Rooy. Hij is een autodidact, heeft geen academie voor beeldende kunst afgelopen, maar geeft wel gastcolleg aan de Tilburgse academie. Er zitten honderden leerlingen op, maar er komt bijna niets uit als vrije kunstenaar. Als kunstenaar moet je jezelf vormen. ,t Valt anders niet mee hoor, kunstenaar is een slecht beroep. Het duurt zo lang om enige naam te krijgen, maar als dat eenmaal het geval is, gaat het redelijk. De laatste 10 tot 15 jaar gaat het berg op. M'n vrouw heeft er wel veel voor over moeten hebhebben. We vormen een goed team en je moet hard blijven werken. Ik kan geen genadebrood eten, dat verrek ik. Ik heb dan ook nooit voor de contra-prestatie gewerkt. Overigens is dat voor tijdelijke opvang wel een goede instelling, maar er zijn kunstenaars die al jaren voor de contraprestatieregeling werken. Organiseert zelf in Brabant nog al eens tentoonstellingen ter gelegenheid van bankjubilea en -openingen met excursies voor kinderen. Dat slaat geweldig aan. Binnenkort zijn er exposities in Hoogerheide en Bladel. Veel aftrek vinden de schilderijen van Ben van Rooy ook via kunstuitleen centra. Hij is bovendien handig in het inlijsten. Dat gebeurt dan ook nog al eens voor andere kunstenaars die daar minder bedreven in zijn of geen tijd voor het opzetten van tentoonstellingen hebben. Voor Ben van Rooy betekent dat een ruggesteun om de zaak draaiende te houden. Bezoekers van de tentoonstellingen in de Gasthuiskapel zullen verschillende schilderijen kunnen herkennen, want het zijn beelden van Tholen. Ben van Rooy, feitelijk als schilder begonnen met het zwerven langs Maas en Waal, interesseert zich erg voor de waterlijn in al zijn facetten. Ook ruime luchten en polders trekken zijn aandacht. Hij gaat veel fietsen, soms uren aan een stuk, om indrukken op te doen. „Ik ben in feite eenzaam als ik tussen een hoop mensen zit". Ben van Rooy is ook een regelmatige bezoeker van Bretagne in Frankrijk. De rotsachtige kust levert enorm veel stof op voor schilderijen. Opvallend is daarbij het fotografisch geheugen van schilder van Rooy. In Frankrijk zet hij niets op papier, maar na vier weken zwerven, ziet hij aan de Vierde Dijk in het „Kiemkot" van Breure alles weer helder voor zich, in kleur. Eerst worden wat schetsen gemaakt en daarna volgen de schilderijen. Een van Rooy werkt Met bijna 300 bezoekers heeft het streekmuseum de Meestoof in Sint- Annaland vorige week een record geboekt, afgezien dan van het Pinksterbezoek in 1975. Dit was een welkome opleving na de warmte, die een ongunstige invloed had op het museumbezoek. Belangstellenden kunnen van maandag tot en met zaterdag ,s middags van drie tot vijf uur nog in de Meestoof terecht voor de tentoonstelling de Smalstad Jacoba van Beieren, Sint-Maartensdijk. Het streekmuseum dankt dhr. P. Heijboer uit Slikkerveer voor zijn waardevol fotomateriaal en mevr. de Graaf uit Goes voor bedsteegordijntjes. Het materiaal voor de inrichting van de tweede bedstee is nu vrijwel compleet. Dit najaar, na afloop van de lopende tentoonstelling, zullen de streek museum-bestuurders aan de bedstee beginnen. niet aan 1 kunwerk, nee hij heeft steeds zo'n tien schilderijen onder handen. Als hij voorlopig op het ene werk uitgekeken is, gaat hij aan een ander schilderij verder. Van Rooy rekent zich tot de stroming der impressionisten. Geeft zijn indrukken weer van bijvoorbeeld de dijkversterkingen in de Noordpolder tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse of het karakter van de ruige Bretonse kust. Tien tot vijftien jaar geleden was er veel abstract werk, maar dat geeft geen bevrediging meer bij de mensen. Er is een kentering opgetreden: de mensen willen in het kunstwerk herkenningspunten hebben, meent Ben van Rooy. Hij heeft een eigen signateur met een nieuwe techniek, afgeleid van gouaches, waterverfschilderijen. Chris Spijkers is qua foto's met dezelfde zaken bezig. Daarom vullen zijn zwart-wit foto's van 50 x 60 cm. de schilderijen goed aan. De Tilburgse fotograaf is amateur, maar een jongen die echt talent heeft, vindt Van Rooy. De schilder begon in Zeeland met een atelier in Zeeuws-Vlaanderen, tijdens de zomermaanden, kreeg daarna een aanbod van een len in Middelburg, maar dat durfde Ben van Rooy niet aan. In Sint-Maartensdijk heeft hij het leuk getroffen. Ondanks dat men soms zegt, dat de Zeeuwen stug zijn, heeft schilder Van Rooy op Tholen reeds veel vriendschap en gastvrijheid gekregen. Hij heeft een atelier bij heerlijke mensen en hoopt dat zijn eerste tentoonstelling goed aanslaat bij de Tholenaren. Dankzij de nu gekozen oplossing voor de Oosterschelde, is Ben van Rooy ook blijvend verzekerd van eb en vloed, een onmisbaar element in zijn impressies van de Thoolse kust. „Het zal voorwaar geen geringe opgave blijken te zijn om de geplande dijkver sterkingen tijdig klaar te krijgen. Voor ons gebied moet nog ruim 40 km. voorbereid, aanbesteed en in uitvoering worden genomen voor 1980." Dijkgraaf H. van Gorsel zei dat gisteravond in de algemene vergadering van het Waterschap Tholen in ,t Ouwe Raed'uus te Poortvliet. Hij deelde mee, dat de in uitvoering zijnde 6 km. dijk tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse bij deze voortvoortgang op tijd klaar zullen zijn. In Tholen is de firma Wijnands begonnen met de versterking van 3 1/2 km. dijk vanaf de Oesterputten tot aan de muur van de Razernijpolder. Het ligt in de bedoeling het gedeelte tot ongeveer aan de Gemaalweg nog dit jaar klaar te maken, terwijl de rest volgend jaar wordt voltooid. Voorts ligt het in ons voornemen het haventje van Stavenisse ter plaatse van de uitmonding van het havenkanaal voor het a.s. stormseizoen af te sluiten door een tijdelijke dam, waarin volgend jaar een keersluis zal worden gebouwd. Het haventje zal ongeveer een half jaar voor elke vorm van scheepvaart worden afgesloten. Deze afsluiting is nu eenmaal noodzakelijk, welk systeem je ook toepast voor de bouw van een keersluis. We hopen dat deze zo noodzakelijke dijkversterkingen in versneld tempo zullen kunnen worden gerealiseerd. In de eerste plaats in het belang van de veiligheid voor mens en dier in ons gebied en in het algemeen gesteld ter bevordering van de leefbaarheid en met het oog op de economische belangen. Met inzet van alle krachten en met medewerking van alle betrokkenen, of dat nu overheidsinstanties, particulieren, milieugroepen of andere belanghebbenden zijn, moet het karwei op tijd geklaard kunnen worden. Onze dank voor de tot op heden ondervonden medewerking van de betrokken overheden en verdere instanties, doch in niet mindere mate voor de medewerking van al degenen die gronden en dijken tijdelijk ter beschikking hebben gesteld of van wie noodzakelijkerwijs gronden moesten worden aangekocht. Wij hopen op een voortzetting van deze medewerking in de naaste toekomst, want zonder dat zal het binnen het gestelde tijdsbestek niet lukken",' aldus dijkgraaf van Gorsel. „Wat de Oosterschelde aangaat, zijn we toch wel blij dat de beslissing uiteindelijk is gevallen door het besluit van de regering om een Pijlerdam te bouwen, hoewel we altijd voorstander zijn geweest van een volledige afsluiting. Dan zou ons gebied in 1978 veilig zijn geweest en zou nog maar ongeveer 1/4 deel van onze dijken het water hebben moeten keren. Bovendien zouden we dan volgens deskundigen reeds enkele jaren later hebben kunnen beschikken over zoet water. Volgens sommige optimisten zelfs binnen drie jaar na afsluiting. De veiligheid is, als alles tenminste meeloopt, nu verlegd naar tenminste 1985, zeven jaar later dus met hopelijk na verloop van tijd een zoet zoommeer. Dit als gevolg van de noodzakelijke bouw van een Philipsdam en een Oesterdam. Dit jaar zijn we weer eens geconfronteerd met een extreem droge zomer. Als je dan in andere streken van ons land komt waar over voldoende zoet water wordt beschikt en je ziet wat de mogelijkheden hiervan zijn, dan bekruipt je toch een teleurstellend gevoel dat ook in ons gebied niet over voldoende zoet water kan worden beschikt. Bijzonder jammer voor onze ingelanden tuinders, Lia Duine uit Oud-Vossemeer vertrekt zaterdag naar de Olympische Spelen voor gehandicapten in het Canadese Toronto in de wetenschap dat de zwemtitels binnen haar bereik zijn. De afgelopen twee weken is er in het zwembad de Spetter in Tholen onder het kritisch oog van badmeester J. Jansen danig aan haar techniek geschaafd, zodat de uituitstekende conditie, gepaard met de goede techniek resulteerde in wereldklasse zwemmen. Tevoren wilde het niet zo best lukken. De 26-jarige lerares Nederlands aan de Roncalli Scholengemeenschap in Bergen op Zoom miste het vertrouwen in de training. In zwembad de Spetter liep het allemaal op rolletjes. Op alle afstanden, rugcrawl, borstcrawl, persoonlijke estafette en vlinderslag zwom Lia ver onder haar wereldrecords. Het wereldrecord schoolslag, dat nog steeds in het bezit is van een Zuid-Afrikaanse, zal zeker in gevaar komen. In het Thoolse zwembad zwom Lia in haar trainingsbanen al regelmatig onder dit record. Een verwachtingsvolle toekomst voor een sportvrouw die veel aan haar sport te danken heeft. De Thoolse vlag en de wensen van de spetterende Spetters vergezellen haar op de Olympische Spelen in Toronto. Lia komt bij het zwemmen uit op de 25 m. vrije slag, 25 m. vlinderslag, 25 m. rugslag, 25 m. schoolslag, de drie maal 25 m. wisselslag en de estafette (3 x 50 m.). De Oud-Vossemeerse is er trots op dit evenement te kunnen meemaken. Het is voor haar een hoogtepunt want na de Olympische Spelen stopt ze met topsport. Van 31 juli tot 14 augustus zijn er in Toronto vertegenwoordigers van 52 landen zodat er voldoende concurrentie is voor Lia Duine en haar 68 Nederlandse collega's. De voorbereiding in het Thoolse zwembad de Spetter en tijdens de centrale trainingen is echter goed geweest, zodat onze streek met vertrouwen de zwemwedstrijden van Lia Duine in het Olympisch toernooi kan tegemoet zien. Zoals de tekening vorige week in de E.B. reeds in beeld bracht, heeft het zwembad de Spetter in Tholen woensdagmiddag de 50.000 ste bezoeker ontvangen. De gelukkige was Jaap Zwaai uit de Koningin Julianastraat, die van de badmeester behalve gelukwensen ook nog een bedrag van vijftig gulden namens het gemeentebestuur kreeg. De wethouder van sportzaken kon wegens drukke werkzaamheden niet aanwezig zijn. De 50.000 ste bezoeker op een na was het zusje van Jaap, Linda Zwaai. Zij kreeg een attentie, geschonken door de firma J. J. de Vos. De eerste bezoeker na de 50.000 ste was mevr. Zwaai, die een aandenken ontving, dat beschikbaar was gesteld door de firma Geluk. Het opmerkelijke was, dat de familie Zwaai in een tijdsverloop van ongeveer twintig minuten ieder afzonderlijk het bad kwam bezoeken. Dit kan gebeuren op een niet al te drukke dag zoals woensdag 21 juli. Overigens is de familie Zwaai, die in de personeels ruimte koffie werd aangeboden, een trouwe bezoeker van het bad. De Spetter in Tholen heeft een goed seizoen. Op de 94ste dag dat het zwembad open is, boekte men reeds een gemiddelde van 531 bezoekers per dag. veehouders akkerbouwers. Maar nogmaals, wellicht hebben wij over jaren ook de beschikking over zoet water uit het zoommeer. De regeringsbeslissing om een Pijlerdam te bouwen houdt automatisch in dat de dijkversterkingen onverminderd zullen doorgaan en dat alles in het werk zal worden gesteld de partiële dijkverhogingen voor 1980 te voltooien. Deze werken zijn namelijk onverbrekelijk onderdeel van deze regeringsbeslissing. Mede daardoor kan voor wat betreft de bouw van de Pijlerdam worden volstaan met het aanbrengen van een enkele kering.", zei de dijkgraaf. Dhr. van Gorsel deelde vervolgens mee, dat de verbreding en verbetering van 5235 meter weg tot volle tevredenheid is opgeleverd door aannemer van Dijck en Petit uit Bergen op Zoom. Het ging om gedeelten van de Vogelsangsedijk en de Gankelweg te Oud-Vossemeer, de Ceresweg, Veerweg, Gortzakweg en de Vermuydenweg te Tholen en de vander Slikkeweg te Poortvliet. Hij hoopte dat het volgende ingestuurde plan spoedig goedgekeurd wordt en dat de nodige gelden beschikbaar gesteld zullen worden. Zodat tot aanbesteding en uitvoering kan worden overgegaan. Deze wegverbreding is een goede zaak en zou volgens het bestuur sneller gerealiseerd moeten kunnen worden, vooral met het oog op het steeds toenemende verkeer. Onze landbouwwegen zijn daarvoor te smal waardoor in de eerste plaats de wegbermen worden stuk gereden, doch ook de kanten van de verharding spoorvorming in het lengteprofiel vormen. Een nieuwe verdeelsleutel voor de onderhou,ds- en verbeteringsbijdragen van onze wegen is nog steeds niet bekend. We verwachten wel een behoorlijke verbetering met daarnaast uitkeringen die waardevast zullen zijn. Het steeds toenemende plaatselijke verkeer, doch niet in de laatste plaats de sterke toeneming van het recreatief verkeer rechtvaardigt deze verwachting. Het is dus niet alleen wenselijk, maar ook billijk, vond de Thoolse dijkgraaf. De onderhoudstoestand van onze zuiveringsinstallaties en rioolgemalen is over het algemeen goed. Deze afdeling vereist veel werk en toezicht, niet alleen voor wat betreft de objecten, doch in het bijzonder ook administratief, technisch en zelfs op het bestuurlijke vlak. De invordering van de zuiveringsheffing verloopt vrij bevredigend, 'zeker in aanmerking nemende dat deze belasting voor Tholen en Sint- Philipsland nieuw is. Toch bestaat er nog wel een groot verschil met de inning van het traditioneel geschot, wat tot heden bijzonder goed verloopt, enkele uitzonderingen daargelaten. Van deze plaats wil ik wel een beroep doen op alle aanslagplichtigen, zowel voor het geschot als voor de heffingen: betaal het verschuldigde bedrag op tijd, anders kost het zeer veel administratief werk, wordt renteverlies geleden, enz, kortom het werkt alleen maar kostenverhogend. Door dan ook op tijd te betalen worden veel moeilijkheden, ergernis en misverstanden omzeild. Het dagelijks bestuur stelt het bijzonder op prijs de rekening 1975 nog behoorlijk tijdig ter voorlopige vaststelling te kunnen aanbieden, ondanks de noodzakelijke reorganisatie van de administratieve dienst als gevolg van het vertrek van dhr. A. K. Kieviet als griffier-ontvanger. Ondanks ook de vrij langdurige ziekte van zijn opvolger, dhr. J. D. de Korte, die gelukkige inmiddels weer volledig hersteld is. Deze vlotte gang van zaken is bereikt door de volle inzet van al degenen die met deze zaak belast zijn geweest. Van deze plaats onze dank en waardering aan allen die hieraan hebben meegewerkt. Het doet ons bestuur genoegen de rekening 1975 in tegenstelling tot voorgaande jaren met een behoorlijk batig saldo te hebben kunnen afsluiten 67.986,83) zelfs na de op enkele onderdelen gepleegde reserveringen (voor gemalen, delfmachines, slijtlagen 134.000 gulden). We zullen hopen dat dit in de toekomst zonder te snelle stijging van het geschot voor de ongebouwde en gebouwde eigendommen bestendigd zal kunnen worden. Dat is natuurlijk ook een wens ten aanzien van de zuiveringslasten. Men moet er echter wel rekening mee houden, dat de lasten en heffingen voor de begroting 1977 weer wel wat zullen moeten stijgen, maar hopelijk en naar verwachting met een klein percentage, aldus dhr. van Gorsel. Hij maakteverder bekend dat de Onjuiste aantijging van kanaal schap, zegt wethouder Walpot Dijkversterkingen laten Thoolse stadswallen ongemoeid Waterschap gaat tijdelijke dam aanbrengen in havenmond Stavenisse Na overgangsperiode Rabobank- fusie Sint-Maartensdijk nu op dreef Toegangswegen naar Gorishoek worden verbreed Zilveren gemeente-ambtenaar gehuldigd Afscheid ds. J. van Prooijen in Stavenisse Een geit geslacht Apartheid H Lia Duine kan wereldrecords zwemmen in Toronto Sportvelden twee weken langer dicht Nieuwe trainer Smerdiek Zaterdag ronde van Oud- Vossemeer ER IS TDD NODIG OM ORDE TE HEBBEN EN ER IS ORDE NODIG OM TDD TE HEBBEN Dit nummer bestaat uit 12 paginal onderhoudstoestand van de bij het Waterschap in beheer zijnde taken in z'n algemeenheid goed is. Er is geen achterstand. Voor de zoveelste maal, daar was de Thoolse dijkgraaf zich van bewust, deed hij een beroep op de ingelanden om voor enkele onderdelen van de Waterschaptaken de zo noodzakelijke medewerking te vragen. „Dat blijkt voor sommigen van onze ingelanden en bezoekers toch nog steeds nodig te zijn. Ten eerste gaat het om het delfwerk. Het is een noodzaak, vooral in de zomerblokken, een strook van tenminste zes meter te bezaaien met een vroege vrucht(gerst) om moeilijkheden, ergernis en onnodige kpsten te voorkomen. Zorg ervoor dat N de produkten bij later te delven sloten op tijd geruimd zijn. Ploeg een behoorlijk brede strook naar gelang van de afmeting van de sloot en houdt tenminste zes meter uit de kant aan. Maak op tijd de sloten schoon voor het garanderen van een goede waterlozing. Gebruik chemische middelen met overleg, bijvoorbeeld alleen de bodems en in lichte mate de taluds. Gebruik geoorloofde middelen, maar gebruik liever nog de traditionele methode: „het maaien". Houdt de wegen zoveel mogelijk vrij van grond en vuil. Dat geldt in sterke mate voor het tijdvak na het afvoeren van de oogst. Maakt de landdammen en zijkantwegen schoon en tracht de bermen zo weinig mogelijk stuk- te rijden, mede met het oog op de veiligheid van het verkeer. In het algemeen gesteld: werkt er allen aan mee, dat bermen van wegen, sloten, taluds van dijken en zeedijken niet met allerlei afval verontreinigd worden. Tenslotte wil ik een beroep doen op alle landgebruikers en ook de loonsproeiers om de spuitapparatuur niet schoon te spuiten in openbare wateren. Ik wil daar wel met nadruk op wijzerl omdat dit nogal eens zichtbaar gebeurt langs de wegen. Men vraagt dan om moeilijkheden", zei dijkgraaf H. van Gorsel gisteravond tijdens de algemene vergadering van het Waterschap Tholen in ,t Ouwe Raed'uus in Poortvliet. De Rijksconsulent voor handel, ambacht en diensten voor de provincie Zeeland, dhr. A. Korstanje uit Goes, gaat wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 augustus met vervroegd pensioen. De werkzaamheden op het kantoor van het Rijksconsulentschap aan het Hofplein in Middelburg zullen, zo lang niet in de vacature is voorzien, worden waargenomen door het consulentschap Zuid-Holland. Dhr. Korstanje was als middenstands consulent ook in onze streek een goede bekende. Hij was tien jaar adviseur van de commissie werkgelegenheid eiland Tholen. Zijn laatste bijzondere activiteit was het stimuleren van de commissie bedrijfsleven, die kortgeleden werd geïnstalleerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1