Sfeer en plezierig jubileum-programma Thoolse dagen. lërhorsf inniroc KOOPJES SPECIALE AANBIEDINGEN Donderdag 15 juli 1976 EENDRACHTBODE Jachthonden demonstratie De rijpaarden Het achttal Luidruchtig Gefeliciteerd Braderie Thoolse verenigingen Op brede basis Schapenverbetering Prijzen kalverenopfokwedstrijd De pony stok-race Kleiduiven tweekamp Tholen-St. Philipsland Parachutisten TUDENS DE OPRUIMING in alle afdelingen Dames en Herenkleding Auto-rally Politiehonden Trekkersbehendigheidswedstrijd Met braderie en rommelmarkt. Met judo en barbecue. Met accordeonvereniging en toneelclub. Met tnaniienkorfbal. Met schapenkampioenen en rijpaarden. Met sierduiven en raskonijnen. Met vogels en jachthonden. Met trekpaarden en Veronica-show. Met Ali Ben Lux en pony-combinaties. Met kleiduiven en parachutisten. Met rally en met Ciska Peters. prijsuitreiking van 4e kalveropfok- wedstrijd aan bod kwam. Daarna die voor de schapen, zoals reeds gemeld, was de deelname van schapenfokkers bijzonder groot. Uit de statistieken blijkt ook dat schapenhouderij als neventak een aantrekkelijke aanvulling van het inkomen kan zijn, zonder dat grote investeringen tevoren nodig worden. Er kunnen goede slachtlammeren worden geleverd, maar voor de veredeling, voor schapen van klasse, zit er aan de fokkerij toch ook heel wat vast. Met elders de prijzenuitslag van de schapenkeuring met daarbij bijzondere aandacht voor de kampioenen, reserve kampioenen en de groepen, kan er hiernog aan worden toegevoegd, dat de jury (de heren I. J. Risseeuw uit Oostburg, G. J. A. Ferket uit Sluis, J. de Feijter uit Groede en J. J. A. v.d. Velde uit Nieuwerkerk met ir. J. A. Beukeboom uit Heinkenszand als arbiter) van oordeel was, dat de kwaliteit van de Thoolse schapen over de gehele linie beter was dan vorig jaar. Met de kampioen ram wel als grote uitspringer, met de bijzonderheid ook dat de kampioen en reserve kampioen ooien 2 volle zusters zijn en eenzelfde vader hebben. Dat gebeurt niet vaak op een schapenkeuring. Pe jury was voorts bijzonder te spreken over de voorgeleide groepen en vanwege het feit dat ondanks de droogte en het daardoor ook weinige eten voor de dieren een nog zo goede verzorging kon worden getoond. De Thoolse schapenfokkers hebben met hun inzendingen eer ingelegd. I Na het schapendefile was er een demonstratie met jachthonden. Daartoe bleken een vijftal leden van de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging met hun dieren bereid te zijn. Een voor de microfoon bij de demonstratie gegeven toelichting werkte voor het aanwezige publiek zeer verhelderend en werd dan ook op bijzondereprijs gesteld. Achtereenvolgenswerd gedemonstreerd het volgen, het plaatshouden, het markeren (apport) en het dirigeren (apport) de beoordeling was aan deskundigen. Geen doorgang vond het onderdeel sleepspoor dat door de grote droogte en andere omstandigheden mislukte. Maar wat de hond geleerd kan worden werd ook in de voorafgaande onderdelen volop duidelijk. De meeste punten (138 1/2) waren voor Dijn v.d. Liniedijk met als eigenaar Wim van Doorn uit Poortvliet. Nummer 2 met 136 punten werd Rucha van Mees Punt uit Oud-Vossemeer. De derde prijs was opnieuw voor Wim van Doorn, maar dan met zijn oudere hond Pascha van Notterveld (132 punten). Nummer 4 werd Mundy van A. H. Friderichs met 129 punten en 5e Skip van Anja Punt met 120 punten. Een demonstratie volop passend bij het motto van deze middag: het dier in het middelpunt. Het publiek genoot ervan, ook toen het jachthoornkorps blies: jacht voorbij. Mens en dier in nktio. Jachthonden- proeven op de Thoolse Dagen met eerste prijswinnaar W.D. van Doorn en zijn trouwe makker op de voorgrond. tweemaal een onverwachte keuring aan huis bij de deelnemers en tenslotte de eindkeuring op het Pluimpotterrein. Eerste werd Petra van der Slikke van de Kadijk 20 te Tholen, die met haar kalfje Blok 89 punten behaalde en een zeer goede beoordeling kreeg. De nummers 2-3-4 en 5 kregen van de jury de beoordeling goed. Het waren respectievelijk Wim Fase van de Anna Vosdijk 5. Sint-Annaland met alle 79 punten. Lenie Hage van de Vrouwendijk 2 te Tholen met Cora,, Dik de Hond van de Rijkebuurtweg 2 te Oud-Vossemeer met Aaltje 3 en Ab Hage eveneens van de Vrouwendijk 2 te Tholen met Trix. De nummers 6-7-8 en 9 waren achtereenvolgens Michel van Oorschot van de Postweg 12 Tholen met Carla. Lizett van Oorschot met haar naamgenote. Heieen van Dalen van Postweg 16 te Tholen met Victoria en Kees van Dalen van Postweg 16 te Tholen met Natalie. Deze jeugdige veefokkers hadden bewezen met kennis en liefde hun toevertrouwd diertje te kunnen verzorgen. Er waren aanvankelijk 12 deelnemers. Nog weer een andere programmaonderdeel op de Thoolse dierendag was de demonstratie van het bestaand rijpaard. Er was een deelname van een combinatie 7 tal, allen leden van de landelijke rijvereniging „De Eendrachtruiters" te Oud-Vossemeer. De heer J. P. van Daler\ gaf voor de microfoon toelichting, wat voor het publiek onontbeerlijk is. De beoordeling van de combinaties door een drietal juryleden gebeurde via de onderdelen stap, draf en galop. Terecht zei microfonist van Dalen dat wat het paard heeft de ruiter moet kunnen laten zien, want anders komt het er niet uit. Hij wees op het voorgaan van de rechtervoorpoot bij een rechter- en andersom bij een linkergalop. Het werd een sierlijk gezicht met een voor de jury moeilijk opgave wie achtereenvolgens domineerde. De jury kwam tot de volgende beslissing: 1. Philly Brooijmans met Marjolein, 2. Kees van Dalen met Rebel, 3. Mevr. J. Geluk met Elite, 4. A. Rinses met Kasper, 5. Wilna van Engelen met Onilia, 6. H. Brooijmans met Leoni, 7. Marja Brooijmans met Petra en 8. Ineke van Rijn met Liberty. Ook voor dit onderdeel publieke bewondering voor lijn en stijl van paard en ruiter of amazone. Het is vrijwel jaarlijks het sluitstuk van de Thoolse Dagen-vrijdag. Het was het ook voor de 20ste keer, het optreden van de koudbloed paarden van de fam. Brooijmans. Niet kinderachtig, want het publiek van streek of camping zag het neusje van de paardezalm, een achttal koudbloedigen die tot de beste paarden van Nederland behoren. Elders rijdt men er uren voor om zoiets te zien. Op de Pluimpot was het bij de niet hoge entree-prijs inbegrepen. Eerst de twee viertallen met hetzij Nestor Jos Brooijmans voorop of op de moeilijke linker (buitenflank). Een prachtig gebeuren, een telkens weer klaterend spontaan applaus van langs de lijnen. Tenslotte het achttal, keurig op „snee", keurig in linie als soldaten, die hun eind- of oefening achter de rug hebben. De familie Brooijmans kreeg „waar" voor de moeite. „Waar" in de vorm van een tevreden naar huis terugkerend publiek met de herinnering aan het mooie schouwspel van de acht „Belgen". In de grote tent was er die vrijdagavond een Veronica drive in show. Van luidruchtige aard. Van te luidruchtige aard voor menig ouder, laat staan omwonende van het Pluimpotterrein, maar een 400 jongeren dachten er anders over. Zij vonden wel enkele uren luidruchtige ontspanning. Het kan ook niet altijd cultureel hoogstaand zijn. want dan zou ook die boog te strak gespannen worden. Op de laatste Thoolse Dagen werden kinderen vanaf Gorishoek campings al om half een met het koudbloed trekpaard en wagen naar bet Pluimpot terrein gereden. Goed twee uur opende daar burgemeester C. J. Moerland het programma van de laatste dag met de verzekering dat het hem genoegen deed de taak van de burgemeester eens te kunnen overnemen. Het gemeentebestuur is immers ook verheugd dat de Thoolse Dagen het vierde lustrum vieren, verheugd omdat er uit de fokdag van het eerste jaar een jaarlijks gebeuren groeide, waarover in de gemeente wordt gepraat. De publieke belangstelling moge dan naarmate programma of weersomstandigheden het ene jaar groter zijn dan het.andere, het blijven dagen van belangstelling voor het dier en van ontspanning voor de mensen. De nu gunstige weersomstandigheden waren op Thoolse Dagen vaak anders (pocket-weer). De loco-burgemeester wenste de organisatie veel bezoek toe, het publiek veel genoegen en de jeugd enorm veel plezier. Ik hoop, dat u deze dagen nog vaak zult mogen organiseren, zo besloot wethouder Moerland zijn felicitatie. Voorzitter Kosten antwoordde deze opening zeer op prijs te stellen omdat er ook meteen een officieel tintje aan het programma van de laatste dag wordt gegeven. De medewerking van het gemeentebestuur wordt zeer op prijs gesteld. De heer Kosten meende dat in Over variatie gesproken. Het ontbrak er niet aan op de 20ste Thoolse Dagen. Evenmin aan sfeer. Zelfs niet aan belangstelling, elke avond weer, elke vrijdag middag en zaterdagmiddag opnieuw. Toch wedden dat de 58-jarige Jos Brooijmans er een brieQe van 25 voor over gehad zou hebben, Indien hij vrijdagmiddag 9 juli om goed half zes dat 8-jarig meisje uit Breda had zien genieten. Een jeugdige toeriste met haar ouders ergens op een Pluimpotcamping vertoevend en daarom voor het eerst van haar leven op de Thoolse Dagen. De machtige demonstratie van het achtspan koudbloedpaarden was onder dankbaar applaus van het publiek voorbjj. Merrie Emmie zocht haastig haar in mei geboren veulen Honda van Blejjendaal weer op. De kleine hengst had dorst gekregen van de eenzaamheid en zocht gulzig het plekje waar moedermelk was te halen. De jeugdige Bredase toeriste stond er met open mood op een paar meter afstand bij. Zo geboeid door dit natuurlijk gebeuren dat pa en ma het tafereeltje van wat verder af bekijkend, geen gehoor kregen, toen ze het meisje aanspoorden te komen om huiswaarts te trekken. Had Jos Brooijmans het met ons gezien, hij zou zich ruimschoots getroost hebben geweten voor de gedane moeite met zijn glorieus achtspan. Ja. dat zijn van die kleine onderdelen op Thoolse Dagen, die het tot een groot gebeuren maken. De kleine Bredase zal het haar hele leven niet meer vergeten. Paard met veulen als een ongekend natuur-tafereel. Mens en dier ook in grote samenwerking, paarden en pony's, politie- en jachthonden, leiders en begeleiders. Met die kleine Bredase toeriste hebben vorige week zovele anderen, ouderen en jongeren eveneens genoten van datgene wat voor hen weer het meest aantrekkelijk was. Er was ook al die avonden en die dagen van alles te zien en te beleven. Neem bijvoorbeeld maar die tentoonstelling van konijnen, sierduiven en vogels, dank zij „Vogelvreugd" uit Oud-Vossemeer en een Halsterse vereniging van konijnen en sierduivenhouders mogelijk gemaakt. Het leek wat achteraf te staan in de grote ruimte van het Pluimpot terrein daar aan de zijkant in het gebouw van de ijsclub Scherpenisse. Maar het was volop de moeite waard er een kijkje te nemen. Om verwonderd te staan over de verscheidenheid aan raskonijnen, de ranke sierduiven, de kleurige en kleurrijke vogelsoorten, Een ogenschijnlijk onbetekenend onderdeel van het grote programma, maar naar ons gevoel zeer geslaagd onderdeel. Al zal niet elke Pluimpotbezoekster of bezoeker het ook hebben gezien, het gros in elk geval wel. VYas het niet op de vrijdagmiddag, dan toch wel die volgende zaterdag. Na reeds van het dinsdagavond programma in een vorig nummer melding te hebben gemaakt, kwam woensdagmiddag vooral de middenstand van Scherpenisse aan bod. Onder de al zo lang voortdurende zonnige zomerse temperaturen. Een gezellige drukte rond Hogemarkt en Kerkstraat. Met allerhande attrakties, bij slager of Rode Kruiswelfarewerk, bij rad van avontuur of textielstand. Bovendien bij aankoop van 5,- nog meedoen aan een trekking om een vierdaagse bus-boot-reis voor 2 personen naar België, Luxemburg en Duitsland. Winnares hiervan werd het dochtertje van B. de Jonge aan de Lage Markt. Wil ze niet op reis, dan heeft ze in elk geval een waardebon voor een niet te verwaarlozen bedrag. Deelnemende verenigingen en winkeliers toonden zich tevreden over het resultaat. Uiteraard beperkte de belangstelling zich niet tot inwoners van Scherpenisse, maar kwamen er uit de gehele streek en van de campings een kijkje nemen. De donderdagavond evenals de voorafgaande dinsdag weer een programma in de grote tent op het Pluimpotterrein. Nu vooral een optreden van Thoolse verenigingen. Het begin was nogal wat later dan gepland omdat ook het publiek nogal laat kwam aanzetten. Toch moeten organisatoren pogen zich aan de tijd te houden, omdat het lange wachten voor degenen, die wel op tijd zijn, niet altijd even aangenaam is. Bovendien liep het programma hierdoor uit tot naar de kleine uren. Toch tenslotte nog wel een 300 personen, die het entreegeld betaalden. Tot tweemaal toe een uitstekend optreden van het Smalstads Mannenkoor onder leiding van Izak Riedijk, waarbij met name „De twaalf rovers" een extra applaus kregen. Kostelijke situaties vervolgens bij het toneelstuk dat door Z.A.R. leden werd opgevoerd. Veel meer het spel dan de inhoud van het stuk bracht de aanwezigen genoegen, want ook zonder onderscheid te maken is voldoende békend dat een Jenny Engelvaart en Marina Tichem er wat van kunnen. „O, die mannen, was de titel van een weliswaar gezocht onderwerp met een kunstschilder in de hoofdrol, die na vele jaren zijn zuster weer eens op bezoek krijgt, maar waarvan anderen dan menen dat hij daardoor zijn eigen vrouw ontrouw werd. In het programma werd weliswaar gesproken van een één-acter, maar het waren er twee met flinke rollen. Eigenlijk moest iedereen de prestaties van iedereen eens kunnen bewond4eren, want die donderdagavond werd duidelijk, dat velen nauwelijks afwisten van een toch omvangrijke judoclub in Scherpenisse. Met heel wat junioren, die vlot en vaardig hun kunnen tonen, maar ook met. ouderen, die zelfs de zwarte judoband dragen. Ook dit onderdeel droeg bij tot de grote verscheidenheid die deze 20ste Thoolse Dagen kenmerkten. Het muzikaal verenigings- besluit kwam van de Thoolse Accordeonclub en opnieuw moest menig aanwezige concluderen niet te hebben geweten, dat deze prestaties op het bekende instrument in eigen omgeving geleverd konden worden. De Thoolse verenigingen hebben tot een goede avond gemaakt, waaraan nog wel een ander muzikaal staartje werd gegeven, maar waaraan in feite niets viel toe te voegen. De commissie Thoolse Dagen zal in haar oren knopen, dat er met Thoolse verenigingen een goed programma valt te maken. Men hoeft dan ook minder ongerust te zijn, dat het geen volle avond kan zijn, want dat was het deze donderdag meer dan dat. Vrijdag was toch weer bij uitstek de dag van het dier in het Thoolse Dagen programma. Zelfs al ontbrak dan het rundvee en achteraf zal de veehouder daar met deze warmte niet zoveel spijt van hebben gehad. Toch gaf het die eerste vrijdaguren wel een lege plaats. Uiteraard was er die morgenuren voor de schapenkeuring zelf weinig publieke belangstelling. Na de middag werd het wel gezellig druk, waarbij eerst de Wat al eerder ongezien gebeurde, maar op de veeveekeuringendag toch ook openbaar kwam, was de deelname aan de kalverenopfokwedstrijd. Om de winnaars te bepalen werden door de juryleden 3 keuringen gehouden. Die jury, bestaande uit de heren A. Duijzer te Poortvliet. I. Hamming uit Kloetinge en A. C. Gaakeer uit Stavenisse plegen Jeugdige veefokkers en prijswinnaars van de katverenopfokwedstryd poseren nadat de jury de uitslag bekend heeft gemaakt. Ook voor veehouders geldt.... wie de jeugd heeft.... Bekende Thoolse schapenfokkers, die jaarlijks weer met goede prijzen gaan slepen en ook elk jaar weer opnieuw plezier hebben in deze liefhebberij. Ook de jeugd kon meegenieten van een ander programma-onderdeel, daar in de pauze van Ali Ben Lux het pony nummer aan bod kwam. Leuke demonstraties, die vooral liet jongere publiek enthousiast maakten, eindigend met de stokkenrace. Aan weerszijde van het parcours melkbussen waar' twee lange stokken. De bedoeling was in de rt koste tijd de twee stokken van de ene zijde in de melkbussen aan de andere zijde te steken. Een lastig karwei om de pony tijdig stil te krijgen en dan met stok en al in galop het terrein over te steken. Het liep dan ook uit op een barrage tussen de zusjes Brooijmans om de eerste en tweede plaats. Toen werd Hella Brooijmans met Riella eerste. Marja met Dorian tweede, Ellis Punt derde en Bram Bevelander vierde. De jeugdige combinaties kregen bij de prijsuitreiking gul applaus van- het publiek. Een mooi nummer was afgewerkt. Als een revue wervelde bet ene programmaonderdeel na het andere het Pluimpotterrein af. Na de pony's stonden de schutters gereed. Leden van de jagersvereniging, voor een keer gesplitst in Tholenaren en Fliplanders. De vijf beste schutters van elke gemeente. Het jachthoornkorps blies verzamelen, het begin van de jacht en het begin van de drift. Na de wedstrijd werd ook het eind daarvan met jachthoorngeschal aangekondigd. Maar daartussen was er een spannende kamp met een aanvankelijk Sint Philipslandse voorsprong en tenslotte toch een Thoolse zege. De eerste ronde betref het schieten met afgaande duiven (4 enkele, 2 doubletten) een onderdeel dat door Sint Philipsland werd gewonnen. Commentator J. C. Kooijman waarschuwde het publiek achter de Een wedstrijd tussen kleiduivenschutters van Tholen en Slnt-Phlllpsland. Ook al een onderdeel van een uitgebreid programma op de 20ste Thoolse Dagen. Tilburch 295. 4. Toon Brooijmans 370. 5. Wim Oudesluijs 500. 6. Wim Geluk 650. 7. Koos Deurloo 670 en 8. Adri Overbeeke met 820 strafpunten. De aktiviteiten op het Pluimpotterrein kregen een spectaculair slotstuk met het parachute springen. Toelichting gaf de vice-voorzitter de heer van de Heuvel. Drie leden van de eerste Nederlandse Parachutisten Club uit Zeppe waren nadat hun vliegtuig al een verkennin^sroute had gemaakt precies kwart over vijf uit hun ogenschijnlijk veilig „huis" gesprongen. Dat van een hoogte van 1500 meter. Tegen de heldere lucht een van ver in de omtrek, maar zeker ook op het Pluimpotterrein te volgen gebeuren. Op 700 meter hoogte wordt een windindicator afgeworpen. Een vrije val wordt gemaakt van 20 seconden, maar van de snelle daling met een vaart van 200 km. per uur merkt de parachutist niet zoveel omdat het lijkt of hij op een luchtkussen drijft. Ze weten via een instrument te bepalen wanneer de parachute open moet gaan en daar dreven ze nog steeds hoog in de blauwe lucht. Met 2 stuwlijnen wordt de richting bepaald. Het werd van alle drie een uitstekende landing, waarvan de ene midden in het doel terecht kwam. Attraktief hierbij was dat elk een vlag meevoerde, namelijk die van de Rabobank, van het aardappelbedrijf Mevefen van de Z.L.M. Voor de zoveelste maal applausdiseerde Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom het publiek die middag uitbundig. Een waar klapstuk van de terrein aktiviteiten op deze Thoolse Dagen. advertentie IM De traditionele rit ontbrak niet. Met zoals steeds een goede deelname, met een mooie rit over Tholen, ook al zijn de polders droog en staan de gewassen er niet florissant bij. Een afstand van 33,5 kilometer, maar er was anderhalf uur nodig voor de start. Winnaar werd Tinus Suurland uit Stavenisse met maar 4 strafpunten. 2. M. Bijl uit Poortvliet 11. 2. L. C. Koppenhol, Sint Maartensdijk 11.4. M. Geluk uit Oud-Vossemeer 13. 5. N. Kodde. Sint Annaland 13. 6. H. Roggeband. Tholen 15. 7. G. A. de Hond, Tholen 17.8 J. Versluijs. Scherpenisse 18. 9. J. v.d. Vate. Sint-Maartensdijk 18. 10. P. v.d. Slikke. Sint Maartensdijk 19. 11. W. Potappel, Sint Maartensdijk 19. 12. C. Jansen. Tholen 19. 13. P. Polderman, Oud-Vossemeer 22. 14. L. Havermans, Oud-Vossemeer 26. En de poedelprijs voor hem die het langste onderweg was geweest was B. Kooijman te Sint Annaland. Ze kregen allemaal een prijs. Zaterdagavond in de grote tent dan nog de vijf sterrenshow. Bezocht door zo'n 600 personen. Met een vlot optreden van een paar uur door Ciska Peters en Ronnie Tober, met Marty die de gouden trompet vaardig hanteert, met Appie Bra de illusionist en met conferencier Harry Touw, die vond dat je snel op de rem moet trappen, wil je Scherpenisse niet voorbij rijden. In de Sonny Boys had men een uitstekend orkest. Tijdens de pauze maakte voorzitter Kosten van de gelegenheid gebruik alle medewerksters en medewerkers, maar ook alle bezoeksters en bezoekers dank te brengen voor dat geweldig meedoen. Vooral werden in het zonnetje gezet het echtpaar Bax en de familie Huibrechtse. Penningmeester Burgers heeft nog wel enkele dagen nodig, eer hij het bestuur kan meedelen, waar de Thoolse Dagen dit jaar financieel aan toe kwamen. Vast staat dat het een bijzonder gevarieerd programma was, even zeker is dat de sfeer uitstekend was. Maar ja, het was ook de 20ste keer. Het vierde lustrum van de Thoolse Dagen. ft* jé/ PHILIPS KLEUREN T.V. 26C465/55 2545, NU 2195, GRUNDIG K.T.V. 2698,— NU 2198, NORTMENDE K.T.V. 2648,— NU 2195,— SIEMENS K.T.V. 67 cm. In-Line beeldbuis 2698,— NU 2195,— BLAUPUNKT K.T.V. 67 cm. In-Leine beeldbuis VANAF 16Q8 Onze service is sneller dan we mogen rijden. V Huybergsestraat 9 BERGEN OP ZOOM t/ode "Hollandse Tuin" Molenstraat 19 ROOSENDAAL 01650-36593 adv IM deze 20 jaar de Thoolse Dagen een plaats in binnen de Thoolse gemeenschap veroverden en tot dusver is alles prima verlopen met een uitstekende sfeer van de bezoekers. Er is een enorme voorbereiding nodig, maar als het dan eenmaal weer loopt is het ook de moeite waard dat te hebben gedaan. Laten we als Thoolse bevolking gezamenlijk proberen de Thoolse Dagen jaarlijks genoeglijk te houden, zo besloot de heer Kosten zijn dankwoord tot de loco-burgemeester. Terwijl de jeugd zich naar de grote tent begaf voor het optreden van muzikaal goochelaar Ali Ben Lux - hij was zijn komst naar Scherpenisse volop waard was er buiten die tent een demonstratie van politiehonden door leden van de club Walcheren en Middelburg. Commentator was de heer Hoogstraten. Gedemonstreerd werd het volgen aan de lijn en dat alleen reeds vergt een wekenlange oefening. Dezelfde demonstratie volgde, maar dan met de begeleider per rijwiel. Daarna het zogenaamde afliggen. Alle^ demonstraties gebeurden volgens het keuringsreglement van ée politiebond. Het weigeren van voedsel (worst) bracht bewondering langs de lijn. Vervolgens kwamen de misdadigers in de ring, overigens wel zorgvuldig in de watten en het leer gestoken. Men zag toen hoe de honden een voorwerp bewaakten en wie degene, die dat probeerde aan te raken. Er was daarna transport van een gevangene, want langzamerhand gingen de demonstranten over tot het brute werk. Tenslotte het schot en werp wat demonstratie. Een kunst voor de aangev-llene om dan los te komen. Dat lukte slechts als de boef doodstil bleef staan en het bevel van de baas tot de hond kwam dat bewaking nu voldoende was. Duidelijk werd dat de politiehonden, o.a. ook bewakers van de kerncentrale te Borssele geweldige bijters waren. lijnen te blijven, want men wenste alle veiligheid die met kleiduiven schieten in het openbaar maar mogelijk is. Bij het laatste schot haalde dhr. Kooijman opgelucht adem. Het tweede onderdeel betrof 4 inkomende duiven en 2 doubletten. Het Thoolse team kwam op een achterstand van 5 punten. Maar de derde ronde werd door Tholen gewonnen. Daarbij ging het om 2 dwarsgaande enkele duiven en 2 doubletten. Het Thoolse puntental beliep 760, Sint Philipsland haalde er met 695 weinig minder. Het individueel klassement zag er als volgt uit: 1. P. Poot, Scherpenisse, 225 punten. 2. Johan Verwijs, Anna Jacoba Polder, 200. 3. A. Nieuwwenk, Sint Philipsland, 195. 4. M. M. Punt, Oud- Vossemeer, 190. 5. Rien Kooijman, Sint Annaland, 175. 6. W. van Doorn, Poortvliet, 170. 7. Han Quist, Sint Philipsland, 160. 8. Jan Verwijs, Sint Philipsland, 140. 9. M. Poot, Scherpenisse, 140 en 10. M. Reijngoudt, Sint Philipsland 130 punten. een achttal landbouwers hielden een trekkerwedstrijd met aanhang en hindernissen. Eerste werd Theo den Engelsman uit Poortvliet die 75 strafpunten kreeg maar daardoor ver boven zijn opvolgers winnaar werd. 2. L. Minheere 275 strafpunten. 3. M. van

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7