P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN Donderdag 8 juli 1976 EENDRACHTBODE 2 Aanrijding Gevonden en verloren voorwerpen Afscheid gezinsverzorgster Burgerlijke stand "De Spetter" haalt deze week de 50.000ste zwemmer OUD- VOSSEMEER Reis naar België Z.LM. excursie Burgerlijke stand Schuurfeest P.J.Z. WiltU DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Amigos besloot seizoen SINT-ANNALAND Spuitbal Sirene-gewoonte Burgerlijke stand Opnieuw een diamanten bruidsoaar De burgemeester van Tholen geen spreekuur. Q STAVENISSF Burgerlijke stand Braderie deed het best SINT MAARTENSDIJK Ingebroken Burgerlijke stand Winkelaktie en marktdag Geen voetbalveld Plattelandsvrouwen hielden creatieve bijeenkomst SINT-PHILIPSLAND Burgerlijke stand Afscheid zesde klassers Ook afscheid Vervolg op pagina 7 Zondag reed H.B. tegen een bij de Contr'Escarpe geparkeerde auto van de heer Van G. uit Oud-Vossemeer. Er ontstond aan beide personenwagens nogal wat materiële schade, Overigens had de politie een vrij rustige eerste bouwvak-vakantie week, ondanks het feit dat de streek vol toeristen zit" met volle campings en jachthaven. Er waren wel meerdere parkeer-over- tredingen, want in sommige gevallen werden dijktoe- of overgangen of wegen geblokkeerd door geparkeerde auto's. Het proces-verbaal ging veelal vergezeld van contante boetebetaling. Gevonden: een grijze roeiboot; een zwart vest; een blauwe damesfiets merk Birmingham; een damesfiets merk Bato; een bruin kindervest met oranje boord; een bruin kinderjack; een zwart etui met 3 sleutels; een zilver kettinkje met naamplaatje Thea; een rode porte- monnaie met inhoud; zilver armbandje met naamplaatje Claudia; een paar gymschoenen; een blauw jack; een bankbiljet van 25,-; een blauw jack met cap; een wieldop; een bruine porte- monnaie met inhoud; een kinderporte- monnaie met groene kraaltjes; een sleutelring met 3 sleutels; een dames fiets zwart met kinderzitje; een zwarte herenfiets merk Gazelle; een zilvere i ketting met sieraden; een kinderfiet merk Ricardo Sprint; een kinderfiets merk Sparta; een leesbril in donker blauw etui; twee spijkerjacks met een portemonnee met inhoud. Verloren: een zwarte damesfiets; een verzekeringsplaatje van een bromfiets GML-938; een blauw trainingspak; een blauw gympakje Olympia; een sleutelbos met 5 sleutels; een tractor- fiets; een lichtbruin etui met 5 sleutels; een zwart vest; een zwarte portemonnaie met inhoud en een ring met een oranje steen; een rode meisjes- fiets merk Union Flamingo; een leesbril met zonnekleppen; een bruine porte feuille met identiteitsbewijs en rijbewijs; een zwart/wit gestreept jack; een bril bruin montuur; een blauwe kinderfiets; een houten step; een tas met zwem-' spullen; een blauw spijkerjack; een rood kinderfietsje; een kentekenbewijs deel III; een portemonnaie met inhoud; een fóhn kleur oranje; een zilveren ketting; gouden bedeltjes; een portemonnaie met inhoud; een sleutelbos met 5 sleutels; een rijbewijs; een rode skelter; een zwarte damesportemonnaie met inhoud; een blauwe kinderfiets merk Sparta; een blauwe damesfiets. Inlich tingen groepsbureau der rijkspolitie, Hofstraat '4. De gezinsverzorgsters van de Stichting Welzijnsorgaan Tholen hebben op 1 juli afscheid genomen van collega L.D. MenheereBqrgers uit Sint Annaland. Mevrouw Menheere is lange tijd als gezinsverzorgster werkzaam geweest en daardoor een bekende persoon in vele Thoolse gezinnen. Na het aanbieden van het afscheidscadeau was er nog een gezellig "Samenzijn. Loop der bevolking in de maand mei. Geboren: Mendi, d.v. B. Timmer en K. H. Schrijner. Marinus Willem, z.v. W. Aamoudse en L. d. Braber. Jacobus, z.v. N. A. v.d. Reest en A. Lindhout. Christina Maria Jozina, d. v. A. A. P. Vroegop en C. M. Moerland. Maria Adriana Jacoba, d.v. J. C. Bout en A. A. v. Houdt. Overleden: Adriaan Willem de Jonge, geb. 14-1-1911, geh. gew. met E. v. Dulleman. Jannetje v.d. Berg, geb. 26-10-1897, geh. gew. met J. C. A. Tazelaar. Izaak Matheus Oostdijk, geb. 23-12-1907, geh. gew. met J. G. v. Beveren. Willemina Baaij, geb. 19-9- 1890, geh. gew. met H. Jansen. Aplonia Huberdina Scherpenisse, geb. 23-3- 1897, geh. gew. met G. Quaak. Willemina de Jonge, geb. 11-1-1885, geh. gew. met L. J. v. Vossen. Francina van ,t Hof, geb.-284-1905, geh. gew. met L. J. Vroegop. Bastiaan Leendert Polsema, geb. 13-10-1914, geh. gew. met C. v. Iwaarden. Huwelijken: Johannes C. de Wever geb. 6-2-1953 en Klazina C. Walhout geb. 26-8-1956. Teunis Mosselman, geb. 26-9-1908 en Agatha M. Nijgh uit Dirksland geb. 31-1-1921. Jan de Wilde uit Oud-Vossemeer, geb. 164-1950 en Maria J. Bijl, geb. 25-9- 1956. Jan E. Jansen uit Rotterdam, geb. 15-10-1950 en Neeltje A. van Zetten, geb. 12-7-1952. Cornelis J. van Gorsel geb. 11-8-1948 en Martha A. in ,t Veld uit Westmaas, geb. 13-9-1952. Vestigingen: Teunis Bezemer (4 pers.) uit Rotterdam. Adrianus A. A. M. Raaymakers uit Wouw. Gerardus W. de Bie (2pers.)uit Rotterdam. Johannes E. Musters (2 pers.) uit Woensdrecht. Henry G. Davis uit Halsteren. Hendrik J. Elbersen (2 pers.) uit Halsteren. Simon W. Talsma (2 pers.) uit Putte (N.-Br.). Johannes M. Vosselman (3 pers.) uit Rotterdam. Cornelis Bemaards (3 pers.) uit Bergen op Zoom. Hendrikus J. Stieder (3 pers.) uit Steenbergen. Franciscus E. J. Murk uit Haarlem. Jan W. Kunst (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Theodorus M. J. Ancion (4 pers.) uit Bergen op Zoom. Johannes M. Gillesen (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Petrus E. C. Massar (4 pers.) uit Bergen op Zoom. Franciscus H. van Mechelen (3 pers.) uit Gilze. Marinus van Gent uit Bergen op Zoom. Maria van Leeuwen uit Bergen op Zoom. Abraham van Neerbos (4 pers.) uit Bergen op Zoom. Adriaan L. Geelhoed uit Wemeldinge (gem. Kapelle). Fadila Tabiee (5 pers.) uit Marokko. Adriana A. I. W. van Etten uit Steenbergen. Antonius J. van Huffel uit Halsteren. Klazina C. Walhout uit Sint Annaland. Reinier van Driel (3 pers.) uit Sint Maartensdijk. Jan de Wilde (2 pers.) uit Oud Vossemeer. Johannis W. Rijstenbil uit Poortvliet. Franciscus J. L. Boogaart (5 pers.) uit Oud Vossemeer. Vertrekken: Johanna P. C. Becht naar Bergen op Zoom. Jacoba J. M. G. van Tuyll-Davids naar Bergen op Zoom. Gerrit J. A. de Rooy (3 pers.) naar Bergen op Zoom. Pieter H. Bos naar Leiden. Yvette L. A. Arias- Angelina (2 pers.) naar ,s-Gravenhage. Frits Bru4ijntjes naar Herwen en Aerdt. Janigje C. v.d. Pijl (2 pers.) naar Herwen en Aerdt. Addefdy M. E. Kamel naar Curacóu. Anne M. V. Murk naar Bergen op Zoom. Neeltje A. van Zetten naar Steenbergen. Margaretha Kriege naar Doesburg. Theodorus A. W. Jansen naar Wijchen. Leendert Dane naar Stavenisse. Cornelis J. van Gorsel naar Oud Vossemeer. Het mag best een dag flink regenen, maar als deze week dan toch die zon blijft schijnen, haalt het Thoolse zwembad „De Spetter" al vroeg in het seizoen de vijftigduizendste gebruiker of gebruikster. Nou moet men er niet meteen op laten volgen, dat het met zo'n zomer ook logisch is dat er records gebroken worden, want zelfs voor het zwembad waren er dagen bij dat het te warm was en men liever achter het huis in de schaduw bleef zitten. Dat gold dan weliswaar minder voor de jeugd dan voor de al wat ouderen, maar om records te breken was het zelfs voor een zwembad menige dag al te heet. Dat neemt niet weg, dat er ook dit seizoen opnieuw reuze aftrek is. Ook de Nestor-zwemmer en inmiddels nu 78 jarige J. Geluk is na zijn winterslaap weer regelmatig van de partij. Er wachten in „De Spetter" nog enkele attrakties, afgezien van het normale dagelijkse zwembadplezier. Zo is er vrijdag 9 juli sprietlopen en een demonstratie parachute vouwen. Van 12 t/m 24 juli worden de badkampïoen- schappen gezwommen met als inzet de Jacob Geluk-trofee. Een kampioensprijs geschonken door en genoemd naar de zwem-Nestor als een teken van blijvende jeugd voor degenen, die maar zo lang mogelijk zwemmen volhoudt. Omtrent deze kampioenschappen zijn inlichtingen aan het bad verkrijgbaar. Bekend is ook al, dat er op zaterdag 14 augustus een reünie zal worden gehouden van de oudere jeugdzwemmers. Nu reeds kan op een deelname van een 70 personen gerekend worden, die zich vanaf 9 uur in het zwembad gaan vermaken. Die zaterdagmorgen is er ook diploma- zwemmen vanaf 10 uur, waaronder ditmaal heel wat volwassenen zijn. Tussen 25 tot en met 28 augustus is er de avond-zwemvierdaagse. Eis hiervoor is elke avond 500 meter te zwemmen en ook omtrent dit gebeuren kan men verdere inlichtingen bij de badmeester inwinnen. Tenslotte is er 28 augustus dan ook nog een barbecue avond met de prijsuitreiking aan de kampioen. Het zal er dus nog volop spetteren in het Thoolse zwembad. Onder leiding van dc G.i. Voortnian maakte vorige week woensdag een gezelschap van 48 personen een reis naar België. In Sint Truiden was de eerste koffiestop. Bezocht werden vervolgens de grotten van Remonchanche en de watervallen van Coo. Via Spa ging het naar Luik om deze stad te bekijken. Via de Boudewijnweg ging het op Gilze-Rijen aan. waar een warme maaltijd werd gebruikt. Tegen middernacht was men terug in eigen woonplaats. Voor ds. Voortman was het de laatste reis van de vele die hij in Oud-Vossemeer organi seerde en waaraan ook door menigeen buiten deze woonkern werd deel genomen. Er was altijd veel waardering voor deze initiatieven. Ook daarom vindt menigeen het vertrek van deze Hervormde predikant een spijtig gebeuren. De ZLM afdeling Oud-Vossemeer organiseerde een excursie naar Noord-- Beveland. Daar werd de proefboerderij ..Rusthoeve" uitgebreid bezichtigd. Men werd daarbij geïnformeerd over de daar gangbare methoden van het kweken van landbouwgewassen. Verder werd de boerderij Oranjeplaat bezocht. Ook met de droogte op het veld was het best de moeite waard daarvan kennis te Loop der bevolking in de maand mei. Geboren: Maria Jacoba d.v. M. C. v.d. Zande en E. M. Moerland. Huweiyken: Abraham Hommel, geb. 31-5-1941 en Anna M. de Wild uit Gouda, geb. 28- 11-1941. Jan de Wilde, geb. 164-1950 en Maria J. Bijl uit Tholen, geb. 25-9- 1956. Vestigingen: Anna M. Hommel de Wild uit Gouda. Bemardus W. A. Vriens (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Martha A. van Gorsel-in ,t Veld uit Westmaas. Cornelis J. van Gorsel uit Tholen. Jan de Wilde (2 pers.) uit Tholen. Vertrokken: Johannes Donken (2 pers.) naar Kerkwijk, Nieuwaal. Leonardus A. Boogaart (4 pers.) naar Halsteren. Jan Plukken naar Nieuw Vossemeer. Cornelis Heijboer (3 pers.) naar Gilze. Franciscus J. L. Boogaart (5 pers.) naar Tholen. Zaterdagavond was er een door de afdeling Tholen en Sint Philipsland voor de Plattelandsjongeren gemeenschap zuid weer de al traditionele schuurfeestavond. Opnieuw was er daartoe gastvrijheid bij de familie Polderman-Aarnoudse in de Langeweg. Vele P.J.Z.-ers uit het gehele zuidwesten van het land waren van de partij en waren het ook volledig eens met de hulde en het cadeau die de familie Polderman werd aangeboden. De schuur was vooral ook attractief door de expositie van een aantal oude landbouwwerktuigen uit de tijd van het paard. De bietennetten, gareels, Ond Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. IM aaskippels, eggen en landbouwhand- werktuigen lagen als het ware voor het oprapen. De in de melkbussen gestoken bloemen zorgden voor een fleurige completie. Feestverlichting geleend van de commissie Thoolse Dagen droeg er toe bij, dat de schuur voor de komende vrouw en man werd gemarkeerd. Zelfs was er via een al geoogst graanperceel volop parkeerruimte voor de auto's, die de ongeveer 500 bezoeksters en bezoekers hadden gebracht. Dominerend was de versteviging van contacten tussen de Plattelands jongeren uit de brede regio. Het was ook dorstig onder de al bekende temperaturen, zodat er ook aan de bar volop werk was.. Gezellig en geslaagd, ook in financieel opzicht voor de organiserende afdeling mag de eindconclusie zijn van dit jaarlijks jongerenevenement. Vrijdagavond 2 juli heeft de volleybalvereniging Amigos het traifiihgsséïzo'en béslotén mfet een avond voor trimmers, jeugdleden en Compëti- tiespelers. De zaal kon vanwege de hoge temperaturen niet worden gebruikt. Daarom werden op twee velden buiten wedstrijden gespeeld. Hiervoor waren ongeveer 50 deelnemers. Niet het resultaat, maar de gezelligheid stond op de voorgrond. Het eerste herenteam werd immers dit seizoen kampioen en ook de jeugd had een goed resultaat. Toch was er deze avond ook nog een teleurstelling, namelijk toen Frans van Treyen zich aan een ijzeren paaltje verwondde. Dokter Bos, die eerste hulp verleende, vond het gewenst dat hechting in het ziekenhuis werd verzorgd Vrijdag 13 augustus gaat Amigos weer trainen. Op 11 september wordt een tournooi gehouden. Wie verkoelend wil genieten kan zaterdagmiddag 2 uur getuige zijn op de haven van een wedstrijd met de brandweerslang en spuit, die ditmaal niet worden gehanteerd door de leden van het brandweerkorps, maar door teams van camping Suzanna en de watersportvereniging. Er worden in totaal 4 ploegen geformeerd en het gaat allemaal gebeuren met medewerking en onder toezicht van het plaatselijk brandweerkorps. Een zeldzaamheid trekt de aandacht, maar zodra het als het ware gewoonte wordt is er voor de meesten de aardigheid er af. Sirene-geloei is overigens zelden aardig en toch kwam het afgelopen week veelvuldig voor in deze woonkern. Dan weer voor een bermbrandje tussen Tholen en Sint Philipsland, of zoals maandag om kwart voor vier voor een in brand geraakte hooiperceel aan de Bartelmeetweg. De brand ontstond waarschijnlijk door een vonk uit een op het perceel maaiende combine. Alles is zo kurkdroog, dat een brand nu om een klein hoekje ligt. Via 0011 werden zowel de Thoolse-als Sint Annalandse brandweerkorpsen opgeroepen, die beiden met 3 stralen - de ene via hoge, de andere via lage druk de uitbreiding al na 10 minuten wisten te bedwingen. Niettemin was er zo'n 1000 m2 hooi verbrand, want dat is met de huidige droogte brandbaar spul. De andere bermbrandjes vergden als het ware nog minder omvangrijke aktiviteiten. De „supporters" lieten het door de warmte afweten, want de sirene ging bij herhaling en dan is een eerste gedachte, dat het wel buiten de eigen dorpskom brand zal zijn, anders ziet men het snel genoeg. Daardoor hadden de korpsen weinig met supportersover- last te maken. Loop der bevolking in de maand mei. Geboren: Cornelia Helena Adriana d.v. C. J. v.d. Klooster en C, H. A. Goedegebuure. Gerard David z.v. D. Bruijnzeel en J. C. Kalle. Jacques Paul z.v. E. R. C. Thomasse en L. v.d. Graaf. Overleden: Elisabeth Maria Gunst, geb. 31-7-1888, geh. gew. met A. J. Snoep. Boudewijn Adriaan Giljam, geb. 22-3- 1894, geh. gew. met M. J. C. Christiaanse. Jacob Moerland, geb. 16- 9-1885, z.v. M. Moerland en J. W. Polderman. Huwelijken: Laurens F. Stols, geb. 10-1-1925 en Willemina M. v.d. Boogaart, geb. 4-5-1934. Izak Jasperse uit Scherpenisse, geb. 9-2-1955 en Abramina W. Rijnberg, geb. 1-1- 1955. Marinus J. den Engelsman, geb. 21-11-1946 en Jacomina C. W. Keur, geb. 29-9-1951. Matthijs Fase, geb. 20- 7-1956 en Marina J. Quist, geb. 244- 1957. Vestigingen: Helene D. F. Schatte uit Rotterdam. Cornelis H. Aamoudse uit Rotterdam. Adrianus I. van Paassen (2 pers.) uit Woensdrecht. Thomas J. Duiveman uit Rotterdam. Pieter J. Veenman (2 pers.) uit Hontenisse. Arie Neef (2 pers.) uit Rotterdam. Eduard W. Moerman uit Sint Maartensdijk. Catharina B. W. Helling uit Poortvliet. Izaak C. Moerland uit Sint Maartensdijk. Anna E. Kampman uit Sint Maartensdijk. Vertrokken: Adriana Pronk naar Lisse. Klazina C. Walhout naar Tholen. Abramina W. Rijnberg naar Schei.penisse. Goeie grond in de Bierensstraat. Daar lijkt het wel op, want het ene diamanten bruidspaar heeft nog nauwelijks de dankbetuiging na de viering geplaatst, of het andere komt weer aan bod. Gisteren was het voor het echtpaar D. J. Duijzer en A. Duijzer-Scherpenisse de heuglijke dag van een 60 jarige trouwdag. En over goeie grond gesproken, de diamanten bruidegom weet als landbouwer in hart en nieren nog altijd de goeie van de kwaaie grond te onderscheiden. Zoals het echtpaar ook de levensernst onderkent, maar tegelijkertijd in goede gezondheid levensvreugde mag ervaren. Voor beiden reden tot grote dankbaarheid. Met die goede gezondheid ook opgewektheid. Men kan gaan en staan waar men wil of zoals de bruidegom achter het stuur van zijn V.W. Elke dag opnieuw. Naar de Bram Groenewegeweg, waar de zoon een rasecht veehouder-1 and bouwer is. Nog meer het eerste dan het laatste, zoals vader Duijzer meer het laatste dan het eerste was en ook altijd is geweest. Meer landbouwer dan veehouder. Bruid en bruidegom van hetzelfde jaar (1895), „amoiqio wu ft tituoJ so 1 houdt maandag 12 juli advertentie IM maar de man in maart en de vrouw in november jarig. Daarom thans respectievelijk 81 en 80 jaar. Nog wel niet stokoud, maar toch de leeftijd der zeer sterken. Afgelopen winter toch een 3-weeks griepje opgeknapt. De huisarts was er niet bij nodig. Het kwam ook zo weer terecht. En van die tijd af weer elke dag de hort op, elke zondag ter kerke of bij de kinderen, waarvan er twee (de beide dochters) in Ridderkerk wonen. Zo'n 20 keer per jaar chauffeurt Duijzer nog naar Ridderkerk. Zestig jaar getrouwd... toch een hele tijd. Met veel wat het leven aan teleurstelling en ook wel goeds weet te bieden. Zon en schaduw, ze wisselen elkaar af. Soms zoals in deze zomer met zoveel zon, soms ook met zoveel schaduw als het regenjaar 1974. Een arbeidzaam leven? Vanzelfsprekend. Met militaire diensttijd 1914-1918, met crisis, evacuatie, na- oorlogse heropbouw, dan weet je van wanten. Taaie doorzetters. Dank zij vooral die gezondheid. Geen ziekte gekend, dat naam mag hebben. Begonnen als werknemer in de landbouw, geleidelijk aan zich opwerkend zoals vele andere kleine landbouwers. Een paar hectare land, later een loondorsbedrijf. Ja, dat weet menig dorpeling zich nog goed te herinneren. Het echtpaar Duijzer windt er trouwens ook geen doekjes om. Je zou het nu niet meer fiksen met zo'n lawaai wekenlang in de zomer, in de Dorpsweg de dorsmachine tot diep in de avond of nacht draaiend en dreunend. Stofop- werpend tot gemoedelijke of ook wel wat kwaadaardige ergenis van omwonenden. Soms zelfs wel klachten bij burgemeester Boogaard, maar die was uiteraard ook uit het „Sint Annalandse nest". Een lichte berisping, de landbouw moest toch draaien. Nou ja, zoveel mogelijk ergernis, lawaai en stof vermijden, maar die tarwe moest toch gedorsen. Waar zou anders ook een burgemeester van moeten eten. Op het „weitje" aan de dreef van de toenmalige Dorpsweg dreunde de dorsmachine van Duijzer in de mooie zomeravonden. Om 12 uur toch maar stoppen, want er was geen doen aan om de nog 32 voer tarwe, die wachtte, te verwerken. Het kaf werd van het koren gescheiden. Van de dorsmachine werd het combine, maar toen was er ook de ramp, toen was er ook de herverkaveling en werd Duijzer senior als bedrijfsvoerder vervangen door Duijzer jr. in een Weihoek-nieuw bestaan. De junior staat bekend als rasecht veehouder, de senior is er dagelijks van de partij om de akkerbouwgewassen bij te houden voorzover machines dat niet voldoende hebben gedaan. Maar grif wil Duijzer senior toegeven, dat zijn vrouw4 koeien kon melken tegenover hijzelf maar één. Ere wie ere toekomt. Het echtpaar kende leed door verlies van een kind, ook van een kleinkind, het kende vreugde door de geboorte van 2 dochters, 1 zoon, van 7 klein- en van 5 achterkleinkinderen. Het eerste bruids woninkje stond op de Hoenderweg, waar nu de wed. Chr. van ,t Hof nog verblijft. In 1924 werd vcor naar huidige financiële begrippen, slechts een luttel bedrag, maar toen een flinke aanpak, een nieuwe woning met schuur aan de Dorpsweg gebouwd. De Dorpsweg, later Bierensstraat is men tot dusver trouw gebleven, zij het dat eerder gebouwde woning en schuur werd ingeruild voor een woning enkele meters dichterbij het centrum. Gisteren dan die zestigjarige bruiloft. In het Hervormd verenigingsgebouw met familie, vrienden, kennissen, vertegen woordiger gemeentebestuur, felicitaties van commissaris en zelfs van de Koningin. Een diamanten bruidspaar, het tweede in 1976 binnen de Sint Annalandse muren. Gefeliciteerd. rmmma Loop der bevolking in de maand mei. Geboren: Pietemella Jozina d.v. H. van Eenennaam en C. N. Potappel. Jozina Elisabeth d.v. J. A. Dorst en C. P. v. Haatten. Vestigingen: Maatje A. van Haaften uit Rotterdam. Leendert Dane uit Tholen. Voor de tweede maal organiseerde de middenstand Stavenisse een braderie, nu op zaterdag 3 juli onder hoge temperaturen. De organisatie gebeurde in samenwerking met de „Ooster- scheldevissers" te Sint Maartensdijk, die over ruime mankracht beschikken en de plaatselijke voetbalvereniging „Stavenisse". Beide verenigingen hadden enkele attraktieve stands op de Voorstraat gecompleteerd met vooral plaatselijke winkeliers. Daarbij ook een stand van de vereniging van diabetici, Rode Kruis Welfarewerk en ten bate van het gehandicapte kind. Bovendien een rommelmarkt en de Thoolse pottenbakker. Vrijdagavond had men in het dorpshuis al een kansje kunnen wagen via het rad van avontuur maar dit laatste kwam zaterdag tot de avonduren vrijwel niet van de grond. Met bij elkaar een 25 kraampjes was het zaterdag gezellig op de Voorstraat, waarbij er vooral tijdens morgen- en avonduren goede belangstelling van publieke zijde was. Tijdens de middag uren was de temperatuur te hoog voor druk bezoek. Attraktief bleek ook het wijn tappen te zijn uit een origineel Frans wijnvat tegen sterk gereduceerde prijs. Honderden liters Rosé kwamen aan de man of vrouw. De rommelmarkt bleek door eer} te geringe variatie minder attraktief. Daarentegen was de barbecue en fondti- afname groot. s Voor het gehandicapte kind werd 200 netto gebeurd. Een tienerkamer werd gewonnen door René van der Jagt. Bij de stand van de damclub werd de naam van de pop (Sytje) geraden door Paula Goedegebuure en in de pot bruine bonen bleek W. Nieuwenhuizen het met 890 meest nauwkeurig te hebben geraden. Voor de medewerkende verenigingen en de standhouders bleek deze braderie ook fmancieel een behoorlijk resultaat op te leveren, terwijl het daarnaast voor het publiek een gezellige afleiding betekende op een overigens wel snikhete eerste juli zaterdag. Bij de politie kwam er aangifte van inbraak ,in het recreatiecentrum Haestinge. Het boograampje van het loket dat op het zwembad uitkomt bleek te zijn opengebroken, waardoor de pennen van het schuifraam verwijderd konden worden en opengeschoven. Gezien wat er ontvreemd is lijkt het op jongerenwerk, want er werd snoep en een 40-tal pakjes sigaretten vermist. De apparatuur liet men verder ongemoeid. De politie stelde een onderzoek in. Loop der bevolking in de maand mei. Geboren: Jan Marinus Jozua z.v. L. B. Janssen en H. C. Oudesluijs. Neeltje Maria d.v. J. Goedegebuure en N. v. Vossen. Helene d.v. W. A. L. Reedijk en L. Bot. Overleden: Rachel Pot, geb. 25-12-1898, geh. gew. met J. C. Geluk. Vestigingen: Johanna M. de Graaf- Tijssen uit Kesteren. Jan Kurvink (2 pers.) uit Rotterdam. Dingeman J. de Kam (2 pers.) uit Utingeradeel. Adriaan de Graaf uit Scherpenisse. Vertrekken: Irma C. Ramdat- Boedhram (6 pers.) naar Paramaribo. Lina C. v.d. Berge naar Bergen op Zoom. Johanna A. Lindhout naar Bergen op Zoom. Wilhelmus A. M. van Dijk (2 pers.) naar Zwolle. Eduard W. Moerman naar Sint Annaland. Reinier van Driel (3 pers.) naar Tholen. Izaak C. Moerland naar Sint Annaland. Anna F. Kampman naar Sint Annaland. Gedachtig de suggestie van raadslid van Damme op het moment dat de Smerdiekse weekmarkt ging verdwijnen, dat hiervoor toch wat meer middenstand saktiviteiten verwacht mochten worden, heeft de eilandelijke detailhandel met naam voor de drukste vakantieperiode aktiviteiten georganiseerd die zich over vrijwel het gehele gebied uitstrekken. In samenwerking met de V.V.V. werd gepoogd zoveel mogelijk doublures te voorkomen, wat betekent, dat er zo'n week of zes gespreide aktiviteiten zijn in de vorm van winkelweek, braderie, rommelmarkt, weekmarkt, enz. De Smerdiekse middenstandsvereniging „Smalstad" heeft er zelfs een zomer- winkelaktie aan vastgekoppeld, waarmee dan zaterdag 10 juli en vrijdag 9 juli wordt gestart. Ze duurt tot en met woensdag 14 juni, waarbij de aktie met een marktfeestdag wordt afgesloten. Tijdens deze korte winkelaktie, zoals de /niddenstandsvereniging „Smalstad" die wil betitelen, wordt bij aankoop van elke gulden een bon of lotnummer verstrekt. De hiervror beschikbaar gestelde prijzen rollen woensdagavond uit de bus. Op die 14e juli wordt door middenstand en sportvereniging N.A.K.S. een marktfeestdag georganiseerd met rad van avontuur, spijkerbalk, dwarrelspel en meer van die voor een breed publiek aantrekke lijke gokkertjes. Alleen de deelnemende middenstand stelt een prijzenpot beschikbaar van zo'n 2.500,-. Woensdagavond zal wethouder A. J. Scherpenisse de trekking verrichten. Bovendien is er kermis, zodat het inclusief de wielerronde een levendige boel wordt in de Smalstad. Naast een accommodatie als het recreatiecentrum Haestinge, naast datgene wat het gemeentebestuur probeert te doen om jeugdspeel- terreintjes te reserveren, mag worden verwacht dat de jeugd geen voetbalveld maakt van het Kerkplein. Spijtig genoeg moet de Hervormde kerkvoogdij toch constateren, dat er schier wekelijks ruitjes (dure glas in lood raampjes) sneuvelen. Jammer. Jammer niet alleen vanwege het mooi gerestaureerde kerkgebouw, maar jammer ook om financiële redenen. De politie wil er wel een extra oogje op houden en ook niet schromen handelend op te treden, maar de kerkvoogdij wil nog liever langs deze weg de jongeren oproepen niet meer in die omgeving te voetballen. Nog minder met stenen te gooien naar de op het dak vertoevende duiven. Dat getuigt niet alleen van weinig dierenliefde, maar ook daardoor sneuvelen ruiten. Laat een kerkvoogdij toch niet moeten overgaan tot een zodanige afrastering dat een kerk gaat lijken op een concentratiekamp inplaats van op het zo fraaie monument. Proberen we met z'n allen in dat opzicht „groot" te zijn, jongeren en ouderen. Als afsluiting van het seizoen '75/76 hield de afdeling Sint Maartensdijk van de Plattelandsvrouwen een creatieve avond. Dat betekende dat van de leden werd gevraagd wat hun hobby was en daarvan ook praktisch blijk te geven. Het bracht heel wat variatie. Van schapenwol spinnen, kantjes frivoleren, bloemen schikken, stroopwafels bakken, tot emailleren en handwerken toe. Later op de aAmd vertoonde de heer C. Pot een serie foto's, waarbij vaak een drietal afdrukken van een negatief waren gemaakt. Daarbij werd het onderscheid getoond van te lichte, te donkere of goede afdrukken. Tenslotte was er ook nog een modeshow vanzelf gemaakte of gebreide kledingstukken. Met lange en korte rokken, met broekrok of gebreide japon en dat alles toegelicht via lady-speaker mevr. ten Cate. Uiteraard werden de gemaakte bloemstukjes en stroopwafels verloot. De presidente wenste allen een goede Overzicht juni 1976: Geboorten: Jan Marinus, zn. v. M.C. Verwijs en H. Faasse. Arina Cornelia, d.v. M.C. Verwijs en G. van ,t Land. Huwelijken: J. Verwijs en M.H. Everaers. W.J. Dominie en D.H. Lindhout. J. Goudzwaard en M.M. den Braber. Overlijden: C. de Geus, oud 62 jaar, echtgenoot van J.J. Faasse. P.A. Fontijne, oud 58 jaar. Het afscheid van zesde klassers in de openbare lagere school werd een feest- gebeuren. Om ongeveer 13.00 uur werden ze door auto's opgehaald en ging het naar Miniatuur Walcheren. Vanwege de temperatuur werd bij Vrouwenpolder even gestopt voor een koele duik in zee. Op de terugweg werd een kijkje bij het Veerse Meer genomen. Thuisgekomen werd snel van kleding verwisseld en volgde een diner in hotel Van Tilburg. In de Sint Philipslandse raadszaal reikte burgemeester G. van den Berg na het Steenbergse diner de getuigschriften uit. Er waren elf schoolverlaters, waarvan er 5 naar de Mavo gaan, 5 naar de LTS en 1 naar de LHNO te Steen bergen. De afscheidsdag zullen ze niet licht vergeten. Op de chr. school verlieten 33 leerlingen voorgoed dat onderwijs. Bij het afscheid waren bestuur, oudercommissie en voltallig personeel aanwezig. Burgemeester Van den Berg, die nog andere besognes had moest snel ver trekken en kreeg daarom meteen het woord. Hij wenste de jongeren bij verdere studie veel succes toe. De voorzitter van het schoolbestuur ds. L. Gebraad vond chr. onderwijs hoogst noodzakelijk en het hoofd der school de heer A. Geense hield de aanwezigen voor dat slechts één ding nodig is, hoe belangrijk en noodzakelijk studie ook is, namelijk vergeving van schuld en vrede met God. Als afscheidscadeau kreeg iedere leerling een zakbijbel. De heer Geense vertelde daarbij de geschiedenis van Walter Scott, een Voor 11 juli. THOLEN NED. HERV. KERK 11 u. ds. A. de Reuver 6.30 u. ds. R. v. Kooten, Goedereede GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. F. J. B. Schiebaan, de Krim GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. G. Mouw 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. Histkamp, Goes R.K. KERK za. 10 juli 19 u. H. Mis Z9. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. (H.A.) en 6.30 u. ds. Ph. J. Leenmans, Breskens GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. Eringa, Rotterdam- Heyplaat CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 10 juli, 7 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 9.30 en 6 u. (H.D.) ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen 6 u. ds. P. Vermaat, Vlaardingen OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. v. Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. Groen, Herkingen 2.30 u. ds. H. Visser, Nieuwe-Tonge OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. ds.< W. Ramp GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 15 juli, 7.30 u. ds. A. v.d. Berg, Bruinis se N.H. B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 en 7 u. ds. A. Oliemans R.K. KERK za. 10 juli 7 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. J. Blom, St. Maartensdijk 2.30 u. ds. G. H. Abma, Poortvliet GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 u. leesdienst 2.30 u. ds. F. J. B. Schiebaan, de Krim GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. kand. H. ten Klooster, Katwijk aan Zee 2.30 u. ds. H. Talsma, Den Bommel GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen 5 u. ds. L. Eringa, Rotterdam-Heyplaat K WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter Padt). Dr. R. Padt, Poortvliet, tel. 01662 - 400. Sint- Annaland, Sint-Maartensdjjk, Stavenisse en Scherpenisse Dr. A. C. J. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665 - 2400. Sint-Philipsland en Nieuw- Vossemeer. Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint- Philipsland. Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662 - 404. Sint-Annaland, Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665 - 2756. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.u. vr. 18.30-19 u., zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zid. zitdagen elke 2e en 4e maandag v.d. mnd„ van 9-12 uur, gemeentehuis, St. Maartensdijk. STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers P.Z.E.M. buiten kantooruren 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN vrijdag 9 1.19-13.55 zaterdag 10 2.24-14.55 zondag 11 3.20-15.47 maandag 12 4.10-16.36 dinsdag 13 4.58-17.19 woensdag 14 5.38-17.58 donderdag 15 6.17-18.33 zondag 11 juli volle maan. bekend Engels schrijver, die zelf zoveel boeken had geschreven maar op het laatst van zijn leven steeds naar dat ene boek vroeg: de bijbel. De afscheidsbijeenkomst werd door ds. Gebraad met dankzegging besloten. Van de 33 leerlingen gaan er 8 naar de Havo in Bergen op Zoom, 1 naar de Mavo Bergen op Zoom, 8 naar de Mavo Tholen, 2 naar Mavo Steenbergen, 5 LTS Sint Maartensdijk, 1 LTS Steenbergen, 2 LHNO Tholen en 6 LHNO Steenbergen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2