45 jarig WHS hoopt op snelle uitbreiding terreinaccommodatie Premiere Thoolse rijwiel avonddriedaagse Dames Veronica en recreatie-team de Flippers wonnen toernooi op NAKS-dag WHS sloot seizoen af met mat toernooi Kees Smits zorgde in Brabants elftal voor de gelijkmaker KAA BEE GEEN SLECHT IDEE Twee keer winst voor ZPC De Eendracht Tholen Eindstand Eendrachtcup junioren WHS 3 VIERDE IN RILLAND Keetie Hage weer nationaal kampioene [EVERS MODE BOETIEK^ Klaartje de Looze 8e Donderdag 24 juni 1976 EENDRACHTBODE 9 Ook tennisliefhebberij •S'CH'S' Theodorushaven, Bergen op Zoom tel.:01640-36910 VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Dc Sint-Annaiandse voetbalbestuurders kunnen er zelfs op een negende lustrumviering moeilijk over zwijgen, want hun grootste zorg met 4 senioren en 7 junioren- of pupillenelftallen is de nog altijd beperkte terrein accommodatie: 1 wedstrijd en 1 oefenterrein. Door een temidden van drukke beslommeringen toch uitgebreid aanwezig gemeentebestuur burgemeester en 2 wethbuders - werd de nood volop erkend en was er zelfs tot in Den Bosch toe aanporring voor een snelle realisering. Maar de subsidiemolen draait minder snel dan W.H.S. verlangens. Het valt te betwijfelen of men volgend jaar over die uitgebreide terreinaccommodatie kan beschikken. Overbodig wie of wat ook daarvan de schuld te geven. Ook al wil men dan wel eens op een rijtje zetten, dat Tholen, Sint Maartensdijk en Oud- Vossemeer wel over 2 wedstrijdvelden beschikt en dat uitgerekend die W.H.S.- ers juist in de hoogste klasse van het gemeentelijk voetbal spelen. Het 45- jarig bestaan kon toch worden gevierd, met gasten tot zelfs uit Barendrecht toe, een van de partners uit de afgelopen competitie. Zoals gebruikelijk op een jubileumviering: lovende woorden, jubilarissen in de persoon van een 40 jarig lidmaatschap Adriaan de Witte en een 15 jarig trainersverband N. de Frel. Ondertussen blijft het leer zes weken rusten. Het gehele ceremonieel werd voor de zoveelste maal verzorgd door de heer C. J. C. Boot, op dat gebied al eerder sporen verdienend, maar bovendien een trouw supporter van het eerste elftal uit Sint Annaland. Voorzitter M. Mosselman richtte zich met een Kees Smits van S.C. Stavenisse heeft zaterdagmiddag met een prachtige kopbal voor de gelijkmaker gezorgd in de wedstrijd tussen het Brabantse en 2Jjjeq>vse afdelingselftal. IJgt ^gebeurde na een halfuur in de tweede helft dankzij goed voorbereidend werk van Jaap Oudesluijs (S.P.S.) en Cor van Houdt (Tholense Boys). Smits kopte de voorzet van van Houdt in de rechter kruising. De Zeeuwen (een selectie van de zaterdag- en zondagelftallen) hadden na een 0-0 ruststand in de vijftiende minuut van de tweede helft de leiding genomen. Het Brabants elftal (alleen zaterdagvoetballers) had in de eerste helft wel meermalen druk uitgeoefend op het Zeeuwse doel, maar de verrassing ontbrak. Jan van der Vlies (Tholense Boys), Kees Smits (S.C. Stavenisse), noch de opkomende verdedigers Serien Noordijke en Jaap en Wim Oudesluijs (allen S.P.S.) slaagden erin een doelpunt te forceren. De inzet was nog vrij redelijk gezien het warme weer en de achterliggende competitie- en toernooi-wedstrijden. Na rust kwam Cor van Houdt (Tholense Boys) in het veld, terwijl S rie. Noordijke mocht rusten, r werd veel en lang gecombineerd, dikwijls ook naar achter, zodat de aanval en verrassing slecht uit de verf kwamen. Aantrekkelijker werd het na de 0-1 voorsprong van het Zeeuws elftal, toen counters voor gevaar zorgden. Kees Smits maakte tijdig gelijk, waarna goed keeperswerk van de Brabantse doelman een Zeeuwse overwinning voorkwam. Deze wedstrijd werd in Tholen gespeeld, waarmee tevens de rustperiode voor velden en spelers werd ingeluid. Gemeentewerken begint met het herstel van de terreinen. bijzonder welkomstwoord tot het gemeentebestuur, tot erevoorzitter A. J. Soeters en het 40 jarig lid Adr. de Witte. Hij was erkentelijk voor aanwezigheid van vertegenwoordigers der zuster verenigingen uit Sint-Maartensdijk, Tholen en Sint-Philipsland om tegelijkertijd melding te maken van een verhinderd voetbalfederatiebestuur, al was secretaris H. Dijkslag nog wel even komen aanwippen. Bloemetjes van de gemeente, van N.O.A.D., van de Thoolse voetbalfederatie en van het het erelid P. W. Goedegebuure uit Slikkeveer. Voorzitter Mosselman erkende moeilijk terug te kunnen duiken in de historie, enerzijds omdat notulen van de eerste 20 jaar verloren gingen, anderszijds omdat hij tot de latere W.H.S. generatie behoort. Overigens was aan de W.H.S. historie nog wat aandacht geschonken in een jubileumnummer van het clubblad. De heer Mosselman beperkte zich dan ook vooral tot de snelle groei na de vijftiger jaren. Een supportersvereni ging gaf met name het nodige duwtje voor jeugdformaties en trok een trainer aan, die in die tijd zuiver bedoeld was om junioren op te leiden. Het was de heer N. de Frel uit Bergen uit Bergen op Zoom, die zich 15 jaar geleden voor een grijpstuiver en noodzakelijk vervoer van en naar Bergen op Zoom aan de Sint- Annalandse voetbalvereniging verbond. Hij ging mee met het elftal, waarvoor hij speciale zorg droeg en dat elftal heeft het in grote lijnen, aangevuld met de ene talentvolle speler en vermindert met een andere, die door omstandigheden moest afvallen, tenslotte het landelijk tweede klas voetbal in Sint-Annaland gebracht. De heer Mosselman, die aan het begin van zijn speech de heer Adriaan de Witte, eertijds nog W.H.S. bode, had gehuldigd vanwege het 40-jarig lidmaatschap en de daarbij gebruikelijke speld had overhandigd, ging vervolgens wat nader in op de terreinaccommodatie, dat voor het bestuur grotere zorgen meebrengt dan het toch ook steeds in de gaten moeten houden financiële sector. Met zo'n groot aantal elftallen op anderhalf veld te moeten spelen betekent voor W.H.S. een teleurstelling. Wie of wat wel of niet te verwijten valt, feit is dat deze vereniging in dat opzicht een behoorlijke achterstand heeft in vergelijking met anderen en juist zo'n snelle ontwikkeling doormaakte. Vervolgens werd trainer De Frel op het matje geroepen om na lovende woorden een stereo-installatie aangeboden te krijgen vanwege het 15 jarig W.H.S. trainerschap en vanwege de aanvankelijk toch ook wel primitieve arbeidsvoorwaarden, waaronder hij zijn eerste Sint-Annalandse periode doormaakte. Burgemeester J. E. van Boeijen feliciteerde namens het gemeentebe stuur en wist dat een 45-jarig jubileum nog maar een tussendoortje is wat W.H.S. festiviteiten betreft. Men zal langzamerhand, zo vermoedde Tholens eerste burger, wel gaan denken aan een halve eeuw W.H.S. en dan zal er wel aan te pas komen. Niet voor niets.speelt men De seizoenafsluiting voor het derde seniorenelftal WHS uit Sint Annaland kreeg zaterdag in Rilland zijn beslag toen werd deelgenomen aan het toernooi, een prolongatie van vorig jaar, toen men er de eerste prijs weg sleepte. Dat was ditmaal anders, want WHS 3 verloor nu met 3-2 van Rozenoord en met 2-0 van FC Bergen. Het won van Rillandia 3 met 0-2 en kon tenslotte in de beslissing om de 4e en 5e plaats winnen van Apollo 3 met 2-1. meten uw keuken op plannen 'n voorstel monteren alles kompleet inkluslef apparatuur en staan ook daarné nog tot uw beschikking aanbouwkeukens in de hoogste klasse voor wat het Thoolse voetbal betreft. De burgemeester zei de jongste W.H.S. aanwinst - het dameselftal - kortgeleden in Tholen te hebben zien voetballen en dat bracht hem plezier, want men boekte winst op een elftal van elders. Een voetbalvereniging, die het geweldig goed doet. Die ook nog wel verder ontplooiingsmogelijkheden heeft. Als ik naga, hoe een aantal Sint-Annalanders bereid is in Tholen te komen tennissen, dan zullen er ter plaatse ongetwijfeld nog wel meer zijn voor die tak van sport en het minste wat men kan doen is een club te vormen, die tracht ook de nodige accommodatie te verwerven. Minder plezierig misschien voor de wethouder van financiën, maar een brede variatie op sportgebied is ook belangrijk voor een samenleving. In Sint-Annaland waar het verenigingsleven zo gemakkelijk gedijd moet zoiets wel haalbaar zijn, vond burgemeester Van Boeijen. Hij hoopte dat W.H.S. kans zou zien minstens hetzelfde niveau te handhaven en zo mogelijk de laatste zaterdagvoetbal trede te bereiken. Ere voorzitter A. J. Soeters ging nog wat in op het verleden, toen men bij Kooijman aan voetbal begon te doen met in de pauze schaapherder De Groen, tevens bode der vereniging aan de consumptietent met bier, limondade en kwatta. W.H.S., toen nog H.D.S. genoemd, kende een periode van een heel moeilijk begin met allerlei tegenstanders, met na enkele jaren grote opbloei in regionaal verband, met weer wat moeilijke oorlogsjaren, maar tenslotte een via de jeugd opgebouwd team, dat er mag zijn. Namens de zusterverenigingen werd het woofd gevoerd door de heer A. L. Hage uit Sint-Maartensdijk, die met name blij was, dat ook de W.H.S. doelman Wim Fase weer van de partij was, constateerde dat men na enige eilandelijke verwijdering weer doende advertentie IM ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM Voor de achtste keer heeft Keetie van Oosten-Hage uit Kloetinge het Nederlands kampioenschap wielrennen op de weg voor dames gewonnen. Opnieuw vreugde dus in Reijgerburgh te Sint-Maartensdijk en bij haar supporters, die in de loop der jaren wel wat aan haar successen gewend zijn. Wereldkampioene Tineke Fopma werd tweede. Keetie en haar zusters zullen op zaterdag 10 juli in de ronde van Sint Maartensdijk hun kwaliteiten tonen. Ze starten om twee uur voor 55 km, terwijl de Amaterus om k\yart voor drie 85 km gaan rijden. Start en finish dit keer op de haven. Men rekent weer op een goed rennersveld met o.a. de streekcoureurs. Bij de amateurs deed Thijs Fase op het zware Limburgse parcours ook mmeee ee aan de nationale titelstrijd. Hij reed echter de wedstrijd niet uit en daarmee was Fase niet de enige. In de 80 km lange ronde van Aardenburg werd Wim Evertse zevende en Thijs Fase achtste. In de sterk bezette 90 km ronde van Zuiddorpe, die als revanche voor de Nederlandse kampioenschappen wordt gezien, werd Thijs Fase vierde. Eveneens een vierde plaats was er voor Bram Geense in Oude Tonge. Hij dubbelde met negen man het peleton. In Prinsenbeek behaalde Bram een zevende plaats. Van de 70 gestarte renners reden er maar 30 de wedstrijd uit. De wethouder van sportzaken, de heer C. J. Moerland, aanwezig tijdens de receptie van het 45- jarig W.H.S. bestaan, liet de mondelinge felicitatie graag over aan de hoogste gemeentelijke vertegenwoordiger. Toch kwam hij aan de tafel met een goed idee. Hij had namelijk bijzondere waardering voor wat de 45-jarige Sint-Annalandse sportvereniging aan initatief had ontwikkeld om een westrijd te organiseren (Veronica-leiders) ten bate van het gehandicapte kind. Misschien, opperde de heer Moerland, is dit wel iets voor een jaarlijkse mogelijkheid. Laten de verenigingen zich eens afvragen of de Thoolse cup wat verouderd is, ook niet altijd aan wel spannende, maar sportieve verwachtingen beantwoord, omdat vooral het publiek zich rivalerend waar wil maken. Wat zou er dan als vervanging van dat gebeuren mooier zijn dan een selectie uit alle eilandelijke clubs, zonder alleen de besten, maar wel van alle clubs een evenredige aantal te nemen en tegen een partner zoals bijvoorbeeld een Veronica team of wat dan ook. De baten dan voor een Philadelfia. Ik vermoed, zo filosofeerde wethouder Moerland voor eigen verantwoording, dat het gemeentebestuur voor zoiets best jaarlijks een fraaie beker beschikbaar zou stellen. Graag doorgegeven aan de voetbalfederatie. was naar elkaar toe te groeien en overhandigde een envelop met inhoud, desnoods voor spelersaankoop, zoals de Smerdiekse voorzitter humoristisch besloot. Een vertegenwoordiger van de voerbalvereniging uit Barendrecht - van ver gekomen - wees er op, dat W.H.S. het enige elftal was, waaraan men in de tweede klas van het landelijk voetbal deze competitie drie punten moest prijsgeven. Dat was voor Barendrecht niet plezierig en toch moest de vertegen woordiger van die vereniging constateren, dat er prettige voetbal-ont moetingen waren geweest. Hij bood een wedstrijdbal aan, in de hoop dat komende ronde daarmee het Barendrechtse elftal drie punten op W.H.S. kan veroveren. Namens de dorpsgemeenschap sprak de heer J. C. Kooijman, die nog wel uit die beginperiode gebeurtenissen kon ophalen. Hij vond tenslotte dat de dorpsgemeenschap trots op zo'n vereniging mag zijn en daar ook volop achter mag staan. De Dorpsgemeen schapsvoorzitter A. J. Boogaard overhandigde in aansluiting op die woorden een plakboek om de W.H.S. historie in vast te leggen. Trainer de Frel zei in een dankwoord voor het ontvangen cadeau dat het wat merkwaardig zal aandoen voor een buitenstaander te horen, dat een trainer het bij een vereniging 15 jaar uithoudt en omgekeerd bestuur en spelers het zo lang met die trainer kunnen vinden. Hij schreef het vooral toe aan de soepelheid van het bestuur en meende dat aan die flexibiliteit menige nabuur een voorbeeld kan nemen. Het is in deze tijd heus niet eenvoudig bestuurder te zijn van een vereniging, die tweede klas voetbal speelt. Daar komt nogal wat voor kijken. De heer De Frel was van oordeel, dat ook in de toekomst bestuur, trainer, spelers en supporters zich dienen te richten op het standhouden van W.H.S. Die mogelijkheid blijft als iedereen dat ook voor ogen wil houden. Voorzitter Mosselman bracht tenslotte alle sprekers dank, was vooral erkentelijk de afvaardiging uit Barendrecht, die er wel heel veel voor over had om deze jubileumviering bij te wonen, dankte eveneens het gemeentebestuur voor aanwezigheid en felicitaties en wilde eindigen met wat trainer De Frel iedere W.H.S.-er had voorgehouden: alles te doen om inderdaad stand te houden. „De deelname aan deze eerste rijwiel avonddriedaagse in Tholen is een aanmoediging om dit volgend jaar beslist weer te doen". Burgemeester J. E. van Boeijen zei dat vrijdagavond in hotel Zeeland bij de prijsuitreiking van de door wielertoerclub de Fuik georganiseerde fietsdriedaagse. De burgemeester feliciteerde de organisatoren met het succes van de ruim 130 deelnemers en zei te hopen dat het een jaarlijks terugkerende happening wordt. Hij was blij aan secretaris J. J. Schot het Koninklijk besluit te kunnen overhandigen waarmee de Fuik Koninklijk is goedgekeurd. „Er staat nu niets meer in de weg om op het zonnige pad door te gaan. Hartelijk bedankt, want met uw geweldig werk hebt u veel mensen een plezier gedaan. U hebt bodies opgepept", zei de burgemeester. Hij reikte vervolgens de eerste groepsprijs uit aan de O.L.S. Ter Tolne, de tweede groepsprijs aan de C.N.S. en de derde groepsprijs aan dhr. Hilbron van de Waal B.V. Dhr. J. Quaak kreeg met zijn 77 jaar de prijs voor de oudste deelnemer. Dhr. P. en mevr. J. Kleppe (60 en 61 jaar) kregen de prijs voor het oudste echtpaar. De prijs voor de verste deelnemer ging naar de enthousiaste dames Verbogt en Maas uit Halsteren. Een speciale prijs was er nog voor Jan Neelen van de F.C. Brabantia uit Roosendaal. De prijs voor de grootste pechvogel was voor Jos Moeliker, die de eerste avond al een gat in z'n hoofd viel en toen bovendien nog een lekke band kreeg. De 7-jarige Anja Moeliker kreeg de prijs voor de jongste deelnemer. De aanmoedigingsprijs ging naar Arina Polseman, de enige deelneemster van de Eben Haezerschool De burgemeester hoopte dat zij volgend jaar met de hele klas terugkomt. Bestuurslid v.d. Velde sprak een dankwoord tot alle deelnemers en hoopte volgend jaar op 330 fietsers. Hij dankte de fa. Quist-Duine voor het leveren van de voorwagen met geluids installatie en de Waal B.V. voor de grote bezemwagen. Ook het Rode Kruis werd dank gebracht, evenals de politie, en de Waal, hotel Zeeland, Hopmans, de Bruin en Stella voor de bekers. Het weer op de woensdag-, donderdag en vrijdagavond was prima, zodat de 3 x 25 km. onder gunstige omstandigheden gereden werd door de polders van Poortvliet, Oud-Vossemeer, Scherpenisse en Tholen. Het was voor de eerste keer een hele organisatie, maar secretaris Schot had bij zeven ande e to r lubs het schema ongevraagd, zodat hij zich uitstekend voorbereid had. De veiligheid stond primair. Het Rode Kruis moest slechts enkele schaafwondjes behandelen. Ook de politie zorgde voor begeleiding. Vrijdagavond tegen negen uur werden de fietsers aan de Molenvlietsedijk feestelijk ingehaald met bloemen en muziek van Concordia. Met de majorettes voorop ging het door de stad naar hotel Zeeland voor de Leden van dc wielertoerclub de Fuik vrijdagavond bij de prijsuitreiking van de rijwiel avonddriedaagse voor de ploeg van de C.N.S. prijsuitreiking. Alle deelnemers kregen een herinneringsmedaille. De Fuik is van plan toertochten voor gewone fietsen te organiseren en mogelijk nog een avonddriedaagse. Voor de jeugd staan ook nog diverse activiteiten op het verlanglijstje. Wielertoerclub de Fuik doet zelf regelmatig mee aan toertochten. Zo staat voor 29 augustus de 200 km. lange Westerscheldetocht in Sas van Gent op het programma en op 19 september de 135 km. lange Mergellandtocht in heuvelterrein. De Thoolse wielertoer club de Fuik is dus volop actief. soecoot sooco Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijkerjurken Ruit-blouses Nappa jacks Alles van de beste merken Znivelstraat 17-21 Bergen op Zoom Soososccocoseooccoecoco ccoJl IM De adspiranten van de Eendracht verloren 5 juni in zwembad De Spetter in Tholen met 1-7 van Luctor et Emergo uit Vlissingen. Door enkele zieken kon men niet op volle sterkte aantreden. Ondanks die handicap zwom de Eendracht goed. Bij de heren ging het uitstekend. Ondanks hun goede combinaties moest echter de Eendracht ook in deze sportieve wedstrijd zijn meerdere erkennen in Luctor: 4-11. Op 12 juni kregen de adspiranten een pak slaag van De Krabben: 0-10. In de Zaterdag 19 juni werd op het terrein van de sportclub Stavenisse het laatste deel van het Eendrachtcup tournooi voor a junioren gespeeld. De weersomstandig heden waren nu minder gunstig dan in voorafgaande wedstrijden, maar het werd toch wel een geslaagd en c vooral sportief tournooi. De uitslagen waren in poul 1: Tholense boys - sps 1 - q 1. Vosmeer - Stavenisse 0.2 SPS - Vosmeer 0 - O.' Tholense Boys - Stavenisse 1 - 2 Vossemeer - Tholense boys 0 - 2 Stavenisse - SPS O - O Poule 2 WHS Smerdiek OO Tholense Boys - Smerdiek OO WHS Tholense Boys O2. Winaar in Poule 1 was Stavenisse, die uitkwam tegen de Winnar van Poule 2 Thplense Boys. De strijd eindigde onbeslist 22. Bij strafschoppen won Tholense Boys. De eindstand werd toen: 1 Tholense Boys, 2 stavenisse, 3 Smerdiek, 4 Tholense Boys, 5 SPS, 5 WH EN 7 Vosmeer winter hadden ze nog tegen de Bergenaren gelijk gespeeld. Bij de heren werd de wedstrijd in de derde periode door onvoorziene omstandig heden gestaakt. De Krabben stonden toen voor met 1-16. Aangezien de Bergenaren in het nederlaagtoernooi van de Eendracht toch niet boven De Warande kunnen komen, wordt deze wedstrijd niet overgespeeld. Zaterdag 19 juni speelde het damesteam van ZPC de Eendracht 2 2 gelijk tegen een ploeg uit Oud Gastel. Het jongensteam speelde ook leuk in zwembad de Spetter. De Thoolse jeugd had nog net genoeg conditie om de winst te pakken: 5-3. De meeste belangstelling ging uit naar het herentema, want nu speelde de Eendracht tegen een gelijkwaardige tegenstander. Of bij Oud Gastel ging het niet zo best, of de Thoolse heren hadden er zin in, want in de eerste periode stond de Eendracht met 6-1 voor. Ook de tweede periode AS voor de huisclub: 9 - 4, evenals de derde: 125. De laatste periode ging de Eendracht er nog even tegenaan 16—7. Ondanks de regen werd het toch nog zonnig voor ZPC de Eendracht. 26 juni 17.45 en 18.15 in zwembad de Spetter te Tholen de Eendracht tegen Dongenmond uit Dongen (5e klasse) toegang weer gratis. Klaartje de Looze uit Oud- Vossemeer I'S bij de Nederlandse atletiekkampioenschappen voor junioren b in Amsterdam achtste geworden op de 200 mm in 27.7 sec. bij de 80 m werd ze negende in 12.9 sec. waarbij ze het clubrecord van het Bergse Spado met een halve seconde verbeterde. Bij het verspringen werd ze tiende met 4.89 m. Het eerste toernooi van de sportver eniging NAKS in Sint-Maartensdijk is zaterdag volop geslaagd. Natuurlijk in de eerste plaats vanwege de uitstekende weersomstandigheden, maar ook vanwege de plezierige deelname, het enthousiasme en de sfeer. Alleen liep het programma wat uit, zodat ver- Niet op volle sterkte en zonder volle inzet, heeft WHS met een tournooi vanwege het 45 jarig bestaan tegelijkertijd het voetbalseizoen 1975/76 afgesloten. Een zesweekse (terrein) rustperiode volgt. De tegen standers waren van zodanig formaat, dat het best aantrekkelijke ont moetingen hadden kunnen zijn, maar slechts weinigen waren van plan er nog een goed kijkspel van te maken. Tweede klasser zondag Terneuzen spreidde met eveneens tweede klasser Sportclub Gastel nog de grootste wilskracht ten toon. Dat was oorzaak, dat eerste klasser SHO uit Oud-Beijerland weliswaar punten verzamelde, maar nergens bovenuit torende. De organi serende vereniging wenste het vooral zeer vriendelijk te houden en dat deed supporters wat in slaap sukkelen. De WHS-ers wisten het in elk geval te presteren, zonder de in Saarland ope rerende Nico Hage en de met vakantie elders vertoevende Ko Stoutjesdijk, om in de drie wedstrijden van 2 x een kwartier geen enkel doelpunt te scoren. Die doelpunten bleven ook overigens schaars en beperkten zich over de 6 wedstrijden tot 5 scores SHO en WHS bleven in de eerste speelhelft op 0-0, waarna een paar verdedigingsfouten de thuisclub een 2-0 achterstand en eind stand bezorgden. Terneuzen en Sportclub Gastel kwamen tot eenzelfde uitslag in het voordeel van een feller op de bal zittend Oud Gastel 0-2. De favorieten voor de beslissing waren toen al min of meer in de running en speelden vervolgens tegen elkaar: SHO en SC Gastel, rust- en eindstand 0-0. Daardoor bleef men elk op 2 punten staan en werd het voor de volgende uitslagen wat spannender. WHS speelde tegen Terneuzen en daarbij ging het als het ware reeds om de 3e en 4e plaats. Een kansrijker WHS in de eerste helft verzuimde te scoren. Tenslotte werd het 0-1 in het voordeel van Terneuzen. Vervolgens moest WHS het opnemen tegen SC Gastel en nu kon men zich niet zo maar meer gewonnen geven om geen blunder te maken tegen over SHO. Een wat boeiender duel met een op bal bezit spelend WHS en een door drukkend Gastel. De rust- en eindstand bleven echter rondom blank. Zou SHO er in de laatste wedstrijd in slagen boven Terneuzen te blijven, dan was de Oud-Beijerlandse formatie winnaar, maar die vlieger ging niet op. In feite waren de beste kansen nog voor Terneuzen, maar het bleef 0-0. Straf schoppen moesten daarna bepalen wie nummer 1 zou worden: Eerste klasser SHO of tweede klasser Gastel. De laatsten bleken serieuzer en wonnen de strafschoppen met 5-3. Einduitslag Oud Gastel 1, SHO 2, Terneuzen 3, WHS 4. Voorzitter M. Mosseman reikte de prijzen uit en vond de sportieve ontmoetingen belangrijker dan de uitslag, maar feliciteerde toch apart winnaar SC Gastel. Elke voet balier mag het nu wel geloven tot er eind juli weer gevraagd zal worden wat er in het nieuwe seizoen zal kunnen gebeuren. WHS gaat vrijdagavond in het dorpshuis dan eerst het 45-jarig bestaan vieren. De oudste voetbalclub op Tholen, die kans zag zich dat aantal jaren te handhaven. schillende ploegen voor de prijs uitreiking vertrokken waren. Even na zes uur reikte wethouder C J. Moerland de bekers uit en NAKS-voorzitter F.A.P.M. Baks de vaantjes. Ook de wethouder van sportzaken kreeg zo'n vaantje voor zijn medewerking. Haestinge was veranderd in een groot kleedlokaal, terwijl het wedstrijdsecre tariaat in een tent was ondergebracht, van waaruit men een goed overzicht had op de acht volleybalvelden. Via een geluidsinstallatie werden de deelnemers tijdig opgeroepen voor hun wedstrijd. In de recreatieve klasse volleybal waren er twee ploegen uit de streek: Thovo Sint-Maartensdijk en De Flippers Sint- Philipsland. Er werd een halve competitie gespeeld met twee sets per wedstrijd. De Flipper-Thovo eindigde in 15-12, 15-2 (30-14) en 15-3, 15-10 (30- 13). Thovo-De Flippers werd 12-15, 2-15 (14-30) en 3-15, 10-15 (13-30). De Flippers werden dan ook winnaar van dit toernooi met 10 punten voor en 2 tegen met een doelgemiddelde van 170 voor en 81 tegen. Tweede Voorwaarts uit Axel, dat eveneens 10 punten voor en 2 tegen had, maar een lager doel gemiddelde - 160-100. Derde was Thovo met 3-9, vierde DSV met 1-11. Dames 2e klasse: Het eerste damesteam van de organiserende vereniging Veronica ging met de eerste prijs strijken dankzij een puntental van 9-1 en een doelgemiddelde van 172-94. 2. DSV Dinteloord 3. Sic Pugno Bergen op Zoom 4. Diomedon Steenbergen 5. Voorwaarts 6. Veronica II. Heren 2e klasse: 1. Voorwaarts 2. Jeveo Hoogerheide 3. Olympus II Halsteren 4. DSV II 5. Veronica II. Heren le klasse: 1. Olympus 2. Asterix Bergen op Zoom 3. Diomedon 4. Veronica I met 3 punten voor en 7 tegen en 87 doelpunten voor en 131 tegen 5. Sic Pugno. Korfbal met demonstratie Korfbal was vroeger een veel meer beoefende sport in onze streek en nadat het lang van de Thoolse velden was ver dwenen, begon met Emergo in Sint- Maartensdijk de victorie. Daarom had Emergo zaterdag ook een demonstratie tegoed van de korfbalbond, waarbij Swift Middelburg en GKV Dordrecht hun kwaliteiten als landelijke eerste klassers lieten zien. GKV trok aan het langste eind en won. In het daaraan voorafgaande toernooi voor pupillen, adspiranten en senioren behaalde de thuisclub Emergo niet die resultaten als Veronica bij het volleybal. Men moest met de laatste plaats genoegen nemen, maar alle begin is moeilijk. Pupillen: 1. Swift I 2. Vios Willemstad 3. Zaamslag 4. Swift II 5. Kieviten Fijnaart 6. Emergo I 7. Emergo II 8. Emergo III. Adspiranten: 1. Volharding I Yerseke 2. Swift II 3. Zaamslag 4. Emergo 5. Luctor Terneuzen 6. Vios 7. Swift I 8. Volharding II. Senioren: 1. Luctor 2. Volharding 3. Zaamslag 4. Vios 5. Kieviten 6. Emergo. Bij deze korfbalwedstrijden traden de heren G. de Hond en W. Brevet uit Sint- Maartensdijk als scheidsrechters op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9