Plaatselijk nieuws f «Sa P0LLIE ZOON G. HEIJB0ER PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND GESLOTEN WEGENS VAKANTIE STAVENISSF 7 SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET NIEUW- VOSSEMEER SINT-PHILIPSLAND 2 EENDRACHTBODE Donderdag 24 juni 1976 w$sö»eer J|| PooRnft/frr^s\^KHHKVfH^ Taptoe Concordia De openbare bibliotheek Tholen maandag 5 juli heropend. Afscheid en welkom Prijs tekenwedstrijd 25.000ste zwemmer gepasseerd Zendapparatuur WUtü DESSO TAPIJT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Eendrachtrijders Tegen afrastering Jeugddienst A.W.A. de Looze VAKANTIE van 28 juni t/m. 9 juli. Oud papier Schoolreis Grootste schip 0p de fiets Twee kleuterleidsters stoppen van 28 juni t/m. 1 juli Doe-het-zelf-festijn Vroege serenade Nieuwe bezorger Oud papieraktie Op 28 juni burgemeester spreekuur houdt de geen Kleuterfeestdag Rommelmarkt en bazar Garage verbrand Schcol-dfscheidsavond Voor de zending Muziek voor bejaarden Benoeming Verkoping drogerij-goederen Smuldag Kaptein koopvaardij Zeeuws landschap met schor en slik Nieuwe wijkzuster Donor-avond Burgerlijke stand Verplaatsing Dekker NCVB over water Schoolactiviteiten Met brommer verongelukt lv'T 1 CIUT V^3 MNA JACOBA S=*£,y MAARTENSDIJK £T7T Concordia geeft zaterdagavond om half acht een taptoe op het speelplein aan de Hoogaarsstraat. Dit programma van de koninklijke muziekvereniging met drumband en majorettes zal ongeveer een uur duren. De muziekvereniging hoopt op goede belangstelling van de inwoners in deze nieuwe woonwijk van tholen. wordt in verband met opgetreden vertraging in de verbouwings werkzaamheden pas op Adv.I.M. Wethouder van onderwijs A. J. Scherpenisse heeft woensdagavond in Haestinge aan 21 geslaagden van de gemeentelijk -Mavo het einddiploma uitgereikt. Tevoren was er een gezamenlijke broodmaaltijd van leerlingen en docenten, 's middags om half vijf was er bovendien nog een sportontmoeting. Bij de diploma uitreiking waren ook de ouders aanwezig. Tenslotte namen de gediplomeerden met een feest afscheid van hun Mavo-periode. De door B en W benoemde nieuwe directeur van de gemeentelijke Mavo, dhr. J. v. d. Donker uit Heinenoord, heeft deze week het. Thoolse contact herhaald met een gesprek tussen wethouder Scherpenisse en de staf van de Mavo de wethouder van onderwijs bracht dank aan waarnemend hoofd H. Venekamp, die het laatste restje schoolwerk van 1975/1976 voor zijn rekening nam. Voor de per 1 augustus eervol ontslagen directeur G. van Trigt, die gedurende elf jaar bij het onderwijs op Tholen werkzaam was, is nog een afscheidsbijeenkomst gepland tijdens een B en W vergadering. De nieuwe Mavp-directeur v.d. Donker was blij met de kennismaking, zodat hij straks niet geheel zonder vooraf gelegde contacten zijn werk moet beginnen. Directeur J. C. Melse heeft op de Openbare Lagere school Ter Tolne de eerste prijs uitgereikt van de Rabobank- tekenwedstrijd. De gelukkige was Theo v.d. Velde uit kla klas 4. met zijn tekentalent werd hij een fiets rijker. Het zwembad de Spetter boekte vrijdag de 25.000ste bezoeker. Een record aantal bezoekers was er op dinsdag 8 juni: 1841. Op vrijdag 18 juni wérden de schooldiploma's gezwommen. Van de lagere scholen uit Tholen, Poortvliet en Oud- Vossemeer behaalden er 40 leerlingen een a en 45 een b-diploma. Zaterdag slaagden allen die niet in schoolverband examen deden voor het KNZB diploma: 8a, 20 b, 15 c, 4d. 3e en 4 f. bij de a-gediplomeerden was de 60-jarige mevr. Rossen de oudste deelneemster. Bij het moeilijkste diploma f, was de 13-jarige Jacco Jansen een van de geslaagden. Alles bij elkaar een mooie oogst van het voorzeizoen. De bedoeling is 25. 26, 27, 28 augustus een zwemavondvierdaagse te houden met 500 m zwemmen per avond. Bij de finale is er barbecue. De politie had een vermoeden dat er door de heer D. met zendapparatuur werd gewerkt. Een onderzoek bewees de juistheid daarvan. De apparatuur werd in beslag genomen en tegen de amateur proces verbaal opgemaakt. Oud Vossemeer Tel. 01667-365 adv. IM Drie jaar na de oprichting van de rijwiel- en toerclub de Eendrachtrijders heeft dhr. W. Spikker zich om studieredenen als voorzitter moeten terugtrekken. De leden konden op een vergadering in cafe Saparow nog geen nieuwe voorzitter verwelkomen. Wel werden twee nieuwe bestuursleden benoemd: V. Keyzers en J. v. d. Heyden. P. Roggeband, W. Duran en A. Burghout bleven in het bestuur De diverse taken zullen nog worden verdeeld. Voorzitter Spikker vond het jammer dat hij niet meer voldoende tijd heeft voor zijn hobby. Samen met mede initiatiefnemer Roggeband zette dhr. Spikker zijn stempel op de Eendrachtrijders. Besloten werd. maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 augustus de jaarlijkse avond rijwieldriedaagse te houden. Van elk 20 km in verband met de ronde van Tholen werd een wedstrijd verscho verschoven van 14 naar 21 augustus. De sluitingswedstrijd is op 4 september via het opzetten van een loterij wordt geprobeerd aan de nodige gelden te komen. Voorzitter Spikker was verheugd zowel sportief als financieel een gezonde vereniging achter te laten met 40 leden. Met de avonddriedaagse, rolleravond en wecstrijden heeft de vereniging zich een plaats in de gemeenschap veroverd. De eendrachtrijders geeft de liefhebbers bovendien wekelijks gelegenheid via trainingsritten de conditite op peil te houden. Een Belgische autobestuurder kwam deze week toen hij onder de molen passeerde in een slip en vloog tegen een aangrenzende afrastering op. Er was schade aan de voorkant en aan het rechterspatbord van de auto. Sipke van der Land, bekend van radio en T.V., is zondagavond om zeven uur de voorganger tijdens de interkerkelijke jeugddienst in de N.H. Kerk Het thema is "Sta je sterk". Medewerking verlenen het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droogers- Vogel, organis A. Ridderhof en de trompetitsten Piet Idderhof en Rien Vos. leder is weer van harte welkom Waarneming: Dr. Padt, tel. 01662-400, spreekuur voor dringende gevallen: om half 12. Medicijnen afhalen van half 5 tot l 5 uur. Adv.I.M. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag 4800 kg oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. De school met de bijbel heeft maandag en dinsdag zijn jaarlijkse schoolreis gehouden. Maandag gingen de drie hoogste klassen naar Zuid Holland, waar Den Haag het hoofddoel was. Madurodam, Panorama Mesdag, de pier en het strand van Scheveningen en de speeltuin Drievliet in Rijswijk waren hier de bekende attracties. Op de TERUGWERD WERD IN Fijnaart nog gegeten. Dinsdag gingen de drie laagste klassen naar het Dolfinarium in Scharendijke. Vervolgens ging het naar de Efteling in Kaatsheuvel. De laatste stop was in Bergen op Zoom. Vrijdagmorgen liep het grootste schip de Sint- Annalandse haven binnen: de 3120 ton metende duwbootcombinatie van Riemsdijk II met een duwboot uit Duitsland. Hiermee werd ten behoeve van de dijkversterkingen mijnsteen aangevoerd in opdracht van de handels- en transportonderneming Emmerzaal B. V. Dit bedrijf is van plan zelf ook zo'n duwboot aan te schaffen. Daarom werd alvast een proef genomen, wat slaagde. Er deden zich geen problemen voor zodat dergelijke grote schepen in het vervolg ook de Sint-Annalandse haven kunnen aandoen. Dinsdag was de duwboot gelost. Het vervoer van mijnsteen voor de dijkversterkingen bij Sint-Maartensdijk duurt nog ongeveer veertien dagen. De Plattelandsvrouwen hebben woensdagmiddag een fietstochtje gemaakt naar de Elvina in Sint- Maartensdijk. De dames werden gastvrij ontvangen door de cheffin en het was erg interessant te zien hoe de japonnen in elkaar worden gezet. Daarna ging het richting Gorishoek, waar in café- restaurant de Zeester wat werd gedronken. Tot slot werd er nog een partijtje midget-golf gespeeld op camping De Pluimpot. Niet alleen voor 54 kinderen zit de kleuterschooltijd erop, maar ook voor de leidsters Ffancien Burgers- Reijngoudt en Annie Vooys, tenminste wat de Sint-Annalandse periode betreft. De eerste gaat na eind september een blijde toekomst tegemoet en hoofdleidster mej. J. de Rooy hoopt dat ze nog eens als invalster zal optreden. Juffrouw Vooys is benoemd tot hoofdleidster in haar woonplaats Katwijk aan Zee. zodat ze na bijna drie jaar Sint-Annaland gaat verlaten. Het schoolbestuur heeft de taak na de vakantie voor twee nieuwe kleuter leidsters te zorgen. Men hoopt dan ook het nieuwe meubilair ontvangen te hebben, zodat de 39 verwachte nieuwe leerlingen een geweldige ontvangst krijgen. De indeling in klassen wordt Tijdschriftenverkoop blijft dus in de weekeinden dóórgaan. Boek- en Kantoorboekhandel SINT ANNALAND Alle soorten schoolagenda's zijn binnen. U kunt alle studieboeken bestellen. Het gehele jaar door alles voor elke school. advertentie IM zodanig gewijzigd dat klas 1 allemaal oudere kleuters krijgt, klas 2 oudere en jongere en klas 3 alleen de jongsten. In tegenstelling tot de huidige gang van zaken, houdt men dus niet meer de gehele kleuterschoolperiode dezelfde leidster. Hoofdleidster mej. de Rooy wijst in de laatste schoolkrant voor de vakantie op het belang van de samenwerking tussen school en ouder. R.S.M. de ouders dienen belangstelling te hebben voor het werk van hun kinderen en de contactbijeenkomsten ook daadwerkelijk te benutten. Dat mag de titel wel zijn van een bericht, wanneer leerlingen van een school het presteren de ouders een geweldige avond te bezorgen. Het was al tijdens de ouderavond in februari van dit jaar, dat het,hoofd van de openbare lagere de Casembrootschool, de heer G. v.d. Broek aankondigde, dat men van de traditionele ouderavond wilde afwijken door in die winterbijeenkomst de strikte schoolzaken af te werken en later een ontspanningsavond te organiseren van kleuter en leerlingen voor de ouders. Dat gebeurde afgelopen maandagavond in het dorpshuis. Een reusachtige belangstelling van ouderlijke zijde en daardoor een propvolle verenigingszaal. Die opkomst was niet zo verwonderlijk. De eigen kinderen (leerlingen) zuden immers het het programma verzorgen. Dan zijn de ouders ook bereid op te komen. Om niet met het negatieve van deze avond te moeten besluiten, moet er eerst wel op gewezen worden, dat de dorpshuis-beheerscommissie - zeer recent geinstalleerd - als eerste taak heeft aan te dringen op een goede geluidsinstallatie. Het huidige ook maandagavond noodwendige gebruikte apparaat bereikt niet degenen, die even over de helft van de zaal een zitplaats kregen, laat staan zij die achterin met een zetel genoegen moesten nemen. Een goede versterker en een paar luidsprekers achterin de zaal is geen overbodige luxe in het Sint-Annalands dorpshuis. Het was maandagavond ook vrijwel het enige mankèment, waaraan niemand van de aanwezigen schuld kon hebben. Verder was het inderdaad een grandioos doe-het-zelf-festijn. Die lofuitingen kwamen er niet alleen via het applaus van de aanwezigen, voornamelijk ouders. Ook wethouder A. J. Scherpenisse stond als het ware met zijn oren te klapperen over wat die jeugd deze avond wist te bieden. Van de eerste tot de hoogste klas. Men moet, zo veronderstelde de wethouder van Onderwijs, wel weken van tevoren bezig zijn geweest aan dit programma. Hoe dan ook, mijn compliment. Ook voor de gewed ig grote belangstelling van de ouders, die 3000 loten kochten en daarmee alle onkosten konden bestrijden. Dat was de wethouders reactie. Weinig minder enthousiast bleek de voorzitter van de plaatselijke dorpsgemeenschap de heer A. J. Boogaard. Hij wilde grif toegeven in de eerste plaats in het dorpshuis present te zijn geweest, om te horen wat op muzikaal gebied werd gepresteerd. Hij verzekerde ons echter van het gehele programma volop te hebben genoten. Voor herhaling vatbaar, was zijn conclusie. Het resultaat van het geheel moet voor schoolhoofd van de Broek en zijn staf ongetwijfeld genoegen hebben opgeleverd. De moeite van voorbereiding volop waard, want al deden de leerlingen het, er was uiteraard wel richtinggeving en leiding bij nodig. Naar ons gevoel behoeft men nooit bezorgd te zijn, als men kinderen iets zelf laat doen, waarvoor ze ook enthousiast zijn. Dat waren ze al volop bij de repetities en het jeugdig enthousiasme bereikte maandagavond een hoogtepunt. ,,Dat had men nu eens zelf versierd." Misschien wordt de enige zorg voor de staf of iets dergelijks nu wel elk jaar mogelijk zal zijn. Voorlopig van later zorg. De eerste klas begon na het welkomstwoord tot de aanwezigen met het toneelstuk „kabouter Pannetje." Dit „Pannetje" was de kok van het dorp. Hij kon geweldig koken, bakken en braden, hij had ook de mooiste en langste baard en was daar trots op. Het nadeel was echter, dat er telkens nogal wat haren in de soep terechtkwamen. De baard werd weggetoverd. Wat kabouter Pannetje deed om die baard terug te krijgen werd kostelijk door de kleinsten van de lagere school opgevoerd. Bewondering was er bij de aanwezigen vooral omdat decor en costuums ook door de leerlingen van de eerste klas zelf waren gemaakt. Dat was trouwens bij het gehele programma het geval inclusief de fraaie omslag van het programma-boekje. Vooral die zelfwerkzaamheid maakt het grote resultaat. Vervolgens was er een soort musical, toen leerlingen van 3 en 4 lieten zien en horen hoe een wereldreis verliep. De bezochte landen werden met zang en muziek of dans getypeerd, zoals Duitsland, Engeland, Spanje, Bulgarije, Israël. China, Frankrijk, Amerika en Rusland. De tweede klas bracht het toneelstuk „Het domme uiltje". Dat uiltje was verdrietig omdat het zo dom was, maar het mocht toch naar de uilenschool en trof daar een nog veel dommer meester aan. Via de hoofdrolspelers en een koortje kwam het allemaal nog goed terecht. Vervolgens was daar de boeiende kwis tussen twee teams uit klas 5. Maar dan ook teams compleet met supporters en zelf straatmuzikanten. De zesde klas had de voordracht „De wonderdokter". De inhoud van het verhaal werd in drie schetsjes op de planken gebracht. De wonderbaarlijke geneesmethoden van de plaatselijke dokter, maar ook zijn paardenmiddels. Een 8ste programmapunt bracht zang met slagwerken en ritmegroepen, terwijl tenslotte een viertal leerlingen, tevens adspiranten van „Accelerando" voor een stuk muziek zorgden dat er best mocht zijn. Vanzelfsprekend bij toneel, zang en muziek uiterst en minder begaafden, maar niemand zonder uitbundig, jeugdig enthousiasme. Dat vooral bezorgde de ouders en genodigden een fijne avond. Vanwege vakanties ih komende week gaat de Koninklijke Fanfare ..Accelerando" reeds komende zaterdag een muzikale rondgang maken als een vroeg muzikaal huldeblijk voor de verjaardag van Prins Berhhard. Je kunt het maar gehad hebben. Start omstreeks 7 uur. Na een periode van 5 1/2 jaar krijgen de abonnees in Stavenisse vandaag voor de laatste keer de Eendrachtbode van mej. L. de Vos. Ze moet er een punt achter zetten vanwege huwelijk en verhuizing naar Poortvliet. Hopenlijk ook namens u willen wij haar danken voor de goede bediening van de E.B. abonnees in Stavenisse. Nico Nooy, Voorstraat 27, telefoon 411 is haar opvolgster. Hij zorgt vanaf 1 juli dat u de E.B. elke donderdag in de bus krijgt. Ook voor nieuwe abonnees en advertenties kunt u daar vanaf heden terecht. Juniorleden van de sportclub Stavenisse haalden dinsdagavond 2370 kg. oud papier op ten bate van de kas. Vrijdagavond 25 juni wordt materiaal ingezameld voor de te houden rommelmarkt. I.M. I X - De laatste schooldag op de Chr. kleuterschool was voor de Benjaminnen zeker de moeilijkste niet. Vooral niet omdat ook nog de verjaardag van de juf werd gevierd en 18 leerlingen afscheid namen. Traktaties, spelletjes en poppenkast plus een gegezamenlijk eten maakten het reuze gezellig. ,s Avonds was er het eigenlijke afscheid in tegenwoordigheid ook van ouders en oudercommissie. Hoofdleidster mevr. J. Scherpenisse- Hage opende na het zingen van Ps. 103: 1 met gebed en vertelde de gelijkenis van de wijze en dwaze maagden. Attraktief waren vervolgens de schetsjes van de kinderen onder de titel: Wat wil ik worden. Daarna waren de ouders via dia's getuige van de gemaakte excursie. De schoolverlaters kregen een groepsfoto als herinnering aan hun kleuterschool tijd. Het personeel een dankwoord en tenslotte de samenzang Ps. 134: 3 en dankgebed. Zaterdag 26 juni houdt Euterpe op de Markt een bazar met de gebruikelijke attrakties, maar ook een rommelmarkt in de morgenuren. Er is zelfs een kleurenfoto te koop van „Smalstads Blaaskapel". Donderdagmiddag ging in korte tijd de houten garage van de gemeente, die was gehuurd door de heer G. Lindhout in de Oudestraat, in vlammen op. De brand is waarschijnlijk ontstaan nadat kinderen met vuur speelden. Dank zij een snel ingrijpen van de brandweer werden percelen bewaard, waaronder de graanopslagloods van molenaar W. Robbe. De schade wordt op een zesduizend gulden geschat. De Smerdiekse brandweer ging het vuur te lijf, geassisteerd door het korps uit Stavenisse met 6 stralen. Het publiek ontbrak niet. Door .16 leerlingen van de Juliana van Stolbergschool werd afscheid genomen tijdens een bijeenkomst waarbij ook de ouders aanwezig waren, evenals personeel en oudercommissie. Voorts ook de bestuursleden L. J. Koopman en J. Kaufmann. Na opening door hoofdonderwijzer Goedhart vertelde hij uit de Bijbel over Samuel. De leerlingen droegen gedichten voor en zongen enkele liederen. Na een traktatie in de pauze was er een kwis tussen ouders en leerlingen. De oudere generatie trek aan het langste eind. Vervolgens werden de rapporten uitgereikt en was er het afscheidswoord door het hoofd der school. Omgekeerd kwamen ook de leerlingen aan bod en hadden als afscheidsgeschenk een dwerggeitje. Voorzitter Koopman feliciteerde de scheidende leerlingen met deze basis schoolafsluiting en hoopte dat ook het verdere onderwijs nut mocht afwerpen. Elke scheidende leerling kreeg een Bijbeltje en gedenkplaat. De heer Koopmandankteverder óudercommissie en personeel voor de inzet in dit nu afgelopen cursusjaar. Het personeel werd een geschenkbon overhandigd. De 'A.V.O. bijeenkomst werd besloten met het zingen van Ps. 119: 17 en dankzegging door voorzitter Koopman. De leerlingen van de Juliana van Stolbergschool hebben dit cursusjaar 1467,72 geofferd voor de zending. De kleuterschool „Benjamin" vulde dit bedrag nog eens aan met 360,-. Door Smalstads Blaaskapel werd in Sint-Maartenshof een Beiers concert gegeven. Bewoners en omwonenden waren in grote getale naar de recreatiezaal gekomen. Directrice zr. Koole vond de medewerking van de blaaskapel zeer plezierig en ook de aanwezigen waardeerden volop de gebrachte nummers. Het was voor de tweede maal dat de kapel in hun nieuwe uniformen voor het voetlicht kwamen. Onder de aanwezigen in Sint-Maartenshof werd een collecte gehouden voor de kapel. Ing. H. Zevenhuizen van Goedhart B.V. is lid van het Branchebestuur koeltechniek van de vereniging voor de Metaal- en de Elektrotechnische Industrie F.M.E. In Het Holland Huis is woensdag in aanwezigheid van notaris mr. W. Loof uit Tholen een publieke verkoping gehouden van goederen van de gesloten b.v. Drogerij Marknesse. De verkoping gebeurde door het Amsterdamse taxateursen makelaarsbedrijf de Vlaming en Backer B.V. De verkoper had een rijke ervaring, want alles ging razendsnel met een speciaal woordgebruik. De zaal was goed bezet, maar de belangstelling was toch niet overstelpend. Een pleziervaartuig ging voor 20 mille weg. Volgens ingewijden waren de prijzen niet hoog. De meeste kopers kwamen van buiten Tholen. Het was xeer smullen geblazen voor de kleuters van de Chr. kleuterschool op de laatste schooldag. De moeders bakten ijverig pannekoeken en het kroost wist er wel raad mee. Na lange tijd afwezigheid kon ook de hoofdleidster weer van de partij zijn. Zeventien kleuters namen afscheid. Ze overhandigden de drie jufs een leuk cadeau. f vernield en ook de auto had schade. De politie was er vlug bij om een onderzoek in te stellen. Onze oud-dorpsgenoot W. de Ruiter maakte een mooie promotie door op thans 32-jarige leeftijd te worden bevorderd tot kapitein bij de koopvaardij. De heer de Ruiter woont thans in Tholen en genoot zijn opleiding aan de Zeevaartschool te Vlissingen. Hij is nu ruim een jaar in dienst bij de firma Vroo en Co. Provinciale Staten hebben vrijdag een bedrag van 2,5 ton van het Ontwikkelingsfonds naar het Natuurbeschermingsfonds overgeheveld. Waardoor de stichting Zeeuws Landschap in staat wordt gesteld 147 hectare dijk, schor en slik op Sint-Philipsland aan te kopen. De bestemming wordt natuurgebied. De 21-jarige mevrouw M. Verwijs- Everaers is door het groene Kruisbestuur ter plaatse per 1 juli benoemd tot wijkzuster van Sint- Philipsland en Anna Jacobapolder. Mevrouw Verwijs gaat in haar geboorteplaats in dit dienstverband werken, nadat ze vorig jaar de verpleegsteropleiding voltooide in het Diaconessen ziekenhuis te Dordrecht. Het bestuur van het Rode Kruis heeft voor vrijdagavond weer een bloedafname georganiseerd in de bovenzaal van „De Druiventros". Iedere inwoner tussen de 18 en 65 jaar, die een goede gezondheid geniet krijgt de kans een medemens te helpen door het afstaan van een halve liter bloed. Het bestuur hoopt dat weer velen donor zullen zijn. Overlijden: Johanna C.C. de Wit, wed. v. G.H. de Jongh, oud 74 jaar; Johannes A. Prins, echtgenoot van J.Fr. Clemens, oud 87 jaar; Cornelia Kramp, wed. v. J. Schilperoord, oud 82 jaar; Dionijsius C. Sweere, oud 59 jaar. Huwelijksaangiften: Johannes P.F. van Geél. 24 jaar, bankwerker en Cornelia E.C. Wijmans, 21 jaar, bankbediende. Huwelijken: Gerardus S.N.M. Merkx, oud 25 jaar, elektricien, Raamsdonk en Anna M.C. Cools, oud 24 jaar, onder wijzeres, Nieuw-Vossemeer. S.G.P.-raadslid J. C. Bevelander heeft maandagmiddag zijn waardering uitgesproken voor de verplaatsing van het landbouwmechanisatiebedrijf K. C. Dekker van de Smidsstraat naar de Paasdijkstraat. Hij vond dit een goede oplossing. V.V.D.-Raadslid J. L. van Gorsel had graag gewild, dat bij deze wijziging van het bestemmingsplan ineens de loods van Cebeco was betrokken. Burgemeester J. E. van Boeijen antwoordde dat B. en W. al een beetje op een wankel evenwicht zaten met deze uitbreiding van het industrieterrein. Om niet meer moeilijkheden met de Provinciale Planologische Commissie (P.P.C.) te krijgen wilde hij het terrein waarvoor nu het bestemmingsplan wordt gewijzigd, niet uitbreiden. Op de laatste vergadering van dit seizoen in ,t Ouwe Raed'uus hebben de leden van de N.C.V.B. voorlichting gekregen van de watermaatschappij zuidwest Nederland (W.M.Z.). Aan de hand van dia's en een film werden de dames geinformeerd over de winning, zuivering en het transport van water naar de verbruikers. Op 21 september wordt het werk hervat, waarbij mej. Looij uit Vlissingen dia's over Israel zal vertonen. Leerlingen van de drie hoogste klassen van de school m,et de Bijbel hebben vorige week dinsdag een reis naar Dinant gemaakt. Het weer was goed, zodat de kinderen met de vele attracties een gezellige dag hadden. Op de thuisreis kregen de leerlingen in Bergen op Zoom nog patat-frites. Na een zeer geslaagde dag kwam de bus tegen kwart voor tien weer in Poortvliet. Vrijdagavond hadden de veertien zesde klassers een feestelijke afscheidsbijeen komst in de kantine van dhr. D. Mullié. Voor de 14 schoolverlaters komen 13 nieuwe leerlingen terug. Dinsdagavond omstreeks negen uur stak de 18-jarige Lian Verwijs met bromfiets vanuit het dorp komend de Rijksweg over, toen daar richting Anna- Jacobapolder de autobestuurster mevr. v.d. H. passeerde. Het meisje werd met haar voertuig geschept, maar kwam er met wat flinke schaafwonden goed af. Haar bromfjets was wel grondig Stemmen ran MISSER VAN HET JAAR 4. U vroeg mijn reactie, Hr. Barend regt uit St. Annaland, op uw schrijven in de rubriek Stemmen van lezers. Persoon lijk bent u voor mij een onbekende, doch niet onder deze rubriek. U had dan wel een ander adres. Inderdaad heb ook ik, net als u, tot mijn spijt vaak moeten constateren dat vaak beslissingen worden genomen over iemand zonder rekening te houden met psychologische gevolgen van betrokkenen. Of de democratie altijd ten volle tot uiting komt, hoeft ook geen vraag te zijn. Maar toch is de gewone man, zoals u dat noemt, vaak te gemakkelijk van opvatting en laat de beslissing aan anderen over. Welke vereniging of organisatie krijgt nog 10% van haar leden op een vergadering waar belangrijke beslissingen worden genomen en waar men dan toch de volle inspraak heeft? Jammer, maar wel een feit. Inderdaad wordt men al gauw lastig of koppig ja zelfs communistisch genoemd, als men voor zijn recht opkomt, en tracht men de geuite mening voor kennisgeving aan te nemen. Ook wij achten het niet uitgesloten dat straks Scherpenisse van de regen in de drup komt met een waterzuiverings installatie, maar hier zal nog niet het laatste woord over gesproken zijn en geschreven, hopelijk wel inspraakmogelijkheden. Ja. de Nederlandse wetgeving is zeker bijzonder ingewikkeld en voor meerdere uitleg vatbaar. Maar hij biedt aan 900 alleenwonenden de mogelijkheid om nog ruim 71 gulden te verdienen door een berichtje te doen naar het Water schap. Maar u krijgt het wel eerst in de bus, mogelijk werd het automatisch af geschreven, maar thans hebben het 100 streekbewoners weer terug. Dank voor de tip. Zeker zijn er in onze maatschappij nog ^vel mensen wiens ja ja is en hun neen neen. Weth. Koopman is zeker één van hen, dat wordt door vele anders denkenden dan ook vaak erkend. Op ons schrijven in het streekblad hebben wij nogal wat reacties gehad, meestal positief, maar niet vah degenen waarvan wij het wel zouden verwachten. Het schijnt ongebruikelijk te zijn in het openbaar te reageren of zelfs persoon lijk. Mogelijk is het schouderophalend voor kennisgeving aangenomen of heeft men indirect gereageerd? Hoewel het niet mijn bedoeling is wekelijks onder deze rubriek te ver schijnen, heb ik toch gemeend Hr. Barendregt aan uw verzoek te hebben voldaan. Dank aan de redactie voor de ter beschikking stelling van de ruimte. J.M. de Graaf, Jac. v. Beierenstraat 54 St. Maartensdijk. Voor zondag 27 juni 1976. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. Groen 6.30 u. ds. J. Blom. Sint Maartensdijk GEREF. KERK 9 en 5 u. ds. W. A. Krijger, Wierden GEREF. GEMEENTE 10 en" 6.30 u. ds. G. Mouw 2.30 u> leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. Hoffman, Bergen op Zoom R.K. KERK za. 26 juni 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK, 10 u. dhr. Hoogerbrugge, Poortvliet 7 u. jeugddienst met Sipke van der Land GEREF. KERK 10 u. ds. J. Firet, Dordrecht 7 u. jeugddienst in N.H. kerk CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. D. J. van Dijk, Woudenberg GEREF. GEMEENTE 9.30. 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. P. Vermaat, Vlaardingen 6 u. nog onbekend OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30 (Bev. lidmaten), 2 en 6 u ds. A. v.d. Meer N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. A. de Bruin 7 u. ds. G. J. Voortman, Oud Vossemeer R.K. KERK za. 26 juni 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekkerland 2.30 u. dhr. N. H. Groen, Herkingen GEREF. GEMEENTE 9.30 u. (openb. belijdenis), 2 u. (H.D.) en 6.30 u. ds. G. Karens, Opheusden POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. ds. W. A. de Groot, St. Anthoniepolder 6 u. ds. J. E. de Groot, Neerlangbroek GEREF. KERK 10.30 en 2.30 u. ds. W. A. Krijger, Wierden GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst wo. 30 juni 7.30 u. ds. A. Bak, Boskoop SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. E. de Groot, Neerlangbroek GEREF. GEMEENTE do. 24 juni: 7.30 u. ds. A. Moerkerken, Nw. Beijerland zo. 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dokter Padt). Dr. E. N. Mellema, Tholen, tel. 01660 2377. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk en Scherpenisse (pat. dokter van der Bel). Dr. J. M. van der Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666 - 2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer: Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676 - 545. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Zr. Krijger. Oud-Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665 - 2756. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr. u. vr. 18.30-19 u„ zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 I AMBULANCE RODE KRUIS: 01666 - J 2954 I WEEKEND AUTO HULPDIENST: 01640 - 40888 STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers P.Z.E.M. buiten kantooruren 01184 - 19191 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland zitdagen: elke 2e en 4e maandag v.d. mnd. van 9-12 u. gemeentehuis Sint- Maartensdijk. HOOGWATERSTANDEN Van 25 juni t/m 1 juli. vrijdag 25 2.07-14.41 zaterdag 26 2.57-15.25 zondag 27 3.36-16.04 maandag 28 4.16-16.42 dinsdag 29 4.56-17.19 woensdag 30 5.34-17.55 donderdag 1 6.14-18.29 zondag 27 juni nieuwe maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2