Ten Ankerweg wordt plezierige kom-verbinding SRV&HEINEKEN ^A/éér een hardstikke-stikke- stikke goed Pfaff-bericht: honderd gulden korting op de Pfaf f 204. Een lichtgewicht in moderne vormgeving. PFAFF V. J Lof voor ontwerp gemeentewerken KAA BEE Finale d.j. concours de Pluimpot Scherpenisse W. RIKKEN B.V. Rode Kruis prijzen in Poortvliet en Sint-Maartensdijk Prima organisatie Olympia Tholen op jeugddag Zebra Kijkdag fietsen en bromfietsen Inleveren vuurwapens PFAFF NAAIMACHINEHUIS Donderdag 17 juni 1976 EENDRACHTBODE 9 ESLAAGD.... DUS GEFELICITEERD Via Parksingel Bushaltes Zeebrapad Containers Fietspad Poortvliet-Sint Annaland VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD BERGEN OP ZOOM De oude Thoolse Rondweg kan inclusief voor de bewoners van Ten Anker een plezieriger wonen worden. Geen wonder dat de al eerder aangekondigde reconstructie in de commissie Openbare Werken dinsdagavond een goed onthaal kreeg. Het definitieve ontwerp had de directeur de heer P. A. Boot op het bord geprikt. De belangstelling van de Oude-Rondweg-bewoners was overigens minimaal, want slechts twee personen uit die buurt bezetten de publieke tribune. Er is haast bij uitvoering van dit werk, zeker bij goedkeuring daarvan, want een Rijkssubsidietoezeg ging kwam binnen in het kader van werkgelegenheid. Het object kan dus in D.A.C.W. verband worden uitgevoerd. Met blijvend een A vanaf Schakerioo tot aan de verkeerslichten rijwielpad, met verderop groenstrookjes, bomen, met ook wat blikwerk op de parkeerstroken, maar met het als geheel toch vriendelijker aanblik. De dienst Gemeentewerken kwam er dinsdagavond ook zegevierend uit. Dat is haar gegund, het ontwerp verdiende dat compliment. Ook commissie-voorzitter L. J. Koopman kon zich in de handen wrijven met een zo gering aantal bezwaren. Veel bezwaarlijker zou het immers zijn geweest, als de commissie het ontwerp had gekelderd met daarbij de kans dat de subsidiepot aan de Thoolse neus voorbij zou zijn geg aan. Er was geen reden toe. Wel een nog wat kritische commissie-noot rond bushaltes, rond een doorgaand rijwielpad via de Parksingel en een niet verlengd rijwielpad bij de Kruittoren. Vraagtekens, die toch geen definitieve instemmingbelemmerden. Anderszijds toch wel begrijpelijke vragen, maar op basis van het geheel was de verdediging van het ontwerp niet zo moeilijk. De verkeerslichting- omgeving, het kruispunt Molenvliet blijft het wat kritieke, blijft ook het centrale punt voor fietsers, brommers, voor bus in- en uitstappers. De dienst Gemeentewerken kon niet over dit centrale punt heenlopen, maar had wel gepoogd juist dat knelpunt zo aantrekkelijk mogelijk op te lossen, terwijl men voor het overige van de Ten Ankerweg en de Singel een wat bebouwde kom-achtiger aankleding had kunnen maken. Het was dinsdagavond het enige agendapunt van de commissie Openbare Werken. De heer P. van Schetsen (P.v.d.A.) vond het onderwerp in feite belangrijk genoeg om er een hoorzitting voor te houden, maar erkende tegelijkertijd openhartig, dat de belangstelling van de omwonenden toch maar minimaal was. Er had aan publiciteit nog wat meer gedaan kunnen worden, vond dhr. van Schetsen, als de pers kennis van dit ontwerp had kunnen krijgen. Dan waren wellicht wat meer mensen warm gemaakt om in de warme raadszaal te verschijnen. ,.Dat komt nog wel," veronderstelde het medelid, de heer M. van Damme (V.V.D.), ,,als de nieuwe voor lichtingsambtenaar er maar eenmaal is. Voorlopig reist de heer van Damme echter af naar Californië, een verre vakantieries. Hij weet ook dat voorlichting in zoverre betrekkelijk is, Deze en komende weken worden de geslaagden, vanwege het weer groter aantal, samengevat onder deze rubriek inplaats van normaal het jaar door onder het plaatselijk nieuws. Nu worden de namen niet door alle onderwijsinstituten of op andere wijze aan ons doorgegeven. Dan zouden een of meer namen van geslaagden kunnen ontbreken. Bent u daarvan op de hoogte, wil het dan even telefonisch melden. Het is vooral plezierig voor familie, vrienden of kennissen van elders van de geslaagde er op deze wijze kennis van te nemen. Een daarom veel gelezen rubriek. Voor het doorgeven bij voorbaat dank. Eendrachtbode, Postbus 5, Sint-Annaland-, tel. 01665- 2752. Aan de landbouwhogeschool te Wage ningen werd de bul uitgereikt voor landbouwkundig ingenieur, richting economie aan Daan van Doorn, voorheen te Poortvliet en gehuwd met Lia Slager uit Oud-Vossemeer. Ir. Van Doorn kreeg een functie bij het ministerie van landbouw, afdeling marktordening en zal zich in Gouda vestigen. Aan de Stichting Opleiding Leraren (SOL) te Utrecht slaagde mevr. Plony Aalbregt-Goedegebuure uit Sint- Annaland voor lerares Nedernds 2e graad en wiskunde 3e graad. Ze werd benoemd aan de Rijksscholengemeen schap te Zwolle. Jaap Beneder uit Sint-Philipsland en Thea Niemantsverdriet uit Oud- Vossemeer zijn aan de pedagogische academie in Oudenbosch geslaagd voor de hoofdakte onderwijzer(es). Dhr. A. B. den Boer uit Sint- Philipsland is geslaagd voor het examen G.A. I, terwijl mej. J. de Kok uit Sint- Philipsland slaagde voor het eerste deel van het diploma gemeentefmanciën. Beiden werken op het Fliplandse gemeentesecretarie. Dhr. A. J. Slager van bar l'Esperance uit Sint-Annaland is geslaagd voor de cursus cafébedrijf. C. J. Bolier uit Tholen is geslaagd voor het diploma gezinshelpster aan de Vakschool te Goes. Aan de Rijksscholengemeenschap te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen Atheneum Leen Dekker, Ria Deurloo en Ad de Graaf, allen uit Scherpenisse. Aan de Academie voor Bibliotheek en Documentatie te Tilburg, behaalde Marijke Deurloo uit Tholen het diploma bibliothecaresse en Chris Geur ink, eveneens uit Tholen het diploma bibliothecaris. Voor het trainersdiploma D slaagden in Goes de heren C. G. van den Hoek uit Stavenisse en D. F. Soomers uit Sint- Maartensdijk. de op. als de dat iets wat in het straatje past, snel interesse krijgt, maar het omgekeerde laat men grif links liggen. Hij kende mogelijk het bewijs van reacties op voorlichting, nadat in een vorig E.B.- nummer werd geattendeerd om de mogelijkheid voor alleenstaanden vermindering van waterzuiverings- lasten te krijgen. Na die publiciatie reageerden namelijk terstond zo'n honderd E.B. lezers. Het hemd blijft immers altijd nader dan de rok. Aan voorlichting met betrekking tot het ontwerp reconstructie Ten Ankerweg ontbrak het in elk geval niet. De heer P. A. Boot zette volledig uiteen, wat de motieven tot het ontwerp waren. Hij herinnerde er aan, hoe door de nieuwe Rondweg de provincie die oude route in beheer en onderhoud graag wilde afstoten en aan de gemeente overdoen. Dat hoort ook zo bij een dergelijke tot de kom gedegradeerde verbinding. Het Thoolse gemeentebestuur had al eerder gedacht aan verbetering van die straat, maar kon er weinig aan doen omdat het een provinciaal bezit was. Na de overdracht van provincie naar gemeente kwam er vrij plotseling de mogelijkheid van Rijkssubsidie, een D.A.C.W. werk, waarbij beide overheden (provincie en gemeente) al eerder hadden aangedrongen. Nu werd het plotseling haastwerk. Men had immers al wel wat schetsjes gemaakt, maar niets was nog aanbestedingsklaar. Dat moest in allerlijl gebeuren. In Den Bosch werd daartoe Zelfs een maand respijt gevraagd en verkregen. Ambtelijke molens malen gewoonlijk langzaam, maar nu en dan lijkt een storm op te steken en moet men er als de kippen bij zijn wat graankorrels te pikken. De gedachten kwamen snel op papier en het plan is aanbestedingsklaar. Daarom kon de commissie Openbare Werken zich er onder leiding van wethouder L. J. Koopman over buigen. Dat gebeurde dan dinsdagaVond. De heer Boot herinnerde er aan, om de historie op papier vast te leggen, dat in 1952 de nieuwe, nu weer Oude Thoolse Rondweg werd aangelegd vanaf de brug, Kruittoren, grindwegkruising, Oud- Vossemeersepoort - Ten Ankerweg, Singel tot aan het Hertenkamp. De oude Thoolse inwoners weten het haarfijn. Het stagneerde verder even, maar het laatste stukje was klaar, toen de ramp verder landinwaarts de Thoolse polders overspoelde. Het gehele tracé werd klinkerbestrating met een rijbaanbreedte van een meter of zes, aan weerszijden bovendien rijwiel- en voetpad. Fietsers moesten echter zowel aan het begin van die Rondweg (bij de Grindweg) en op het eind (bij het Hertenkamp) de Provinciale weg oversteken. Logisch dat men dit bij de nieuwe constructie probeert te voorkomen. De vraag rees aan welk doel de gewijzigde situatie moest voldoen. Enerzijds gedegradeerd tot een normale komverbinding, anderszijds nog met een wijdser taak van centrale streek scholentoegang. Voor fietsers en brommers zelfs nog een hoofd- en doorgaande verbinding naar Tholen centrum en naar Bergen op Zoom. Het oude project kent een rijwielpad dat begint met een breedte van 2.40 m., maar daarna sterk versmalt, o.a. bij de verkeerslichten. De nieuwe constructie geeft doorlopend een rijwielpad breedte aan van 2.40 m. maar houdt op bij de verkeerslichten. Van het kruispunt Molenvliet worden de fietsers en brommers in de nieuwe situatie, voorzover het om doorgaand verkeer gaat geleid via de Parksingel. Dat wordt een kortere route naar het stadscentrum en naar Bergen op Zoom. De scholieren voor de M.A.V.O.'s moeten wel afslaan naar de Molenvlietsedijk, maar dat wordt overzichtelijk gereconstrueerd. Vanaf de verkeerslichten naar de. Grindweg wordt het een normale bebouwings straatweg zonder rijwielpad, wel me* trottoirs en ook met parkeerstroken en gr oenscheidingen. Deze suggestie wierp bij commissieleden wat vraagtekens Zullen fietsers en brommers doorgaand verkeer inderdaad Parksingel volgen of op de verder Ten Ankerweg-rijbaan door fietsen. De heer Boot meende dat de aanduiding voldoende is om als doorgaande fietser of brommers de Parksingelroute te nemen. Vanaf garage Eskes tot aan de verkeerslichten zijn er parkeerstroken. Ze houden ongeveer bij de Jan van Bloisstraat op, want dicht bij het kruispunt Molenvliet komen ook de bushaltes, aan elke kant van de rijbaan een. Langs de gehele rijbaan, vanaf Grindweg tot aan de Parallelweg toe, waar onder meer gedeputeerde van den Bos woont, komt een trottoir. De commissie zat toch wat in de maag met de bushaltes bij het kruispunt verkeerslichten. Wordt het daar een niet wat gevaarlijke zaak? De heer Boot wees er op, dat de huidige Ten Ankerweg-bushalte voor omwonenden niet plezierig is. De nieuwe bushaltes komen op gemeentegrond inclusief de Abri-wachtgelegenheden. De ene op grond voor de openbare M.A.V.O., de andere aan de overzijde. Daardoor kunnen die haltes ook naast de rijbaan worden geprojecteerd. Het is het meest centrale punt voor scholieren en Ten Anker-bewoners om op de bus te stappen. De heer van Schetsen vroeg zich af of het zebrapad op de hoek Grindweg niet moet worden verlegd naar voorbij garage Eskes. Dat zou overzichtelijker zijn, want hij vond het maar hachelijk de mensen zo dicht bij die splitsing te laten oversteken. De heer Boot was van oordeel dat men die oversteek toch altijd zal nemen waardoor het beter is die ook maar als zebrad aan te duiden. Mevrouw M. J. Deurloo-van Broekhoven (K.V.P.) had evenals de heer van Damme wat bedenkingen voor onderbreking van het rijwielpad in de richting Kruittoren. Daar komt namelijk ook een bushalte. De heer Boot kon zich de bezwaren wel indenken en wilde nog wel bekijken of op dat punt verbreding mogelijk was. Overigens zullen de bochten en kruisingen wat geleiderlijker verlopen, maar het bestaande hoofdtrace van de weg blijft gehandhaafd. Het wordt wel een asfalt deklaag vanaf de Grindweg tot de aansluitende asfaltdeklaag bij de Parallelweg. Mogelijk moet ook de straatverlichting wat worden aangepast. Plaatsvervangend lid Bevelander (S.G.P.) verklaarde zich met het ontwerp te kunnen verenigen en daartoe waren ook de andere commissieleden geneigd, al moesten de geopperde bedenkingen dan nog wel worden bekeken. Voorzitter Koopman concludeerde tenslotte dat de commissie zich met de hoofdlijnen kon verenigen, dankte de gemeentewerken voor het mooie ontwerp en hoopte dat nu snelle realisering mogelijk was. Bij de vaststelling van de notulen der vorige vergadering waren er enkele opmerkingen over een wat summiere weergave. De heer van Damme informeerde nog wanneer de nieuwe brandweerkearerne in Tholen weer in bespreking komt. Dat zou toch wel weer eens tijd worden. Wethouder Koopman antwoordt dat men doende is met een plan, maar het is allemaal wat vertraagd. Het zal echter toch eerst nog wel in de commissiever gadering moeten komen. Misschien is het voor de gemeente tenslotte nog een gelukkige omstandigheid dat het alles zo veel later is geworden met die brandweerkazerne, want er is kans dat het een D.A.C.W. werk kan worden. Ook naar aanleiding van de notulen informeert de heer van Schetsen hoe het nu zit met de terugbetaling door de stichting Beter Wonen van de bij gebouwde woningen geëgaliseerde tuingrond, wat niet in het bestek 10 jaar Heineken bier bij SRV.Doe mee aan uniek letterspel.Tijdelijk spelkaart bij elk krat Heineken bier. Vele prijzen, o.a. weekends naar Londen en Parijs. Alléén bij de SRV man. opgenomen had moeten zijn. De voorzitter had toen geantwoord, dat de kosten 6.000,- zouden bedragen. Dat is niet in de notulen opgenomen en dat zou de heer van Schetsen toch wel graag zien aangevuld. Het schijnt namelijk dat dit bedrag stukken lager ligt. De heer Koopman weet niet beter of het was inderdaad zo, tenzij hij zelf een verkeerd bedrag genoeMd heeft. De heer Koopman zegt vervolgens dat B. en W. in tegenstelling met het advies van de commissie voornemens is geen enquete meer te houden onder bedrijven, enz. of men een container voor bedrijfsafval wil kopen of huren. Dat zou dan een derde keer zijn en dat lijkt B. en W. niet zo leuk voor de overigens weinigen die positief reageerden. Er zal dan ook wel een voorstel in de raad komen om de containerzaak door te zetten en dan maar kijken of het groeit of niet. De heer van Damme vindt dat het ook wat summier is weergegeven in de notulen van de vorige commissie bijeenkomst. De heer van Schetsen had toen immers aangevoerd dat er meer liefhebberij zou moeten zijn dan de uitkomst van de enquete aanwees, waarop ik heb gesteld dat het bij meerdere containers toch ook weer meer zou kosten. De heer van Schetsen vraagt zich thans af of het wel verstandig is van B. en W. om met een voorstel te komen, waarvan men weet dat de grote commissie meerderheid tegen was. Hij ziet de container-kwestie weliswaar niet als een halszaak, maar het is toch wel wat om moeilijkheden vragen. Dat vindt commissielid van Damme eveneens, al was hij de enige voorstander in de commissie van doorvoering containers. Wethouder Koopman zei daar verder geen oordeel over te willen geven. Het college vond het eveneens pijnlijk opnieuw te gaan enqueteren onder mensen (bedrijven) waar men al twee maal eerder hetzelfde had gevraagd. Dan ga je je gezicht ook verliezen. Bovendien zijn B. en W. van oordeel dat zo'n containerdienst toch langzamerhand moet groeien. De heer van Damme had ook nog een aanmerking omdat de ingang van woningen in Sint-Maartensdijk nog niet zijn veranderd, terwijl dat al maanden geleden is gevraagd. De heer Boot zegt toe dat het uitgevoerd zal worden. Bij de rondvraag wijst mevrouw Deurloo er op, hoe de bestrating van den Eendrachtsweg uitgesproken is. Voorziet het stadsplan Oost soms in verbetering van die straat. De heer Boot licht toe, dat zich daar dan nogal wat veranderingen zullen voordoen. Men moet ermaar niet te vast op rekenen dat er tussentijds nog veel aan zal gebeuren. De heer van Schetsen is wat bezorgd nadat hij vorig maal bij het nemen van een voorbereidingsbesluit voor verkoop grond bungalows achter de molen te Sint Annaland de toezegging kreeg dat er zo snel mogelijk aan gewerkt zou worden, toch weer veel tijd verloren ging. De heer Koopman zegt dat deze kwestie beter bekend is bij de burgemeester omdat het een Ruimtelijke Ordening zaak betreft. De heer van Schetsen hoopt dat wethouder Koopman het de burgemeester nog eens duidelijk wil maken, dat er haast bij is. De heer van Schetsen informeert voorts hoever het staat met de aankoop gronden aan de Langeweg te Sint Annaland vóór het aanleggen van trottoirs. Vorige vergadering had de voorzitter gezegd daarmee doende te zijn. De heer Koopman gelooft eerder te hebben gezegd dat daarmee zou worden begonnen. Er is een brief gericht tot betrokkenen met onderaan een verklaringsmogelijkheid dat men met grondverkoop akkoord gaat. Een verklaring is inmiddels met positie woord terugontvangen. Lukt het niet ze allemaal op deze wijze (schriftelijk) binnen te krijgen, dan zal de heer Koopman er persoonlijk op afgaan. Dat geldt ook voor de trottoir-aanleg in nog een gedeelte Tienhoven. De heer J. C. Bevelander (S.G.P.) die als plaatsvervangend lid de heer M. van Dijke verving informeert hoever het staat met het rijwielpad plan Poortvliet- Sint Annaland. De heer Boot zegt van B. en W. een brief te hebben ontvangen om daarvan een rapportje te maken inclusief globale begroting. Het blijkt echter een miljoen te gaan kosten en men mag er niet op rekenen dat er kans is dat de Rijksoverheid hier voorlopig wat aan zal bijdragen in het kader van het fietsenplan. Dit temeer niet omdat een telling in mei heeft uitgewezen, dat nog geen 120 fietsers of brommers per ■dag die route kiezen. Daarmee heeft men dus wel dicht de cijfers benaderd, die er ook al eerder zijn uitgekomen en toen wat in twijfel werden getrokken. Gunstiger maand dan mei is moeilijk te vinden. De heer Bevelander begrijpt er uit, dat het fietspad tussen Poortvliet en Sint Annaland dus eerstkomende jaren wel niet gerealiseerd zal worden. De heer Boot meent dat er via B. en W. wel een antwoord aan de raad zal komen De heer van Damme had vernomen dat de damwand aan de Sint Annalandse werkhaven er niet beter op word, nu al ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM in geen jaren onderhoud is gepleegd aan de ijzeren onderdelen. Hij weet zich nog wel te herinneren uit de tijd dat hij bij de haven te Sint Maartensdijk woonde men daar zeker om de 2 jaar meniede. In Sint Annaland heeft de gemeente Tholen het echter nog nooit gedaan. Dat kan tonnen gaan kosten als zo'n damwand het zou begeven. Hij adviseert dit te onderzoeken. De heer Boot meent dat het ijzer van die damwand met een zodanig preparaat werd bewerkt, dat roest wordt voorkomen en althans dat onderhoud niet behoeft. Mevrouw Deurloo zag met de Pinksterdagen aan de overkant van de Eendracht een geweldige toeristendrukte. Wordt daar iets gedaan of aangelegd, zo informeerde zij. De heer Boot wijst er op, dat de overkant van de Eendracht een Brabantse aangelegenheid is. Mevrouw Deurloo vindt dat er ook aan Thoolse Eendrachtzijde. vooral in de haven wel wat kan worden verbeterd, maar ook dat gaat zo maar niet, want dat is daar een Rijksaangelegenheid. Tenslotte deelt de heer Koopman nog mee, 'dat de nieuwe trekker voor de dienst Gemeentewerken, af. plantsoenen nog steeds niet kon worden geleverd. Erger was dat de oude trekker kapot ging en toen zat men wel even in de problemen, maar dat is via garage de Viet door de Ford- leverancier uitstekend opgelost. Men zond een vervangende trekker. De voorzitter herinnerde er ook nog aan, dat bij dê aankoop van de grasdrogerij is toegezegd nog te zullen bekijken wat er nu te Scherpenisse wel of niet moet worden geconcentreerd. De heer van Damme vindt dat men de 17 bergplaatsen, die gemeentewerken nu heeft maar eens moet gaan bekijken als commissie. De heer van Schetsen wil tevoren wel een praatstuk van de dienst Gemeentewerken, hoe die de reorganisatie zien. Tenslotte blijkt dat men er voor de vakantietijd wel niet veel meer aan zal kunnen doen. De tijd van uituitblazen gaat nu domineren. advertentie IM In de 12e ronde van de Rode Kruis puzzelactie zijn twee prijzen gevallen in onze streek. Dhr. A. Hage uit de Hogedorpstraat in Poortvliet won een prachtige relief globe ter waarde van 95 gulden (24e prijs) en dhr. L. van Haaften. Derde Dijk 2 uit Sint-Maartensdijk een puzzelwoordenboek ter waarde van 12,90 (64e prijs). De oplossing was: nog even volhouden. Het aantal inzendingen bedroeg 24.509, zodat de stand van de actie nu 531.453 gulden is. De kleurentelevisie ging naar mevr. A. W. v.d. Bijl-de Haan uit Rotterdam, het vliegbiljet naar Oegstgeest en de platenspeler naar Zaandam. De oplossing van de laatste en 13e puzzel dient uiterlijk 18 juni in bezit van het Rode Kruis, postbus 5700, Den Haag te zijn. U kunt vandaag dus nog oplossingen insturen als u het vergeten bent. Het gaat om het aantal letters K van alle 13 grote diagrammen met de 13e slagzin. In de E.B. van 24 juni hopen wij de einduitslag bekend te kunnen maken. De finale van het D. J. Concours in de Verheugt kreeg een wisselbeker en een kantine van camping De Pluimpot te Scherpenisse is vrijdagavond een Brabantse aangelegenheid geworden. Eerste werd Eddi Verheugt uit Bergen op Zoom met 123 1/2 punt. Hij geniet bekendheid als George in de Bergse Montana. Tweede was Cees v.d. Water uit Hank met 113 1/2 p., derde Peter de Kok uit Bergen op Zoom met 103 1/2 p., vierde Sjaak Heijmans uit Hank met 95 1/2 p., vijfde de enige Thoolse vertegenwoordiger Leen Ottevanger uit Tholen met 92 punten en zesde Ad Bernaards uit Bergen op Zoom met 90 1/2 p. De zes deelnemers mochten elk twintig minuten platen of banden draaien, waarbij ze beoordeeld werden op programmering, voordracht en uitspraak. De jury bestond uit Ted Bouwens (voorzitter), Wigbert Verschuren (ambtenaar Horecazaken gemeente Tholen), Jacques de Mooy (directeur M.M.O. Geluidsapparatuur Roosendaal), Hans Tad (hoofd Music Service Naarden)en Will van Hoofd (D. J. de Pluimpot). Winnaar Eddi ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM De gymnastiekvereniging Olympia uit Tholen heeft zaterdag met succes de jeugddag van de Zeeuws-Brabantse turnkring georganiseerd. Dankzij de uitstekende weersomstandigheden en de voorbereidingen van het Olympia- bestuur genoten ruim 2700 kinderen van 6 t/m 12 jaar in de bossen bij Huijbergen. Men kon allerlei spelletjes doen zoals hoepelen, hardlopen, blokjes lopen en kruiwagentje rijden. Ook een koprol door autobanden en het bestormen van een berg was in het 6 1/2 km lange parcours opgenomen. Alles ging om snelheid, waarbij steeds een ploeg van tien jongens of meisjes werd gewaardeerd. De deelnemers moesten ook een slagzin maken aan de hand van t.v.-sterren die in het bos te zien waren. De oplossing was „Sport en spel". Iedereen was enthousiast over de goede organisatie en de prettige sfeer. Alle onderdelen sloten prima op elkaar aan, zodat er geen opstoppingen ontstonden. Voorzitter Smulders van de Thoolse turnfederatie vond het evenement fantastisch en dankte Olympia- voorzitter J. v.d. Heuvel voor deze jeugddag. Morgen, vrijdag 18 juni, houdt de groepscommandant van de rijkspolitie in het bureau aan de Hofstraat in Tholen een kijkdag van gevonden fietsen en bromfietsen. Er zijn vier brbmfietsen: Berini, Batavus, Puch en Kaptein Mabylette. Verder zijn er in de loop van het afgelopen jaar ongeveer dertien dames- en herenfietsen en een aantal kinder fietsen op het politiebureau aan gegeven. ie prijs beker. In de twee voorronden waren telkens drie man overgegaan naar de finale. Afvallers waren Adrie van Dijke uit Sint-Annaland, Leen Hage uit Tholen, Tigkette uit Scherpenisse, Frans Verduit uit Bergen op Zoom en Jan van Gestel en Sjaak van Beers uit Tilburg. De bedoeling is, het D. J. Concours elk jaam.m.v.r te houden. Eind juli wil de Pluimpot Music Service Naarden een talentenjacht houden voor zang, dans, muziek, enz. Met al die activiteiten wil dhr. H. de Bruin meer bekendheid geven aan het eiland Tholen en de trek naar Bergen op Zoom verminderen. Daarvoor moet het project met Music Service Naarden nog verder uitgroeien. Dit bedrijf verhuurt cassettebanden met achter grondmuziek voor winkels en bedrijven. De groei is stormachtig geweest, zodat men nu zo'n twee miljoen luisteraars per week heeft. Men brengt gezellige muziek die het publiek wil horen. Via die banden wordt ook bekendheid gegeven aan de Pluimpot te Scherpenisse om meer mensen naar dit recreatiegebied te trekken. Dhr. de Bruin wil in de eerste plaats blijven functioneren als kantine voor camping de Pluimpot met o.a. biljart-, kaart-, bingo- en dansavonden. Daarnaast wil hij in de weekends en buiten het vakantieseizoen als volledig horecabedrijf functioneren voor iedereen. Daarvoor heeft hij pas de Bistro „Pluimpot's eethoekje" geopend, waar men een uitgebreide keuze heeft, o.a. in cocktails. Chefkok Bas Schot uit Bergen op Zoom staat borg voor kwaliteit. Dhr. de Bruin wil uiteindelijk streven naar een goed geoutilleerd restaurant en een bowling. Hij vindt ook dat een jachthaven, goede wegen en parkeerplaatsen onmisbaar zijn voor een goede uitbouw van het recreatiegebied Gorishoek bij Scherpenisse. De groepscommandant der rijkspolitie te Tholen maakt bekend: Dat een ieder, die in het bezit is van vuurwapens of munitie zonder vergunning deze kan inleveren in de periode van 20 juni t/m 3 juli 1976 bij de politie. Tegen degenen die vrijwillig van deze mogelijkheid gebruik maken, wordt ten aanzien van het illegale vuurwapenbezit geen strafvervolging ingesteld. Voor de inlevering kan men terecht op elk bureau van rijks- of gemeentepolitie Zaterdag 19 juni. Terrein S.C. Stavenisse: Eendrachtcup A junioren. Poule 1: S.P.S., Tholense Boys, Stavenisse, Vosmeer. Poule 2: W.H.S., Tholense Boys, Smerdiek. WIELRENNEN Thijs Fase is in een avondcriterium te Terneuzen vierde geworden, terwijl Wim Evertse goed voor de dag kwam met een achtste plaats. In de ronde van Lepelstraat vlotte het minder: Evertse dertiende en Fase veertiende. tijdelijk van f 599.- voor f 499. -. ...sinds 1862 ook voor strijkmachines Korte Meestr. 17 Tel. 01640-35878

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9