ma _j*rw! Trimparcours l== I Zonnige opening trimbaan Open Bergse schaak kampioenschappen Vervolg plaatselijk nieuws '/-urm I «J? ê'Tmursuu,, STAVENISSF SINT MAARTENSDIJK 1 POORTVLIET SINT PHILIPSLAND DOKTER MENGER IS MET VAKANTIE Sportdag P.J.Z. WANDELSPORT Nico Hage en Piet de Rijke in districtselftal Tholense Boys derde Donderdag 17 juni 1976 EENDRACHTBODE 7 vossö*tER S poo»m/ErV3|\Maartensdijk mna jacobapolder Herstel dak lagere school Verlies op woningen Ongelukken met hooien Geen voorrang Rode Kruis collecte Eindstand biljartcompetitie Damcom petitie Oud papieractie Oud-inwoner geslaagd Reisje bejaarden van Stavenisse Oosterscheldevissers p' Oprichting peuterspeelzaal Bedrijfsongeval Oud papier Brandje op dak Geen uitbreiding Dak Haestinge slecht Benoemingen SCHERPENISSE Woningbouw Parkeerverbod Verplaatsing K.C. Dekker Toegangsweg gymzaal De voltreffer Burgerlijke stand Willen degenen, die de Oud Geref. Gemeente van Sint Philipsland een renteloos voorschot hebben toegedacht, dit bedrag s.v.p. storten op gironummer 20.32.701, t.n.v. Oud Geref. Gemeente, Schoolstraat 6, Sint Philips- land. Beroepen Brandweerwedstrijd van 22 juni t/m 8 juli a.s. Trim u fit in Smerdiek De Makreel Vertrek hoofdleidster Braderie LADY had het idee dat de eerste hulpverlening bij de inwoners beter geworden ïs dankzij de E.H.B.O. ,,De slachtoffers tref je in een veel betere toestand aan, terwijl je voor kleinigheden geen panieksituaties meer meemaakt", aldus dr. Noteboom. Secretaris G. A. Heijboer wees er in zijn verslag op, dat E.H.B.O. nodig is voor alle lagen van de bevolking. De meeste ongelukken komen immers rond en in het huis voor. Secretaris Heijboer herinnerde nog aan het vele verloop tijdens deze laatste cursus, maar niettemin was hij blij met de totaal 71 diploma's die de vereniging nu opleverde. Namens de cursisten sprak mevr. Vreugd een dankwoord waarbij ze in dichtvorm de fijne cursus memoreerde. Dr. Noteboom en. voorzitter Tj. Heijboer kregen een geschenkenbon, hun echtgenotes een bloemetje. Dr. Noteboom bedankte daarvoor en zei de E.H.B.O. een warm hart toe te dragen, zodat hij het volgende seizoen het enthousiasme weer een cursus wil geven. Voorzitter Heijboer was zeer verheugd dat docent dr. Noteboom vlak voor zijn vakantie deze diploma's nog wilde uitreiken. Hij deelde nog mee dat ere-voorzitter oud burgemeester W. Baas verhinderd was wegens een mond zonder tanden. De avond werd verder gezellig gevuld met dia's van wedstrijden, oefenavonden e.d. van dhr. F. J. Burgers, bingo en voordrachtjes. Reeds vanaf 1970 zijn er klachten over de toestand van het dak van de gecombineerde lagere scholen. Regelmatig treden lekkages aan het licht en ondanks dat in de loop der jaren reparaties zijn verricht, is de totale toestand eerder verslechterd dan verbeterd. Naar de oorzaken van de lekkages wordt nog een nader onderzoek ingesteld. Daarbij is als vraag naar voren gekomen of deze te wijten zijn aan de kwaliteit van het werk, de materialen of de constructie. Er moet echter snel een afdoende oplossing worden gevonden: gedeeltelijke vernieuwing van het dak. B. en W. vinden het een groot risico te wachten totdat het onderzoek is afgesloten. Voor de regenperiode (met aanzienlijke schade vanwege lekkages) aanbreekt, dient het dak hersteld te zijn. De gemeenteraad stelt hiervoor maandagmiddag geld beschikbaar. B. en W. vinden het noodzakelijk dat de tekorten bij de exploitatie van woningen door het Wezen-Armbestuur, op korte termijn gesaneerd worden. In 1973 werd op de huizen een verlies geleden van 2601,56 wat werd gedekt uit de opbrengst van de landerijen omdat een risicoreserve ontbrak. Hiermee werd dus 2601,56 op het vermogen ingeteerd. B. en W. schrijven dat in hün voorstel aan de gemeenteraad tot goedkeuring van de rekeningen 1972 en 1973, die bejde een batig saldo aangeven. In 1972 911,69 door 46.106,89 ontvangsten en 45.195,20 uitgaven, kapitaaldienst 20.477,72. In 1973 een overschot van 8147,11 door 99.792,59 ontvangsten en 91.645,48 uitgaven, kapitaaldienst 1.435.146,95. B. en W. vinden dat voor de huizen een afzonderlijke exploitatierekening dient te worden gemaakt. In 1972 is dat nog niet gebeurd, in 1973 wel. Met ingang van 1973 is een onderhoudsfonds gevormd, dat voor alle woningen per 31 december 1973 een stand van 1980,01 aangaf. Het college acht het verder gewenst dat ter verkrijging van een inzicht in de grootte en samenstelling van het vermogen tevens een balans als bijlage bij <je rekening wordt gevoegd. Door het verificatiebureau van Nederlandse Gemeenten is, de jaar rekening vervaardigd at als uitgangspunt kan dienen voor de rekening 1974, aldus B. en W. De 67-jarige E.L. van Iwaarden was vrijdagmiddag op een terrein aan de Oudelandsedijk bezig met het laden van hooi. Bij het verrijden van de wagen raakte een van de strengen waaraan het paard trok, los. Het dier schrok en trok met een ruk met de leidsels, dhr. Van Iwaarden van de wagen. Hij kwam Op maandag 21 juni om 6 uur hopen we voor de zending weer oud papier op te halen. advertentie IM. daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij zijn onderbeen brak. Dr. J.M. van der Bel uit Sint-Maartensdijk verleende eerste hulp, waarna dhr. Van Iwaarden naar ziekenhuis Lievensberg werd gebracht. De 33-jarige N. Knuist brak zaterdag morgen rond tien uur zijn pols. Hij zat op een voer hooi dat het erf opreed, waarbij hij door een laaghangende tak van een boom werd geraakt en van de wagen viel. Per ziekenauto werd hij naar Bergen op Zoom gebracht, waar hij voor behandeling is opgenomen. De autobestuurders J. uit Lekkerkerk verleende geen voorrang aan de van rechts komende F. uit Tilburg. Een aanrijding, materiële schade en proces verbaal was het gevolg. De te Stavenisse gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft 1321,25 opgebracht. Dat is ruim 300,- hoger dan verleden jaar. In de biljartcompetitie van cafetaria C.P. Nooy zijn de afgelopen week de laatste wedstrijden gespeeld. De eind stand is thans als volgt: Eerste is geworden P. v.d. Jagt met 31 punten en 313 car., 2e Cees Smits 29 p. 742 car., 3e P. Potappel 28 p. 368 car., 4e C. v.d. Hoek 25 p. 244 car., 5e N. Nooy 24 p. 336 car., 6e B. Mol 23 p. 190 car., 7e A. Moerland 22 p. 419 car., 8e J. v. Beveren 21 p. 331 car., 9e R. Priem 16 p. 507 car., 10e R. v. Oeveren 16 p. 477 car., lie Ph. d. Rijke 16 p. 309 car., 12e Co Smits 12 p. 538 car. De uitreiking van de prijzen is op vrijdag 18 juni in cafetaria C.P. Nooy om ongeveer 20.00 uur. Deze competitie is bijzonder gezellig verlopen en men hoopt in september weer met de volgende competitie te beginnen. De afgelopen week zijn in de dam- competitie van cafetaria C.P. Nooy de laatste wedstrijden gespeeld. De eind stand is thans: le A. Slager 22 wed. 43 p., 2e A. Wesdorp 23 wed. 35 p., 3e S. v. Dommele 23 wed. 33 p., 4e C. Moerland 22 wed. 29 p., 5e A. d. Braber 22 wed. 25 p., 6e R. Moerland 22 wed. 23 p., 7e C. Smits 22 wed. 22 p., 8e L. d. Braber 22 wed. 16 p., 9e R. Oostdijk 22 wed. 16 p., 10e T. Haaften 22 wed. 14 p., lie L. Gunst 22 wed. 5 p., 12e L. v. Beveren 22 wed. 4 p. Deze damcompetitie is sinds tal van jaren buiten aller verwachting bijzonder goed en sportief verlopen. De winnaar A. Slager hoefde van alle gespeelde wedstrijden slechts één punt af te staan aan de nummer twee. S. v. Dommele, die lange tijd aan het tweede bord speelde, moest in de beslissingswedstrijd echter de winst aan A. Wesdorp laten en met de derde plaats genoegen nemen. Men hoopt in september weer met de nieuwe competitie van start te gaan. De prijsuitreiking is tegelijk met de uit reiking van de prijzen van de biljart competitie op vrijdagavond 18 juni om ongeveer 20.00 uur. De inzamelingsactie voor oud papier door de juniorleden van de S.C. „Stavenisse" heeft 2126 kg opgebracht. De baten hiervan komen ten goede aan de clubkas. De 20-jarige oud-inwoner van Stavenisse W. Steendijk, thans wonende te Kloetinge, is aan de Pedagogische Academie te Middelburg geslaagd voor onderwijzer met hoofdakte. W. Steendijk was één van de jongste deel nemers aan deze opleiding. Begunstigd door he't stralende zomer weer hebben de oudere inwoners van Stavenisse op woensdag 9 juni een reis gemaakt die door het bejaardencomité voor de 20e keer werd georganiseerd. Om 7.15 uur ,s morgens werd gestart en 55 deelnemers reden met één van de mooie touringcars van Krijger Tours weg om via Halsteren, Hellegatsplein, Stellendam en Haringvlietdam naar Brielle te rijden. Daar werd in Hotel restaurant „De Zalm" de koffie gebruikt, om vervolgens via Rozenburg, Botlekgebied en Beneluxtunnel via het Westland naar Delft te rijden. In Delft werd in Café restaurant „Buitenhof' de koffietafel genuttigd. Daarna ging het via Zoetermeer naar Alphen aan de Rijn, waar men een rondvaart op het prachtige Brasemermeer op het programma had staan. Daar deze rondvaart anderhalf uur duurde, wat niemand, gezien het stralende weer betreurde, werd afgezien van een bezoek aan Avifauna. Het werd ook zo langzamerhand tijd naar de plaats te rijden waar men de warme maaltijd zou gaan gebruiken. Over Gouda, Schoonhoven, Vianen en Gorinchem reed men naar Breda waar in hotel-café „Buitenlust" werd gedineerd. Om tien uur ,s avonds arriveerde het gezelschap moe doch voldaan weer op Stavenisse, waar alvorens men afscheid nam dhr. C.N. v. Prooijen namens alle deelnemers een dankwoord sprak aan het adres van het comité voor deze zeer geslaagde dag. Zaterdag 12 juni werd de tweede wedstrijd vervist voor de zomer competitie. Het was goed weer met een tegenvallende vangst. Heren: 1. W. van Dijke 106 p 2. T. v.d. Veer 102 p 3. R. Vermaas p 4 C. van IJsseldijk 99 p 5. E. Eringaard 96 p. 6. Jac. Knuist 97 p 7 J. Bogers 97 p. 8 P. Bazen 94 p. 9 H. Akkermans 95 p 10 Alb. van Beveren 92 p. stand na 2 wedstrijden: 1. W. van Dijke 211 P. 2. E. Eringaard 193 p. 3 M. Dijke 193 p 4 Jac. Knuist 189 P 5. H. Vermaas 188 p 6. G. Morelli 188 p 7. W. Smelt 188 p 8. Alb. v. Beveren St. Annaland 185 p 9. R. Vermaas 179 p 10 H. van Dijke 177 p Dames: 1. mevr. v.d. Ree lOlp 2. mevr. Lindhout-Hoeke 81 p 3.,mevr. Jansen 78 p 4. mevr. Knuist 80 p 5. mevr. Weggemans 60 p. stand 1. mevr. v.d. Ree 202 p. 2. mevr. Knuist 80 P 5. mevr. Weggemans 60 p. stand 1. mevr. v.d. Ree 202 p 2. mevr. Knuist 176 p 3. mevr. Jansen 129 p 4 mevr. Lindhout- Hoeke 120 p. 5. mevr. Weggemans 104 Junioren: 1. Theo Hengstmengel 100 p. 2. Bert Koopman 89 p 3. Johnnie Neele 88 p 4. Arie Bogers 84 p 5>Cobie Lindhout 77 p. stand 1 Bert Koopman 176 p 2. Arie Bogers 170 p 3. Johnnie Neele 166 p 4. Dirk Knook 150 P 5. Theo Hengstmengel 147 P. Morgenavond wordt van acht tot tien uur met vrij aas uitgemaakt wie de beste palingvisser is. Vereniging jeugdwerk houdt woensdagavond om acht uur een voorlichtingsbijeenkomst over de oprichting van een peuterspeelzaal. Mr. J. J. v. d. Meulen van het provinciaal opbuworgaan stichting Zeeland uit Middelburg zal in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat de nodige inlichtingen geven. Dhr. C. de Korte werd tijdens een machinale houtbewerking in de werkplaats van het aannemersbedrijf Korte in tholen flink verwond aan zijn linkerhand. Door onbekende oorzaak schoot het hout weg. De Korte probeerde het nog te grijpen, waardoor hij met zijn hand in de machine terechtkwam. Op advies van de geraadpleegde arts, werd hij per taxi naar ziekenhuis Lievensberg overgebracht, waar operatief werd ingegrepen. Leden van de muziekvereniging Euterpe hebben 4800 kg oud papier ingezameld voor het instrumenten- en uniformenfonds. Bij het vernieuwen van de dakbedekking van timmerfabriek de Pluumpot ontstond er dinsdagmorgen rond kwart over tien brand. 0011 werd gebeld, waarop de brandweerkopsen van Sint- Maartensdijk en Stavenisse per sirene werden gealarmeerd. De pluumpot kon het vuur echter met eigen middelen blussen, zodat de beide auto's konden inrukken Oorzaak van de brand was het springen van een slang van een propaangasbrander. Dankzij de aanwezigheid van een aantal brandblusapparaten en het feit dat personeelslid C. v. d. Hoek brandweerman is, was het vuur snel geblust. De schade bedraagt 1500 gulden. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het gemeentebestuur mee gedeeld, dat uitbreiding van Sint- Maartensdijk ten noorden van de kern over de provincialeweg niet wordt toe gestaan. Het college stelt de gemeenteraad, die maandagmiddag om twee uur ver gadert, voor deze zaak ter afdoening in handen te stellen van b. en w. Te zijner tijd zal overleg met de commissie Ruimtelijke Ordening plaatsvinden over verder te nemen stappen. Dhr. M.L. Pleune wil de woning Achter ,t Bos 21 verbouwen, wat niet in over1 eenstemming is met het bestemmings plan. Daarom dient een voor- bereidingsbesluit tot wijziging genomen te worden. Met dhr. D. van der Wagt uit Vlaar- dingen is overeenstemming bereikt over de aankoop van het perceel Groenedijk 4. De grond is nodig voor de bouw van rijenwoningen. De gemeente wil weer voor drie jaar in de Noordpolder 4.67.40 ha zeedijk huren van dhr. H.C. de Kater uit Wissenkerke voor 250 gulden per jaar. Dit ten behoeve van de dijkrecreatie. Door de dijkverzwaring kan het publiek dit jaar niet zoveel van deze dijk profiteren, maar volgende jaren wel. Volgens inspectierapporten verkeert de dakbedekking van Haestinge in zeer slechte staat. Als gevolg hiervan zijn reeds enkele dakplaten aangetast: ze vertonen ernstige scheuren. Om hogere kosten te vermijden, is het nodig tot spoedig herstel over te gaan. Het bestuur van de dorpsgemeenschap heeft bij het gemeentebestuur om subsidie gevraagd omdat men niet over de benodigde middelen beschikt. Het gaat om 16.000 gulden. Aan de westgevels van de chr. kleuter school Benjamin dienen vier zon weringen aangebracht te worden, wat 1967,75 vergt. De gemeenteraad kan maandagmiddag de vergoeding vak onderwijs 1975 voor De Toetssteen voorlopig vaststellen. Men heeft recht op 9094,70, zodat men minus het voorschot nog 94,70 krijgt. Voor de assistente 13.485,92, nog 2485,92 tegoed en voor de administratieve kracht 1741,98, waarvoor De Toets steen nog helemaal geen voorschot gekregen heeft. op de afdeling financiën van het gemeentesecretarie. Mej. R.D.H. van den Berge volgtin de typekamer van het gemeentesecretarie mej. I.G. Hage uit Stavenisse op, die per 1 augustus eervol ontslag krijgt als schrijver A. Het woningbouwprogramma 1975 van Beter Wonen omvat de bouw van dertien huizen in plan West. Ten behoeve van zeven van deze woningen dient nog riolering te worden aangelegd, zodat de gemeenteraad hiervoor maandagmiddag geld beschik baar gaat stellen. Aan de Scarpe-Eelaan dienen op korte termijn een aantal lichtmasten te worden geplaatst. Voor de ontsluiting van twee kavels bouwgrond aan het Cloveniersplantsoen dient een gedeelte bestrating en riolering aangelegd te worden. Dhr. M. Dijke heeft hier grond van de gemeente gekocht voor de bouw van een bungalow, waarvoor overigens eerst nog het bestemmingsplan gewijzigd dient te worden. Casa Bouwpromotors te Oss, die in samenwerking met Aannemersbedrijf Suurland B.V. huizen bouwt, heeft een brief aan de gemeenteraad geschreven naar aanleiding van de vraag voor de raadsleden De Bres en v.d. Linde inzake de voorlichting bij verkoop van woningen. Het college stelt voor, deze brief ter afdoening in handen te stellen van b. en w. De politie heeft wat extra aandacht moeten schenken aan het negeren van parkeerverboden op verschillende toegangswegen naar recreatieterreinen, zoals te Scherpenisse, Sint- Maartensdijk en bij de Sint-Annalandse jachthaven. Het heeft een en andermaal tot nogal wat processen verbaa verbaal geleid. Verstandiger is zich maar aan de (verbods(regels te houden. Dhr. K.C. Dekker wil zijn landbouw- mechanisatiebedrijf aan de Smidsstraat verplaatsen naar het nieuwe industrie terrein aan de Paasdijkweg. Hij heeft hiervoor al het landbouwbedrijf van dhr. D.C. Uijl gekocht. De vestiging is echter in strijd met het bestemmings plan, zodat dit eerst gewijzigd moet worden. De gemeenteraad wil hiervoor maandagmiddag een besluit nemen. Eenzelfde besluit is nodig voor dr. R.H. Padt, die aan de Schoolstraat een woonhuis met praktijkruimte wil bouwen. Gelet op het feit dat momenteel een bungalow in aanbouw is aan de Dee straat, is het nodig dat een gedeelte van de Deestraat wordt verbeterd. Tevens dient een gedeelte riolering aangelegd te worden. De gemeenteraad stelt er maandagmiddag geld voor beschik baar. Voor de toegangsweg naar het te bouwen gymnastieklokaal aan de Zuid straat is het nodig een strook grond langs de woning Zuidstraat 6 te kopen. B. en w. hebben hierover onlangs over eenstemming bereikt met dhr. L.J. Jansens. De School met de Bijbel heeft voor de snelle vernieuwing en aanpassing van de onderwijsmethoden een stencil- duplicator nodig. B. en w. willen hier voor financiële medewerking verlenen. Mevr. M.B. Geers-Havermans is benoemd tot schoonhoudster van de openbare lagere school als opvolgster van mevr. M.C. Vroegrijk-Sips, die eervol ontslag is verleend. Vrijdag 18 juni a.s. wordt er door de Wichgelaar een film over Poortvliet ge draaid. Deze is in 1965 gemaakt door de Ned. Blindenbond. Om 4 uur voor de schoolkinderen 1,-. En om 7 en 9 uur voor iedereen, 2,50. Adv. IJM. Dhr. C.M. Slootweg is per 1 augustus benoemd leraar aan de L.T.S. Dhr. P. de Korte is per 1 augustus eervol ontslag verleend als hoofdschrijver in vaste dienst ter gemeentesecretarie. Mevr. M.W. Otte-den Engelsman is eervol ontslag verleend als schoonhoudster van de openbare kleuterschool De Kubus. Mevr. G. van Zetten-Bos is benoemd tot schoon houdster van het gemeentehuis en mevr. P.J.J. van Gorsel-Wolse tot concierge-schoonhoudster van de voor malige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Dhr. W.H. Sinke is benoemd tot typist op de afdeling archief-registratuur van het gemeentesecretarie. Dhr. B.J. van Olffen uit Tholen is benoemd tot typist De voetbalvereniging S.P.S. heeft een nieuwe wedstrijdsecretaris senioren: dhr. C. Bolier van de Kadijk. Dat blijkt uit het nieuwe nummer van het clubblad De Voltreffer. Dhr. W. van Haaften uit Scherpenisse is jeugdleider geworden als opvolger van wijlen dhr. C. van Rossum. Dhr. M. Quist zet in Scherpenisse in Zeelands Welvaren het toto-lottobureau voort. Volgens het werkschema van de kantine-kleedgelegenheid zijn we momenteel aangeland in de fase aftimmeren en afmetselen van de kantine, die 31 juli gereed moet zijn. Daarna wordt pas goed aan de kleedgelegenheid begonnen, die 31 januari 1977 klaar moet zijn. In de nieuwe competitie komt S.P.S. met twee junioren - en twee pupillenelftallen uit. Hiervoor kan men nog best spelers en leiders gebruiken. De C-junioren, S.P.S. 5, werden kampioen. Kees van Haaften, Jan v.d. Reest en Rien Voshol werden elk met 143 punten voetballer van het jaar bij de junioren. Jan Overbeeke behaalde die titel voor de tweede achtereenvolgende keer bij de pupillen. Met 206 punten. Bij de senioren lijkt Jaap Oudesluijs de meeste kans op de eerste plaats te hebben. Hij heeft 312 punten tegenover Dirk Uijl 304. Trainer van Nassau heeft zijn contract verlengd en zal volgend seizoen maandag en woensdag en zonodig donderdag trainen. Een keer per maand is er op maandag een contactavond in de kantine. Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen is er een nederlaagtoernooi voor S.P.S. 1 en 2 uitgeschreven op 24 en 31 juli, 7, 14 en 21 augustus. Deelnemers zijn Nieuw Borgvliet (Bergen op Zoom), Bruse Boys (Bruinisse), S.C. Kruisland, W.I.K. (Kerkwerve) en V.V.N. (Klundert). Op 28 augstus is de eerste bekerronde gepland. S.P.S. verzoekt de inwoners van Poortvliet en Scherpenisse binnenkort via een accept-girokaart om een financiële bijdrage voor de kantine/kleedgelegenheid. Op 7 juli doet S.P.S. mee aan de braderie in Scherpenisse en op 14 augustus met de braderie in Poortvliet. Opgaaf burgerlijke stand over mei 1976 Geboorten: Dingena, dv. C. Hooglander en J.M. Lindhoud; Roland, zv. J. Walpot en M.A. Krijger; Frederik Glijn, zv. W.J. Huijzers en D.N. Hooglander; Martijn, zv. A. Verbree en M.A.T. Naaktgeboren; Catharina Johanna, dv. A. Verwijs en P.C. Noorthoek; Pieter Antonius Adrianus, zv. A.D.P. Dubbelman en M.A.H. Kieboom. Huwelijken: C.M. Verwijs en L.P. Quist. Overlijden: M.J. Koolaard, oud 86 jr. wed. van C.A. Stormezand; Noorthoek, G„ oud 85 jr. echtgenoot van A.M. Ligtendag. advertentie IM. De Gereformeerde Gemeente van Sint- Philipsland heeft een beroep uit gebracht op kandidaat J.J. van Eckér- veld uit Scherpenzeel. De vrijwillige brandweer is zaterdag bij de gewestelijke wedstrijden in Best (Noord-Brabant) zevende geworden. Het korps Roosendaal-stad eindigde als zesde. Er was een zeer moeilijk object uitgezet bij drukkerij Rotabest. Pomp- bediener J. Wolse kwam uit de bus als de beste pompbediener. De praktijk wordt waargenomen door dokter van Herel, te Nieuw Vossemeer. Spreekuur NIEUW VOSSEMEER: maandag, woensdag en vrijdag SINT PHILIPSLAND: dinsdag, donderdag en zaterdag spreekuur ANNA JACOBAPOLDER vervalt. advertentie IM Z.H.C. de Makreel hield een viswedstrijd. Eerste J. Potappel met 319.3 cm. 2. T. Geuze 205.2 cm. 3. C. Reijngoudt 115 cm. 4. J. van Moort 87 cm. 5. M. den Engelsman 77.5 cm. 6. A. M. den Braber 62.3 cm. 7. C. van Moort 62 cm. 8. J. van Oeveren 37.3 cm. Jeugd: 1. L. Bolier 114.5 cm. 2. Sj. van Naamen 98.7 cm. 3. Cenny Reijngoudt 97 cm. 4. Johan Lindhout 42.7 cm. 5. J. P. Quist 40.5 cm. 6. René de Jonge 39.2 cm. 7. A. J. van Oeveren 38.7 cm. 8. Marco Koolaard 31 cm. Na een verblijf van vier jaar aan de Chr. kleuterschool Prinses Marijke, gaat mej. P. van Sprang deze school per 1 augustus verlaten. In verband met haar benoeming tot kleuterleidster in Bergen op Zoom. Onder leiding van juf Paula, die 2 1/2 jaar hoofdleidster is geweest, is veel tot stand gekomen. Zo is o.a. door contactavonden, schoolkrant en huisbezoek het contact met de ouders zeer goed geweest. In haar periode is de school ook toegenomen tot drie klassen vanwege de dependance in Anna Jacobapolder, wat voor mej. van Sprang ook een taakuitbreiding betekende. Door haar accuraat optreden is dit vertrek daarom niet alleen spijtig voor de kleuters, maar ook voor bestuur en oudercommissie. Juf Paula was verder actief in de commissie v.d. Reest ten aanzien van de speelterreintjes en de commissie die de oprichting van een peuterspeelzaal voorbereide. Vrij gunstige weersomstandigheden hebben de braderie zaterdag opnieuw een goed resultaat gebracht voor de standhouders. Zij en het bestuur van de Middenstandsvereniging waren dan ook tevreden, toen omstreeks negen uur ,s avonds de boe kon worden opgeruimd. Vooral tussen half vier en vijf uur en tussen zeven en acht uur was er grote belangstelling in de Voorstraat en ook behoorlijke kooplust. Daarvan hebben met name verenigingen geprofiteerd als de Rode Kruisafdeling, Dam- en Schaakvereniging D.S.V.F., voetbalvereniging N.O.A.D. en de dansvereniging Quick Step. Daar werkte men veelal met verlotingen en andere attracties. Een verloting had ook slagerij Bosman met als prijs een half varken. Er was voorts ook een stand met orgels uit een wat ver van Sint-Philipsland gelegen gemeente Onder ideale weersomstandigheden heeft wethouder van sportzaken CJ. Moerland zaterdagmiddag door het luiden van een bel de trimbaan aan de Sportlaan te Sint-Maartensdijk geopend. Samen met burgemeester J.E. van Boeijen trok hij een baantje, waarna de eerste wedstrijd kon starten. Winnaar werd dhr. B. Kleine met 535 punten. Die eerste prijs viel uitstekend, want juist dhr. Kleine was een dergenen die weken lang hard ploeterde, zuchtte, steunde en kermde bij het opbouwen van de trimbaan. NAKS-voorzitter F.A.P.M. Bakx noemde hem met ere, samen met Huib Glerum en Hans van Akkeren. De gemeente stelde het materiaal beschikbaar, maar NAKS zorgde voor aanleg, beheer en toezicht. Dankzij eendrachtige samenwerking kwam het resultaat tot stand. Voor dhr. Van Akkeren is de trimbaan een levenswerk geworden, aldus voorzitter Bakx. Wethouder Moerland hoopte dat er goed gebruik van de trimbaan gemaakt wordt. Hij riep de jeugd op, de materialen niet te vernielen. NAKS gaf hij een compliment voor het ent housiasme waarmee gewerkt was. De trimwedstrijd op de nieuwe baan trok vervolgens dertien deelnemers. 1. B. Kleine 535 p 2. Mevr. Van Hemert-Rijnberg 485 p 3. Kees Andriesse 480 p 4. Hans Scherpenisse 465 p 5. Hans van Akkeren 445 p 6. Co Stoutjesdijk 440 p 7. J. Stoutjesdijk 420 p 8. Mevr. Janssen 415 p 9. C. Schot 400 p 10. Mia Wielaard 390 p 11. A. Weggemans 385 p 12. J. Lindhout 385 p 13. Coxe Riddard 380 p. Wethouder Moerland reikte hiervoor de prijzen uit. SPORT REAL GESTART De wethouder van sportzaken gaf met De PJZ Tholen/Sint-Philipsland heeft zaterdag in Goes meegedaan aan de sportdag van de PJZ. Men had het meeste succes op de atletieknummers. Arjan de Rijke schreef de 100 m op haar naam, terwijl een estafetteploeg bestaande uit Arjan de Rijke, Joke Goosen, Tinus Suurland en Ronald Ravensteijn de 400 m won. Op de 1500 m werd Jos Leemreijze derde. Bij het voetballen legd-en de heren beslag op de vierde plaats, evenals bij het volleybal. Bij de dames traden twee teams op, die respectievelijk derde en vierde werden. Bij het touwtrekken behaalde de PJZ Tholen/Flipland een tweede prijs. Rien Hommel en Toon Pollemans uit Tholen hebben de 75 km lange wandel marathon Bergen op Zoom-Vlissingen tot een goed einde gebracht. Zaterdag avond om twaalf uur startte men, waarna in Hansweert en ,s Heerenhoek werd gerust. Na de laatste stop vormde zich een kopgroep van veertien man, waarin de beide Tholenaars zich hand haafden tot aan de finish, rond de middagklok van twaalf uur. Kov.d. Griek, 2e elftalspeler van WHS, heeft de voetbalsport geruild voor atletiek. De inmiddels vanwege zijn huwelijk van Sint-Annaland naar Sint- Maartensdijk verhuisde militair v.d. Griek deed mee aan de tien Engelse mijlen in zijn werkstad Middelburg. Hij werd 22e in een tijd van 58,26 min. J. de Leeuw uit Oud-Vossemeer werd 41e in 61.45 min. Winnaar werd Piet Vonck in 50.16.6 min. Er kwamen totaal 80 atleten aan de start. Nico Hage en Piet de Rijke uit Sint Annaland 'nebben in het districtselftal zuid I voor spelers van 19 - 23 jaar gespeeld. Ze kwamen in de buurt van het Duitse Saarbrucken uit tegen een regionaal elftal van Saarland. Piet de Rijke speelde een sterke wedstrijd en was de beste van het veld. Hij deed dan ook 2 x 45 minuten mee, terwijl Nico Hage een halve wedstrijd speelde, de WHS- spits maakte geen doelpunten, terwijl een door hem geforceerde strafschop niet werd benut. WHS- trainer N. de Frel trad als begeleider van het districtselftal op, evenals WHS-verzorger A. J. Kuzee. Voor allen was het een leuke ervaring. FOUNDATIONS - LINGERIE BADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM „DE ZAAK MET DE RODE PUI ISsISk 1MB rtv." de opening van de trimbaan ook het startschot voor de actie Sport Real op Tholen. De trimpakketten met ballen, hockey-sticks, enz. werden gepresenteerd en gebruikt. De bedoeling is dat een recreatie-sport leider alle kernen op Tholen aandoet met de trimpakketten om zoveel mogelijk mensen in beweging te brengen. Minister Van Doorn wil namelijk juist de groep Nederlanders buiten de 2 1/2 miljoen georganiseerde sportbeoefenaren in beweging brengen. Het gaat om plezierig bewegen zonder de gebondenheid aan competities, trainingen en allerlei verenigingsver plichtingen. Juist dit Olympisch jaar is voor de organisatoren van de landelijke actie Sport Real de uitdaging geworden om iedereen in staat te stellen zelf ook in actie te komen. Naast de regionale actie comité's zijn ook plaatselijke actie comité's gevormd zoals in de gemeente Tholen. De bedoeling is dat het P.A.C. binnenkort de actielijnen op Tholen uitstippelt. De rijwieldriedaagse van de wielertoerclub De Fuik uit Tholen (gisteren gestart, vanavond en vrijdagavond om kwart voor zeven weer 25 km) sluit uitstekend aan op de actie Sport Real. Het P.A.C. wil in dit verband ook de slikloop van NAKS steunen. Verder worden op Tholen trimbrochures verspreid. Nadere mededelingen omtrent de Sport Real activiteiten op Tholen zullen volgen zodra het P.A.C. het programma heeft vastgesteld. komen opdagen en ook daar werden zaken gedaan. De consumptiestands met onder meer Hollandse Nieuwe bij vishandel Schot hadden perioden lopende handwerk. Bij elkaar dus voor de deelnemers de moeite waard, en voor de kijkers-kopers zowel uit eigen dorp, maar vooral ,s avonds ook velen uit de regio, een aantrekkelijk winkelen. De organisatoren constateerden wel, dat tien uur toch vroeg is om te beginnen. Het zou met weinig minder resultaat ook vanaf het middaguur kunnen. Van elke actie valt dan ook weer te leren. In de voorronden om het kampioenschap van Nederland voor afdelingskampioenen zaterdagvoetbal is Tholense Boys in Doetinchem derde geworden. Overigens hadden alle vier deelnemers een gelijk aantal punten, doordat ze allemaal een wedstrijd wonnen, gelijkspeelden en verloren. Het doelgemiddelde besliste, waardoor S.D.S. van de afdeling Arnhem winnaar was met 5 doelpunten voor en 3 tegen. Oene uit Gelderland had 4-4, Tholense Boys 1-2 en Kesteren uit de afdeling Nijmegen 3-4. Groep A Uitslagen 7e ronde: M. de Looze - K. Heyboer 1-0, J. Vaders - M. de Hoon 1-0, E. de Ruyter - M. de Braber 0-1, J. Bruijs - J.W. Slager 0-1, H. Wagemaker - M. Suykerbuyk 1-0, J. Verwijs - M. Schoonen 1-0 Stand na 7 ronden: (in punten - weer stands-punten) 1. M. de Looze 6-27 2. J. Vaders 6-24 1/2 3. M. de Braber 5-29 1/2, 4. M. de Hoon 4-30, 5. J.W. Slager 4-26, 6. K. Heyboer 3 1/2-22 1/2, 7. E. de Ruyter 3-26 1/2, 8. J. Bruijs 2 1/2-27 1/2, 9. M. Suykerbuyk 3-21, 10. H. Wagemaker 3-21, 11. J. Verwijs 2-16, 12. M. Schoonen 0-22 1/2. M. de Looze en J. Vaders spelen een beslissingswedstrijd om het kampioen schap. Vrijdagavond is in ,t Zwaantje in de Blauwehandstraat in Bergen op Zoom de prijsuitreiking van dit tournooi. Groep B Uitslagen 7e ronde:LF J. Keurten - G. Verwijs 1-0, M. Reyngoud - P. Wagemaker 1-0, J. Vaders - M. Polderman 1-0, W. Douw - M. Bril 1-0 Stand na 7 ronden: 1. J. Vaders 5-23, 2. W. Douw 5-23, 3. J. Keurten 5-23, 4. M. Reyngoud 5-23, 5. M. Polderman 4-24, 6. P. Wagemaker 2-26, 7. J. Verwijs 1- 27, 8. M. Bril 1-26 J. Vaders, W. Douw, J. Keurten en M. Polderman spelen een nakompetitie om de plaatsen 1 t/m 4. (Afvalwedstrijden na loting tegenstander en kleur) Groep C Uitslagen 7e ronden: R. Heyboer - J. van de Berg 0-1, A. de Koning - A. Aarnoudse 0-1, B.A. Vroege - J. van de Leur 1-0, G. Remmerswaal - W. Hofman 1-0, A. van Nispen - K. Heyboer 0-1, B. Noordhoek - vrij 1-0 Stand na 7 ronden: 1. B.A. Vroege 5 j 1/2-25 1/2, 2. J. van de Berg 5-25 1/2, 3. R. Heyboer 5-21 1/2 4. A. Aarnoudse 5- 18 1/2, 5. A. de Koning 4 1/2-31, 6. G. Remmerswaal 4 1/2-21 1/2, 7. A. van Nispen 3-29, 8. B. Noordhoek 3-20 1/2, 9. J. van de Leur 2 1/2-27, 10. K. Heyboer 2-20, 11. W. Hofman 1-25 B.A. Vroege KAMPIOEN; 2 J. van de Berg tweede R. Heyboer derde A. Aarnoudse vierde Groep D Uitslagen 7e ronde: T. van Nispen - P. Kosten 1-0, R. Visser - R. van Dienst 1-0, M. Polderman - B. Kosten 1-0, M. Voorhage - M. Visser 0- 1. J. Vroege - Q. Bril 1-0 Stand na 7 ronden: 1Tonny van Nispen 7-24, 2. Rogier Visser 5-25 1/2, 3. Marco Polderman 5-23 1/2, 4. Peter Kosten 4-27 1/2, 5. Mathijs Visser 3 1/2-18, 7. Bram Kosten 3-27, 8. Jeroen Vroege 3-19, 9. Ronny van Dienst 2-31 1/2, 10. Marco Voorhage 1 1/2-22, 11. Quiny Bril 3-28 Tonny van Nispen ongeslagen KAMPIOEN Rogier Visser tweede Marco Polderman derde Peter Kosten vierde J. de Leeuw.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7