Bel bij brand 0011 -lino GELUK MOLENBROOD uw echte bakker J. van Oost Tholen POLLIE ZOON G. HEIJBOER PREDIKBEURTEN fê/CHIESSER THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND GESLOTEN WEGENS VAKANTIE EENDRACHTBODE Donderdag 17 juni 1976 Orgelbespeling Collecte Nieuwe MAVO-directeur Lichtmasten Bouw nieuwe C.N.S. J. de Laater weer voorzitter Valse namen pakten slecht uit Plotseling oversteken Binnenhuis-architectuur Kleuters bakten oliebollen Auto gestolen gebakken in grootmoederstijd Is gewoon anders van smaak, lekker en gezond Fietstocht plattelandsvrouwen bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Kermis hield 't droog Voetballer van 't jaar Bouw R.K. school Dienstverlening Beheerscommissie dorpshuis Bejaarden op reis Voor een goede alarmering moet U daarbij het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. Schietwedstrijden De burgemeester van Tholen houdt woensdag 23 juni spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur i.p.v. maandag 21 juni. De wethouders houden maan dag 21 juni spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. RabobanL.stevige groei ALVAST EEN WEET. van 28 juni t/m. 1 juli Veertig jaar muzikant Benoemingen Wijziging bestemmingsplan Uitbaggeren jachthaven E.H.B.O. diploma's Vervolg op pag. 7 2 In de N.H. kerk hoopt organist Frans van Tilburg zaterdag een orgelbespeling te verzorgen. Aanvang 20.00 uur. Ter herdenking van de in 1937 overleden Jan Zwart zal Frans van Tilburg een aantal van diens bekende koraalen liedbewerkingen spelen, waaronder de „sombere muziek over Psalm 103 vers 8". Naast werken van Jan Zwart vermeldt het programma tevens compositie's van Bach, Martini en Young. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 2575 advertentie IM De collecte voor het Rode Kruis heeft in Tholen 2879,77 opgebracht, waarvoor alle medewerksters en gevers hartelijk worden bedankt. B. en W. hebben dhr. J. v.d. Donker uit Heinenoord benoemd tot directeur van de gemeentelijke M.A.V.O. Hij volgt dhr. G. van Trigt op, die per 1 augustus eervol ontslag is verleend in verband met zijn benoeming tot leraar aan de M.E.A.O. in Roosendaal. Bij gemeentewerken is mej. J. S. Rijnberg uit Sint-Annaland benoemd tot typiste en dhr. M. H. M. Goossens als opvolger van wijlen dhr. Chr. Geurink. Aan de Garnalenstraat en Oesterstraat zullen een aantal lichtmasten worden geplaatst in verband met de bouw van een aantal woningen. In Dalempolder is grond verkocht aan het bouw- en aannemingsbedrijf M. E. Feleus te Sint- Philipsland. Aan de Ten Ankerweg dient het bestemmingsplan gewijzigd te worden in verband met de bouw van een woning door dhr. J. van den Heuvel. De gemeenteraad neemt hiertoe maandagmiddag een voorbereidingsbe- sluit. De Christelijk Nationale School wil in de Boomgaard achter het gebouw van gemeentewerken aan de Molenvlietsedijk een nieuwe zesklassige school met gemeenschapsruimte bouwen. Het bestuur heeft daartoe een verzoek ingediend bij het gemeentebestuur. B. en W. stellen de gemeenteraad maandagmiddag voor de medewerking te verlenen. De bedoeling is dat de nieuwe school er voor het cursusjaar '77/'78 staat. De C.N.S. aan het Schuttershof was oorspronkelijk een vierklassige school, maar door toename van het aantal leerlingen zijn er de laatste jaren twee semi- permanente lokalen bijgebouwd. Nu zijn er geen uitbreidingsmogelijkheden meer, terwijl de C.N.S. een gemeenschapsruimte en handenarbeid- lokaal wil. Voor het bestaande stenen gebouw aan Schuttershof is volgens B. en W. een goede alternatieve bestemming: huisvesting van de Chr. B.L.O. school De Toetssteen, die nu nog in een houten gebouw aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk zit. De C.N.S. wil verder medewerking van de gemeente voor de aanschaf van individuele leer- en hulpmiddelen. Het gaat om vernieuwde didactische inzichten om het individuele kind leerstof op niveau te kunnen aanbieden, zodat zowel het hoog- als het minder- begaafde kind aan zijn trekken komt. De openbare lagere school Ter Tolne wil twee opbergkasten, waarover de gemeenteraad maandagmiddag om twee uur beslist. Hoofdmoot op de ledenvergadering van de voetbalvereniging Tholense Boys was de verkiezing van een nieuwe voorzitter wegens bedanken en vertrek, om persoonlijke redenen, van dhr. J.F.J. Kuipers. Men kwam er in eerste instantie niet uit, daar niemand de ver eiste meerderheid kreeg. Dhr. J. de Laater, voormalig voorzitter, kreeg wel de meeste stemmen, waarmee een beroep op zijn terugkeer werd gedaan. Het bestuur drong daar ook op aan. daar niemand van hen beschikbaar was voor het presidentschap. Dhr. De Laater hield de zaak in beraad en deelde P. v.d. Vlies later mee, bereid te zijn het voorzitterschap te aanvaarden. De officiële stemming volgt in augustus met financiële verslagen. Wel slaagde men er in een opvolger voor de aftredende J. Potappel te vinden en tevens twee nieuwe bestuursleden aan te trekken in verband met de uit breiding van het bestuur tot elf man. Gekozen werden mevr. Boogaard- Soomers, M. Potappel (speler 2e elftal) en R. Baan (jeugdleider). Dhr. C. Bruys uit Bergen op Zoom werd tot trainer herbenoemd, terwijl G. van Koppen uit Tholen als jeugdtrainer werd aan getrokken. De bedoeling is, in de nieuwe competitie met vijf senioren (1 meer dan vorig seizoen), 1 dames- en 7 of 8 jeugdelftallen uit te komen. Secretaris v.d. Vlies maakte in zijn jaarverslag natuurlijk melding van het kampioenschap van het le en promotie van het 2e elftal. Minder vlot verloopt de bouw van de kantine. De mede werking is matig, zodat de opening niet bij de start van de nieuwe competitie zal kunnen plaatsvinden. Dat wordt wel eind september. Toen de Thoolse rijkspolitie vorige week zes personen uit Halsteren bekeurde voor het rijden zonder licht, waren er een viertal zo brutaal een valse naam op te geven. Daar kwam de politie dan toch ook wel achter, zoals te begrijpen valt, maar bovendien wist men ook degenen te achterhalen, die er door die valemededelingen dachten vanaf te zijn. Het verdere verhoor wees bovendien uit, dat men bij die knapen ook te maken had met bromfietsdiefstallen. Het proces verbaal is voor die vier dan ook belangrijker groter geworden, dat het rijden zonder licht op zichzelf noodzakelijk maakte. Het opgeven van valse namen zit een kantonrechter helemaal niet lekker. De politie had het trouwens toch nogal druk, nu men al enkele weken een onderzoek instelt naar jongelui die vanuit Bergen op Zoom en Halsteren, Thoolse buurten wat onveilig maken door kleinere of grotere diefstallen, hetzij in panden of door bromfietsen of fietsen mee te nemen. De afdeling recherche werd daarbij te hulp geroepen en inmiddels zijn er al een vijftiental verdachten. Hopelijk kinnen door die slag de talrijke inbraken die er de laatste maanden toch wel in ons gebied zijn gepleegd, worden ingetoomd. Een autobestuurder kon op de Parksingel het driejarige knaapje K. Moerland niet meer ontwijken, toen hij plotseling de rijbaan overstak. Het knaapje liep nogal wat schaafwonden op en had daardoor nogal wat bloedverlies. Hij werd naar Lievensberg overgebracht voor nader onderzoek. Het zag er bij de eerste hulp niet direct naar uit, dat zich ernstig inwendig letsel had voorgedaan, hoewel de botsing met de auto vrij hard is aangekomen. Van H. uit Woensdrecht reed in de Eendrachtsweg/Bebouwdendam met een bestelwagen tegen de geparkeerde auto van dhr. K. de materiële schade viel nogal mee, maar wel werd procesverbaal opgemaakt. De NCVB-leden hebben het seizoen afgesloten met een avond over binnenhuisarcitectuur. Dhr. Lamet uit Utrecht liet dia's zien van verschillende meubelstijlen van de laatste veertig jaar. Daaruit bleek dat veel stijlen steeds weer terugkomen. Er is niets toonaangevend. Verder werden hedendaagse woonvormen belicht en de daarmee verband houdende ruimtelijke indeling van de vertrekken. De presidente dankte dhr. Lamet voor zijn bijdrage aan deze gezellige avond. De leerlingen van de bijenkorf en kleuterlust kregen dinsdag met de viering van "de laatste schooldag" al een voorproefje van de vakantie. Op het plein van de Bijenkorf werden van half elf tot twee uur in feestelijke kledij allerlei activiteiten ontwikkeld, 't Was j een bonte kermis met grabbelton, skelterrace, oliebollen en pannekoeken bakken, enz. Bovendien werd op school gegeven. Voor de kleuters was het een extra plezierig dagje. Morgen begint de vakantie. vr» De Kermis heeft voor de politie geen bijzondere moeilijkheden opgeleverd of veel extra werk veroorzaakt. Wel wefd aangifte gedaan door dhr. v.d. E. dat zijn auto gestolen was. Het voertuig werd later in Numansdorp aangetroffen, oerigens total loss. Het spoor van de dader bleef tot dusver zoek. De plattelandsvrouwen hebben een fietstocht gemaakt naar het visfileerbedrijf Gomavi in Bruinisse. De negentien dames werden gastvrij ontvangen met koffie, waarn a de directie het een en ander over de gang van zaken in de fabriek vertelde. In twee groepen werden de dames door het bedrijf gelied, waarbij men de vis zag komen en het ingevroren produkt zag vertrekken. In de kantine kreeg men een frisdrank, waarbij presidente mevr. T. van Tilbeurgh-Gunst de directie dankte voor de leerzame en interessante uiteenzetting. Thuis konden de plattelandsvrouwen hun gezin tracteren op een gratis vismaaltijd. Begin juli staat een boottocht op het programma. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 WütU DESSO TAPUT adv. IM .Ook de kermis heeft de lang verwachte regen niet gebracht. Tegen de avond pakten zich de wolken wat samen en werd het donkerder, maar regen bleef uit, want het klaarde weer op. De belangstelling voor de kermis was goed. De kinderen genoten in de draaimolen an de plaatselijke exploitant F. Dupont. Ook in de schiettent, bots autootjes en dergelijke kon men zich vermaken. In de café's was er dans muziek. Een continu rijdende bus over brugde de afstand van het dorps centrum naar zaal ,t Veer. Bij de stand voetballer van het jaar werden de C 1 jeugd vergeten. Eerste werd Jan Willem Slager met 21 punten, terwijl Hans Polderman en Michiel de Looze de tweede plaats deelden met 18 punten. Hans Polderman won uit eindelijk met strafschoppen. Voor de bouw van een nieuwe Rooms- Katholieke lagere school aan de Burgemeester Versluijsstraat dient het bestemmingsplan gewijzigd te worden. B. en w. stellen de gemeenteraad, die maandagmiddag om twee uur ver gadert. voor een voorbereidingsbesluit te nemen. Aan de Stichting Beter Wonen heeft de gemeente grond verkocht voor de bouw van acht huizen aan de Weelhoekstraat. De verkoop van grond aan dhr. C.J. van der Maas en mevr. R.M. Remijn is goedgekeurd door gedeputeerde staten. Het gemeentebestuur heeft met dhr. C.W. de Leeuw een overeenkomst van dienstverlening aangegaan als concierge-beheerder van het dorpshuis De Vossenkuil. advertentie IM Op 21 juni zal er door "Accelerando" weer oud papier worden opgehaald IM De door de gemeenteraad benoemde beheerscommissie voor het dorpshuis, heeft maandagavond de functies verdeeld. Voorzitter werd dhr. A. J. Boogaard (accelerando), secretaris dhr. T. J. Heijboer (EHBO). Onder leiding van wethouder A. J. Scherpenisse werden daarna verschillende punten besproken op deze eerste officiële vergadering van de beheerscommissie. De geluidsinstallatie kwam aan bod. Die is onlangs wel vernieuwd, maar er is steeds een radiozender door te horen. Voorgesteld werd, het bedieningspaneel bij beheerder dhr. L. van dijke te zetten, wat gemakkelijker is en waarschijnlijk ook beter voor het behoud van de installatie. Verder werd gepleit voor de aanleg van waterleiding bij het buffet, aangezien het water nu met emmers moet worden getransporteerd, heen en terug. Ook dienen er pedaalemmers in de toiletten te komen De beheerscommissie wilde verder een overzicht van de exploitatie van het Doprshuis, zodat men beter weet waarover men praat als het gaat om verbouwingen, uitbreiding of nieuwbouw. De beheerscommissie voelde er niet veel voor, alleen te praten over een defecte lamp of een kaptte stoel. Dat kan de beheerder ook wel doorgeven. Bij de lijst met wensen die naar het gemeentebestuur ging was ook een toegang van de keuken naar het magazijn, zodat de beheerder niet meer door de zaal hoeft voor bevoorrading. De bejaardensoos organiseert woensdag 30 juni een reis naar Apeldoorn. Vertrek om half negen. Opgave bij Joh. Moerland, Bierensstraat 13, telefoon 2854 tot en met zaterdag 26 juni. De bewoners van de Schutse maakten vorige week donderdag een Thoolse rondrit, 's middags ging men per bus via de binnenwegen alle polders door, waarbij men ook het bungalowpark "Oud Kempen" in Stavenisse bekeek, dat destijds in het nieuws was vanwege advertentie IM de huisvestign van surianamers.Ook de campings op Gorishoek en Strijenham werden niet overgeslagen. In het bejaardentehuis de Vossemeren in Nieuw-Vossemeer werd koffie gedronken, afgesproken werd, dat debewoners van de Vossemeren ook eens in de Schutse op bezoek zullen komen. Tenslotte werd het veer Anna Jacobapolder-Zijpe nog bekeken om via Sint-Philipsland en de Krabbenkreekdam rond zes uur huiswaarts te keren. Gisteren, woensdag, maakten de bewoners van de Schutse een dagreis naar Brussel in België. De Schietkring Tholen organiseerde wedstrijden op de 100 meter om de wisselzuil met de volgende korps- en personele uitslagen. 1. Scherpenisse 194, 2. Tholen 193, 3. St. Annaland 193, 4. Poortvliet 191, 5. Stavenisse 187. Vrije Baan. 1. A. Fase, St. Anl. 90, 8 x 29 2. H. Keur, St.Anl. 89, 5 x 29 3. A. v.d. Reest, St.Anl. 89, 3 x 28 4. A. Polderman, Scherp. 88, 2 x 29, 4 x 28 5. Jobse, Tholen 88, 2 x 29 6. J. Praat, Tholen 88 7. L.D. Kloet, St.Anl. 87, 1 x 29 8. J. Kurvink, St.Anl. 87, 3 x 28 9. P. Poot, Scherp. 87 10. A.D. Goedegebuure, St.Anl. 86 Personele baan, 50 deelnemers 1. A. Polderman, Scherp. 49-49 2. C. Quist, Tholen 49-47 3. J. Praat, Tholen 49-47 4. A. Fase, St.Anl. 49-46 5. C. Potappel, Stavenisse 49-46 6. A. v. Tiggele, Poortvliet 49-46 7. A. v.d. Reest, St.Anl. 49-45 8. H. Poot, Scherp. 49-43 9. C. Andriese, Scherp. 48-48 10. C. Goedegebuure, St.Anl. 48-47 11. M. Goudzwaard, Poortvliet 48-47 12. M. de Groen, Poortvliet 48-47 13. M. Willemse, Tholen 48-46 14. M. Bolier, Scherp. 48-46 15. W. van Haaften, Scherp. 48-45 16. W. Potappel, Scherp. 4843 17. J. v.d. Klooster, St.Anl. 4747 18. J. de Heer, Tholen 4746 19. J. Menheere, Scherp. 4746 20. D. Bruynzeel, St.Anl. 4744 21. A. de Graaf, Scherp. 4744 22. J. v.d. Klooster jr., St.Anl. 4743 23. A. Menheere, St.Anl. 4743 24. A. Knuist, Stavenisse 4742 25. R. v.d. Reest, St.Anl. 4742 26. A.D. Goedegebuure, St.Anl. 4741 advertentie IM. Is het wel nodig om een winst van ruim f 113.000,- naar de algemene reserve over te hevelen. Dit was wel het voor naamste discussiepunt op de algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Raiffeisen-Boerenleenbank „Sint Annaland", kortweg Rabobank genoemd, op donderdag 10 juni in café Havenzicht. Die vraag kwam van één der leden bij de vaststelling van de balans, de winst- en verliesrekening 1975. De Sint Annalandse bank had in 1975 goed geboerd, mede dank zij gunstige landbouwuitkomsten, terwijl men de bedrijfskostenstijging tot een minimum kon beperken. Daardoor was er met een dikke ton inderdaad nogal wat overgebleven. De algemene reserve kon met ruim 4 ton stijgen, maar zo hield Rabobankdirecteur A.D. Goede gebuure de vergadering voor, zit men toch maar aan 5% van het balanstotaal, wat die algemene reserve betreft en dat is geen overdreven, alleen maar een gezonde zaak. Een ton winst verdelen zou aan de andere kant voor alle leden een minimale uitkering betekenen, als dat mogelijk zou zijn, maar uiteraard heeft men ook te maken met de Centrale Rabobanvoorschriften en is, zoals ook voorzitter A.A. Geluk in zijn openingswoord had gesteld groei van het eigen vermogen en de solvabiliteit alleen maar een gezonde zaak en groter zekerheid voor de leden, dat men ten allen tijde op zijn eigen geld kan rekenen. De vergadering kwam dan ook tot goedkeuring van het voorstel de gemaakte naar de algemene reserve over te brengen. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter met een 18-tal stem gerechtigden geen geweldige belangstelling van de 642 leden, maar in dat opzicht is men de laatste tientallen jaren al weinig meer verwend. Wel kon hij zoals gebruikelijk erelid J.J. Mosselman verwelkomen, terwijl hij tot zijn spijt moest mee delen dat bestuurs lid A.C. Breure nog in het ziekenhuis moest verblijven, na al een heel tijdje uit de roulatie te zijn geweest. Hij hoopte namens de leden, dat er snelle beterschap in ,t zicht komt voor deze bestuurder van de bank. De voorzitter wees er vervolgens op, dat de jaarcijfers aantonen, hoe na een matig 1974 een goed bankjaar 1975 kon worden af gewerkt. Zorgen zijn er wel gebleven, naast de renteontwikkeling en andere onzekerheden steeg de werkloosheid tot een hoog aantal. Merkwaardigerwijze neemt in zo'n situatie ook altijd de spaarzin toe, constateerde de heer Geluk. De oorzaak is mogelijk, dat spaarders de toekomst wat onzeker achten en daarom wat meer gedekt willen zijn, dan wanneer er volop werk gelegenheid en hoogconjunctuur is. Bovendien blijven in zo'n situatie de bestedingen achter en dat verhoogt dan vanzelfsprekend eveneens de totale spaarsom. Er zijn, zo oordeelde de voorzitter, gelukkig w„t aanwijzingen van een zich herstellende economie. Met name zien we dat in Amerika, Duitsland en Japan en als het daar wat regent, druppelt het toch hier ook meestal wel. Willen we die gunstige tendens van de oosterburen volgen, dan zullen we in elk geval de adviezen niet in de wind moeten slaan van de president van de Ned. Bank, dr. Zijlstra. Dichter bij huis blijvend, zei de heer Geluk, dat de Sint Annalandse bank op een zeer goed 1975 kan terugblikken. Er werd een flinke winst geboekt, ener zijds vanwege stijging der toever trouwde middelen, anderzijds ook door de beperking van de bedrijfskosten stijging. Een bank moet echter reserves hebben of een behoorlijk eigen vermogen, wil het aan zijn verplich tingen, ook bij tegenslagen kunnen voldoen. Welnu, in dat opzicht heeft de Sint Annalandse Rabobank nogal wat zekerheden en kunnen de leden gerust zijn. Een spaarder heeft er ook recht op over zijn geld te kunnen beschikken. Al zouden er door andere omstandigheden verliezen zijn. Naar gelang men uit zettingen pleegt dient men solvabel te zijn. Het is ook niet zo kinderachtig, dat er maandelijks 1 miljoen over de balie inkomt en ook weer uitgaat. De spaar gelden stegen met ruim 2 miljoen gulden tot 22.460.000,-. De stijging van de bedrijfskosten beliep slechts 0.06% van het balanstotaal met inbegrip van de nieuwe regeling bedrijfspensioenen voor het personeel. De omzet, zo bleek voorts ook uit de toelichting op de cijfers door directeur Goedegebuure, was met 25% gestegen van 98 tot 124 miljoen gulden. Het aantal posten beliep zo'n 170.000 tegen over een jaar eerder 150.000. De toe vertrouwde middelen in rekening courant stegen van 2.5 miljoen in 1974 tot 3.2 in 1974, de uitgezette middelen via kredieten in rekening courant van ruim 1.1 tot ruim 1.3 miljoen en leningen van ruim 9.2 tot ruim 9.4 miljoen gulden. Spaarrekeningen heeft men er in de goed 2800 inwoners tellende 3286 en klanten met een rekening-courant (inclusief privé- rekeningen) 1050, opnieuw enige stijging in vergelijking met vorig jaar. Inmiddels zijn de 30 miljoen gulden toevertrouwde middelen gepasseerd. Daarom zo werd tenslotte uit de cijfers geconcludeerd was er in 1975 een grote toename en een ook in dit voorjaar gunstige Rabobank-ontwikkeling. De algemene reserve staat op 1.273.235,- In het bestuur werd herkozen de heer A.A. Geluk, in de raad van toezicht de heer L.A. Goedegebuure Jaczn. De voorzitter deelde hierna mee, dat ook het boekhoudbureau nog prima loopt en dat het voor het midden- en klein bedrijf goed is te weten, dat men voor de zogenaamde garantiekredieten niet alleen meer is aangewezen op de Middenstandsbank, maar dat de rijks overheid thans ook garanties geeft op dat gebied aan de Rabobanken. Jammer vond de voorzitter wel, dat er op de rentemarkt geen rust te vinden schijnt te zijn. De centrale Rabobank staat nu op 41% van het spaargeld dat Nederland rijk is en behoort daarmee tot de grootsten in den lande, die zijn vleugels ook al over de grenzen uitslaat. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of de bank zich ten behoeve van haar klanten of van de gemeenschap ook kan gaan, toeleggen op grondbeleggingen of perceelsaankopen, een soort makelaardij. Daarbij zou het er vooral om te doen moeten zijn gronden en/of gebouwen uit handen te houden van speculanten, waardoor eigenaren soms lang op hun geld moeten wachten. Het bestuur was van oordeel dat er via makelaardij wel mogelijkheden bestaan, want ook op Walcheren doen de Rabobanken dat gezamenlijk. Anderzijds zit er wel wat risico in een dergelijke aan- en verkoop- Tijdschriftenverkoop blijft dus in de weekeinden doorgaan. Boek- en Kantoorboekhandel SINT ANNALAND Alle soorten schoolagenda's zijn binnen. U kunt alle studieboeken bestellen. Het gehele jaar door alles voor elke school. advertentie IM methode, omdat men eenvoudig niet met zekerheid kan uitgaan van de wel al jarenlange tendens van markt waardeverhoging. Het bestuur deed in elk geval de toezegging het verzoek in beraad te nemen en te bekijken. Daarna sluiting. Als commissie tot voorlopige vaststelling van de notulen waren aangewezen de heren Han en Peter Moerland Czn. Een huldiging was er vorige week dinsdag op de repetitie-avond van ..Accelerando" voor de heer A.J. Scherpenisse, die de vier muzikale kruisjes passeerde. Hij verwierf zich niet alleen Accelerando's erkentelijk heid door gedurende 33 jaar beugel of bariton te hebben geblazen, ook niet alleen voor het daarbij nog een zevental jaren betimmeren van de grote trom, maar verder ook als bestuurslid (sedert 1957 secretaris en thans vice-voor- zitter). De voorzitter van de koninklijke fanfare had dus volop motieven om lovende woorden te uiten. Tenslotte wist men in lid Scherpenisse ook een warm cultuur-bepleiter in zijn kwaliteit van raadslid, c.q. wethouder van voormalig Sint Annaland en nu van de gemeente Tholen. Een voorbeeldig lid, heet het dan en in die bewoordingen ongeveer werd het ook door de heer Boogaard gelanceerd. Er kwam nog meer bij. De oorkonde van de Koninklijke Nederlandse Muziekfederatie en ook de gouden KNF-speld. Tenslotte ook nog een specifiek Accelerando-cadeau in de vorm van een leren agendaportefeuille. In zijn dankwoord zei de heer Scherpenisse steeds met groot genoegen Accelerando in die verschillende vormen te hebben gediend. Wat men als hobby beleeft, doet men nu eenmaal graag. Daarom was het repeteren geen offer, maar een welkome afwisseling. De gemeentelijke bestuursfunctie noopte de laatste jaren nog al eens tot verzuim, maar toen de raadsvergade ringen van de dinsdag naar de maandag werden gebracht, kon ook dat verzuim weer beperkt worden. Die andere werk zaamheden noopten hem ook het secretariaat over te dragen, waarvoor hij zich steeds had ingezet. Men moet overigens niet altijd kijken, zo meende de heer Scherpenisse naar iemand die wat extra deed of uitzonderlijk muzikant is. Beter kan men er van uit gaan, dat vele kleintjes ene grote maken. Die velen maakten Accelerando groot. Ik hoop daaraan nog wat aktief te mogen bijdragen, hoe dan ook, zo besloot dhr. Scherpenisse, die voor de grote trom een assistent krijgt in dhr. P. Scherpenisse, zodat het misschien in de toekomst nog een weer ander instrument voor hem zal worden. Dhr. M. M. Bruijn is benoemd tot waarnemend havenmeester. Deze beheerder van het clubschip van de watersportvereniging, De Buutengaets, verlicht hiermee de taak van havenmeester Joh. den Engelsman. Mej. J. S. Rijnberg Ldt. is benoemd tot typiste bij gemeentewerken in Tholen. Mevr. Plony Aalbregt-Goedegebuure Adrd. is benoemd aan de Rijksscholen gemeenschap in Zwolle na in Utrecht aan de Stichting Opleiding Leraren (S.O.L.) geslaagd te zijn voor leerares Nederlands 2e graad en wiskunde 3e graad. Dhr. W. M. Fase Mzn. is benoemd tot onderdirecteur van het arbeidsbureau te Zierikzee. Hij blijft daarnaast de functie uitoefenen van jeugdconsulent, ook voor Tholen en Sint-Philipsland. Het plan van Beter Wonen om aan de Burgemeester Baasstraat acht huizen te bouwen, wijkt af van het bestemmings plan Achter de Molen. De bouw is echter in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening van dat plan. Met het nemen van een voorbe reidingsbesluit is de zaak in orde. Zo'n besluit neemt de gemeenteraad maandagmiddag ook voor de Bosweg, waar de fa. C. van Iwaarden en Zn. het warenhuis (tuinbouw) wil uitbreiden. Behalve de handelshaven wordt nu ook de jachthaven nog uitgebaggerd. Het bestuur van de watersportvereniging is bereid de verplaatsing van de schepen tijdens de werkzaamheden voor zijn rekening en verantwoording te nemen. De aannemer wil de boxen van de jachthaven uitbaggeren tegen de aantrekkelijke prijs van 3,75 per m3. Totaal komt dat op 10.000 m3 is 37.500 gulden met 16% B.T.W., 6000 gulden en 4000 stortrecht vrijkomende specie en 2500 gulden onvoorzien: 50.000 gulden. Dit uitbaggeren heeft gevolgen voor de huur in 1977, die volgens B. en W. met 19% dient te worden verhoogd. De liggelden 1977 moeten daarom alleen al voor het dekken van de baggerkosten worden verhoogd van 15,- naar 17,85 per m2. B. en W. willen vooruitlopend op de definitieve tarief vaststelling de gemeenteraad maandag middag reeds laten besluiten met deze verhoging rekening te houden. Dr. A. C. J. Noteboom heeft vrijdagavond in het dorpshuis zestien E.H.B.O.-diploma's uitgereikt en vijf verlengingen. Voor de eerste keer slaagden mevr. J. Gunst-den Engelsman, mej. P. Bazen, mej. M. J. v.d. Klooster, mej. W. Leinse, mevr. A. Gunst-Scherpenisse, dhr. A. den Engelsman Jzn., dhr. J. C. Ridderhof Jzn., dhr. H. Q. Jansen, dhr. C. G. M. Goedegebuure Czn., mevr. Goedegebuure-Baarda, mevr. Leune- Priem, mej. S. Leune en mej. J. W. Snoep allen uit Sint-Annaland, mej. A. J. C. Schot, mevr. Vreugd-van Leeuwen en mevr. G. M. Michael allen uit Tholen. Een verlenging kregen mevr. Hage-Zoetewij, mej. J. C. Burgers, mej. C. Bruijnzeel, dhr. G. Goedegebuure Ezn. allen uit Sint- Annaland en mej. A. P. Heijboer uit Poortvliet. Zondag 20 juni 1976. THOLEN: NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. J. Batelaan 6.30 u. ds. M. van der Linden, Dirksland GEREF. KERK 10 en (H.A.) 5 u. ds. P. Hekstra, Nieuwdorp GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. G. Mouw 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. E. H. Cossee, Dordrecht N.H. B.W.I.W. 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide R.K. KERK za. 19 juni 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u., ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A. van der Stoel, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10. 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 juni 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND: NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. van Vliet, Nederhemert GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 (H.A.) en 6 u. ds. H.A. Samsom, Streefkerk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK: NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. A. Karreman 7 u. ds. A. Post R.K. KERK za. 19 juni 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE: NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. G. J. Damen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. dhr. Vogelaar, Mijdrecht wo. 23 juni 19.30 u. ds. G. Mouw, Tholen POORTVLIET: NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. W. L. Tukker, Sirjansland GEREF. KERK 10 en (H.A.) 2.30 u. ds. Th. P. Potma, Ede GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. ds. M. J. van Gelder, Gouda di. 22 juni 7.30 u. ds. Chr. v.d. Poel, Y pfspVP SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do 24 juni 7.30 u. ds. A. Moerkerken, Nieuw Beijerland OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER: GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. H. Benthum, Middelburg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt). Dr. A. W. A. de Looze, Oud- Vossemeer, tel. 01667 - 400. Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bel). Dr. J. van der Bel, Sint- Maartensdijk, tel. 01666 - 2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676 - 545. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Mw. van Strien, Anna Jacobapolder, tel. 01677 - 682. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666 2548. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr.uur: vr. 18.30 -19 u., zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur, gemeentehuis Sint-Maartensdijk. STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers P.Z.E.M. buiten kantooruren: 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN 18 t/m 24 juni 1976. vrijdag 18 8.07-20.23 zaterdag 19 8.51-21.05 zondag 20 9.38-21.59 maandag 21 10.37-22.58 dinsdag 22 11.41-24.08 woensdag 23 12.50-00.10 donderdag 24 1.13-13.49 zaterdag 19 juni le maan In zijn felicitatie zei dr. Noteboom dat het enthousiasme in de achtjarige vereniging groter geworden is. Hij prees het actieve bestuur en wenste de gemeenschap geluk met zoveel gediplomeerde E.H.B.O.'ers. Dr. Notebóom wees op het belang van de E.H.B.O., want wanneer er ondeskundig hulp verleend wordt, kan dat mensenlevens kosten. De huisarts

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2