Plaatselijk nieuws 1 WSStNIEtK IJS POORTVLIET^ POLLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND UITNODIGING STAVEN ISSF SINT- MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND NIEUW- VOSSEMEER 2 EENDRACHTBODE Donderdag lüjuni 1976 Geslaagd Uitwisselingsconcert De laatste oester Parkeerverbod vrachtwagens Te vroeg van start Bromfietsen Emancipatie Kermis Jongerenmis Bejaardenreis Kerkhof-reglement Bermbrandjes Ruim 2 mille Geslaagd Gasontploffing Wiltu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd ZLM. ers in Oostenrijk Bermbrandje Bezorgster of bezorger Jaarvergadering S.C. Stavenisse Inbraak Bloedproef Tegen boom Voor de zending Oosterscheldevissers Schoolreizen Gesloopt Wie en wat was er fout? Braderie 25 Jaar koster Plotseling overleden Mishandeling Bejaardenreis Arbeidsbureau onder Tholen Plattelandsvrouwen naar Heusden Fraaie handwerken in ,de Vossemeren' 1 <iriV""ï'I 'XAitj lv'?l SIMT MCOBAPO SINT- MMRTENSOIJK Voor de primaire opleiding dameskapster slaagde te Goes Carien Quist. Ze is werkzaam in salon de beaute in de Blauwehandstraat. In het kader van uitwisselingsconcerten tussen muziekkorpsen zal komende zaterdag de harmonie Harmonie Oranje uit Woud in Tholen optreden. Ongeveer 7 uur wordt een rondgang met drumband gemaakt en daarna is er een concert op de markt. Stel dat het mooi zomerweer is dan is een kijkje op de markt rond 9 uur alleen al de moeite waard. Stelt u zich gerust, het is nog niet de laatste oester uit de Oosterschelde, maar het laatste nummer van het huishoudschoolblad in dit seizoen. Er wordt al melding van gemaakt op een der eerste pagina's, dat het nieuwe cursusjaar 16 augustus staat te beginnen, rfiaar tussen de laatste schooldag op het eind van deze maand en die 16e augustus kan een heerlijke lange, hete zomerse vakantieperiode liggen. Dat wensen we om te beginnen ieder oesterschelpje toe. Gisteren was er sportdag en zo sukkelt men wat, zoals op iedere school in juni naar het seizoeneinde. In het oestemummer wordt verslag gebracht van een excursie naar het waterleiding bedrijf te Bergen op Zoom en een cursiste beschrijft de Torenvalk. Verslag voorts van het schoolreisje dat de klassen 3 en 4 op 25 mei naar Dinant hebben gemaakt. Klas 5b was in een rijdende viswinkel te gast en de klassen 1 en 2 maakten een reis naar Den Haag en Scheveningen. Op de terugweg was er in de bus veel gezongen., zelfs, zo vertelden de leerlingen in hun verslag.... door juffrouw de Reus. De directrice dan werpt in deze laatste oester 1975/76 een terugblik op de oude lichting, die gaat verdwijnen. Inderdaad een "oude" lichting, want het zijn voor de eerste maal vier jarige L.H.N.O.ers(sters), die uitzwermen. Een druk laatste jaar. Om de paar maanden waren er schooltoetsen, een soort tentames, zoals men dat op universiteiten ook wel heeft. In mei volgde een centraal schriftelijk examen. Een voordeel van dit soort examineren is dat je meer cijfers krijgt, een nadeel is dat je steeds onder spanning moet werken. Enkele schoolverlaters gaan verder leren, o.a. Inas, opleiding bejaardenverzorging, enz. het merendeel gaat werken, maar moeten nog wel 2 dagen onderwijs volgen. Die komende schoolverlaters zijn er in augustus 1972 opgekomen. Ze kennen de Oesterschelp dus van binnen en van buiten en kregen les van mevr. Heymans, de heer Suijkerbuijk, mej. M. v. d. Bijl, de heren L. Stevens en van Silfhout, mej. van Opijnen, mej. de Reus, de heer J. Flore, mevr. N. Sandere, mevr. Provoost, mevr. Goorden, mej. Glerum, mej. Quist en mevr. Hoffman en dat alles voor de vakken maatschppij leer, nederlands, rekenen, aardrijkskunde, geschiedenis, godsdienst, engels, kennis der natuur, muziek, tekenen, kinderverzorging, lich. oefening, handenarbeid, zorg- en naaldvakken, ziekenverzorging. Behalve voornoemde bijdrage door mej. de Reus staat er nog wat in dit nummer over het reddingswezen, maar ook wat de nieuwe leerlingen straks nodig hebben bij aanvang nieuwe cursus. Gedichten over het mooie voorjaar en de grootste cactus in Noord-Amerika, wat EHBO snellesjes en nieuwe bibliotheek aanwinsten. De derde klas heeft een bezoek gebracht aan het arbeidsbureau, niet om dat het gebouw zelf zo aantrekkelijk is maar om wat van directeur van der Male te horen over zoals dat vroeger heette de arbeidsbemiddeling, ook over de zittingen van beroepskeuze-adviseurs, over aanstelling en ontslag, zelfs over de W.W. en sociale bijstand. Klas 4a deed de laatste klassemiddag met gezellig barbequen Klas 3a en b ging op excursie naar de Thoolse zuiveringinstallatie, een verhaalte ook dat 60.000 rockliefhebbers de Rolling stones toejuichten. Tenslotte komt er ook een enkel mopje voor in de Oester, zoals van die bankrover, die het in deze moderne tijd ook niet zo gemakkelijk heeft. Laatst liep er een bankrover naar het loket van een bank en gaf de kassier een zak met een briefje erop: stop het geld in deze zak en snel. De kassier deed wat er verlangd wrd en overhandigde de zak ook weer met een briefje en de bankrover las: u bent zo juist gefotografeerd. Ja dat gaat zo in deze moderne tijden als ook een Oesterschelp bijna aan zijn laatste schooldag is. B. en w. hebben met ingang van 1 juli a.s. een parkeerverbod ingesteld voor vrachtwagens in de bebouwde kom. Dit verbod geldt voor voertuigen met een lengte van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan 2 1/2 m, een oplegger, een aanhangwagen, dan wel een voertuig dat is voorzien van commerële reklame. B. en w. vinden deze voertuigen schadelijk voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. De grond voor dit verbod is artikel 185 van de Algemene Politie Verordening: ontsierende voertuigen. Het verbod geldt niet voor het onmiddellijk in- en uitstappen en het laden en lossen. De vrachtwagens mogen wel parkeren in de Ohmstraat en Voltstraat op het industrieterrein. De politie zal deze parkeerplaats opnemen in de route van de patrouillewagens. Er worden verder een aantal borden geplaatst om vracht wagens naar het industrieterrein te ver wijzen. Met deze maatregel hopen b. en w., dat de overlast van geparkeerde vrachtwagens in smalle straten en voor ramen van huizen e.d. opgelost wordt. De bedoeling is, het verbod ook in andere*kernen toe te passen. Pa. D achtte het gewenst dat zoonlief snel auto-bestuurlijke bekwaamheden kreeg. Daarom bracht hij zijn elfjarige zoon de eerste beginselen bij. Nu zal daar wel geen straf uit voortvloeien als men thuis op het achtererf tot dergelijke manouvres komt, er is ook nog zoiets als „eigen risico". Wordt de openbare weg echter gebruikt, dan dient de politie tot proces verbaal over te gaan, omdat de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht. Dat kan zelfs mensenlevens kosten. D. kreeg dus een bon en zal nog enkele jaren moeten wachten om zijn zoon op de openbare weg te kunnen laten rijden. Hopelijk krijgt hij nog volop tijd om zich tussen het ronkende blik te bevinden. Werd vorige week melding gemaakt van het ontvreemden van bromfietsschildjes en andere onderdelen, nu kan worden bericht dat in Bergen op Zoom een jeugdige eigenaar de in Tholen weggehaalde bromfietsschildjes keurig voor de deur van zijn huis terugvond. Misschien was het beide keren een „vriendendienst". De bromfiets dient bij het parkeren wel op slot te staan. Dat is een wettelijke noodzaak. Overtreding betekent niet alleen eigen schade bij diefstal, maar het Rijk moet er weer zo veel manuren insteken om ze op te sporen. Daarom controleerde de politie de op de markt geparkeerde bromfietsen. De niet op slot staande voertuigen konden, tegen betaling van vijf gulden en een waarschuwing, teruggehaald worden op het politiebureau. De jeugdige R. en J.M. uit Bergen op Zoom bekenden in Tholen een bromfiets te hebben gestolen. De brommer werd uit elkaar gehaald en het motorblok weggegooid. Het restant is terug bij de eigenaar, terwijl de daders een proces-verbaal kregen. Zondagmiddag zag een jongeman dat z'n bromfiets werd meegenomen. Hij ging de dader, E.M. uit Bergen op Zoom, eveneens per bromfiets met een vriend onmiddellijk achterna. Nog voor M. Thoolse grond achter zich kon laten, werd hij achterhaald. De twee jongens sprongen hem op de nek en bezorgden hem op het. De politie hoefde slechts papier te pakken. De emancipatie van de vrouw is niet verkeerd, zo lang het streven om op gelijke hoogte met de man te komen en gelijk te worden behandeld, is gericht op de deugden. Minder te waarderen is als men ondeugden wil evenaren. Mevr. P. uit Bergen op Zoom reed zo scharrelend op de Oud-Vossemeer- sedijk, dat de politie haar verzocht te stoppen. Veel twijfel bleek niet mogelijk, een latere bloedproef op het bureau wees een hoog alcoholpromillage aan. Proces-verbaal voor deze vorm van emancipatie. het korps Tholen volgde. Commandant W.J. van Opering uit Sint Annaland was echter direct na het alarm per eigen auto met portofoon naar de Veerstraat gereden, waar hij met een poederblusser de gasfles in de tuin onschadelijk maakte. Het korps Sint Annaland was met twaalf man paraat, maar men hoefde evenals Tholen niets meer te doen. Ook een brandweerwagen uit Bergen op Zoom was nog uitgerukt, ma^r die werd onderweg naar huis gestuurd. De technische recherche van de Rijkspolitie stelde een onderzoek in. Vrijdag en zaterdag is het weer kermis en daardoor is er voor de boeren kans op een regen- of onweersbui. Het plein bij de kerk vormt het middelpunt van de diverse attrakties. In de café's is er dan ook weer dansmuziek Met het thema "waarheen" was er in de St. Willibrordusparochie een jongerenmis. Pastoor van Ostha had de leiding, maar de jongeren verzorgden de lezingen, zoals ook Con Amore weer met de liederen bijdroeg tot het geheel. Pastoor van Ostha zei dat het lijkt of het mensdom doende is zich alleen maar te richten op materiele zaken alsof die zaligmakend zouden zijn. Het echte levensdoel wordt dan vergeten De vrijwillige vrouwelijke hulpverlening organiseert woensdag 23 juli een middagreis voor de bejaarden. De reis gaat naar Middelburg met een bezoek aan klein Walcheren. Men kan zich op 11 juni in de soos opgeven of Fam. Timmermans even bellen, nummer 307 (Com. Frankenstraat 35) Het bestuur van de Sint Willibrorduskerk stelde alle parochianen een reglement voor het kerkhof ter beschikking. Tot dusver was er wat betreft de gang van zaken op het kerkhof niets officieels vastgelegd. Een bejaardenwerkgroep onderhield het kerkhof belangeloos. Ook begrafenisrechten moesten niet worden betaald. Dat zal voortaan wel het geval zijn, nl. 125,voor een volwassene 50,voor een kind. Het bestaansrecht en onderhoud is dan voor 20 jaar verzekerd, daarna kan men telkens voor 10 jaar bijtekenen tegen betaling van 75,of 20,voor een kind. In het reglement worden in een twintigtal artikelen verdere aanwijzingen gegeven en voorwaarden gesteld. De droogte heeft ook een paar bermbrandjes veroorzaakt. Zondagmiddag 12.49 was dat het geval aan de haven en maandag aan de F. M. Boogaardweg. Met een brandweerman of vier kon zelfs de rookontwikkeling snel worden bedwongen. De rose kruiscoilecte leverde 2010,55 op met dank aan allen. Te Heemstede slaagde Greetje Moerland voor het B diploma verpleegkunde. Ze is werkzaam in Meer en Bosch. Vrijdagmiddag rond half een deed zich in het huis van de familie J.H. v.d. Burgt in de Veerstraat een gasontplof fing voor, waardoor grote schade ont stond. De bewoners waren zelf niet thuis. Vanwege een naderende verbouwing had men een butagasfles in gebruik genomen en vermoedelijk is door een defecte slang de ontploffing Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 Het bestuur van de voetbalver eniging ,,WHS" nodigt haar le den en donateurs met dames uit tot het bijwonen van een receptie ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan op vrijdag 18 juni vanaf half acht in het Dorpshuis. De receptie duurt van 19.30-21.00 uur. Na afloop bal o.l.v. Town Three. Zij die aan deze uitnodiging ge volg willen geven, worden ver zocht half acht aanwezig te zijn. Het Bestuur. Advertentie I.M. adv. IM ontstaan. De gasfles bleef in tact en er ontstond ook geen brand. Alle ruiten j werden echter vernield en het glas vloog twintig meter verder. Verder waren er pannen van het dak, een muur ontzet, de achterdeur eruit en de zolder gelicht. Hieruit blijkt dat er flink wat kracht achter zat. Buren alarmeerden 0011, j waarop de brandweerkorpsen van Sint Annaland en Tholen om 12.34 u. I werden gealarpieerd. Sint Annaland 1 rukte uit om 12.37 en kwam om 12.44 u. in de Veerstraat aan, waarna direct j De ZLM afdeling Sint Annaland heeft er zijn jaarlijkse reis weer opzitten. Een gezellige ploeg, waarbij ieder zich aan de normale regels houdt maar tegelijkertijd behoorlijke vrijheid ervaart. Het weekje Oostenrijk bracht veel bezienswaardighes. Maandag 31 mei startte de groep van een dikke 40 inwoonsters en inwoners om 6 uur vanaf het havenplein. Via de koning bouwdewijnweg was men ongeveer half negen in Vaals voor de eerste koffiestop. Daarna de autobahn op met met op tijd inwendige mens versterking om via Frankfurt omstreeks half zeven in Stuttgart te arriveren en na het eerste gezamenlijke diner (telkens toch weer een gezllige beleving op zich) niet te laat het hotelbed op te zoeken.- Om half acht wachtte immers dinsdag het ontbijt en onder wat miezerig weertje, maar wel goed voor een bustocht ging het eerst naar de teevee toren. Men zat er meer in de wolken dan veel van de stad te zien was, maar ook dat bleek wel interessant. Tegen het avondeten was men in Urichberg (Oostenrijk), 's avonds was er een gezellig samenzijn bij tante Anna, want de grote heenreis zat er op. Woensdags werd een bezoek gebracht aan Berchtesgaden en aan de zoutmijnen. De noodzakelijke verkleedpartij (om de mijnen in te kunnen gaan) was al toneelvoorstelling op zichzelf. Met een 20 personen tegelijk werd op een lorrie plaatsgenomen en zo de mijnen ingereden. Op het eind van de sporlijn werd het een rondwandeling met gids en weinigen zullen de roetsbaan snel vergeten. Een bijzonder interessant programma. Weer in de openlucht gearriveerd bleek het te onweren, zodat ieder snel een plaatsje in de bus koos en omstreeks half zeven zat men weer aan de warme maaltijd, 's avc nds ging het gezelschap naar het wat verderop gelegen Litzouthel, waar een tiroler avond werd gehouden. Dat was zeer mooi, vooral omdat liederen uit de streek werden gebracht die ambachten vertolkten, zoals het malen van graan, grasmaaien (met het kloppen van de zeis), houthakken, enz. omstreeks 12 uur was ieder weer in het hotel terug. De vierde dag, het was alweer donderdag, werd een prachtige tocht door Tirol gemaakt met als einddoel de bekende Grosglocknerstrasse. De tocht naar boven ging via 27 Dinsdagavond 15 juni ,s avonds om half 7, hopen we weer oud papier op te halen voor de zending. Zet u het weer gereed? Bij voorbaat onze dank. Het bestuur van de vrouwenver. der Geref. Gemeente. Adv. IJM, haarspeldbochten en na 1300 meter te zijn geklommen zat men al in de winter. De ruitewisser kon de vallende sneeuw nauwelijks verwerken. Op 1700 meter werd een sneeuwbalgevecht geleverd en bij het passeren van de tunnels zag men de centimeters dikke ijspegels hangen. Toen men aan de andere kant van de berg uit een tunnel in Karinthie kwam, zat men weer plotseling te midden van de zomer, een ongelofelijke metamorfose op zo'h korte afstand. Heerlijk was daar het nuttigen van het lunchpakket. Op 240ö.meterkan de bus niet verder en wie de top van de Grossglockner op wil moet nog tot 3798 meter klimmen. Wij; vonden het op bushoogte temidden van van hoog hotels en winkels hoog genoeg. Om half drie begon de afdaling en met vertrouwen in chaufeur en materiaal wordt het een volop geslaagd avontuur. Vrijdagmorgen half tien ging het richting huis, opnieuw via Stuttgart waar weer werd overnacht. Ook zaterdags werd om de 2 uur gepauzeerd en men was op tijd in Vaals voor het afscheidsdiner en omstreeks kwart voor elf weer terug in eigen woonplaats. Een fijne week zat er voor de ZLM-ers weer op. t» Zaterdag omstreeks 13.45 uur werd melding gemaakt van een bermbrandje aan de Oudelandsedijk. Wat personeel van het brandweerkops Stavenisse was voldoende om eventueel gevaar te bezwaren. Onze bezorgster van de laatste jaren, mej. de Vos gaat trouwen en naar Poortvliet verhuizen. Per 1 juli kunnen we dus een nieWte bezorgster óf; bezorger gebruikert Normaal zijn de kranten er elke donderdagmorgen rond 10.00 uur. Wie mogelijkheid heeft kan ongetwijfeld inlichtingen krijgen bij mej. de Vos en/of bij Eendrachtbode - Postbus 5 Sint Annaland. tel. 01665 - 2752. flt. De sportclub Stavenisse heeft vrijdagavond in cafetaria Nooy de jaarvergadering gehouden. Voorzitter E.J. Joppe vond de opkomst van de senioren gering, maar de junioren maakten dat goed. Hij meende dat de elftallen aan de verwachtingen hebben voldaan, ondanks een grote inzinking van het eerste elftal, die maar moeilijk te boven gekomen werd. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd, maar het financieel verslag kon door verhuizing van de penningmeester nog niet aan bod komen. Het bestuur werd met drie man versterkt: Bert Vermaas (23 stemmen), Bert van Vossen (13) en L.J. Moerland (8). De aftredende M.P. van Bloppoel werd bij acclamatie herkozen. Het bestuur zal worden bijgestaan door administrateur F.W. Keur. De contributie werd verhoogd tot 5,per maand voor senioren en 3,50 voor junioren (beneden de 16 jaar). Rustende leden betalen 4,Ter verlichting van de administratieve rompslomp van de elftalleiders worden de reisgelden gestopt. Dat kan nu vanwege de contributieverhoging, die per drie maandeit door bode Abr. Stoutjesdijk wordt opgehaald. Ter voorkoming van een te grote achter stand. In de nieuwe competitie wordt gestart met drie seniorenelftallen (1 meer), 1 junioren- en 1 pupillenelftal. De aanwezigen vonden dat er hiervoor nog minstens zes nieuwe jeugdleden zouden moeten bijkomen per 1 juli. Verder kwam de bouw van de kantine en de aanleg van verlichting ter sprake. Het bestuur wil de kosten opvangen door het verkopen van aandelen van 25,-, waarvan elk jaar een aantal wordt uitgeloot. De bouw kan overigens nog niet beginnen omdat eerst tekening en begroting klaar moeten zijn. Bij de rondvraag werden nog vele vragen gesteld die tot tevredenheid werden beantwoord. De voorzitter hoopte dat SC Stavenisse het nieuwe seizoen kan beginnen op het nieuwe sportveld om daaruit dusdanige moed te putten dat men een trapje hoger kan komen. Er waren 37 leden aanwezig. Op 6 juni werd melding gemaakt van inbraak in de doe-het-zelf winkel van Muller-Franke aan de Nijverheidsweg. Een paar boormachines en vlakslijpers plus nog wat ander materiaal werden meegenomen. Het moet gebeurd zijn tussen zaterdagmiddag vijf en zondagmiddag twee uur. De technische recherche van de Rijkspolitie uit Middelburg stelde een onderonderzoek Hn, in samenwerking met de Thoolse politie. Bij wegcontrole van de politie, stoorde een bestuurder van een personenwagen zich niet aan het stopteken. Hij gaf extra gas. Dat kon de politie ook en Y. werd aangehouden. Bij de bloedproef werd een hoog alcoholpromillage geconstateerd, zodat proces-verbaal volgde. Op de Molendijk werd zondagnacht P. aangetroffen, die met zijn bromfiets tegen een boom was gereden en toen niet meer in staat was een van de woningen te bereiken. Voorbijgangers ontfermden zich over hem, maar vonden de situatie toch wat riskant om er geen dokter en politie bij te halen. Dokter Noteboom moest een en ander repareren, maar vervolgens kon P. met zijn bromfiets en kunstgebit inmiddels ver na middernacht thuis worden afgeleverd. De Pinkstercollecte voor de Gereformeerde Zending Bond heeft in de Hervormde kerk het mooie bedrag van ruim 3180 gulden opgebracht. Zaterdag 29 mei werd door de Oosterscheldevissers de eerste wedstrijd vervist voor de zomercompetitie. De 90 deelnemers genoten volop van het goede weer en de goede vangst. 1. H. Vermaas 107 p. 2. A. v.d. Ree 110 p. 3. G. Morelli 104 p. 4. W. van Dijke 105 p. 5. W. Smelt 101 p. 6. M. Dijke 101 p. 7. A. Hengstmengel 100 p. 8. A. Kanters 99 p. 9. S. Quist p. 10. E. Eringaard 97 p. Dames: 1 mej. D. Niemantsverdriet 101 p. 2. Mevr. Knuist 96 p. 3. Mevr. Vermaas 90 p. 4. Mevr. Lindhout-Vermeulen 63 p. 5. Mevr. Jansen 53 p. Junioren 1. Bert Koopman 87 p. 2. Arie Jansen 87 p. 3. Arie Bogers 86 p. 4. Dirk Knook 83 p. 5. Johnny Neele 78 p. De tweede wedstrijd wordt zaterdagmiddag 12 juni vervist van twee tot vijf uur. Drie bussen vol enthousiaste kinderen uit klas 1 t/m 4 vertrokken vrijdag 4 juni om kwart voor negen naar de bossen bij Chaam. Er werd naar hartelust gehold om de spieren los te maken. Daarna werden groepjes verzameld voor de spelletjes. Een opdrachtentocht voor klas 1 en 2, een konijnenjacht en letterzoekspel. De klassen 3 en 4 in een ander bosgedeelte een totemroof, een douane- en zoekspelletjes. Ook voor hen een opdrachtentocht. De jeugd had het reuze naar de zin, er werd flink gegeten van de broodjes met worst, de boterham en de soep. Klas 3 en 4 kon zelfs barbecuen. Het weer hield zich best en om kwart over zes was men op de Smerdiekse markt terug. Het voorgaande wat de Rieburch betreft de hoogste klassen van de Juliana van Stolbergschool maakten een reis naar Amsterdam. Om half acht stonden twee bussen klaar voor een bezoek aan de hoofdstad, waar het Bijbelmuseum werd bekeken, een rondvaart gemaakt en Schiphol bezichtigd. In de speeltuin Drievliet was er vertier genoeg en een viertal raakte met de roeibootjes te water tot vermaak van toekijkers. Onderweg werd nog een partijtje gevoetbald en omstreeks half negen was men weer thuis. Slopersbedrijf Jac Jeroense uit Sint- Annaland is doende panden aan de Westvest met de grond gelijk te maken, evenals enkele perceeltjes aan de Wal. Dit vanwege het gemeentelijk saneringsplan. Op vrijdag 4 juni ontstond materiële schade aan twee persoenauto's in de Stoofstraat. Mevr. A. wilde bij de verkeerslichten, die langs de Provinciale weg staan voor de daar aan de gang zijnde werkzaamheden, haar erf oprijden, op dat moment sprong het licht op groen voor N. uit Sint- Maartensdijk. Mevr. A. reed wellicht even achteruit om het erf van haar woning te bereiken en kwam daardoor in lichte botsing met de auto van N. De materiële schade was niet gering. Daarom werd aan de politie de vraag voorgelegd wie en wat hier nu fout was. Niet zo eenvoudig als het lijkt. De middenstandsvereniging organiseert zaterdag van ,s morgens tien tot ,s avonds negen uur een braderie in de Voorstraat. Speciale attracties zijn de aanwezigheid van oude ambachten en de verloting van een half varken. Ongeveer dertig deelnemers zullen in hun stands' voor een brede variatie zorgen. Ook verschillende verenigingen geven acte de presence. Koster P.M. Kunst was op 1 juni 25 jaar in dienst van de Hervomrde Gemeente. Kerkeraad en kerkvoogdij wilden dat niet ongemerkt voorbij laten gaan gezien de ijver, trouw van toewijding van dhr. Kunst. Daarom is er vrijdagavond in het jeugdgebouw van acht uur tot half tien een receptie. Op tweede Pinksterdag zou ds. L. Gebraad van de oud gereformeerde gemeente voorgaan in Puttershoek. Rond vijf kwam ouderling De Geus hem ophalen. Toen hij echter nog maar net de kamer was binnengestapt werd hij onwel en overleed ter plaatse. Ouderling De Geus was zestig jaar. De politie kreeg aangifte voor mishandeling, nadat een paar jongelui in Anna Jacobapolder slaags waren geraakte om een meisje. Daar werd in de middeleeuwen ook reeds om geduelleerd, maar hij of zij die een ander opzettelijk schade toebrengt, of dat nu lichamelijk of materiaal betreft, is strafbaar. Vandaar toch proces verbaal. De Plattelandsvrouwen hebben zoals elk jaar opnieuw, de oudere inwoners weer een fijne dag bezorgd. Een volle dag ditmaal, want de reis ging naar Flevohof en het dolfinarium in Harderwijk. Bij Soesterberg werd de koffie gebruikt, terwijl mede-reiziger burgemeester Van de Berg wat vertelde over de streek waar we zaten of per bus passeerden. De dolfijnenshow was zeer boeiend en in Flevohof kwam men ogen te kort. Toch was het gezelschap omstreeks 7 uur in Breda voor de warme maaltijd. Uit het dankwoord namens de bejaarden bleek dat volop was genoten. Ze hoopten volgend jaar opnieuw van de partij te kunnen zijn, zo mogelijk met een nog groter groep oudere inwoners. De gemeente Sint Philipsland is voor wat het arbeidsbureau betreft per 1 juli weer ingedeeld bij Tholen. Dat is vroeger ook al zo, maar om een of andere reden werd dat rond 1964 ver anderd en kwam Sint Philipsland bij Zierikzee. Uiteraard is het voor de in woners die op het arbeidsbureau zijn of worden aangewezen veel praktischer via de dam even naar Tholen te wippen, dan via het veer naar Zierikzee te moeten. Zo nu en dan zijn we in ons land nog wel eens praktisch. Ook dit jaar gingen een 30-tal leden van de Plattelandsvrouwen op reis met als doel, het oude vestingstadje Heusden aan de Maas. Rond 10 uur werd men op het stadhuis ontvangen door de heer Lids, welke sterk verbonden is met de restauratie van het stadje. De heer Lids vertelde aan de hand van dia's Heusden's historie. Het ligt in de bedoeling het hele stadje weer in oude luister terug te brengen. Daarom ook worden overal waar in ons land oude gebouwen worden afgebroken, de materialen door de gemeente Heusden opgekocht. De hele restauratie zal nog enige jaren vergen. Hierna ging men een wandeling maken door het stadje. Al wandelende door de karakteristieke oude straatjes en over diverse pleintjes ontdekte men steeds opnieuw tal van eeuwenoude, goed bewaarde en gerestaureerde panden en gevels met vele zeer interessante gevelstenen en huisbenamingen. Ook de vestingwallen werden met veel interesse bekeken. ,s Middags werd een bezoek gebracht aan mevr/ Hilwig, waar door enkele Fliplandse dames en dames van de Plattelandsvrouwenafd. Heusden Indiase en Pakistaanse kleding geshowd werd, welke kleding later gekocht kon worden. De winst gaat naar Pakistan en komt ten goede aan schoolkinderen. Tenslotte keerden de dames laat in de middag terug naar huis, nadat in Hotel van Tilburg de warme maaltijd was gebruikt. Op 12 en 13 juni wordt in de recreatiezaal van het bejaardentehuis „De Vossemeren" een tentoonstelling gehouden van fraaie handwerken. Die zijn door de bewoners van het tehuis vervaardigd. Ze hebben er een jaar voor gewerkt, gehaakt, gebreid, geknoopt, enz. Het fraais is tegen zeer billijke prijzen ook nog te koop. De organisatoren houden er ook een verloting bij. De tentoonstelling wordt zaterdag 12 juni om 3 uur geopend en is voor ieder die dag tot 20.00 uur toegankelijk en zondagmiddag van 14.00 - 18.00 uur. De Zwaluw, St. Maartensdijk, vanuit Corbeil, met 103 duiven. L. v.d. Berge 1, 3, 6, 18, 24, 28, 29. J. Scherpenisse 2, 4, 5, 15, 19, 25, 32. I. Kwaak 7, 14, 20, 21, 23. L. Riedijk 8, 9, 11. M. van Hof 10. G. Lindhout 12, 17, 27, 34 en O.V. P. van Driel 13, 16. L. Lindhout 22. C. Priem 26. A. Zwagemaker 30, 31. J. Stoutjesdijk 33. voor zondag 13 juni 1976 THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. H. de Valk, Dirksland GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. G. Mouw; 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. de Jonge, Bruinisse R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. kandidaat J. Dee, Oegstgeest; 6.30 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. D.J. Kauma, Winters wijk CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst; 14.30 u. ds. W. Heerma, Soest GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. (H.D.) en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE wo. 16 juni 7.30 u. ds. J. Meijnders, Ridderkerk zo. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. en 6 u. ds. C. Snoei, Amersfoort OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. Groen; 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. A.P. Nauta; 7 u. ds. L. de Wit R.K. KERK za. 12 juni 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. (H.D.) ds. J. Blom, Sint Maartensdijk; 2.30 u. ds. A. de Reuver, Tholen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 u. leesdienst; 2.30 u. ds. F.D. Rooze, Dinteloord GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst di. 15 juni 7.30 u. ds. L. Blok, Krimpen aan de Ussel SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst wo. 16 juni 19.30 u. ds. H. Hofman, Rotterdam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen; 5 u. kand. J. Dee, Oegstgeest WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter Padt) Dr. R. Padt, Poortvliet, tel. 01662400 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bel) Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662404 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Timmermans, Oud Vossemeer, tel. 01667-348, b.g.g. 01647-2416 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-2596 Spr.uur: vr. 18.30-19 u. zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS, 01666- 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST, tel. 01640-40888 STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers PZEM buiten kantooruren 01184-19191 KAMER VAN KOOPHANDEL Midden en Nrd. Zeeland Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur gemeentehuis Sint Maartensdijk HOOGWATERSTANDEN van 11 t/m 17 juni vrijdag 11 2.36-15.11 zaterdag 12 3.31-16.03 zondag 13 4.21-16.52 maandag 14 5.11-17.37 dinsdag 15 5.56-18.17 woensdag 16 6.40-18.59 donderdag 17 7.22-19.43 zaterdag 12 juni volle maan De Reisduif te St. Philipsland vanaf Corbeil met 174 duiven over 354 km., met Zuidenwind gelost om 6.15 u., snelheid eerste duif 1275.09 m/m., aankomst 10.52.59, snelheid laatste duif 1201.22 m/m., aankomst 11.11.37. Jac. Geense 1, 6, 20, 27, 33.Th. Bakker 2, 18, 19. K. de Frel 3. 11, 13. A. Verwijs 4. 29. J.C. Verwijs 5, 24, 28, 32, 36, 42. A.S. Hooglander 7, 22. A. Faasse 8, 14, 43. A. v.d. Est 9, 21. L. Reijngoudt 10, 34, 41. J-, Zuidweg 12. Jan Quist 15. Kr. Reijngoudt 16, 25, 40. Gebr. Fonteijne 17. J. Verwijs en Zn. 23, 30. M. Fonteijne 26. A.W. Beurkens en Zn. 31D. Hage 35, 37, 38. M. Geuze 39. 44.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2