Goede belangstelling voor jubileum concours hippique Eendrachtruiters VLOERBEDEKKING AGENCY IMPORT Speelvoorzieningen Sint-Philipsland vergde raadsschorsing Donderdag 3 juni 1976 EENDRACHTBODE 7 Speelvoorzieningen Voetballen op het schoolplein Experiment Het ene wel, het andere niet Machtswoord Tr 1 MODEBRILLEN Door dependance vormingsinstituut nieuwe kleuterschool nodig in de Polder Overrompelend Aardgas in de Polder Peuterchrèche Te vol gebouwd Aardgasvoorziening Anna Jacoba Polder deze winter dubbeltje Bp z n kant Naast een nogal kribbige discussie rond het uitbreidingsplan „De Luister", waarvan elders in dit nummer verslag, kwam de raad van Sint Philipsland vorige week woensdagavond meer perikelen tegen, die een weinig plezierige sfeer opriepen. Raadslid G. J. de Jager (P.C.G.) wilde om te beginnen nu eens duidelijkheid van weth. L. Walpot (S.G.P.) omtrent zijn standpunt bewoningspatroon. Een onschuldig lijkend voorstel als het aanbrengen van speelvoorzieningen vergde zelfs enkele momenten schorsing van de openbare raad. Vrees was er voorts of de aardgasvoorziening in Anna Jacoba Polder nog wel tijdig gereed kan zijn en tenslotte was de S.G.P. fractieleider L. den Engelsman niet gelukkig met het te vol bouwen van de Krammerstraat en omgeving. Het wordt een tweede Karreveld, was de weinig waarderende opmerking van de woordvoerder de De vertraging van de agenda-afwerking begon al bij het vaststellen der notulen. De heer De Jager, die vorige vergadering niet bijwoonde, had uit die notulen begrepen, dat er een nader standpunt was ingenomen met betrekking tot de nota bewoningspatroon. Het was met name weth. Walpot die op de beslissing inhaakte. Hij had in die vergadering ook gesteld, nog eens in een B. en W. vergadering terug te zullen komen op de uitleg, c.q. toepassing van die raadsbeslissing. De heer De Jager zei het geheel niet zo belangrijk te vinden, omdat de nota bewoningspatroon meer een theoretisch stuk is, maar als Sint Philipsland bestuur moet men toch wel weten, wat men wil. Als de raad denkt aan de richting van een plattelandskern en daarvan gedeputeerde staten kennis geeft, moeten we het er toch wel ov r eens zijn die richting te willen uitgaan. Daartegen nu blijken bij weth. Walpot toch wel bezwaren te zijn, als ik op de notulen mag afgaan, meende de heer De Jager. Ik zou toch willen horen, wat we dan wel precies willen. Als er een beslissing genomen is, waarmee achteraf de meerderheid van de raad het toch niet eens ou zijn, heeft zo'n besluit weinig zin. Wethouder Walpo wilde de uitdaging wel aanvaarden. Hij begon met er op te wijzen, dat noch in het krantenverslag noch in de notulen precies is weergegeven, wat hij op het oog had. Overigens blijkt zijn standpunt de mening te zijn geweest van de gehele S.G.P. fractie, zoals dat vorig maal door dhr. Den Engelsman is gesteld. Met de richting van een plattelandskern komen we heel ver met onze doelstelling. Tenderen naar een opvangkern betekent dat men verschillende kanten uit kan. Mijn bedoeling is wel duidelijk, dat ik niet ongelimiteerd wil opvangen. De voorzitter: als we dat tenderen aanhouden, betekent het niet, dat alles wat bijvoorbeeld in Bergen op Zoom aan inwoners over zou zijn, in Sint Philipsland wordt gevestigd. De burgemeester geeft nog eens een toelichting wat nu precies met opvangcentrum wordt bedoeld. We zullen nog genoeg moeten pleiten om opvangkern te kunnen worden. Het zal in de toekomst al uiterst moeilijk worden om iets voor het platteland te kunnen doen. Weth. A. A. Rijstenbil vindt dat het er om gaat of zijn collega wethouder nu wel of niet achter de brief staat die aan het provinciaal bestuur is geschreven. Wethouder Walpot: Ja, met wel een rekbaar begrip. De heer L. den Engelsman: In de notulen staat precies, zoals wij het bedoeld hebben, tenderen naar een opvangkern. De voorzitter: dan is het dus goed zoals het aan G.S. is geschreven. De heer Den Engelsman maakte bij de vaststelling van de notulen ook nog gebruik van de gelegenheid het plaatselijk brandweerkorps te feliciteren met de behaalde successen in Zevenbergen. Dat gebeurde nadat in een vorige raadsvergadering was besloten tot ajink op nieuwe brandspuit. De heer Den Engelsman had voorts ontdekt, dat de post onvoorzien op de begroting 1975 tot 143.609,- is gestegen. Daar moet nogal wat van af, zoals uit andere stukken blijkt, maar er blijft toch wel genoeg over, zo vindt dhr. Den Engelsman om de Wilhelminastraat in een behoorlijke situatie te brengen. Dat kan hoogstens 5 mille gaan kosten. De voorzitter wil dat in B. en W. bekijken. De raad is bereid het verzoek van de heer G. L. Verkamman in te willigen om garantie te verlenen op zijn geldlening voor aankoop woning Krammerstraat. Voor aanleg van speelgelegenheden in het dorp ten behoeve van de „jongere" jeugd werd de commissie Van der Reest ingesteld. Er werd een enquête gehouden onder de ouders van de schooljeugd, die het inrichten van speelterreintjes wel op prijs zou stellen. De raad bleek al bereid 17.000,- neer te tellen voor een terreintje bij De Wimpel. De commissie Van der Reest adviseerde over nog een drietal andere punten, zoals bij ,t Keeten, bij de Deen estraat en het Karreveld. Dit laatste project was nog niet klaar, maar B. en W. adviseerden nu de raad wel om tot aanleg van terreintjes te komen bij ,t Keeten en Deensestraat (plus De Wimpel, wat al eerder was beslist). Verder willen B. en W. enkele speeltoestellen plaatsen achter de woningen aan de Volkerak- en Gladiolenstraat. In totaal wordt in deze raad een bedrag van 21.000,- gevraagd boven de al eerdere 17 mille voor het terreintje bij De Wimpel. De heer Den Engelsman heeft in principe geen bezwaar tegen het B. en W. voorstel. Hij kwam echter wel tot de ontdekking, dat de commissie Van der Reest zich nog met wat andere zaken bezighoudt, dan alleen de uitbreiding van de speelterreintjes en dat is bijvoorbeeld het voetballen op het schoolplein. Dat gaat ruiten kosten, veronderstelde de S.G.P. woordvoerder en zo'n ruit kost per stuk 75,-. Als men wil laten spelen, dan zullen er ook wel stalen dakpannen nodig zijn op het schooldak, veronderstelde de heer Den Engelsman, want als men de jeugd een vinger geeft, wordt de volle hand gepakt. De commissie Van der Reest zegt dat er op het schoolplein mag worden gevoetbald en is dat inderdaad zo? De heer De Jager meent dat de commissie niet verder kan gaan dan zoals elke andere commissie en dat is een adviserende taak. De P.C.G. woordvoerder zou de aanleg van de speelterreintjes willen zien als een experiment, waarvan nog even moet worden afgewacht of het anslaat. Daarom dacht hij niet al te grof te moeten beginnen. De vernielzucht is nog minstens even groot dan in onze jeugdjaren, meent dhr. De Jager. Moet er nu meteen 45.000,- op tafel worden gelegd voor dat experiment. Zouden we het niet liever in fasen doen. Slaat het aan, goed dan vervolgen we met aanleg speelterreintjes. Begin eens met dat bij De Wimpel. Kijk het een jaar of twee aan en als de verwachting niet uitkomt of binnen de perken blijft, dan kun je al of niet verder gaan. De heer P. van Hekken: zo gek vind ik de suggestie De Jager niet. Voor omwonenden is het niet altijd plezierig, zo'n speelterreintje en we kunnen zien hoe het wordt gewaardeerd. De heer C. den Braber (P.v.A.B.): Laten we het eerst even bij De Wimpel proberen, want bij de oude Tramput is het meer een terrein voor de gevorderde jeugd en daar komen de kleintjes nauwelijks aan bod. Burgemeester Van den Berg zei in zijn antwoord dat in B. en W. uitgebreid gefilosofeerd is over de vernielzucht, maar als je iets gaat verbieden, zoals voetballen op het schoolplein, moet je wel een a ternatief bij de hand hebben. Je geeft een vinger en ze nemen twee handen. Als B. en W. hebben we geen toestemming gegeven op het schoolplein te voetballen. Het gedeeltelijke experimenteren, zoals door dhr. De Jager wordt voorgesteld, betekent wel, dat een bepaalde zijde van het dorp bevoorrecht is boven het and re eel. Er is toch nogal wat bemiddeling voor nodig om het voor elkaar te krijgen. Voor het speelterreintje bij De Wimpel was er al toestemming, bij de Tramput is de gelegenheid ingeburgerd, maar minder in gebruik bij de kleintjes. Aansluitend op het Tramput bestaande speelterrein zouden we wat voor de kleineren willen doen door middel van Wegens annulering order buitenlandse luchtvaartmij. kantoren/annex woningkomplex op vliegveld Zestienhoven te koop voor minder dan de halve prijs div. soorten o.a. 300 m2 zuiver scheerwol tapijt 400 cm breed, winkel waarde 225,p.mtr. Nu per strekkende meter 98, Enkalon excellent 400 cm breed, in herfst en kastanjekleur, winkelwaarde 139,nu per strekkende meter 69, Gebloemd tapijt, 400 cm breed, winkelwaarde 179,nu per strekkende meter 89, Intertest 100% zuiver scheerwol tapijt, 2 cm hoge pool (direktie-kantoren) geweven op dubbele jute rug, winkelwaarde 425,nu per strekkende meter 189, Zuiver wol gebloemd, 400 cm. breed, van 398,nu voor225, Enkele handgeknoopte Berberkleden Inlichtingen stalen: tel. 02245 - 592 advertentie IN een zandbak en dergelijke. De jeugd groepeert zich vaak samen. Raadslid Den Engelsman: toch voel ik wel wat voor het standpunt van dhr. De Jager. Wethouder Walpot zegt het standpunt van dhr. De Jager op zichzelf een loffelijk streven te kunnen noemen. Zo'n mening moet dan wel op alle fronten worden ingenomen. Ik heb destijds nogal gereageerd tegen de uitgaven voor het sportterrein en er daarbij op gewezen, dat ondanks het hoge bedrag dat nodig was, de kleintjes toch nog aan de kant komen te staan. Een sportveld is een voorziening voor rijpere jeugd, waarbij men bovendien nog allerlei voorschriften in acht moet nemen, omdat men in wedstrijd verband gaat spelen. Later moesten er zonodig nog eens uitgaven bij voor een kleedaccommodatie. Bij elkaar een hoog bedrag. Nu het om 25 mille gaat als voorziening voo de kleinere jeugd, wil men het in gedeelten uitvoeren of het eerst bij een enkel speelterreintje houden. Wethouder Rijstenbil: we hebben al eens eerder 25 mille uitgetrokken voor een terreintje kleinere jeugd achter de school, dus is het niet zo, dat we voor die categorie nog helemaal niks hebben gedaan. De heer De Jager: het gaat me er ook niet om dit te torpederen, maar het in fasen te doen, naar gelang er belangstelling voor blijkt te bestaan. De heer Den Engelsman verzoekt hierna aan de voorzitter om een ogenblik schorsing van de vergadering om zich met de fractie nader te beraden. Dit wordt toegestaan. Na hervatting van de vergadering zegt de heer Den Engêlsman namens zijn fractie het B. en W. voorstel toch te willen aanvaarden. Daarbij was voor de fractie doorslaggevend de uitkomst van de enquête onder de ouders van de jeugd. Men kon daaruit opmaken, dat er wel behoefte is aan die verschillende speelveldjes. De voorzitter vraagt of iemand stemming wil. De heer De Jager herinnerde aan zijn zoeven gebezigde uitdrukking van een wethouders-machtswoord. Dat komt thans opnieuw openbaar. Overigens had hij ten aanzien van dit voorstel slechts een gedeeltelijke andere opvatting, namelijk het naar behoefte in fasen uitvoeren. Die andere mening komt voldoende naar voren uit de notulen van deze vergadering, zo veronderstelt de heer De Jager, waarom hij dan ook geen behoefte heeft om hoofdelijke s emming over het voorstel te vragen. Daarvoor wordt het voorstel dan ook zonder hoofdelijke stemming aangenomen en dat is dan het besluit om alle voorgestelde speelveldjes aan te leggen, al kan die bij het Karreveld nog niet worden gerealiseerd. Een dik jaar geleden onthield de Kroon goedkeuring aan het bestemmingsplan „Buitengebied". De bezwaren richten zich met name tegen artikel 17, want de Kroon wil niet dat er mogelijkheid is tot werkzaamheden in dat buitengebied, zoals graven van sloten, verhogen of verlagen van waterstanden, zonder Rijkswaterstaatsvergunning. B. en W. achten het opnieuw vaststellen van dit bestemmingsplan gewenst en doen dat voorstel, waarbij met de bezwaren van de .Rijksoverheid rekening werd gehouden. In dit verband informeert Den Engelsman, welk stuk werd gekocht door de Stichting Zeeuws Landschap. De voorzitter zegt dat het om een deel natuurgebied gaat vanaf boerderij Van Dijke. Nu het toch over bestemmingsplannen gaat, attendeert de heer P. J. van der Reest (S.G.P.) op de al wat oude lijst van woningzoekenden. Er staan wel 28 namen op, maar de eerste dateren al van 1970. Het zou goed zijn een onderzoek in te stellen, wie van die personen nog werkelijk op de lijst van woningzoekenden wil blijven staan. De - yaUtiuMitf»* T(U. KStt »«y>op tn l,— advertentie IM voorzitter wil dat wel laten doen, al weet hij dat er altijd namen op voorkomen, die ook elders opgaven om te kijken, waar ze eerst aan bod komen. De heer Den Braber (P.v.A.B.) informeert of de voor de rijksgenoot gereserveerde woning al is toegewezen, wat niet het geval blijkt te zijn. Overigens is de (Rijks) huur wel ingegaan. Het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes kreeg van de minister deze maand bericht, dat het licht op groen was gezet voor oprichting van een dependance in Anna Jacobapolder. Reeds eerder was aan de raad meegedeeld, dat het bij ministeriele goedkeuring in de bedoeling lag voor die dependance „Ons Dorpshuis" aan het instituut te verhuren. Daartoe moeten dan wel de nodige bouwkundige voorzieningen worden getroffen. Het instituut wil het gebouw voor 5 jaar huren met nog eens een optie voor volgende 5 jaren. De huur per jaar komt op een dikke 20 mille. Exclusief nutsvoorzieningen (verwarming, water, licht, enz.). Voor het schoonhouden van het gebouw zal men jaarlijks 11.000,- beuren. B. en W. wijzen er verder op, dat rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dathet instituut in 1977 meer ruimte zal vragen, omdat de tweede partiële leerplichtdag voor zeventienjarigen dan ingevoerd wordt. Daarom zou men eigenlijk nu al onder ogen moeten zien of het niet verstandiger is een kontainer kleuterschool te plaatsen (de kleuterschool zit nu in Ons Dorpshuis) op het schoolplein bij de bijzondere school in Anna Jacobapolder. Dit zal vanwegede toekomstige onderwijsintegratie (kleuter- en basisschool in elk jaar opgaand) toch wel nodig zijn. Overleg met beide schoolbesturen is daartoe uiteraard wel nodig. Een totaal berekening leerde B. en W. dat als de kleuterschool in „Ons Dorpshuis" blijft men voor 121.000,- voorzieningen zal moeten treffen en bij een aparte kleuterschool gaat het totaal 168.950,36 kosten. Door een hoger huurbedrag, enz., zal het uiteindelijk tekort echter bij een afzonderlijke kleuterschool niet groter zijn, want volgens de eerste berekening zou het jaarlijks tekort 7.921,33 zijn en bij de afzonderlijke kleuterschool slechts 2.693,34. Het uiteindelijk B. W. voorstel was dan ook woensdagavond, om Ons Dorpshuis te verhuren aan het Reformatorisch Vormingsinstituut en na akkoord met beide schoolbesturen een kontainer - kleuterschool te bouwen bij de bestaande basisschool. Deze ingrijpende zaak betrof een aan de agenda toegevoegd voorstel. De voorzitter benadrukte dat het voortshands gaat om een principe besluit. Nu dit voorstel ons pas een paar dagen geleden bereikte, lijkt het op een wat overrompelende taktiek van het college, zo begon de Jager zijn standpuntbepaling over het voorstel. Met wat B. en W. willen gaan we aan Ons Dorpshuis wel een bestemming geven, die geheel afwijkt van de oorspronkelijke doelstelling, vond het P.C.G. raadslid. Hij herinnerde er aan, dat tijdens de bespreking overdracht an Ons Dorpshuis door de stichting aan de gemeente uitdrukkelijk de voorwaarde was gesteld, dat het gebouw aan het oorspronkelijk doel moest blijven beantwoorden, namelijk ten nutte van het gemeenteschapsleven ter plaatse. De heer De Jager wist zich nog een voorbeeld te herinneren van een tijdens de periode burgemeester van de Velde voorgekomen gebeuren met Ons Dorpshuis. Er zou toen een industrie, in elk geval een werkgelegenheid bevorderend bedrijf in gevestigd kunnen worden, maar de grootst mogelijke raadsmeerderheid was toen van oordeel, dat Ons Dorpshuis aan haar oorspronkelijke doelstelling bewaard moest blijven. We hebben toen ook niet in strijd met de bedoeling van dat centrum willen handelen, waarom zouden we dat nu wel doen. Afgezien daarvan blijven in dit nog zo kortgeleden ontvangen voorstel nog wel een paar vragen bestaan. Het Reformatorisch instituut wil een overeenkomst van 5 jaar met 5 jarige optie. Als het niet loopt zoals verwacht, wat gaat er dan gebeuren. Wordt er iets gegarandeerd, zodat verbouwings- en inrichtingskosten verantwoord zijn. Welke zekerheden zijn er. De tijd heeft* de raad ontbroken om dit voorstel voldoende te kunnen uitdiepen, waarom ik zou willen vragen het tot volgende vergadering te willen aanhouden, zo stelde de heer De Jager. De voorzitter erkende dat het kort dag was voor de raad, daar het stuk pas vrijdag de deur uit kon, nadat belanghebbenden het gebouw (Ons Goede belangstelling was er zaterdag op het Piuimpot-terrein te Scherpenisse voor het jubileum concours hippique ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Eendrachtruiters. De toeschouwers konden genieten van dressuur- en springnummers; de parade en de jeugdige voitigegroep uit Haaren. Een speciale attractie was het ringsteken door vier oud-leden van de Eendrachtruiters op koudbloed- paarden van de stallen Broojjmans. ,s Morgens om negen uur al begonnen de dressuurwedstrijden voor acht- en viertallen en individuelen. Ook werd er voorgesprongen voor de klasse L. Burgemeester J.E. van Boeijen kwam zaterdagmiddag in gezelschap van zijn echtgenote en kinderen naar het Piuimpot-terrein om de officiële opening te verrichten. Er was behoor lijk wat publiek. Ondanks de dreigende lucht, vielen er slechts enkele druppels regen zodat het met een af en toe door brekende zon een zonnig ruiterfestijn werd. Dr. A. Rinses zorgde voor een goede toelichting bij de verschillende nummers, zodat de belangstellenden de onderdelen aan de hand van het programmaboekje goed konden volgen. De prijsuitreiking met rozetten en de ere-ronde met muzikale begeleiding vormden telkens een fraai schouwspel. Tien juryleden hadden het druk met hun beoordelingen en de ervaren parcoursbouwer F.P. de Munck uit Roosendaal zorgde met zijn personeel weer voor centimeters nauwkeurige hindernissen. De deelnemers waren bijzonder tevreden over de organisatie van de Eendrachtruiters. Velen genoten van het ringsteken op koudbloed paarden van de stallen Brooijmans. Met enorme concentratie gingen de vier oud-leden van de Eendrachtruiters op hun doelen af. Dit nummer wekte grote hilariteit op, want de deelnemers trokken de meest gekke gezichten bij hun gespannen bl<k op de ringen. A. Ooms uit Oud-Vossemeer bleek de beste steker met een oogst van drie ringen, gevolgd door N.J.N. Noom uit Scherpenisse met 1 ring. M.A. Geuze uit Oud-Vossemeer en A. Goorden uit Tholen hadden na zes keer steken nog geen ring te pakken. ,t Was een goede oefening voor een volgende keer. Bij de verschillende springnummers waren een behoorlijk aantal paarden die zonder fouten de hindernissen passeerden. In klasse Z was daardoor barrage nodig. Het aantal deelnemers van de Eendrachtruiters was mede door de veelomvattende organisatie gering. Bij de individuele dressuur klasse LI en L2 ring 5 Ronald Ravenstein met Lberty, ring 8 Phily Brooijmans met Marjolein. Bij het springen was in de klasse Z natuurlijk wel A.C. Geluk met Een beeld van een van de spring nummers t(jdens het concours hippique dat zaterdag op het Piuimpot-terrein te Scherpenisse werden gehouden ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Eendrachtruiters. zijn bekende paard Athleta van de partij. De volledige uitslagen met alle prijs winnaars luiden als volgt: 'Ring 1: Dressuur 4-tallen 1. Jacoba van Beieren, Goes, klasse L 100,5 pnt. 2. De Biesboschruiters, Werkendam, kl. L 97 P- Ring 2: Dressuur 8-tallen 1. Zwinruiters, Nieuwvliet, klasse M 128 p. 2. Reimerswaal, Kruiningen, klasse L 119 p. 3. Oranjeruiters, Willemstad, klasse L 112,5 p. 4. Gouwe Reisrs, Serooskerke, klasse L 105,5 p. 5. Schouwse ruiters, Dreischor, kl. L 104 p. 6. Oranje ruiters, Axel, kl. M 100,5 p. 7. Weelruiters, Borssele, kl. L 88 p. Individuele dressuur Ring 1: Klasse Z 1. Mej. S. Malcorps, Coloriet, Zwinruiters 119 p. 2. A. Geluk, Athleta, Eendracht ruiters 104 p. Individuele dressuur Ring 3 Klasse M 1. A. den Exter, Ravêl, Oranjeruiters 129,5 p. 2. Jos Kouters, Koos, Strien- ruiters 128,5 p. 3. A. de Fijter, Tuncar, Oranjeruiters A. 126 p. 4. Kees Steendijk, Kairouan, Reimerswaal 122,5 p. ex. eq. Andrea v. Kroonwijk, Floris, Hulst 122,5 p. Individuele dressuur Ring 4: Klasse LI en L2.1. Carla Soeter, Shaloon, Gouwe Reijers 134 p. 2. A.J. Hanse, Jordan L2, Schouwse Ruiters 132,5 p. 3. Ingeborg Verploeg, Jonker, Jacoba v. Beieren 131,5 p. 4. J.W. Bevelander, Manolito L2, Schouwse ruiters 131 p. 5. Mevr. Geluk, Elite, Eendrachtruiters 130 p. Individuele dressuur Ring 5: Klasse LI enL2.1. R. Bakker, Maurits, Westelijk Schouwen 137,5 p. 2. K. v. Exel, Red Hunter, Oranjeruiters W 130,5 p. 3. P. Huige, Robin, Weelrui ers 130 p. 4. Ineke Goense, El Gaucho, Paarde bloem, 127,5 p. 5. N. v.d. Bijl, Solon, Schouwse ruiters, 126 p. Individuele dressuur Ring 6: Klasse L-l en L-2 1. Elly v. Driel, Feike L2, Zwin ruiters 129 p. 2. Mej. J Plaisier, Lady Jane, Oranje ruiters W 128,5 p. 3. J. Dane, Mirakel, Oranje ruiters W 126 p. 4. P. Breure, Komiek L2, Oranje ruiters W 125,5 p. 5. Christian Seydlitz, Efiophia L2, Oranje ruiters A 124 p. Individuele dressuur Ring 7: Klasse LI en L2 1. Ilse Schroote, Joris, Reimers waal 140 p. 2. M. Sneep, Sans of Dee, Oranje ruiters W 137 p. 3. Anita Zoetewey, Flotorosa L2, Paardebloem 135 p. 4. Eric v.h. Westeinde, Miranda, Haringruiters 133 p. 5. H. Knook, Vitus, Oranje ruiters W 131,5 p. Individuele dressuur Ring 8: klasse LI en L2 1. G. Quist, Narfi, W lcheren 133,5 p. 2. Luc Missioen, Mandy, Zwinruiters, 131 p. 3. Hanne de Bruin, Eiteban, Reimerswaal, 130,5 p. 4. P. Munters, Pitchy, Oranjeruiters W, 130 p. 5. Annemarie Beun, My Lord, Haringruiters, 129,5 p. Springen klasse L 1. Izaak van Eyzeren, Grenadier, Weelr. 56 sec.2. Mark Geensen, Joska, Hulst, 57,4 s. 3. Jacqueline Verwijs, Harry Hood, St. Georg 58,2 s. 4. B. Goudswaard, Mon Amy, Schouwser. 59 s. 5. Albert Vermue, Kitty, Weelr. 59,8 s. 6. N. v.d. Bijl, Solon, Schouwser. 62,6 s. 7. P. Breure, Komiek, Oranjer. W. 4 fout 61 s. Springen klasse M 1. Annemieke Meeus, Joris, Pr. Auvergne, 65 s. 2. R. Pijnen-Coppens, Quiny, St. Georg, 70,8 s. 3. Mej. J. Meulenbelt, Kasja, St. Georg, 4 fout 71,4 s. 4. F. Jansen, Jesley, St. Georg, 4 f 78,4 s. 5. J. v.d. Kieboom, Laika, St. George, 4 f.79 s. Springen klasse Z 1. Mevr. A. Phernambucq, Romanus, Weelr. 47 s. (na barrage) 2. D. Meeus, Bianca, Pr. Auvergne, 13 f. 63 s. (na barrage) 3. A.J. Hanse, Jordan, Schouwser. 74,2 s. Jachtsprlngen 1. J. Kouters, Koos, Striener. 51 s. 2. Annemieke Meeus, Pr. Auvergne 52 s. 3. Eric Bol, Embassy, St. Geor 54 s. 4. mevr. Phernambucq, Romanus, Weelr. 55 s. 5. A.J. Janse, Jordan, Schouwser. 56,5 s. Dorpshuis) hadden bekeken. Wat zekerheid betreft, kan de voorzitter melden, dat dit instituut wordt gedragen door een aantal kerken uit de Gereformeerde gezindten, dat het bestuur uit vertegenwoordigers bestaat van Chr. organisaties en dat het instituut Rijksgoedkeuring kreeg, evenals andere wettelijke onderwijsinstituten, waarmee dus voor B. en W. wel aan zekerheden wordt voldaan. Er moet snel gewerkt worden, wil er nog de mogelijkheid zijn dit jaar met de cursus te starten. Vandaar ook de wat snel gevraagde beslissing aan de raad. Aan de dorpshuis-doelstelling behoeft niet tekort gedaan te worden, want het gebouw is elke avond vrij, zodat dan verenigings- of particuliere bijeenkomsten mogelijk zijn. De voorzitter had eens bekeken hoe vaak het gebouw afgelopen jaren overdag was gebruikt en dat bleek tot 1 keer voor een begrafenis te zijn beperkt. Voor de kleuterschool kan echter nu tegelijkertijd een meer permanente oplossing worden gevonden. Na deze toelichting zei de heer De Jager bereid te zijn het licht op groen te zetten voor wat de principevraag betreft met betrekking tot verhuur Ons Dorpshuis, maar op dit moment niet verder te gaan. De voorzitter meent dat het voldoende is om de zaak niet stil te moeten zetten. Andere leden hadden geen behoefte aan discussie, zodat het voorstel in principe werd aanvaard tot verbouw Ons Dorpshuis en dan verhuur aan het Reformatorisch Instituut en tot bouw van een kontainer- kleuterschool bij de lagere school ter plaatse. Door de heer De Jager was een schriftelijke vraag ingediend met betrekking tot de aardgasvoorziening in de Polder. Hoever staat het met die aanleg en indien er strubbelingen zijn, welke stappen heeft het college gedaan om de nodige spoed te waarborgen? De voorzitter antwoordde, dat er inderdaad enige verwikkeling en daardoor vertraging is ontstaan, omdat de P.Z.E.M. een andere gedachte had over het tracé van de hoofdleidingen dan Provinciale Waterstaat. Er is een compromis uitgekomen, het obstakel is genomen, maar het betekent wel, dat met een 10 tal inwoners overlegd moest worden, omdat een kabel via hun eigendom zou lopen. Een groot deel daarvan is reeds akkoord gegaan, maar nog niet iedereen. Er bestaat ook nog zoiets als een belemmeringswet, die het privaatrecht regelt. De heer De Jager wijst er op, hoe menig inwoner al c.v. apparatuur heeft besteld en de vertraging brengt bij de mensen onrust. Hij zou het een a-sociaal handelen vinden, als men deze ontwikkeleing wil torpederen. Daarom zou hij B. en W. willen vragen met de P.Z.E.M. en betrokkenen nog eens rond de tafel te gaan zitten om een snelle oplossing te bereiken. Als daartoe geen kans zou bestaan, zal men de belemmeringswet wel moeten toepassen. Als gemeente hebben we te zorgen, dat er voor deze winter aardgas is in de Polder. We hebben beloften gedaan en die moeten worden ingelost. De voorzitterwe kunnen en willen alles doen, behalve als we met onwilligen te maken krijgen. Dhr. De Jager: niemand moet kunnen zeggen, dat niet alles geprobeerd is om het werk snel doorgang te doen vinden. De heer Den Engelsman wijst er op, al in maart te hebben vermoed, dat er iets mis zou gaan. Misschien dat onderhandelingen nu wel lukken, daar betrokkene in een goede stemming moet zijn, nu de pijlerdam in de Oosterschelde komt. De voorzitter wil in elk geval proberen wat mogelijk is. De heer De Jager had er schriftelijk B. en W. ook aan herinnerd, hoe door de Raad al enkele maanden geleden groen licht was gegeven voor realisering van een kleutercrèche. Welke problemen deden zich voor, dat deze zaak nog niet van de grond kwam en wil het college spoedig met voorstellen in de raad komen, zo wil dhr. De Jager weten. De voorzitter zegt dat er bij het college volop bereidheid is. Op 12 mei had het crèche-comité in oprichting een gesprek met B. en W, daarna zou men tot een vastere vorm komen en een definitief verzoek richten. Ik verwacht het volgende week in B. en W. te kunnen behandelen. Er moest eerst een begroting komen en ik vermoed dat we de raad in een volgende vergadering een voorstel kunnen doen. De heer L. den Engelsman had zich eveneens schriftelijk tot het college gewend, herinnerend aan het raadsbesluit van oktober 1975 toen percelen grond waren verkocht aan Oostdijk, Mastgat en Krammerstraat voor de bouw van 8 woningen. Nu schijnen daarop 12 woningen te worden gebouwd. De heer Den Engelsman had er al eerder op gewezen wat meer ruimte voor groen, enz. te houden en van de Krammerstraat geen tweede Karreveld te maken. Nu lijkt het eenzelfde liedje te worden. De voorzitter antwoordt dat er inderdaad bouwgrond voor 8 woningen werd verkocht, maar het gerucht is wel juist, dat het er 12 kunnen worden. Er wordt namelijk aan paalwoningen gedacht. B. en W. zullen zich er nog over buigen en met de opmerking van dhr. Den Engelsman rekening houden. Daarmee kon de raad het voor deze avond er wel mee doen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7