Plaatselijk nieuws H <&a GELUK t mm* fit P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN Braderie met oude ambachten in Sint-Philipsland KAA BEE Waterschap Tholen schrijft parlement J&J ANNA JACOBA THOLEN HIESSER mm?, OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT PHILIPSLAND NIEUW- VOSSEMEER Ongewijzigde bus- en treindienstregeling Donderdag 3 juni 1976 Autorit MAC "Tholen Uit met de tandarts PJZ over man/vrouw Collecte Gevonden en verloren Bromfietsen in trek Boompjes vernield Zware schade Collecte Wütu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Jongerenmis Bejaardenreis Schoolreis Voorbeeldige junioren Voor het schulddelgingsfonds Benoeming Nieuwe P.J.Z.-voorzitter Schoolreizen Dijbeen gebroken Aula opgeleverd Maartenskerk weer in gebruik Timmerfabriek 15 jaar NCVB besloot seizoen De Burgemeester van Tholen houdt dinsdagmiddag 8 juni 1976 spreekuur van 4 tot 5 uur. De wethouders van half vier tot half vijf. Wethouder Moerland houdt geen spreekuur. Voor eventuele spoedgevallen neemt wethouder Scherpenisse waar. Wethouder Koopman houdt van 2 tot 3 uur nog spreekuur in het kantoorgebouw van gemeentewerken te Tholen. Bejaardenreis Bejaardenreis De Zeebaars Geslaagd Zondagschool Collecte Nieuwe naam Collecte Succes Maranatha Gewond bij aanrijding Judoprestatie Geslaagd Opening bungalowpark Woningbouw VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD EENDRACHTBODE - r^..- I '-j siNT- VotstMttR gj| POORTVLIET^f-k MA*RTENSD J SINT- i/ MAARTENSDIJK De M.A.C. „Tholen" organiseerde op zaterdag 29 mei een vakantierit voor automobielen, waarvoor 40 equipe's hadden ingeschreven. De rit bracht de deelnemers na de start in Tholen via Puitsedijk - Broeksedijk naar de werkhaven van St.- Philipsland "waar een neutralisatie was om dan op St.-Philipsland weer te starten. Daarna ging men door de polders van St.- Philipsland en Anna Jacobapolder weer terug naar het dorp voor een neutralisatie. Daarna kreeg men op de werkhaven weer een volgende opdracht die ging via de Vrijbergsedijk- Roolandsedijk naar Poortvliet om zodoende te finishen in Oud Vossemeer. De uitslag van de rit was als volgt: 1. A. M. v. Dijke, Vlissingen met 19 str.pnt. 2. P. Gladdines, Tholen 94 str.p. 3. J. v. Weele, Tholen ook met 94 str.p. 4. J. F. Kousemaker, Tholen 154 str. p. 5. J. Neele, St.-Philipsland 170 str.p. 6. A. Mennes, Halsteren 173 str.p. 7. Jac. v. Dijke, Tholen 200 str. p. 8. J. W. v. Dijke, Poortvliet 205 str.p. 9. L. C. Koppenhol, St.-Maartensdijk 211 str. p. 10. L. M. Geluk, Tholen 214 str.p. ged. ll.de plaats O. Huiskamp Tholen en C. de Rijke Poortvliet met 219 str.p. 13. Mevr. Overbeeke, Tholen 221 str.p. De Poedelprijs een taart van bakkerij de „Toekomst" ging naar het equipe J. A. v. ,t Hof-Bijl met 614 str.p. Dit was de laatste rit voor de vakantie. Men hoopt daarna weer met nieuwe moed verder te gaan met meer medewerking van de inwoners, daar er nog wel eens routebordjes worden weggehaald. Markt Tholen tel. 2575" advertentie IM Niet voor de eerste keer waren 72 Thoolse kinderen die e n beugel moeten dragen vanwege onregelmatig groeiende tanden, te gast bij tandarts E. van Tuijn. Op Hemelvaartsdag vertrok de bus om elf uur vanuit Oud-- Vossemeer, het gehele eiland rond. Door de Noord-Belgische wateren werd een rondvaart gemaakt,, waarna in een restaurant de warme maaltijd volgde. In het huis van de tandarts, net over de Belgische grens, hadden zijn vrouw, dochter en zoon intussen alles in gereedheid gebracht voor een gezellige middag. Hoogtepunt was een voetbal wedstrijd tussen de jongens en de meisjes waarbij dhr. Van Tuijn als scheidsrechter optrad. De jongens wonnen met 8-5. Rond zeven uur werd het feest besloten, waarna de kinderen rond acht uur na een fijne dag weer thuiskwamen. Veertien leden van de P.J.Z. Tholen en Sint- Philipsland hebben van vrijdag tot zondagavond deelgenomen aan een ledenweekend in Hedenesse. Van de Plattelandse Jongeren Zuid. Er werd uitgebreid gediscussieerd over de verhouding man-vrouw, zowel voor als in het huwelijk. rTe toelichting werden een aantal films gedraaid. Tevens was er gelegenheid zich te ontspannen. Het weekend was zeer geslaagd. Op 12 juni heeft de P.J.Z. de sportdag in Goes. De collecte Sonnevanck/Zonnegloren heeft in Tholen 925,76 opgebracht. Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te verkrijgen omtent een gevonden zwarte herenfiets merk Ralley; een rode kinderfiets zonder ketting; een rode kinderfiets merk Superia; een rode kinderfiets; een rode driewieler; een zwarte damesfiets; een zwarte herenfiets merk Olympi Sport; een lichtblauwe damesracefiets; een licht groene damesfiets merk Bato; een rode herenfiets merk Flamingo Sport; een zwarte damesfiets merk Gazelle; een zwarte herenfiets merk Ascot; een zwarte herenfiets merk Locomotief; een blauwe herenfiets merk Super Sport; een zwarte damesfiets merk Phoenix; een grijze damesfiets merk Typhoon; een grijze damesfiets merk Gazelle; een zwarte regenbroek; een groene regenbroek; een vierdelige kub; een bankbiljet van 5,-; een gele bromfietshelm; een bedelketting met 3 bedeltjes; een zilveren kettinkje; een wit kleutersjaaltje; een sleutelhanger met sleutel nr. 22; een zilverkleurig armbandje; twee koperen hondjes; een zwarte portemonnee inhoud 1,40; een roestkleurig kalf; een groene regenbroek; een sleutel nr. 251120; een lichtblauw jack; twee autosleutels merk Simca; een rode jongensfiets merk Union; een kinderfiets merk Superia; .een hondenpenaing nr. 526892; een brievenbus; 60 Belgische francs; een fietspomp; twee zakken kunstmest; autosleutels; een herenzakdoek; een zwarte bromfietshelm. Verloren: Duits paspoort; negen bankbiljetten van 100,-; een driewieler; een gele bromfietshelm; een knipportemonnee inhoud 235,-; een roode driewieler; een sleuteletui met 3 sleutels; een paar gymschoenen in een tas; een copy deel 3 71-17-RZ; een zilver armbandje met de naam Corrie; een armbandje van bruine, kralen; een sleutel van een fietsslot; een zilver schakelarmbandje; een blauwe tas met inhoud; een groene portemonnee; een rode portemonnee en een bril; een groene damesfiets merk Union; een blokfluit; een paar lieslaarzen; een paar rolschaatsen; zes girocheques; autosleutels merk Ford; een zwart etui met 3 sleutels; een groene damesfiets merk Record Super; een kentekenbewijs deel 3 91-BZ-71; een gouden trouwring; autosleutels merk Simca; een zwart konijn met witte voorpoten; een blauw gympak; een rode kinderfiets; een donkergroene damesfiets merk Splendid; een bankbiljet van 25,-; een donkergroene damesfiets; een zwarte damesfiets; een zilveren bedelketting; een trouwring; een zwarte damesfiets merk Bato; een armbandje met naam Diana. Opnieuw waren op de Markt geparkeerde bromfietsen doelwit van dieven. Zondagmiddag werd tussen half drie en vijf uur een benzinetank met twee chroom schildjes gestolen van de bromfiets van J.J. de G. uit Sint- Annaland. ,s Avonds tussen zeven en ,acht uur verdwenen de bescherm- kappen van de bromfiets van C.J.H. uit Bergen op Zoom. Totaal voor ruim driehonderd gulden bromfietsonder delen in verkeerde handen. Gemeentewerken deed aangifte van de vernieling van vier jonge boompjes in de Verbrandestraat, zaterdagavond. De politie stelt een onderzoek in en vermoedt op het spoor te zijn van een groep jongens van buiten Tholen. Zware materiële schade ontstond er zondagmiddag rond half zes bij een botsing tussen twee auto's op de hoek Kaay/Brugstraat. J.A. van T. uit Halsteren gaf geen voorrang aan de niet voldoende rechts houdende Duitser E.B.B. uit Essen. Er waren geen gewonden. De collecte voor Sonnevanck en Zonne gloren heeft in Oud-Vossemeer 248,56 opgebracht. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. IM Zaterdagavond om zeven uur wordt in de Sint Willibrorduskerk een jongerenmis gehouden door pastoor P. A. van Osta uit Tholen. Het thema is „Waarheen'j Het jongerenkoor Con Amore verleent medewerking o.l.v. Leo Hermans. De bejaarden hebben hun jaarlijkse middagreis gemaakt naar de Biesbosch. Door dit mooie natuurgebied werd een twee uur durende rondvaart gemaakt. In Zevenbergschenhoek werd een ver frissing gebruikt, waarna de 44 reizigers n Breda de maaltijd nuttigden. De Sint Anthoniusschool heeft woensdag een reis gemaakt naar de Flevohof, waar de kinderen volop genoten. Het minder gunstige weer had geen invloed op de vreugde. Op de terugreis werd men geconfronteerd met de verkeersdrukte voor Hemelvaarts dag, zodat de bus pas kwart over négen in Oud-Vossemeer was. Aan het zingen te horen, at de stemming er bij de kinderen nog goed in. De jeugdcommissie van de voetbal vereniging Vosmeer heeft in de antine de prijzen uitgereikt aan de junioren van het jaar. Nummer 1 kreeg een beker, 2 een standaard en 3 een medaille. A-junioren 1. Sjaak Hommel Pzn 2. Sjaak Mosch 3. R. van Poortvliet. B-junioren 1. René Schoep 2. Henk Potappel 3. Frans Verhees. C-junioren 1. Wim Douw 2/3/4 na strafschoppen Adrie van Poortvliet, Koos Capelle, Sjaak Potappel. In de competitie deelde de sc eidsrechter of de jeugdleider van de tegenpartij zes punten uit voor inzet en sportiviteit. Voor de prijsuitreiking speelden de winnaars tegen de jeugdleiders, uitslag 3-3 na een 1-1 ruststand. Doelpunten leiders Henk van Daalen (2) en Piet Etienne, junioren Sjaak Mosch, Marcel Haverman René Schoep. De door de vrouwenvereniging „Tryfosa" enige tijd geleden gehouden verkoping in het hervormd verenigingsgebouw leverde met nog wat restantverkoop in totaal 3.390,op. Het bedrag zal worden overgedragen aan de Schulddelgingsfonds van de Hervormde kerk, dat is ontstaan na verbouwing en uitbreiding van het kerkgebouw. In het bejaardentehuis De Schutse is mej. S.H. Prins uit Nieuw-Lekkerland benoemd tot hoofd van de huishouding als opvolgster van mej. A. Pronk. Jos Akk rmans (25), zelfstandig landbouwer in de Heensepolder, is door de aanwezige stemgerechtigden unaniem gekozen tot voorzitter van de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ). Hij is ook bestuurslid van de afdeling Tholen/Sint-Philipsland van de PJZ. Met het eind van het schooljaar in zicht, zijn of de schoolreizen al achter de rug of staan spoedig te gebeuren. Voor leerlingen van de school met de Bijbel is het eerste het geval. Op 13 mei gingen de klassen 1, 2 en 3 op toer met ,s morgens een bezoek aan het safaripark in de Beekse Bergen. Alles was boeiend, maar het klapstuk vormde toch de apengroep, die de jeugd het grootste plezier bracht. Zeker toen een durfal een ruitewisser van de bus greep en de chauffeur zijn plaats ijlings moest verlaten om te zorgen dat hij, indien nodig, ruitenwissend weer terug kon. Wat een lol had de jeugd. Daarna werd een wandeling gemaakt in Oisterwijk en na de middag kwam de Efteling aan de beurt met alles wat daarop en daaraan is voor kindervermaak. Een opstel zal uitmaken hoe fijn men deze schoolreis weer vond. De temperaturen waren die dag niet hoog. De klassen 4, 5 en 6 kwamen 21 mei aan bod. De reis was naar Limburg, waar een modelmijn werd bezichtigd en daarmee werd een indruk verkregen hoe het vroeger in de mijnen toeging. Met goede toelichting van gidsen was dit een interressant onderdeel. Daarna werd de Wilhelminatoren beklommen, wat een mooi uitzicht opleverde. Langs glibberige bospaadjes werd naar Valkenburg gewandeld, waar de gemeentegrot werd bekeken. In dit drukke toeristenplaatsje werd ook nog wat gewinkeld. Na de middag volgde ee tocht door de Belgische domeinen en tenslotte een bezoek aan de speelaccommodatie Hengelhof. Die dag was het vrij goed weer. Voor de leerlingen van de openbare de Casembrootschool is 24 juni schoolreis- dag. Eerder, maandag 21 juni, zal er een amusementsavond zijn in de schoolzaal of dorpshuis met ouders en leerlingen. Dit programma is in de plaats gekomen van de jaarlijkse ouderavondfilm. De leerlingen zullen onder leiding zelf het programma brengen en verzorgen. Inmiddels is ook de laatste contactavond van het schooljaar met de ouders gehouden. Bij het scheiden van de markt en komende overgang, valt er altijd wel wat te praten tussen onderwijskrachten en de ouders. Terugkomend op de schoolreis zal het er ook een nieuwe stijl worden. Wel gaat de gehele school op dezelfde dag, maar in drie groepen en in drie richtingen. De klasse 1 2 naar de Efteling, 3 4 naar Antwerpen en de speeltuin in Boom, terwijl de hoogste klassen het in Eindhoven en wellicht ook in Over loon (oorlogsmuseum) zullen, zoeken. De 59-jarige mevrouw M. Minheere-van de Velde uit Oud-Vossemeer, die op bezoek kwam bij haar zuster in Stavenisse, gleed uit op de Voorstraat en moest met een dijbeenfractuur in Lievensberg worden opgenomen. De door het aannemingsbedrijf gebr. Suurland te Scherpenisse gebouwde aula op de nieuwe begraafplaats aan de Kastelijnsweg is dinsdag opgeleverd. Het schilderwerk werd uitgevoerd door J. Noom te Scherpenisse. Op Hemelvaartsdag kon weer in de Maartenskerk worden gekerkt, nadat men vanwege restauratie pleisterwerk enige maanden gastvrij onderdak had gevonden in de L.T.S. gymzaal-kantine. De restauratie werd verzorgd door de firma Huurman uit Delft, die destijds ook het grote Maartenskerk herstelwerk voor haar rekening nam. Vanwege het vijftienjarig bestaan van timmerfabriek de Pluumpot heeft het personeel een oude kaart van Zeeland aangeboden aan de directie. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse personeelsreis. Hiervoor vertrok men om half acht richting Rijswijk, waar in Houdt U deze datum vrij zaterdag 12 juni 10 - 21 u voor de braderie te Sint Philipsland. Diverse oude ambachten zijn aanwezig adv. I.M. restaurant Drievliet de koffiepauze werd gehouden. In Aalsmeer werd 'de bloemenveiling bezocht, op Schiphol het Aviodme, de luchtvaartexpo en de wandelpieren. In Amsterdam werd o.a. een rondvaart gemaakt door de grachten. In de Annahoeve te Hilversum werd gedineerd. De avond bracht men gezellig door in restaurant Crisli te Oosterhout. Van hieruit werd na een geslaagde dag de thuisreis aanvaard. De N.C.V.B. heeft tot medio september vakantie. Op de laatste bijeenkomst o.l.v. presidente mevr. J. Scherpenisse- Hage werd Ps. 139: 1 en 14 gezongen, waarna gebed volgde en riftlezing uit Joh. 21. De presidente hield een meditatie over het thema „Hebt gij lief', waarna samenzang van Ps. 116: 1 en 5 volgde. Na de pauze hield ds. Terlaak uit Yerseke een zeer mooie en interessante lezing over het laatste der dagen. Na samenzang van Ps. 165: 1 en 3 eindigde ds. Terlaak met dankgebed. adv. I.M. De bewoners van Sint Maartenshof hebben een reisje gemaakt naar Den Haag en Scheingen. Tijdens de rit door het Westland werd een bezoek gebracht aan een aantal bloemenkassen. Vanuit Alphen aan de Rijn werd een rondvaart gemaakt over het Brasemermeer, waarvan de bejaarden volop genoten. In Zevenbergen volgde de warme maaltijd. Na een zeer geslaagde dag was men ,s avonds om half tien weer thuis. De Plattelandsvrouwen hebben donderdagmiddag 26 mei een bejaardenreis georganiseerd. Na de koffiestop in Oisterwijk werd in Udenhout een klompenmaker en een pottenbakster bezocht. Door het mooie Brabantse landschap ging het ver volgens naar Oosterhout, waar in bos restaurant Groot Speyk de brood maaltijd genuttigd werd. In De Raayberg te Bergen op Zoom wachtte de laatste verfrissing voordat men ongeveer half tien weer thuis arri veerde. Dhr. Moyaart dankte de platte landsvrouwen namens de bejaarden voor de mooie, verzorgde reis en hoopte op een volgende keer. Uitslag eerste vrije wedstrijd van De Zeebaars: 1. Chr. v. Aart, Halsteren 1515 pnt 2. mevr. M. Bijl, Scherpenisse 1445 p 3. J. Quist, Anna Jacobapolder 1355 p 4. J.K. de Graaf, Scherpenisse 720 p 5. C.G. Meijer, Sint-Maartensdijk 700 p 6. J. de Rijke, Sint-Maartensdijk 690 p 7. A. van Aart, Halsteren 670 p 8. M. Bijl, Scherpenisse 530 p 9. F. ten Bosch, Rotterdam 510 p 10. KJ. de Graaf, Scherpenisse 480 p. Op het vormingsinstituut voor werkende jongeren te Bergen op Zoom slaagde voor het type-examen Helena B. D. van der Slikke. Arie Duine uit Scherpenisse slaagde in Bergen op Zoom voor het diploma booglassen voor gevorderden. De zondagschool Kleine Kracht houdt op eerste Pinksterdag, zondag 6 juni, om twee uur een bijzondere samen komst voor groot en klein in de Hervormde Kerk. Behalve de ouders is ook iedere andere belangstellende dan hartelijk welkom. De gecombineerde collecte Sonnevanck- Zonnegloren heeft in Poortvliet 328,67 opgebracht waarvoor alle mede werkenden namens organisatrice mevr. H. Jansens-Jeroense hartelijk bedankt worden. De Protestantse Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging op Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland heeft op 1 juni een nieuwe naam gekregen: Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening op Schouwen- Duiveland en Sint-Philipsland. De collecte voor Sonnevanck/Zonne gloren heeft in Sint-Philipsland 530,30 opgebracht. De zangvereniging Maranatha o.l.v. C. den Braber heeft een tweede prijs behaald op het Zeeuwse concours van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, dat op 22 mei in de Hoeksteen te Middelburg werd gehouden. Men behaalde in de superieure afdeling 190 punten, terwijl voor een eerste prijs 200 punten nodig waren. Het verplichte nummer was Hymnus de Ascensione Domini van Joh. Wagenaar, het vrije nummer Das Endes Des Gerechten van Joh. Gottfried Schicht. De jury gaf voor beide nummers 95 punten. Op de hoek Wilhelminastraat/Korte Schoolstraat botste vrijdagmiddag een motor tegen een auto, waardoor mej. K.L. uit Nieuw-Vossemeer per ambulance naar het ziekenhuis Lievensberg moest worden gebracht. De aanrijding ontstond doordat motorrijder D.R. teveel naar links keek, terwijl van rechts L.N. met zijn auto naderde. De inzittenden kwamen met de schrik vrij, terwijl het voertuig aan de voorkant werd beschadigd. De motorrijder liep wat bulten en schrammen op. Zijn duopassagiere werd van de motor geslingerd en liep een hoofdwond op. Dr. H. Menger adviseerde opname in het ziekenhuis. In afwachting van de ambulance werd het gewonde meisje binnengebracht bij de fam. Wagemaker. Jan Hendrik Meulmeester is in de categorie jeugd t/m 10 jaar derde geworden bij het clubkampioenschap West-Brabant/Zeeland van de sportschool Felix Jansen te Bergen op Zoom. C. Mol is aan de L.T.S. Steenbergen geslaagd voor het diploma elektrisch lassen voor gevorderden. A. Nuijens slaagde voor het diploma beginners. Burgemeester A.G.O.A. Remery heeft zaterdagmiddag het bungalowpark aan de Veerweg officieel geopend. Na een lange bouwtijd van bijna vier jaar konden nu eindelijk de Nederlandse en Nieuw-Vossemeerse vlag in top. De burgemeester plantte ook een boom als aanzet voor de beplanting rond hét bungalowpark, dat vergelijkbaar is met de recreatiewoningen aan de Buurtweg in Stavenisse. Eigenaar van de huizen in Nieuw-Vossemeer is de Sunclass Bungalows Bouw- en Exploitatie maatschappij B.V. uit Heemstede. De bungalows liggen bij het strandbad, camping Mattenburg, de Assumburg- molen en het Molenmuseum zodat er sprake is van een concentratie van re creatieve voorzieningen. Men wacht nog op de jachthaven de Krabbenkreek. Tot die tijd hoopt men gebru k te kunnen maken van de wer haven bij de Vossemeerbrug en de jachthaven te Sint-Annaland. Het bouwrijp maken van de eerste fase van bestemmingsplan A.M. de Jong park komt in uitvoering. Vier parti culieren uit Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, Bergen op Zoom en Roosendaal hebben elk voor 25.500 grond gekocht voor de bouw van een vrijstaande woning. Het Bouwfonds Zuid Nederland wil negen percelen 4 27.000 gulden kopen om in samen werking met Gebr. Uytdewilligen B.V. ver koopwoningen te bouwen. Meerdere gegadigden moesten worden teleur gesteld. In het bestemmingsplan Boerengors bouwt Bouwbank Stok acht verkoopwoningen waarvoor de premie al verleend is. Grondkosten 60.000 gulden. De heren A. Vermeer en P. Weerweg willen elk voor 15.000 gulden grond kopen van de gemeente om in plan Boerengors een dubbele woning te bouwen. Het gemeentebestuur wil voor acht aan het Hotje gereedgekomen bejaarden woningen van de Stichting Regionaal Woningbezit Steenbergen rijks bijdragen aanvragen en aanvaarden tot een bedrag van 28.760 gulden per jaar. Voor de tweede keer staat de gemeente raad, die dinsdagavond om half negen vergadert, voor een aanzienlijke reparatie van het dak van de ambtswoning van de burgemeester. In eerste instantie herstelde aannemer Stok in overleg met architectenbureau Groosman de lekkages in het platte dak, maar nu heerst er weer een onhoudbare situatie. Een radicale ingreep, een totaal nieuwe dak constructie is volgens Bouwtoezicht West-Brabant noodzakelijk. Deze nieuwe kap kost 114.000 gulden, wat b. en w. uit de pot voor de werkloosheids bestrijding willen financieren. Enkele gedeelten van de bebouwde kom zijn nog niet van riolering voorzien, maar b. en w. willen nu de Hogendijk aanpakken. Er zijn daar nabij de Molenweg zeven huizen in aanbouw terwijl er daarnaast een dertigtal bestaande woningen zijn. Voor dertig bestaande woningen krijgt de gemeente elk 8200 gulden van het rijk via een ver fijningsuitkering uit het gemeentefonds. Van de totale kosten van drie ton moet de gemeente dan zelf maar 54.000 gulden meer op tafel leggen voor herbestrating van het gehele wegdek van de Hogendijk. voor zondag 6 en maandag 7 juni - Pinks eren THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 (openb. geloofsbelijdenis) en 6.30 u. ds. A. de Reuver ma. 9.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK zo. 9 uur ds. L. Weerman, Harderwijk; 5 u. ds. G. Haaksma, Klundert CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst B. en w. willen tenslotte met de Bank voor Nederlandse Gemeenten een kasgeldlening van 2 1/2 miljoen gulden sluiten tegen een rente van 3 7/8%; aflossing 13 augustus. De actieve middenstandsvereniging in Sint-Philipsland organiseert na de voorjaarsbeurs in dorpshuis De Wimpel, zaterdag 12 juni weer een evenement. Van ,s morgens tien tot ,s avonds negen wordt dan in de Voorstraat een braderie gehouden, waarvoor momenteel 28 tentjes en 26 deelnemers ingeschreven zijn. Een bijzondere attractie is de aanwezig heid van oude ambach en. Potten bakker Gerrit van Engelenhoven uit Tholen is er met de mandenvlechter dhr. Dekker uit Boxtel en de spinster mevr. Dekker Ook verenigingen als Noad, het Rode Kruis, D.S.V.F. en Quick Step zijn ver tegen woord igd met een stand. Uit Oudewater is er een suikerspin. Naast de plaatselijke bedrijven de Druiventros, boekhandel Den Braber, zuivelhandel Verwijs, warenhuis Verwijs, bloemenhandel Kempeneers, woninginrichting Kramer, schoen- handel Kramer, drogisterij Kramer, slager Bosman en dameskapper Nouwen zijn ook vertegenwoordigd: vishandel Schot en stoffenzaak Geluk uit Tholen, juwelier Broekhuis, modehuis Suzette, dierenbenodigd heden Coppens en Van Schouteren uit Steenbergen, naaimachinehuis Rikken uit Bergen op Zoom en siervellenzaak De Bruin uit Roosendaal. Braderiebezoekers kunnen o.a. een half varken winnen. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM Wie de vertrek- en aankomsttijden van bus en trein (Bergen op Zoom) in het hoofd heeft, kan die registratie besten digen. Met de nieuwe dienstregeling van afgelopen 30 mei is er in dat opzicht niets veranderd. Het nieuwe spoor boekje zal een jaar geldig blijven, zodat de bezitters er even mee vooruit kunnen. Landelijk zijn er nog wel enkele verbeteringen doorgevoerd, met name door de ingebruikneming van het nieuwe station Den Haag Centraal. Het Waterschap Tholen heeft met drie andere waterschappen een brief aan de Tweede Kamer geschreven inzake de afsluiting van de Oosterschelde. Het Waterschap spreekt zijn ver wondering uit over het feit dat het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij B.V. te Amersfoort geen informaties heeft ingewonnen bij de waterschappen over het op deltahoogte brengen van de waterkeringen. „Wellicht waren dan dé conslusies omtrent de tijdsduur minder optimis tisch getint geweest. Ingeval voorgesteld mocht worden om de deltawet te wijzigen, zullen de waterschappen op grond van hun verantwoordelijkheid zich daartegen verzetten met alle hun ten dienste staande middelen. Een open Oosterschelde met op delta-afmetingen gebrachte zeedijken betekenen een inbreuk op de krachtens de Deltawet gegeven veiligheidsgarantie. Een af gesloten monding van de Oosterschelde biedt immers een optimale beveiliging, daar de bestaande zeedijken de functie van tweede waterkering krijgen. Deze hoge graad van veiligheid is niet bereik baar door verhoging en verzwaring van deze dijken", aldus de waterschappen. Zij wijzen op tal van knelpunten die een vertragende invloed zullen hebben op het verzwaren van de Oosterschelde-- dijken. De waterschappen menen er recht op te hebben dat de regeringsbeslissing van november 1974 onverkort gehandhaafd blijft opdat aan de bestaande onzekere toestand ten spoedigste een einde zal komen. Ze vertrouwen erop dat het rapport van Dwars niet richtinggevend zal zijn bij de besluitvorming van het parlement. ma. 10 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE 10 en 7 u. ds. G. Mouw; 2.30 u. leesdienst ma. 9 u. ds. G. Mouw NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman, Breda N.H. B.W.I.W. 10 u. kand. Visser, Halsteren R.K. K RK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. ds. G.J. Voortman; 6.30 u. (met Ger. kerk) ds. T. van der Hauw, Roosendaal ma. 10 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 u. kand. Heule, Kampen; 6.30 u. (in de N.H. kerk) ds. T. v.d. Hauw, Roosendaal CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst ma. 10 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst ma. 10 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis ma. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée ma. 10 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst ma. 9.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst ma. 9.45 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. W. Kranendonk, Leerbroek; 6 u. kand. J. Neeleman, Schoonhoven ma. 10 u. ds. H.J. Stoutjesdijk, Brandwijk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. Wvan Prooijen; 2 u. leesdienst ma. 9.30 u. ds. J. van Prooijen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom ma. 9.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEM. I.N. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst ma. 9.30 u. leesdienst wo. 9 jun 19 u. ds. E. du Marchie, Voorthuizen GEREF. GEM' IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst ma. 9.30 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. Goudzwaard; 7 u. ds. G.J. Voortman, Oud Vossemeer R.K. KERK za. 19 u. Avondmis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. G.J. Damen, Schelluinen; 2.30 u. dhr. N.H. Groen, Herkingen ma. 9.30 u. dhr. J. van Woerden, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst ma. 9.30 u. ds. N.H. Schreuder, Goes POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma ma. 10 u. ds. H. Harkema, St.Ph. GEREF. KERK 10.30 en 2.30 u. ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst ma. 11 uur ds. G. Mouw, Tholen SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK vr. 4 juni 3 u. ds. H. Harkema (huwelijksbev.) zo. 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema ma. 9.30 u. ds. G.H. Abma, Poortvliet GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst ma. 9.30 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ma. 9.30 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 ds. J. v.d. Meulen 5 u. ds. Moet, Bruinisse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) 5-7 juni: dr. Th.A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) 5-7 juni: dr. A. Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 SintAnnaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-25% Spr.uur: vr. 18.30-19 uur, zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL MIDDEN EN NRD. ZLD. Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9. Sint Maartensdijk 9-12 uur gemeentehuis STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM Buiten kantooruren: 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 4 t/m 10 juni vrijdag 4 7.50-20.09 zaterdag 5 8,40-21.00 zondag 6 9.36-22.02 maandag 7 10.44-23.14 dinsdag 8 11.59-0.10 woensdag 9 0.30-13.11 donderdag 10 1.37-14.13 zaterdag 5 juni eerste kwartier V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2