Diamanten bruidspaar in Sint-Annaland Urker Vissers stemmen schalden door "De Wimpel broeders Te vroeg maaien funest voor bodem DEZE WEEK Dubbele hulde voor onderwijs-bruidspaar Dertien jarige Annet van 't Hof overleed na auto-ongeluk Jagersvereniging Tholen en Sint-Philipsland Donderdag 3 juni 1976 32e jaargang 28 fl B |^BBk ff Verjaardag van de kerk Sollen E. VAN TUYN tandarts Zaal te klein Duiven Voor de bejaarden Nieuwe jachtwet Prachtige jachtsymphonie *v;j .y \,S$' ',t H m HNORACHTBDDÈ^ Gisteren vierde in de Bierensstraat 51 te Sint Annaland het echtpaar W. van Vossen-Moeliker de zestigjarige bruiloft temidden van familie, vrienden en kennissen. Van de partij was ook burgemeester en mevrouw Van Boegen, terwijl er felicitaties waren uit Middelburg (Commissaris der Koningin) en uit Soestdjjk (H.M. Koningin Juliana). Een nog vry kras echtpaar, al komt de ouderdom b(j respectievelijk een 86 jarige bruidegom en een 87 jarige bruid langzamerhand met wat leeftijdsgebreken. Wat hardhorendheid by de diamanten bruid, wat minder soepele beenspieren in vergelijking met de 20-jarige leeftjjd bij de nog smakeljjke het pijpje rokende diamanten bruidegom. Maar bij elkaar volop reden tot dankbaarheid zo lang samen te zjjn geweest. Dankbaarheid ook voor een bedrjjf, ai jaren door de zoons gerund, die menig werknemer een goede boterham bezorgde en als bedrijf vooral een vertrouwde klank heeft in de omtrek. Met twee uitverkochte voorstellingen op één avond, met tot tweemaal toe ruim 300 luisteraars, is er voor de Zeeuwse Volks Universiteit (Z.V.U.) nog een klapstuk uitgekomen in onze streek voor wat het seizoen 1975/'76 betreft. Men kan bij het opstellen van een programma nogal wat aan culturele variatie doen en dat is ook wel gewenst, maar wil men in Tholen en Sint Philipsland aan volle zalen komen, dan leent zich daarvoor toch maar een beperkt programma zoals vrijdagavond in „De Wimpel" het Christelijke Urker Visserkoor „Crescendo" wist te brengen. Het had afgaande op de kaartverkoop-aanvrage zelfs drie maal een Urker-koor-optreden kunnen zijn, maar dan zou ook al te veel gevraagd zijn van de overigens volumineuze stemmen van de Urker Vissers. Begrijpelijk was de grote animator van het gebeuren, burgemeester G. van den Berg, zeer ingenomen met zowel de grote belangstelling als het voortreffelijk optreden van de gasten in „De Wimpel". Bjj de vleet werden na afloop grammofoonplaten verkocht ten bate van het fonds nagelaten betrekkingen van in zee omgekomen vissers. Zo werd het voor allen een fijne avond. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dns dag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofd-edacteur - uitgever G. Heljboer. Van het eerste Pinksterfeest is bek.end, dat de uitstorting plaats vond van de Heilige Geest. De eerste kerkdienst werd gehouden, toen de uitstorting plaats vond. Verdeelde tongen als van vuur. Het Pinksterverhaal is zowel bekend als onbegrijpelijk. Niet onbegrijpelijk als verhaal, maar onbe grijpelijk als gebeuren. Geen wonder dat voor velen Pinksteren een ongrijp baar feest is. Men kan er zich wat gemakkelijk van af maken door te stellen, dat men dat slechts moet geloven. Daarom wêrdt het misschien wat begrijpelijker als we Pinksteren ook mogen aanduiden als de verjaardag van de Kerk. Op dat eerste Pinksterfeest, toen ongeveer 3000 mensen zich na de preek van Petrus lieten dopen werd de Kerk geboren. Het is anno 1976 dan ook al een hoogbejaarde. Sommigen vinden haar zelfs aftands. Er zijn er ook die ze geheel opgaven. Dat lijkt zorgelijk. Blijven er nog 3000 over, als we het vergelijken in de verhouding van de toenmalige- en huidige wereldbevolking? Ook bij gelovige kerkmensen kan het al snel een verloren zaak lijken. Maar Luther dichtte, dat Gods kerk in stand blijft. Dat kan men ook rondom waarnemen. In Nederland en in Kenya bijvoorbeeld om een paar uitersten te noemen. Er zijn er altijd weer die de kerk voor het eerst of bij vernieuwing ontdekken. Hetzij hier of elders, maar altijd is er ergens wel een opbloei van de Kerk. De hoogbejaarde blijft jong. Velen die haar als instituut hebben af geschreven zien toch uit wat die Kerk zegt en doet. Wie zich afvraagt hoe het komt, dat die Kerk toch telkens weer boeit en bloeit, kan het antwoord in wezen vinden in het Pinksterverhaal. Dat komt immers, omdat die Kerk op het Pinksterfeest niet zomaar een jarige is, maar één die is getekend door de Heilige Geest. Dichter Huib Oosterhuis zei het zo: Wat altijd is geweest, het waaien van de Geest gebeurt aan ons vandaag. Dat vuur van het begin wij ademen het in Gods Woord, dat antwoord vraagt. Die in de stilte sprak, het noodlot onderbrak en nieuwe wegen baande. Hij is nog niet verstomd, Hij zwaait ons toe en komt en zegt: Ik ben uw Vader. Het meeste gaat voorbij, maar meer en meer wordt Hij de toekomst, die ons wacht. Bij Hem is geen verraad, Hij heeft ons zelf gemaakt. Zijn oog is in ons hart. Wij leven zijn bestaan, zijn ongekende naam aanschouwen wij van verre. Zijn zwijgen is van goud, zijn Woord is ons behoud in leven en in sterven. Dat een gemeentebestuur bewust met haar zelfstandigheid gaat sollen, is nauwelijks denkbaar. In dat opzicht zijn er maar,wei ig voorbeelden in den lande of het moest zijn dat zo'n gemeente er zelf beter van wordt, hetzij in omvang, hetzij als centrum van aan grenzende kernen. Die echter de jongste Sint Philipslandse raadsvergadering bijwoonde, kan de gedachte gemakkelijk bekruipen dat de raad doende was met haar zelf standigheid te sollen. Dat zal dan wel niet de opzet zijn en ook niet zo bewust gebeuren, maar de handelwijze was er wel naar. Vanzelfsprekend mag elke partij zijn eigen mening hebben en houden, maar het is toch een wat vreemde zaak, dat een college over een voorstel, dat lang genoeg in de besprekingsmolen meedraaide, tenslotte toch nog aankomt met drie verschillende denkbeelden. Dat was in Sint Philipsland het geval met het bestemmingsplan „de Luister". Dat betekent dan tegelijkertijd zoveel vaagheden, dat de bestuurskracht toch wel duidelijk wordt ondermijnd. Dan wil dat als het ware ook zeggen een smeken om groter bestuurskracht, al zouden wij niet graag beweren dat het opgaan in groter verband dat ook tegelijkertijd inhoudt. Weliswaar valt te betwijfelen of zwakke of sterke bestuurskracht nu van zoveel invloed is als een rijksoverheid toch samenvoegingsplannen koestert, maar beter is toch om elk risico in die richting te vermijden. Men maakt trouwens alleen al naar provinciale overheden een niet zo beste beurt met een dergelijke verdeeldheid als het Sint Philipslands dagelijks bestuur naar buiten toonde. Er kwam nog wat onduidelijkheid bij. Het ene lid van het college, de raads voorzitter toonde nog de meeste beslist heid. Hij was van oordeel dat alles in die paar jaar lang en uitgebreid besproken en bekeken was, zodat zijn voorstel luidde: vaststelling. Wethouder Rijstenbil achtte het in dit stadium niet nodig, want hij zag daar door de oude kern verder verpauperen. Zelfs de middenstander zal straks nog genoodzaakt zijn zich in het nieuwe gedeelte te gaan vestigen, was ondermeer zijn bezwaar. Een derde, weer andere mening kwam van weth. Walpot, die aan de ene kant Het echtpaar, beide geboren Sint Annalanders, hebben na de trouwdag financieel niet zoveel zorgelijke dagen meer gekend, maar begonnen toch ook tegen een laag loontje te werken, zoals iedereen meer dan een halve eeuw geleden de mouwen zo'n 55 uur per week moest opstropen om een maar karig loontje te kunnen incasseren. Met wel wat agrarische kennis en ook een paar gemeten land beboerend, werd voor de heer Willem van Vossen de water- en wegenbouw toch de hoofdzaak. Hij zat al vroeg bij vader Jan aan de glooiing van de zeewering en zijn eerste zelfstandige karwei was een dijkverbetering aan het Nieuwlandje. Het bleef geen werk dicht bij huis. Men ging zoals dat heette de hort op, tot ver over de Thoolse grenzen. Dat betekende een gehele week van huis, want de mobiliteit was tussen de 50 en 30 jaar geleden nog van een andere orde dan in onze tijd. Zelfs als men een werk in Woensdrecht had, nu als het ware bij de deur, bleef men de gehele week uitstedig. Het was de eerste jaren vooral de waterbouw- zeewering verbetering die de hoofdmoot vormde van het nu zo gerenommeerde aannemingsbedrijf. Het schoolgaan, men kent het allemaal wel uit andere oude verhalen, beperkte zich tot de winterperiode, maar des te eerder zat men in het avontuur van de arbeid. Op de trouwdag was er het huis in de Suzannapolder, waar het echtpaar tot voor 20 jaar woonde.' Een huisje gekocht van slager Piet Gunst, waar veel lief en leed (ook 3 nog zeer jeugdige kinderen verloren) werd gedeeld, maar waarvanuit ook het bedrijf geleidelijk aan werd uitgebouwd. Werken aannemen in Meegen bij Den Bosch, in Oude Ton ge (47 jaar geleden) of in Borssele. Van de water- naar de wegenbouw. Het eerste stukje weg dat W. van Vossen aannam, waren de toen nog twee bochten halen uit de Oude Zeedijk bij de boerderij van „Elenbaasje". De ouderen zullen die bochtige dijk nog herinneren. Maar later werd oo de verbinding Poortvliet-Tholen met 14 bochten van een uitstekend asfaltwegdek voorzien en de Provinciale Waterst at zou heden ten dage nog kunnen getuigen van dit kwaliteitswer Bij de familie Van Vossen was het zelf aanpakken er altijd bij. Van vader op zoons. Verhalen uit de tijd, dat er toch ook al 12 man in dienst waren, maar men niet meer dan een maand of acht per jaar werkte. De 4 wintermaanden lag het bedrijf stil, waren de baas en de werknemers thuis. Dat kon toen nog. Die winterrust. Men liet ook alleen maar het schopje en de kruiwagen aan de kant staan en niet zoals thans de tienduizenden guldens kostende dragline, laadschop of welke andere apparatuur er tegenwoordig aan te pas komt. Die machines kunnen geen 4 maanden meer stilstaan en dus de mensen evenmin in winterrust gaan. Daarvoor in de plaats kwam de nu 3 weekse bouwvak-vakantie en soms wat niet tegen het uitbreidingsplan was, maar hij zag er nog te veel onzeker heden in; er was nog te weinig ingevuld en zo liet hij er op volgen, wanneer dan straks raadsvoorzitter en collega wethouder het wel eens zouden zijn, zat hij in de (minderheids)boot. Nog merk waardiger was hierbij echter, dat wethouder Walpot, die dus zelf voor uitstel van het bestemmingsplan was zijn collega wethouder Rijstenbil fel bestreed, omdat die tegen was. Geen wonder dat een raadslid tot de verzuchting kwam, dat de onduidelijk heid nu ten top we d gevoerd. Als een gemeentebestuur zoals Sint- Philipsland op verschillende niveaus - en terecht - tracht duidelijk te maken dat er zelfstandig ook in de kleinste Zee wse gemeente nog best gereild en gezeild kan worden, zal men toch in het college wel tot een groter eenheid moeten zien te komen. Anders wordt er politiek gevaarlijk spel gespeeld. Een groei- of opvanggemeente, zoals in de nota bewoningspatroon ondermeer wordt aangegeven, kan alleen maar theorie zijn. Maar verdeeldheid zoals het college toonde, is praktijk. Dan geeft men als het ware een herindelingsvinger weg en maar al te vaak wordt dan snel de gehele hand gegrepen. Het zij maar gezegd door in dat opzicht ook al gedupeerden. Dus uit een goed hart. vorstverlet. Maar overigens gaat het nu het gehele jaar door. Het bedrijf is nu vrijwel kind-aan-huis bij de gemeente Bergen op Zoom. Sinds 1964 vrijwel de enige opdrachtgever, terwijl men daarvoor ook al menig karweitje in Bergen op Zoom opknapte. De orderportefeuille blijft door die ene opdrachtgever ruimschoots gevuld. Een kwestie van onderli g vertrouwen, na dat volop te hebben waargemaakt. De gemeente Bergen op Zoom heeft er „plezier" van, want men weet ten eerste dat de prijs goed zit en vervolgens dat kwaliteitswerk wordt opgeleverd. De nu b.v. Van Vossen voorziet het grote Bergse uitbreidingsplan Meilust geheel van riolering, bestrating, groenpakket, enz. De diamanten bruidegom kan het de zoons toevertrouwen: Simon, Jan, Bertus, inmiddels ook al 10 klein- - en 7 achterkleinkinderen, al is daarvan het merendeel uitgewaaierd met daaronder toch ook weer waterbouwkundigen. Naast de drie zoons is er 1 dochter. Het pijpje rokend komt er nu en dan nog een advies van de 86 jarige, want praktijk is niet te versmaden. En van de praktijk wéét Willem van Vossen wel iets af. Er was een periode, na de oorlog en zeker na de ramp, dat het niet moeilijk was er een heel groot aannemingsbedrijf van te maken met tientallen medewerkers. Maar de familie Van Vossen wenste die groei te beperken. Niet uit de hand laten lopen met het risico weer in een periode verzeild te raken, dat het grootste deel van de mensen ontslagen moesten worden. Een overzichtelijk bedrijf houden. Dat wil ook zeggen bestendiging. Het ziet er naar uit, dat de naam Van Vossen nog jaren achter de weg- en water bouwbedrijven kan worden gevonden. De basis daartoe werd meer dan zestig jaar geleden gelegd. Het diamanten echtpaar mag er lang getuige van zijn. Het eerste kaartje van een Eendrachtbode-lezer uit Den Haag was d ze week al binnen. Inmiddels zullen er vele zijn gevolgd. Gisteren had het aannemingsbedrijf Van Vossen b.v. een vrije dag. Vanwege de 60 jarige bruiloft. Ook vanuit deze kolom nog gefeliciteerd. Houdt op 2e Pinksterdag 7 juni van 10.00 - 10.30 uur spreekuur te Tholen, Hoogstraat 15, VOOR ACUTE PUNKLACHTEN. Op andere tijden s.v.p. bellen 01645 - 2388 I.M. Dat lag dan vooral aan wat werd geboden door de Urker mannen en door soliste Lammy de Bruin-van Veen. Het mogelijk tekort aan variatie van lied en ritme werd volop gecompenseerd door het bezielende enthousiasme van dirigent Meindert Kramer, pianist Henk van Putte, de soliste en de koorleden. Er klonk in de liederen, zoals ook burgemeester Van den Berg in zijn welkomstwoord opmerkte, veel door van het beroep van de Urkers, het zich afhankelijk weten van weer en wind en daarmee van Gods bewarende hand. Dat kwam ook nog eens extra naar voren via een uitstekende voorg+dragen gedicht, speciaal gemaakt voor de Urker vissers en aan dit koor opgedragen. Burgemeester Van den Berg was het koor bijzonder dankbaar, dat men na lang touwtrekken, want de Urkers koorleden varen een groot deel van het jaar de gehele week uit en kunnen dan slechts in het weekend zowel repeteren als optreden. Men moet er dus wel heel vroeg bij zijn om een avond te kunnen vastleggen. Dat lukte in een week, dat de vissers vanwege Hemelvaartsdag met de helft werkuren genoegen namen. Zo kon men van het zo'n 110 leden tellende koor er bijna 90 bereid vinden in Sint Philipsland op te treden. Het WimpelWimpel-podium kon het grote koor nauwelijks bergen. De Wimpel-zaal was eigenlijk ook te klein voor de zó grote belangstelling, niet alleen uit Sint Philipsland zelf, maar vooral ook uit Tholen en nog vanuit verdere contreien tot diep in het Zuid-Bevelandse toe. Burgemeester Van den Berg was ook de stichting cultuurspreiding Zeeland dankbaar voor haar medewerking, welke in de Z.V.U. het uitvoerend onderdeel heeft. In het genre wat het Chr. Visser koor brengt, was er beide uitvoeringen wel de nodige variatie. De kracht van het het koor werd al meteen duidelijk bij het eerste lied „God baande door de woeste baren", gevolgd door een compositie van Pijlman „Mannen broeders, ziet het teken". Verder was er menige bewerking van de dirigent zelf, o.a. „Ik wil zingen van mijn Heiland, enkele verzen uit de Tien geboden en Looft God, looft zijn naam alom. Lammy de Bruin-van Veen zong vervolgens „Licht in de nacht" van Peterson. Het tweede deel, al ging het non-stop door zonder pauze, bestond uit meer vaderlandse liederen, zoals „Hollands kracht ligt op de wateren; Gelukkig is het land en „Neer'land en Oranje." Een intermezzo was ook de combin tie van solo- en koorzang, zoals „De Paar'len Poort." Machtig, harmonieus en bezielend klonk ook een bewerking van de dirigent van „Ziet in blinde razernij... alle stormen woeden." Na het dankgebed en slotwoord door burgemeester Van den Berg met een bloemetje voor de soliste en een Sint Philipslands (wapen)souvenier voor dirigent, pianist en koorvoorzitter, Provinciale waterstaat, waterschap, gemeente en particulieren worden gevraagd het maaien van de wegbermen uit te stellen tot na de broedtijd. Dit om een groot aantal eieren en vogels te sparen, want te vroeg maaien is funest voor de bodembroeiers. Voorzitter J.C. Kooijman zei dat vrijdagavond in ,t Ouwe Raed'uus te Poortvliet op de algemene ledenvergadering van de afdeling Tholen/Sint-Philipsland van de Koninklijke Nederlandse Jagersver eniging. Alleen om verkeerstechnische redenen mag er vroeg gemaaid worden, maar dan nog alleen de bovenkant. Met de moderne maai-apparatuur gaat er veel dierenleven verloren. Bij het maaien van weilanden bijvoorbeeld is h t van belang dat van binnenuit begonnen wordt en niet vanaf de buitenkant. Het wild durft namelijk niet over de kale vlakte te ontsnappen, zo verzekerde secretaris W.D. van Doorn. De voorzitter stond verder stil bij de schade die houtduiven, eenden en konijnen aan de landbouw en dijken veroorzaken. Hij drukte de leden op ,t hart ernst met de bestrijding te maken. besloot het koor met „Verblijd u in zijn naam" van Wesley. Iedereen had genoten, zelfs al kon de fijne koorzangproever, zo nu en dan een ietwat dialectische uitspraak beluisteren. Dominerend bleef de bezieling van het geheel, de goede stemverhouding, het gewaardeerde optreden van de sopraan in haar soli en het imposante volume van het zo omvangrijke annenkoor. De staande ovatie was tenslotte de waarderende hulde van de massa, die dit avonduur in de Wimpel zo volop had genoten, dat men er volgend jaar weer graag de entreeprijs voor zou neertellen om een herhaling te beleven. ,s Middags had het koor een extraatje geboden aan de bejaarden in „De Rozenboom" door op het gazon aan de achterzijde een viertal liederen ten gehore te brengen. Een fraai decor, de Urker vissers in het bekende kostuum en de entourage van dit fraaie centrum. Door de gemeente werd de gasten een broodmaaltijd aangeboden en tenslotte bleek, dat nimmer tevoren bij een optreden zoveel grammofoonplaten waren verkocht (voor ruim 4.000,-). Er ging niet één plaat mee terug naar Urk. Het bestuur heeft lichtbak ver gunningen aangevraagd om ook ,s nachts op konijnen te kunnen schieten. Er zijn momenteel al zo'n 400 konijnen op Tholen en Sint-Philipsland af geschoten. Van de houtduiven zijn alle opgaven nog niet binnen, maar dat zijn er minstens 600 in onze streek. Fauna beheer en Landbouwschap hebben de vereniging geprezen voor dit werk. Het afschieten van de duiven wordt in het nu weer afgelopen seizoen ,s avonds gedaan, maar tijdens de rondvraag werd nog gepleit voor betere afspraken over de ophokplicht voor postduiven. Daarmee wordt voorkomen dat (dure) postduiven het loodje moeten leggen. De voorzitter zei verder, dat er door de open winter dit jaar sprake is van een redelijk goede wildstand. De vereniging ondervindt goed begrip bij de burgerij, want iedereen vindt het leuk mooie fazanten op de akkers te kunnen zien. Dhr. Kooijman wees de leden op hun verantwoordelijkheden bij beheren van de mooie natuur, zowel voor het wild als voor het hele milieu. Hij zei ook met belangstelling uit te zien naar de nieuwe jachtwet, waarin een jachtdiploma verplicht wordt gesteld. Daarvoor is o.a. kennis van het wild en bekwaam heid met het wapen noodzakelijk. De voorzitter uitte tenslotte zijn waar dering voor de samenwerking met de overheid. Financieel zit ,t goed bij de jagers vereniging. Het aantal leden bedraagt momenteel 88, terwijl er in onze streek 126 inwoners een jachtakte hebben. W.A. Gaakeer uit Oud-Vossemeer werd herkozen als consul voor Oost Tholen en J.A. Wisse uit Anna Jacobapolder als consul voor Sint-Philipsland. Er is echter een nieuwe structuur in de maak bij de KNJV, zodat de volgende jaarver gadering allemaal nieuwe bestuurs leden en consuls moeten worden ge kozen. Dubbelfuncties (plaatselijk, provinciaal en landelijk) zijn dan niet meer mogelijk. Vrijdag 2 juli houdt de afdeling de wedstrijd kleiduivenschieten in drie klassen op het terrein van voorzitter Kooijman in Sint-Annaland. Zaterdag 3 juli is de algemene wedstrijd. Op de Fokveedag is er een demonstratie klei duivenschieten tussen schutters van Tholen en Sint-Philipsland. Op de Thoolse Dagen is er vrijdagmiddag ook een hondendemonstratie apporteer proeven. Op 9 oktober worden de Zeeuwse veld wedstrijden voor jacht honden gehouden in Sint-Philipsland (3 groepen) en Tholen (1 groep). De voorzitter reikte twee wisselprijzen voor de beste hond uit aan Pascha van Notterveld van secretaris van Doorn, terwijl dhr. M. Punt uit Oud-Vossemeer de wisselprijs voor de beste schutter kreeg. De vergadering werd bijgewoond door 27 leden n 20 gasten. Besloten werd het jachthondenkorps van de vereniging boven de 1 gulden subsidie per lid nog Het Pinksternummer met: Kerkeiyke verjaardag Niet sollen met zelfstandigheid Delegatie by minister Waterschapsbrief aan parlement Boeren tegen minimum inkomen Sint-Philipslandse raad tegen vaststelling bestemmingsplan Aardgas-strubbeling in Anna- Jacobapolder Concours op dertigjarig rulterbestaan Een onderwys-bruidspaar en een diamanten bruidspaar Jagers met veel wilde konynyes Tweemaal volle Wimpel voor Urker Visserskoor Aanbesteding dykversterking Thoolse dammers in de hoofdklasse Uit de oude Almanak Verrassing by Eendrachtcup EEN GOED GEWETEN IS DIKWIJLS EEN BEWUS VAN EEN SLECHT GEHEUGEN. Het Pinksternummer bestaat uit 16 pagina's. een bijdrage van honderd gulden te geven. Ere-voorzitter W.J. van Doorn, burgemeester J.E. van Boeijen en adjudant A.W. van Zweden waren met kennisgeving afwezig. Na het huishoudelijk gedeelte had fotograaf H. Stegeman uit Amsterdam veel succes met zijn dia-compositie Jachtsymphonie. Niet minder dan 700 prachtige dia's met begeleidende muziek oogstten veel bewondering. Dhr. Stegeman heeft vijf jaar over deze produktie gedaan, wat een uitstekende kwaliteit opgeleverd heeft. De voorzitter kwam er in zijn dankwoord woorden tekort voor, zodat een staande ovatie volgde voor de eenden, roof vogels, hazen, wilde zwijnen en herten die via de dia's van dhr. Stegeman in prachtige kleuren te zien waren. In het Sint-EIisabeth ziekenhuis te Tilburg is zaterdagmorgen 29 mei de dertieiyarige Annet van 't Hof uit Halsteren overleden nadat zy op 19 mei hersenletsel opliep bij het autoongeluk, dat haar vader overkwam onder Tholen. Zoals reeds in het vorig nummer werd gemeld, gebeurde het ongeluk na terugkeer van de familie van 't Hof-Goedegebuure uit de vroegere woonplaats Sint Annaland. Het echtpaar voorin, twee dochtertjes achterin de auto. Men was al wat vroeger uit Sint-Annaland vertrokken dan aanvankelijk de bedoeling was, omdat Annet zich niet zo lekker voelde. Dicht bij de afslag naar Poortvliet onder Tholen, draaide bestuurder van 't Hof zich even om, om te zien of zijn dochter soms al in slaap was gevallen. Toen reed hij tegen de vlucht heuvel op met voor het gezin zulke tragische gevolgen. De auto sloeg over de kop en het meisje liep ernstige verwondingen op, waardoor ze via Lievensberg naar Tilburg moest worden over gebracht. Annet is niet meer bij bewustzijn gekomen en zaterdagmorgen overleden. Met groot leed in het gezin en verslagenheid onder vrienden en kennissen. Twee scholen kwamen vry dagmiddag op de been voor het bruidspaar Sjaak Moerland en Annelies Kampman, beiden uit Stnt-Maartensdyk. Hy is onderwyzer op de openbare lagere school De Schalm in Stavenisse, zij is onderwyzeres op de openbare De Casembrootschool in Sint-Annaland. Reden dus voor een dubbele hulde van de leerlingen en collega's met versierde bogen en hoepels. Ze stonden voor en na de huweiyksplechtigheid opgesteld voor het stadhuis in Tholen, waar wethouder van onderwys AJ. Scherpenlsse het huwelijk voltrok. Het bruidspaar Moerland-Kampman gaat in Sint- Annaland wonen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1