delta Brabants elftal bevocht een 1-1 stand op WHS TerhorsE Theo van Dijke uit Tholen clubkampioen Eendrachtrijders VOSMEER 4 TOERNOOI Veronica en WHS scoorden f 650,— voor gehandicapte jeugd MC dol tei NAKS-dag met eerste klas korfbal WHS doelman Wim Fase kwam slecht weg toernooi van Tholense Boys WHS 8 jubileum- toernooi Zaterdagavond zes uur finale Eendrachtcup: Smerdiek 1 - Vosmeer 1 Waterpolo De Eendracht Wielrennen Donderdag 3 juni 1976 EENDRACHTBODE Makje Smerdiek 1 reinigt goedkoop zie maar kostuum4,75 mantel4,75 pantalon 2,35 rok2,35 japoi)3,15 en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofstraat 12 Vosmeer beter doelgemiddelde r*r- Zaterdag 4 en 6 uur Wat heet vandaag de dag VOORDEEL Met kwaliteit bent U beter uit Mode in Konfektie en voetbalwedstrijd die op een zaterdag al om 11.00 uur moet starten, een ontmoeting zonder dat er sportcracks van naam in voorkomen en dan toch een batig slot van 650,- kan alleen maar het gevolg zijn van enorme welwillendheid. 11 Vosmeer nam WHS in de boot De Eendrachtcup-finale is toch weer een verrassing. Vierde klasser Vosmeer zorgde voor de stunt door dankzij een 1- 1 gelijkspel tegen tweede klasser WHS en een beter doel emiddeide in de finale te komen. Smerdiek 1 was op Hemel vaartsdag volgens verwachting de tweede finalist. De voorronden van de Eendrachtcup werden donderdag 27 mei op de sport terreinen in Sint-Maartensdijk qespeeld. Het weer was door een zware bewolking en harde wind niet aan lokkelijk, zodat de belangstelling matig was. Organisator S.C. Stavenisse had al direct bij de start met problemen te 'kampen daar de scheidsrechters C.P. van Ginneke en C.H. v.d. Schans de Eendrachtcup in de kou lieten staan. L.J. Havermans uit Oud-Vossemeer en W.M. van Vossen uit Sint-Annaland waren gelukkig bereid hen te ver vangen. Arbiter C.A. Heijboer uit Sint- Annaland was er wel. De Eendrachtcup begon om half twaalf met de wedstrijd Stavenisse 1 - Vosmeer 2 in poule II. Hoewel S.C.S. de beste kansen op een overwinning had, stelde het toch teleur door niet verder te komen dan een 0-0 gelijkspel. Vosmeer 2 was met het nemen van strafschoppen ook gelukkiger (1-2) zodat de oranje- zwarte reserves onverwacht een optimaal resultaat haalden. Vosmeer 2 had toen echter al z'n kruit verschoten, want in de volgende wed strijd verloor men met 1-11 van Smerdiek 1. De ruststand was nog dragelijk met 1-2, nadat Gerrie Schot de oranje-zwarten direct na de aftrap al verrassend aan een 1-0 voorsprong had geholpen. Rien Vroegop maakte voor Smerdiek gelijk en Wim Scherpenisse bracht de ruststand op 1-2. Piet Kauffmann schoot voor een leeg doel nog in het zijnet, maar deze nieuwe spits en ex-keeper van Smerdiek kreeg aan het eind van de Eendrachtcup- voorronden met recht de titel ,,Der Bomber". In de tweede helft zakte Vosmeer 2 als een pudding in elkaar. De inzet ontbrak in deze tweede, achtereenvolgende wed strijd waarin de conditie en het klasseverschil (2e klas afdeling - 3e klas KNVB) belangrijk gingen meespelen. Smerdiek kon vrijuit voetballen, als was het een trainingspartij. Keeper Van Daalen stond een hogere score in de weg: Piet Kauffmann 1-3, Dick Soomers 1-4, Sjaak van Vossen 1-5, Wim Vroegop 1-6, Wim Scherpenisse 1-7, Rien Vroegop 1-8, Piet Kauffmann 1-9, Dick Soomers 1-10, Jan Guiljam (straf- ctry clean dry-cleamtu) advertentie IM zaterdag 5 juli 1976 uur Eendrachtcup finale in St. Maartensdijk 3/4 WHS 1 - Vosmeer 2 16.00 1/2 Vosmeer 1 - Smerdiek 1 18.00 Eendrachtcup pupillen in Stavenisse A poule 1: Smerdiek, WHS, Thol. Boys, Vosmeer A poule 2: Smerdiek, WHS, Thol. Boys B poule 1: Thol. Boys, Vosmeer, Smerdiek, WHS 2 B poule 2: Vosmeer 2, SPS, Stavenisse, WHS 1 Veteranentoernooi Vosmeer 13.00 Poule 1: Vosmeer, Smerdiek, Lepelstr. Boys, Oude Molen Poule 2: Rodio, FC Bergen, NAM Breda, Hontenisse Maandag 7 juni 1976 Toernooi WHS 3 Sint-Annaland 45 j 13.30 WHS 3 - Smerdiek 3, 14.10 Thol. Boys 3 - Vosmeer 3 14.50 WHS 3 - Thol. Boys 3, 15.30 Smerdiek 3 - Vosmeer 3 16.10 WHS 3 - Vosmeer 3, 16.50 Smerdiek 3 - Thol. Boys 3 Toernooi Kloetinge met WHS 1 schop) 1-11. Rien Vroegop schoot nog tegen de paal. Smerdiek 1 had meer moeite met Stavenisse 1, dat behoorlijke tegenstand bood maar niet in staat was te scoren. Men kwam na een uur door twee ongelukkige doelpunten achter te staan. Eerst scoorde Kauffmann na een voor zet van Henne Zwagemaker en later profiteerde Kauffmann weer van een verdedigingsfout, waarbij de bal via een S.C.S. been in het doel verdween. Met een mooi doelpunt bepaalde Kauffmann de ruststand op 3-0, waarna hij in de tweede helft nog een keer scoorde: 4-0. Dat was tevens de eind stand. Poule I startte om half een met de wedstrijd WHS 1 - Smerdiek 2. De blauwe reserves gaven met name in de eerste helft nog volop tegenstand, zodat WHS niet verder kwam dan een 1-0 voorsprong via Kees van der Reest. Na rust konden de Sint-Annalanders de score wat gemakkelijker opvoeren via Nico Hage, Theo Moerland en Jaap Moerland: 4-0. In de wedstrijd Vosmeer 1 - Smerdiek 2 bleek dat de blauwen conditioneel een stuk terugvielen. Als verse ploeg liep Vosmeer bij de rust uit tot 2-0 waarna het in de tweede helft gemakkelijk 7-0 werd via doelpunten van Kees Timmer mans, Wim van Dijke, Leo Havermans, André Hommel, Gabi Havermans (2). Deze score bleek later doorslaggevend voor een finaleplaats. Tenslotte dan om half vijf het klapstuk WHS 1 - Vosmeer 1, dat voor de beslis sing moest zorgen aangezien de niet- produktieve Smerdiekse reserves er bij deze Eendrachtcup niet in geslaagd waren voor een verrassing te zorgen. Het naar de 4e klasse gedegradeerde Vosmeer was na een teleurstellende competitie gebrand op een overwinning. Met de nieuwe trainer Van Loo probeert men de zaak weer in gunstige zin op te bouwen en de inzet daarvoor was volop aanwezig. Bovendien trekt een lager geklasseerde club zich altijd aan een hoger elftal op, wat de beker wedstrijden en toernooien telkens bewijzen. Dat is zeker het geval bij naburige clubsals Vosmeer en WHS. De Sint-Annalanders kennen de ver rassingen uit eigen ervaring maar al te goed: men schakelde immers als 4e en 3e klasser elftallen uit de le klasse (Kozakken Boys) en 2e klasse uit. Bovendien kent WHS de reputatie van Vosmeer als Eendrachtcupvechter. Niettemin lieten de Sint-Annalanders zich door Vosmeer in de boot nemen. Een kwestie van voetbalmoeheid mis schien na een competitie waarin men bij trainingen en wedstrijden op de tenen moet lopen. Mogelijkheid ook een terugslag na het wegvallen van de keeper, die ernstig geblesseerd bleek te zijn. De zenuwen zaten WHS al direct na de aftrap dwars. Han van Vossen trok in het strafschopgebied aan een shirt, terwijl de bal elders was. De Sint- Annalandse scheidsrechter Kees Heijboer was onverbiddelijk: straf schop. Een ervaren en rustige ver dediger als Kees Timmermans kon echter niet genoeg kalmte opbrengen om deze onverwachte meevaller te be utten: hij schoot de penalty naast. Vosmeer was de eerste helft veel meer in de aanval. Hans Vaders kreeg vlak merÊÉÊf V Vosmeer 1 kwam verrassend ln de Eendrachtcup-finale dankzij een beter doelgemiddelde tegen WHS 1, dat de oranje-zwarten zen 1-1 geiykspel moest toestaan. Tydens deze Eendrachtcup zette Vosmeer-aanvaller Jos Guiljam een punt achter zjjn voetballoopbaan. Reden voor het Vosmeer-bestuur om hem te bedanken voor zjjn inzet en doelpunten. Voorzitter L. van Driel overhandigde een bloemetje, terwijl ojl. de nieuwe trainer (rechts van hem) toekjjkt. voor het doel een prima kans, maar hij schoot hoog over. Bij WHS lukte het niet. Toch kwamen de Sint-Annalanders vlak na de her vatting na een mooie aanval op 1-0. Jan Mosselman benutte een voorzet van Nico Hage. Vosmeer knokte echter door en nadat eerst André Aarnoudse al een voorzet van Jos Guiljam op de lat had gekopt, trof even later een kopbal van Hans Vaders opnieuw de lat. Pech dus voor een vurig aanvallend Vosmeer, dat met recht de gelijkmaker rook. Die bleef ook niet uit, want in de twintigste minuut na rust werd reserve-keeper Thijs Fase door een goed doortastende André Aarnoudse vlak voor het doel verrast: 1-1. Een laatste offensief van WHS haalde niets meer uit. Na de 1-0 voorsprong hadden de Sint-Annalanders het veel te gemakkelijk opgevat. Daarmee ging men tegen Vosmeer de boot in. De oranje-zwarten hadden dan wel hun beter doelgemiddelde nodig, maar ze kwamen verdiend in de finale van de Eendrachtcup 1976. Poule I: WHS 1 - Smerdiek 2 Vosmeer 1 - Smerdiek 2 WHS 1 - Vosmeer 1 Vosmeer 1 WHS 1 Smerdiek 2 4-0 (rust 1-0) 7-0(2-0) 1-1 (0-0) 2 1 1 0 3 8-1 2 1 1 0 3 5-1 2 0 0 2 0 0-11 Poule U Stavenisse 1 - Vosmeer 2 0-0 (straf schoppen 1-2) Vosmeer 2 - Smerdiek 1 1-11(1-2) Smerdiek 1 - Stavenisse 1 4-0 (3-0) Smerdiek 1 2 2 0 0 4 15- 1 Vosmeer 2 21012 1-11 Stavenisse 1 20020 0-4 Het vertegenwoordigend elftal van de K.N.V.B. afdeling Noord-Brabant (zaterdagvoetbal) heeft 29 mei een wedstrijd gespeeld te Sint Annaland tegen W.H.S. 1. Door tijdige- en ontijdige afmeldingen moesten de officials van het Brabants elftal weer improviseren en experimenteren. Men kon daarb(] opnieuw een extra beroep doen op voetballers van elftallen op Tholen en met name S.P.S. leverde zaterdag een groot aandeel tot de Brabantse selectie. Het vertegenwoordigend elftal toonde heel wat groter inzet dan de weinig geïnspireerde tweede klasser, die opnieuw de reserve-doelman Thijs Fase binnen de palen had. Hij kweet zich behalve nu en dan een wat voortijdige uitlooppoging goed van de verantwoordelijke taak, precies een dag na zijn huwelijk. De Brabantse formatie bestond uit doel R. Simons van Olympia in Dongen, Serien Noordijke van S.P.S.. A. van der Giessen van Kogelvangers uit Willemstad, A. Simons van Olympia, Dongen en J. Oudesluijs van S.P.S. (achterlinie). In het midden Wim Oudesluijs van S.P.S., R. van der Linden van D.S.E. uit Dongen en F. Broere van D.V.O. uit Roosendaal. Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM advertentie IM. Voor speelden Kees Smits van Sportclub Stavenisse, R. Verpalen van Rozenoord uit Bergen op Zoom en Hans van Dijke van S.P.S. Wisselspeler was A. van Gies van D.V.O., Roosendaal. Het arbitrale trio bestond uit scheidsrechter C. Heijboer en de grensrechters W. van Vossen Mzn. en Bart Keur, beiden ook fluitisten. De W.H.S. selectie had Thijs Fase in het doel, achter Theo Fase, Kees Vroegop, Kees van der Reest en Han van Vossen. Ewoud Fase, Theo en Jaap Moerland, Jan Mosselman, Nico Hage en Ko Stoutjesdijk met als wisselspeler Piet Fase. De meeste inzet bij de groen- witten werd nog aan de dag gelegd door laatste man Theo Fase. De thuisclub toonde zich technisch wat bekwamer, maar de inzet van de gasten was belangrijk groter. De aktiviteiten van beide keepers behoefden niet groot te zijn. In de Brabantse selectie bleek Kees Smits de vondst 1976, want hij maakte zich ook ditmaal volop waar. Hans van Dijke van S.P.S. toonde zich een snelle vleugel, maar verdediger Kees Vroegop kon hem toch menigmaal een doorbraak beletten. Beweeglijk en goed aan de bal toonde zich eveneens de Roosenoordse spits Verpalen. Bij de Sint Annalandse formatie nogal wat nonchalance en dat was ook oorzaak van de openingstreffer even voor rust. De Brabantse aanval leek in de beslissende fase te worden gesmoord door Han van Vossen, maar die aarzelde de bal op een meter van het eigen doel, weg te werken. Kees Smits was hem toen te vlug af: 0-1. Na rust bleek de Brabantse formatie nogal wat krachten te hebben verbruikt en kon W.H.S. merendeels op de vijandelijke helft domineren. Stootkracht bleef echter uit, maar de gelijkmaker kwam er wel via Nico Hage: 1-1-. Zaterdag 5 juni in Sint-Maartensdijk de finale om zes uur Vosmeer 1 - Smerdiek 1. Om vier uur spelen WHS 1 en Vosmeer 2 om de derde en vierde plaats. Voor Vosmeer dus een dubbel succes met twee elftallen in de finale. Stavenisse stelde wat teleur door even als Smerdiek 2 geen enkel doelpunt te maken bij de voorronden van de Een drachtcup. Theo van Dyke uit Tholen ia zaterdag ln de C-categorle clubkampioen van de Eendrachtrijders geworden. Hy vocht een felle strijd uit met zijn stadgenoot Kees Schot, die in de slotfase zjjn kleine voorsprong verspeelde door uit de bocht te vliegen. De wedstrijden werden zaterdagmiddag gehouden rond de boomgaard van dhr. A. Hommel aan de Hiksedijk. Ook niet- leden mochten meedoen. Zij eisten zowel in de A als B categorie de eerste plaats voor zich op, zodat Theo van Dijke in de C categorie een extra mooie prestatie leverde door als clubkampioen ook eerste te worden. De 63-jarige Roosendaler M. de Bruin trok de aan- Het sportieve, ontspannende toernooi van Vosmeer 4 is zaterdag gewonnen door Dinteloord 3. Tweede werd N.V.S. 3, derde Stavenisse 2, vierde S.P.S. 3, vijfde V.V.C. 3, zesde Tholense Boys 4, zevende Vosmeer 4 en achtste Smerdiek 4. Bestuurslid J. Heijboer reikte in de kantine de prijzen uit en dankte de spelers voor hun smetteloos gedrag. Ter bestrijding van de onkosten draaide het rad van avontuur. Tijdens de wedstrijd Thol. Boys 4 - V.V.C. 3 brak de Halsterse spelers Jules Bosman in de laatste minuut zijn enkel. Dr. A. W. A. de Looze was snel ter plaatse en liet de voetballer naar het ziekenhuis Lievensberg overbrengen. Uitslagen: Vosmeer 4 - S.P.S. 3 0-1, Thol. Boys 4 - N.V.S. 3 1-2, V.V.C. 3 - Dinteloord 3 0-3, Vosmeer 4 V.V.C. 3 0- 1, Stavenisse 2 - Smerdiek 4 0-0, Dinteloord 3 S.P.S. 3 1-0, Vosmeer 4 - Dinteloord 3 1-1, Thol. Boys 4 Smerdiek 4 4-0, N.V.S. 3 - Smerdiek 4 0-0, Stavenisse 2 Thol. Boys 4 1-0, S.P.S. 3 - Dinteloord 3 0-1, V.V.C. 3 Vosmeer 4 1-0, S.P.S. 3 - V.V.C. 3 2-0, Vosmeer 4 Dinteloord 3 1-1. 1/2 Dinteloord 3 - N.V.S. 3 2-1, 3/4 Stavenisse 2 - S.P.S. 3 4-0,5/6 V.V.C. 3 - Thol. Boys 4 ÏO, 7/8 Smerdiek 4 - Vosmeer 4 2-2 (Vosmeer wint na strafschoppen). Zaterdag 12 juni spelen er in Sint- Maartensdijk twee in de le klas uit komende korfbalteams een demonstratiewedstrijd. Deze unieke ontmoeting van twee topploegen vindt om half vijf plaats ter gelegenheid van de NAKS-dag. De plaatselijke korfbalvereniging Emergo had van de korfbalbond nog een demonstratie tegoed omdat dit vorig jaar niet meer haalbaar was vanwege de drukke competitie. De topploegen Swift uit Middelburg en GKV uit Gorinchem spelen o.l.v. scheidsrechter K.P.J. v.d. Walle. Ze staan garant voor een prachtige partij korfbal, die het aanzien ruimschoots waard zal zijn. Het is voor Sint- Maartensdijk dan ook een unieke gebeurtenis. De toegang is gratis. Swift en GKV spelen na afloop van de NAKS-dag met o.a. een volleybal en korfbaltoernooi en trimactiviteiten. Wethouder van sportzaken C.J. Moerland verricht om half twee de officiële opening van de trimbaan aan de Sportlaan bij Haestinge. De dames en heren van Veronica hebben meegedaan aan een volleybal toernooi van Diomedon Steenbergen. Behaalden de dames als 2e klasser een derde prijs in Helvoirt, nu veroverden ze le klasser een eerste prijs. De heren hadden in de 2e klasse ook een eerste prijs met bovendien de wisselbeker voor het hoogste puntental van het toernooi. dacht met een vijfde plaats. In de B categorie ging de titel naar Gerrit van Dijke uit Oud-Vossemeer (2e plaats), die in de sprint zijn clubgenoten J. van Tilburgh en J. v.d. Heyden te snel af was. In de A categorie greep Geert Polak uit Bergen op Zoom het club kampioenschap (2e plaats) na een spannend duel met zijn stadgenoot Kees Stoutjesdijk. A categorie: 1. J. Marien, Wouw 2. G. Polak, Bergen op Zoom 3. N. Valken- burgh, B.o.Z. 4. J. Nieuwkerk, Wouw 5. A. Mathijssen, Wouw 6. J. van Veld hoven, Roosendaal. B categorie: 1. P. Bode, Bergen op Zoom 2. G. van Dijke, Oud-Vossemeer 3. J. van Tilburgh, Halsteren 4. J. v.d. Heyden, Steenbergen 5. J. Vermunt, Roosendaal 6. A. van Dijke, Tholen 7. J. van Sabbe, Roosendaal 8. K. Huijgen, Hoogerheide 9. W. Duran, Tholen 10. J. Zuidhof, Roosendaal. C categorie: 1. T. van Dijke, Tholen 2. W. Bode, B.o.Z. 3. J. Hansen, Roosendaal 4. T. Uijl, Scherpenisse 5. M. de Bruin, Roosendaal 6. A. van Steen, Roosendaal 7. A. Goorden, Sprundel 8. K. Bastiaansen, B.o.Z. Na tal van nederlagen begint ZPC De Eendracht wat moe te worden van al het water polo-geweld in zwembad De Spetter te Tholen. Nog drie weken de tanden op elkaar en dan komen de ploegen uit de eigen afdeling. Uitslag 22 mei adspir anten - Ganze 4-5, heren - Ganze 1-24. Uitslag 29 mei heren - De Vennen 1-28. De Eendracht zwom slecht en lag soms stil, zodat bijna het nederlaagrecord (1-30 tegen de Waranda) sneuvelde. Als kijkspel was het zeer eenzijdig. Aangezien de Eendracht-jeugd vrij was, werden er nog twee polowedstrijden gespeeld voor meisjes en jongens uit het publiek. Bij de meisjes werd het 5-1, bij de jongens 2-2. Zaterdag a.s. Luctor et Emergo uit Vlissingen. Adspiranten om 17.45 en heren om 18.15 u. Toegang gratis in De Spetter te Tholen. Dit laatste was dan ook ruimschoots aanwezig. In de eerste plaats bij de gasten, het team van Veronica, bestaande uit bekende radio- en t.v. presentators en reporters, die later op de dag weer hun werk hebben, maar wel bereid bleken van ver naar Sint Annaland te reizen om daar een vroegtijdige propa/gandamatch te spelen. Bereidheid en inzet ook bij W.H.S.-leiding, inzonderheid bij Wim van Vossen, die de Veronica formatie had weten te charteren. Welwillendheid eveneens bij een aantal inwoners, die alle beslommeringen van de zaterdagmorgen hadden gelaten voor wat ze waren om morele en financiële steun aan dit initiatief te bieden. Zo kon men kijkers tegenkomen, die men zelden of nooit op het sportterrein tegenkomt, laat staan op zo'n vroeg uur. Mannen en vrouwen, ouderen en jongeren. Slechts het ene doel voor ogen: bij te dragen aan ontspanning voor de gehandicapte jeugd op Tholen. Bereidheid ook van de zijde van het gemeentebestuur in de persoon van wethouder A. J. Scherpenisse, die de aftrap verrichtte en in een kort toespraakje de iniatiefnemers dank bracht voor de spontane gedachte van hulp aan die jongeren, welke het sportgenoegen moeten missen. De wethouder vond het een waardig begin van de W.H.S. 45-jarige jubileumviering. Ook de W.H.S. voorzitter M. Mosselman bracht gasten en initiati fnemers dank. Hij wist wat het aan voorbereiding had gekost om deze ontmoeting tot stand te brengen. Hij vermeldde er niet bij, dat ook het bestuur het nodige had bijgedragen de ba en voor het goede doel zo groot mogelijk te maken, door de buskosten en broodjes voor de gasten voor W.H.S. rekening te nemen. Zo stond bij het beginsginaal van arbiter Kees Heijboer enerzijds een elftal binnen de lijnen van W.H.S. bestuurders en jeugdleiding, toch ook wel een formatie waarvan vrijwel alle deelnemers zich eerder voetbalaktief verdienstelijk maakten of dat nog doen en anderszijds een Veronica-elf met bekende namen als Huib Veenhof (aanvoerder) Tony de la Morena, Arie Beerthuizen, Jan Poort, Han Vastenburg, Theo Kuiper, Gerrit de Ruiter, Jaap Poort, Olivier ten Berge, Mimo, e.a. De gedachte dat men van doen zou hebben met „voetbalkrukken" bleek na 5 minuten al bezworen. De Veronica-elf die helemaal niet zelden op de grasmat komen, bleken er collectief meer dan iets van te kunnen met daaronder nog enkele individuele solisten met het leer. Vaardige combinaties, gepaard aan goede balcontrole en schotvaardigheid gaf ook geroutineerde tegenstanders de handen vol werk. Een uiterst snelle Jan ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM Tijdens de Eendrachtcupwedtryden vorige week donderdag te Sint Maartensdyk moest de W.H.S. keeper Wim Fase na een botsing met een speler van Smerdiek 2 in het ziekenhuis Lievensberg worden opgenomen, waar via operatie de milt is verwyderd. Het ongeluk gebeurde tijdens de eerste wedstrijd van W.H.S. 1 in poule A, de ontmoeting tussen Smerdieks reserves en het Sint Annalands hoofdteam. Al poogt men in zo'n geval als underdog een goede beurt te maken, van unfaire verwikkelingen was geen sprake. In dat opzicht heeft de W.H.S. doelman er afgelopen seizoen 22 competitiewedstrijden in de tweede klas opzitten, die niet zelden meer aan, de ribben kwamen. Als het echter slecht treft zit men zwaar in de boot. Dat gebeurde in deze ontmoeting, waarin voor de partijen vrijwel niets op spel stond. Nog tijdens de eerste helft was er een Smerdiekse aanval, waarbij zowel keeper Wim Fase als de Smerdiekse aanvaller Adri van Hemert op de hooggeplaatste bal toeliepen. De W.H.S. doelman werkte de bal weg, maar waarschijnlijk kwam bij het neerkomen de knie van Van Hemert in de buik van de keeper. Hij bleef liggen en meteen was al te zien, dat Fase was uitgeschakeld. Dienstdoend arts dokter Van der Eist uit Stavenisse werd geroepen en achtte na onderzoek overbrenging naar Lievensberg gewenst, waar bovengenoemde ingreep plaatsvond. De 22 jarige Fase studeeert sociologie aan de Erasmus universiteit te Rotterdam. De situatie is na de operatie normaal, al had hij de eerste dagen veel pijn. Het zette vooral bij de W.H.S.-ers een domper op de cupwedstrijden van dit jaar. Er was geen sprake van enige opzet. Adri van Hemert staat bekend als een sportief voetballer, die het ongeval dan ook zeer betreurde. Een bijzonderheid was ook nog, dat de broer van de verongelukte, Thijs Fase als keeper van het reserve-elftal de plaats onder de lat innam. Alle sportliefhebbers wensen de sympathieke W.H.S. doelman een spoedig verder herstel toe in het ziekenhuis Lievensberg, kamer 304, Bergen op Zoom. Poort, een schotvaardige Huib Veenhof, sterk opkomende middenvelders en goed positie kiezende verdedigers maakten het tot een behoorlijk evenwicht, waarbij aan W.H.S. kant jeugdleider, maar ook R.B.C. 1 speler Piet de Rijke en jeugdleider en W.H.S. 1 speler Theo Fase onmisbare steunpilaren bleken om de Veronica produktiviteit niet te doen doorslaan. Jan Poort knalde als eerste achter W.H.S. doelman Ko Geuze en aan de andere zijde zorgde toegevoegd speler Joop Vroegop voor het doelpunteneven- wicht. Men kon nog al eens naar de middenstip, want toen in de laatste minuut Veronica nog een doelpunt- presentje kreeg, stond het 4-5 in het Veronica-voordeel. Nu en dan werd zelfs fanatiek te werk gegaan, zodat het leek of er groter belangen op het spel stonden dan een winnaar en een verliezer. Grote winnaar werd de instuifcommissie van Philadelfia, die deze week via W.H.S. penningmeester Kees Noorthoek 650,- krijgt bijgeschreven om een verder plezierig bezighouden van gehandicapte jongeren (die ook wekelijks in Gageldonk, dank zij vrijwillige inzet gaan zwemmen) te bestendigen of nog te verbeteren. Dat was de grote opzet van het jubilerend W.H.S., dat was ook het streven van de Veronica-ploeg, die ook vanuit deze kolommen nog een extra woord van waardering mag lezen. Op Hemelvaartsdag is in Tholen het Delta juniorentoernooi gespeeld. Hoewel het weer minder was dan vorig jaar, was er toch nog aardig wat belangstelling. De bekers werden uit gereikt door oud-voorzitter J. de Laater, die nog steeds enthousiast voetballiefhebber is. Namens de jeugd commissie van Tholense Boys dankte dhr. P.C. Schot voor het sportiev verloop en de goede samenwerking. A-junioren: 1. S.C. Gastel (beker wisselbeker) 2. F.C. Bergen 3. Tholense Boys 4. Kloetinge (bekerhouder 75) B-junioren: 1. Kloetinge (beker wisselbeker) 2. S.C. Gastel (beker houder 75) 3. Tholense Boys 4. Devo. C-junioren: 1. VVN (beker bekerhouder) 2. BSC 3. SC Gastel 4. Tholense Boys De B-junioren van Thol. Boys behaalden zaterdag 29mei ooknog een aardig resultaat door als tweede te eindigen op een toernooi in Den Bommel. Er deden acht elftallen mee. De D- en E-pupillen werden respectievelijk 8e en 4e op een toernooi in Hoogerheide, waarvoor in elke categorie twaalf ploegen waren. Tweede Pinksterdag houdt Tholense Boys voor het eerst ook een Delta- toernooi voor Dl, El en E2 pupillen. Van tien tot zes uur komen er 24 elf tallen binnen de lijnen van Noad uit Sint-Philipsland, Vosmeer, Tholense Boys, Halsteren en WC beide uit Halsteren, FC Bergen en Dosko beide uit Bergen op Zoom, Meto Hoogerheide en Right Oh Geertruidenberg. Er wordt op drie velden tegelijk gespeeld, dus voor de liefhebber van pupillen- voetbal is er keus genoeg om te komen kijken. W.H.S. 8 heeft het toernooi ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Sint-Annalandse oetbalvereniging net niet kunnen winnen. Ook na het nemen van vijf strafschoppen was de beslissing nog niet gevallen, maar meerdere penalties bezorgden Moerstraten de overwinning. De Brabantse voetballertjes waren dol van vreugde. W.H.S.-jeugdsecretaris Chr. van ,t Hof reikte de bekers uit. 1. Moerstraten 5 p. 2. W.H.S. 5 p. 3. N.O.A.D. 2 p. 4. elberg 0 p. Uitslagen: W.H.S. - N.O.A.D. 1-0, Welberg Moerstraten 0-2, W.H.S. - Welberg 5-0, W,H.S. - Moerstraten 0-0, N.O.A.D. - Welberg 5-0, Moerstraten - N.O.A.D. 4-0. In de 110 km lange ronde van Heikant legde Bram Geense beslag op de negende plaats en Thijs Fase op de dertiende. Er waren zestig vertrekkers. In de ronde vkn Sluiskil werd Wim Evertse na 80 km tiende van de 55 deel nemers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 11