Over brommers en geluidshinder, onroerend goed belasting en openbaar vervoer, brandweer verkeersgevaar en kapotte huisvuilzakken 38 ha meer aardappelen en 23 ha meer uien in de grond Rondvraag in de Thoolse gemeenteraad Prijs Rode Kruis puzzel in Sint-Annaland Inventarisatie veiling Sint-Annaland wijst uit: Onderhouds werkzaamheden FM Station te Goes Vrijdag 28 mei 1976 EENDRACHTBODE 9 W elzi jnsorgaan-ruim te Brandweer verkeersgevaar Zwem reductie modehuis De brommers Geluidshinder Politie Openbaar vervoer Veilingklok geeft de prijs aan Drogerij bloemzaden Blijf veiling steunen Tot tevredenheid Nieuwe overkapping Uitbreiding "De Meestoot" WEDVLUCHTEN De publieke tribune van de Thoolse raadszaal was maandagavond propvol. Dat doet zich niet maandelijks voor, maar wel wanneer een Plattelandsvrouwen- afdeling interesse toont. Nu was het de Vossemeerse-afdeling, die ook wel eens met eigen ogen wilde zien en met eigen oren wilde horen, hoe het er op de Thoolse raad toeging. Wel, ze kregen een aardig raadsmenu voorgeschoteld, een vrjj rijke voorstellen- variatie en tenslotte, Indien men het zo lang had weten vol te houden, een rondvraag met de bekoring van dien. Het enige is, dat men zich er wel voor moet interesseren. Mogelijk hadden de dames het voorstel gedaan een brommerparkeerhaven (ondergronds dan) op de Thoolse markt aan te leggen toen raadsll Rijnberg triomafantelijk een foto aan de raadsvoorzitter toonde met Inderdaad een compleet trottoir-brommerbeeld. Voor de voorzitter was het al geen visueel nieuws meer, want ook hij had de foto gezien. Maar laten we nu met de dames terugkeren tot de serieuze Thoolse rondvraag, want anders zijn ze verplicht elke maand de publieke tribune te bezetten, in plaats van via hun verslaggever kennis te kunnen nemen van het bestuurlijk wel en wee. Nu moet men voor die rondvraag ook wat rondneuzen onder het plaatselijk nieuws, maar de wat we kunnen noemen streekzaken gaan we hier behandelen. De spits werd door raadslid M. van Damme (V.V.D.) afgebeten, die op deze raadsvergadering wat minder aan het woord kwam dan normaal, omdat heel wat zaken aan de orde kwamen, waarin zijn collega J. L. van Gorsel zich specialiseerde. Men doet immers ook wat aan taakverdeling, zo hebben de Plattelandsvrouwen ook wel begrepen. Wat de heer van Damme en anderen aan plaatselijke aangelegenheden naar voren brachten komt men onder het plaatselijk nieuws tegen. Zijn buurman, de heer M. A. J. van der Linde (P.v.d.A.) zocht het wel meer in het streeknieuws bij die rondvraag. „Hoe staat het, „zo informeerde het socialistisch raadslid," met de plannen voor een nieuwe of ruimere behuizing van het Welzijnsorgaan Tholen. Straks heeft men voor zo'n anderhalf miljoen gulden in de nieuwe administratieve zetel te Sint-Maartensdijk gestoken en wat moet er dan gebeuren met het ook al kapitale Thoolse stadhuis. De raadsvoorzitter antwoordde dat een soort bouwcommissie zal worden gevormd uit gemeente- en welzijnsbestuur om de mogelijkheden van ruimere huisvesting te onderzoeken. De heer van der Linde wilde tegelijkertijd nu ook maar weten, wanneer de raad wordt ingelicht over de gemeentelijke huisvesting te Sint- Maartensdijk. Hij zal moeten wachten tot er een qua benodigde ruimte en indeling uitgekiend plan op tafel ligt, een plan dat eerst in behandeling zal komen bij de commissie bestuurlijke aangelegenheden en vervolgens met de raad zal worden besproken. Dat zal wel na de zomervakantie worden. De P.v.d.A. fractiewoordvoerder P. van Schetsen had voor de rondvraag een aktualiteit. Hij had enkele uren eerder in zijn woonplaats de sirene horen lawaaien als brandalarm. Er bleek op de Stavenisse dijk een auto vlam te hebben gevat. Het brandje op zich betekende niet zoveel, maar des te groter was het brandweer-ver keersgevaar, zo vond de heer van Schetsen. De Sint-Annalandse brandweerkazerne grenst namelijk aan het gymlokaal. Op het moment van het alarm wisselden jeugdige gymnasten en daarbij was er ook nog een traditionele toeloop van veelal jongere inwoners als gevolg van het sirenegeloei. Tussen dat alles door rukte een bemande brandweer-auto in vliegende vaart naar de plaats des onheils. „Een geweldige risico voor mensenlevens", vond de heer van Schetsen. Minder bij de brand zelf, dan wel bij de uitrukpiaats. Is er al nader onderzocht of stil alarm kan worden gerealiseerd zo wilde de heer van Schetsen weten. Anders kon het middel wel eens erger zijn dan de kwaal. De voorzitter antwoordde dat aan het stil alarm verder niets meer was gedaan, omdat brandweerdes-kundigen daar nog steeds niet weg van zijn. Als die apparatuur zou happeren, zit men in de boot. Nu is de plaats in Sint-Annaland toevallig wat ongelukkiger, omdat daar ook het gymlokaal staat. Een reden te meer voor een nieuw gymlokaal op een andere plaats in die kern, meende burgemeester van Boeijen. De brandweer zit tussen wal en schip. Aan Dhr. J. Polderman, Raiffeisenstraat 18, Sint- Annaland heeft in de 11e ronde van de Rode Kruis puzzelactie een mooie prijs gewonnen: een handwerkpakket ter waarde van 39,50. Hij was een van de 102 gelukkigen op het totaal van 23.905 inzendingen. De oplossing was „laat ons niet in de steek". De stand van de actie is nu 491.028,-. De kleurentelevisie ging naar mevr. G. Smink-v.d. Meulen in Haskerdijken bij Heerenveen, de zeilboot naar Leiden, de platenspeler j naar Renkum, de filmcamera naar Arnhem en de naaimachine naar Meerssen. Doe deze week weer mee met de nieuwe Rode Kruis puzzel U kunt meer dan 1 oplossing insturen, want het is de laatste puzzel. Help het Rode Kruis helpen. de ene kant de urgentie zo snel mogelijk bij de brand te zijn, aan de andere kant verkeersongelukken voorkomen. Wat de raadsvoorzitter er niet bij zei, maar menige Plattelandsvrouw op de publieke tribune kan hebben gedacht is, dat men bij brandalarm als gewoon burger beter maar thuis kan afwachten, waar die brand is. De huidige korpsen worden immers ook gealarmeerd voor punten baten buiten de eigen kern, zodat het lang geen evangelie is, dat er ergens vlakbij de eigen woning die brand is. Dan ziet men het ook gauw genoeg. Het thuis rustig afwachten, zou het brandweerkorps nog sneller hulpmogelijkheden bieden en het gevaar van verkeersongelukken belangrijk doen verminderen, want inderdaad kan men met raadslid van Schetsen soms het hart moeten vasthouden, als men de risico's ziet. Raadslid J. de Bres (eveneens P.v.d.A.) wilde bejaarden reduktie geven op zwembadkaarten. Als men die faciliteit heeft op tram en trein, op bus en in bioscoop, dan toch zeker voor de zo goede lichaamsbeweging als het zwemmen, vond de heer de Bres. In B. en W. kring werd er getwijfeld of die reduktie er al niet is. Zo niet, dan zal die mogelijkheid zeker onder oog worden gezien. De heer de Bres zag een advertentie in het Algemeen Dagblad, waarin de gemeente Tholen een voor- nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM lichtingsambtenaar vroeg. Is die advertentie niet in de (ambtenaren) vakbladen verschenen, zo wilde hij graag weten. Het antwoord was gedetailleerd: de advertentie kwam in het A.D. Trouw en de Volkskrant, zo liet de raadsvoorzitter weten. De heer de Bres meende dat men ook in eigen kring wel eens naar zo een man (of vrouw) kon uitzien. Inderdaad ook een vrouw, want zo liet even later mevrouw J. M. Deurloo-van Broekhoven (K.V.P.) als kritische noot op die advertentietekst horen: er stond alleen maar medewerker c.q. voorlichter en geen voorlichtster. Dat is discriminatie, meende het enige vrouwelijke raadslid. Tut, tut, suste de burgemeester, voor ons geldt een zowel mannelijke-als vrouwelijke mogelijkheden als we -in ambtelijke taal- zo'n oproep doen. Raadslid Rijnberg vond het plaatsen van brommers op de Thoolse Markt dus nogal gortig en ontsierend en bovendien kon de bewoner zijn huis soms amper binnen vanwege die versperringen. De voorzitter kon er geen oplossing voor geven, want brommers mag men niet op de rijweg parkeren en dus moeten ze wel op het trottoir gezet worden. Geen leuk gezicht, maar de oplossing is ver te zoeken. Er is wel advies gevraagd en raadslid Rijnberg zal van de uitkomst op de hoogte worden gehouden, maar vooralsnog zal hij en de marktbewoners het op zekere tijden in de week met een brommerparkeerbeeld moeten doen. De heer Rijnberg informeerde voorts of de brandblusapparaten in de openbare gebouwen regelmatig werden gecontroleerd. Met een gerust hart antwoordde de voorzitter dat dit wel zou plaatsvinden, maar toen kon het S.G.P. raadslid triomfantelijk aantonen, dat die in het gemeentehuis Sint- Maartensdijk voor het laatst in juni 1975 zijn gecontroleerd en in het stadhuis te Tholen moet het nogal veel langer geleden zijn. Het raadslid uit Tholen had nog wat kritiek op de lever. Tijdens de jongste muziekfeesten in Tholen was er met name voor bewoners Bosstraat tot diep in de nacht muzikale geluidshinder ervaren. Enige beperking zou die inwoners en ook raadslid Rijnberg welgevallig zijn. Ja, die geluidshinder was ook de burgemeester bekend. Bij het vergunning verlenen had hij er ook al bij stilgestaan. Hij kan de Bosstraat bewoners en ook de heer Rijnberg in zoverre troosten, dat de deelnemende muziekverenigingen het voornemen hebben dat jaarlijks per kern te wisselen, zodat men mogelijk maar een maal in de 7 jaar wat later zal slapen dan normaal. Als je dan weer hoort van de enorme belangstelling die er voor het gebeuren, met name van jongerenzijde was, kun je ook uitgaan van de gedachte: gun hen dat plezier. Overigens heeft half Tholen en niet alleen de Bosstraat van de muziek kunnen „profiteren", veronderstelde de voorzitter. De fractiegenoot van Rijnberg, de heer M. P. van Dijke zou graag een lijst hebben van de aangewezen tweede woningen. De voorzitter antwoordde dat er in de dorpskommen na het inwerking treden van de verordening geen meer zijn bijgekomen. Men kan wel een lijst verstrekken van wat tevoren tweede woning werd. A.R.P. raadslid W. C. van Kempen zou graag vernemen wat er terechtkwam van de wens en pogingen om in elke woonkern een politieman gehuisvest te krijgen. De voorzitter antwoordde dat er met de politie wel een afspraak is in die richting te werken, maar ook bij de politie is er een. ambtenarenrecht en dat betekent dat niet gedwongen kan worden daar en daar te gaan wonen. De pogingen worden wel voortgezet. Voorts wilde de heer van Kempen weten hoeve" men gevorderd is met de verordening op de onroerend goedbelasting, welke eerstdaags moet worden ingevoerd. Het blijkt dat B. en W. voornemens is die verordening op de uiterste datum in te voeren en dat zal dan begin volgend jaar zijn. De raad kan dus in september dienaangaande wel voorstellen verwachten. De heer van Kempen had ook gelezen, dat er in de Sint-Philipslandse gemeenteraad was gesproken over openbaar vervoer met daarbij een weergave van een niet zo vriendelijke uitspraak van een Thoolse wethouder. Hoe zit dat eigenlijk precies in elkaar. Daarover kon wethouder A. J. Scherpenisse de vraagsteller volop informeren. Herhaaldelijk was over dit probleem met de burgemeester van Sint-Philipsland van gedachten gewisseld. Aangezien de oplossing niet zo eenvoudig lag, had de heer Scherpenisse erop geattendeerd, dat in Raadslid C. A. Rijnberg lichtte zijn vragen in de Thoolse gemeenteraad maandagavond toe met deze foto: tien tallen bromfietsen voor de huizen op de Markt in Tholen. financieel opzicht elke gemeente, dus ook Sint-Philipsland verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer van de eigen burgers. Daarna waren nog weer besprekingen gevoerd met onder meer de directeur van Chr. M.A.V.O., L.T.S., burgemeester van Sint-Philipsland en de Thoolse wethouder Scherpenisse. Gedacht werd dat toen een oplossing was gevonden, maar Sint-Philipsland wenste op geen enkele wijze van bestaande lijndiensten af te wijken. Er is nu nog steeds overleg gaande tussen B.B.A. en T.A.D. om in deze zaak tot een oplossing te komen. De voorzitter vulde hierbij aan, dat de zorg voor leerlingenvervoer primair voor verantwoordelijkheid van de gemeente is waar die leerlingen wonen. Dat betekent zeker niet, dat Tholen niet bereid zou zijn aan Sint-Philipsland alle mogelijke medewerking te verlenen. Het volgende dat aan de orde werd gesteld, kwam bij monde van mevr. Deurloo-van Broekhoven, die vroeg hoever het stond De veiling Sint-Annaland en omstreken heeft weer een druk seizoen voor de boeg. Op de 46e algemene jaarvergadering deelde voorzitter A. L. C. Brooijmans woensdagavond in Havenzicht namelijk mee, dat er 38 ha. aardappelen meer gepoot en 23 ha. uien meer gezaaid zijn dan vori jaar. Aardappelen: Doré 132 ha. (19 ha. minder dan vorig jaar), Lekkerlander 3 (2 meer), Eigenheimer 8 (7 meer), Bintje 140 (35 meer), Alcmaria 4 (3 meer), Gloria 16 (10 meer). Uien: Plantuien 11 (3 meer), zaaiuien 90 (20 ha. meer). Uit die opgave van de leden blijkt, dat tengevolge van de hoge prijzen voor aardappelen en uien de markt weer achter aan gezaaid is. De praktijk zal uitwijzen of de opbrengsten, na nachtvorsten en droogte, ook zullen bijdragen aan een grote aanvoer. Het boekjaar 75/76 toonde aan dat 826.000 kg. produkten zijn geveild door niet- leden, wat mede verband houdt met de opheffing van de veilingverenigingen Stavenisse en Tholen. Drie aanwezige gastveilers uit Stavenisse lieten weten dat het hun goed bevallen is op de Sint- Annalandse veiling. Voorzitter Brooijmans hoopte dat de samenwerking in de toekomst in goede harmonie voortgang mag vinden. Hij ging in zijn openingswoord verder in op de doelmatigheid van ,t bestaan van de veiling Sint-Annaland. „De liquidatie van een paar zustervereni gingen heeft de naam „veiling" in ,t algemeen geen goed gedaan. Bekijken we echter landelijk wat er door de veilingen wordt gepresteerd, dan geeft dit ons toch weer een gevoel van rust. Nog steeds zijn wij overtuigd, dat de veilingklok de prijs aangeeft waarop de vrije handel zich in hoofdzaak oriënteert. Ook menen wij dat het geen gezonde zaak is, wanneer wij onze hoofdprodukten aardappelen en uien voor een of meerdere jaren gaan contracteren. Zijn de contracten achteraf gezien te laag, dan is er in- of uitwendig spijt. Zijn de prijzen te hoog, dan weten wij allemaal dat't nogal eens moeilijk kan gaan met afzet of soms zelfs met afrekening. Ik conculdeer dan ook voor mezelf, dat bij onze bonafide leden - zelfs in een jaar waarin zogenaamd iedereen ,t zelf wel kan - nooit de gedachte opkomt dat we het zonder de veiling ook zo goed kunnen runnen. Nog steeds betreur ik dat we voor de late aardappelen, ondanks gedane pogingen, niet aan de bak zijn kunnen komen. Nu we begrepen hebben dat hierin in in de toekomst moeilijk verandering zal komen, menen wij toch aan de verwachtingen te hebben voldaan door onze bloemzaadtelers in de gelegenheid te stellen hun produkt bij ons te drogen en deze drogerij eventueel beschikbaar te houden voor andere produkten. Wij weten dat wij verplicht zijn attent te blijven, maar eveneens dat er bij u de overtuiging is dat zoiets meestal gepaard gaat met de nodige investeringen. Hebben we thans een flinke oppervlakte werkterrein, we wachten nu weer met ongeduld op een nieuwe overkapping tegen de zuidzijde van onze veiling. Dit alles omdat bij uw bestuur de mening overheerst dat we vooruit moeten in ons aller belang", aldus voorzitter Brooijmans. Hij wees er verder op dat bij het gelukkige gevoel over het afgelopen boekjaar direct het woord dankbaar zich laat gelden. Dankbaar omdat we zelf zo weinig aan de gang van zaken kunnen veranderen en er toch de vruchten van hebben geplukt. Voor een ondernemer een geruststellend gevoel. We kunnen ons gezin geven wat er nodig is en ons bedrijf op een gezonde manier onderhouden en verder leiden. We gaan met een zeker vertrouwen, maar ook met grote vraagtekens het nieuwe veilingjaar weer tegemoet. Wat zal het ons brengen? De verrassingen staan reeds op ons te wachten. Mogen het leuke verrassingen zijn. Wij wensen u een succesvol jaar. Als ik iets mag noemen dat tot dit succes kan bijdragen: blijf uw veiling steunen, tenminste met uw veilplichtige produkten werkelijk te veilen. Zeg niet te vlug „ik kan het niet aan". Meestal is- het zo dat een tijdelijke hulp erg veel kan verdienen. Wij hebben onze gebouwen, machines en personeel. Als het goed is moet dit alles draaien. Alleen provisie ontvangen is niet onze opzet. Begrijp uw eigen belang en dat van de gemeenschap. Samen kunnen wij onze mooie Sint-Annalandse veiling werkelijk mooi houden. Gaarne rekenen wij dan ook op uw medewerking", zei voorzitter Brooijmans. Hij bracht het personeel van de eerste tot de laatste dank en zwaaide directeur A. J. Duijzer nog apart lof toe. „Het is goed toeven in onze veiling. Je loopt er gerust binnen en wordt er zakelijk ontvangen, terwijl zonodig de humor niet ontbreekt. Vooral voor ons bestuursleden, die zelf nog eigen beslommeringen hebben, is het een rustig gevoel wanneer je weet dat de zaak in vertrouwde handen is. Zonder een grof woord draait de veiling tot tevredenheid van leden, kopers en personeel. Met deze wetenschap gaan wij vol goede moed het nieuwe veilingjaar in", aldus voorzitter Brooijmans. Na het openingswoord hoorden de 22 leden de notulen van secretaris M. Ph. van der Weele en een uitgebreide toelichting van administrateur L. P. Goedegebuure bij rekening en balans. Daaruit bleken o.a. investeringen als 80.000 gulden erfverharding, 48.000 gulden drooginrichting bloemzaden, 12.000 gulden pallets, 3000 gulden koffieautomaat en 1100 rekenmachines. Uitbreiding van het vermogen electriciteit vergde 12.000 gulden. Dit was allemaal mogelijk door een verdubbeling van de provisie. Van het droogloon kwam 35.000 gulden binnen van viooltjes. Van de 44.651,10 winst ging 20.900 gulden naar de vennootschapsbelasting en 23.751,10 naar de reserve. De voorzitter dankte de administrateur en de directeur voor de keurige, punctuele weergave van de jaarverslagen, waaruit volgens dhr. Brooijmans de arbeidsvreugde spreekt. Secretaris v.d. Weele werd met 21 van de 22 stemmen (1 blanco) herkozen als bestuurslid. In de financiële commissie was L. Hage niet herkiesbaar. Na drie stemmingen werd Th. den Boer, winnaar met 13 stemmen voor N. Kodde met 9. De voorzitter maakte verder melding van de aankoop van 20.000 nieuwe kisten, die reeds gearriveerd zijn. De provisie voor de leden werd gehandhaafd op 6%, voor gasten op 8%. Het entreegeld bleef 2,50. Binnenkort wordt aan de zuidkant van het veilinggebouw een overkapping van 30 m. lang en 4 1/2 m. breed aangebracht. De kosten bedragen 13.00 gulden, wat de leden meeviel. De luifel zal op de betonnen vloer veel gemak geven. Dhr. den Boer stelde voor, een nog grotere oppervlakte te overkappen. De voorzitter wilde eerst bekijken hoe de nu geplande overdekking werkt en. dan volgend jaar de zaak nog eens bekijken. Dhr. J. A. Fase was het opgevallen dat er nogal wat water blijft staan op het pas verharde terrein. Van een vakman viel hem dat tegen. De voorzitter had het ook geconstateerd, maar er was weinig meer aan te doen. Dhr. L. Hage vroeg of de rooidatum vroege aardappelen niet opgeschoven kan worden zoals vorig jaar. De voorzitter zei dat men hiervan geen traditie wil maken. Slechts bij hoge uitzondering wijkt men van de datum af. Als er zich echter een gelegenheid voordoet, zullen we die aangrijpen, zo mogelijk met anderen, aldus de voorzitter. met de mogelijkheid van kankeronderzoek bij vrouwen. Wethouder Moerland zei, dat de bereidheid daartoe bij het gemeentebestuur bestaat, men heeft het doorgegeven aan het provinciaal bestuur omdat een dergelijk onderzoek provinciaal zou worden geleid. Verder heeft de gemeente niets meer gedaan en ook niets meer uit Middelburg daaromtrent vernomen. De bereidheid tot medewerking en stimulering blijft van hieruit bestaan. Mevrouw Deurloo had ook een klacht over het door honden en katten kapot vreten van de voor de ophaaldienst gereed gezette huisvuilzakken. Ligt dat aan het materiaal. Wethouder Moederland verzekerde dat er bij het gemeentebestuur geen klachten binnenkwamen over de huisvuilzakken. De voorzitter wees er op, hoe het kapotmaken meestal komt, omdat men de zakken de avond tevoren al buiten zet. De ophaaldienst komt niet zo vroeg dat men dat ook de andere morgen niet zou kunnen doen. Dat voorkomt kapot maken en daarmee rommel op straat. Het C.H.U. raadslid J. Versluijs had ook nog wat op zijn rondvraaglijstje staan. Hij verzocht een tijdiger distelbestrijding dan vorig jaar, welke toezegging hij prompt kreeg. Voorts had hij herhaaldelijk brand op de stortplaats geconstateerd, wat voor verre omwonenden van het Tuttelhoekje rookoverlast veroorzaakt. De voorzitter antwoordde dat intensief was geblust. Men zal de stortmogelijkheid wat moeten inkrimpen om branden beter te kunnen voorkomen. De heer Versluijs zag ook de beloofde goede omheining rond die stortplaats nog niet. Tenslotte vroeg hij nog eens aandacht voor het verschil in (garage) grondprijzen. De voorzitter antwoordde dat dit afhankelijk is van een oud- of nieuwer bestemmingsplan en dat verschil kan dus niet gemakkelijk worden weggewerkt. Daarmee waren de meer algemene rondvraagzaken een heel eind afgewerkt. Eer men aan die rondvraag toe was, had de raad nog een voorstel van B. en W. goedgekeurd tot uitbreiding van het Streekmuseum te Sint-Annaland. Het voorstel is al eerder omschreven. De heer de Bres herinnerde er aan, dat eerder al eens over verplaatsing van het museum is gesproken. Zit dat nog steeds in het vat? De voorzitter kan zich niet indenken, dat zoiets nog deze raadsperiode aan de orde zal komen en over een nieuwe raadssamenstelling kan men niet gaan beslissen. De heer M. van Damme concludeert hieruit dat duidelijk voor de huidige vestiging is gekozen. De heer de Bres vraagt of zo'n definitieve beslissing dan ook geldt voor de gemeentelijke zetel, gemeentewerken, welzijnsorgaan, enz. Het antwoord daarop komt niet of gaat voor uw verslaggever in elk geval de mist in. De heer van Gorsel betreurt dat de Als gevolg van werkzaamheden aan de kabels en antennes zullen vanaf 17 mei, gedurende ongeveer 8 weken, de FM- uitzendingen via het zendstation te Goes tijdelijk in vermogen worden gereduceerd. In deze periode zullen alle radio-uitzendingen van dit zendstation op de FM-frequenties 87.85 MHz (kanaal 3), 95,0 MHz (kanaal 27) en 99,8 MHz (kanaal 43), ook van de stereoprogramma's, uitsluitend in mono kunnen plaatsvinden. museum-uitbreiding al niet twee jaar eerder tot stand kon komen. De voorzitter zegt dat er in die tijd zoveel werk is geweest en de streek museumcommissie deed het goed. Men kan nu eenmaal niet alles tegelijk realiseren. Zaterdag 29 mei 1976 WHS leiding --Veronica 11.00 16.00 WHS 1 - Brabants elftal Vosmeer 4 toernooi (Poule A: Thol. Boys 4, NVS 3, Smerdiek 4, Stavenisse 2) (Poule B: Vosmeer 4, SPS 3, WC 3, Dinteloord 3) Right Oh - Noad 1 De Musschen - Noad A, B, C junioren Wedvlucht Corbeil 8-5-1976, Reisduif te Scherpenisse. In concours 203 duiven los 6,uur zjo. wind, afst. 346 tot 349 km. Ie pr. 11,32,06 - 1046,62 m, laatste pr 13-19-11 789,05 m. P. Potappel 1, 6, 15, 22, 34,3646, 52, 55,62. A. Scherpenisse 2, 9, 28, 29, 31, 37,47, 58,61. A. Moerland 3,8, 10, 17, 18, 20, 23, 24, 45, 51, 53, 67. H. Smits 4, 11, 33, 49, 54. A. Riedijk 5, 13, 32, 35, 43. J. Moerland 7, 12, 19, 21, 39, 56. P. Dorst 14, 42, 63. C. v. Belle 16, 26, 38, 41. D. Menheere 25, 27, 40, 57, 60. D. Uijl 30. C. vd Have 44. K. Lisseveld 48, 59, 64, 65, 68. Iz. Moerland 50. A. Hage 66. Wedvlucht Corbeil 8-5-1976, Trouwe Duif te Tholen. In concours 248 duiven los 6,uur zjo. wind afst. 347 km. Ie pr. 11-14-59 1101,43 m, laatste pr 12- 37-05 875,76 m. A. Wagemaker 1,3,4, 9,17, 29, 34, 54. A. Korsman 2, 22, 32, 42. J. Bogaart 5, 6, 7, 13, 27, 39, 59. P. Laban 8, 30, 38, 43, 49, 53. C. vd Berge 10, 11, 15, 16, 20, 33, 61. J. Kegge 12, 28, 44, 47, 51. J. Deurloo 14, 55. J. Hol 18, 25, 31. C. Moeliker 19. L. vd Hoofd 21C. v. Luijk 24, 40, 62. G. Mulders 26. L. vd Klein Jz. 35, 36, 45, 46, 50, 56. M. Korsman 37, 58. J. Noom 41, 52. J. v. Dijke (Kr.) 48. M. Tazelaar 57. A. Laban Zn. 60. De Zwaluw - Oud-Vossemeer met 244 duiven vanaf Corbeil over 350 kilometer, /.es uur gelost, eerste duif om 11.08.44 geklokt met 1135 meter per minuut, laatste prijswinnaar 12.45.03 met 864 meter per minuut. J. Potappel 1, 36, 59, 77, 78 A. Voor- meulen 2, 57. 82 R. Mos 37, 43 B.Quist 4, 50. 69 A. van Daalen 5, 54 A. Lindhout 6, 16, 34,'62, 66, 70 I. Berkey 8. 11, 12, 35. 47 D. Polderman 9, 10. 27, 30. 49. 71, 73, 80 P. de Wilde 13, 23. 33, 38, 42. 46. 68 S. Schetters 14, 75 G. Hoek 15, 32 M. de Graaf 17, 72 J. Kruf 18. 22, 45, 65, 79, 81 D. Havermans 19, 21. 24, 41. 52, 53, 63, 76 D. Vaders 20 Jac. Vaders 25, 39, 44. 48, 51 C. Hommel 26 M. Moerland 28, 29, 55 P. van de Houten 30, 37, 74 J. Egberts 40 D. Lindhout 56. 58, 61. 64, 67 Frankie Hommel 60.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9