P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE 2 EENDRACHTBODE Vrijdag 28 mei 1976 Schoolreizen Oesterschelp DR. E. N. MELLEMA van 27 mei t/m 13 juni Jaarvergadering N.V.V. Financiële adoptie pleegkind Langzaam verkeersweg Avondvierdaagse Reis bejaardenbond SneldamwedStrijd Geslaagd Bibliotheek vernieuwt muren HET ECHTE BROOD UIT DE GOEDE OUDE TUD, DAT U SINDS LANG TEVERGEEFS HEBT GEZOCHT! BAKKERD J. J. v. OOST Finale plattelandsvrouwen Sportvissers story Kind ernstig gewond Achterhaald P. B. VOGEL Hikseweg 12 Mole naar 0ud Vossemeer Nieuwe R.K. school Doorbraak Molenstraat Verlichting de jager Nooit gedacht biljartwinnaar Op maandag 31 mei a.s. vervalt het spreekuur van de burgemeester van Tholen Wiltu DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Schoolreizen Wel tweede voetbalveld, maar nog geen parkeermogelijkheid Christelijk Urker Visserskoor Crescendo Gevaarlijke uitloop Torenuurwerk Auto uitgebrand Groente en fruit Cebeco medewerker met pensioen Bromfietser gewond Camping ten dode opgeschreven Dr. P. R. van der Eist is afwezig van 5 t/m 13 juni Collecten vervolg op pagina 11 Op gemakkelijke schoenen en met een zonnig humeur hebben leerlingen van de huishoudschool De Oesterschelp hun schoolreis gemaakt. De le en 2e klassers gingen vorige week naar Den Haag, waar de Tweede Kamer en Madurodam werd bezocht. Na het eten vermaakten de meisjes zich in het ontspanningspark Drievliet in Rijswijk. De 3e en 4e klassers gingen afgelopen dinsdag naar België. In Dinant werd de citadel en een grot bekeken. Op de terugweg was er evenals bij de lagere klassen patat. In de schoolkrant De Oester wordt melding gemaakt van een beroepen- oriëntatieles van ziekenverzorgster mej. v.d. Rijssen. Ze heeft haar opleiding in het A.B.G. te Bergen op Zoom gehad en vertelde nu het een en ander over opleiding, dagindeling en vakantie. In De Oester zijn er verder artikelen over de vogels om ons heen te vinden, popgroepen, ons zonnestelsel, dieren van berg en dal, de koffieplant, Michiel de Ruyter, brandwonden, woon wagenbewoners, Patricia op tienertoer, lente, roken. Ook gedichten en aan winsten in de bibliotheek ontbreken weer niet in De Oester. Zeventien leerlingen werden met ere genoemd vanwege hun kracht, moed en behendigheid. Ze waren tijdens de gymles loshandig een steil gezette Zweedse bank (Hellingshoek 60 graden) opgelopen. Klas la maakte daarbij een prima beurt met zes leerlingen, maar in 2b en 4a zit inderdaad het zwakke geslacht, want in die klassen slaagde er niemand in de proef te volbrengen. De praktijk en apotheek van is wegens vakantie gesloten Voor spoedgevallen kunt U zich wenden tot dr. Th. A. Bos, Molensingel la, tel. 2542 advertentie I.M. Het NVV eiland Tholen heeft vrijdag avond in hotel Zeeland de jaar vergadering gehouden. Voorzitter A. de Haan uit Sint-Maartensdijk toonde zich verheugd over de goede opkomst van leden en kaderleden. Hij herinnerde aan de activiteiten zoals de bijzonder ge waardeerde bejaardenmiddag, het ver zorgen van belastingaangifte voor een groot aantal leden en de discussie avonden. Geprobeerd wordt meer leden tot deelname te activeren. Uit het jaar verslag van secretaris M.A.J. van der Linde bleek het steeds groeiende leden tal per 1 januari met 31 te zijn gestegen tot 1167. De voorlichtingsavonden van het bureau arbeidsrecht hebben weer goed gewerkt. Het spreekuur is druk bezocht. Het correspondentschap Bergen op Zoom (waaronder Tholen valt) boekte een resultaat van bijna 60.000 gulden. Het totale district Eindhoven het formidabel bedrag van f 1.286.841,38. De bedoeling is, de belastingservice van het NVV uit te breiden door in elke kern zitting te houden. Uit het verslag van dhr. L. Kloet bleek dat de W.W.V. commissie twaalf keer vergaderd heeft en 74 aan vragen behandelde. Het was weer een moeilijke taak, waarover nog ge discussieerd werd. Districtsbestuurder W. Pel gaf een toe lichting met voorbeelden. Ook de aan vragen voor de R.W.W. waren ten gevolge van de werkeloosheid gestegen met ruim 20%. Als penningmeester meldde dhr. Kloet een batig saldo. De bejaardenmiddag vergde de grootste uitgave, maar men vond dit verantwoord gezien de propagan distische waarde en binding -met de leden. Het nut van de kinderfilmmiddag werd besproken gezien de verruiming van de ontspanningsmogelijkheden voor de jeugd via verenigingen en T.V. Dhr. Pel trachtte verder misverstanden uit de weg te ruimen met betrekking tot het sociaal vestigingsbeleid. Hij lichtte de veranderingen toe en wees op de inspraak in de commissie bedrijfsleven ten aanzien van werkgelegenheid, welvaart en welzijn in het werknemers- belang. Dhr. Pel gaf een toelichting bij het uitstappen van het NVV uit het havenschap Vlissingen vanwege de vestiging van Montedison in het Sloe- gebied. Bestuurslid J. Moeliker uit/Tholen werd herkozen. In de plaats van-dhr. A. Kloet uit Sint-Maartensdijk werd J. Snoep uit Sint-Annaland gekozen. De huishoudschool De Oesterschelp heeft via Terre des Hommes Int. Den Haag een pleegkind financieel geadop teerd. Het is de vijftienjarige Alida Guiuni uit Homorkokma in West Irian (voormalig Nieuw Guinea). Alida zit in de eerste klas van de huishoudschool. Haar moeder is overleden, zodat vader nu alleen voor het gezin moet zorgen. Homorkokma ligt aan de zuidelijke oever van de ingang van de Bintuni Baai: een prachtig gelegen dorp met een mooie waterval. De Oesterschelp betaalt elke maand 37,50 voor het verblijf van Alida in een tehuis. Wie evenals de huishoudschool ook een kind financieel wil adopteren, kan zich wenden tot Terre des Hommes, Sweelinckstraat 45, Den Haag, tel. 070-644038. Het raadslid mevr. Deurloo heeft al eerder geattendeerd op de noodzaak van straatverlichting voor de langzaam- verkeersweg bij de brug. Ze informeerde er ook maandagavond nog eens naar. De burgemeester zei dat er bij Rijkswaterstaat geen, maar bij provinciale Waterstaat wel enige terughouding wordt waargenomen. Voorts attenteerde mevr. Deurloo op de onveiligheid van de Molenvlietsedijk vanwege een doordrammend verkeer en een grote hoeveelheid scholieren. Mevr. Deurloo erkende dat het hier vooral om verkeersfatsoen moet gaan en niet om het plaatsen van een bos verkeersborden, waarvoor ook de burgemeester weinig animo toonde. Wel wilde hij de Rijkspolitie nog eens op deze situatie attenderen. De avondvierdaagse van de T.W.U. heeft 92 deelnemers getrokken, wat ten opzichte van vorig jaar een verheugende winst was van 25. Toch is de T.W.U. nog niet tevreden omdat nog veel te weinig scholen en verenigingen meelopen, wat in andere plaatsen altijd wel gebeurt. Nu was er alleen een groep van de sport en trimclub N.A.K.S. uit Sint-Maartensdijk. Er kon op drie afstanden gelopen worden (5,10, 15 km.) waarbij de meesten de middelste namen. Op de 15 km. waren slechts een tiental deelnemers, hoofdzakelijk uit Bergen op Zoom. Donderdagavond werden de lopers met bloemen en muziek van de drumband van Concordia ingehaald. Alle volhouders kregen het avondvierdaagse kruis of een cijfer op het lint als z e iet voor de eerste keer meeliepen. Ruim zeventig leden van de bejaardenbond hebben woensdag 19 mei volop genoten van hun reis. Met twee bussen vertrok men ,s morgens acht uur voor een zomers dagje uit. Via het Hellegatsplein reed men naar Mijnherenland, waar in het gloednieuwe restaurant „De Luie Man" voor de koffie werd gestopt. De koffie was prima en het uitzicht niet minder. De rondrit langs de molens in de Alblasserwaard met ook rfog de steeds wisselende uitzichten op het water van de Lek, was een heel bijzondere belevenis. Langs Rotterdam ging het naar Delft voor de lunchpauze. ,s Middags werd Madurodam bezocht, wat altijd een leuke trekpleister is. Verder reden de bussen via de boulevard langs de Schevingse vissershaven, wat voor verschillende Tholenaars een punt van herkenning was. In Breda werd de warme maaltijd gebruikt. De bejaardenbond kan terugzien op een zeer geslaagde tocht. Ter afsluiting van het damseizeon wordt zaterdagmorgen om tien uur in.de Wingerd een sneldamwedstrijd gehouden. Er zijn 36 deelnemers waaronder 11 junioren uit Tholen, Sint- Philipsland, Bergen op Zoom en Zierikzee. Het kan op deze voor damliefhebbers mooie dag best eens een harde strijd worden. Onze oud-stad genoot Piet van der Peijl is aan het Amsterdams muzieklyceum en conservatorium Cum Laude geslaagd voor het examen vioolsolo-spel. Onder de zes stukken, die hij speelde blonk in het bijzonder de sonate nr. 3 van H. Badings uit. Aan dit diploma is een prijs verbonden. Piet v.d. Peijl nam les bij de bekende violist Bouw Lemkes. Zoals u uit een advertentie vorige week al hebt kunnen lezen, is de bibliotheek in de Twee Stoven wegens noodzakelijke vernieuwing van de muren voor vier weken gesloten. Het pleisterwerk in dit enkele jaren geleden gerestaureerde pand bleek kwalitatief niet best te zijn. Ook in de Maartenskerk had men met dit euvel te kampen. De lezers kunnen desgewenst meer boeken mee naar huis nemen. Ook is het mogelijk met de lidmaatschapskaart boeken uit de andere bibliotheken op het eiland Tholen te halen. De aanvragen voor studieboeken elders vinden normaal doorgang. Hiervoor is het nodig de gewenste schrijver en titel te noteren en BROOD VAN DE WINDMOLEN NATUURLIJK EN GE ZOND! Een keuze uit de beste Zeeuwse tarwe soorten Gemalen volgens oude traditite en degelijk vakmanschap Door windmolen "de Jager" Door Uw echte bakker gebakken, zoals, in grootmoederstijd. Geven aan uw brood de heerlijk - volle onvergelijkbare smaak en pittig aroma die u laten watertanden. Windmolen brood wit en bruin Tel. 01660 - 2324 Tholen dit briefje met duidelijke vermelding van naam en adres bij mej. Blaas, Brugstraat 31 in de brievenbus te stoppen of telefonisch aan te vragen ,s avonds na 7 uur. Plattelandsvrouwen hebben in Hof van Holland het seizoen afgesloten met een nostalgische avond. Na het openingswoord van presidente mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven was er koffie met de typische Thoolse bolus en Sint-Annalandse kaneelbeschuit. Mevr. B. Joosse-Renes besprak aan de hand van verschillende voorbeelden de kenmerken van de Thoolse muts en de ontwikkeling daavan do r de jaren heen. De muts was erg belangrijk omdat erop Thoen geen typische klederdracht was. De muts was karakteristiek en kon bij talloze jurken gedragen worden. Tot en met de Tweede Wereldoorlog werden de Thoolse mutsen gedragen. De evacuatie bracht verandering. Mevr. Joosse toonde de haakmutsen, platjes en een hoedje. Vooral de bewerkelijkheid van de hoofddeksels ten aanzien van het wassen, stijven en opzetten, deed menig aanwezige meewarig het hoofd schudden. In de pauze dronken de dames heerlijke wijnkandeel, ook wel kraamvrouwendrank genoemd. Naarstig werd bij mevr. S. de Graaff-de Korte geinformeerd naar het recept. Na de pauze haalde mevr. M. Blaas herinneringen op van enkele tientallen jaren geleden. Zij besprak de kinderspelen, tradities, bijzondere gebeurtenissen en typisch Thoolse personen. Dit alles op vaak humoristische wijze. Een van de tradities was het eten van krentenbrood met kreukels. Mevr. Blaas had ze meegebracht en de dames aten wel. Een hartelijk applaus, bloemen en een enveloppe met inhoud was de waardering voor de bijdrage van de dames Blaas en Joosse aan deze fijne avond. Twee sportvissers uit Veghel P.A.H. (60) en H.L. van A. (32) hebben vorige week donderdagmiddag spannende ogenblikken beleefd. Toen de mannen ter hoogte van Deurloo's kaaitje op de Oosterschelde poogden een vislijn, die in schroef was geraakt, los te maken door ver uit de boot hangend de lijn te pakken, kapseisde het vaartuigje. Beiden raakten te water, maar konden wel de boot grijpen. Via dhr. Roggeband, die het ongeluk had gezien, werd de politie gewaarschuwd. De mannen wisten echter zwemmend en drijvend naar de oever te komen, waar de politie klaar stond om hulp te bieden. Zo liep het avontuur nog goed af. De fam. W. K. van ,t Hof- Goedegebuure uit Halsteren is vorige week woensdag na een bezoek aan de vroegere woonplaats Sint-Annaland verongelukt. Dhr. van ,t Hof reed met zijn auto huiswaarts met naast hem zijn echtgenote en achterin twee kinderen. Bij de afslag Poortvliet voor de brug raakte hij de vluchtheuvel waardoor hij de macht over het stuur kwijt raakte. De auto sloeg over de kop en werd zwaar beschadigd. Van de inzittenden liep dochter Annette hersenletsel op, zodat ze naar het ziekenhuis in Tilburg moest worden vervoerd. De andere inzittenden kwamen zo goed als met de schrik vrij, al moesten ook zij e^en voor onderzoek naar Lievensberg. Een automobilist reed een geparkeerde auto aan waardoor een niet geringe beschadiging ontstond. Het loopt immers al gauw in de papieren. Er komen nog meer papieren bij voor de dader, omdat hij zonder zich om de schade te bekommeren zo snel mogelijk doorreed. De politie kon echter auto en bestuurder opsporen, waardoor het laatste woord van deze aanrijding door de kantonrechter zal worden gesproken. I.M. De gemeenteraad heeft maandagavond zonder discussie medewerking toegezegd voor de aanschaf van nieuwe leer- en hulpmiddelen voor de Sint Anthoniusschool. Dhr. Th. Aamoudse informeerde hoe het staat met de nieuwbouwplannen van de R.K. Lagere school. De burgemeester antwoordde dat de goedkeuring van de bouwkundig inspecteur is verkregen, zodat de voorbereidingen vervolgd kunnen worden. De aankoop van het pand Molenstraat 73 van Dhr. P. C. de Wilde vormde maandagavond geen probleem in de Thoolse gemeenteraad. Dhr. Th. Aamoudse had hier al lang naar uitgezien en hoopte dat er spoedig een woning beschikbaar komt voor de huidige bewoner. De doorbraak van de Molenstraat naar plan Oost is namelijk vooral voor de bejaarden spoedig gewenst. De burgemeester zegde toe deze zaak met de nodige spoed te zullen afwerken. Tijdens de officiële ingebruikneming van korenmolen de Jager was er door de gebruiker al op geattendeerd, dat verlichting in de avonduren extra glans zou kunnen verlenen. Dat denkbeeld opperde maandagavond ook raadslid Th. Aamoudse, die suggereerde dat mogelijk het gemeentebestuur daar wat aan zou kunnen doen. Burgemeester van Boeijen vond dat er op zijn overigens nog rechte schouders al genoeg gemeentelijke lasten getorst moeten worden. In de Vossenkuil had hij al gelanceerd dat die molenverlichting mogelijk een aardig winkelweek doel zou kunnen zijn.De middenstand en bevolking mag het in de oren knopen tot de Sinterklaasperiode. Voorts attendeerde dhr. Aamoudse op de noodzaak dat bij het molen kruispunt aan de Hikseweg borden worden geplaatst waarop Oud- Vossemeer en doorgaand verkeer worden aangeduid. De raadsvoorzitter wilde het nog wel even met de ANWB opnemen. Tenslotte achtte dhr. Aamoudse het raadzaam te herinneren aan de belofte van B en W om eens te komen praten over het brandweergebeuren. Dat zal het vat niet verzuren.verzekerde de burgemeester. Men is al bezig wat technische contacten te krijgen door her en der brandweeroefeningen te houden. Het dorpsgesprek zal er zeker nog dit jaar komen. Het staat op de rol en van uitstel komt geen afstel. Het andere Oud-vossemeerse raadslid, dhr. J.L. van Gorsel, liet zich bij het Thoolse rondvraaguurtje evenmin onbetuigd. Hij zei dat met name de bewoners van de Prins Mauritsstraat nogal wat overlast hebben van vrachtauto-parkeerperikelen. Nu dat in Tholen opgelost schijnt te zijn, kan het misschien ook in andere plaatsen, veronderstelde dhr. van Gorsel. Uit het antwoord bleek, dat er aan gedokterd wordt. Per 1 juli zal een parkeerstop worden ingesteld met verwijzing naar andere mogelijkheden en in overleg met vrachtwagenchauffeurs. Dhr. van Gorsel was er ook van op de hoogte dat via CRM subsidie speelwerktuigen te plaatsen zouden zijn. Mogelijk kan dat ook nog vruchten afwerpen. Nooit Gedacht is clubkampioen biljarten. In de laatste wedstrijd werden De Treffers (1.90) met een gemiddelde van 2.10 verslagen met 6-4. Hoogste serie W. Heijboer 22, evenals beste gemiddelde 4.32. Krijt op Tijd (2.19) speelde 5-5 tegen De Poedelaars (2.08). Hoogste serie D. Polderman en W. Bevelander 13, beste gemiddelde A. adv. I.M. Heijboer 3. Initiatiefnemer M. v.d. Logt reikte de beker uit aan aanvoerder M. van Hees. Wedstrijdleider C. Vroegop gaf titelhouder De Treffers een herinneringsbeker voor het verspeelde kampioenschap. Dhr. Vroegop kreeg voor zijn uitstekende organisatie een bloemetje voor zijn echtgenote. Eindstand: 1. Nooit Gedacht 10 punten 2.04 gemiddelde 2. Poedelaars 7-2.01 3. Treffers 4-1.99 4. K.O.T. 3-1.%. Het toernooigemiddelde was 2.00 tegenover 2.03 vorig jaar. Hoogste toernooiserie W. Heijboer met 22 caramboles, evenals beste gemiddelde 4.75. Kortste partij J. de Klerck, W. Heijboer, J. Schetters, F. Hommel Mzn 29 beurten. Langste partij M. van Hees, A. Hommel, P. de Leeuw en W. Saparow 41 beurten. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. IM Vijfde en zesde klassers van de openbare Die Heenetrechtschool ver trokken maandagmorgen om kwart voor zeven per fiets naar Renesse, uit geleide gedaan door vele ouders. Via Zijpe en Zierikzee kwam men ,s middags in Renesse, waar op het strand gespeeld werd. Hier moesten enkele opdrachten uitgevoerd worden voor het project „Het leven in zee". ,s Avonds werd hierover een film gedraaid. Dinsdag werden de domaniale bossen in Haamstede bezocht. Ook het dolfina rium in Scharendijke was een trek pleister. De avondwandeling was zeer kort in verband met de regen. Woens dagmorgen werd na de grote schoon maak een bezoek gebracht aan de Plompe Toren te Burghsluis. Per boot werd een tocht gemaakt over de Ooster schelde naar Colijnsplaat. Vandaar ging de reis via de Zeelandbrug terug naar huis. Om half zeven arriveerden de leer lingen in Oud-Vossemeer, moe maar voldaan. De oudercommissie bedankte de begeleiders, onder wie de dames Van Diénst-Voshol, Quist-v.d. Jagt en Heijboer-Schipper, met een bloemetje voor de goede zoreen. De overige klassen gingen dinsdag 18 mei per bus naar De Efteling. Verder werd nog gespeeld in het Liesbos. In De Efteling oogstten de sprookjesfiguren veel bewondering. Ook de speeltuin viel zeer in de smaak. Tenslotte vermaakten de kinderen zich nog enige tijd in Familyland te Hoogerheide, waar de warmte in het zwembad werd afgekoeld. Na een eenvoudige maaltijd arriveerde men om zes uur te Oud-Vossemeer. Een in de Thoolse maandagavond-raad toegevoegd agendapunt betrof het voorstel tot aanleg van een tweede voetbalveld. Het Regionaal-Coördinatie-College voor Openbare Werken had B en W bericht, bereid te zijn rijkssubsidie te verstrekken voor die aanleg. Het vrijdag 28 mei 19.00 - 21.00 uur De Wimpel St- Philipsland Kaarten 3,— te verkrijgen op het Gemeentehuis en bij Boekhandel Den Braber, Voorstraat en bij Boekhandel Heyboer St. Annaland en 's avonds a/d zaal I.M. cultuur-technisch plan werd door de Heidemij. in samenwerking met de afdeling gemeentewerken klaargemaakt. De uitvoeringskosten zijn geraamd op f 201.166,- Een rijksbijdrage van 95% is toegezegd. Om op korte termijn te kunnen beginnen en aan te sluiten op het aanvullende werkgelegenheidsobjekt te Poortvliet (eveneens sportveld) was er het B en W voorstel om tot uitvoering van dit werk te besluiten. Veel discussie was er niet over dit voorstel. De heer M.P. van Dijke (SGP) wees er op, hoe uit de tekening blijkt, dat met de aanleg van het tweede hoofdveld het parkeerprobleem aan de Dorpsweg niet wordt opgelost. Hij had daarop al eerder geattendeerd en toen hadden B en W gesteld dat bij de aanleg van het tweede hoofdveld daartoe voorzieningen getroffen zouden worden. Uit een brief die aan de Dorpsgemeenschap van Sint Annaland door B en W was gestuurd, bleek dat parkeermogelijkheid ten noorden van de clubgebouwen gerealiseerd zou worden. De heer van Dijke zei graag te hebben gezien, dat die informatie ook in het pre-advies had gestaan. Is er nu hoop, dat de Dorpsweg binnen afzienbare tijd aan één zijde autovrij gehouden kan worden?, zo luidde de vraag van de heer van Dijke. De voorzitter antwoordde dat dit voorstel een haast-stuk is geweest om het nog in deze raad te kunnen meenemen. Daardoor ontbrak wellicht de informatie die aan de Dorpsgemeenschap werd bericht. Maar we hebben aanleg tweede hoofdveld losgekoppeld van het parkeerplan, anders zou uitvoering van het eerste niet o.n deze korte termijn mogelijk zijn geweest en WHS zit er om te springen. Wethouder Moerland vulde aan, dat in feite de parkeermogelijkheid dan pas kan worden gerealiseerd als een derde sportveld wordt aangelegd. Zou je nu van het huidige oefenveld parkeerterrein gaan maken, dan is WHS weer even nat als tot dusver. De heer van Dijke begrijpt uit dit antwoord, dat men in de Dorpsweg dan nog wel jaren met het parkeerprobleem kan zitten. Wethouder Moerland beaamt dat het inderdaad nog wel even zal aanlopen, eer daarvoor een oplossing is. Nu krijgt men echter 95% rijkssubsidie voor aanleg tweede hoofdveld en dat kan men moeilijk laten schieten. De heer van Dijke: is er dan misschien een sloot te dempen, waardoor een parkeerstrook kan ontstaan? De voorzitter: Dat zal bekeken moeten worden in het raam van financiële jnogelijkheden. Dat er parkeermogelijkheid moet komen, is het college al lang duidelijk. Maar je kunt nu het ene niet aan het andere ophangen en daardoor alles vertragen. Hierna werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De SGP fractieleider Th. Aarnoudse wees er maandagavond in de Thoolse raad op, hoe de uitgang van de speelterreintjes vaak gevaarlijk is. De jeugd komt de rijbaan opgestormd en het daarop aankomend gemotoriseerd verkeer kan moeilijk plotseling uitwijken. Hij pleitte ervoor, zoals in de Tienhoven de uitgang zodanig te maken, dat de jeugd niet zo maar de straat op kan vliegen. Burgemeester van Boeijen antwoordde dat aan een veiliger afscheiding wordt gewerkt, niet alleen voor de Tienhoven, maar ook op andere plaatsen in de Al jaren is het torenuurwerk voor de in woners een lachertje. Een reden om aan die goede oude tijd(saanduiding) te her inneren,, toen het uurwerk het jaren aan een stuk op de minuut af, deed. Gemeentebestuurders kregen het echter in hun hoofd de hele goe-gemeente te laten profiteren van het klok-kijken. De wijzerplaten werden op hoger niveau opgesteld en daarmee werden de moeilijkheden binnengehaald. Raadslid M.P. van Dijke vond het maandag avond in de raadsvergadering gewenst nogmaals te pleiten voor herstel. Wet houder A.J. Scherpenisse kon spontaan reageren, destijds zelf te hebben mee geholpen aan de achteraf gebleken miskleun. Als enige oplossing zag hij het terugbrengen van de wijzerplaten naar hun oude, nederige positie. De burgemeester meende dat dit een punt kan zijn voor de eerstkomende begrotingsbehandeling. Dan heeft de bevolking ook nog wat tijd om van de tijd geen juiste weet te hebben. Maandagavond twintig over zes is de auto van dhr. E.M. Snoep op de Annavosdijk- uitgebrand. De in augustus 1973 gebouwde Volkswagen K 70 werd helemaal vernield. Dhr. Snoep was alleen W.A. verzekerd, zodat deze zelfontbranding voor eigen rekening komt. De auto stond een kwartier op het land, waar dhr. Snoep aan het werk was. Passerende bromfietsers zagen het vuur en waarschuwden de vlakbij wonende N.M. Hage, die 0011 belde. De brandweerkorpsen van Sint- Annaland en Stavenisse rukten snel uit, maar de auto viel niet meer te redden. Het korps Sint-Annaland gebruikte twee poederblussers, terwijl Stavenisse met de hoge drukspuit voor de afblussing zorgde. De brandweer wijst er de inwoners met nadruk op, dat de sirene alarm voor de brandweerlieden betekent en niet voor de bevolking. Aangezien de korps, korpsleden pas in de kazerne via de mobilofoon horen waar de brand is, dienen zij met de grootste spoed de 'kazerne te bereiken, of het nu om brand in een geparkeerde auto of in een pand met mensen is. Daarom dienen de toe- gangs-wegen naar de brandweerkazerne vrij gehouden te worden voor de met auto's en brommers aankomende brandweerlieden. Als men met auto's, bromfietsen en fietsen naar de brand weerkazerne gaat „vliegen" kunnen de grootste ongelukken gebeuren. Geef de brandweerlieden de ruimte en blijf op het trottoir, aan de kant. Mevr. Janvier uit Bergen op Zoom heeft de Plattelandsvrouwen maandagavond in café Van Dijke laten kennismaken met minder bekende groente- en fruitsoorten. De opkomst was zeer goed. Met allerlei exotische vruchten kregen de leden weer een heel ander idee van wat er op dat gebied te koop is. Dhr. A. den Haan heeft in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid genomen van Cebeco Zuidwest dhr. S. Silvis uit Haamstede en het Cavetho-bestuur. Dhr. Silvis sprak zijn waardering uit voor de medewerking van dhr. Den Haan, die 23 jaar in vast dienstverband en een daaraan vooraf gaande periode in wat losser verband met Cebeco werkte. Daarvoor kreeg hij nu de gouden Cebecospeld. Rayondirecteur J. de Boer schetste de scheidende medewerker eveneens als iemand waar men staat op kon maken. De periode Den Haan was er een van de grote mechanisatie en ook die van een belangrijke wijziging in organisatorisch opzicht: van de eilandelijke formatie naar de veel uitgebreidere zuidwest constructie. Het geschenk van de organisatie was een fiets. Dhr. J.C. Kooijman sprak als bestuurder van Cebeco oude en nieuwe stijl. Hij wist zich daarbij de tolk van de afnemers of aanvoerders van de produkten die vaak rechtstreeks met dhr. Den Haan van doen kregen. De dankwoorden gingen vergezeld van een tuinstoel. Namens het personeel sprak dhr. W.P. Goedegebuure, die eraan herinnerde dat men het steeds goed met elkaar kon vinden, al lagen de taken dan verschillend, zodat het ook wat vreemd zal zijn de dagelijkse ontmoeting te missen. Namens de collega's bood hij dhr. Den Haan een verrekijker aan. In zijn dankwoord toonde de scheidende medewerker zich blij met de waardering in woorden en cadeaus. Hij wenste alle nog door gaande Cëbeco-medewerkers het beste toe. De sfeer was van dien aard, dat de lagune nog enige tijd gezellig bevolkt bleef. Dinsdagmiddag botste een jeugdige bromfietser uit Tholen tegen de auto van H. Brooijmans, waardoor hij met verwondingen en een gebroken been naar het ziekenhuis Lievensberg moest worden gebracht. De auto was beschadigd. De gemeenteraad heeft maandagavond geen voorbereidingsbesluit genomen voor wijziging van het bestemmingsplan ten behoeve van een demontabele kantine op camping Stavenisse. B en W trokken namelijk hun voorstel in. De burgemeester deelde mee, dat langs een andere weg een oplossing gezocht is arts te Stavenisse voor spoedgevallen wordt de praktijk waargenomen in Stavenisse: tot 9 juni door dr. Noteboom spreekuur om half 2 en daarna door dr. van der Bel, spreekuur om 1 uur oude medicynflesjes worden die dagen niet gevuld dus zorg dat u voldoende voorraad hebt. Voortaan kunnen patiënten die niet tot maandag kunnen wachten, tijdens de weekeinden alleen worden geholpen 's morgens om 11.00 uur. Ook aanvragen voor een bezoek aan huis, zo mogelijk om die tijd. adv. I.M. voor deze problematiek. Het heeft veel moeite gekost, maar Dhr.J. van de Sanden zit met grote problemen. In overleg met G.S. zijn we tot een oplossing gekomen. Wijziging van het bestemmingsplan bleek een doodlopende weg. Het was geen haalbare kaart omdat aan de belangrijkste eis, oplossing van de vuilwater problematiek, niet kan worden voldaan, aldus de burgemeester. Raadslid J. de Bres wees erop dat wijziging van het bestemmingsplan betekent zou hebben, dat het bestaan van deze illegale camping nu ten dode opgeschreven is?, vroeg Dhr. de Bres. De burgemeester antwoordde dat naar het structuurplan is verwezen en daarin is de camping niet opgenomen. Raadslid van Schetsen informeerde of deze gang van zaken een vingerwijzing was voor andere campings. De burgemeester zei dat dit zich inderdaad bij andere campings ook zou kunnen voordoen. Voor zondag 30 mei. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 u. ds. G. Brinkman, ,t Harde 5 u. ds. R. J. Blaauw, Krabbendijke GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 drs. H. v.d. Kloot-Meyburg, Wassenaar N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. Baks, Rotterdam (Pernis) R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. A. v.d. Most, Haamstede GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. J. S. Arendsma, Kamperland CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 (H.A.) en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.), 2 (H.D.) en 6 u. ds. W. Hage, Rotterdam GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. leesdienst 6 u. kand. M. van Campen, Papendrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. van Oostende, Meerkerk wo. 2 juni 10.30 u. schriftoverdenking in Maartenshof OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst wo. 2 juni 7.30 u. ds. A. Wink, Veenendaal N.H. W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. R. B. Naber 7 u. ds. A. Oliemans R.K. KERK za. 29 mei 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2 u. dhr. J. van Woerden, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6.30 u. ds. C. Wisse, Kootwijkerbroek 2 u. leesdienst di. 1 juni 7.30 u. ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke POORTVLIET NED. HERV. KERK 9.30 en 6 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 u. leesdienst 2.30 u. ds. G. Brinkman ,t Harde GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Harkema 2.30 u. ds. P. Vermaat, Vlaardingen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 4 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse. (pat. ör. Padt). Dr. A. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667 - 400. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk en Scherpenisse (pat. dr. van der Bel). Dr. J. van der Bel, Sint- Maartensdijk, tel. 01666 - 2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS 1 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Mevr. van Strien, Anna Jacobapolder, tel. 01677 - 682, b.g.g. 514. Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Sint- Annaland en Stavenisse. Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665 - 2756. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 25%, spr.uur: vr. 18.30-19.00 u., zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01604 - 40888 STORING ENERGIE VOORZ. verbruikers P.Z.E.M. buiten kantooruren: 01184 - 19191 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zld. zi;dagen: elke 2e en 4e maandag v.d. rand. van 9-12 uur, gemeentehuis Sint- Maartensdijk. HOOGWATERSTANDEN Van 28 mei t/m 3 juni. vrijdag 28 3.22-15.50 zaterdag 29 4.00-16.26 zondag 30 4.37-17.04 maandag 31 5.14-17.39 dinsdag 1 5.53-16.09 woensdag 2 6.28-18.46 donderdag 3 7.06-19.26 zaterdag 29 mei nieuwe maan. Voor de kinderbescherming Sakor werd in Stavenisse f 120,93 ingezameld en 130"" ^A.V O (gehandicaptenzorg) f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2