Twee van de negen bezwaarschriften plan kom Poortvliet ingewilligd Met drie prijzen beste beurt van brandweer Sint-Philipsland Fliplandse raad heeft 't moeilijk met bestemmingsplan de Luijster NU KOMPLEET W. van der Kreek Zoon C.V. TërhorsF I Eendrachtcup in Sint-Maartensdijk KAA BEE Thoolse raadscommissie Ruimtelijke Ordening adviseerde Twee wethouders en burgemeester hebben elk een aparte mening Delta jeugdtoernooi Polosucces de Eendracht Donderdag 20 mei 1976 EENDRACHTBODE 7 Exploitatie onmogelijk Onverkort ongegrond Wel ingewilligd Vrij uitzicht geen recht Plaats nieuwe gymzaal 20-delige Winkler Prins Encyclopedie uit voorraad leverbaar, prijs 1850, met gratis Culinaire Encyclopedie ter waarde van ƒ75,- Gespreide betalingsmogelijkheid Lievevrouwestraat 12 -14 -16, Bergen op Zoom tel. 01640 34500 of 37176 Bedrijfspand Ysseldijk Mestvaalt Betere woonfunctie Nu ook naar gewestelijke wedstrijden ZEER GOED Wat heet vandaag de dag VOORDEEL Met kwaliteit bent U beter uit Mode in Konfektie Geen eensluidende mening Speelvoorzieningen PAK EVEN UW ZAKBOEKJE VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD ATLETIEK Enkele sportverslagen moesten blijven overstaan tot de volgende week. Maandagavond om half acht neemt de gemeenteraad van Tholen een defini tieve beslissing over het ontwerp- bestemmingsplan kom Poortvliet. Het ziet er naar uit, dat het plan ongewijzigd vastgesteld wordt en dat twee van de negen bezwaarschriften worden ingewilligd. Dat advies gaf tenminste woensdagmiddag de commissie ruimtelijke ordening aan b. en w. Alleen VVD-raadslid J.L. van Gorsel maakte een voorbehoud. Hij stond voorlopig niet achter het voor nemen van b. en w., het bezwaarschrift van dhr. M. Heijboer ongegrond te ver klaren. Hij wilde de situatie rond de monumentale landbouwschuur aan de Zuidstraat alsnog bekijken. Dhr. Heijboer had er bezwaar tegen gemaakt, dat hij een gedeelte van zijn grond moet afstaan waarop een aantal bedrijfsruimten zijn gebouwd. Bij verplaatsing van deze bedrijfsopstallen zal de bedrijfsvoering in het algemeen worden bemoeilijkt, wat schade met zich meebrengt. Datzelfde geldt ook voor een opslagplaats voor veevoer. Verder dreigt bij realisering van het bestemmingsplan de nu nog bestaande rust en vrijheid verloren te gaan, aldus dhr. Heijboer. B. en w. wezen erop, dat grond en opstallen die nodig zijn voor een bestemmingsplan, volgens de ont eigeningswet in principe worden vergoed. Daarnaast blijft de mogelijk heid aanwezig om een claim aanhangig te maken ex artikel 49 van de wet ruimtelijke ordening op grond van planschade. Ook het bezwaar met betrekking tot het verloren gaan van vrijheid en rust achten b. en w. niet terecht. Weliswaar zal enige beknotting van vrijheid en toeneming van verkeer plaats vinden, maar in ieder geval niet zodanig dat van een onaanvaardbare woon- of leefsituatie sprake is. De ge projecteerde straat tussen de boerderij en de huizen aan de Langestraat is geen verkeersweg voor doorgaand verkeer, maar een ontsluiting voor de Lange straat en het gymnastieklokaal; aldus b. en w. Raadslid Van Gorsel vond het bezwaar van dhr. Heijboer wel enigszins gegrond. Door de straat naar de gymzaal moet de werktuigenloods, een stal en de opslagplaats voor kuilvoer verdwijnen. De exploitatie van dit landbouwbedrijf wordt daardoor praktisch onmogelijk. Laat deze straat vervallen en trek de weg door tegenover smederij Dekker, zodat daarmee de nieuwe gymzaal ontsloten wordt, aldus dhr. Van Gorsel. Stedebouwkundige J. Kelderman erop dat het pad ook dient voor ontsluiting van de panden aan de Langestraat. Dit in verband met het vrijmaken van de Langestraat van gemotoriseerd verkeer. Misschien is discussie over verplaatsen van het bedrijf beter dan nu wijzigingen in het bestemmingsplan aan te brengen, aldus dhr. Kelderman. De burgemeester zei dat raadslid Van Gorsel hem niet kon overtuigen dat door het verdwijnen van een strook grond, de bedrijfsvoering van dhr. Heijboer onmogelijk wordt. Er zijn een reeks van belangen tegenover het belang van Heijboer. Raadslid W.C. van Kempen bracht naar voren dat het hier inderdaad om het afwegen van belangen gaat. Met raadslid P. van Schetsen en mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven stelde hij het algemeen belang boven de begrijpelijke bezwaren van dhr. Heijboer. Raadslid Van Gorsel opperde nog de mogelijkheid om de ontsluiting door de tuintjes van de woningen aan de Lange straat te maken. Hij meende dat anders dhr. Heijboer wel met z'n bedrijf zal moeten stoppen. Directeur gemeente werken P.A. Boot merkte op, dat dhr. Heijboer nu schadevergoeding kan vragen. Als zijn bedrijf nu uit het plan gelaten wordt en de Hinderwet wordt van toepassing op de mestvaalt aan de Zuidstraat, dan moet dhr. Heijboer stoppen terwijl hij geen schade kan claimen. Raadslid J. Versluijs tilde ook zwaar aan deze zaak. Volgens hem zullen het voor de gemeente dure stukjes grond worden. Hij achtte voor dhr. Heijboer echter voldoende waarborgen aanwezig in art. 49 van de wet ruimtelijke ordening ten aanzien van schadever goeding Na de vergadering van de commissie r.o. hebben b. en w. zich nogmaals over de situatie rond de boerderij van dhr. Heijboer beraden. Daarbij is het college tot de conclusie gekomen dat onverkort moet worden vastgehouden aan de in het ontwerp-bestemmingsplan neer gelegde oplossing. Voor de aanleg van een achterpad Langestraat pleit namelijk nog de omstandigheid dat volkshuisvesting bij de toekenning van rehabilitatiesubsidie (35% van de werkelijke verbouwingskosten) de eis stelt dat de desbetreffende percelen door een achteruitgang dienen te zijn ontsloten. Als dan de mogelijkheid wordt geschapen voor de bouw van een auto box op het achtererf van de verschillede percelen aan de Langestraat, dient ook ëen voldoende brede weg te worden gepland. Daarmee is aangetoond dat de maat en schaal van de weg, ook mede in verband met de ontsluiting voor het nieuwe gymlokaal, verantwoord en acceptabel is. Naar ons oordeel dient dan ook het bezwaarschrift van dhr. Heijboer ongegrond te worden verklaard, aldus b. en w. in hun voorstel aan de gemeenteraad. Maandagavond valt de beslissing. De heren C.G. Visser en R. Linden hadden meer succes met hun bezwaar schriften. Dhr. Visser dient volgens het plan een perceel grond achter zijn woning aan de Markt aan de gemeente te verkopen. Hij is daartoe in principe niet on genegen. Wel wil hij graag dat de toe gankelijkheid van zijn achtererf gewaarborgd blijft zodat hij met een auto zijn reparatiewerkplaats kan bereiken. B. en w. onderschreven het bezwaar van dhr. Visser en wijzigden het bestem mingsplan door het achterpad te ver breden. De commissie r.o. ging daarmee stilzwijgend accoord. Dhr. Linden had er bezwaar tegen gemaakt, dat zijn pand Langestraat 28 volgens het ontwerp-bestemmingsplan gesloopt zou moeten worden. Als gevolg van een aantal interne verbeteringen is de kwaliteit duidelijk verbeterd. Boven dien heeft het pand als voormalige smidse een historische waarde. B. en w. kwamen eveneens tot de con clusie dat de kwaliteit van het pand sinds de laatste technische opname (vijf jaar geleden) aanzienlijk is verbeterd. Daarnaast blijkt door aanpassing van het stratenbeloop het pand te kunnen worden gehandhaafd zonder dat de structurele opzet van het ontwerpplan wordt aangetast. Deze oplossing garan deert dat een stedebouwkundig en verkeerstechnisch verantwoord geheel wordt geschapen. Daarom wilden b. en w. ook het bezwaarschrift van dhr. Linden gegrond verklaren. De burgemeester zei tijdens de ver gadering dat met wat goede wil en terugneming van verlangens het pand Langestraat 28 kan blijven staan, mede omdat dit pand ten dele minder fraaie bebouwing afschermt. Een bezwaarschrift van de Hollandsche Molen werd ongegrond verklaard, maar de indiening bleek ook op een misverstand te berusten. Men meende namelijk dat in plan Kom de bebouwing rond de molen de Korenaar zou toe nemen, maar het tegenovergestelde blijkt waar te zijn. Zeven opstallen worden gesloopt om een aantrekkelijk element als de molen beter tot zijn recht te laten komen. v Dhr. J. Balk uit Garancieres (Frankrijk), eigenaar van een woning aan het Zuidplantsoen, had een lang bezwaarschrift ingediend, waarvoor (inclusief het standpunt van b. en w.) twee velletjes nodig waren. Dhr. Balk vond het onjuist dat achter zijn woning nieuwe huizen zullen worden gebouwd omdat daarvoor grote delen van achter tuinen moeten worden afgestaan en de privacy zal worden aangetast. B. en w. wezen erop dat de mogelijkheid wordt geschapen dat de aan de Markt gevestigde bedrijven op hun achter erven worden ontsloten. Waar mogelijk dient een extensief grondgebruik te worden voorkomen, wat het gemeente bestuur voor de verplichting stelt om het woonkarakter van de dorpskern te intensiveren en een onnodig gebruik van agrarisch land te vermijden. De afstand van de achtergevel van de woning van dhr. Balk tot de achtergevel van de te bouwen woning bedraagt minimaal 38 m. De burgemeester wees er nog op, dat niemand voor zichzelf blijvend een vrij uitzicht kan claimen. Volgens de kroon is geen recht. Wel dient er een redelijk aantal meters afstand te zijn tussen de bebouwing. Dhr. Balk achtte het verder ver werpelijk dat achter de boerderij van dhr. Heijboer een gymnastieklokaal wordt geprojecteerd. De hoeve valt onder de monumentenwet, terwijl een gymzaal gewoon niet thuis hoort in de bebouwde kom. Er is ook geen parkeerruimte, aldus dhr. Balk. B. en w. brachten naar voren dat de oude gymzaal niet meer aan de eisen voldoet en ook niet past bij een monument als de vijftiende eeuwse N.H. Kerk. De gymzaal is nodig voor de beide lagere scholen aan de jSchool- straat en Julianastraat. Eis van het ministerie van onderwijs is, dat een gymzaal maximaal vijf minuten gaans van een school dient te liggen, zodat voor een centrale ligging binnen de bebouwde kom dient te worden gekozen. Andere aanvaardbare alter natieven ontbreken. In de omliggende straten is er voldoende parkeerruimte. De nieuwe gymzaal moet wel verant woord aangepast worden aan de omgeving. Het mooiste is 2 1/2 m onder het maaiveld, maar dan moeten we niet aan de kosten denken, aldus Burg. Van Boei jen. Raadslid Van Kempen zag een gymzaal in de kern niet zo zitten omdat zo'n gebouw nogal zal domineren. De burgemeester antwoordde dat een concessie aan het onderwijs gedaan zal moeten worden. Ongelukkig is dat de scholen uit elkaar liggen. Volgens het plan Kom dient de opslagruimte van dhr. H. van IJsseldijk in de Achterstraat te worden gesloopt. De betrokkene had hiertegen bezwaar gemaakt gezien de belangrijke finan ciële en zakelijke gevolgen. Nu kan hij het werk daar combineren met zijn winkel in de Langestraat, maar elders zal dat niet kunnen. B. en w. meenden dat geen ver antwoorde reconstructie van de bebouwde kom van Poortvliet tot stand kan worden gebracht als daarin niet ook de bedrijfsruimte van dhr. Van IJsseldijk wordt betrokken. De finan ciële belangen van betrokkene zijn voldoende veilig gesteld in de ont- eigenin' en in art. 49 gswet van de wet ruimtelijke ordening, aldus b. en w. Het stedebouwkundig plan weegt zwaarder dan de financiële schade, voegde de burgemeester er nog aan toe. Raadslid Van Schetsen wierp de vraag op, of het een gemis is dat de raads commissie de financiële gevolgen van een advies niet kent. De burge.meester antwoordde dat er geen vrees behoeft te zijn voor buitensporige kosten. In Komplannen zijn er altijd tekorten. De gemeente kan een beroep doen op saneringsbijdragen van volkshuis vesting en op locatiesubsidie. De ingreep in de dorpskom wordt gedaan om de bewoningsfunctie te versterken. De termijn van verwezenlijking hangt af van het verloop van de procedure en de aankoop van panden en gronden. Tegenslagen tellen in deze tijd behoorlijk aan. Er zijn al onderhande lingen gaande. Realisering hangt soms af van een onbenullig, maar essentieel stukje. We willen het bouwprogramma voor de komende jaren in de kom uitvoeren. Als uitwijkmogelijkheid hebben we plan D'dee; aldus de burge meester. Raadslid Van Gorsel vond dat men niet te licht over de financiële gevolgen moet denken. Als het bedrijf van dhr. Van IJsseldijk wordt gesplitst, dan zullen beide zaken onteigend moeten worden. Ook dhr. Van Kempen vroeg zich af, of er nog wel een boterham in zit als men dit bedrijf in mootjes hakt. Niettemin adviseerde de commissie unaniem het bezwaarschrift van dhr. Van IJsseldijk ongegrond te verklaren. Dhr. M. Murre had een bezwaarschrift ingediend omdat volgens hem de rust en privacy op zijn perceel wordt aangetast door de geplande weg naar het nieuwe gymlokaal, waardoor waardever mindering van zijn woning optreedt. Bovendien blijft de mestvaalt bij de' hoeve van dhr. Heijboer in plan Kom gehandhaafd, waardoor de overlast van stank niet wordt gereduceerd. De burgemeester wees erop, dat er alleen beperkt verkeer op de weg komt. De afstand van de achtergevels van de woningen aan de Langestraat tot de geprojecteerde weg varieert van 20 tot 25 m. Rust en privacy worden niet in ontoelaatbare mate aangetast. Overlast van de mestvaalt is geen planologisch bezwaar, maar deze zaak valt wel onder de hinderwet. Het college zal onder zoeken of er aanleiding bestaat om maatregelen te treffen ten aanzien van de gesignaleerde hinder. Op vragen van raadslid M.P. van Dijke zei de burgemeester dat b. en w. volgens de alg. politie verordening mogelijk heden hebben om dhr. Heijboer in verband met stankoverlast van de mest vaalt te vervolgen. Dhr. Van Gorsel erkende dat de mestvaalt in de bebouwde kom volgens de huidige normen onverantwoord is. Dhr. Versluijs meende dat een monumentale boerderij waarop het bedrijf niet uit geoefend kan worden als monument aangetast wordt. In dit verband zag hij wel gevaren opdoemen vanwege de hinderwet en de opslag van veevoer. De burgemeester zei dat er generaties komen die de mestlucht niet meer ver dragen. Niettemin zag hij hierin geen aanleiding om het plan Kom te wijzigen waardoor de boerderij zijn agrarisch karakter verliest. Het bezwaarschrift van dhr. Murre werd ongegrond verklaard. Dhr. M.W. Goudzwaard had zonder motivering een bezwaarschrift in gediend tegen plan Kom, vermoedelijk omdat zijn woning Rozemarijnstraat 18 moet worden gesloopt. Volgens b. en w. dient deze kwalitatief slechte woning af gebroken te worden om de reeds voor een deel aanwezige ringbebouwing bij de N.H. Kerk voort te zetten en te completeren. Inmiddels is met dhr. Goudzwaard al overeenstemming bereikt over aankoop van zijn pand, zodat de commissie weinig moeite had met het ongegrond verklaren van dit bezwaarschrift. Dhr. M.J. de Groen had bezwaar tegen plan Kom omdat zijn woning met land bouwschuur aan de Achterstraat dienen te worden gesloopt. Er komen nieuwe huizen voor in de plaats. B. en w. vonden dat handhaving van een agrarisch bedrijf in de bebouwde kom niet past bij een aantrekkelijk woonen leefklimaat. Het woonkarakter van de dorpskern moet worden geïntensiveerd. Voor die betere woonfunctie dienen de panden van dhr. De Groen om stedebouwkundige redenen te ver dwijnen. De raadscommissie ging accoord met het voorstel van b. en w., het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Het bezwaarschrift van dhr. J. Heijboer uit de Zuidstraat werd niet ontvankelijk verklaard omdat dit te laat was binnengekomen: 6 januari, terwijl de termijn 28 december was gesloten. Op 12 juni gaan de brandweerkorpsen van Sint- Philipsland, Klundert en Roosendaal tijdens gewestelijke edstrijden te Best elkaar bekampen om uit te maken, wie kan deelnemen aan de nationale wedstrijden die gewoonlijk in Apeldoorn plaatsvinden. Die mogelijkheid is voor het Fliplandse korps ontstaan, nu het afgelopen zaterdag tijdens de regionale brand weerwedstrijden in Zevenbergen de hoogste score noteerde van de 31 deelnemende korpsen. Het werd een eerste prijs voor de beste waterploeg, een prijs ook voor de beste bevelvoerder en de beste ordonnans. De 31 korpsen waren in twee klasse ingedeeld, waarvan Sint-Philipsland in klasse 2 (zonder perslucht) de opdracht kreeg een door laswerkzaamheden in een douchecel ontstane brand te blussen. Dit alles speelde zich af bij de suikerfabriek te Zevenbergen. In klasse 2 werd ook deelgenomen door de korpsen uit Sint-Annaland (12e), Sint- Maartensdijk (13e) en Tholen (15e). Het Fliplandse korps kwam aan een algemene totaal van 275 punten, de hoogste score in klasse 2. Bevelvoerder M. van Duuren boekte 80 punten en de ordonnans 28, Sint-Annaland kwam aan een totaal van 242, bevelvoerder 62, ordonnans 22. Sint-Maartensdijk 235- 62-23. Tholen 222-59-23. De Sint-Philipslandse brandweer kreeg de beoordeling van zeer goed op het eindrapport. Zo konden drie prijzen mee naar huis. In de grote sportzaal te Zevenbergen kregen de 400 deelnemers 's avonds een broodmaaltijd, waarna de jury met kritieken kwam op de wedstrijden. Met name waren er aanmerkingen op een onvoldoende verkenning door de commandanten, waardoor slachtoffers te laat werden Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM advertentie IM. advertentie IM Dc gemeenteraad van Sint-Philipsland moet woensdagavond 26 mei om half acht een moeilijke knoop doorhakken. De beide wethouders stellen voor - om uiteenlopende redenen - het bestem mingsplan De Luijster I niet vast te stellen, terwijl de burgemeester advi seert wel tot vaststelling over te gaan. In oktober 1974 stelde de raad 20.000 gulden beschikbaar voor het ontwerpen van een bestemmingsplan ter uit breiding van Sint-Philipsland in weste lijke richting. In november 1975 nam de gemeenteraad een voorbereidings- besluit. Het ontwerp lag een maand ter inzage, waarbij er 1 bezwaarschrift werd ingediend. Dhr. A.M. van Dijke uit de Gladiolenstraat vreest waarde vermindering van zijn pand en verlies van huidig uitzicht. Bovendien vindt hij het plan in strijd met de rust die in de gemeente hoog wordt aangeslagen en die volgens dhr. Van Dijke door uit breiding met allochtonen teloor zal gaan, wat hij als autochtoon betreurt. B. en w. vinden dat waarde vermindering van een pand en verlies van uitzicht de uitbreiding van Sint- Philipsland niet mogen en kunnen belemmeren. De wet opent een mogelijkheid tot schadevergoeding. Dhr. Van Dijke had redelijkerwijze kunnen verwachten dat de kern na vol tooiing van plan Noord zich verder zou uitbreiden gezien de gezinsverdunning e.d. Het zou voor de hand liggen dat uitbreiding in westelijke richting zou plaatsvinden gezien de rijksweg. De aantasting van de rust is zeer gering en onafscheidelijk verbonden aan iedere uitbreiding, ongeacht de grootte en vorm. Het college meent dat die aantasting niet van die aard zal zijn dat daardoor geen uitbreiding (ook voor eigen behoefte) geprojecteerd dient te worden. Wij stellen de raad dan ook voor, het bezwaarschrift ongegrond te verklaren, aldus b. en w. Met betrekking tot de vaststelling van het plan heeft het college geen eens luidende mening. Wethouder A.A. Rijstenbil vindt een uitbreidingsplan als De Luijster I niet nodig. Hij acht het urgenter de rehabilitatie, verbetering van de dorps kern, e.d. aan te pakken. Reeds verschillende keren heeft hij dat stand punt naar voren gebracht. Wethouder L. Walpot wil in eerste instantie dat de Zuiddijk in het plan op genomen wordt. Plan De Luijster biedt ook niet voldoende zekerheid dat het niet te snel zal worden volgebouwd. De burgemeester meent dat het nieuwe bestemmingsplan in de eerste plaats nodig is om een snelle bouw van een nieuwe lagere school mogelijk te maken. Verder ook om een goede voortgang van de sociale woningbouw te bewerkstelligen. Het plan biedt volgens de burgemeester wel garanties tegen een te snelle realisering, o.a. door middel van de nadere uitwerking en het middel van de grondverkoop. De gemeenteraad moet woensdagavond een keuze maken. B. en w. willen op advies van de commissie Van der Reest een aantal speelvoorzieningen maken, waarvoor totaal 21.000 gulden nodig is. CRM heeft 6000 gulden subsidie toegezegd voor de terreinen aan 't Keeten, de Deensestraat en op het karreveld. Tussen de Volkerakstraat/Gladiolen- straat komt nog een klimrek met glijbaan. Aan de orde komt voorts de vaststelling herziene Voorschriften bestemmings plan „Buitengebied." Er is door de Kroon goedkeuring onthouden yan bepaalde voorschriften van dit bestemmingsplan. Het meest in grijpende daarvan is de regeling tot het verlenen van zogenaamde aanlegver- gunningen binnen de natuurgebieden. Zo is het graven van sloten, het verhogen of verlagen van waterstanden zonder vergunning niet mogelijk. De gewijzigde voorschriften zijn gepubli ceerd, maar bezwaren zijn niet in gekomen. B. en w. stellen dan ook voor tot vaststelling van die herziene voor schriften over te gaan. gevonden. Ook was er door sommige korpsen geen rekning mee gehouden, dat het treinverkeer op het complex moest doorgaan, zoals in de opdracht was vermeld. De eerste prijs was beschikbaar gesteld door de Suikerunie en de directeur van de Zevenbergse fabriek reikte de beker uit aan de commandant van het Fliplandse korps, dhr. M. A. van Duren. De andere prijzen, waaronder ook nog twee vaantjes voor de brandweer Sint-Philipsland, werden De Sint-Philipslandse vrijwillige brandweer deed het zaterdag tijdens regionale wedstrijden uitstekend. Als korps in klasse 2 het hoogste puntenaantal met daarnaast nog een prijs voor de beste bevelvoerder en beste ordonnans. Burgemeester G. van den Berg woonde de wedstrijden bij en kon evenals op de foto glunderen over de prestaties van zijn korps. Naast hem met beker ook een trotse commandant M. A. van Duuren. overhandigd door de burgemeester van Zevenbergen. S.C. Stavenisse organiseert donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) de Eendracht cup 1976 op de gemeentelijke sportvelden te Sint-Maartensdijk. Ook de finale op 5 juni zal men daar nog moeten spelen omdat het nieuwe sportveld van S.C. Stavenisse nog niet is opengesteld. Het Eendrachtcup-toernooi zal weer heel wat voetballiefhebbers trekken in verband met de ontmoetingen tussen de deelnemende streekclubs Smerdiek, Stavenisse, Vosmeer en WHS. Gezien de afwezigheid van Tholense Boys en SPS moesten er ook weer twee reserve- elftallen meedoen. WHS 2 lootte vrij, zodat Smerdiek 2 en Vosmeer 2 mee spelen. Na verdere loting werden de poules als volgt ingedeeld met de aanvangstijd van de wedstrijden: Poule 1: WHS 1 - Smerdiek 2 12.30 Vosmeer 1 - Smerdiek 2 14.30 WHS 1 - Vosmeer 1 16.30 Poule 2: Stavenisse 1-Vosmeer 2 11.30 Vosmeer 2 - Smerdiek 1 13.30 Smerdiek 1 - Stavenisse 1 15.30 Scheidsrechters zijn C.A. Heijboer uit Sint-Annaland, C.P. van' Ginneke uit Langeweg en C.H. v.d. Schans uit Dongen. Op papier is poule 1 een sterke klasse, terwijl het in poule 2 voor de hand lijkt te liggen dat Smerdiek 1 zich van een finaleplaats verzekert. Als in poule 1 Smerdiek 2 winnaar wbrdt, is een volledige Smerdiekse finale een feit. Vosmeer 1 kan natuurlijk ook voor verrassingen zorgen na een teleur stellende competitie. Men zal willen laten zien dat Vosmeer het nog echt kan en niet 'voor niets zovele keren »de Eendrachtcup heeft gewonnen. WHS 1 zal zwaar op de huid gezeten worden omdat elke streekclub belust is op een overwinning op de Sint-Annalandse tweede klassers. Verrassingen zijn er altijd bij het Eendrachtcup-toernooi, zodat er nog heel wat spannende uurtjes voetbal zullen verstrijken voordat bekend is wie er 5 juni om 4 of 6 uur speelt voor de 3e en 4e en le en 2e plaats van de Eendrachtcup 1976. Tholen: do. 20 mei 20 u. Feesttent Bosstraat, top pop drive-in-show vr. 21 mei 20 u. op losse groeven show, feesttent Bosstraat vr. 21 mei Braderie vanaf 14 uur za. 22 mei 14.30 u. Pipo de Clown en Mamaloe, feesttent Bosstraat 20 u. Erika kapel, feesttent Bosstraat za. 29 mei oriëntatierit MAC, Tholen wo. 2 juni: 20 u. laatste inspraakavond verstedelijkingsnota, gemeentehuis Sint Annaland: T/m 21 mei 16-18 u. Tentoonstelling „onder je voeten vandaan en vlak voor je neus", dorpshuis Oud Vossemeer: za. 5 juni 14 u. oriëntatierit Amigos, zaal ,t Veer Bergen op Zoom: T/m 14 juni: 14-17 u. Kleurvelden en het gekonstrueerde beeld, tentoonstellingen Ned. kunstst., Markiezenhof Tholen vr 21 mei 20 u Hotel Zeeland Jaar vergadering N.V.V. eiland Tholen Bergen op Zoom Roxy Dog Day Afternoon 14 j do, vr 20 u, za zo 18.45 en 21.15, ma di 20 u Big guns 14 j vr 22.30 u Let's relax a.l. za zo 14 u Luxor, Ik doe wat ik doe 18 j, do, za, zo 20 u Porno toer in Bangkok 18 j za 23.30 u Order to kill 14 j zo 14 u The candidate ma, di 20 u ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Tholense Boys organiseert donderdag 27 mei wederom het Delta toernooi voor A, B en C junioren. Er komen maar liefst 24 elftallen die op drie velden tegelijk spelen. Vanaf tien uur. Tussen vier en zes uur worden de finales gespeeld. De wedstrijden worden door K.N.V.B. scheidsrechters geleid en duren elk 2 x 10 minuten. Elke groep speelt in twee poules, waarvan de winnaars tegen elkaar uitkomen voor de eerste plaats. Zo ook de tweede in elke poule die voor de derde en vierde plaats spelen. Het kan voor de liefhebbers van jeugdvoetbal een leuke dag worden. Deelnemende verenigingen zijn Kloetinge, Kruisland, F.C. Bergen, V.V.N. Klundert, S.C. Gastel, B.S.C. Roosendaal, D.E.V.O. Bosschenhoofd en Tholense Boys. De adspiranten van Z.P.C. de Eendracht hebben in het waterpolo nederlaagtoernooi in de Spetter te Tholen voor een 5-0 overwinning gezorgd tegen D.I.O. Etten Leur. De Tholenaren zwommen voor elke meter water en hielden zich aan de raadgevingen van de trainer ten aanzien van de scheidsrechter. Dit in verband met vrije worpen. De heren hadden er ook zin in, zodat ze in de eerste periode een 3-0 voorsprong hadden. In de tweede periode kwam D.I.O. terug tot 4-3. De derde periode was geheel voor de Brabanders. Al gauw was het 6-9 en ondanks de tegenaanvallen van de Eendracht in de vierde periode won D.I.O. met 7-12- Zaterdagavond a.s. 17.45 adspirantën en 18.15 u. heren Z.P.C. de Eendracht tegen Ganze uit Goes. De toegang is -gratis. J. de Leeuw uit Oud-Vossemeer werd 51e in de 10 Engelse mijlenloop in Roosendaal. Zijn tijd was 61.8 min. Er waren 150 vertrekkers. Marien van Prooijen uit Sint Maartensdijk van A.V.'56 uit Goes kan door een hardnekkige beenblessure nog steeds niet aan atletiek doen. advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7