Subsidie voor 10 karakteristieke woningwetwoningen in Poortvliet Grondwerkers, los- en metaalarbeiders werkloos tjjccï wat lekkers van AjVenken-Landbou vv Ruitersportliefhebbers kunnen 29 mei in de Pluimpot genieten Uitbreiding streekmuseum B en W willen uitzondering maken voor Stichting Beter Wonen m fruyo drink met sinaasappelsap Zesde lustrum "Eendraehtruiters Uitslag streekconcours EVERS MODE BOETIEK Donderdag 20 mei 1976 EENDRACHTBODE 5 Hellingbaan De Vossenkuil Maaltijdverstrekking bejaarden Uitbaggeren haven St.-Annaland Onderwijs ter kennismaking liter portiebeker Dc Thoolse gemeenteraad behandelt maandagavond vanaf half acht een 25 tal voorstellen, waarna men nog gelegenheid krijgt voor de mondelinge rondvraag. Deze werd vorige maand uitgesteld omdat het toen te laat geworden was. De meeste, wat kleinere voorstellen, zijn onder het plaatselijk nieuws weergegeven zodat we hier volstaan met een paar grotere, meer algemene voorstellen. Stichting De stichting Beter Wonen heeft een subsidieverzoek ingediend bij B. en W. op grond van de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen voor de bouw van tien woningwetwoningen aan de Noordstraat te Poortvliet. Volgens die regeling kan gen bijdrage worden verleend in de kosten van voorzieningen, anders dan normaal onderhoud, die door de eigenaar moeten worden getroffen aan een bestaand gebouwd onroerend goed, niet zijnde een monument. Dit in belang van de verbetering, instandhouding of herstel van het historisch stads-, dorps- of landschapsbeeld waarvan het gebouwd onroerend goed deel uitmaakt. Aangezien de aanvrage met name niet voldoet aan het criterium „bestaand gebouwd onroerend goed" zou het onderhavige verzoek niet kunnen worden gehonoreerd. Het stichtingsbestuur heeft het belang van de instandhouding van het dorpsgezicht van Poortvliet echter onderkend, wat zich manifesteert in het toepassen van een duurdere gevelsteen, het aanbrengen van een passende dakbedekking en het maken van kleinschalige uitbouwtjes. Gezien het specifieke van de te bouwen woningen menen B. en W. te moeten stellen dat bouwkundige maatregelen worden getroffen ter handhaving en ondersteuning van de historische en karakteristiekrijke omgeving, waarmee is aangetoond, dat aan de doelstelling en de geest van de bijdrageregeling is voldaan. Het college acht het billijk dat voor deze aangelegenheid incidenteel een bijdrage wordt toegekend op dezelfde voet als bij toepassing van de vastgestelde verordening. Dat houdt in dat 75% van de meerkosten dienen te worden vergoed: 1659,96 per woning. Dit bedrag is volgens een vanwege B. en W. ingesteld onderzoek aanvaardbaar. De bijdrage per woning is 75% of 1244,97, totaal 12.449,70. In het kader van de bestrijding van de De geregistreerde arbeidsreserve op het eiland Tholen daalde tijdens april van 220 tot 202 mannen. De vraag naar mannelijk personeel steeg van 4 tot 14. Eind april 1975 was de geregistreerde arbeidsreserve van mannen 157. Nu zijn er dus 45 mannen meer werkloos. De vraag naar mannen bedroeg eind april vorig jaar 37. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer omtrent de geregistreerde arbeidsreserve in vergelijking meftde overeenkomstige data van het vorige jaar. Beroepsgroepen maart '75 april '75 maart'76 april 1976 Bouwnijverheid Grondwerken Kleding Metaalnijverheid Landbouw Visserij Handel Niet varend verk. pers. Kantoor-en onderwijzend personeel Los arbeiders Ov. los personeel Minder-geschikten Overige beroepsgroepen 19 13 8 7 12 21 49 37 6 5 17 16 11 16 19 23 15 15 19 9 9 8 12 7 3 3 7 7 14 14 10 10 6 7 14 15 14 17 28 25 2 4 16 19 14 13 14 20 17 - A 16 11 Geregistreerde arbeids 202 reserve 138 157 220 Vraag 16 37 4 14 Bouwnijverheid. De situatie op de bouwmarkt blijft gunstig. Het aanbod van bouwvakkers is gering. De vraag is echter ook van geringe omvang. Er is dus sprake van een evenwichtige situatie. In vergelijking met de cijfers van het vorige jaar zijn er nu duidelijk minder bouwvakkers werkloos. Grondwerken. Het aanbod van grondwerkers daalde in vergelijking met het aanbodcijfer van de vorige maand, maar het aanbod bleef toch van te grote omvang. Een 8-tal mannen is werkzaam op aanvullende werken. Eind april 1975 waren er minder personen werkloos. De arbeidsmarktsituatie in deze sector blijf dan ook onbevredigend. Het ligt wel in de verwachting dat het aanbod in de komende maand iets zal dalen. Kledingindustrie. Door de zeer geringe vraag naar mannelijk personeel voor de kledingindustrie deden zich geen wijzigingen voor in het aanbod. Het hogere aanbod in vergelijking met vorig jaar werd veroorzaakt door opheffing van een kledingfabriek. Metaalnijverheid. Door inkrimping der werkzaamheden m.n. bij de scheepsbouw in de omgeving van Dordrecht nam het aanbod nog toe. In vergelijking met de overeenkomstige data van het vorige jaar is er een duidelijke vermindering van de werkgelegenheid in deze sector waar te nemen. De vraag naar metaalbewerkers in eigen rayon is van geringe omvang. Landbouw en visserij. Door de aanvang van het seizoen nam het aanbod verder af. Thans ligt het aanbod lager dan op eind april 1975. Handel. Het aanbod omvat voor het merendeel vertegenwoordigers. Ten opzichte van de cijfers van het vorige jaar is er duidelijk sprake van een stijging. Niet varend verkeerspersoneel. Het aanbod bleef onveranderd. Hoofdzakelijk bestaat t aanbod uit chauffeurs. Nu zijn ei minder personen werkloos n een jaar geleden. Los arbeiders en personeel algemene dienst. Het aanbod van deze categorie werkzoekenden is in vergelijking met vorig jaar verdubbeld. Een en ander is een gevolg van de verminderde bedrijvigheid bij verscheidende bedrijven. VROUWEN. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen daalde van 39 tot 37. In deze cijfers zijn de part-time krachten niet inbegrepen. Het aanbod bevindt zich o.m. in de sectoren kleding, kantoor- en onderwijzend personeel en los arbiedsters. De huidige vraag omvat een aantal van 12 en richt zich voornamelijk op modinettes en inpaksters. Eind april 1975 waren er 28 vrouwen werkloos, aldus directeur J. P. M. van der Male van het arbeidsbureau Tholen. werkloosheid heeft het ministerie van Sociaal Zaken een werkgelegenheids programma afgekondigd, waarbij het accent werd gelegd op het treffen van voorzieningen ten behoeve van gehandicapten. Het subsidiepercentage is in principe vastgesteld op 95% van de subsidiabele kosten. B. en W. van Tholen willen een aantal openbare voorzieningen beter toegankelijk maken voor lichamelijk gehandicapten: aanleg hellingbaan bij het dorpshuis Oud-Vossemeer, stadhuis Tholen, gemeentehuis Sint-Maartensdijk, Streekmuseum Sint-Annaland, aanleg bassinlift zwembad Tholen en wem bad Sint-Maartensdijk. In verband met de ingebruikname van het dorpshuis de Vossenkuil in Oud- Vossemeer werd bij voorrang deze hellingen besteksklaar gemaakt. Een dezer dagen werd van de D.A.C.W. bericht ontvangen, dat tot openbare aanbesteding kon worden overgegaan. De gemeenteraadbeslist maandagavond over het krediet. Op korte termijn zullen B. en W. een voorstel doen met betrekking tot de overige voorzieningen. De werkgroep open bejaardenwerk te Oud-Vossemeer, die de warme maaltijdverstrekking aan bejaarden in diverse kernen regelt, heeft B. en W. verzocht om verhoging van de gemeentelijke bijdrage in verband met de verhoging van de prijzen van de warme maaltijden en de stijging van de vervoerskosten. de gemeentelijke bijdrage in de vervoerskosten is momenteel 17 gulden per week. Deze zal mede door uitbreiding van deze dienstverlening naar Poortvliet en Scherpenisse verhoogd dienen te worden tot 50 gulden per week. De totale subsidieverhoging is 1600 gulden. Op grond van het aantal deelnemersuren is de bijdrage van de gemeente Tholen aan de regionale stichting vormingswerk jonge volwassenen „Sentrum voor Vorming" te Bergen op Zoom voor 1975 vastgesteld op 3454,81. Aanvankelijk werd een lager aantal deelnemers verwacht, zodat in de begroting 1 1049,22 geraamd was. B. en W. stellen voor, de post met 2405,59 te verhogen. De stichting Samenwerkende Reclasseringsinstellingen te Middelburg (een administratief apparaat) heeft bij de gemeente Tholen om subsidie gevraagd. De commissie financiën heeft B. en W. geadviseerd 1 cent per inwoner te geven: 170 gulden. Een aantal begrotingswijzigingen dienst 1975 leert, dat de post onvoorzien is gestegen tot 26.481,49. In juni hopen B. en W. de laatste wijzigingen van de begroting 1975 aan de raad voor te leggen. Uit een peiling is gebleken, dat de diepte van de handelshaven te Sint- Annaland te wensen overlaat. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om de handels- en jachthaven eind dit jaar, als alle boxen zouden zijn ontruimd, uit te baggeren. Met die gedachte werd echter gebroken toen uit contacten met een aannemer bleek, dat deze bereid was om de haven uit te baggeren tegen een prijs van 2 gulden per m3 in plaats van de gebruikelijke prijs van 5 gulden per m3. Het lijkt B. en W. gewenst dat van deze unieke mogelijkheid gebruik wordt gemaakt. De volgend haven gedeelten worden gebaggerd: vak a-havenmond tot 4.00 N.A.P. 4500 m3, vak b-gedeelte voor steiger tot 3.40 - N.A.P. 8000 m3 en vak c-voor jachthaven tot 3.40 - N.A.P. 6000 m3, totaal 18.500 m3. Deze baggerwerk- zaamheden vragen een totale investering van 45.000 gulden waarin de omzetbelasting mede is begrepen en voorts een stortrecht voor de vrijkomende specie of bagger. De aannemer heeft pas een nieuwe boot ontwikkeld die uitgebalanceerd en uitgetrimd moet worden. Vandaar dat hij een werk wilde hebben. De gemeente Tholen kan profiteren van de gereduceerde prijs. De boxen van de jachthaven worden nog niet uitgebaggerd, aangezien dat midden in het seizoen te lastig is in verband met de aanwezige jachten. Vermoedelijk worden de baggerwerkzaamheden in juli uitgevoerd. De Thoolse gemeenteraad behandelt maandagavond ook verschillende onderwijsvoorstellen. Zo gaat het o.a. om de voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleuter onderwijs over 1973. De uitgaven hebben de Rijksvergoeding ruimschoots overschreden: 1458,62 per lokaal (13 lokalen) en 8.08 per kleuter (274.1 kleuter). Bij de post onderhoud gebouwen is rekening gehouden met de kosten van de in eigen beheer uitgevoerde werkzaamheden. Datzelfde geldt voor het openbaar lager onderwijs over 1973. Met instandhoudingskosten is het beschikbaar gestelde bedrag voor 857 1/3 leerlingen in 1973 met 12.606,13 overschreden, zonder instandhoudingskosten met 10.856,50. De openbare M.A.V.O. gaf in 1973 43.814,19 uit terwijl het Rijk totaal 35.119,99 vergoedde. Over het vijfjaarlijkse tijdvak 1969 t/m 1973 is de Rijksvergoeding met 115,91 per leerling overschreden. Het gemiddelde aantal leerlingen in die periode was 132. De gemeenteraad gaat ook de exploitatiever vergoedingen 1975 voor de bijzondere kleuterscholen vaststellen. De Merel in Tholen (53 1/3) leerlingen heeft nog 296,67 tegoed, de Klimroos in Tholen (61 1/3) moet nog 228,33 terugbetalen. De alg. Chr. kleuterschool Oud-Vossemeer (47) heeft 320 gulden teveel voorschot gekregen over 1975. De Chr. kleuterschool Scherpenisse (42) heeft nog 1556,22 tegoed. De R.K. kleuterschool Oud- Vossemeer (23 1/3) moet 63,33 terug betalen, de Chr. kleuterschool Sint- Annaland 213,33 (100 1/3) en de v.d. Lek de Clercq kleuterschool Stavenisse 65 gulden (53), Benjamin Sint- Maartensdijk (40) 41,66 en Marijke Scherpenisse (26 2/3) 196,66. MODEBRILLEN „Imi- f—M advertentie IMj Een gezonde en dorstlessende zuiveldelicatesse Magere yoghurt met puur sinaasappelsap van-6Cf vooi 39 Menken Landbouw melk, lekkere melk. advertentie IM ,-r De Thoolse landelijke rijvereniging „De Eendraehtruiters", gevestigd te Oud- Vossemeer is toe aan haar zesde lustrum. Ter gelegenheid daarvan is er zaterdag 29 mei op het Pluimpotterrein te Scherpenisse een jubileum-concours- hippique met deelname van talrijke rijverenigingen aangesloten bij de gewestelijke bond Zeeland en vanuit het naburig West Brabant. Met een 120 paarden zal het weer eens en echt ruiterfestijn worden in De Pluimpot en daarbij als extra attentie het optreden van een voltige groep uit Haaren. Met al een uitvoerige historische her innering tijdens het zilveren jubileum van De Eendraehtruiters, dat destijds werd gevierd als een bij de Thoolse Dagen ingepast programma, laten we thans een diepgaande terugblik maar achterwege. Feit is wel, dat de Thoolse ruitervereniging werd gesticht in een periode, dat het paard van de akker verdween en daarmee een brok natuur uit het boerenleven. Het meer luxe paard werd de vervanger en op menige boerderij en later ook bij de andere burger bleef daardoor de plattelands image bestendigd. Nog weer later deed ook de pony haar entree en nu zijn er al heel wat jeugdruiters als een basis om ook de landelijke ruitersport te blijven bestendigen. De Eendraehtruiters heeft vooral in de beginperiode grote lauweren geoogst, maar ook in haar jongste lustrum zijn nog volop successen geboekt. Met een deelname van 120 paarden aan het groot concours in De Pluimpot moet op die zaterdag 29 mei al om 9 uur worden begonnen met de dressuurproeven. Daartoe zal dan in de morgenuren ook het terrein van Noom worden ingeschakeld. De dressuur- wedstrijden bestaan zowel in een optreden met 8 en 4 tallen als met individuele dressuur. Het middagprogramma zal echter de hoofdschotel voor de liefhebbers vormen. Dat speelt zich dan geheel af op het Pluimpotterrein waarbij om half twee de officiële opening zal worden verricht, waartoe burgemeester J.E. van Boeijen is uitgenodigd. Achtereenvolgens is er dan springen voor de L-groepen en de M-groepen. Als aantrekkelijk intermezzo daarna het optreden van de voltige groep uit Haaren, waarvan bijgaand plaatje al een indruk wil geven. Er wordt vervolgd met het Z springen, de grote parade, ook altijd een imposant onderdeel van een concours, waarbij alle deelnemende ruiters worden betrokken. Vervolgens is er een nummer ringsteken met de oud-leden van De Eendraehtruiters als deel nemers en dat op de koudbloedigen (van de stallen Brooijmans en anderen), zoals zich dat ook in Walcheren afspeelt. Het gaat in De Pluimpot echter meer om een demonstratie dan een wedstrijd op de seconde. Het concours wordt besloten met een jachtspringnummer. Het geheel dus een programma wat de liefhebbers de gehele middag zal boeien. Als voorproefje op haar 30-jarige jubileumviering hield de landelijke rij vereniging „De Eendraehtruiters" zaterdag al een streekconcours op De Pluimpot. Behalve de jubilerende ver eniging waren er ook ruiters van „Prinses Irene" uit Zevenbergen, „De Oranjeruiters" uit Willemstad en „De Niervaartruitertjes" uit Klundert. Een concours dus voor paarden en pony's. Onderstaande Eendraehtruiters vielen in de prijzen: BI en B2 dressuur paarden: 1. A. Rinses te Scherpenisse met Pasper. 2. R. Ravenstein uit Oud- Vossemeer met Liberty. 3. Kees van Dalen jr. uit Tholen met Rebel. Dressuur pony's klasse L2: 1ste prijs Hella Brooijmans te Oud-Vossemeer met Riëlle. Dressuur paarden kl BI en B2 een 1ste prijs voor Marja Brooijmans te Oud-ossemeer met Riëlle. Dressuur paarden kl BI en B2 een 1ste prijs voor Marja Brooijmans te Oud-Vossemeer met Doriam. B springen paarden een tweede prijs voor Marja Brooijmans met Doriam en bij B springen pony's een 1ste prijs voor Fily Brooijmans met Marjolein. Het Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland wordt uitgebreid met een schuurruimte van 10 x 6 m, voorzien van een vloer van klinker bestrating, terwijl over een lengte van ongeveer 3 1/2 m een betonzolder zal worden aangebracht. De aantrekkelijk heid van het Streekmuseum zal door deze expositieruimte voor grotere voor werpen worden verhoogd, schrijven b en w in hun voorstel aan de Thoolse gemeenteraad, die maandagavond om half een beslissing neemt. In de Gemeentebegroting 1975 en 1976 is reeds aandacht besteed aan de oooooooooosooaccoooooeooqi Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Alles van de Spijkerjurken beste merken Ruit-blouses Nappa jacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom QooooeoeosooQQoeooeoooedl IM grotere behoefte aan tentoonstellings ruimte van De Meestoof. De toegezegde plannen voor de bouw van een semi permanent gebouw achter het voormalige gemeentehuis zijn nu geheel gereed voor uitvoering. Het plan is tot stand gekomen in overeenstemming met het bestuur van het Streekmuseum, terwijl ook de raadscommissie Openbare Werken bij de voorbereiding betrokken is geweest. De tuinaanleg en de bestrating buiten het gebouw zullen in eigen beheer worden aangepast. B en W willen het werk onderhands aanbesteden aan de daarvoor in aanmerking komende aannemers in Sint-Annaland. Brandweeruniformen Een tweede aan de agenda toegevoerd punt voor de Thoolse raadsvergadering van maandagavond, betreft een voorstel tot aanschaf van brandweeruniformen. Het gaat om 22 uitgaansuniformen voor de brandweerkorpsen van Stavenisse en Sint-Annaland. De kosten bedragen zo'n 40.000 gulden, wat een jaarlijkse last is van 6000 gulden. De kosten bedragen zo'n 12.000 gulden, wat een jaarlijkse last betekent van 4400 gulden. En als-ie het nog maar kon., mijn mooiste rijpaard heeft hij stukgereden Gert presenteerde een sigaret en vuur en luisterde beleefd naar haar ontboezemingen en confidenties, die bij elkaar een klein half uurtje in beslag namen. Waarschijnlijk begreep de jonge vrouw ten slotte, dat een directeur van een Bouwonderneming meer te doen heeft dan te luisteren naar zijn ex-verloofde, zodat ze kwiek overeind kwam en verklaarde „nodig" weg te moeten. „Je begrijpt, Gert, nu ik terug ben, vraagt men mij weer voor allerlei taken. De vrouw van de burgemeester belde me vanmorgen, of ik zitting wilde nemen in het jubileumcomité, volgend jaar, ter gelegenheid van het vijf en twintigjarig regeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin. En ik kan zo moeilijk zoiets weigeren, dat is mijn zwakke punt, helaas. Bovendien is er tussen Sinterklaas en Kerstmis een bazaar ten bate van de bejaarden in onze gemeente en ik weet nu al, dat ze me voor een stand zullen vragen. Dat is zo... nu je directeur bent, reken ik op je bezoek, hoor? Daar kun je nu niet meer onderuit. Enne... als je eens zin hebt... Rozendaal is vrijwel naast de deur, nietwaar? Je bent bij mij altijd welkom. Het huis houd ik, vanzelfsprekend, dat was een geschenk van vader. Dat is trouwens al in orde gemaakt. Wat zou René ermee moeten, als hij toch naar het buitenland gaat, nietwaar? Je hoeft niet vooruit te bellen, hoor, je bent altijd welkom. So long!" Ze reikte hem haar hand, die hij drukte. „Knipogend constateerde ze ten slotte nog: „Dat kostuum staatje uitstekend, zeg. Ja, je had altijd een goede smaak, voor wat je kleding betreft... Tot ziens., en laat me niet te lang wachten..!" Een wolk van parfum achterlatend, verdween ze door de deuropening. De man achter het bureau slaakte een zucht van verlichting, een sigaret opstekend. Wel, wel, de lieve Lydia.... Heeft natuurlijk gehoord, dat directeur ben geworden en heeft zich gehaast haar opwachting bij me te maken. Waarschijnlijk is ze via haar geachte vader te weten gekomen, hoe hoog mijn salaris is geworden, dus ziet ze in mij opnieuw een geschikte huwelijkskandidaat. De ex-barones. Arme René. Hij zal wel genoeg van deze voortvarende vrouw gekregen hebben. Wie weet, welke drama's er gedurende hun huwelijksjaren zijn voorgevallen. Drie maanden naar de Costa Brava om haar overspannenheid kwijt te raken. Nee, Lydia, ditmaal heb je geen schijn van kans, de nieuwe directeur van Matsers Bouwbedrijf aan de haak te slaan. Hij zal daarom zo vrij zijn geen gebruik maken van je vriendelijke uitnodiging de in scheiding liggende barones met zijn opwachting te vereren. Werp je aas maar ergens anders uit. mevrouw want ik ben vast niet van plan er in te bijten. Die avond, tijdens de maaltijd thuis, vertelde hjj van het bezoek, dat hij die middag op zijn kantoor had gehad. „Wist u, dat Lydia gaat scheiden? Van die baron?" Treek knikte enkele malen. „Zo, dus het gaat toch door? Ik wist wel, dat ze al enige maanden uit elkaar zijn. Toevallig was ik een paar weken geleden in Rozendaal op het gemeentehuis. Er liepen al geruchten, dat het niet erg boterde tussen die twee. Wat kwam ze eindelijk doen? Die Lydia?" Gert begon te glimlachen. „Wat denkt u? Het antwoord op uw vraag lijkt me tamelijk logisch, vader." Moeder Treep lachte eveneens. „AllichL ze ziet in jou waarschijnlijk een goede partij: directeur Treep van Matsers Bouwbedrijf. Niet gek bekeken van haar. Je zoudt overigens best met haar voor de dag kunnen komen. Het zou in elk geval een society-huwelijk worden." Gert legde zijn mes en vork neer en keek zijn moeder verstoord aan. „Maar mam, weet je niks leukers te bedenken? Het spijt me, als ik u moet teleurstellen, maar ik heb niet de minste belangstelling voor Lydia." „Het was maar een grapje, Gert. Ze lijkt me dan ook beslist niet de geschikte vrouww voor jou." Hij keek zijn moeder nadenkend aan. „Zo? Welke eisen stelt u aan uw toekomstige schoondochter, mam?" De vrouw schudde haar hoofd. „Ik stel helemaal geen eisen, jongen, want mijn zoon kennende, ben ik ervan overtuigd, dat je thuiskomt met een geschikte vrouw: ontwikkeld, niet lelijk, behoorlijk figuur en van onbesproken gedrag." „Hetgeen in elk geval van Lydia Matsers niet meer gezegd kan worden, onverschillig bij wie de schuld ligt," meende Gert. „Op Rienle Is niets aan te merken, mam. Je zult vrijdagavond zelf wel zien, welk een schat ze is." „Zo te horen, heb je het al aardig te pakken, zoon," zei zijn vader lachend. „Mogelijk, maar ik blijf desondanks toch met beide benen stevig op de grond staan." „Hetgeen een hechte en verstandige basis is." Vrijdagsmorgens was Gert Treep al vrij vroeg in Leiden, deed daar zijn zaken af met Diephuis en zoon, nam op joviale wijze afscheid van de beide mannen en reed naar Brasemsveld, waar hij om tien uur arriveerde. Mevrouw Schollenberg had haar ochtendjas nog aan, toen ze de deur op een kier opende, maar toen ze zag, wie er voor stond, opende ze hem wijder. „Nee maarGert... Zo vroeg had ik je niet verwacht. Kom verder. En excuseer m'n toilet. Ik was een beetje lui, vanmorgen." Lachend trad hij binnen en drukte haarde hand. „Dan adviseer ik u, u spoedig aan te kleden, want elk ogenblik kan er een tweede man komen. En weet u, wat wij hier samen komen doen? We breken uw oude verwarmingsketel af en plaatsen een nieuwe." Ze bleef geschrokken in de hal staan. „Een nieuwe ketel... voor de verwarming? Maar hoe weet u, dat...." „Ik heb mijn ogen niet in de zak, mevrouw. Bovendien wist ik het al, dat uw ketel stuk was. Waarom hebt u anders die oliekachel in de salon staan? Hij wees door de deuropening naar het bewuste verwarmingstoestel. Dat valt dan mee, niet? Met een beetje geluk hebt u in de loop van deze dag uw centrale verwarming weer in orde." „Maar... ik heb helemaal geen ketel besteld, Gert. Dat moet een vergissing zijn!"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5