Plaatselijk nieuws POLLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK AUTO VERZEKERING EENDRACHTBODE Donderdag 29 april 1976 Gevonden en verloren NVV over verandering Programma Koninginnedag Koninklijke poppen-verzameling Berechting diefstal Peuterspeelzaal Autorit MAC "Tholen" Diefstal bromfietsen Orgelconcert Openbare verkoping WUtU DESSO TAPIJT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Inbraak Economische politierechter Zilveren PTT-er Bevelander Voorjaarsvergadering Plattelandsvrouwen Zaterdag officiële opening dorpshuis Biljarten Tafeltennis Succes schaakclub Geen stortplaats ROMMELMARKT op Koninginnedag vanaf 9.30 u. bij het Postkantoor met vele koopjes en diverse attracties als rad van avontuur, enz. Bij slecht weer in het koelhuis. Verkeersquiz Vogelvreugd vergaderde Bermbrand Subsidie voor sportveld Programma Koninginnedag Visser in nood Biljartcompetitie Matige Fancy Fair Geslaagd Middenstandsver. SMALSTAD' Oosterscheldevissers Vervolg op pag. 9 "tf"! H&É, ol SINT- IS P00R7VL/£r\tS^v<;\HA^H^ V^*V MAARTENSDIJK aan L.J. Rijnberg uit Sint-Annaland. Het huis met erf Ring 19 ging voor 52000 gulden naar W.J. van Houdt uit Scherpenisse. Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4, zijn inlichtingen te ver krijgen omtrent Gevonden een paar handschoenen en donkerrood trainingsjack, een zwart witte poes, een bril met goudachtig montuur, een huissleutel nr. 86, een paar wanten rood/wit, een plastiek tas, inh een lege portemonnee, een groen/rode portemonnee, inh 2,50, een bril in halsdoek, een shelter (hobbelpaard) een telescoophengel, 6- delig, een bankbiljet van 25,-, een rode paraplu, een biljet van 5, een herenhorloge met zilveren schakel armband, een sleutelbos met plaatje Montana-bar Bergen op Zoom. Verloren een goudkleurig kettinkje met groen hartje, een groene schooltas (pukkel), een bruine portemonnee, inh 25,- en verzekeringspapieren eigenaar, een groene dames portemonnee, inh 140,- en betaalpas op naam van Weert-Brakel, een bos sleutels (3 stuks) in bruin etui, een bruine aktetas, een oorbelletje (Zeeuws knopje) een ring met vijf sleutels, een oranje kinderfiets, een rood/zwarte portemonnee, inh 5,-, een gouden armband, lange smalle schakels, een sleutelbos met 5 sleutels, een biljet van 5,-, een bruine portemonnee, inh 65, een contactsleutel van Fiat, een trainingsjas, een blauwe regenjas, een paar sportschJoenen, wit/groen, een ribfluwelen knipportemonnee, inh 60,- en 2 pasfoto's, een donkergroene Gazellefiets, een gele bromfietshelm, een leesbril met bruin montuur. Vrijdagavond werd in hotel Zeeland de tweede discussieavond gehouden door de N.V.V.-afdelingen Tholen over de maatschappelijke orde en de rol van de vakbeweging o.l.v. voorzitter A. de Haan. Als eerste werd het stelsel van de partikuliere ondernemingsgewijze produktie behandeld. Men was van mening dat hierin nog heel veel kan veranderen. Vooral de kapitaalver schaffer heeft hier meestal de grootste inspraakrwat als een groot nadeel werd gezien. Een drastische verandering in het bank-en verzekeringswezen zou een positieve inbreng kunnen leveren in deze materie. Ook een rechttrekking van de verhoudieingen kapitaal, arbd en organisatie wat onbetwist de zuilen moeten zijn voor een gezonde bedrijfsvorming, zeker wanneer men het punt verhoudingen onderstreept, zou kunnen leiden tot een betere en prettiger werksituatie. Men dacht hier met name a+ ondernemingen die zelfbesturend zijn, hoewel de margé van deze ondernemingen wat betreft beleid in deze maatschappij ook maar gering bleken. Doch de werksituatie zou hierin wel een verandering kunnen ondergaan. Ook de staatsbedrijven, zo is in het verleden gebleken zijn als een zelfbesturend oorgaan niet altijd ideaal. Ook tegenover een zelfbesturende onderneming zou de vakbeweging zich op dezelfde wijze moeten opstellen als tegenover andere bedrijven. Demedezeggensch apen verantwoordelijkheid in een zelfbesturende onderneming zou zeker voor het economische vlak duidelijke voordelen scheppen, ook voor de werknemers zelf, doordat men dan ook meer en juister bij de situatie is betrokken. Overheid e;: bedrijfsleven vormde eveneens een bebelangrijk punt van de avond. Men was van mening dat economische beslissingen in het bedrijf dienen te worden genomen in het belang van de gemeenschap. Een planningskader zou de sociaal- economische doelstellingen moeten vastleggen en toezien op de juiste uitvoering hiervan. Indien nodig moet door de overheid worden ingegrepen als zou blijken dat men buiten de voorvoorschriften gaat. Bovendien zou de overheid dergelijke bedrijven kunnen overnemen die zich niet houden aan het raamwerk van de economische regels, zeker als die overheid voldoende inspraak zou hebben in het bedrijf, ook financieel. Als werknemers en producerenden voor de gemeenschap zal men altijd uit hoofde van het staatsburgerschap het overheidsbeleid moeten blijven beïnvloeden, en als grote organisatie ook op nationaal niveau. Na een woord van dank voor de positieve inbreng op de vrij ingewikkelde en uitvoerige discussieavond werd deze tweede ronde met de wens op een weer zien op 7 mei a.s. door voorzitter A. de Haan gesloten. Het programma op Koninginnedag start zoals gewoonlijk met de 16e Koninginnetocht van de Thoolse Wandel Unie. Vanaf 9 uur tot half elf kan men op de Markt beginnen aan een wandeltocht van 5, 10 of 15 km. Om tien uur start op de Markt de rommelmarkt, die z'n eerste lustrum viert. Er zullen weer grote hoeveelheden boeken, bedden, meubels, schilderijen, elektrische apparatuur, keukengerei, glaswerk, aardewerk, enz. voor een rommelmarktprijsje van de hand gaan. Voor het eerst zal dit jaar ook een grammofoonplatenstand worden ingericht. Voor jong en oud is er ook ballenIgooien, grabbelton, spijkerbalk en een schiettent met windbuksen. 4 ANNA JAC0BAP0 am Diverse extra waardevolle artikelen zullen aan de hoogst biedende verkocht worden. Ook de koffiestand voor de warme en koude dronk is paraat. De opbrengst van deze door de Hervormde en Gereformeerdejeugd georganiseerde rommelmarkt wordt besteed aan het jeugdwerk in Tholen, enkele zendingsprojecten en bijbelverspreiding. De jaarlijkse rommelmarkt op Koninginnedag heeft door de jaren heen al flinke bekendheid gekregen, niet in het minst om de gezellige sfeer, die rond deze feestelijke uitverkoop hangt. Om elf uur is er voor het stadhuis een aubade met Concordia en het Chr. Gemengd Koor. Om twee uur zijn er kinderspelen voor de leerlingen van de lagere scholen op het sportveld, voorafgegaan door het oplaten van duiven. Eveneens om twee uur in de Spetter een waterpolowed- strijd tussen Z.P.C. de Eendracht en Oud Gastel. Om half vier brengt Concordia de kinderen vanaf het sportveld naar de scholen voor een tractatie, die om vier uur begint. De finale is het kampvuur bij de brug om half negen. Op Koninginnedag wordt in het gebouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Oudelandsestraat 11 tussen half tien en vijf uur een bazar gehouden met als bijzondere attraktie een tentoonstelling van een gedeelte uit de poppenverzameling van H.M. Koningin Juliana. Er is voorts een verkoping van dameskleding uit India en Pakistan. De opbrengst wordt bestemd voor leniZging van de nood in de derde wereld. A. v.d. W. (33) uit Eindhoven is door de rechtbank in Den Bosch tot 3 1/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het plegen van een groot aantal diefstallen. Daarbij was ook de inbraak bij juwelier Bogert in de Dalemsestraat. De officier van justitie had 4 1/2 jaar geëist. Op 21 mei wordt in' De Fabeltuin' een verkoping gehouden, waarom het bestuur zich thans richt tot alle ouders, ook zij die geen kinderen op de peuter speelplaats hebben, om baby- en kleuterkleertjes te verzamelen. Ook tweede hands speelgoed is welkom. Men kan het allemaal inleveren bij de peuterspeelplaats elke ochtend tussen 9 en 12 uur, behalve woensdags. Op 24 april organiseerde M.A.C. Tholen weer een oriëntatierit, waaraan door 38 equipes werd deelgenomen. Met een start op het Spuidamplein te Scherpenisse ging het via Sint- Maartensdijk de Scherpenisse polder in en zo weer naar Tholen. De uitslag was: 1. J. van Weele, Tholen 67 strafpunten. 2. A. M. van Dijke, Vlissingen 76. 3. C. Bouvee - Halsteren 134. 4. L. F. Kousemaker, Tholen 140. 5. J. Hage, Stavenisse 144. 6. Mevr. Jansen- Moeliker, Tholen 186. 7. A. J. Hage, Tholen 188. 7. Mej. C. Moeliker, Tholen 188. 9. M. P. Tazelaar, Tholen 194. 10. O. Huiskamp 198. 11. A. Mennes, Halsteren 201. 12., M. J. v.d. Berg, Steenbergen 215. 13. J. Hengstmengel, Sint-Maartensdijk 241. De door bakkerij' De Toekomst' geschonken poedelprijs ging naar J. Breeker te Tholen met 967 strafpunten. Het bestuur van de M.A.C. verzoekt de jeugd en ander4 de borden met oranjevlagen die bij een oriëntatierit worden geplaatst niet te vernielen of mee te nemen. Niemand heeft er wat aan en M.A.C. Tholen is er door gedupeerd. Voor ieders medewerking vriendelijk dank. Van de Thoolse markt zijn zaterdag bij bar' Het Anker' twee bromfietsen meegenomen. Een daarvan werd later bij de Hervormde kerk aangetroffen. Van de andere, een Kreidler Florett van S.W.Q. uit Sint-Maartensdijk, ontbreekt nog elk spoor. De politie kreeg aangZifte van deze diefstal. In de N.H. kerk geeft Frans van Tilburg zaterdagavond 8 mei om acht uur een orgelconcert. Medewerking verleent de sopraan Diny Knetsch uit Katwijk. Het programma vermeldt composities van Bach, Mendelssohn, Cor Kee Jan Zwart Notaris Mr. W. Loof uit Tholen heeft dinsdagmiddag in café Saparow onder grote belangstelling een openbare verkoping gehouden in opdracht van de Bondsspaarbank krachtens artikel 1223 van het Burgerlijk Wet' boek. Bode Niemantsverdriet probeerde de kopers enthousiast te maken voor de vier panden, maar dat lukte maar gedeeltelijk. Het huis met hotel' Hof van Holland', schuur, bergplaats en erf aan de ring waar dhr. P.W.A. Mees gewocnd heeft, werd niet gegund. Hoogste bieders waren de gebr. Sturris uit Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland met 58.000 gulden. Zij hadden met 16.000 gulden ook het hoogste bod gedaan op het huis met schuurtje, erf en tuin Kalisbuurt 28, maar ook dat werd niet gegund. Het huis met tuin Ring 11 werd voor 13.000 gulden wel verkocht Oud Vossemeer Tel01667 - 365 adv. IM Maandag werd een inbraak gepleegd in het perceel van wielrenner Thijs Fase aan de Prins Mauritsstraat. Er werd wat geld en enkele sieraden meegenomen. Men had kans gezien via de achterkant de woning in te komen waarna heel wat overhoop werd gehaald. De Thoolse Rijkspolitie stelde in samenwerking met de technische recherche uit Middelburg een onderzoek in. P. de W. is door de economische politierechter tot drie boetes van elk 150 gulden veroordeeld omdat hij zonder de vereiste papieren het loodgieters-, gasfitter sen electrotechnisch installateursbedrijf uitoefent. De officier van Justitie had drie keer 350 gulden geëist. De W. was er via examens nog niet in geslaagd de nodige diploma's te halen. D.P. kreeg een boete van 200 gulden waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar omdat hij het besluit bestrijding aardappelmoeheid had overtreden. Hij had vorig jaar 20 are aardappelen verbouwd op een perceel waar in 1972 ook al piepers hadden gestaan. Men mag echter maar een keer in de vier jaar aardappelen op hetzelfde stuk land verbouwen in verband met het In het Oud-Vossemeerse Dorpshuis vierde de heer J.J. Bevelander vorige week woensdag met familie, vrienden en vele collega's het zilveren ambts jubileum. Er hoeft nauwelijks aan te worden toegevoegd dat het een P.T.T.- jubilaris waë. Vrijwel iedereen op Tholen kent immers de heer Bevelander als een al vele jaren bij de PTT betrokkene. Daarnaast kreeg hij ook nog bekendheid in de streek door zijn historische artikelen over de posterijen in oude tijden en met zijn serie over de Oud-Vossemeerse Rooms Katholieke Kerk. Een man die bovendien bereid is op andere vrije-tijds-wijze streek en woonplaats te dienen. Bestuurder van het streekmuseum, van het welzijns orgaan, in niet geringe mate ook betrokken bij het plaatselijk Hervormd kerkwerk. Hoe bescheiden men dan ook zo'n jubileumviering wil opzetten, logisch dat het verder wordt verbreid en men tenslotte ook nog in de krant komt. De directeur van het P.T.T.-rayon Bergen op Zoom, de heer J. Haverhoek kwam als eerste aan bod met een mondelinge felicitatie tijdens de receptie. De reikwijdte van zijn werk als plaatsvervangend kantoorhouder beperkt zich niet tot eigen streek, zo bleek uit de woorden van de P.T.T.- directeur, maar gaat tot bijna alle plaatsen in de Brabantse westhoek en oostelijk Zeeland. Niet alleen bekend bij de directie als een vakbekwaam, hulp- vaardibg en prettige collega, maar als zodanig ook bij het publiek. De PTT directie schoot in de roos door bij de felicitatie aan de jubilaris het Zeeuws Woordenboek te overhandigen. Namens de collega's uit de streek werd het woord gevoerd door de Sint Annalandse kantoorhouder A.J.l Scherpenisse. Die wees er op dat er al was gefeliciteerd namens de personeels vereniging in dit ressort, maar als collega's van het eiland wilde men toch nog wel een afzonderlijk woord tot de jubilaris richten. Ieder weet immers dat de heer Bevelander op alle kantoren in dit gebied aan vervanging heeft gedaan en dat op een wijze die grote erkentelijkheid verdient- U kent kantoren en personeel van haver tot gort, meende de heer Scherpenisse en de verstandhouding is uitstekend. In het kantoor te Oud-Vossemeer werden de eerste P.T.T.-schreden door dhr. Bevelander gezet, zo herinnerde de heer Scherpenisse vervolgens, die namens de collega's een bloemstuk overhandigde voor mevrouw Bevelander en een boekenbon voor haar ma&! De cadeau tafel werd die avond nog rijkelijk aan gevuld. In zijn dankwoord zei de heer Bevelander bijzonder aangenaam verrast te zijn door dit grote huldebetoon. Hij dankte ieder voor de woorden, bloemen en andere cadeaus. Het werd daarna nog een gezellig uurtje. De heer Bevelander kwam op 21-jarige leeftijd bij de PTT in Oud-Vossemeer als postbesteller. Tevoren werkte hij bij zijn vader in de landbouw en melk- slijterij. In PTT-dienst begon hij onder de toenmalige postmeester Dubois, om zich via verschillende cursussen tot plv. kantoorhouder op te werken en als zodanig ook reeds snel in functie te komen. Na het pensioen van de heer Dubois werkte hij bij de heer A. van der Zande om in 1966 Bergen op Zoom als PTT standplaats te krijgen en van daaruit overal in West Brabant en Zeeland te worden ingezet als vervanger op kantoren, waar door ziekte of vakantie absentie ontstond. Dat leverde nogal wat variatie op en zo waren er ook tijdens de receptie collega's van heinde en ver naar het Oud- -Vossemeerse dorpshuis gekomen. Nog steeds is de heer Bevelander aan zijn beroep gehecht en hoopt daarmee tot aan zijn pensionering te kpnnen doorgaan. Dat betekent nog een achttiental jaren voor de boeg te hebben. Namens velen in de streek ook langs deze weg felicitaties voor deze zilveren PTT-functionaris. In het Dorpshuis was goede opkomst van de leden voor de voorjaars vergadering van de afdeling Oud- Vossemeer van de Bond van Plattelandsvrouwen. Welkom was er van de presidente mevr. T. van Tilbeurgh-Gunst en na verslag van sécretaresse mevr. Van Gorsel-den Ouden kon penningmeesteresse mevr. De Winter -Goense ook in financieel opzicht een goed geluid laten horen. Er was een terugblikje op het voorbije winterseizoen met verschillende aktivi- teiten. In het bestuur werd mevr. Kosten-Mol herkozen en in de ontstane vakature mevr. Van Gorsel-den Ouden werd mevr. Boot-Holleman benoemd. Mevr. Van Gorsel kreeg een bedankje in dichtvorm voor haar werk als secre taresse, terwijl de presidente haar een afscheidscadeau overhandigde. Na de pauze sprak mevr. Kup-Bos uit Burgh- Haamstede over verschillende aktuele zaken, waarop nog uitgebreide discussie volgde. Zij kreeg een bloemetje voor haar bijdrage aan het programma van deze avond. 1 mei wordt het begin van dit jaar al in gebruik genomen dorpshuis officieel geopend. Dat gaat rond half drie gebeuren door burgemeester J.E. van Boeijen. Om twee uur worden de genodigden ontvangen en inmiddels gaat ook de Oud-Vossemeerse muziek vereniging van start voor een muzikale rondgang. Na de officiële opening is er een receptie en bezichtiging van het tot fraai dorpshuis verbouwde voormalig gemeentehuis. Verder is er die avond om half zeven een jeugdprogramma, om 8 uur het optreden van de Rederijkerskamer' Eendracht' met een een-akter van Jan Blaaser en om 9 uur een concert van de Oud-Vossemeerse muziekvereniging. Tenslotte tot kwart voor twaalf bal met het orkest van' Dora en The Hearth's'. De Poedelaars hebben de beste papieren in de strijd om het club kampioenschap biljarten. Ze wonnen met 10-0 van de Treffers. A. Heijboer had de hoogste serie met 20 caramboles en het beste gemiddelde met 3.58. Het teamgemiddelde van de Poedelaars was 2.62, van de Treffers 1.74. Krijt op Tijd verloor met 1-9 van Nooit Gedacht. J. van Daalen maakte de hoogste serie met 16 car., W. Heijboer het beste gemiddelde met 3.39. Teamgemiddelde K.O.T. 1.86, Nooit Gedacht 2.17. De Poedelaars leiden met 4 punten, Nooit Gedacht en De Treffers hebben er 2 en K.O.T. 0 punten. Programma: De Poedelaars - K.O.T. en Nooit Gedacht - De Treffers. Gerrit en Ad van Velocitas hebben meegedaan aan de open West- Brabantse kampioenschappen tafel tennis. In het enkelspel werden ze beiden in hun poule uitgeschakeld, maar in het dubbelspel drongen ze door tot de kwartfinales. Ze werden hierin op 't nippertje verslagen. Het jeugdteam onder de 13 jaar van de schaakvereniging heeft zaterdag in Zevenbergen het districtskampioen schap veroverd. Jacky Vaders, Steven de Looze, Meriam Polderman, Wim Douw en Ad -Aarnoudse vertegen woordigden het district Roosendaal en haalden 14 punten uit 15 wedstrijden. Men plaatste zich daarmee voor de volgende ronde op 8 mei in Veghel. Het tweede team deed mee om ervaring op te doen en eindigde als laatste. Vrijdag doen er in Bergen op Zoom 19 senioren en junioren mee aan de kampioen schappen. Gezien de goede resultaten in voorgaande jaren worden deze hoopvol tegemoet gezien. Wegens een bruiloft gaat de wekelijkse schaakavond in het Dorpshuis niet door. Competitie senioren: A. Goosen - J.W. Slager 0-1, J. Mosch - T. van Maanen 1-0, J. Smits - ds. G.J. Voortman 1-0, J. Vaders - R. v.d. Jagt 0-1, A. Goosen - ds. G.J. Voortman 1-0, A. Hommel - T. van Maanen 1-0, J. Vaders - J. Mosch 1-0. Junioren: A. de Koning - M. Polderman 1-0, J. Vaders - A. Aarnoudse 1-0, M. Polderman - J. Vaders 1/2-1/2, A. de Koning - F. van Treijen 1-0, P. Bevelander - J. v.d. Leur 1-0, J. Vaders - R. v.d. Jagt 1/2. M. de 1/2-1/2, Looze - M. Polderman 1/2-1/2, A. de Koning - H. Heijboer 1-0, P. Bevelander - A. de Koning 0-1. Stand: 1. M. Bril 23 p. 2. J. Vaders 20 p. 3. S. de Looze 19 p. 4. M. Polderman 17 p. 5. P. Bevelander 16 p. 6. W. Douw 15 p. 7. A. Aarboudse 12 1/2 p. 8. B.A. Vroege 10 1/2 p. 9. A. de Koning 7 p. 10. R. Heijboer 6 1/2 p. 11. J. v.d. Leur 4 p. 12. K. Heijboer 3 1/2 p. In simultaanwedstrijden tegen club- genootjes won M. de Looze 3 partijen en behaalde 1 gelijkspel en 1 nederlaag. S. de Looze en M. Bril wonnen elk 5 partijen. Jacky Vaders won en verloor 2 partijen. W. Douw won er 3 en P. Bevelander 4. Geconstateerd wordt dat men de laatste tijd de aan de Bosweg overigens al lang gesloten'oude vuilnisstortplaats weer in gebruik schijnt te nemen. Er wordt de laatste tijd althans weer heel wat afval gedeponeerd. De politie maakte reeds proces-verbaal op en zal dat ook in de toekomst bij constatering cnherroepelijk doen. Het verbod staat goed aangegeven, terwijl er ook een afrastering is met prikkeldraad. Voor iedereen is het volop duidelijk dat daar geen vuil gestort mag worden. De gemeentelijke vuilnisstortplaats is op het tuttelhoekje bij Scherpenisse. ^3vèrtënti^N4 Transportbedrijf J. van 't Hof is vrijdagavond in het Dorpshuis definitief in het bezit gekomen van de wisselbeker door voor de derde keer de verkeersquiz te winnen. Dat gebeurde in 1972 en 1974 en nu met 65 punten. Tweede werd aannemersbedrijf gebr. J. en M. Moerland Zn B.V. met 59 p, derde aannemersbedrijf Joh. van Vossen Zn met 49 p en vierde transportbedrijf W.J. Heijboer B.V. met 47 p., die vorig jaar de beker won. Een van de deelnemers der bedrijven had slechts drie van de twintig vragen fout. Van de individuele deelnemers waren er vijf met zes fouten en na loting werd mevr. Guiljam-Dijke een pechlamp rijker. Tijdens deze door zestig belangstellenden bijgewoonde bijeenkomst van Veilig Verkeer reikte voorzitter J.W. van Popering de diploma's uit aan de geslaagden van de verkeerscodecursus. Een genummerd certificaat met speldje kregen mevr. Guiljam-Dijke, J.M. Gulljam, mevr. Boot-Overbeeke, P. Gulljam, mej. H.F. Theunisse, mej. J.W. Theunisse, mevr. van Drlel-Dormaar (allen met lof), mevr. He(jboer-Overbeeke, D. Bruijnzeel, C. den Braber, K. van Dijke, HJ. Meloen, A. de Boer, W. Dake, J. Moerland en mevr. Keur-de Haan. Secretaris G. Hage richtte een dankwoord tot voorzitter Van Popering voor de gewaarde lessen en bood hem namens de cursisten een envelop met inhoud aan. Dhr. Harmsen van Vliet van Veilig Verkeer Nederland vertoonde een film over de opmars van de auto en de daaruit voortvloeiende verkeerschaos, met name in de steden, en een over de bromfiets. Bovendien werd de film vertoond v.d. dhr. van Popering over 500 jaar Sint- Annaland, waardoor weer her inneringen werden opgehaald aan de herdenkingsweek juni vorig jaar. De voorzitter wees er tenslotte op, dat iedereen nog meer kan doen aan de verkeersveiligheid door een goede zelf kennis, bewust autogebruik en ver andering van de mentaliteit. In het zeer intense verkeer van vandaag moeten we daar met z'n allen onze schouders onder zetten, aldus voorzitter van Popering. In hotel de Gouden Leeuw vergaderde donderdagavond 15 april de vogelver eniging Vogelvreugd. Het was de laatste bijeenkomst voor de zomervakantie. Voorzitter J. den Engelsman stelde het op de vorige vergadering gekozen bestuur aan de leden voor: secretaris M. Quist, penningmeester M. Jansen, 2e penningmeester J. de Koeijer, 2e secretaris L. Ponse, vice-voorzitter en bestuurslid voor de propaganda C. de Jonge, ringcommissaris P. Pipping. Na lezing van de notulen en behandeling van de voorlopige begroting werd gepauzeerd. Daarna "volgde een geanimeerde bespreking van het wel en wee van het kweekseizoen. Na de rondvraag wenste de voorzitter iedereen een goed seizoen, een prettige vakantie en een weerziens tot september. Vrijdagavond tien over zes rukte de vrijwillige brandweer na alarm via de sirene uit voor een bermbrand aan de Havendijk. Er was een grote rookont wikkeling, terwijl de krachtige wind richting dorp ging zodat het verkeer ep de bewoners van de Tienhoven overlast ondervonden. Commandant W. J. van Popering liet via zijn portofoon de sirene in werking stellen vanuit de brandweerkzerne in Bergen op Zoom. Binnen drie minuten was het dertien man sterke korps paraat. Het bluswater werd via een brandkraan betrokken. Maandag kwam voor de voetbalvereniging W.H.S. de verheugende telefonische mededeling bij het gemeentebestuur binnen, dat het Rijk subsidie beschikbaar stelt voor de aanleg van het tweede hoofdveld. Deze Rijksbijdrage van de dienst aanvullende civieltechnische werken (D.A.C.W.) wordt gegeven in het kader van de bestrijding van de werkeloosheid. De bedoeling is dat de ploeg die momenteel de laatste hand legt aan het sportveld in Poortvliet (waarvoor eerder ook D.A.C.W. subsidie werd gegeven) spoedig in Sint-Annaland begint. Wethouder van Sportzaken C. J. Moerland deelde ons mee, dat de grond naast dit tweede hoofdveld ook gelijk ingezaaid wordt met sterk gras zodat W.H.S. dat voor de training kan gebruiken. Wanneer binnenkort de eerste spa voor dit werk in de grond gaat, wordt gezet, gaat er voor W.H.S. een ang ve wachte wens in vervulling. Met zo van deze en gene een inbreng is er vrijdag in deze woonkern de gehele dag wel iets te doen. De Kon. Fanfare' Accelerando' houdt die dag een rommelmarkt, die om 10 uur begint op het parkeerterrein bij het post- kantoor/bib51iotheek. De jeugd zal aan zijn trekken komen vla wedstrijden, die worden georganiseerd door het personeel van kleuter - en beide lagere scholen gezamenlijk. De leerlingen van de kleuterschool worden om 9 u. op school verwacht. Er is een traktatie en de leidsters organiseren spelletjes. Men laat het wat van de weersomstandigheden afhangen of men dat in of bij school doet of misschien ook wel op de Ring. Op de Ring zullen vanaf 9.00 uur wedstrijden worden gehouden voor de lagere schooljeugd. De klassen 1 en 2 vormen een afzonder lijke groep voor de spelletjes. De klassen 3 en 4 verwerken een wieler ronde met hindernissen en voor 5 en 6 is er ringsteken. Daarbij zullen prijsjes beschikbaar zijn vanwege de oranje bijdrage van het gemeentebestuur (bedrag per leerling voor festiviteiten). Voor alle kinderen is er verder een wedstrijd in versierde fietsen. Om 14.30 uur n.m. is er op het sportterrein een voetbalwedstrijd tussen WHS 1 en Zwaluwse Boys 1 uit Lage Zwaluwe. Om half vier in het dorpshuis films 500 jaar Sint Annaland tegen kleine entree. Omstreeks 7.00 uur 's avonds maakt' Accelerando' een muzikale rondgang en om half negen worden in het dorpshuis voor de tweede maal die dag de films 500 jaar Sint Annaland gedraaid. Het dorpshuis is voorts vanaf 9.30uur voor iedereen gratis toegankelijk (dus ook tijdens de rommelmarkt) voor bezichtiging van de foto-tentoonstelling 500 jaar Sint Annaland. Een volle dag dus met variatie voor jong en oud. Zaterdag kreeg tijdens de viswedstrijd aan de zeedijk de politie melding van een in nood verkerende sportvisser, die met zijn bootje omstreeks 300 meter uit de kust in de omgeving van dijkpaal 16 geen kans meer zag met de sterke wind aan wal te komen. De politie kon vanaf de kant zien, hoe de man nu en dan als noodsein de peddel naar boven stak om vervolgens weer ijlings water te lozen. De Thoolse rijkspolitie alarmeerde de RP 18, die vanuit Wemeldinge startte en de visser in Stavenisse aan wal bracht. Het bleek de uit Wilrijk (België) afkomstige H.C.J.S. te zijn, die danig uitgeput door opperwachtmeester Walhout naar dokter Noteboom in Sint- Annaland werd vervoerd. In het rubberbootje van S. was de hulpmotor vastgelopen, terwijl de sterke wind hem belette peddelend de kust te bereiken. Zo werd het voor de Belgische visser een uitputtingsslag om zijn waterscheppend vaartuigje drijvend te houden. De redding kwam op tijd, ook al was er geen directe uitkomst vanuit Stavenisse zelf mogelijk. R. Priem - R. v. Oeveren 2-0, P. v.d. Jagt -Co Smits 2-0, N. Nooy - B. Mol 2-0, Ph. de. Rijke - A. Moerland 0-2, P. Potappel - C. Smits 2-0, J. v. Beveren - C. v.d. Hoek 0-2. Damsimultaan. De damclub heeft woensdagavond weer een dam- simultaanwedstrijd gespeeld. Dhr. J. v. Houdt uit Scherpenisse was helaas ver hinderd, doch in zijn plaats was dhr. P. Maas uit Roosendaal aanwezig om als lid van de K.N.D.B. de strijd tegen de twaalf aanwezige dammers aan te binden. Slechts dhr. A. Slager slaagde er in zijn partij van dhr. Maas te winnen en dhr. A. Stoutjesdijk haalde remise uit de strijd. De overige tien dammers moesten hun partij voor dhr. Maas gewonnen geven. De damclub heeft echter weer een zeer leerzame avond gehad. Voor een goede verzekering tegen een lage premie kunt u terecht bij de Rabobank! Vraag vrijblijvend een premie folder of bel even voor een af spraak. Onze assurantieadviseur zal u graag thuis bezoeken. Zijn telefoonnummer is: 01666- 2979. advertentie IM De voetbalvereniging Smerdiek heeft slechts een klein batig saldo over gehouden aan de bazar die vrijdag avond en zaterdag in Haestinge is gehouden. Ondanks de goede opzet van deze jaarlijkse Fancy Fair met fantastische prijzen, was de belang stelling matigvoor de diverse attracties als rad van avontuur, enveloppe trekken, schiettent, balschieten, grabbelton, enz. De le prijs bij het enveloppe trekken, een draagbare t.v., was voor Jac. van Zetten. Dhr. M. van Damme jr. slaagde dezer dagen in Goes voor het examen accordeonist. Een prachtig resultaat na een opleiding van drie jaar. Ingevolge de landelijke regeling zijn de winkels donderdagavond 29 april lot 9 uur geopend en vrijdagmid dag 30 april om 1 uur gesloten. Adv. I.M. Zaterdag 17 april visten de Oosterscheldevissers hun vierde club wedstrijd. De 116 deelnemers vingen goed vis met goed weer. Uitslag heren: 1. Jac. Knuist 106 p 2. J. voor zondag 2 mei THOLEN: NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. C.W. v.d. Loo, Sliedrecht CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst; 6.30 u. ds. A. v.d. Weert, Zeist GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. G. Mouw; 2.30 u. leesdieênst NED. PROT. BOND 10.45 u. drs. M. Roos, Woubrugge N.H. B.W.I.W. 10 u. ds. Baks, Rotterdam-Pernis R.K. KERK za. 1 mei 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. ds. G.J. Voortman; 6.30 u. kand. W. de Graaff, Utrecht GEREF. KERK 10 en 6.30 u. kand. A.J. Fragé, Goes CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. A. v.d. Weert, Zeist; 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 1 mei 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. R. de Bruin, Veenendaal GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst di. 4 mei 7.30 u. ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. kand. H.W. Riphage, Reeuwijk; 6 u. ds. G.J. Voortman, Oud-Vossemeer OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom wo. 5 mei Schriftoverdenking in St. Maartenshof OUD GEREF. GEMEENTE do. 29 apr. 7 u. ds. J. v. Prooijen, Stavenisse 9.30, 2 en 6 u. leesdienst wo. 5 mei 19 u. ds. C. Smits, Giessendam GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. C.J. Amesz; 7 u. ds. J. Veldkamp R.K. KERK za. 1 mei 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. C. Vroegindeweij, Middelharnis GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. v.d. Heuvel, Waddinxveen GEREF. KERK 10 en 2.30 u. ds. Hekstra* Nieuwdorp GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst wo. 5 mei 7.30 u. ds. J. Meynders, Ridderkerk SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. A. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667400 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. P. van der Eist, Stavenisse, tel. 01663400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS: Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse: Zr. Kuzee, Sint Annaland, tel. 01665- 2756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-2596 Spr.uur: vr. 18.30-19 u. zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 2467 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST: 0160440888 KAMER VAN KOOPHANDEL Midden en Nrd. Zeeland Zitdagen: elke 2e en 4e maandag v.d. maand van 9-12 uur gemeentehuis te Sint Maartensdijk STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers PZEM Buiten kantooruren: 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 1 t/m 7 mei zaterdag 1 5.02-17.22 zondag 2 6.35-17.52 maandag 3 6.04-18.25 dinsdag 4 6.39-18.59 woensdag 5 7.16-19.36 donderdag 6 6.00-20.21 vrijdag 7 8.52-21.16 vrijdag 7 mei eerste kwartier de Graaf 107 p 3. G. Morelli 103. 4. C. Hartog 102, 5. G. Voshol 99 p, 6. R. Vermaas 100 p, 7. W. Smelt 97 p, 8. G. van Ham 96 p 9. M. Moerland 94 p 10. P. Moerland 92 p. Uitslag dames: 1. Mej. Roelands91 p, 2. Mevr. Jansen 90 p 3. Mevr. Knuist 91 p J'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2