Garagegrond in Oud-Vossemeer meer dan de helft duurder als in Poortvliet r Nieuwe brandweerwagen voor korps Smerdiek Meisje (3) door auto geschept\ DEZE WEEK BESMET Kanaalschap De Eendracht over jachthaven Flipland Tandarts van Tuyn Tuttelhoekje brandde 2 dagen Donderdag 29 april 1976 32e jaargang no. 23 Kritische begeleiding Thoolse raad van verkoop gemeentewoningen Verkoop gemeentewoningen Niet in belang onderwijs Ongelijkheid Beter Wonen Aanhoudende zorg Maar 1 ambtswoning Schilderwerk Ongeregelde troep Schakelbungalows St.-Annaland Vervolg op pagina 5 VS Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Phlllpsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus S - Sint Annaland Telefoon 01665-375 en 752. Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dnsdag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 lnci. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofckedacteur - uitgever G. Heijboer. Journalistiek is vaak vertaalwerk. De eis van de gemeenschap op verstaanbare wijze te worden voorgelicht omtrent plannen van de overheid is niet altijd eenvoudig te verwezenlijken. Dat realiseerden we ons maandagmiddag weer eens bij de discussie van het Thools B. en W. voorstel over een opbouwwerk- experiment. Behalve ambtelijk gestelde voorstellen is er een niet zelden verward, niet zelden ook onduidelijk debat. Dat is er dan vooral omdat men zich lang niet altijd houdt aan het onderwerp zelf, maar hetzij politiek bedrijvend, hetzij persoonlijke grieven uitvechtend, er bijkomstigheden aan toevoegt, die het voor de buitenstaander zo ingewikkeld maakt, dat de zaak waar het dan toch in feite om gaat, in de mist raakt. De verslaggeving eist namelijk ook een waarheidsgetrouwe weergave van het geheel. Wat een' zoetekoek' is voor de insider, daarvan heeft de buitenstaander nooit gegeten. Dat maakt de keuze voor verslaggeving, de keuze tussen juiste weergave en een duidelijke overdracht, niet eenvoudig. Wat echter bij die onduidelijkheid in de verslaggeving over de raadsdiscussie van maandagmiddag als een rode draad helder uitstraalt is de taboe van de opbouwwerker. De uitlatingen van Thoolse raadsleden in dat opzicht liegen er niet om. Die uitspraken generaliserend maakt het wel dringend gewenst het mes in de opleidingen te zetten. Uitspraken als Marxistisch geindoctrineerde sociale academies en ondermijning van maatschappelijke verhoudingen moeten democratische oren toch wel wagenwijd openen. Niettemin zien we hierin met een zeker raadslid het gevaar van generaliseren. Men kan met Tijl Uylenspiegel van mening zijn, dat men door iedereen wordt gehaat, maar het daar ook naar maakt of men kan de spreuk dat de goeden het zo vaak met de kwaden moeten bekopen laten domineren. Afgezien daarvan staat de Stichting Welzijnsorgaan Tholen wel voor een min of meer besmette zaak. Verzocht wordt te pogen een bepaald facet in de samenleving te verbeteren, maar datgene wat voor die verbetering nodig is, werd al een zeker stempel opgedrukt. Een naar onze mening wat voorbarig stempel. Die mening wordt dan gebaseerd op feiten uit het verleden. Met de raadsvoorzitter zijn er voorbeelden te geven, dat opbouwwerk in onze contreien meer vruchten droeg dan men buiten de streek wilde toegeven. Vruchten, die inderdaad voor de ene in dezelfde samenleving wat zoeter smaakt dan voor de ander, maar in elk geval vruchten. Vraag resteert of een stichting bereid is ondeugdelijk bespoten bloesem nog te willen kósteren tot vruchtgeving mogelijk blijkt. Een moeilijke zaak als de vrucht al besmet is voor ze kon zijn ontwikkeld. Het kan echter ook een uitdaging zijn om te pogen van een besmette bloesem nog een goeie vrucht te maken. Of we met bovenstaande nu ook aan goed journalistiek vertaalwerk hebben gedaan, is een al even besmettelijke vraag als de eerste. Het Kanaalschap de Eendracht houdt woensdagavond 5 mei om acht uur een vergadering in het gemeentehuis te Steenbergen. Het algemeen bestuur bespreekt het vervolg van de artikel 18 procedure voor de jachthaven in de werkhaven bij Sint-Philipsland. Verder wordt de begroting 1976 en de rening 1973 en 1974 besproken. vrijdag 30 april 10-10.30 uur op Hoogstraat 15, Tholen aanwezig voor acute pijnklachten. Op andere tijden bellen 01645- 2388. Wanneer je in plan Oost te Oud-V ossein eer een garage wil boawen, kostje dat aan grond alleen al 2259 galden (exclusief btw). Dat is 125 galden per m2, terwyi Je in plan West te Poortvliet maar 70 galden per m2 voor garagegrond betaalt. SGP- fractievoorzitter Th. Aarnondse legde hier maandagmiddag ln de Thoolse gemeenteraad de vinger op by de behandeling van twee voorstellen over verhoging van grondprijzen. H(j vond dat grote verschil maar vreemd. Dhr. Aarnondse meende dat het bouwen van garages in Oad-Vossemeer minder aantrekkelijk wordt met zo'n erg hoge grondprijs, terwijl garages toch van belang zjjn voor het vrg houden van de weg. Adv. I.M. PvdA-fractievoorzitter P. van Schetsen vroeg ook af, of het gemeente bestuur van Tholen wel op de goede weg zit met die hoge grondprijs. Van de bouwgrond voor garages wordt minimaal gebruik gemaakt in de gemeente. Als we het aantrekkelijk willen maken om de auto van de weg te krijgen, moeten we dit punt eens nader bezien mede in verband met de aanleg van parkeerhavens. Burgemeester J.E. van Boeijen vond het moeilijk om te zeggen wat wijsheid is in deze zaak. De laatste jaren gaan we inderdaad fiks omhoog met de grondprijzen. We zijn bezig in snel tempo een comfortabele achterstand in te halen. De grondprijzen zijn berekend op grond van de voorzieningen aan openbare werken en het renteverlies, wat overigens niet overdreven gedaan is. De bestrating naar de garages moet gedeeltelijk betaald worden door de garagebouwers; want de exploitatie van een bestemmingsplan moet sluiten. Er zijn in de gemeente nogal verschillen in gromdprijzen, maar de mogelijkheden om daar verandering in te brengen zijn niet groot. We zitten met stijgende kosten van openbare .verken en maximum grondprijzen voor woning wetwoningen. Gelijktrekken betekent dat de prijs in Poortvliet omhoog moet, want Oud-Vossefrieer kunnen we niet verlagen omdat dan de exploitatie niet sluit. In Poortvliet hebben we dan wel een overschot, maar dat is geen luxe in verband met mogelijke tegenvallers bij aanbestedingen. De gedachte dat men zich een garage zou moeten verwerven, loopt achter op het maken van bestemmingsplannen. We durven in onze planning met het aantal garages echter niet terug te gaan. Af en toe komt er een aanvraag binnen, aldus de burgemeester. Zonder veel enthousiasme ging de raad met de nieuwe grondprijzen akkoord, zodat het verschil tussen Oud-Vossemeer en Poortvliet blijft bestaa&n. De verkoop van vier gemeentewoningen had nogal wat voeten in de aarde, maar ging er uiteindelijk door met de stemmen van de raadsleden J. de Bres (PvdA) en - gedeeltelijk - J. Versluijs (CHU) tegen. Het ging om de woning van de gemeentesecretaris in Sint- Maartensdijk, de schoolhoofden in en Oud-Vossemeer en de politie in Poortvliet. De gemeente heeft vijf jaar het recht van wederinkoop. Dhr. Aarnoudse vroeg of alle huurders in de gelegenheid worden gesteld hun huis te kopen en of alle betrokkenen over aankoop ingelicht worden. Dhr. De Bres was tegen de verkoop van voor malige ambtswoningen aan functio narissen in gemeentelijke dienst. Je moet je heel goed bedenken voordat je tot verkoop overgaat. Het blijkt nog al eens moeilijk te zijn personeel aan te trekken, waarbij een woning een bepaalde rol kan spelen. Een heel moeilijk te verteren zaak is ook de rechtsongelijkheid tussen overheids mensen en andere burgers. De woning stichting Beter Wonen zegt namelijk stelselmatig nee tegen de landelijke regeling tot verkoop van woningwet woningen. Later hebben we misschien spijt van de verkoop van deze vier gemeentewoningen. Het gaat me te ver om nu vast te pinnen dat er bij veokoop dan ook niet meer gebouwd wordt voor ambtenaren. Wat de prijs betreft, bleken er in de raadscommissie on roerende zaken al toezeggingen aan betrokkenen te zijn gedaan, zodat ik daar niet op wil terugkomen. Wordt het Woensdagmiddag 21 april heeft zich even na half v(Jf op de Provinciale weg Sint-Maartensdyk/Stavenisse een ongeval voorgedaan, dat het leyen kostte aan de driejarige Karin Priem uit Sint-Maartensdijk. Het ongeluk gebeurde bij de Weelweg, nadat moeder Priem na een bezoek aan Bergen op Zoom met twee kinderen uit de bus was gestapt. Karin liep toen plotseling van achter de bus de weg over. Ze werd gegrepen door een personenauto, bestuurd door G.S. uit Rotterdam. Hij kon het kind niet meer ontwijken toen het zo plotseling voor zijn auto kwam. Het meisje is vrijwel direct na het ongeval overleden. Voor de familie C. Priem- Boogaard een groot verdriet en verslagenheid' in de omgeving. Zaterdagmorgen om elf uur werd onder groot meeleven het slachtoffer te Sint-Maartensdijk begraven. geplande schilderwerk aan de woning in Poortvliet en in Sint-Maartensdijk nu nog uitgevoerd?, aldus het PvdA- raadslid. Dhr. Versluijs ondersteunde het voorstel van b. en w. eveneens niet.' Als b. en w. stellen dat Beter Wonen op adequate wijze voorziet in de behoefte aan woonruimte in de verschillende kernen, dan gaat dit maar ten dele op. Met name ten aanzien van betere woningen in vooral de kleine kernen kan dit niet zo algemeen gesteld worden. Als de gemeente bij vacatures van schoolhoofden adverteert met het aanbieden van een beschikbare woning - wat gezien de belangstelling helemaal geen luxe is - blijkt gezien de ervaringen die beschikbare woning een zeer belangrijke factor te zijn bij het aannemen van een eventuele benoeming. Begrijpelijk. Deze mensen komen doorgaans uit wat grotere, duurdere woningen en verlangen zoiets terug, waarvoor zij ook bereid zijn de hogere huur te betalen. Dit soort huizen heeft Beter Wonen niet beschikbaar in de kleine kernen. Deze verkoop van gemeentewoningen is niet in het belang van het onderwijs. Daarom vind ik het onjuist om woningen die de gemeente nu bezit en als hoofdenwoningen dienst doen, af te stoten. Ook de schoolraad heeft zich in die zin uitgesproken. Ik kan uw voorstel om de woningen Bou Kooijmanstraat 9 te Oud-Vosseipeer en Poststraat 41 te Stavenisse te verkopen dan ook niet ondersteunen. De bedongen prijzen voor de beide andere huizen vind ik niet hoog. Gezien echter de taxaties van deskundigen kan ik daar wel mee instemmen, maar onder de voorwaarde dat dit geldt voor de woningen in de huidige toestand. Mijn mening is - en dit geldt ook voor KVP en ARP - dat het geplande schilderwerk bij verkoop niet meer voor rekening van de gemeente mag komen', zei het CHU- raadslid. VVD-raadslid J.L. van Gorsel schaarde zich achter het voorstel van b. en w. Hij vond dat iedereen in aanmerking moet kunnen komen om een woning te- bezitten. Met ambtswoningen ligt dat wel wat moeilijker dan met woningwet woningen, maar in de praktijk blijkt dat bijvoorbeeld nieuwe schoolhoofden dikwijls eisen steller, waardoor een woning ingrijpend gewijzigd moet worden. Daarom steunde dhr. Van Gorsel de verkoop. De liberale fractie voorzitter M. van Damme vulde nog aan, dat er sprake is van rechts ongelijkheid als bewoners van woning wetwoningen van Beter Wonen niet in de gelegenheid komen hun huis te kopen. Bij rijenwoningen kon hij daar nog wel inkomen, maar bij een losse woning zoals aan de Parallelweg in Sint- Maartensdijk niet. Dhr. Van Damme wilde wel eens peilen of er een raads- meerderheid was om bij Beter Wonen aan te dringen om de mogelijkheid tot aankoop van huurwoningen te openen. Wethouder L.J. Koopman antwoordde dat b. en w. de gemeentewoningen willen afstoten, daar het een steeds aan houdende zorg is. Men kan er niet meer aan doen dan de onderhoudsnorm. Er zijn huurders die zeggen, je doet te weinig aan onderhoud. Er zijn er die bezwaar maken tegen huur verhogingen. In de raadscommissie onroerende zaken waren alle leden voor verkoop behalve dhr. ue Bres. Van de huurders van gemeentewoningen had er 1 geen belangstelling en 1 vond aankoop nu nog te duur. Aan de woning in Stavenisse zitten veel gebreken en opknappen kost veel geld, waarbij je een ontevreden huurder houdt. Daarom verkopen. Er is getracht zoveel mogelijk uit deze woninzodat we rustig achter de gen te halen' prijzen kunnen staan. Ze zijn uitgedokterd en bij taxatie van een deskundige bleken ze nog lager te zijn. Het schilderwerk aan twee van deze huizen is twee jaar geleden al opgedragen, maar het sauswerk werd nog niet uitgevoerd. Daarom hebben de bewoners daar wel een klein beetje recht op. Wat de woningwetwoningen betreft, Beter Wonen is een stichting op zichzelf; aldus wethouder Koopman, die vond Een jarige Vorstin tijdens het défilé voor het paleis Soestdijk. Een al vaak herhaald, altijd weer boeiend en fleurig gebeuren. Soms een zitje na meest staande de voorbijtrekkende stoet te hebben toegewuifd. KoAginnedagvoor "Nederland het verband tussen vrijheid en blijheid. Of het vele jaren op 31 augustus was of nu al weer 2^ jaar op 30 april, in de toekomst mogelijk op weer een andere datum van het jaar... Koninginnedag houdt voor land en volk zijn waarde door een gewaardeerd Vorstenhuis, een beminnelijk Koningin. Van de meest eenvoudige tot de hoogste in den lande maar toch in elk huis een kruis. Ook een Koningin, een Koninklijk gezin gaat het leven niet door zonder zorgen. Soms uitzonderlijke zorgen. Juist dan zijn gelukwensen hartverwarmend. Gelukwensen, dat zullen er morgen - 30 api n 1976 - weer vele zijn. Voor Koningin Juliana, 67 jaar. dat er voor onderwijzers wel geschikte woningen in de gemeente zijn. De burgemeester wees erop, dat er bij de vier huizen maar 1 ambtswoning is (Parallelweg, Sint-Maartensdijk, gemeentesecretaris). De woningen van de schoolhoofden en de politie wilde hij niet als ambtswoning beschouwen. B. en w. willen consequent die woningen afstoten die geen betekenis meer voor de gemeente hebben. Alleen de voor malige burgemeesterswoning in Poortvliet (waar nu schoolhoofd J.A. de Boe woont) is nog dermate attractief dat Burgemeester J. E. van Boeijen heeft woensdagavond de nieuwe brandweer wagen aan de vrijwillige brandweer in Sint-Maartensdijk overgedragen. Het is evenals in Tholen een gecombineerde hoge/lage drukspuit, die ook weer gemaakt is door de Boer en de Hartog uit Beesd. De rood-wit geschilderde Mercedes-Benz werd bij het gemeentehuis voorgereden door de plaatselijke garagehouder N. M. de Viet. Het korps Sint-Maartensdijk stond in vol ornaat aangetreden, terwijl ook commandanten en onder commandanten van de drie andere Thoolse brandweerkorpsen, alsmede verschillende raadsleden van de partij waren. De burgemeester overhandigde de sleutel van de brandweerwagen aan commandant P. A. C. Lindhout, waarbij hij zich verheugd toonde dat de aankoop vanwege de gunstige financiën eerder kon plaatsvinden dan eerst gedacht was. De burgemeester wees ook op het feit dat de nieuwe wagen gelijk aan de gemeentelijke brandweer- cdmmandant werd overgedragen. Hij hoopte dat de auto goede diensten zou mogen verrichten. Dhr. Lindhout dankte het gemeentebestuur voor de medewerking. Hij was in z'n nopjes met dit nieuw materiaal, hoewel het voor hem in zijn lange brandweerloopbaan al de derde wagen was. Een periode na de oorlog moesten Scherpenisse en Sint- Maartensdijk het samen nog met 1 brandweerauto doen, wat nu ook weer het geval is. Na de reorganisatie. Het nieuwe materiaal kwam precies op tijd, da3 bij de laatste brand in een schuurtje aan de Anjerstraat, de pomp van de voormalige Poortvlietse nevelspuit kapot was gegaan. Deze wordt nu gerepareerd omdat de wagen aan de stichting Vrederust wordt verkocht. Na de officiële overdracht reden de brandweerlieden met loeiende sirene een rondje op de Markt, waarna de slangen werden uitgerold om de openingsplechtigheid nat te maken. Daarna maakten de raadsleden en de echtgenotes van de brandweerlieden nog een rondgang door Sint- Maartensdijk om de nieuwe wagen te beproeven. De sirene werd daarbij niet vergeten. In de stadsherberg werd de nieuwe aanwinst voor de tweede keer nat gemaakt, waarbij de burgemeester nog een dankwoord sprak tot de fabrikanten en de regionaal commandant ing. M. M. Belonje en gemeentelijke commandant Lindhout. we die er buiten gelaten hebben. Ten aanzien van het onderwijzend personeel is de ontwikkeling zo, dat wanneer wij maar in een redelijk onderdak kunnen voorzien, ze na hun benoeming binnen de kortste keren een eigen woning bouwen; aldus de burgemeester, die Beter Wonen als een autonome stichting beschouwt. Dhr. Versluijs vroeg zich toch af, wat b. en w. geschikt voor verkoop vinden. Dhr. De Boe kreeg vorig jaar een brief van het college dat de door hem bewoonde voormalige burgemeesterswoning in Poortvliet gereserveerd moet blijven voor het hoofd der school. Hier dus geen verkoop terwijl de gemeente toch de garantie heeft van wederinkoop binnen vijf jaar. Ten aanzien van het schilderwerk nog het volgende; als dat achterstallig is, dan had dat in de commissie onroerende zaken mee gedeeld moeten worden omdat dit de verkoopprijs beïnvloedt, aldus het CHU-raadslid. De Bres was dat laatste met hem eens. Hij constateerde na het betoog van Versluijs dat er niet alleen rechts ongelijkheid is tussen huurders van woningen van Beter Wonen en de gemeente, maar ook bij de gemeente zelf. Het PvdA-raadslid vond dat dit tot bijzondere nare situaties kan leiden. Het geval Poortvliet kan helemaal niet. De burgemeester ontkende met de grootst mogelijke stelligheid dat er sprake was van rechtsongelijkheid. Hij vond dit woord ook veel te zwaar. De gemeente kan bovendien verkopen aan wie ze wil. Als men voor bepaalde huizen gezien de belangen geen verkoop wil, dan gebeurt het niet. Het schilder werk aan de woningen in Sint- Maartensdijk (Parallelweg) en Poortvliet (Julianastraat) is achterstand en dient uitgevoerd te worden. U hebt ook de hoogste van de twee taxaties gepakt, hield de burgemeester de raad voor. Wethouder Koopman herhaalde ook nog eens de billijkheid van het schilderwerk. Bil taxatie was dit geen punt. Er was geen gelegenheid om dit in de commissie te bespreken omdat dit pas later bekend werd. Wethouder C.J. Moerland wilde als voorzitter van Beter Wonen nog wel even uitleggen waarom zijn woning stichting geen huizen aan huurders wil verkopen. Als er 1 tot 2 uit een rij verkocht worden, betekent dat in de administratie en bij aanbestedingen van onderhoudswerk een warboel. Dat wordt een ongeregelde troep. Bij losse woningen is verkoop wel mogelijk, maar dan krijg je weer rechtsongelijkheid. Er is hierover eenstemmigheid in het bestVuur. Zeker huizen waar nog premie op zit, willen we niet verkopen, aldus wethouder Moerland. Dhr. De Bres pleitte nog voor verkopen, maar dan met de restrictie dat het in blokken Een Jarige vorstin Besmette lading Gemeentebestuur wil opbouw werk steunen. Hoge pryzen garagegrond. Driejarig meisje verongelukt. T.B.I. kan vooralt. Bezwaren tegen verkoop ambts woningen. Nieuwe brandweerwagen in de Smals tad. Ook in Flipland valt de beslissing. Met verbetering glooiing snellere veiligheid Oosterschelde. Uit de oude Thoolse almanak. Selectiewedstrijd konsthengelen. Kampioenselftallen op de plaat. Rommelmarkten Morgen is het Koninginnedag. IEDER VAN ONS HEEFT PERSOONLIJK DEEL (EN MEDE SCHULD) AAN ALLE KWAAD DAT OP DE WERELD GESCHIEDT. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Honderdduizenden liters water zijn vrijdag en zaterdag op de vuilnisstort plaats het Tuttelhoekje bij Scherpenisse uitgestort om een hardnekkige brand te blussen. Aangewakkerd door de sterke wind woedde de brand over een lengte van vijftig zestig meter. Gezien het gevaar voor giftige dampen e.d. gaf gemeentewerken vrijdagmiddag half twee de brandweer opdracht het vuur te bestrijden. Met stil alarm rukte een deel van het korps Sint- Maartensdijk uit met twee auto's. Men gebruikte hiervoor, mede gezien het langdurige karakter van de brand, oud materiaal: de brandweerwagens van Scherpenisse en Sint-Maartensdijk. Vrijdag werd tot negen uur 's avonds water uit de polder gehaald, terwijl zaterdag nog acht uur werd geblust. Toen was het echter hoog water, zodat de Oosterschelde werd benut. Constant werd er water gebracht op de vuilnis stortplaats, waarbij ook de bulldozer van gemeentewerken werd ingeschakeld. Ondergronds bleef het vuur echter lang hardnekkig. Uit Tholen en Bergen op Zoom werd een waterkanon opgehaald. De door onbekende in'brand gestoken vuilnisstortplaats verdronk tenslotte. mVWWVWVWWAVyVWW moet gebeuren. Hij had overigens geen behoefte aan een verzoek aan de woningstichting zoals Van Damme wilde. Men wist het standpunt van Beter Wonen reeds bij de overdracht van de woningwetwoningen van de gemeente aan de stichting, aldus De Bres. De burgemeester vond het moeilijk in de raad met de voorzitter van Beter Wonen te gaan discussiëren. Zelf had hij ook nog wel een paar bij baantjes waarover te praten viel. De voorzitter wees erop, dat de raad er rekening mee moet houden dat Beter Wonen in toenemende mate autonoom wordt. Dhr. Aarnoudse bracht nog naar voren, dat b. en w. zo weinig mogelijk onderscheid dienen te maken bij verkoop van gemeentewoningen en de schijn van willekeur moeten ver mijden door de argumentatie van een besluit aan betrokkenen kenbaar te maken. Dhr. Van Schetsen zei nog dat hij dergelijke voorstellen steeds van geval tot geval wil bekijken. Volgens hem dienen b. en w. bij de onder handelingen ook niet te ver te gaan met toezeggingen. Tenslotte stemde De Bres tegen het hele voorstel en Versluijs tegen de verkoop van de twee onder wijzer swon ingen De raad nam een voorbereidingsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan Burgemeester Baasstraat Sint- Annaland, zodat de bouwontwerpgroep Beltman B.V. uit Bergen op Zoom tien schakelbungalows kan bouwen. De raadsleden P. van Schetsen (PvdA) en M.P. van Dijke (SGP) plaatsten bij deze gang van zaken nog wel enkele kant tekeningen. Een eerder genomen voor bereidingsbesluit (dat altijd een jaar geldig is) liep namelijk 19 november 1975 al af, zodat de richtlijnen van het oorspronkelijke bestemmingsplan (vrij staande bungalows) weer van toepassing werden. Dhr. Van Dijke betreurde deze gang van zaken. Het was beter geweest

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1