Kampioensvreugde in het Noad(reserve) kamp PU mim Tholense Boys kan zaterdag voor titelfestijn zorgen. VOETBAL O IMA O* VOETBAL UITSLAGEN Monumentenroute op eiland Tholen EVERS MODE BOETIEK Vosmeer sloot competitie af Tholense Boys op naar het kampioenschap SPS beukte tevergeefs WHS reserves toch inzet WHS 3 gaf promotiekans uit eigen hand Smerdiek 3 gepromoveerd Noad 2 had wat moeite met Rozenoord Vosmeer reserves Vriendschappelijk Nieuwe trainer voor Vosmeer WEDVLUCHTEN Pech marien van prooijen Wielrennen Koninginnetocht T.W.U. Zeeuws elftal 8 mei te Sint Annaland Lionderdag LL april 1976 ÜÜW DKACHTBUUJK De meest vermeldenswaardige resultaten van het voetbalcompetitie Paasweekend was de door de Sint-Philipslandse reserves weliswaar verwachte-, maar dan toch ook behaalde titel in de 4e klasse van de afdeling. Wat meer verrassend is het titelbereik voor Tholense Boys in de eerste klasse van de afdeling. Die nu huizenhoge mogelijkheid opende het Zevenberg se Seolto door op eigen terrein van Rust Roest te verliezen, waartegenover Tholense Boys toch winst op Kogelvangers plaatste. Daarom zjjn nu de rollen van deze twee omgedraaid. In een laatste party tegen degradatiekandidaat B.V.V.B. moet het voor het Thoolse elftal mogelijk zjjn behalve promotie-zekerheid ook kamp!oensh,e r te beh len. S.P.S. liet he theoretisc& +nog van de laatste wedstrjjd afhangen om eerste klasse zekerheid te hebben. De praktjjk kan uitwijzen, dat men ook die laatste party ln Fijnaart nog kan verliezen, want er staan nog een drietal elftallen beneden de maat en bovendien moet kamploeSkanshebber Tholense Boys tegen ns onderaan geklasseerde Brujjnzeel Boys, maar grootse resultaten hebben de S.P.S.-ers deze ronde niet bereikt. Vaak zoals ook zaterdag weer tegen de spelverhoudlng ln. Tweede promotiekandidaat W.H.S. 3 liet het zaterdag tegen F.S.V. 2 ook leiyk afweten. Er is nu meer een theoretische-dan praktische doorstootmogeiykheid overgebleven. Voor Smerdiek 3 blijkt de leidersdruk ook vrij groot te zijn en al staat Dinteloord 3 dan eveneens hoog genoteerd op de ranglijst, het Smerdiekse kampioensfeest moest nog even worden uitgesteld. Het is ook mooier het thuis te bereiken. de twee degradanten in de derde klas Vosmeer en Breskens hebben met een 1-1 gelijk spel de competitie op Tweede Paasdag afgesloten. Het was een op een neergaande sportieve wedstrijd waarin Breskens vooral voor rust de beste kansen wist te scheppen. Reeds in de eerste minuut werd doelman Danny Polderman gepasseerd maar de op de lijn staande André Aarnoudse wist de taak van zijn doelman bekwaam over te nemen. Na 25 minuten kwamen de gasten weer gevaarlijk opzetten maar Danny Polderman haalde het schot van Ja+ Lqbel uit de bovenhoek. Nadat een omstreden ingooi sportief door Breskens in de handen van Danny Polderman was gegooid werd vlak daarna een schot van de Zeeuwse Vlamingen van richting veranderd maar Danny Polderman redde bekwaam. Op slag van rust stompte de Vosmeerse doelman een bal voor de voeten van Jan de Lobel maar deze schoot te gehaast naast. Na rust pakte de thuisclub de zaken energieker aan en in de eerste minuut leek men een voorsprong te nemen toen Wim van Dijke in de rechter bovenhoek schoot maar de Breskense doelman redde bekwaam. Drie minuten later kwam de Breskens linksbuiten Jan de Lobel alleen voor Danny Polderman maar hij schoot over. In de tiende minuut liet Leo Havermans een fraaie pass los waardoor Wim van Dijke in een schietpositie kwam, maar de bal ging net naast. Vlak daarop werd een buitenspelgeval van Jan de Lobel door de scheidsrechter ondanks vlaggen van Rien van Daalen wegegewuifd, maar de Breskense speler vond de paal op zijn weg. Dit was echter uitstel van executie want nadat Vosmeer via Wim van Dijke net voorlangs geschoten werd een Breskense 1-2 door uitblinker linksbuiten Jan de Lobel hard langs Danny Polderman geschoten. Zes minuten later werd het toch gelijk toen Wim van Dijke zijn goede spel beloond zag met een doelpunt nadat hij solerend de Breskens verdediging het nakijken had gegeven. axel 22 12 6 4 30 34-19 Goes 22 9 8 5 26 25-20 Meto 22 9 8 5 26 24-19 Jong Ambon 22 11 4 7 26 44-32 H.V.V.'24 22 11 3 8 25 30-22 Zierikzee 22 8 6 8 22 29-21 Dosko 22 6 10 6 22 27-29 Steen 22 6 8 7 22 18-23 R.K.V.V.U. 22 6 8 8 20 28-29 Odio 22 8 3 11 19 3547 Vosmeer 22 4 9 9 17 22-30 Breskens 22 3 3 16 9 1943 Tholense Boys heeft tegen Kogelvangers d+ overwinning beslist niet cadeau gekregen, hoewel er voor de Brabanders niets meer op het spel stond. In een sportief duel lieten zij de talrijke toeschouwers een goede partij voetbal zien. Het thuis nog ongeslagen Tholense Boys speelde zonder de geschorste spelers Cor van Houdt en Jaap Schot. Trainer Bruijs had in de voorhoede nu Andries Lindenberg opgesteld. De Tholenaren begonnen 5et goed opbouwend spel, maar strandden vaak op de hechte verdediging van Kogelvangers. De vleugels van Kogelvangers werden vaak goed aan het werk gezet, zodat de Thoolse verdediging het af en toe lastig had. Toch kwam de thuisclub als eerste aan een werkelijke scoringskans: een goed schot van Adrie Quist kon de keeper maar net keren. Bij een kopbal van Jan v.d. Vlies stond de doelman weer goed opgesteld. De bezoekers gingen echter wat vrijer spelen en in de 35e minuut werd de bal na een goede aanval op rechts voorgetrokken over doelman Leen van As en door een vrijstaande speler ingekopt: 0-1. De Tholenaren waren gelukkig niet aangeslagen en oefenden wat meer druk uit op het doel van Kogelvangers. In de 40e minuuut kwam de verdiende gelijkmaker, toen na een goed genomen hoekschop van Nico van Houdt junior Andries Lindenberg met een goede schuiver zijn ploeg op gelijke voet bracht: 1-1. Twee minuten later kwam Tholense Boys goed weg toen Jan Jansen de bal nog net van de doellijn kon wegwerken. Na rust heeft de thuisclub duidelijk het beste van het spel laten zien, maar jammer genoeg werden de vele kansen niet in doelpunten omgezet. Het duurde tot een kwartier voor het einde toen de doorgebroken Adrie Quist net buiten strafschopgebied werd gevloerd. Nico van Houdt schoot de vrije trap keihard in de muur, de terugspringende bal werd door Adrie Quist op z'n borst opgevangen en met een strak schot bracht hij Tholense Boys op winst: 2-1. Kogelvangers geloofde het toen wel en via een paarknappe reddingen van de Willemstadse doelman n werd bij terugspeelballe-f de nederlaag beperkt. Na afloop was al meteen bekend dat koploper Seolto verloren had, zodat zaterdagmiddag Tholense Boys bij een overwinning op degradatiekandidaat B.V.V.B. de kamnioenvlag kan hijsen. Het wordt eentonig, maar de kentering van het werkelijk doelpunten maken naar verhoudiné tot de aanvalsdrift, kwam er bij S.P.S. ook niet in de voorlaatste competitiewedstrijd tegen H.N.C. Een elftal uit Vrijhoeve Capelle, dat op de ranglijst niets meer te winnen of te verliezen had, zich ook niet bijzonder uitsloofde op winst, maar wel op het beperken van een grote nederlaag. Daardoor groef men zich met velen in voor het doel, iets wat S.P.S. juist niet kan hebben, e Scherpenisse-Poortvlietsecombinatie hebben geen moeite met inzet of stuwing, maar missen of de juiste afwerker of doen het zelf allemaal te gehaast. Men kan ook nu weer stellen, dat 7/8ste deel van de partij op de vijandelijke helft afspeelde, maar het beuken bleek tevergeefs en daardoor kregen de sporadische H.N.C. aanvallen meer gevaar dan ze in werkelijkheid hadden. Nu liep de thuisclub al snel een teleurstelling op, toen in de eerste fase S.P.S. een strafschop werd onthouden, maar even later een door Kees de Graaf achtervolgde en toen maar vallende H.N.C. aanvaller wel de volle scheidsrechterlijke portie kreeg: strafschop en 0-1. Na rust weer een volop aanvallend dominerend S.P.S., dat naast paal en lat ook heel wat slordigheid en gehaastheid toonde. Die enkele H.N.C. uitval toonde dan ook vaak leuker, althans verrassender voetbal. Toen uit één van die zeldzaamheden Anemaet een eerste inzet afstopte, sprong de bal tegen een H.N.C.-er en vandaar in het S.P.S. doel: 0-2 een bekeken zaak. De thuisclub had het geprobeerd met Serien Noordijke in de aanval en aanvankelijk zag t er d beweeglijk uit, maar het bleek achteraf toch ook grondverf. De lak schitterde niet. S.P.S. gaat de laatste partij in Fijnaart voetballen, is nu al met winstdrift bezield en handhaaft toch die eerste klasse in de afdeling wel voor de volgende ronde, maar zou in Barcelona- termen gesproken miljoenen neertellen voor een afmaker. Gelukkig eigenlijk maar dat die miljoenen ontbreken. Dan zou immers S.P.S. geen S.P.S. meer zijn. Thol. Boys Seolto Kogelvangers H.N.C. Rust Roest Beatrix'63 F.S.V. Olympia'60 S.P.S. Vrederust D.V.O.'óO B.V.V.B.'63 21 13 21 13 21 10 21 9 21 7 21 8 21 6 21 21 21 21 21 6 5 4 6 10 5 9 4 7 10 15 8 10 14 8 10 14 5 12 13 2 32 3 31 7 24 6 24 4 24 8 21 6 21 10 18 21 15 5 1 35 55-29 21 13 3 5 29 53-27 21 11 6 4 28 36-24 21 11 5 5 27 56-38 21 7 7 7 21 34-38 20 8 3 9 19 38-33 19 6 6 7 18 37-51 21 7 4 10 18 30-29 21 6 5 10 17 3841 21 5 8 8 18 31-39 19 4 2 13 10 28-54 20 2 4 14 8 35-71 39-16 36-14 38-28 32-25 31-25 35-24 27-30 28-29 22-31 26-42 2844 31-64 Met het sedert vorige week al vaststaande kampioenschap toonden de W.H.S. reserves ook afgelopen zaterdag nog inzet tegen het Roosendaalse B.W.R. De Blauw-wit reserves hadden voor de wedstrijd bloemen voor de groen- witte kampioen, wat niet belemmerde om toch met de nodige, weliswaar sportieve inzet om de punten te strijden. Tot tweemaal toe werden de Sint-Annalanders op een achterstand gezet, maar telkens wist men die ook weer weg te werken. De eerste maal via een doeltreffende lob van Ko van der Griek, de tweede keer via de keihard zwoegende Theo van Poortvliet. Na rust liepen de groenwitten uit tot 24 via Adri den Engelsman en sprinter Fré Korten. Tinus Suurland was nog centimeters af van een vijfde treffer, maar dat doelpunt viel aan de andere zijde: 34. Thijs Fase werd nog genoteerd door de voor beide kanten miserabele leidende arbiter, ondanks het feit dat de W.H.S.doelman zelf onheus bejegend werd. Zaterdag sluit de W.H.S. kampioen de competitie af op eigen terrein tegen Chrislandia 2. Even moeizaam als vorig jaar komt het derde senioren-elftal in de slotfase nog tot puntenwinst. Daarmee is promotie op het eind van de ronde nog danig in de weegschaal gedeponeerd, al was er tevoren ook al een nek-aan- nek-race met Zwal. Boys 3. Nu is het echter al zover, dat het zonder hulp van Zwal. Boys of de daar tegen opererende partij in de laatste competitiewedstrijd niet meer mogelijk is door eigen prestaties te promoveren. Die mogelijkheid was afgelopen zaterdag op eigen terrein tegen F.S.V. 2 nog wel aanwezig, maar de W.H.S. overtuiging ontbrak. Daarmee mag niet tekort worden gedaan aan de tegenpartij, die zich vaardig en sportief weerde. Al in het eerste kwartier kregen de gasten dusdanig doelrijpe kansen, dat een toen al klinkende W.H.S. achterstand niet zou hebben verwonderd. Het kwam er tenslotte ook van, want zowel in de W.H.S. middenlinie als in defensie rammelde hetherhaaldelijk, terwijl de aanval helemaal geen vuist kon maken. Weliswaar herstelde W.H.S. zich enigermate na dat eerste kwartier, maar veel gevaar kwam er niet uit. Eerst werd trainer Wim van Vossen door leider Wim van Vossen vervangen, wat enige druk meer opleverde op het F.S.V. doel en in de tweede helft moest een lusteloos optredende Adri de Witte plaatsmaken voor junior Theo van Vossen. Het leek er in de tweede helft een moment op, dat de groen-witten de promotieplaats wat meer zekerheid zouden gaan geven en men kon een toen al 0-2 achterstand tot 1-2 terugbrengen. Verder kwam men echter niet. De wat meer dan in de eerste helft behoudend spelende F.S.V.-ers gaven- vrijwel geen kansen weg en waren via uitvallen gevaarlijk. Tot tweemaal toe zag de al gepasseerde Ko Geuze de bal via de paal in het veld terugspringen, waardoor de thuisclub aan groter achterstand ontsnapte. Het derde F.S.V. doelpunt in de laatste minuut was volkomen verdiend, al maakte dat voor puntenwinst niets meer uit: 1-3. W.H.S. (kampioen) Zwal. Boys 2 W.H.S. 3 Chrislandia 2 The Gunners 2 V.V.N. 3 Kogelvangers 2 V.V.C. 2 B.W.R. 2 F.S.V. 2 Seolto 3 B.V.C. 3 Dinteloord 3 - Smerdiek 3:1-1. Een van beide kanten prima gespeelde wedstrijd bleef onbeslist. De beide ploegen star9en fel in de warme voorjaarszon en het was de thuisclub die na 5 minuten al een voorsprong nam toen Rien Joppe over de bal trapte. De Dinteloordrechtsbuiten nam de bal gelijk op de slof en knalde diagonaal in de uiterste hoek. Dit was natuurlijk een tegenvaller voor Smerdiek maar men gaf zich niet gewonnen. Men vocht prima terug wat een duidelijke veldoverwicht opleverde, maar de kansen werden niet benut. Met name Piet Bazen, die tot tweemaal toe een prachtige scoringskans kreeg maar beide keren miste. Ook Dinteloord kwam nog weieens gevaarlijk voor de Smerdiekgoal maar doelpunten leverde dat niet meer op. Na de rust een nog méér aandringende Smerdiek en Dinteloord moest met de rug tegen de muur. Na 20 minuten in de tweede helft kwam de verlossende goal voor Smerdiek. De middenvoor ontfutselde een Dinteloprdspeler de bal en passeerde toen de keeper en schoot in, maar een Dinteloord speler sloeg de bal uit zijn doel wat een strafschop betekende. Het was Adrie van de Rhee die deze p3nalty feilloos benutte: 1-1 wat zeker voor Smerdiek dik verdiend was. Smerdiek ging toen zijn middenkenveld wat versterWant. men was toch wel tevreden met een gelijkspel. Men hield het beste van het spel en als men wat meer risico had durven nemen, dan had er misschien nog meer ingezeten. Smerdiek kreeg 5 minuten voor het einde nog een grote tegenslag te verwerken toen Koos v.d. Hoek met een gapende hoofdwond moest uitvallen en zich in Lievensberg ziekenhuis moest laten behandelen. In de laatste wedstrijd tegen P.T.T. zal hij niet mee kunnen doen. Smerdiek zal dus tot de laatste wedstrijd a.s. zaterdag tegen P.T.T. moeten wachten om de kampioens vlag te hijsen, maar aan 1 punt hebben de Smerdiekenaars genoeg en promotie hebben ze nu al behaald met dat ene punt op Dinteloord. Dus een zaterdag met veel succes voor Smerdiek 3. De vierde klas afdeling kampioen N.O.A.D. 2 had zaterdag toch wat moeite met Rozenoord 3. Aanvankelijk was het een wat vertekend beeld, omdat Rozenoord meer tweededan derde elftalspelers binnen de lijnen bracht en daardoor een sterk partner was voor de kampioen. Toch wist de thuisclub de tegenslag van de zo sterke tegenstander aardig te verwerken, al toonde men zich in de eerste fase wat behoudend van opzet. Na 25 minuten gaf echter Wim Huijzers de flinke thuisclubaanhang reden tot juichen: 1-0. Met dat steuntje kwam N.O.A.D. 2 er beter in en speelde zich rustiger naar de eindfase en daarmee naar de titel. Twintig minuten voor het einde was de zaak definitief bekeken, toen Adri Kaashoek 2-0 maakte. Grote vreugde bij het eerste kampioenschap na 9 jaar voetbal door de N.O.A.D.- reserves. Aan het begin van de wedstrijd was er al een officieel tintje, toen afscheid werd genomen van de nog vaardige voetballer Wim Huijzers, die het genoeg vindt. Na de wedstrijd was er in de Druiventros receptie door twee Sint- Philipslandse kampioenselftallen: de N.O.A.D. reserves en de N.O.A.D. A 1 N.O.A.D. 2 is zaterdagmiddag na een succesvol seizoen kampioen geworden van de 4e klasse A., zodat de Fliplandse reserves volgend jaar in de reserve 3e klasse spelen met o.a. S.P.S. 2. N.O.A.D. 2 leed geen enkele nederlaag, wat met het bijzonder lage aantal tegendoelpunten (13 in 20 wedstrijden) een bewijs is voor het goede optreden van dit hechf team.: Op dezelfde dag werden ook de junioren van N.O.A.D. kampioen, zodat dit een dubbele pleister was op de wonde van het waarschijnlijk gedegradeerde standaardelftal. Met voorzitter Vroegop het kampioensteam van N.O.A.D. 2 met keeper Cenny van Strien, Lauran Vroegop, Sjaak Reijngoudt, Ko Stols, Kees Verstrate, Kees Verwijs, Foeke Noorthoek, Jaap Bolier, Piet Geluk, Han Quist, Jaap v.d. Kleijn, Jan Walpot en Wim Huijzers. junioren. Namens het gemeentebestuur gaf wethouder A. A. Rijstenbil akte de precense. Hij feliciteerde beide elftallen en vond het behaalde resultaat een plezierige stimulans om ook in deze betrekkelijk kleine gemeenschap deze tak van sport te kunnen blijven beoefenen, temeer omdat ook de jeugd dusdanige resultaten had geboekt. Vanzelfsprekend bracht ook N.O.A.D. voorzitter Vroegop hulde aan zijn jongens, al had hij liever gezien, dat het eerste elftal ook tot betere resultaten zou zijn gekomen en op deze feestvreugde geen domper had gezet. Het bleef nog het officieel gedeelte gezellig in de Druiventros. Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijketjurken Ruit-blouses Nappa jacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom Alles van de beste merken IM Vosmeer 2 heeft het in de laatste wedstrijd tegen Eendrachtbuu lelijk laten zitten. Het ontbrak duidelijk aan de de overtuiging om de eerder dit seizoen opgelopen 4-2 nederlaag te wreken en het werd reeds in de eerste speelhelft naar een kansloze 3-0 achterstand gespeeld. Ook in de tweede helft kon het gee+zins zijn hogere plaats op de ranglijst waarmaken en moest nog een vierde treffer toestaan. De nederlaag had nog groter kunnen uitvallen ware het niet dat de scheidsrechter tot twee maal toe een N.V.S.treffer afkeurde zodat men voor een half dozijn tegengoals bespaar bleef. Vosmeer 3 is in de laatste wedstrijd tegen Divo 2 tegen een 2-0 nederlaag opgelopen. Het heeft zich echter niet zomaar naar de nederlaag laten spelen en het had de pech maar met tien man in het veld te komen waarbij Dirk van Driel met een knie blessure de plaats onder de lat moest innemen. In de eerste helft werd het na vijftien minuten spelen 1-0 voor de thuisclub waarna Vosmeer zich toch wel redelijke scoringskansen wist te scheppen om gelijk te maken maar het had geen geluk in de afwerking. Ook na rust heeft het er lang Kaar uit gezien dat men toch gelijk zou komen maar toen Divo onverwachts een tweede doelpunt maakte was het met de Vosmeerse tegenstand gedaan en moest men met lege de competitie afsluiten. De voor W.H.S. 1 competitieloze zaterdag werd gevuld met een vriend schappelijke partij tegen het bezoekende Rillandia (3e klas), eerder ook de club van de nu Groen-Witte Piet de Koster. Een duidelijke oefenpartij met aan weerszijden plezierige kanten. Een thuisclub die eens een keer niet op de tenen hoefde te staan en bezoekers die alles konden geven om het 90 minuten boeiend te houden. Dat gebeurde. Technisch overwicht bij de thuisclub en meer enthousiasme bij de Blauw-Witten. De 4-1 eindstand toonde het klasseverschil gelijkwaardig aan het spelbeeld. Een Jan Mosselman kon eens technisch opfleuren, een Kees v.d. Reest z'n huidige goede vorm tonen en Pie de Koster liet zien dat een jaar tweede klasse voetbal ook nog bijleert. Het laatste staaltje was een combinatie tussen Kees v.d. Reest en Theo Moerland, met de eerste al solistisch in goede schietpositie doorgedrongen, maar op het laatste moment nog doortikkend naar de iin de volle doelbreedte gearriveerde Theo Moerland, die de voortreffelijk toegespeelde bal ineens op de slof nam. De Rillandianen hadden zich vooral de eerste helft goed geweerd en het spel in evenwicht gehouden. De W.H.S. reserves namen met de Smerdiekse reserves op tweede Paasdag deel aan een toernooi in Krabbendijke. W.H.S. 2 werd vijfde door Smerdiek 2 met strafschoppen uit te schakelen. Dhr. O. J. G. van Loo (45) uit Fijnaart is benoemd tot trainer van de voetbalver eniging Vosmeer. Het bestuur had dhr. Mackenbach uit Roosendaal op 5 april met onmiddellijke ingang ontslagen met behoud van loon. „De slechte positie op de ranglijst en het feit dat dhr. Mackenbach geen vertrouw+ meer in het elftal had, noopten tot maatregelen. Hierdoor hoopt het bestuur het derde klasserschap te kunnen behouden". Deze beslissing viel voor de belangrijke wedstrijd tegen Zierikzee, maar zoals bekend ging de degradatie toch door. In Vosmeer Treffers bekritiseren de onderwijzers J. D. Vroege en G. T. Bril de handelwijze van het bestuur. De eerste spreekt van paniekvoetbal om een trainer twee weken voor het einde van de competitie telefonisch te melden dat hij niet meer gewenst is. De tweede wijst erop dat een hond en een trainer in deze maatschappij wegwerpartikelen zijn die je snel door een andere kunt vervangen. „Hoe zou je jezelf voelen als je twee weken voor je met pensioen gaat een schop onder je achterste kreeg?", aldus dhr. Bril. De nieuwe trainer van Loo groeide in Rotterdam op en voetbalde bij Sparta en R.F.C., beid4 eerste klassers. Als marineman bezocht hij Indonesië, Amerika, Afrika, en Nieuw Guinea. Daar trainde hij honkbal- en voetbal verenigingen. In Nederland haalde hij het diploma oefenmeester en het diploma massage en chiropedie van de vakschool voor paralmedische beroepen. Tevens bezit dhr. van Loo het diploma sportmassage van de Ned. Sport Federatie. Verder heeft hij zich via enkele artsen verdiept in blessure- ^modehuis rita bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM behandeling. Hij trainde sportclub Olympia, W.C.R., Zwart Wit, Nationale Nederlanden, Oudemolen, D.S.V. en S.I.O.D. en maakte na veertien jaar trainen onlangs een reis naar Indonesië. Dhr. van Loo trad ook op als soigneur van wielrenners als Arie den Hartog en Aad de Graaf. De Fijnaartse trainer is gelukkig met Vosmeer in zee te kunnen gaan. „Uit het eerste en tweede elftal kan veel meer gehaald worden da wat men nu presteert. De wilskracht en de mentaliteit bij de jongens is aanwezig. Nu moet getracht worden om er een compact geheel van te maken", aldus dhr. van Loo. KORFBAL beenvliesontsteking, waarvoor hij drie keer moest stoppen om met massage de pijn te verdrijven. Marien kwam steeds goed terug en leek een fel duel met Guust Bo+rs te winnen. In de laatste ronde kwam de pijn echter in alle hevigheid terug, zodat Van Prooijen moest opgeven. Jan de Leeuw uit Oud- Vossemeer werd 21e van de 49 ver trekkers in 1.17.49 u. Dat is 12 min. sneller dan de tijd waarmee hijtwee jaar geleden in deze wedstrijd zijn atletiekdebuut maakte op de super- lange afstand. Winnaar Cor VrieS uit Eindhoven deed 1.04.41 u. over het winderige en zware parcours. De senioren van Emergo hebben tweede Paasdag een fijn toernooi gehad bij Keep Fit Roosendaal. Tegen B.K.C. werd 2-2 gelijk gespeeld met doelpunten van Dicky v.d. Linden en Huib Glerum. Het enthousiasme van Emergo bleek in de wedstrijd tegen de Voltreffers, die met 4-0 werd gewonnen dankzij doelpunten van Jasper en Dicky v.d. Linden, Elly Vos en Peter Roelse. Kees Klomps miste een strafworp. Tegen Atlas werd het 2-2 met doelpunten van Dicky v.d. Linden en Peter Roelse. Als Emergo de wedstrijd tegen Juliana had gewonnen, was men misschien toernooiwinnaar geworden. Nu werd het een 1-0 nederlaag. Nelly Potappel speelde met een verzwikte voet door, wat tekenend was voor de inzet. Het weer was prima en de sfeer ongedwongen. De pupillen en adspiranten van de korfbalvereniging Emergo Sint- Maartensdijk hebben verloren van E.L.K.V. uit Etten Leur. De eersten leden een 6-0 nederlaag, de adspiranten beperkten de schade tot 4-1 dankzij een doelpunt van Peter Franke. Marien van Prooijen uit Sint- Maartensdijk is het zomerseizoen met pech begonnen. In de 20 km stratenloop van Olympia Halsteren kreeg hij al in de tweede ronde last van Zaterdag 24 april 1976 uur S.S.C. - W.H.S. (Keijzer) 15.00 B.V.V.B. - Tholense Boys (v. Ham) 14.30 F.S.V. - S.P.S. (v. Unen) 14.30 Thol. Boys 2 - Rust Roest 2 16.15 Fam. Boys - N.O.A.D. (Verhagen) 15.00 Stavenisse - D.S.E. (Schuurbiers) 16.15 Kogelvangers 2 - W.H.S. 3 (Gabriëls) W.H.S. 2 - Chrislandia 2 (Brood) Smerdiek 3 - P.T.T. 4 (Kools) S.P.S. 2-B.V.V.B. 2(v. Hooydonk) Stavenisse 2 - Rozenoord 3 Dinteloord 4 - Thol. Boys 3 16.15 16.15 13.30 16.15 14.15 14.15 Wedvlucht Neufvllles 174-1976. „DE REISDUIF" SCHERPENISSE. In concours 289 duiven, los 13.45 uur, veranderlijke wind. Ie pr. 15, 26, 31 1142,08 m., laatste pr. 15, 44, 16 876,06 m. Abt. 111 tot 117 km. A. Riedijk 1, 3, 5, 25, 27, 77, A. Moerland 2, 4, 6, 10, 13, 15, 17, 31, 42, 63, 82, 93, H. Smits 7, 22, 57, 73, L. de Kwak-Koolaard 8, 72, 80, 86, 87, 89, J. Moerland 9, 47, 50, 76, 81, 85, 91, D. Uijl 11, 41, 67, G. Larooy 12, 84, K. Lisseveld 14, 26, 34, 36, 49, 53, 58, 70, 75, M. Goudzwaard 16, 48, 56, M. Deurloo 18,19, 23, C. v.d. Have 20, 39, C. van Belle 21, 28, 29, 35, 40, 45, 52, 54, 55, 60, 61, 66, 78, C.D. Uijl 24, 43, 46, 59, 74, 97, A. Scherpenisse 30, 32, 33, 51, 64, 68, 71, 96, Iz. Moerland 37, P. Potappel 38, 44, 69, 90, 95, P. Dorst 62, 65, A. Hage 79, 83, 88, 92, P. Suurland 94. Wedvlucht Neufvllles 174-1976, TROUWE DUIF, THOLEN. Abt. 111 km., in concours 306 duiven, los 13.45 uur, veranderlijke wind. Ie pr. 15, 20, 08 1169,83 m., laatste pr. 15, 33, 47 1020 m. J. Bogaart 1, 2, 3, 9, 12, 17, 27, 43, 52, 54, C. Moeliker 4, 39, 58, 60, 74, J. van Dijke Kr. 5, 35,45, A. Wagemaker 6, 7, 18,19, 21, 30,65, A. Korsman 8, 48, 71. A. Laban Zn. 10, 32, 40, 44, 55, 77, C. v.d. Berge 11, 13, 34, 36, 38, 56, 66, 69, P. den Boef 14, 42, 64, C. Laban 15, 51, 61, P. Laban 16, 20, 24, 31, 67, J. Hol 22, 49, 63, 72, L. v.d. Klein (S) 23, M. Moeliker 25, 73, L. v.d. Klein Jzn. 26, 59, M. Laban 28, 29, C. van Luijk 33, 37, 46, 57, 62, J. Pollie 41, M. Korsman 47, 53, 75, M. Tazelaar 50, 70, J. Deurloo 68, L. Hage 76. „DE ZWALUW", ST. MAARTENSDIJK, vanuit St. G hls lain. In concours waren 149 duiven. Voor de 1, 2e, 3e winnaar was een doos eieren van den stuks beschikbaar. Bovendien waren enkele geluksprjjzen beschikbaar op o.v. 41 en 33. C. Andriesse 1, 7,16, 17, J. Stoutjesdijk 2,3, A. Zwagemaker 4, 15, 35, L. Riedijk 5, 12, 18, 25, 41, L. Lindhout 6, 23, 27, 33,49, G. Lindhout 8, 26, 30, 34, 42, 47, L. v.d. Berge 9, 36, 50, P. van Driel 10,40, 44,1. Kwaak 11,19, 24, 28, 29, 31, A. Bijl 13,46, J. Scherpenisse 14, 21, 32, 37, 38, 43, C. Priem 20, F. van Beveren 22, 45, J. Heijboer 39, R. van ,t Hof 48, C. Vermeulen o.v. 3e klasse D Vosmeer - Breskens D.O.S.K.O. - H.V.V. O.D.I.O. - Zierikzee R.K.V.V.U. - Meto Jong Ambon - Axel Steen - Goes lste klasse standaard afdeling S.P.S.-H.N.C. Tholense Boys - Kogelvangers Seolto - Rust Roest 2e klasse Standaard Veerse Boys - Internos Right Oh - Family Boys 2e klas reserve A W.H.S. 3-F.S.V. 2 B.W.R. 2 - W.H.S. 2 Seolto 3 - Kogelvangers 2 3e klas reserve A Dinteloord 3 - Smerdiek 3 F.S.V. 3 - F.C. Vesting Boys 3 4e klasse A Thol. Boys 4 - S.P.S. 3 N.O.A.D.'67 2 - Rozenoord 3 Thol. Boys 4 - Smerdiek 4 V.V.C. 4 - D.V.O. 3 De Thoolse renners hebben zich goed geweerd. Thijs Fase uit Oud-Vossemeer werd 15e in een 160 km lange cours te Diechem (België). Kees Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk werd 16e. Wim Evertse uit Tholen werd 3e in IJzendijke. In Steenbergen dubbelden Fase en Stoutjesdijk met tien anderen het peldton. Op het moment dat vijf renners ontsnapten, reed de Smerdiekse amateur lek, wat hem een ereplaats kostte. Thijs Fase werd derde, Kees Stoutjesdijk elfde. De pupillen en adspiranten van de Korfbalvereniging Emergo Sint- Maartensdijk hebben verloren van ELKV uit Etten-Leur. De eersten leden een 6-0 nederlaag, de adspiranten beperkten de schade tot 4-1 dankzij een doelpunt van Peter Franke. 1-1 2-2 1-3 2-2 2-0 1-0 0-2 2-1 1-2 2-0 1-5 1-3 3 A 1-1 3-5 2-0 1-6 4-3 De Thoolse Wandel Unie organiseert 30 april de 16e Koninginnetocht over 5, 10 en 15 km. De start is tussen negen uur en half elf op de Markt bij Old Shed. De deelnemers krijgen een speciaal ontworpen medaille met lint als her innering. De TWU heeft voor 17,18,19 en 20 mei een avondvierdaagse op het programma staan, ook over 5,10 en 15 km. De start is steeds om zeven uur op de Markt in Tholen. Een van de aanbevelingen die het Comité M'75 heeft gedaan, is het ondersteunen en stimuleren van een monumentenroute op het eiland Tholen. De Vereniging Streek-VVV eiland Tholen, die nauw bij de uitgifte is betrokken, heeft hiervoor een verzoek om een financiële bijdrage gedaan. ,t Gaat om 5000 exemplaren die 8000 gulden kosten. B. en w. hebben de VVV voorgesteld de verkoopprijs van de kaarten op een gulden vast te stellen. De gemeente zou, om deze verkoopprijs mogelijk te maken, een directe bijdrage in de kosten van het vervaardigen van deze kaarten van 3000 gulden moeten ver lenen. Aangezien de VVV het overige bedrag niet geheel kan voorfinancieren is het de bedoeling van b. en w. dat de gemeente 3000 kaarten koopt voor 3000 gulden. Later kan dan de VVV deze exemplaren, indien nodig, weer voor 1 gulden per stuk van de gemeente terug kopen. Het Zeeuws elftal, bestaande uit de zaterdag- en zondag-besten gaat het oefenprogramma in Sint-Annaland starten. Op 8 mei voetbalt de Zeeuwse voorlopige selectie tegen tweede klasser W.H.S. De uitverkoren gasten zullen zich voor de honderd procent waar willen maken om een plaats in de definitieve keuze te bemachtigen, waarmee dan o.a. gevoetbald zal worden tegen de Belgische kampioen van vorig jaar R.W.D. Molenbeek en de Nederlandse bekerfinalist Roda J.C. uit Limburg. Na W.H.S. komt men ook uit tegen R.B.C. uit Roosendaal o& 29 mei in Vlissingen tegen de Belgische topploeg te gaan voetballen en op 4 juni in Terneuzen tegen Roda J.C. Voor Tholen en Sint-Philipsland zal het 8 mei aantrekkelijk zijn op het W.H.S. terrein ondanks of juist cjoor de sterke tegenstander. Trainer van de Zeeuwse selectie is Jo de Waal.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9