laatseliik nieuws GOUD-inruil-aktie VERGOUWEN B.V. arm P0LLIE ZOON f 7,50 per gram PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND C 2 EENDRACHTBODE Donderdag 15 april 1976 TösstMttR fff PmmiET\ Grote avond Ter Tolne Voor de bejaarden Veilig Verkeer herboren Afsluiting expositie NCVB over Joegoslavië Eerste steen chr. kleuterschool Materiele schade Diefstal opgehelderd In de sloot Paaszangdienst Geslaagde turnproeven Vissucces Wiltu DESSO TAPIJT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd Jeugddienst Nog verhandelbare objecten worden vanzelfspre kend nog hoger ingeruild. Ook oud zilver, dia mant en munten. JUWELIERS Schaken Collecte Rikken en wippen Jongerenmis druk bezocht NKV naar modeshow Gouden medaille Oefening Baart Kunst Ouderavond o.l.s. Beroepen Collecte Orgel besteld Vereniging huurdersbelangen Fotowedstrijd 500 jaar Kleuterschool-vergadering Dorpsgemeenschap hield gespreksavond Vervolg op pag. 11 MAARTENSDIJK flN«A JACOBAPOLPER De leerlingen van de o.l.s. Ter Tolne hebben zich vrijdagavond in Haestinge te Sint-Maartensdijk op uitnemende wijze gepresenteerd op hun traditionele grote avond. Na het welkomstwoord door de voorzitster van de ouder commissie mevr. R. van Elzakker, was er een kort schoolpraatje door het waarnemend hoofd dhr. J.F. Kousemaker. Daarna was het podium uitsluitend en alleen voor de leerlingen. Alle klassen met alle leerlingen kwamen aan bod. Hcwel dit bij elkaar ruim 230 leerlingen zijn, lukte het de leer krachten door een goede organisatie en een fantasievolle enscenering er een boeiend geheel van te maken. De musical vormde weer de hoofdschotel van de avond. „Het vreemde song festival" werd op meeslepende wijze op de planken gezet. Het plezier waarmee de leerlingen dit brachten, straalde er gewoon van af. De jonge solisten Martin, Jolanda, Elles en Nik zouden bij een echte talentenjacht geen gek figuur slaan. De artistieke adviezen werden belangeloos gegeven door dhr. G. Baijens uit Middelburg en mej. Ann Lemmens, balletpedagoge uit Bergen op Zoom. Een volle zaal in Haestinge, een warm applaus en tot slot zelfs een staande ovatie waren welverdiend. Op initiatief van de vrouwenraad hebben de bejaarden dinsdag 6 april een excursie gemaakt naar Elvi Couture in Steenbergen. Na een gezellige ontvangst met een kopje koffie werd een uiteenzetting gegeven over dit vrij grote bedrijf, waar ruim 150 mensen werken. Een groot deel van de produktie wordt in het buitenland afgenomen. Het was interessant de stoffen te zien ver anderen in eerste klas textiel. In de magazijnen hingen duizenden prachtige japonnen. De modinettes werken in teamverband, wat goed en prettig werken bevordert. Woensdagmiddag 7 april woonden de bejaarden de generale repetitie bij van enkele sprookjes en een musical, uit gevoerd door leerlingen van de o.l.s. Ter Tolne. Zij brachten alle onderdelen van het programma zeer enthousiast tot leven, waardoor de aanwezigen - onder wie verschillende grootouders - volop genoten. Dhr. M.C. Meerman dankte voor het gebodene en zwaaide het onderwijzend personeel veel lof toe voor de manier waarop alles gebracht werd. Mej. L. Deurloo overhandigde nog een attentie. Het was een mooie middag. De afdeling Tholen van Veilig Verkeer Nederland is vrijdagavond in Hof van Holland tot nieuw leven gewekt. Voorlzitter E. v.d. Velde en bestuurslid C. Kot traden terug, waarvoor een nieuw bestuur werd gekozen bestaande uit voorzitter F. Verbon, secretaresse mevr. de Koster, penningmeester J. Overbeeke en de leden J. Everaers en J. Tichem. De heren Overbeeke en Tichem zaten ook reeds in het oude bestuur. Dhr. Tichem had de leiding tijdens deze bijeenkomst, waar de diploma's werden uitgereikt aan 29 deelnemers van de verkeerscodecursus. Dhr, J. W. van Popering kreeg voor zijn lessen nog een envelop met inhoud. Op deze avond werden verder tussen de koffiepauzes enkele verkeersfilms vertoond door dhr. Harmsen van Vliet van Veilig Verkeer Nederland. Zaterdagavond rond zes uur is de bijzonder geslaagde expositie van Pottenbakkers werkstukken in de Dragonder afgesloten. Gezien de erg leuke reacties hielden de deelnemers aan de pottenbakkerscursus met des te meer plezier hun afscheidsfuif. Dankzij de tentoonstelling zijn veel meer eilandbewoners aan de weet gekomen dat pottenbakker G. K. van Engelenhoven in de Hoogstraat dit oude ambacht uitoefent. Voor hem zijn er een aantal opdracht uit voortgekomen, terwijl zijn cursus voor het nieuwe seizoen ook gebakken zit. Hij is voor drie avonden in de week al bijna vol. De N.C.V.B. heeft op 7 april de maandelijkse vergadering gehouden. Presidente mevr. Duijzer-Kwist opende met gebed en meditatie. Met een hartelijk welkom aan de leden en in het bijzonder dhr. Roorda uit Bergen op Zoom, ging het ontspannende gedeelte van start. Dhr. Roorda vertoonde prachtige dia's over Joegoslavië en wist daarbij veel informatie te geven. De leden kregen een indruk van de levenswijze en gewoonten in dit prachtige land. De wijze waarop dit alles werd gepresenteerd, boeide alle dames. De presidente dankte aan het eind van deze goed geslaagde avond dhr. Roorda en eindigde met gebed. Secretaris J. C. Melse van de Eben Haezerschool heeft vrijdagmiddag de eerste steen gelegd voor de nieuwe Chr. kleuterschool van de Gereformeerde Gemeente. Het is de bedoeling dat de reeds benoemde hoofdleidster mej. Quist met haar collega leidster in augustus de nieuwe kleuterschool in gebruik neemt. Op 24 februari werd de eerste paal geslagen. Voorzitter P. Duinkerke sprak van een mijlpaal in het schoolleven. Hij sprak de wens uit dat de Heere het Christelijk kleuteronderwijs op de nieuwe school met zijn zegen mag bekronen. Ds. G. Mouw voerde het woord naar aanleidinj van Ps. 127: „Indien de Heere het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden deszelfs bouwlieden daaraan". De predikant wees erop dat niet de wijsheid en de rijkdom van Salomo het grootste en voornaamste was, maar de noodzakelijkheid dat de Heere bouwt. De Heere verlene zijn gunst en zegen aan de kleuterschool, personeel, kinderen, ouders en kerk. Dat het fundament gelegd moge zijn ip de liefde en de kracht van het gebed. De Heere doe ons de grote verantwoordelijkheid voelen hoe we onze jeugd moeten opbouwen. Jezus Christus, de uiterste hoeksteen, is het fundament dat niet van wijken noch wankelen weet maar bestaat tot in eeuwigheid. Dat de Heere zijn goedheid en trouw tot heil van onze kinderen möge betonen, zo besloot ds. Mouw. Secretaris Melse herinnerde aan de plannen voor het oprichten van een eigen Chr. kleuterschool. Hij wierp de vraag op of een Chr. kleuterschool dan zo belangrijk is. Is er Chr. rekenen en Chr. aardrijkskunde? Ik heb in m'n eerste schooljaren gelezen: geld verloren is veel verloren, eer verloren is meer verloren, maar ziel verloren is alles verloren. Hieruit blijkt de noodzakelijkheid van Chr. onderwijs: voor alles met God beginnen en in God eindigen. Moge dat strekken tot zijn eer en onze zaligheid", aldus dhr. Melse. Deze eerste steenlegging werd bijgewoond door o.a. burgemeester J. E. van Boeijen, dhr. Schenk van de bouwonderneming Dura B.V. uit Rotterdam, mej. Wondergem van het R.P.C.Z., personeel van de Eben Haezerschool, oudersen belangstellenden. Bij een botsing op de hoek Molenvlietsestraat/ Kerkstraat ontstond er zaterdag alleen wat lichte materiële schade. A.R. nam de bocht te groot waardoor hij de uit de Kerkstraat komende A.L. geen voorrang verleende. De politie heeft bij een controle een in oktober vorig jaar uit de haven gestolen buitenboordmotor opgespoord. Deze was nu in het bezit van M.N., die zei dat hij de motor van een onbekende had gekocht. Op de Provincialeweg richting Poortvliet is J.O. uit Sint-Maartensdijk donderdag door onverklaarbare oorzaak in de sloot gereden. Hij werd licht gewond, maar zijn auto was vernield. Tweede Paasdag wordt er om tien uur in de Gereformeerde kerk een Paaszangdienst gehouden. Er is een gevarieerd programma van samenzang, schriftlezing en declamatie. Medewerking wordt verleend door het Geref. gemengd kerkkoor o.l.v. Irz. Riedijk en het kinderkoor o.l.v. dhr. A. v.d. Stoel. De meditatie wordt verzorgd door ds. R. J. Blaauw uit Krabbendijke. Niet minder dan 130 leden van de gymnastiekvereniging Olympia hebben zaterdag meegedaan aan de turn proeven-clubkampioenschappen. Onder het oog van de K.N.G.V. juryleden mevr. Rijnberg-Plandsoen en de heren van Loon en Hermans streed dit record aantal al vanaf half tien om het fel begeerde diploma. De juryleden ware bijzonder onder de indruk van de organisatie. Ieder kende zijn taak zodat de wedstrijden vlot verliepen. Slechts drie leden liepen het diploma mis. Marleen Loof behaalde het hoogste aantal punten met 51. De leidsters mevr. Jeroense en mevr. Bal hebben maanden lang naar dit kampioenschap toegewerkt, zodat ze blij waren met de goede resultaten, die er niet om liegen. Meisjes A: 1. Ingrid Luynen, 2. Corina Potappel, 3. Marja Jansen. Meisjes B: 1. Marleen Hoogmoed, 2. Dianne Potappel, 3. Karin Gladdines. Me&jes C: 1. isineke Bos, 2. Rian Jansen, 3. Jolanda van Dijke. Jongens A: Leo Deurlo. Dames 4e gr.: 1. G. Hoogedeure-Kievit, 2. mevr. v. Oorschot-Kleppe, 3. mevr. Bax-Sprang. Extra prijs ouderen mevr. P. Schot- Schot. Dames 3e graad: 1. mevr. Rietkerk- Kieper, 2. Elly Schot, 3. mevr. Verbiest- v.d. Hove. Dames 2e graad: 1. Marleen Loof, 2. Annelies van Dijke, 2. Aukje v. Stee, 3. Dini Potappel. Klasse B meisjes: 1. Wilma Paans. Meisjes klasse A: 1. Valentina Geluk, 2. Ageeth Paans, 3. Jannie van Vossen, 3. Corine van Dijke. Olympia bestaat 75 jaar en ter gelegenheid van dit eum heeft de vereniging de organisatie gekregen van de Zebra jeugddag op 12 juni in St. Marie te Huijbergen. Er worden 3500 tot 4000 mensen verwacht en 150-200 voertuigen. Begrijpelijk vergt dit heel wat organisatie, zodat het bestuur van Olympia de medewerking van de leden hierbij niet kan missen. Ten aanzien van de jubileumviering is na een opiniepeiling onder de leden besloten dat de kinderen een speeltuin bezoeken, terwijl de ouderen gaan kegelen. De 12-jarige J. v.d. Zande is bij een concours van de Heense Molen vissers bij Sint-Philipsland winnaar geworden van de jeugdklasse, wat een fraaie beker opleverde. Er waren 350 deelnemers. In het totaal klassement was hij 31e. John is lid van de Eendrachtvissers, uit Nieuw-Vossemeer, van welke vereniging zijn vader F. v.d. Zande voorzitter is. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 Tot en met 17 april geeft juwelier Vergouwen goud voor goud! Twee weken lang krijgt u voor elk stukje goud de ongelooflijk hoge inruilprijs van .Het geeft niet wat het is: een oude broche, een kapotte ketting, een niet meer passende ring, of een sieraad dat u niet meer draagt. Alles van goud is goed. Verwen u zelf of iemand anders eens op deze voordelige manier met een nieuw sieraad. Onze collectie biedt u een ruime keus in goud, zilver, diamant en horloges. Kunt u direct nog niet kiezen vraag dan een tegoedbon. U hebt dan nog iets te goed. Raadhuisstraat 27-29 Stationsstraat 10 Roosendaal, tei. 33447 Wassenaarstraat 4 Bergen op Zoom, tel. 35408 adv. IM Op Eerste Paasdag wordt er om zeven uur in de Hervormde kerk een interkerkelijke jeugddienst gehouden met als thema „Nieuw leven na de dood". Voorganger is dis. A. Schipper uit Willemstad, ex-zendingspredikant van de Gereformeerde zendingsbond op Celebes. Medewerking verlenen het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droogers-Vogel en het Chr. gem. koor o.l.v. A. H. Ridderhof, alsmede de pistonblazers M. Vos, P. Droogers en P. Ridderhof. Schaakcompetitie: J. M. W. Slager - R. v.d. Jagt 1-0, ds. G. J. Voortman - J. W. Slager 0-1, Ant. Goosen - A. Hommel 1- 0, dr. A. W. A. de Looze - R. v.d. Jagt 1/2 - 1/2, Ant. Goosen - J. Smits 0-1. De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Oud-Vossemeer het mooie bedrag van 1792,25 op gebracht, 182,25 meer dan vorig jaar. Organisatrice mevr. M. Boot- Holleman dankt alle gevers hartelijk. Onder grote belangstelling zijn zaterdagavond in de kantine van Vosmeer de zevende en laatste rik- en wipwedstrijden gehouden. Rikken: 1. D. Polderman 214 p., 2. Adr. Havermans 211 p., 3. A. Aarnoudse 170 p., 4. F. Hommel 159 p., 5. J. Plandsoen 153 p. In het eindklassement bleek A. Havermans de beste met 723 p., 2. J. Kruf 709 p., 3. J. Havermans 673 p., 4. W. Timmermans 670 p., 5. F. Hommel 668 p. Extra prijs mevr. J. Hommel met 611 p. Bij de wippers was er een record deelname van twintig kaarters. 1. T. van Olmen b.o.z. 102 p., 2. M. Tholenaar eveneens 102 p., 3. M. van advertentie IM Poortvliet 100 p., 4. mevr. Luken b.o.z. 99 p., 5. mevr. Zeem and 96 p. Eindklassement: 1. M. Tholenaar 435 p., 2. O. Hoek 432 p., 3. J. Postma b.o.z. 397 p., 4. M. van Poortvliet 396 p. Extra prijs mevr. Tholenaar 381 p. „Een nieuw leven". Dat was zaterdag avond in de Sint Willibrorduskerk het thema van de jongerenmis die pater Porre uit Bergen op Zoom opdroeg. Hij bracht naar voren dat er na dit aardse leven een nieuw leven voor de mensen wacht. Pater Porre bracht ook de mogelijkheden naar voren om de mensen in de ontwikkelingslanden te helpen bij het opbouwen van een mens waardiger bestaan. Medewerking aan deze jongerenmis werd verleend door een muziekgroep en het jongerenkoor o.l.v. Leo Hermans uit Bergen op Zoom. De collecte in deze druk bezochte dienst had een bevredigende opbrengst. De NKV heeft met 41 leden een bezoek gebracht aan een modeshow in bosbad Hoeven. De deelnemers genoten van de diverse mooie creaties die in de aanstaande zomer te zien zullen zijn. Gezien de animo besloten de dames in het najaar ook naar de wintermodeshow te gaan. De NKV vrouwenbord kan daarvoor best nog wat nieuwe leden gebruiken. Als enige van de negen Nederlandse inzenders heeft dhr. A. Burghout op een internationale wedstrijd van het gilde van bloedworstmakers beslag gelegd op een gouden medaille. Omdat hij docent is aan de slagersvakschool in Goes kon hij de prijs in het Franse Mortange au Perche (200 km ten zuiden van Parijs) niet zelf in ontvangst nemen. Er waren 1100 inzendingen uit alle delen van West-Europa. In het Franse plaatsje maakte deze wedstrijd met een veemarkt onderdeel uit van een groot volksfeest. De bejaardengymnastiekvereniging Oefening baart Kunst heeft vrijdag middag in de soos het tienjarig bestaan gevierd. Leidster mej. E. Deurloo uit Tholen noemde in haar felicitatie de vereniging een blijvertje. Hulde was er voor mej. M. Hommel, die ondanks haar vergevorderde leeftijd als secretaresse-penningmeesteresse de grote animator van de vereniging is. Zij wees er in een korte terugblik op, dat na het vertrek van initiatiefneemster zr. Van Bruinesse even de klad in de ver eniging dreigde te komen. Fysio therapeute Els Deurloo kon echter worden aangetrokken en zij bleek naast vakkennis ook veel enthousiasme op de oudjes te kunnen overbrengen. Er ontstaan daardoorvaak nauwe banden, wat voor de bejaarden van bijzonder belang is. Dr. A.W.A. de Looze waar deerde de vereniging in zijn felicitatie positief. Hij hoopte dat de bejaarden er onder de bekwame leiding van mej. Deurloo nog vele jaren mee zullen doorgaan. Dr. Looze zei alles in het werk te zullen stellen om de wekelijkse oefenmiddag in het Groene Kruisgebouw te houden nu de soos komt te vervallen. Wijkzuster Krijger sloot zich daarbij aan. Zij vond dat men alle bejaarden die aan gym doen er kan uithalen bij hun niet gy3ende leeftijdsgenoten omdat ze minder stijf zijn. De verschijnselen van de oude dag brengen daardoor niet zoveel hinder met zich mee. De bejaarden gaven een demonstratie van hun gymoefeningen, waarna ze een zelf gemaakte feestmuts opzetten om met wat zingen en voordrachtjes het jubileum te vieren. Vooral de dames Buijs-Trompetter en Hommel-Nuts en dhr. Verkerke lieten zich van hun beste zijde zien. Met een drankje en een hapje ontstond er een gezellige sfeer. Mej. Deurloo dankte de sprekers en de leden voor de goede organisatie. Deze jubileumviering was geheel met eigen krachten tot in de puntjes verzorgd. De openbare Die Heenetrechtschool heeft in het Dorpshuis ouderavond gehouden. Voorzitster van de ouder commissie mevr. M. de Looze-Mesman Schulz betrok in haar welkomstwoord in ,t bijzonder handwerkonderwijzeres mej. v.d. Jagt en pastoor Van Osta, die het R.K. godsdienstonderwijs heeft overgenomen van pastoor Vermeulen. Schoolhoofd J.D. Vroege wees op het feestelijke karakter van deze ouder avond daar men vijf jaar in de nieuwe school zat. Hij bood de dames De Looze, Polderman en Voorhagen een bloemetje aan omdat ze belangeloos de moeilijke lezertjes in de le en 2e klas van bijlessen hebben voorzien. Leer lingen van de vier laagste klassen voerden vervolgens een musical op: Fijn dat er kabouters zijn. Na een korte pauze zorgden de twee hoogste klassen voor de musical meester Pennelik. Na de tweede pauze kwamen de ouderen aan bod: de onderwijzers Vroege, G. Bril en mej. M. de Hulster en de oudercommissieleden mevr. De Looze, Polderman-Aarnoudse, A. Douw, Jac. Heijboer, J. Verreijen en M. van Poortvliet. Zij voerden de eenakter „Een huis vol inbrekers" op, waarbij zich de meest dolle situaties voordeden. De drie opvoeringen werden met langdurig applaus beloond. Tot slot van de ouderavond vond er een geslaagde verloting plaats. De Hervormde gemeente van Halfweg en Zwanenburg heeft een beroep uit gebracht op ds. G.J. Voortman. Inmiddels zijn de twee vacatures in het college Van notabelen vervuld door de verkiezing van de heren I.C. Hage en L. Dorst. De collecte voor de Hartstichting heeft in Sint Annaland 2.004,48 opge bracht. Het nieuwe orgel dat in de Hervormde kerk komt, is besteld bij de firma Leeflang in Apeldoorn. Het instrument krijgt twintig stemmen plus een transmissie. Er wordt nu een tekening gemaakt waarbij bekeken wordt of er een boven- of een nevenwerk komt. In de vergaderzaal van Havenzicht is op 5 april de Vereniging Huurders- belangen opgericht. Doelstellingen zijn: behartiging van de belangen van de huurders, bespreking van huur verhogingen, het eventueel oplossen van problemen over huren, bespreking van /klachten van huurders. De vereniging Huurdersbelangen is de eerste op het eiland Tholen en werkt voorlopig alleen voor de inwoners van Sint-Annaland. Men hoopt tot een ideale samenwerking te komen tussen huurders en ver huurders zodat er wederzijds ver trouwen ontstaat. Op de eerste bijeen komst waren dertien leden aanwezig. Inmiddels is dat aantal gegroeid tot 20. Ieder die belangstelling heeft kan zich vervoegen bij secretaris F. Korten, Burgemeester Baasstraat 29. De volgende bijeenkomst is dinsdagavond 20 april in Havenzicht. Het bestuur bestaat verder uit voorzitter F. Feenstra en penningmeester W. Hage. Inmiddels zijn er al een aantal inzendingen voor de fotowedstrijd 500 jaar Sint-Annaland, maar de fotoclub verwacht er nog veel meer. Er zijn immers honderden en honderden foto's gemaakt tijdens die mooie feestweek juni vorig jaar. U krijgt de ingestuurde foto's terug, daar kunt u van verzekerd zijn. Zoek daarom uw mooiste foto's van die juniweek in 1975 op en lever deze in bij Bram Goedegebuure, Voorstraat 46. Hoe meer foto's, hoe meer is er op 30 april in het Dorpshuis voor de inwoners te genieten wanneer alle inzendingen tentoongesteld worden. De eerste prijs is 40 gulden, de tweede 20 gulden en vervolgens vier prijzen van 10 gulden. De jury bestaat uit leden van de fotoclub. Lever uw foto's in voor 23 april. ,s Middags en ,s avonds worden er op Koninginnedag in het Dorpshuis ook films vertoond over de herdenkings- week 500 jaar Sint-Annaland. Wie hiervoor een film beschikbaar wil stellen, kan contact opnemen met de heren J.W. van Popering en J. v.d. Houten, die beiden hun medewerking verlenen. De fotoclub heeft inmiddels op de maandelijkse bijeenkomst in l'Esperance ook een bestuur gekozen. Voorzitter werd M.W. Fase, secretaris penningmeester A.J. Kuzee. Negen stemgerechtigden moesten vrijdagavond goedkeuring hechten aan het bestuursbeleid en de jaarlijkse verantwoording van de Chr. kleuterschool. Met het vijfkoppig bestuur en drie leidsters kon men op de vergadering tot 17 personen komen van een schoolvereniging die toch 167 leden en 10 begunstigers telt. Voorzitter J. S. van Vossen las Prediker 11 en ging voor in gebed. Hij kon trouwe kleuterschool- vergaderingbezoekers begroeten in de personen van ere-voorzitter G. J. Breas en het oud-lagere schoolbestuurslid J. den Engelsman. Spijtig vond ook de voorzitter het dat er geringe opkomst was, temeer omdat het vanavond toch ook ging om het kiezen van een nieuw bestuurslid. Overigens was 1975 een rustig verenigingsjaar en ook op school deden zich geen bijzonderheden voor. Wel wordt van het personeel voor- en na de normale schooluren steeds meer voorbereidend werk vereist en verricht. Na vele jaren is de vereniging wat uit de geldzorgen geraakt, dankzij kerkelijke collecten en danklzij ook het inhalen van achter- stalligle Rijksuitkeringen. In dat opzicht zijn er zelfs nog tegoeden. Het jaarverslag van secretaris D. Bruijnzeel toonde met name druk bezochte Kerst en ouderavonden. Daarbij deden de kleuters volop mee en dat wil er in. Er was voorts de mededeling dat het meubilair van 2 klassen inmiddels 15 jaar oud is en vervangen dient te worden. De hoofdleidster maakte een begroting en het wachten is nog op goedkeuring van de inspectie. Overigens zijn de prijzen in die 15 jaar met zo'n 100 procent gestegen. Het vorig schooljaar werd met 108 leerlingen begonnü, er kwamen er 23 bij, er gingen 43 naar de lagere school. Thans zijn er 99 leerlingen, met het maximum wat is toegestaan. Daarom een wachtlijst voor een 15tal kleuters. Overigens laat zich het kleiner worden van de gezinnen ook steeds meer op de kleuterschool gevoelen, want de verwachting is dat er komend schoolseizoen 50 af gaan en 30 bijkomen. In de loop van de tijd komt men dan wel weer aan het maximum, maar de wachtlijst lijkt toch steeds geringer te zullen worden. Een van de leidsters mej. A. Vooys is voornemens te solliciteren om wat dichter bij het ouderlijk huis in Katwijk een dienstverband te krijgen. Het bestuur vindt het wel spijtig, maar zal er rekening mee moeten houden, dat een vakature zal ontstaan. In het jaarverslag werd tenslotte gememoreerd dat het oudste lid en een der oprichters, de ruim 100 jarige L. Theunisse kwam te overlijden. Dank was er voor tuinman J. L. van Popering en het echtpaar De Jonge als onderhouder(ster) van de school. voor Goede Vrijdag, 16 april, en Pasen: zo. 18 en ma. 19 april THOLEN: NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. A. de Reuver zo.: 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver 2e Paasdag: 9.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. W. Stuursma, Zwijndrecht zo.: 10 en 5 u. ds. Tj. v.d. Hauw, Roosendaal 2e Paasdag: ds. R.J. Blaauw,. Krabbendijke, Paaszangdienst GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. Mouw zo.: 10 en 6.30 u. ds. Mouw; 2.30 u. leesdienst 2e Paasdag: 10 u. ds. Mouw (openbare belijdenis) CHR. GEREF. KERK do. 15 apr. Goede Vrijdagdienst 19 u. ds. P. Zonneveld, Leerdam zo. 10 en 6.30 u. leesdienst 2e Paasdag: 10 u. leesdienst NED. PROT. BOND zo. 10.45 u. ds. H.N. Bierman, Breda NED. HERV. B.W.I.W. Goede Vrijdag: 7 u. ds. Spruyt, Amsterdam (H.A.) zo. 10 u. ds. Quartel, Gouda R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. G.J. Voortman (H.A.) zo. 10 u. ds. G.J. Voortman 7 u. Jeugddienst ds. A. Schipper, Willemstad (samen met Geref. Kerk) 2e Paasdag: 10 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. M. Berg, Zwijndrecht zo.: 9.30 u. ds. A. v.d. Meulen, Anna Jacobapolder 7 u. Jeugddienst in N.H. kerk, ds. A. Schipper, Willemstad CHR. GEREF. KERK do. 15 apr. Goede Vrijdagdienst 7 u. ds. M.C. Tanis, Sliedrecht zo. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst LADY FOUNDATIONS UNCEHIF BADMOüE TOONAANGEVEND IN WEST BHABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM ..DE ZAAK MET DE RODE PUI Advertentie IM Tenslotte vermeldde het jaarverslag de bestuursfunctieverdeling met de heer J. S. van Vossen als voorzitter. D. Bruijnzeel als secretaris, die deze functie van de nieuwe voorzitter overnam en penningmeester F. Burgers, <Jje echter deze vergadering niet meer herkiesbaar was. Hij gaf zijn laatste financieel overzicht, waaruit bleek, dat er 167.364,32 was ontvangen en 152.305,22 uitgegeven, dus nog een batig saldo van 15.059,10. Met nog te ontvangen en te betalen posten zal dat netto(saldo op bijna 12 mille komen. De begroting '76 toonde aan ontvangsten en uitgaven 143.893,25 met een post onvoorzien van 1593,25. De Rijksbijdrage ligt al op zo'n 95.000,-. Bestuurslid P. Ketting werd herkozen en in de vakature F. J. Burgers werd benoemd A. A. van Luijk jr. uit de Bierensstraat. Een latere functieverdeling maakte dhr. P. Ketting penningmeester. De voorzitter bracht de scheidende penningmeester Burgers dank voor zijn vele werk ten bate van de kleuterschool. Het penningmeesterschap is ondanks de hulp van administrateu Leune een veelomvattende taak. De heer Burgers vond dat laatste niet zo erg, ware het niet, dat hij in die 7 jaar te vaak op lege bodem moest graaien door het uitblijven van Rijksvergoedingen. Dat maakte de functie minder plezierig. Hij was blij dat zijn opvolger er in dat opzicht beter voor staat. Niemand had voor de rondvraag nog bijzonderheden, waarna ere-voorzitter Breas met dankzegging eindigde. Een 45 bestuurders vah plaatselijke verenigingen, aangesloten bij de dorpsgemeenschap „Sint Annaland" hielden donderdagavond een gesprek met burgemeester J. E. van Boeijen. Na een uur of 3 discussie concludeerde men naar beide kanten dat het een nuttig contact was geweest en het opofferen van deze avond waard. Het gesprek kwam tot stand op uitnodiging van het bestuur der Dorpsgemeenschap. Als toehoorders waren de plaatselijke raadsleden P. van Schetsen en M. P. van Dijke aanwezig. Na het welkomstwoord van dorpsgemeenschapsvoorzitter A. J. Boogaard, constateerde burgemeester Van Boeijen, dat het voor Sint Annaland een thuiswedstrijd betrof met 40 tegen 1. Dat behoefde de oefenpartij niet te verhinderen. Naast wat schriftelijke wensen of vragen, was er voldoende mondelinge discussie om het levendigd te houden. Zo was het W.H.S. bestuur nogal teleurgesteld door het lang uitblijven van een tweede wedstrijdveld. De beperkte terrein- accommodatie zou ook reden moeten zijn daarbij rekening te houden bij de onderhoudsbeurten. De burgemeester antwoordde dat er wat vertraging in zat, doordat er als(nog een Rijks subsidiemogelijkheid kwam, wat de gemeente belangrijke tegemoetkoming zou opleveren en die kans mag men eenvoudig niet laten liggen. Overigens wordt het tweede wedstrijdveld dit jaar aangelegd, waarbij de W.H.S. voorzitter hoopte dat nog voor september kan worden ingezaaid. Ter sprake kwam eveneens een sportzaal of 2e Paasdag: 10 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo.: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst 2e Paasdag: 10 u. leesdienst R.K. KERK Witte Donderdag; Goede Vrijdag, en zat. 17 apr. 20 u. Plechtigheden zo. 8 en 10 u. H. Mis 2e Paasdag: 8 en 10 u. H. Mis. SINT ANNALAND NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. J. Codée zo. 10 en 6 u. ds. J. Codée 2e Paasdag: 10 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7.30 u. leesdienst zo. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. ds. Molenaar, Kapelle-Biezelinge (bev. ambtsdrager) GEREF. GEM. IN NED. Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.45 u. leesdienst STAVENISSE: NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. A. Baars, Papendrecht zo. 10 en 6 u. kand. W.J. Gorissen, Gouda 2e Paasdag: 10 u. kand. A. Zoutendijk, Delft OUD GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7 u. ds. J. van Prooijen zo.: 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen; 2 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. ds. J. van Prooijen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. J. Blom zo.: 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom 2e Paasdag: 9.30 u. ds. H. Visser, Nieuwe Tonge OUD GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo.: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo.: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. Rehobothkerk Goede Vrijdag: 7 u. kand. Visser zo.: 10 u. dhr. J. Gravendeel 7 u. ds. J.H. Renting R.K. KERK za. 17 apr. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. J. Hovius, Dordrecht zo.: 9.30 u. dhr. C.J. de Groot, Nieuw Lekkerland; 2.30 u. dhr. N.H. Groen, Her kingen 2e Paasdag: 9.30 u. dhr. J. van Woerden, Rotterdam GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo.: 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. ds. N.W. Schreuder, Goes (openbare belijdenis) POORTVLIET NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. G.H. Abma zo.: 10 en 6 u. (openbare belijdenis) 2e Paasdag: 10 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom zo.: 10 u. (openbare belijdenis) en 2.30 u. ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7 u. leesdienst zo.: 10, 2 en 6 u. leesdienst 2e Paasdag: 10 u. ds. A. Honkoop, Krabbendijke (bev. lidmaten -I- H.D.) SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK Goede Vrijdag: 7 u. ds. H. Harkema zo.: 9-30 u. (openbare belijdenis) ds. H. Harkema; 2.30 u. ds. C. van Sliedrecht, Nieuwe Tonge 2e Paasdag: 9.30 u. ds H. Harkema GEREF. GEMEENTE do. 15 apr. 7.30 u. ds. G. Mouw, Tholen (openbare belijdenis) zo.: 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst 2e Paasdag: 9.30 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE Goede Vrijdag: 7 u. ds. L. Gebraad zo.: 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad 2e Paasdag: 9.30 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER Goede Vrijdag: 7.30 u. ds. J. v.d. Meulen zo.: 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen; 5 u. dhr. Mulder, Amstelveen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) 16 t/m 19 apr. Dr. E. N. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377. Sint-AnnalandSint-Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. van der Bel) 17/18 apr. Dr. P. v. d. Eist, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer: Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeeer en Sint-Philipsland Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662-404. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Timmermans, Hiksedijk 7, Oud Vossemeer, tel. 01667-348 b.g.g. 01647- 2416. DIERENARTS A. Rinses, Provincialeweg 2, Scher penisse, tel. 01666-25% spr. uur: vr. 18.30-19 u. zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 STORING ENERGIEVOORZ. ver bruikers PZEM Luiten kantooruren: 01184-19191. KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland zitdagen: elke 2e en 4e maandag v.d. maand van 9-12 u. gemeentehuis Sint- Maartensdijk. HOOGWATERSTANDEN van 17 t/m 23 april zaterdag 17 5.41-18.08 zondag 18 6.24-18.52 maandag 19 7.11-19.35 dinsdag 20 7.57-20.21 woensdag 21 8.51-21,117 donderdag 22 9.54-22.28 .vrijdag 23 11.13-23.55 woensdag 21 april laatste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2