Zon en schaduw in de streek door competitie beslissingen WHS 2 kampioen, Tho/ense Boys 1 en 2 promotie. Vosmeer 1 degradatie Donderdag 15 april 1976 EENDRACHTBODE WHS blijft tweede klasser Schitterende aanval Opnieuw gelijkmaker Dubbele competitie voor Smerdiek Het Vosmeerse doek viel in Zierikzee Smerdiek 2 volop aankijken waard Tholense Boys promoveerde en bevocht zich nog titelkans SPS won weer eens Promotie Tholense Boys 2 Stavenisse veilig Voor N0AD ligt teleurstelling gereed WHS 2 in tweede helft kampioen WHS 3 ontsnapte aan gelijkmaker Verzwakt Smerdiek 3 ten onder N0AD reserves nog 1 punt voor de titel Vosmeer reserves slecht 1: Voor iedere voetballer en liefhebber scheen afgelopen weekend de zon, maar door gevallen beslissingen bleef de lucht voor het ene elftal helder, terwijl er voor andere schaduwen vielen. Zonnig bleef het voor tweede klasser W.H.S., die de voor de streek hoogste voetbaltrap weer prolongeerde. Even zonnig was het voor Smerdiek, dat ook met een laatste verlies toch een beslbslngwedstrljd ontweek en het derdeklasserschap kan vervolgen. Een heldere lucht ook in Zevenbergen, waar Tholense Boys het presteerde niet alleen mede-promotiekandidaat te kloppen, maar door die winst ook nog titelmogeltykheden overhield. Tholense Boys gaat dus weer K.N.V.B. voetballen (4e klas). Het oudere broertje in leeftijd, maar jonger voor wat Indeling betreft, stelde promotie eveneens zeker. Tholense Boys 2 gaat 3e klas K.N.V.B. reserve voetballen, want 4e klas K.N.V.B. reserve is er niet. De werkelijk enige kampioen, die er afgelopen weekend uitkwam, was W.H.S. 2, dat aan 1 punt al genoeg had, maar de volle twee kreeg en dus reden tot juichen had. Er was dan ook vreugde in de W.H.S.kantine, toen de gr oen-witte reserves daar eenmaal uit Oosterhout waren gearriveerd met felicitaties van voorzitter M. Mosselman, trainer De Frel en voorzitter supportersvereniging W. Moerland. Ook de eerder genoemde zich handhavende of promoverende elftallen vanuit het wekelijks „sporthoekje" gelukgewenst. Schaduwen vielen er in ruime mate boven het Vosmeerse eerste elftal, dat zich ln Zierikzee nog wel tegen de verhouding in, de laatste derde klasse kans ontnomen zag en een trap lager gaat voetballen. Een medio competitie nog zeker niet zo voorziene teruggang, maar in een slotfase is het Vosmeer nog zelden gelukt zonnige competitieresultaten te bereiken of dat nu ging om promotie of zoals thans na vele jaren om degradatie. Jammer, want in Vosmeer heeft men altijd kunnen voetballen en een hernieuwde opbouw zal weer perspectieven moeten openen. Somber gaat het er eveneens uitzien voor N.O.AJ). 1, want ln feite is ook daar afgelopen zaterdag de beslissing gevallen, al kan een wonder nog redding brengen. Daarom zal ook na het Paasweekend opnieuw van zon en schaduw op de sportpagina gesp oken kunnen en moeten worden. Het gaat nu vrH snel naar het eind. W.H.S. prolongeerde dankzij een 2-2 gelijkspel tegen D.O.T.O. zaterdagmiddag fet tweede klasserschap, zodat de Sint- Annalanders in de nieuwe competitie voor de derde achtereenvolgende keer op dit niveau mogen uitkomen. Bij spelers, bestuur en trainer heerste e& daarom londanks de slechte wedstrijd,een blije stemming, die later nog versterkt werd toen de reserves kampioen waren. Trainer N. de Frel sprak zelfs van een uitstekend resultaat omdat W.H.S. een wedstrijd eerder dan het vorige seizoen in veiligheid was. Toen kwam het op de laatste wedstrijd aan, terwijl de ontmoeting tegen S.S.C. op 24 april in Sprang Capelle nu zonder betekenis is. De uitslag was voor de thuisclub ook het beste, aangezien D.O.T.O. met alle kracht probeerde degradatie te ontlopen. Daarom was er in deze zenuwachtige wedstrijd niet zoveel fraais te zien, al maakte de tweede helft met vier doelpunten en behoorlijke spanning nog veel goed. Bij het bereiken van de veilige streep in de 2e klasse, komt ook de rumoerige start van de competitie weer voor ogen. Het eerste elftal raakte vier spelers kwijt en kreeg er vier van andere verenigingen bij. Onmiskenbaar heeft dat er toe bijgedragen dat de Sint- Annalandse ploeg zich op het voor onze streek hoogste voetbalniveau kon handhaven. Het draagvlak was groter, zodat de twee andere seniorenelftallen en de junioren meestal niet moesten worden lastig gevallen voor reserves. De aantrekkingskracht die het tweede klas voetbal op een aantal spelers in de streek uitoefent, werkt door blijkens de komst van weer een aantal nieuwe W.H.S.'ers. De toekomst zal leren wat het effect is van deze versterking. Vast staat in elk geval, dat bij een grotere keuze harder geknokt zal moeten worden voor een plaats in het eerste Sint-Annalandse elftal. Tegen D.O.T.O. was er in de eerste helft weinig van de inzet van de laatste weken te merken. ,t Was een slaapver wekkende vertoning op een zeer krap speelveld. D.O.T.O. hield door het veelvuldig toepassen van de buitenspelval de ruimte voor W.H.S. uiterst beperkt. De toch al veelvuldig fluitende scheidsrechter Schroots moest daarom nog meer broodnodige lucht aan z'n fluit besteden, aangezien W.H.S. telkens buitenspel liep. De gasten presteerden echter behalve een gevaarlijk schot in de eerste minuut (net over) en vlak voor rust (zijnet) ook bar weinig. De Sint-Annalanders kregen betere scoringskansen. Nadat Nico Hage eerder verzuimd had van een misverstand in de Zuid-Hollandse verdediging te profiteren, kreeg hij een prachtige kans. Hij kwam alleen voor de keeper, twijfelde en gaf toen over aan de links opkomende en roepende Theo Fase. De bal was echter te ver bij de zijlijn zodat hij er niet meer bij kon. Theo Fase kwam later op rechts nog een keer goed op, maar zijn voorzet mislukte. Ook een voorzet van rechts bleef zonder resultaat omdat niemand goed meegekomen was. Theo Moerland leek dan eindelijk een doelpunt te maken, maar de keeper van D.O.T.O. was net iets eerder met uitlopen. De laatste aanval van W.H.S. werd verprutst toen na een goede doorkopbal Piet de Koster hoog overgeknoert. Na rust kwam Jaap Moerland in het veld. D.O.T.O. nam het initiatief en had binnen vijf minuten succes toen Han van Vossen een fout maakte en Wim Fase op het verkeerde been stond om een rollertje te keren. Nu werd het via binnenkant paal 0-1. Dit was voor W.H.S. het sein voor actie, want nu zagen de talrijke toeschouwers tenminste meer inzet. De gelijkmaker zat in de lucht bij een goed opgezette aanval van Jaap Moerland en Nico Hage, maar Jan Mosselman schoot tegen de keeper op. Het doelpunt bleef niet uit. Dankzij goed opkomen van Theo Fase zag men een vloeiende combinatie met Jaap Moerland en Nico Hage. De laatste kreeg de bal, passeerde in het strafschopgebied drie man en scoorde op schitterende wijze: 1-1. De thuisclub had de opdracht gekregen houdend te spelen en dat was in de eerste helft ook gebeurd. Bij een achterstand moesten er onherroepelijk meer activiteiten ontwikkeld worden en de resultaten bleven niet uit. D.O.T.O. nam namelijk na twintig minuten opnieuw een voorsprong toen na een vrije trap in een verwarde situatie voor het W.H.S.- doel de bal in een kluwen van spelers tenslotte achter Wim Fase verdween. D.O.T.O. dacht de overwinning binnen te hebben, maar het plezier om het doelpunt was nauwelijks over toen de Sint- Annalanders opnieuw langszij kwamen. Een hoekschop van Jan Mosselman werd weggekopt en opgevangen door de prima opgestelde Theo Moerland. Rustig schoot hij keihard op het D.O.T.O.-doel. Tot groot geluk van de Sint-Annalanders werd de bal van richting veranderd, waardoor de keeper totaal kansloos was. Overigens was het schot zo goed gericht dat de bal toch doel zou hebben getroffen. De kansen voor de doelman waren dan echter groter geweest. De gasten waren bijzonder teleurgesteld. Alle invallers werden ingezet, maar de sfeer was dermate zenuwachtig en geprikkeld dat D.O.T.O. ondanks wanhopige pogingen geen doelpunt meer kon forceren. Voor W.H.S. klonk het eindsignaal bijzonder plezierig. Zwaluwen VI. 21 14 4 3 32 42-15 Barendrecht 21 11 8 2 30 28-14 S.S.S. 21 10 4 7 24 30-26 De Zwervers 21 10 3 8 23 22-23 Amemuiden 21 7 8 6 22 28-23 Meeuwen 21 5 10 6 20 20-23 Rijsoord 21 4 11 6 19 23-17 W.H.S. 21 5 9 7 19 25-36 A.S.W.H. 21 6 6 9 18 30-32 N.E.O.75 21 7 2 12 16 2740 D.O.T.O. 21 4 7 10 15 16-27 S.S.C.'55 21 2 10 9 14 13-28 Smerdiek sloot de competitie af met een 5-0 nederlaag in Hoek. Hoewel de thuisclub verdiend heeft gewonnen, was de grote uitslag toch wel geflatteerd. Hoek kwam al na vijf minuten op voorsprong, wat de Zeeuws-Vlamingen vleugels gaf. Bij die 1-0 stand liet Smerdiek goed veldspel zien door middel van de uitblinkende Dick en André Soomers en Marien Vroegop. Juist toen maakte Rien Joppe een foutje door iets te netjes te willen afspelen, waardoor Hoek na een half uur op 2-0 kwam. Na de thee kwam Addy Boogaart in het veld voor Jack Moerland. Smerdiek begon energiek aan te vallen, wat resulteerde in enkele goede mogelijkheden waarbij o.a. Wim Scherpenisse over het door de keeper verlaten doel trapte. Direct hierop tekende Hoek 3-0 aan, hoewel de Smerdiekse grensrechter voor buitenspel vlagde. Even later werd een foutje van aanvoerder Dick Soomers afgestraft. Jan Guiljam, die iets te ver voor zijn doel stond, dacht dat het boogschot van Hoek over ging, maar hij constateerde tot zijn verbazing dat de bal achter hem in het lag: 4-0. Het werd tenslotte nog 5-0, maar dat was niet zo belangrijk meer. De Smerdiekse spelers kregen na afloop dubbele consumptiebonnen van het Hoek- bestuur vanwege hun sportieve spelopvatting. In dit moeilijke en belangrijke treffen bleef Smerdiek voetballen en liet men zich niet verleiden tot afbraakvoetbal of grove charges. Hoek behoort immers tot de kampioenskandiaten in de 3e klasse A, terwijl Smerdiek zaterdag nog kan degraderen. Dankzij het verlies van Rillandia bleef Smerdiek echter JUNIOREN KAMPIOEN De Sint-Philipslandse A Junioren spelen komende zaterdag hun kampioenswedstrijd. In feite zijn ze het dus al, want de titel valt niet meer te ontgaan. Feest dus by de NOAD-jeugd. verschoond van beslissingswedstrijden om de enige degradatieplaats in 3A. Dinteloord 17 11 2 4 24 26- 8 Hoek 17 12 0 5 24 42-20 Krabbendijke 17 9 6 2 24 21-14 Kloetinge 17 9 3 5 21 31-18 A.Z.V.V. 17 5 9 2 19 29-18 Zaamslag 17 7 5 5 19 21-17 Zwaluwse Boys 17 3 6 8 12 18-25 Smerdiek 18 2 5 10 11 12-29 P.T.T.-Breda 17 2 5 10 9 18-37 Rillandia 18 1 7 10 9 1547 Het wordt een hachelijke situatie als er in een laatste competitiewedstrijd nog volle winst nodig is om degradatie te ontwijken. Hachelijk is dat in het bijzonder voor Vosmeer, dat al enkele jaren toonde in een competitieslotfase zelden meer tot normale resultaten te komen of dat beetje geluk nog over te houden, dat juist in zo'n fase dringend nodig is. Kon er vorig weekend nog van een verdienstelijk resultaat tegen een hoog geklasseerde tegenstander worden gesproken, in Zierikzee ging het mis. Maar ook daar tegen de verhouding in. Tegelijkertijd wel een beslissende zaak. Zierikzee begon inderdaad met een openingsoffensief, dat halverwege de eerste helft met een doelpunt werd afgesloten. Bij een aanval had doelman Danny Polderman de bal gepakt, maar het leer werd uit zijn handen gelopen en ingeschoten. De arbiter had blijkbaar de voorafgaande overtreding niet waargenomen. Hij keurde in elk geval het doelpunt niet af. Toch was Vosmeer niet aangeslagen door de wel duidelijke tegenslag. Het nam zelfs het initiatief van de thuisclub over en kon zich een aantal kansen creeëren, die evenwel niet werden verzilverd, De gasten verdedigden ook in de tweede helft met grote inzet hun laatste kans. Men was vaak in de aanval, maar er zat geen greintje geluk bij om tot de gelijkmaker te komen. Zo was Wim Heijboer uit een haarscherpe corner dicht bij een doelpunt, maar de Zierikzese doelman redde stompend via de lat. Ook de goede omhaal van Hans Vaders kreeg geen seun ian crouwe Fortuna, want het leer ging een paar centimeters langs de verkeerde kant van de paal. In de slotfase wist Zierikzee nauwelijks staande te houden tegen het Vosmeerse aanvalsgeweld. Schoten uit de tweede lijn via Kees Timmermans en Wim Heijboer leverden echter evenmin het verdiende resultaat op als directe inzetten van de eerste linie. Bovendien had de Zierikzeese keeper zijn dag. Het was niet anders, het bleef 1-0 en Vosmeer rest nog slechts het partijtje met mede-degradant Breskens om het derde klasserschap voor dit seizoen definitief af te sluiten. Men zal komende ronde niet zo ver moeten reizen, maar de opzet was anders. Vosmeer zal zich gaan bezinnen, hoe het in Zierikzee beslissend verloren geraakte terrein te herwinnen valt. Wat opvalt bij een betrekkelijk kleine klasse (22 wedstrijden) is dat bij 2 degradanten vaak het grootste deel van de elftallen tot het laatst op hun tenen moeten staan. Dan kan het te veel van het goede zijn. Axel 21 12 6 3 30 34-18 Goes 21 9 8 4 26 25-19 M.E.T.O. 21 9 7 5 25 22-17 Jong Ambon 21 10 4 7 24 42-32( H.V.V. 21 11 2 8 24 28-20 H.V.V. 21 11 2 8 24 28-20 D.O.S.K.O. 21 6 9 6 21 25-27 Steen 21 6 8 7 20 17-23 Zierikzee 21 6 7 8 19-26-20 R.K.V.V.U. 21 6 7 8 19 26-27 O.D.I.O. 21 8 3 10 19 3445 Vosmeer 21 4 8 10 16 22-29 Breskens 21 3 2 16 8 1842 Ook zonder dat er nog iets op het spel s ond, hebben Smerdieksupporters afgelopen zaterdag aantrekkelijk voetbal gezien tussen Smerdiek 2 en Kozakken Boys 2. De Werkendammers zijn immers al een paar weken kampioen en Smerdiek 2 had zich in de kopgroep evenmin nog zorgen te maken. Eigenlijk houdt men dan nog het meeste plezier over aan zijn sportbeoefening. Wat dat betreft zou de noodzakelijke winstspanning best mogen vervallen, maar dat is moeilijk te verwezenlijken voor een gehele competitie. Voetbaltechnisch was de bezoeker belangrijk sterker dan de thuisclub, maar getoond werd niettemin dat met spirit veel te bereiken valt en men ook tegen partners niet bij voorbaat kansloos is. Smerdiek begon met tien man, want andere elftallen hadden nog meer problemen en eisten reserves op. Ongeveer 10 minuten voor rust kwam oud-voetballer Piet van den Hoek de zaak completeren. Ondanks een veelêl groot veldoverzicht van Kozakken Boys kreeg Smerdiek die eerste helft eigenlijk nog de beste scoringskansen. Met name Geert van Ham, die zich op geweldige manier weerde had zijn makkers met wat meer beheersing die eerste 45 minuten aan een 2-0 voorsprong kunnen helpen. Maar er kwamen 90 minuten lang geen doelpunten, terwijl men toch aan de lijn van het spel kon genieten. Dit resultaat werd vooral behaald door de Smerdiekse defensie, die bijzonder op dreef was. De backs Mart Koopman en Addy Weggemans, de hard werkende Marien Koopman, die telkens weer terug was en de uitkienende laatste man Kees van den Hoek. Er werd tegen de prima voetballende Kozakkenjongens wel alle inzet gevergd door de blauwen. In feite speelden die ook maar met 10 man, want niet alleen oud-speler Piet van den Hoek moest opdraven, ook leider Jaap op den Brouw moest binnen de lijnen werken om de elf vol te maken. Een competitie-finale voor Smerdiek 2 die volop voldoening schonk. Kozakken Boys 2 17 14 1 2 Dinteloord 2 17 7 6 4 Smerdiek 2 18 7 4 7 Good Luck 2 17 8 1 8 Haaften 2 17 5 7 5 S.S.C.'55 2 17 5 5 7 N.E.O.'25 2 17 4 7 6 Roda Boys 2 18 5 5 8 Veen 2 17 4 6 7 Zwaluwse Boys 2 17 4 4 9 29 42- 6 20 34-30 18 18-20 17 20-21 17 20-22 15 11-17 23-28 18-27 22-29 14-22 15 15 14 12 Men kon het in Zevenbergen wel als een vier-punten- wedstrijd aanmerken voor Tholense Boys. Dat is dan wel theorie, maar een verlies tegen Seolto had de Tholenaren nog wat op de promotie-wip kunnen plaatsen. Men was dan immers op 28 punten blijven staan en als er in de resterende 2 wedstrijden alle tegenvallers van de wereld waren opgedoemd en alle meevallers voor Kogelvangers had laatsgenoemd elftal ook nog op 28 punten kunnen komen. Bij het eindsignaal was het daarom in Zevenbergen voor de Tholenaren volop zomers. Er knaagde slechts de ene teleurstellen dat Cor van Houdt wegens natrappen voortijdig de kleedkamer had moeten vinden. De met tenslotte 10 man bevochten 1-0 zege was temeer een knappe prestatie in een uitwedstrijd, waarbij voor beide partijen behoorlijk wat op het spel stond. Scheidsrechter Meel leidde correct. De wedstrijd speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Tholense Boys begon rustig en nam geen enkel risico, want men vermoedde dat de thuisclub het toch meer in de aanval zou zoeken om zo snel mogelijk aan een voorsprong te komen. Seolto bleek echter ook geen zin te hebben om risico te nemen en zo ontstonden er die eerste helft aan beide zijden slechts sporadisch gevaarlijke momenten. Bij een door Nico van Houdt genomen vrije trap kopte Jan van de Vlies net naast en met enkele afstandschoten had de SeoltoIdoelman niet de minste moeite. Ook de Seoltolaanvallers probeerden het van ver, maar invaller doelman Leen Cornelisse stond eveneens pal. Na de thee ging Seolto wat meer ten aanval en de gasten moesten zich tot de counter beperken. Daarbij wist men zich gesteund door de snelle Van der Vlies, die het voor Seolto nodig maakte toch ook in de rug gedekt te zijn. Met nog 20 minuten te spelen bleef Tholense Boys met 10 man over, want Cor van Houdt had al eerder een scheidsrechterlijker vermaning opgelopen en nu de arbiter meende dat hij liggend nog een poging deed de tegenstander te blokkeren werd het een zware beslissing. Seolto rook de kans en trok massaal ten aanval, maar daardoor liep het voor de thuisclub juist mis. De defensie werd verwaarloosd en de Thoolse aanval kreeg meer ruimte bij de overigens niet veelvuldige counter. Niettemin werd de partij bij zo'n snelle uitval beslist. Er waren nog een minuut of vier te spelen, toen Chris Quist, snel opgekomen, de bal op de borst kon meenemen en alleen voor de Seolto doelman kwam. In eerste instantie wist de laatste het schot nog te keren, maar vervolgens k4n Quist de uit balans gebrachte keeper passeren. Grote vreugde bij een talrijke Thoolse aanhang: 0-1. Gezien het spelbeeld wat geflatteerd, maar zonder geluk vaart niemand wel. Trainer Bruys was met zijn spelers reuze blij en ze werden ook volop in de bloemen gezet, te meer omdat door deze winst de titel ook nog binnen de mogelijkheden is gekomen. Dat leert de stand, met nog 2 wedstrijden te spelen voor deinmiddels al wel gepromoveerde twee elftallen, die het zaterdag in Zevenbergen toch sportief hebben uitgevochten. S.P.S. heeft eindelijk weer eens gewonnen en zich door een 3-2 overwinning op Olympia wel veilig gesteld in de ie klasse, waar in men volgend seizoen als enige streekclub zal uitkomen. De start was nog niet veel belovend, want na zes minuten werd een terugspeelbal onderschept en Olympia stond met 0-1 voor. Tien minuten later kwam de gelijkmaker al, zij het dat dit op de rand van buitenspel was. Jan van Dijke brak door, maar schoot tegen de keeper. De goed meegekomen Dirk Uijl kon de vlakbij de doellijn liggende bal toen echter nog het laatste tikje geven: 1-1. In de 16e minuut keek de thuisclub toch weer tegen een achterstand aan toen Jaap Oudesluijs in het strafschop gebied door een stevige tackle een penalty veroorzaakte: 1-2. Tien minuten voor rust was de gelijkmaker er weer uit een strafschop van Kees IJzerman. Hans van Dijke wilde bij een aanval de keeper ontwijken en liet zich vallen, zodat men wel van een cadeautje van scheidsrechter Van Ham kon spreken: 2-2. In de tweede helft kwOmen er in deze rommelige wedstrijd niet veel kansen meer. Men drong af en toe nog wel aan, maar de achterhoede hield zich goed. Een kwartier voor het einde werd een hoge voorzet door de Brabantse verdediging gemist en Hans van Dijke nam de bal ineens op de slof: 3-2. Dit winnende doelpunt was eigenlijk het enige fraaie in deze weinig denderende wedstrijd. Toch kwam de thuisclub in het laatste kwartier nog flink onder druk te staan. Zo schampte een schot van Olympia langs de lat, terwijl even later Sarien Noordijke precies in de baan van een schot stond die van tien meter werd afgevuurd. Zo hield S.P.S. zich staande, waardoor men mede dankzij het verlies van B.V.V.B. en de gelijke spelen van D.V.O. en Vrederust meer uit de gevarenzóne kwam. Theoretisch is S.P.S. nog niet voor honderd procent veilig, zoals de onderstaande stand toont, maar er degradeert uit de ie klasse maar 1 elftal. Seolto 20 13 5 2 31 35-12 Thol. Boys 20 12 6 2 30 37-15 Kogelvangers 20 10 4 6 24 37-26 H.N.C. 20 8 6 6 22 30-25 Rust Roest 20 6 10 4 22 29-24 Beatrix'63 21 8 5 8 21 35-24 F.S.V. 21 6 9 6 21 27-30 Olympia'60 21 7 4 10 18 28-29 S.P.S. 20 4 7 9 15 22-29 Vrederust 21 3 8 10 14 2642 D.V.O.'60 21 3 8 10 14 2844 B.V.V.B.'63 21 4 5 12 13 31-64 In de eerste klasse reserve had Tholense Boys 2 voor het begin van de wedstrijd nog 2 punten nodig om te kunnen promoveren. Tegenstander was het nog in degradatie gevaar verkerend B.V.C. 2 en dan wordt het er niet gemakkelijker op. De spanning was vooral de eerste 45 minuten aan beide kanten merkbaar en dat bracht weinig goed voetbal. Het werd in de tweede helft belangrijk aantrekkelijker met een aanvallende thuisclub, maar een ook uitstekend verdedigend B.V.C. Vooral de keeper blonk uit. Dat was oorzaak, dat de Thoolse aanval het net niet kon vinden, al werden daartoe wel aardige pogingen ondernomen. Zo eindigde de wedstrijd doelpuntloos onbeslist. Toch bleek dat voor Tholense Boys 2 voldoende te zijn om de promotievlag te kunnen hijsen, xant later bleek dat concurrent Seolto 2 van Rust Roest 2 had verloren, zodat op dezelfde zonnige zaterdagmiddag zowel het eerste als tweede elftal van Tholense. Boys promoveerde. Zoiets kan men best eens onderstreept in het jaarverslag noteren. Nog eens, in deze klasse promoveren 3 elftallen, vandaar dat het voor Tholense Boys 2 zaterdag al bekeken was. V.V.N. 2 20 12 J.P.S. 2 21 12 Thol. Boys 2 21 10 Rust Roest 2 21 10 Seolto 2 20 9 P.T.T. 2 20 8 Wit Zwart 2 218 S.S.C. 3 21 7 B.V.C. 2 21 6 O.N.I.2 19 6 N.E.0.3 20 5 Beatrisx 2 20 5 4 12 2 30 5 28 4 27 9 22 8 21 8 20 9 20 10 18 10 17 10 15 10 15 6 4 7 2 3 4 4 4 5 3 4 14 2445 54-26 43-20 36-26 38-39 26-21 36-29 37-29 25-35 31-52 21-30 2644 Stavenisse is met de thuiswedstrijden tegen Right Oh en D.S.E. nog voor de boeg reeds veilig in de 2e klasse standaard van het afdelingsvoetbal. Tegen T.S.C. werd het een dubbelblanke eindstand na twee keer drie kwartier slecht voetbal. Er werd veel op het midenveld gespeeld en de kansen waren minimaal. Er was dan ook weinig aantrekkelijks bij. Jan Hoek werd nog vervangen door Arie Neele. Door aarzelend ingrijpen van de S.C.S.- verdedigers kreeg T.S.C. nog kansen, maar doelpunten bleven uit: 0-0. Er lijkt geen reeële mogelijkheid meer te bestaan voor het Sint-Philipslandse N.O.A.D. om degradatie in de tweede klas standaard van het zaterdag- afdelingsvoetbal te ontlopen. Het eigen verlies tegen Internos, nog wel op eigen veld met zoveel op het spel en het feit dat mede-degradatiekandidaat W.S.C. wel tot winst kwam, betekende een beslissing, die er niet om liegt. Van Right Oh was al eerder zeker, dat het zou degraderen, maar de tweede kandidaat hing nog in de lucht. Met thans nog 1 wedstrijd te spelen is er nog de theoretische mogelijkheid dat N.O.A.D. wint en W.S.C. zijn laatste wedstrijd verliest, zodat men tenslotte nog op gelijke hoogte komt e5 samen moet uitvechten wie tweede degradant wordt. Maar zoveel hoop kan er voor de Sint-Philipslandrs nauwelijks overblijven. Het beeld van afgelopen zaterdag N.O.A.D. - Internos was een herhaling van menig voorafgaande Philipslands duel, volop spanning, maar ook te veel gehaastheid en daardoor slordige afwerking. Onzekerheid was er ook achterin merkbaar. In de 20ste minuut kwam Internos op 0-1 door een uitval. Dit werd de ruststand. Vijftien minuten na rust moest N.O.A.D. een zeer ongelukkige treffer als tweede doelpunt incasseren. Bij een doelworsteling stuitte de bal toch achter de doellijn: 0- 2. Vijf minuten later werd het nolg wel 1-2 via Giel van der Est, maar wat N.O.A.D. er verder nog aan deed en dat was meer inzet dan koppie-koppie, het verlies bleef, een zeer ingrijpend verlies. Rozenoord 21 16 4 1 36 69-18 Vesting Boys 21 15 4 2 34 51-19 O.N.I. 21 12 2 7 26 4540 D.S.E. 21 9 7 5 25 30-24 Internos 20 9 3 8 21 39-36 Veerse Boys 20 7 6 7 20 41-32 Family Boys 20 7 3 10 17 31-31 Stavenisse 20 6 4 10 16 27-35 T.S.C. 21 4 8 9 16 25-32 W.S.C. 21 7 1 13 15 38-74 N.O.A.D. 21 4 5 12 13 23-38 Right Oh 19 2 3 14 7 16-62 Pas na ruim drie kwartier brak de spanning voor de W.H.S. reserves. Toen scoorde de beste man van het veld, „Benjamin", Piet Fase de verlossende openingstreffer. Daarmee werd tegelijkertijd het hardnekkige verzet van de B.V.C. derde keus gebroken. Tot aan de rust konden de oranje Oosterhouters het nog wel bijbenen. Met een overbevolkt strafschopgebied verwerkte de thuisploeg de ene corner na de andere. Echt uitgespeelde kansen schiepen de W.H.S.-reserves toen nog niet. Aan de andere kant echter was het voor Thijs Fase ook nauwelijks gevaarlijk. Pas na de thee, toen Piet Fase op het middenveld, voortreffelijk stuwend werk ging verrichten en ook Kees Vroegop zijn oude vorm weer bereikte, demarreerden de Sint- Annalanders beslissend. Bram Rijnberg en weer Piet Fase zorgden voor 0-2 en 0-3. Zonder dat toen de thuisploeg nog gevaarlijk kon worden, tekende Ko van de Griek met een uitgekiende lob voor 04. Het werd nog 0-5 door Wim Snoep, die twintig minuten voor het einde Fre Korten had vervangen, maar dat ontging de overigens zeer correct leidende arbiter Buijs. Ofschoon de kwaliteit van het W.H.S. spel zeker voor de pauze, nog niet optimaal was, bewees men toch weer, dat ook wanneer niet in blakende vorm wordt gespeeld, ruim afstand genomen kan worden van een tegenstander als B.V.C. Een B.V.C.- elftal dat zich bovendien nog in de positie van de kat in het nauw bevond. Daarom is het verdiend dat de W.H.S.- reserves zich met slechts één nederlaag in deze competitie kampioen mogen nomen. Het kampioenselftal is bovendien rijk voorzien van jeugdige spelers, zodat men normaal gesproken, voor de toekomst niet bang zou mogen zijn. Zou de overigens in scheidsrechterlijke punten tegenwoordig goed geklasseerde Valkenburg 90 inplaats van 88 minuten zijn beslissing afhankelijk hebben gesteld van de lijnman, dan had W.H.S. 3 zaterdag een punt minder genoteerd. Het was bij het scheiden van de markt, dat een volhardend V.V.C. 2 nog eens tot een aanval kwam. De W.H.S. defensie had al eerder getoond er deze middag wat moeite mee te hebben. De bal stuiterde uit een linkervoorzet vlak voor de doelpaal, waar tussen 2 W.H.S. verdedigers de V.V.C. aanvaller met een knikje het leer over doelman Ko Geuze tegen de paal en vandaar over de lijn werkte. De scheidsrechter zag het anders en vond dat de bal van die paal in het veld terugkwam. Hij gebaarde armzwaaiend door te spelen, wat de W.H.S.-ers zich geen twee keer lieten nodigen. Dit alles tot grote verbouwereerdheid van S.S.C.-ers en de groen-witte grensrechter. Even later was de wedstrijd afgelopen en had W.H.S. 3 via een wat moeizame 2-1 zege de volle buit gegrepen. Niemand had tevoren enige aanmerking gemaakt op de leiding Valkenburg, die vrijwel alle buitenspelgevallen liet afhangen van de grensrechterlijke aanwijzingen. De V.V.C. reserves hadden er nog volop zin in, terwijl aan Sint-Annalandse zijde de produktiviteit ontbrak. Er was een wel ijverige Joop Vroegop op het middenveld, er waren ook mogelijkheden voor het V.V.C. doel, maar ze kwamen er niet uit. Aan de andere kant had Ko Geuze het evenmin zwaar te verduren. Het duurde lang, eer er uit meerdere mogelijkheden een W.H.S. voorsprong ontstond via Henk Walder. In de tweede helft ging het de thuisclub nog moeilijker af, tot een kwartier voor het einde junior Jan Burgers het aantal ingezette jeugdige spelers nog kwam vergroten en via een bekeken lob de voorsprong vergrootte. V.V.C. kwam toch terug en zoals reeds gemeld in de laatste ogenblikken nog met groot gevaar, toen al 2-1 op het scorebord stond. Het ziet er naar uit, dat W.H.S. 3 toch nog 4 punten moet halen in de laatste 2 wedstrijden om de grotere broer (kampioen) in de nieuwe afdeling te kunnen volgen. W.H.S. 2 (kampioen) 20 14 5 1 33 51 26 Zwal. Boys 2 21 13 3 5 29 53-27 W.H.S. 3 20 11 6 3 28 35-21 Chrislandia 2 21 11 5 5 27 56-38 The Gunners 2 21 7 7 7 21 34-38 V.V.N. 3 20 8 3 9 19 38-33 Kogelvangers 2 19 6 6 7 18 37-51 V.V.C. 2 21 7 4 10 18 30-29 B.W.R. 2 20 6 5 9 17 35-37 F.S.V. 2 20 4 8 8 16 28-38 Seolto 3 19 4 2 13 10 28-54 B.V.C. 3 20 2 4 14 8 35-71 Een kampioenskandidaat verloor van een elftal dat nauwelijks boven de degradatielijn uitkomt. Dat is mogelijk op het eind van een competititie, dat is zeker mogelijk, als men zoals Smerdiek 3 afgelopen zaterdag zwaar gehave6 in Halsteren moet gaan voetballen. Het werd de tweede Smerdiekse nederlaag van het seizoen en gelukkig maar, dat de titel er niet geheel door op het spel kwam te staan, al heeft men dan thans ogenschijnlijk maar evenveel punten als P.T.T. Breda 4, maar - en dat kan doorslaggevend zijn - ook een wedstrijd minder gespeeld. Smerdiek 3 trok met 4 invallers naar Halsteren en toch leek het er de eerste helft niet op, dat het een zo stevige nederlaag zou worden. De gasten kregen die eerste helft zelfs een handvol doelrijpe kansen, maar ze bleven onbenut. Tot overmaat van ramp raakte ook Johan van Houdt nog geblesseerd. Hij kon in de tweede helft niet meer meedoen en M. Koopman moest voor de tweede helft vertrekken omdat hij een wedstrijd elders moest fluiten. Dat was te veel van het schadelijke om het te kunnen bolwerken tegen een na rust sterk aandringend V.V.C. 3. Om het elftal te completeren waren Ad v.d. Hoek en P. Bout na rust wel in het veld gekomen, maar beiden zijn nog zodanig geblesseerd dat men niet kan en mag voetballen, zodat de jongens niet de minste risico konden nemen. Na 10 minuten werd het 1-0, al ging aan dit doelpunt wel een V.V.C. overtreding vooraf, want Koos v.d. Hoek werd onderuit gehaald. De scheidsrechter liet doorspelen en doelman Bijl kreeg het nakijken. Smerdiek probeerde nog wat terug te doen en kwam zelfs gelijk, toen Ad v.d. Rhee uit een pass van Piet Bout gelijk maakte. Slechts een korte vreugde, want 5 minuten later nam V.V.C. opnieuw de leiding, toen de Smerdiekse defensie voor spel bleef staan. De arbiter reageerde echter niet op de vlag. De gasten poogden door aanvalsspel de rollen om te draaien, maar dat ging ten koste van de defensie. Toen een V.V.C. spits alleen op doelman Bijl afging, werd het een strafschop. Ze werd niet benut, want het leer kwam op de paal, maar het was uitstel van executie. Vijf minuten later was het toch 3-1. Intussen was ook Wim de Viet nog geblesseerd en zo was er voor de blauwen geen redden meer aan. De arbiter werkte daar ook niet aan mee, want toen Piet Bazen doorbrak en door twee V.V.C.-ers onderuit werd gehaald wuifde hij de strafschop weg. Weer. moest de Smerdiekse grensrechter de vlag voor buitenspel omhoog doen en weer liet de schiedsrechter doorspelen: 4-1. Op zichzelf wel een verdiende V.V.C. zege, maar ze kwam wat vreemd tot stand. Smerdiek 3 kan overigens volgende wedstrijd weer sterker aantreden, nu men niets meer hoeft af te staan voor de uitgespeelde eerste en tweede senioren elftallen. Een sterker formatie is ook nodig om de verwachte vlag te kunnen hijsen. Smerdiek 3 19 15 2 2 32 60-26 P.T.T. 4 20 15 2 3 32 54 20 Dinteloord 3 17 12 2 3 26 55-23 Vesting Boys 3 19 12 0 7 24 6140 S.P.S. 2 20 10 3 7 23 43-30 Rozenoord 2 19 7 5 7 19 35-32 B.V.V.B. 2 20 8 3 9 19 3543 Vrederust 2 20 7 3 10 17 35-52 D.V.O. 2 19 5 6 8 16 34-39 V.V.C. 3 20 4 4.11 14 3245 B.W.R. 3 18 3 3 12 9 2446 F.S.V. 3 19 0 1 18 1 15-82 In de laatste wedstrijd, ook nog op eigen terrein, kan het voor de Sint- Philiplandse reserves gaan gebeuren. Met nog 1 punt te veroveren kan men de kampioensvlag hijsen. Dat moet tegen het zoveel lager geplaatste Rozenoord 3 mogelijk zijn, al weet iedereen dat het onder spanning voetballen zelden beste resultaten oplevert. Men heeft ondertussen wel tot die laatste wedstrijd moeten standhouden, want belager V.V.C. 4 maakte geen slipper. N.O.A.D. 2 speelde zaterdag tegen Vrederust 3 toch ook in de uitwedstrijd meteen aanvallend voetbal. Dat bracht ook snel resultaat, want al na 5 minuten scoorde Lauwrens Vroegop 0-1. Even later kwam Jaap Bolier alleen voor de Vrederust doelman, maar zijn inzet ging naast. Na een half uur bracht Jaap van der Klein meer N.O.A.D. rust door de voorsprong te vergroten 0-2. Dezelfde speler kwam nog voor de thee alleen voor de keeper, maar nu schoot hij jammerlijk naast. Daarom ook werd het nog wat onzeker, omdat nog voor dat rustsignaal keeper Cenny van Strien op een Vrederust inzet mistaste 1-2. In de tweede helft speeld-f- de N.O.A.D. reserves duidelijk onder kampioens spanning. Jaap van der Klein bijvoorbeld heeft in deze competitie niet eerder zoveel kansen gemist als in deze tweede helft. In de 70ste minuut trof Adri Kaashoek de lat. maar gelukkig wist Jaap van der Klein tenslotte toch wel een kans te benutten en was de 1-3 eindstand bereikt. Stavenisse 2 stelde in Dinteloord wat teleur door niet verder te komen dan 3- 3, maar de oorzaak was dat men maar negen man op de been kon brengen. Desondanks zorgden Jaap van Beveren en Adrie Moerland eerst voor een 0-2 voorsprong voordat de thuisclub met 3- 2 kwam voor te staan. Tegen het einde wist Jaap van Beveren de gelijkmaker in het net te deponeren, zodat men toch nog een punt overhield. In de derby Tholense 3 en 4 bleef de uitslag eveneens onbeslist: 1-1. Smerdiek 4 moest volgens verwachting z'n meerdere erkennen in V.V.C. 4 met 0-2, maar S.P.S. 3 leverde een prima prestatie door D.V.O. 3 op eigen veld met 1-2 te verslaan. N.O.A.D. 2 19 16 3 0 35 51-13 V.V.C. 4 19 16 1 2 33 66-20 Stavenisse 2 19 10 6 3 26 45-29 Thol. Boys 4 19 9 6 4 24 50-35 D.V.O. 3 19 7 4 8 18 4549 Thol. Boys 3 18 7 3 8 17 58-36 Smerdiek 4 19 6 2 11 14 38-72 Vrederust 3 19 6 0 13 12 39-66 S.P.S. 3 18 3 2 13 8 1947 Dinteloord 4 X 18 2 6 10 8 26-51 Rozenoord 3 X 17 3 1 13 5 2445 De drie reserve elftallen van Vosmeer deelden in de malaise van het standaardelftal door ook te verliezen. Vosmeer 2 verspeelde tegen Odio 2 zijn laatste kleine kampioenskans met een 0- 3 nederlaag. De thuisclub viel de gegehele wedstrijd aan, maar de gasten scoorden met uitvallen voor rust al twee keer. Vosmeer 3 verloor zelfs met 1-6 van S.C.W. 2. Bij de rust zag er gezien de 0-1 achterstand nog niet naar uit, maar toen kwam de tegenslag. Karei Hommel, Leo Boogaart en invaller Dirk van Driel moesten geblesseerd het veld verlaten. Met tien man was het ritme uit de ploeg en S.C.W. profiteerde regelmatig. Jan Geuze redde tien minuten voor tijd de eer na een voorzet van Leen Moerland. Vosmeer 4 verloor met 3-0 van Odio 4. Dat was verdiend voor de thuisclub, maar Vosmeer kreeg diverse kansen voor en na rust, doch wist niet te scoren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 13