nieuws GELUK min «fit PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- VOSSEMEËR POLLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE, SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET 2 EENDRACHTBODE Donderdag 8 april 1976 Collecte Damkampioenschap Rommelmarkt Koninginnedag Veilig verkeer Uitvoering Zeeuwse Muziekschool Expositie succes Kerk vol bij zangavond Diefstal Tuincentrum Kouwen in het nieuw Laat POLLIE het doen!! Opening Cafétaria 't Geveltje Jubileum bejaardengymnastiek A.W.A. DE LOOZE, arts, AFWEZIG VAN 12 t/m 20 april Tafeltennis Logopediste en menopauze Biljarten Verkeerscurcus Geslaagd van De burgemeester Tholen houdt maandag 12 april geen spreekuur. Auto gestolen Biljartcom petitié Damactiviteiten Ledenvergadering ijsclub Een avond met de Rieburch Jeugdaktiviteiten Gevonden Collectanten gevraagd Voorlichting schoolverlaters Gezellige toneelavond De Zeebaars Bejaardenmiddag De Voltreffer Vervolg op pag. 9 VOSStMtER ff POORTVLIET '£"'SSE9®Sm.PHiLiPsum ,,«y 1 SINT- S\HVW^ yy'y MflARTENSDJJK MM JACOBAPOLDER De collecte voor de Hartstichting heeft in Tholen 3274 gulden opgebracht, wat 260 gulden meer is dan vorig jaar. De onderlinge competitie van damclub De Eendracht loopt ten einde. Maandagavond speelden Nieuwenhuizen en Droogers nog remise, waardoor de laatste van de eerste naar de tweede plaats daalde. Nieuwenhuizen en V.d. Velde hebben nu een gelijk aantal punten, zodat deze twee rivalen nu om het kampioenschap gaan spelen. Dat kan nog een harde strijd worden. Ook aan de staart wordt nog behoorlijk strijd geleverd voor handhaving in de A- groep of degradatie naar de B-groep. Van de vier heren De Rijke, Schot, A. van Akkeren en Boogerd gaan er twee naar de B-groep. Vrijdagavond om zeven uur start de damclub bij de bushalte voor het kampioenschap in de eerste klasse van Zeeland, dat om acht uui' in ,s Gravenpolder zal plaats vinden. De damclub Vlissingen is de tegenstander. 2e ophaaldag rommelmarkt zaterdag 10 april vanaf 9 uur; zet u de spullen tijdig klaar a.u.b. advertentie I.M. Het bestuur van Veilig Verkeer wil de plaatselijke afdeling nieuw leven inblazen. Uit de deelname aan de verkeerscodecursus is wel gebleken dat er belangstelling is. Van de 32 cursisten van dhr. J. W. van Popering uit SintlAnnaland slaagden er 29. Zij krijgen vrijdagavond om acht uur in Hof van Holland hun diploma. Dit is gelijkertijd een propagandabijeenkomst voor Veilig Verkeer. Er wordt o.a. een verkeersfïlm vertoond. Daarom zijn alle belangstellenden hartelijk welkom. Voor iedere verkeersgebruiker is het goed dat hij of zij op de hoogte is van de regels. Zoals op velerlei terrein is er ook op het gebied van de verkeersregels veel veranderd. Aansluiting bij Veilig Verkeer is dan ook zeker een goed be sluit. fè/CH IESSER Markt Tholen tel. 2575 advertentie IM Op vrijdag 2 aprii werd onder grote belangstelling in Haestinge te Sint- Maartensdijk de jaarlijkse uitvoering van de Zeeuwse Muziekschool gehouden. In zijn openingswoord memoreerde dhr. J.F. Kousemaker dat het aantal leerlingen nog steeds stijgende is, wat tot het gevolg heeft, dat er voor het les krijgen op sommige instrumenten een wachtlijst bestaat. Verder zal er het volgend cursusjaar bij voldoende inschrijving in elke kern les worden gegeven in Algemeen Vormend Muziekonderwijs. De A.M.V.-lessen stor.uen deze keer o.l.v. mevr. Bout, die op speelse wijze de kinderen liet zingen, daarbij gebruik makend van wat ritmische en melodische instrumenten. Na deze A.M.V.-groep kwamen talrijke orgel-, piano-, gitaar-, blokfluit- en accordeonleerlingen aan de beurt, waarvan sommige prestaties enige vermelding waard zijn. Zo speelden de twee gitaristen W. Friderichs en K. Plouvier een duet van R. de Visee, welke op goed niveau stond. André v.d. Boom speelde met veel bravour een technisch zeer moeilijk stuk, de zigeuner-suite van W. Bernan op zijn accordeon. Een -blokfluitgroep van ongeveer 20 leerlingen speelden 3 tweestemmige stukjes, waarbij de zuiverheid ondanks het grote aantal opviel. Er werd zeer gedisciplineerd gespeeld. Als voorlaatste nummer trad de accordeongroep op o.l.v. mevr. Zwaan. Met veel verve werden de stukjes ten gehore gebracht, waarbij opgemerkt mag worden, dat na vele jaren studie deze groep op een hoog peil staat. Tot slot trad een sextet op bestaande uit 2 sopraanblokfluiten, 2 altblokfluiten en twee gitaren. Een waardig slot, waar op muzikale wijze werd gemusiceerd. Het publiek beloonde alle muzikanten met een warm applaus. Dhr. Bergman, direkteur van de Zeeuwse Muziekschool, besloot deze avond met een dankwoord gericht aan alle leerlingen die deze avond de bezoekers een genoeglijke avond hebben bezorgd. Verder bedankte hij alle leerkrachten verbonden aan de Z.M. in de afd. Tholen voor hun intensieve arbeid om deze avond tot een sukses te maken, in het bijzonder dhr. Kousemaker, die deze afd. beheert en deze avond organiseerde. De zaterdag geopende tentoonstelling van curee in de pottenbakkerij De Dragonder in de Hoogstraat is een succes geworden. Men kon ,s middags over de koppen lopen. Gerrit van Engelenhoven vindt dat het tot nu toe fantastisch loopt, aangezien het ontzettend druk is geweest. Bovendien waren de bezoekers enthousiast over de grote stukken en over de glazuren. Dinsdagavond was er een groep van het Creatief Centrum uit Bergen op Zoom en vanavond komt er weer zo'n gezelschap vakbroeders en -zusters. Men vond het plezierig met de cursisten over de werkstukken te kunnen praten. Verschillenden uit Tholen hebben zich inmiddels ook opgegeven voor de nieuwe pottenbakkerscursus. Tot en met zaterdag kan men nog in De Dragonder terecht. De N.H. Kerk was dinsdagavond helemaal vol bij de grote koor- en samenzangavond van de Evangelische Omroep. ,t Was een fijne bijeenkomst waarvan velen hebben genoten. Het programma dat via de radio zal worden uitgezonden op 17 mei rond zes uur, werd geopend met samenzang en gebed door een medewerker van de E.O. Daarna was er afwisselend koor- en samenzang van psalmen en gezangen in verschillende bewerkingen. Uit onze streek verleenden zangkoren uit Tholen, Oud-Vossemeer, Sint- Maartensdijk en Poortvliet hun mede werking o.l.v. Iz. Riedijk en A.H. Ridderhof. Ook uit Fijnaart, Willemstad en Klundert waren er zangers. Solist was de bas-bariton Paul Hofstede, organist Frans van Tilburg. De leiding van koor- en samenzang berustte bij Ian van den Driest. Ds. A. de Reuver hield een meditatie naar aanleiding van de tekst „En Jezus zweeg stil". De zangavond duurde van acht uur tot kwart over tien, zodat de opnamen behalve op maandag 17 mei vermoedelijk ook nog uitgezonden worden op zaterdag 15 of 22 mei. Vanwege die radio-opname moest dinsdagavond nog een lied opnieuw gezongen worden wegens een defect in de luidsprekers. De bijeenkomst werd gesloten door ds. De Reuver. Maandagochtend werd op de scheeps werf van dhr. Van Duivendijk ontdekt dat er van een jacht een antenne van een marifoon met twaalf meter kabel en twaalf meter kabel van een windmeter was gestolen. De schade is aanzienlijk. De politie kon de dader(s) nog niet aan houden. Met zaterdag vanaf tien uur een open dag in Tuincentrum Kouwen aan de J.F. Kennedystraat 5, heeft deze bloemisterij een verbouwing achter de rug die enerzijds wat tijdelijk ongerief moest veroorzaken, maar nu een belangrijke uitbreiding en verbetering betekent. Via kassenbouwer Van der Male uit Tholen kwam een zelf gebouwd nieuw bloemenwarenhuis tot stand, dat er voor onze contreien mag zijn. Het oude nog houten kastje werd gesloopt om er een veel grotere en stalen voor in de plaats te zetten. Nu OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 L#at uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. 280 m2 verwarmde ruimte met kweek- tafels of zogenaamde plantentabletten, die een meter boven het grondopper vlak voorlichting en keuze ver gemakkelijken. Daar kan men vanaf zaterdag dan ook legio potplanten bewonderen. Een geheel nieuw ventilatiesysteem zorgt voor de juiste temperatuur in de bloemenkas. Bij al dat bloemen- en plantenfraais als extra natuur-attractie een paar grote volières, schoon bevolkt met tropisch en binnen lands gefluit en gefladder. Aan de achterwand een aparte trouwfotohoek met exotische planten. Daar kunnen jonge paartjes op hun grote levensdag een plaat laten maken, die niet alleen voor hen blijvend aandacht zal trekken. Met het vernieuwde Tuincentrum kwam er een voorziening in onze streek bij, die het totale pakket van mogelijk heden opnieuw verbeterde. J. Kouwen, de man die al jaren in het bloemen- en plantenvak zit, staat borg voor vakkundige voorlichting en zijn vrouw is op dat terrein al evenzeer zo inge burgerd, dat de klanten niet teleur gesteld zullen worden. Zaterdag is er bovendien voor elke klant een kleine verrassing, zoals de familie Kouwen ons vertelde, en wat zou het in een bloemen- plantenkas anders kunnen zijn dan iets uit die flora. Een nieuw opgerichte firma opent in het verbouwde pand Ring 28 zaterdag cafetaria ,t Geveltje. De heren F. Hommel Jzn. en D. Vroegop kwamen met dit plan toen het beheer van de kantine van de voetbalvereniging in andere handen overging. Ze hadden daar de nodige ervaring opgedaan en wilden hun horecawerkzaamheden voortzetten. Dhr. C. de Graaf uit Sint- Maartensdijk maakte een tekening voor het pand aan de noordzijde van de Ring en dhr. W. Timmermans Szn. gaf financiële adviezen. Als cafetariaruimte is 32 m2 beschikbaar voor de verkoop van patat-frites en andere hapjes zoals Indische en Chinese gerechten als nassi en bami. Verder is er een keuken van 10 m2, een schrapruimte van 4 m2 en een dames- en herentoiletgroep van 4 m2. De naam is ontleend aan de voorgevel die in oude staat werd gehandhaafd. Vrijdagavond vanaf half acht houdt men open huis voor genodigden, waarna men steeds zaterdags vanaf half elf en zondags vanaf twaalf uur open is. Bovendien nog woensdag, donderdag en vrijdag vanaf vijf uur. De bejaardengymnastiek Oefening Baart Kunst viert vrijdagmiddag om twee uur in de soos zijn tweede lustrum. Behalve een demonstratie onder leiding van fysio-therapeute mej. E. Deurloo uit Tholen, die dit werk al vijf jaar doet, is er een koffiepauze en een borreluurtje. De bejaardengym werd tien jaar geleden opgericht door de toenmalige wijkzuster van Bruinisse. De belang- Waarneming dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400, uitsluitend voor dringende gevallen, spreekuur om 11.30. Voor weekend diensten zie elders in dit blad. Advertentie I.M. stelling is steeds levendig geweest. Momenteel spannen zich een twintigtal bejaarden wekelijks in om de spieren en gewrichten zo soepel mogelijk te houden. Op de laatste bejaardenmiddag genoot een groot gezelschap van enkele films, die werden vertoond door dhr. J.D. Vroege. De eerste film gaf een beeld van de 128 nazaten van de muiters van de Bounty, die op een eiland in de Zuidzee leven. Interessant was om te zien hoe deze mensen in hun eigen levensonderhoud voorzien met wat land en zee te bieden hebben. De tweede film ging over Griekenland, waarbij het vele mooie natuurschoon te zien was. De derde film ging over het wel en wee van twee veevervoerders in Australië. Tussendoor was er een koffiepauze met verloting. Mevr. M.J.T. Versluijs- Sybrandi bood dhr. M. Vroege als dank een geschenk onder couvert aan. Velocitas verloor de competitie met 8-2 van TSC 4 Steenbergen. De punten kwamen van A. Rosendaal - P. Ridderhof 9-21, 14-21 en Rosendaal - G.A. Vis 18-21, 13-21. Verliespartijen: C. Zandboer - A. Vis 21-17, 21-14 P. Looyen - G. Vis 20-22, 21-13, 21-19 Zand boer/Looyen -Gebr. Vis 21-11, 21- 13 Looyen - A. Vis 21-17, 21-9 Zandboer - Ridderhof 21-17, 21-18 Rosendaal - G. Vis 21-9, 24-22 Looyen - P. Ridder hof 21-17, 21-15 Zandboer - G. Vis 21-14, 21-18. Onder grote belangstelling heeft het alternatieve bestuur van de Plattelands vrouwen in het Dorpshuis een bijeen komst georganiseerd over het beroep van logopediste en de menopauze. Voorzitster mevr. T. Geuze-v.d. Zande liet eerst logopediste mevr. Wagenaar uit Bergen op Zoom aan het woord. Zij gaf een leerzame uiteenzetting van de gevolgen die het achterblijven van de spraak en de uitspraak bij de normale groei kan hebben. De logopediste gaf ook de middelen aan die het kind op de goede weg kunnen helpen. De aan wezigen reageerden met een dankbaar applaus, waarna mevr. Wagenaar uit handen van mevr. Van Diénst-Voshol een fruitmand kreeg. Vervolgens draaide dhr. J.D. Vroege een inte ressante film over de menopauze. Dit voor veel dames actuele probleem werd van deskundig commentaar voorzien door dr. A.W.A. de Looze. Daarna werden er nog vragen gesteld. Mevr. Van Dienst bood beide heren een attentie aan. Presidente mevr. T. van Tiibeurgh-Gunst dankte het alternatieve bestuur voor de leerzame avond. Nooit Gedacht sloot de competitie 1975- 1976 af. A. v.d. Zande won van P. Steyns. Samenvattend kan men op een succesvolle competitie terug zien en een optimale sfeer. Kampioen werd W. Heyboer die dertig punten haalde uit twintig wedstrijden met een gemiddelde van 3.39. Tevens boekte deze speler het beste partijgemiddelde met 5.17 en ook de hoogste serie met 26 caramboles. Op de tweede plaats eindigde J. de Klerck met 27 punten en een gemiddelde van 1.80. Derde met 26 punten was J. Burgers die tot een gemiddelde kwam van 1.27. De Treffers heeft het seizoen '75-'76 zaterdag afgesloten met de bekerfinale en een feestavond in zaal ,t Veer. P. Hommel Jzn. kreeg de beker door een overwinning op P. de Leeuw met een gemiddelde van 3.00 en een hoogste serie van 11. P. de Leeuw had een gemiddelde van 1.61 en een hoogste serie van 6. Eindstand competitie: p. b. car. gem. P. Hommel J.zn218.30 503 1509 3 J. de Reus 211,09 506 1525 3.02 H. Hommel 205.26 561 1175 2.10 F. HommelMzn 203.73 592 1121 1.90 A. Goosen 201.64 574 1192 2.08 P. de Leeuw 201.04 500 965 193 J. Etienne 198.69 591 919 1.56 B. d Hollander 175.97 574 814 1.41 G. Havermans 164.89 650 785 1.21 P. Vis 155.32 635 782 1.24 L. van Wezel 123.53 654 299 0.46 M. Lindhout 116.27 717 468 0.65 De meest succesvolle speler is ongetwijfeld P. Hommel J.zn. die naast de beker ook het clubkampioenschap op zijn naam schreef. Tevens verbeterde hij zijn gemiddelde met 0.66. Voorts kwamen ook J. de Reus met 0- 54, P. de Leeuw met 0.36 en H. Hommel met 0.21 tot verbetering van hun gemiddelde. Het clubgemiddelde steeg van 1.71 naar 1.94. Voorzitter Goosen dankte alle leden voor hun goede opkomst en sportieve strijd. De Poedelaars: hoewel de competitie nog niet klaar is, heeft L. Klippel uit 38 punten uit 24 wedstrijden de titel veroverd voor A. Heijboer, W. Bevelander met 34 uit 24, J. Kouwen 33 uit 23 en M. Pipping met 26 uit 20. P. Moerland - W. Bevelander 2-0, T. Schot - J. Plandsoen 0-2, Abr. van Poovliet - J. Heijboer 0-2, L. Klippel - J. Plandsoen 2-0, J. van Gorsel - W. Bevelander 0-2, A. Heijboer - M. Pipping 2-0. Alle elf deelnemers aan de verkeers codecursus zijn geslaagd. De lessen werden gegeven door dhr. J.W. van Popering uit Sint-Annaland. De diploma's worden uitgereikt op de jaar vergadering van de afdeling Stavenisse van Veilig Verkeer Nederland. De verkeerscodecursus die voorzitter J.W. van Popering van de afdeling Sint Annaland van Veilig Verkeer Nederland gegeven heeft, is met succes bekroond. Alle achttien deelnemers zijn namelijk geslaagd. Zoals gebruikelijk zullen de deelnemers hun diploma krijgen tijdens de verkeersquiz in het Dorpshuis, die deze maand op vrijdag avond gehouden worden. Advertentie I.M. Zaterdagavond tussen negen uur en half elf is op de Stoofdijk bij de kruising Buurtweg de auto gestolen van dhr. M. W. C. Wesdorp. De sleutel zat in het contact. De auto is een groene Ford Escort 1300 L, kenteken 30-14-RX. Een speurtocht op het eiland Tholen leverde niets op, zodat de politie nu landelijk aan het zoeken is. Tot nu toe kwam er nog geen melding binnen. Dhr. Wesdorp was bij zijn moeder op visite toen de auto werd gestolen. In cafetaria C. P. Nooy is de biljartcompetitie vervolgd: R. Priem - A. Moerland 0-2, P. v.d. Jagt - C. Smits 0-2, N. Nooy - C. v.d. Hoek 2-0, P. Potappel - Co Smits 2-0, J. v. Beveren - B. Mol 1-1. Stand P. v.d. Jagt 21p., 203 car., C. Smits 20-477, P. Potappel 18- 241, A. Moerland 16-278, B. Mol 15- 125, R. Priem 14-325, C. v.d. Hoek 14- 158, N. Nooy 12-201, J. v. Beveren 11- 202, 4. V. Oeveren 10-292, Ph. de Rijke 8-179, Co Smits 5-345. De damclub in Stavenisse is goed aangeslagen, want de activitieten breiden zich uit. Maandagavond is er van zeven tot acht uur in cafetaria Nooy voor jeugdigen vanaf acht uur damles. Men krijgt uitleg over spelregels, notatie, openingszetten, eindspel, enz. Iedereen die wat meer van dammen wil weten, is van harte welkom. Woensdagavond is er weer een simultaanwedstrijd. Wie de simultaanspeler is, was nog niet bekend, maar men kan zich alvast opgeven in het clublokaal. Uitslagen 31 maart: Co Smits - L. van Beveren 2-0, C. Moerland - L. van Beveren 2-0, Co Smits - N. Slager 0-2, S. van Dommele - A. Wesdorp 0-2, L. van Beveren - A. Slager 0-2, L. van Beveren - S. van Dommele 0-2, Co Smits R. Moerland 2-0, A. Slager - T. van Haaften 2-0, L. Gunst A. Wesdorp 0-2, L. den Braber - L. van Beveren 2-0, L. Gunst - S. van Dommele 0-2, A. Slager - R. Moerland 2-0, L. van Beveren - L. Gunst 1-1, A. Wesdorp - T. van Haaften 2-0, L. den Braber - R. Moerland 0-2, R. Oostdijk - A. den Braber 0-2. Stand: A. Slager 9 wedstrijden 18 punten, A. Wesdorp 8-13, S. van Dommele 8-12, A. den Braber 6-8, C. Moerland 7-8, T. van Haaften 9-7, R. Moerland 5-6, Co Smits 8-5, R. Oostdijk 4-2, L. den Braber 8-3, L. Gunst 5-1, L. van Beveren 7-1. Op dinsdag 30 maart werd in café M. Smits de algemene ledenvergadering van de ijsclub „Eendracht Bindt" gehouden. In zijn openingswoord zei voorzitter C. Moerland, dat men gelukkig dit jaar-al was het dan ook kort-toch nog een schaatsperiode heeft gehad. Wel waren er wat veel ongelukken, doch dit was hoogstwaarschijnlijk te wijten aan de onhandigheid waarmee men op het ijs kwam als gevolg van de lange afwezigheid van een echte vrieswinter. De secretaris gaf na de notulen een overzicht van het afgelopen jaar. Hierbij bleek, dat de vereniging thans 278 leden telt. Tijdens de schaatsperiode werden er 80 nieuwe leden ingeschreven. Men kan echter nog wel wat leden gebruiken en het bestuur hoopt dan ook dat nog velen zich zullen aanmelden. Het bestuur heeft gemeend, dit jaar geen school- of andere wedstrijden te moeten organiseren. In de eerste plaats was het ijs van zeer slechte kwaliteit en in de tweede plaats hadden de meeste schoolkinderen nog nooit op de schaatsen gestaan en misten daardoor ook alle eryaring. Het financiële overzicht gaf een gunstig saldo te zien. De voorzitter merkte hierbij echter op, dat men met de financiën wel erg voorzichtig moest omgaan. Als de pomp, die nu al zo 12 jaar oud is, vervangen moet worden, zal men heel wat geld moeten neertellen. Ook één of meer schaatswinters kunnen de financiën geducht aanspreken. Vandaar dat het bestuur het voorstel om de contributie te verhogen van 2,- naar 3,- per jaar. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. Het aftredende bestuurslid W. Oostdijk werd herkozen. Dhr. L. de Rijke was niet herkiesbaar en in zijn plaats werd dhr. L. Potappel gekozen. In de pauze werden enkele mooie prijzen verloot. Daarna kwamen vanuit de leden nog enkele suggesties om te trachten de ijsbaan te verbeteren, zodat men bij een volgende ijsperiode niet het risico zou lopen dat het water weer zoals dit jaar onder het ijs kan weglopen. De voorzitter dankte allen die dit jaar in de korte schaatsperiode hun krachten hadden gegeven om hetzij door baanschuiven hetzij door de baanverlichting te installeren, de ijspret hebben verhoogd. Eindelijk was het dan weer zover: de jaarlijkse grote avond van de o.l.s. De Rieburch brak op vrijdag 26 maart aan. De avond waarop alle leerlingen hun kunnen lieten zien en vooral ook horen. Dat de ouders dit op prijs stelden was wel te merken, want om zeven uur was de helft van de zaal al gevuld. Toen schoolhoofd W.J.J. Brevet de avond opende deed hij dat voor een stampvol Haestinge. Ongeveer zeshonderd grote en kleine mensen hadden de stoelen en banken bezet. Dhr. Brevet verwelkomde in ,t bijzonder de oud voorzitter van de oudercommissie dr. J.M. van der Bel, de drie kleuterleidsters van De Kubus en wethouder C.J. Moerland. Leerlingen uit klas 1 en 2 speelden en zongen vervolgens het sprookje Zwaan kleef aan. Het zat allemaal prima in elkaar en de liedjes klonken extra goed door de pianobegeleiding van de heer Van Gurp. Na slechts een korte onder breking zag men de leerlingen van klas 3 en 4 aan het werk. Zij waren de geschiedenis ingedoken. Een gouden ring vertelde hierbij z'n levensverhaal. Hij was gemaakt door een Germaanse jongeman en veel later terechtgekomen bij Julius Caesar. Frank van Borssele gaf hem Jacoba van Beieren als huwelijksgeschenk en de burgemeester van Amsterdam betaalde er zijn eigen portret mee, wat geschilderd was door Rembrandt. Tenslotte kwam hij tijdens het dansfeest in de voering van oma's jurk terecht. Haar kleindochter vond hem weer tijdens een snuffeltocht op zolder. Na dit kleurrijk geheel kwam de pauze met koffie en verloting. Iedereen had weer kans op een prijs die groten deels door de ouders beschikbaar gesteld waren. Dhr. v.d. Klugt maakte tevens de namen van de prijswinnaar van de tekenwedstrijd bekend. Uit klas 1 Wardy Peiksma, Samuel Bakkers, Arjen Lindhout. Klas 1/2 Tonny van Riet, Petra Methofer, Lyan de Wilde. Klas 2 Aart Reedijk, Johan Lindhout, Karl Coopmans. Klas 3 Peter Paulusse, Ad Dane, Remi Lindhout. Klas 4 Corine van Gorsel, Kees Groenewege, Jan van Gorsel. Klas 5 Anja Stoutjesdijk, Kees Kloet, Els Overbeeke. Klas 6 Addy Stoutjesdijk, Han Priem, René van Haaften. Alle werkstukken hingen op in de zaal en waren zeker het bekijken waard. Het vreemde Songfestival was de musical die na de pauze door klas 5 en 6 werd opgevoerd. De burgemeester, van het dorpje Knudde aan het Riet, voor treffelijk gespeeld door Addy v.d. Hoek, wilde wat leven in de brouwerij brengen en organiseerde een songfestival. De Russische zangeres Anouschka (Diana Viergever) kwam er als eerste op af. Hierna kwam Trudi Stoutjesdijk die een Tsja-tsja-tsja danste en zong. De derde deelnemer was Ronald Meijer: een echte Schot, compleet met doedel zak. Door het drankje van de kruiden dokter kreeg zijn liedje een nogal hikkerig karakter. Toch won hij de eerste prijs. Ook voor deze spelers klonk een daverend applaus. Alle leerlingen hadden hun beste beentje voorgezet. Voorzitter Van Gurp dankte ouders, commissieleden en leer krachten voor de medewerking aan deze geslaagde avond. Met een tevreden gezicht ging iedereen huiswaarts. Jeugdwerk organiseert woensdag middag om twee uur vanuit de oude kleuterschool een speurtocht voor jongens en meisjes vanaf zeven jaar. Je moet wel een balpen meebrengen en twee kwartjes. Voor de allerkleinsten is er om dezelfde tijd een poppenkast, eveneens voor twee kwartjes. Ouders van kinderen die in aanmerking willen komen voor de peuterspeelzaal, dienen dit spoedig op te geven om niet de kans te lopen op de wachtlijst terecht te komen. Ook voor de instuif op woensdagmiddag kan men nog enkele vrijwilligers(sters) gebruiken, zo meldt bestuurslid C. van Putten uit de Winston Churchillstraat 17. Bij de rayoncommandant van de rijks politie, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden kinder portemonnee en een zwarte herenfiets. Verloren is een zwarte dames portemonnee met inhoud, een paar rol schaatsen, een etui met zes k 7 sleutels, een lichtbruin gestreept jack en een ring met drie sleutels. De collecte voor de Hartstichting heeft het mooie bedrag van 845,57 op gebracht waarvoor een woord van dank aan gevers en medewerkers. Toch is het bijna niet meer doenbaar met een klein aantal, vaak dezelfde, collectanten het hele dorp te bereiken. Er komen steeds meer straten en huizen. Daarom zou het fijn zijn als meerderen zouden willen helpen. In de week van Pasen, 19 t/m 24 april, wordt de Sakor-collecte voor de samenwerkende kinderorgani saties gehouden. Ieder die wil meedoen en minstens 16 jaar oud is, kan zich opgeven bij mej. P. Meloen, Provincialeweg 40, vanaf 10 april. Ouders van eindexamen-kandidaten op de L.T.S. hebben een voorlichtings avond bijgewoond in de kantine. Dir. C. G. Meijer sprak een welkomstwoord en gaf een toelichting op het programma van de avond, nadat de koffie was genuttigd. De belangstelling was goed. Vervolgens gaf dhr. W. Fase Mzn., jeugdconsulent G. A. B. Zierikzee, een uiteenzetting over de beroepskeuze mogelijkheden voor de schoolverlaters. Zowel voor hen die in het bedrijfsleven willen beginnen als voor hen die verder gaan studeren. Dit ook in verband met de bedrijfsscholing. Spreker wees op de moeilijkheden bij plaatsing i.v.b.m. de geringe vacatures door de economische omstandigheden. Hij raadde aan niet op een plaats te solliciteren, doch in breder verband te zoeken. Hierna gaf dhr. Elsacker, regionaal consulent leerlingenstelsel Zeeland, uitvoerig voorlichting over de mogelijkheden van verdere studie in het leerlingen stelsel i.v.b.m. met het primaire onderwijs. Zowel over de bedrijfsscholing als over de streekscholen. Vervolgens gaf directeur Meijer voorlichting over de wijze van het afnemen van het examen op de verschillende niveaus. Hieruit bleek dat voor het B niveau 3 maal een schoolonderzoek zal worden afgenomen in zeven vakken, waaronder één keuzevak. Ook voor het C niveau zal tweemaal een schoolonderzoek plaats vinden waarna in mei het landelijk examen zal worden afgenomen. Voor beide examens zijn de cijfets van het te houden schoolonderzoek medebeslissend voor de examencijfers en beslissend voor het wel of niet slagen van de kandidaten. Verder wees dhr. Meijer op het belang van de studierichting in de verschillende niveaus i.v.b. met sollicitaties bij politie, mare8chaussee enz. Ook de begeleiding door de schooldekaan adj. dir. de Wit werd met de ouders doorgenomen en uitvoerig toegelicht. De ouders stelden tal van vragen die door de L.T.S.- directeur of door de aanwezige deskundigen van het G.A.B. en leerlingstelsel Zeeland werden beantwoord. De Jeugdvereniging Scherpenisse heeft vrijdag in het Holland Huis een toneel avond georganiseerd. Sint Joseph uit Oud-Vossemeer speelde in één woord fantastisch, maar ze hadden zeker een grotere belangstelling verdiend. Niettemin was het toch een gezellige bijeenkomst met bal na. Het bestuur was alle medewerkenden dankbaar. De Zeebaars heeft zaterdag een viswed strijd gehouden voor dames- en jeud- leden. Eerste werd mevr. A.C. v.d. Werff met 915 punten voor Dik v. Splunter met 600 p., Frank Groeneboom Rotterdam 480 p., mevr. M. Bijl 370 p., 5. Henny Geluk 310 p., 6 mevr. W.M. Geluk 310 p., 7. Ad Deurloo 260 p., 8. Jan de Graaf 230 p., 9. Elly de Graaf 225 p., 10. Piet v.d. Werff 150 p. Op zaterdag 27 maart is de tweede bekerwedstrijd vervist. Winnaar werd J.K. de Graaf met 2160 punten, 2. J. Cusell Halsteren 1310 p., 3. W. van Vossen 1145 p., 4 J.C. Bijnagte 820 p., 5. P. Ista St. Maartensdijk 815 p., 6. A.C. v.d. Werff 660 p., 7 Chr. v. Aart, Halsteren 615 p., 8. L.J. de Graaf 560 p., 9. P. Geluk St. Maartensdijk 520 p., 10. C.J. Baaij, Tholen 450 p. De vrouwenraad organiseert woensdag 14 april om half drie een bejaarden middag in ,t Ouwe Raed'uus. Dhr. en mevr. Paape zullen dia's vertonen. Voor vervoer kan men op het bekende adres terecht. In het nieuwste nummer van De Voltreffer, het clubblad van de voetbal vereniging SPS, wordt met vreugde ge constateerd dat men met de bouw van de kantine/kleedaccommodatie een week voorligt op het door Kees de Graaf gemaakte werkplan. Niettemin Zondag 11 april THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver, 6.30 u. dhr. Veldhuizen GEREF. KERK 10 en 5 uur (openb. geloofsbelijdenis) ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen op Zoom GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. Mouw; 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 (bev. lidmaten) en 6.30 u. ds. D.J. van Vuuren, Zaamslag NED. HERV. B.W.I.W. 10 u. dhr. De Jong, Hoogerheide R.K. KERK za. 10 apr. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 (openb. geloofsbelijdenis) en 6.30 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A.J. Fragie, Goes CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst; 2.30 u. ds. D.J. van Vuuren, Zaamslag do. 15 apr. (Goede Vrijdagdienst) 7 u. ds. M.C. Tanis, Sliedrecht GEREF. GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. Jongerenmis pater Porre m.m.v. Con Amore zo. 8 en 10 u. (Ie H. Communie 2e klas) H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. kand. W.P. van Oorschot, 6 u. ds. A. de Reuver, Tholen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen, 2 u. leesdienst SENT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. do. 8 apr. 7.30 u. ds. M. van Beek, Opheusden zo. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. A. de Bruin; 7 u. ds. Y. v.d. Schoot R.K. KERK zo. 11 apr. 10 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. A. de Reus, Ouddorp; 2.30 u. ds. G. Abma, Poortvliet GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. ds. A.F. Honkoop, Rotterdam POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 en 2.30 u. ds. P. Boes, Hilversum GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND J9ED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do. 15 apr. 19.30 u. ds. G. Mouw, Tholen (openb. belijdenis) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Th.A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint-AnnalandSint-Maartensdijk, Scherpenisse (pat. dr. Van der Bel) en Stavenisse Dr. A. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Mw. Van Strien, Anna Jacobapclder, tel. 01677-682, b.g.g. 514 Sint-Annaland, Scherpenisse, Sint- Maartensdijk en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-25% Spr.uur: vr. 18.30-19.00 uur zat. 8.30- 9.30 uur ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM Buiten kantooruren 01184-19191 KAMER VAN KOOPHANDEL Midden en Nrd. Zld. Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur in het gemeente huis Sint-Maartensdijk HOOGWATERSTANDEN van 8 t/m 16 april 1976 donderdag 8 9.11-21.42 vrijdag 9 10.29-23.10 zaterdag 10 12.00-00.10 zondag 11 0.43-13.19 maandag 12 1.48-14.16 dinsdag 13 2.38-15.07 woensdag 14 3.25-15.54 donderdag 15 4.11-16.39 vrijdag 16 4.57-17.24 woensdag 14 apr. volle maan kan SPS nog medewerkers gebruiken, zodat alle leden een bon hebben gekregen waarop ze de dagen en uren kunnen invullen dat ze als metselaar, timmerman of sjouwer hun steentje kunnen bijdragen. In De Voltreffer staat verder een in

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2