nieuws JAARVERGADERING PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- V0SSEMEER P0LLIE ZOON A.C.AARNOUDSE SINT-ANNALAND £3 STAVEN ISSF SINT MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND Donderdag 1 april 1976 EENDRACHTBODE 2 sch£rp, SSmtphilipsland mAJtcmpoLm Jaarvergadering S.V. Eendracht Biljarten Bejaarden naar Elvi Verkeerscontrole Laatste ZVU film Expositie de Dragonder Biljarten Laat POLLIE het doen!! Tafeltennis President-kerkvoogd Diefstal in kleuterschool Voor alle drukwerken Contactavond o.l.s. Vogelvrienden Schaken Kerkelijke benoeming Collecte Speeltuin opgeknapt Ouders op kleuterstoeltjes Kijk en doe dag P.J.Z. DE BURGEMEESTER VAN THOLEN houdt dinsdag 6 april spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur in plaats van maandag 5 april Gelegenheid tot het INENTEN TEGEN HONDS DOLHEID uitsluitend voor gezonde honden die tenminste 5 maanden oud zijn, op zaterdag morgen 3 april in garage de Viet, Markt, St. Maartensdijk A. RINSES, dierenarts Speeltuinvereniging „VRU EN BLIP donderdag 8 april 19.30 uur bij L. van Dijke, Hoenderweg, St. Anna- land. Praatje over gezinsverzorging Dat was te dol Biljarten Ouderavond o.l.s. Damsimultaan Oudste inwoonster overleden Beroepen Verkeersexamen Contact-kijkavond Kerkvoogd benoemd Zangavond in Haestinge Oosterscheldevissers g 8 Gezinsavond Plattelandsvrouwen Kampioenschappen Veritas Interlokale contacten DSVF Vervolg op pag. 9 l SINT- MAARTENSDIJK De schietvereniging Eendracht heeft maandagavond 22 maart jaarvergadering gehouden. Voorzitter J. v.d. Heuvel was verheugd dat er 30 van de 35 leden present waren. Wat hij een bewijs van de goede sfeer noemde. Notulen en jaarverslag van secretaris J. Overbeeke werden onder dank goedgekeurd. De kascommissie had de administratie van de penningmeester in orde bevonden. De contributie werd verhoogd van 20 naar 45 gulden (zo mogelijk in twee keer betalen) omdat aan de K.N.S.A. 20 gulden betaald moet worden. De prijs van de kaarten ging van 50 naar 60 cent. De aftredende bestuursleden D. Melse en J. Overbeeke werden met algemene stemmen herkozen. In de telcommissie kwamen D. Melse, B. Willems, A. van ,t Westeinde enO dis reserve J. Praat. In de wedstrijdcommissie C. Overbeeke, A. van ,t Westeinde, I. Gorrisse en M. Scheepers. De voorzitter gaf vervolgens een uiteenzetting over de besprekingen aangaande een nieuwe schietbaan. Hij deelde op een vraag van dhr. G. Uijtdewilligen nog mee dat men tot realisering van de nieuwe baan ook zal moeten wachten op een toilet aangezien en nu geen water is. Daarna werden de prijzen uitgereikt. Klasse A: 1. C. Overbeeke 49.10, 2. J. Praat 49.01. Klasse B: 1. I. Jobse 48.14, 2. M. Scheepers 46.04. Klasse C: 1. C. Baaten 43.15, 2. Th. Geers 38 knielend 1. C. Overbeeke, 2. C. Quist, troostprijzen J. v.d. Weege en J. Uijtdewilligen. Op v+rstel van dhr. Soomers werd besloten mevr. Praat een mooie piant of ander cadeau te geven voor haar vele werkzaamheden. De voorzitter dankte in zijn slotwoord voor de prettige bespreking. Biljartcompetitie De Kroon: L. van As - A. Quist 2-0, 31 brt., J. Quaakn - C. Gebraad 0-2, 25 brt., K. de Lang - A. Geuze 0J2, 22 brt., L. van As - Th. Christiaens 0-2, 29 brt. t De bejaarden zijn van plan dinsdagmiddag om een uur een excursie te maken naar het confectiebedrijf Elvina in Steenbergen. Opgave' vrijdagmiddag van twee tot vijf uur in de soos of voor die tijd bij mej. L. Deurloo, Wal 31. Vertrek per bus vanaf de halte Eendrachtsweg. In samenwerking met de rijksverkeers inspectie te Middelburg heeft de rijks politie Tholen controle uitgeoefend bij de brug. De nadruk lag deze week op het vrachtvervoer en dan met name het rijtijdenbesluit. Er werden nog altijd veertien processen-ver baal opgemaakt. De Z.V.U. vertoont zaterdagavond om acht uur in zaal De Kroon in de Visstraat de laatste film van dit seizoen: De Geweldenaar, een uit 1973 daterende Franse film van Philippe de Broca. Het is een aardige parodie op de hele James Bond cultus, de hele belachelijke wereld van volmaakte onechtheid, van opgeklopte romantiek en valse schijn. De wereld ook van geheim agent Bob Saint-Clare (Jean- Paul Belmondo) en zijn prachtige assistente Tatiana (Jacquet, -e Bisset), die in deze film de hoofdrollen vervullen. De laatste kans voor filmliefhebbers in dit Z.V.U. seizoen. De veertien cursisten, die vanaf september vorig jaar bij pottenbakker Gerrit van Engelenhoven de cursus kleibewer&king hebben gevolgd, exposeren van 3 tot "10 april in de Dragonder, Hoogstraat 4. Belangstellenden zullen heel wat vazen, petten, pitjes, enz. kunnen zien, want de produktie op de dinsdag- en donderdagavonden is groot geweest. Het fijne& van deze cursus vonden de deelnemeis, dat ze alle vrijheid kregen om nun eigen ontwerpen te maken. Menige kast, tafel, vensterbank e.d. bij de cursisten thuis wordt nu opgesierd door een of ander pott+bakkersprodukt in allerlei vormen en kleuren. Bij de deelnemers waren ook onderwijskrachten, maar iedereen volgde de cursus wel voor z'n plezier en niet voor uitbreiding van de vakbekwaamheid. Er waren zelfs cursisten uit Roosendaal die inmiddels in Tholen kwamen wonen. Voor pottenbakker Gerrit van Engelenhoven is met deze eerste cursus in elk geval een succesvolle start gemaakt. Daarom zal er in september/oktober zeker een vervolg komen voor de gevorderden en weer een cursus kleibewerking voor beginners. Daarbij wordt op jongeren gemikt die net op M.A.V.O., L.T.S. of Huishoudschool zitten. Verder is het de bedoeling dat ook meer zesde klassers van lagere scholen kennis maken met het werk van de pottenbakker. Gerrit van Engel ven heeft al een dag drie lagere scholen in Sint-Philipasland bezot en de bedoeling is, dat ook de Thoolse lagere scholen daarvan gaan profiteren. In eigen streek kan men zo een bijzondere vorm van vrijetijdsbe steding en creatief werk beoefenen. De tentoonstelling in de Dragonder is dagelijks geopend tijdens de winkeluren en vrijdagavond tot negen uur. K.O.T. voorzitter M. v.d. Logt heeft op een vergadering in café de Hoop zijn tevredenheid uitgesproken over het samenvoegen n het A en B-team. Veel spelers hebben heel wat betere prestaties geleverd. In de afgelopen succesvolle competitie. De heren A. Douw Jr. en C. Wessels volgden de voorzitter op als wedstrijdleider. Men besloot verder met 8 A 9 spelers mee te doen aan de Vossemeerse biljartcup. Vervolgens mocht A. Verhees Czn. als competitiewinnaar de eerste prijs in ontvangst nemen. Hij bleef met 47 punten uit 27 partijen en een gemiddelde van 2.17 na een nek- aan nek race een punt voor op J. Schetters, die gemiddeld 2.61 scoorde. J. Vaders werd derde met 2.37 en 9 punten achterstand. J. Kruf kreeg een prijs omdat hij zijn gemiddelde met maar liefst 40.53 had verbeterd. J. Schetters ontving een beker omdat hij met 9 caramboles de hoogst verbeterde serie kad. Hij had met 5.50 ook het beste gemiddelde de prijs voor de kortste partij (10 brt.) was voor C. Wessels, de prijs voor de hoogste serie (27 car.) voor OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 -36S Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. J. Hommel. De voorzitter concludeerde dat de sfeer in de vereniging optimaal is. De Treffers: P. de Leeuw - M. Lindhout 2-0, A. Goosen - L. van Wezel 2-0, P. de Leeuw - A. Goosen 2-0, G. Havermans - P. de Leeuw 0-2, P. Hommel Jzn. - F. Hommel Mzn. 2-0, J. Etienne - B. den Hollander 2-0. De Poedelaars: M. van Poortvliet - A. Heijboer 0-2, W. Bevelander - P. van Gastel 2-0, J. Heijboer - M. Pipping 0-2, J. Heijboer - M. van Poortvliet 2-0, P. van Gastel - A. van Poortvliet 0-2, J. Kouwen - J. van Gorsel 2-0, L. Klippel - A. Heijboer 2-0, J. Plandsoen - A. van Poortvliet 2-0. Velocitas heeft zaterdagavond met 2-8 van Deso 5 verloren, maar toch was deze wedstrijd aanzienlijk spannender dan de uitslag doet vermoeden. Zeven van de tien partijen moesten via een derde set beslist worden. De grotere routine van Deso gaf in de meeste gevallen de doorslag. De twee winstpunten van Velocitas kwamen op naam van Piet Ridderhof en Ad Vis. A. Vis - J. Boogaarts 19-21, 24-22, 19-21. G. Vis - K. Heeren 15-21, 15-21. P. Ridderhof - M. Danen 13-21, 21-19, 21- 11. Gebr. Vis - Boogaarts/Heeren 10- 21, 21-13, 13-21. G. Vis - Boogaarts 11- 21, 14-21. A. Vis - Danen 21-14, 18-21, 21-11. Ridderhof -Heeren 10-21, 21-19, 14-21. G. Vis - Danen 16-21, 19-21. Ridderhof Boogaarts 10-21, 21-13, 19- 21. A. Vis - Heeren 21-18, 14-21, 12-21. Dhr. A.P. Douw is dhr. I.C. Hage opgevolgd als president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Oud- Vossemeer. Hij is er o.a. voor verant woordelijk dat de gemeente jaarlijks de benodigde 60.000 gulden op tafel legt, wat neerkomt op 300 gulden per gezin. Mej. v.d. Klundert, leidster van de R.K. kleuterschool St. Janneke in de Dorpszeg, kwam 28 maart tot de ont dekking dat er was ingebroken. Het onderzoek wees uit, dat aan de achter kant een raam was stukgegooid waar door men binnen was gekomen. Uit een openlgebroken bureau werd een geld kistje meegenomen met ongeveer 200 gulden. Zojuist twee r,.euwe monsterboeken ontvangen voor: geboorte, verlovings en huwelijkskaarten. Bijzonder grote keuze, met de nieuwste modellen, ook voor zakendrukwerk. Uw adres: Schoolstraat 47, Oud Vossemeer Tel. 326 adv. I.M. Er wa? maandag grote belangstelling voor de contactavond van de Die Heenetrechtschool. De ouders konden tien minuten met het onderwijzend personeel (mej. M. de Hulster en de heren J. D. Vroege en G. Bril) van gedachten wisselen over de vorderingen van hun kinderen. Ook konden ze schoolwerk bekijken. De contactavond was vanwege de animo pas rond tien uur klaar. De Vogelvrienden hebben in zaal Saparow het komende kweekseizoen besproken. De opkomst was goed. Onder leiding van voorzitter C. Hommel werden verschillende goede wenken uit het bondsblad doorgenomen, terwijl wederzijds ook ervaringen uitgewisseld werden. Dat het de leden ernst is met de kWeek, bleek wel uit het feit dat kringcommissaris J. Zwagemaker niet minder dan 1380 ringen had uitgereikt. Unaniem besloot men mee te doen aan de ledenwerfactie van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers die van 1 april tot 1 september voor elke vijf nieuwe leden de vereniging een beker geeft. Competitie senioren: J. Mosch - J. Lindhout 1-0, T. van Maanen - J. W. Slager 1-0, Dr. A. W. A. de Looze J. Smits 0-1, R. v.d. Jagt - A. Goosen 0-1, dhr. van Maanen gaf verder enkele toren-gediplomeerden herhalingslessen. Hij begint in het dorpshuis weer om half zeven ook weer met deopleiding van nieuwê jeugdschakers. In de Geref. Gemeente is dhr. P. Dekker tot diaken benoemd, waarmee hij de vakature vervult die ont.staan was door het bedanken van dhr. Jac Hage. In de Hervormde Gemeente is niet alleen 6339,36 opgebracht voor het orgelfonds, maar ook nog 2827,99 voor het door een aardbeving zwaar getroffen. Guatemala. De speeltuinvereniging Vrij en Blij, die volgende week donderdagavond om half acht in zaal L. van Dijke jaarvergadering houdt, heeft de speeltuin aan de Hoenderweg opgeknapt. De speeltuin is weer gereed voor het nieuwe seizoen. De speelwerktuigen e.d. zijn opgeverfd en zo nodig hersteld. Er gaat nogal eens het een en ander kapot, zodat enkele materialen gerepareerd moesten worden. De vereniging krijgt geen subsidie van de gemeente, maar draait alleen op de contributie van de leden. Het bestuur is hier trots op gezien de 19 mei een excursie wordt gemaakt naar Oosterhout met een bezoek aan de Bauknecht expositie. De afdeling Sint- Maartensdijk organiseerde de tocht, maar had niet voldoende deelnemers, zodat er van de Sint-Annalandse leden ook nog bij kunnen. Voorts wordt bekeken of in juni een fiets- of boottocht georganiseerd zal worden. Mevrouw Boogaard dankte alle leden voor de medewerking en de herkozen bestuursleden voor een hernieuwde bereidheid voor de functie. Ouders van leerlingen van de Chr. Kleuterschool konden dinsdag- en woensdagavond kennis maken met de mogelijkheden en moeilijkheden van het frobelwerk. De leidsters J. de Rooij, F. Burgers-Reijngoudt en A. Vooijs hadden daarvoor het onderwerp „dieren in en om het huis" gekozen. Dit is een van de door het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (R.P.C.Z.) begeleide projecten, waarvoor de drie leidsters ook regelmatig cursussen volgen in Tholen. Op die manier blijft men bij, zodat de leerlingen van de nieuwste inzichten in het kleuteronderwijs kunnen profiteren. Nu konden de ouders eens praktisch kennis maken met het dagelijks werk van hun kleuters. Er werd geschilderd, geplakt, geknipt, gelijmd en geboetseerd. Dat alles met het dier als onderwerp. De koffie ontbrak niet, maar de vaders en moeders moesten ook alles schoonmaken en opruimen. In ieder geval had men er veel plezier mee. De volgende morgen konden de kleuters het werk van hun ouders bekijken, waarna er thuis nog wel menig woordje gewisseld zal zijn over de hond, koe of kat van papier, klei of verf. Ouders en kleuterschool werden op deze manier weer nauwer tot elkaar gebracht. De Chr. Kleuterschool heeft nu nog een kleine wachtlijst, maar de prognoses zijn dat die na het volgende schoolseizoen geheel verdwenen zal zijn door het dalende aantal geboorten. Wil Boogaa. erd en Jos Akkermans hebben de P.J.Z. Tholen en Sint- adv. IM Van 10.30 - 10.45 uur voor honden waarvan de nametvvan de eige naars beginnen met de letters A t/m H, van 10.45 - IJ.00 uur I t/m P, van 11.00-11.15 uur Q t/m Z. Men dient contant af te rekenen, prijs 20,- per enting incl. bewijs en penning. De honden dienen aangelijnd te zijn. Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666-25% gang van zaken in Sint-Maartensdijk. Overigens zou men wel speelwerktuigen van de gesloten speeltuin kunnen gebruiken. Het bestuur van Vrij en Blij is er ook niet gerust op, dat door de aanleg van de speelterreintjes in de Tienhoven en de Raïffeisenstraat de belangstelling voor de speeltuin aan de Hoenderweg wat zal afnemen. advertentie I.M. Tijdens de voorjaarsvergadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Sint- Annaland sprak maandagavond in café van Dijke mevrouw Provoost van de stichting Welzijnsorgaan Tholen over gezinsverzorging. Zij gaf een uiteenzetting van mogelijkheden, werkwijze en de groei van dit welzijnsonderdeel. De aanwezigen bleken aandachtig te hebben geluisterd en vele vragen kwamen los. Daaruit bleek Hat toch ook niet alle publicaties op dat gebied in de streekpers worden gevolgd, maar men dan pas echt geïnteresseerd is, wanneer er behoefte is aan hulp of zoals op deze avond, als men nog eens extra bij het werk wordt bepaald. Uit de antwoorden van mevrouw Provoost bleek trouwens ook dat menigeen een verkeerd denkbeeld heeft van gezinshulp en van de daaraan verbonden kosten. Die voorlichting was daarom toch wel belangrijk en menig aanwezige weet in elk geval heel wat meer af van het onderdeel gezinshulp van het Welzijns orgaan. Daarna werden nog enkele huishoudelijke zaken afgewerkt. Penningmeesteresse mej. R. Slager kon. nog een batig saldo laten horen over afgelopen boekjaar en via de secretaresse mevr. Kooijman-Mol werden de aktiviteiten der afdeling nog eens gememoreerd. In het bestuur werden herkozen de dames Kooijman- Mol en Polderman-Mol. De secretaresse deelt voorts mee, dat er op advertentie IM Philipsland vertegenwoordigd op de kijk doe dag in Roosendaal. Zaterdag verzorgden daar alle Zeeuwse en Brabantse P.J.Z.-afdelingen creatieve demonstraties. Zoals houtdraaien en wijn maken. De winnaar van de toneelcompetitie, Oost Zeeuws Vlaanderen, bracht ,s avonds het blijspel „Ze staken... o wat enig". Bij de persoonlijke prestaties ging de prijs voor de beste mannelijke hoofdrol naar Hans van Nieuwenhuijzen uit Poortvliet, terwijl Arjan de Rijke de beste vertolkster was van een bijrol. Ook was men trots op de tweede groepsprijs voor het blijspel „De onbetaalde loodgieter", dat in Haestinge ruim 500 bezoekers trok. Een gezellig bal besloot deze zeer geslaagde kijk doe dag van de P.J.Z. De inwo ners zullen P.T.T.-besteller Fr. Burgers enige tijd moeten missen, aangezien hij door zijn niet zo lieve hond in beide armen werd gebeten. Men durfde met de agressieve herder niet naar de plaatselijke zitting van dierenarts A. Rinses voor de inenting tegen hondsdolheid. Daarom kwam de dierenarts zelf maar. Toen dhr. Burgers de hond echter uit zijn hok wilde halen, sloeg deze onverwacht toe bij zijn baas. Doktersbehandeling was noodzakelijk, terwijl Slager C. Slager korte metten maakte met de boze herder. Voor de biljartcompetitie werden in cafetaria Nooy de volgende wedstrijden gespeeld: P. Potappel - B. Mol 2-0, J. v.d. Beveren - A. Moerland 0-2, R. Priem - C. Smits 0-2, N. Nooy - R. van Oeveren 2-0. Door ziekte is de stand wat vertekend: P. v.d. Jagt 21 p., 191 caramboles. C. Smits 18 p., 439 caramboles. P. Potappel 16-221. R. Priem 14-309. A. Moerland 14-254. B. Mol 14-115. C. v.d. Hoek 12-129. R. v. Oeveren 10-292. J. v. Beveren 10-184. N. Nooy 10-183. Ph. de Rijke 8-179. Co Smits 5-327. Maandag- en dinsdagavond zijn in het dorpshuis de ouderavonden gehouden van de openbare basisschool De Schalm. De voorziiter van de oudercommissie, dhr. C. A. van Beveren, heete de aanwezigen hartelijk welkom. Hij wees erop dat men gezien het grote aantal mensen weer zijn toevlucht moest nemen tot het dorpshuis en dan nog twee avonden. Bovendien kan er in de gemeenschapsruimte van de school geen koffie geserveerd worden. Vorig jaar waren de ouderavonden een geweldig succes, maar de voorzitter was ervan overtuigd dat dit weer zou lukken gezien de voorbereiding en het enthousiasme. De decors, die vorige jaren werden geleend voor de toneelstukjes, werden nu door meester de Jong en vele anderen zelf gemaakt. Voor de pauze voerden kinderen uit de klassen 1, 2, 3 en 4 het ene toneelstukje na het ander op, afgewisseld met zang en muziek. Hierbij kwam een stukje wel bijzonder goed tot zijn recht: een leerling gaf een opvoering van de besteding van een vrije woensdagmiddag met een aantal vriendjes en vrieendinnetjes. Ze vormden een bandje en zongen play back „Born to be with you" van Leo Kothe. Dit werd zo geweldig opgevoerd dat het leek of dit dagelijks werk was van deze groep. Schoolhoofd C. G. van den Hoek gaf een overzicht van het afgelopen jaar en wees op het vertrek van meester Andriessen en het huwelijk van meester dé Jong. Het gemiddelde aantal leerlingen van 155 is net te weinig voor een zesde leerkracht. Ook volgend jaar zal dat het geval zijn, zodat men weer enkele klassen moet splitsen. Wel was hij erover verheugd dat de leerlingenbijdrage is verhoogd tot 70 gulden: 16 gulden meer dan vorig jaar. In de pauze werden er loten verkocht ten bate van het schoolfonds. Daarna voerden de 4e, 5e en 6e klassers een zang- en toneelstukje op „Een reis om de wereld", terwijl tot slot de musical meester Penneli& van Benny Vreden werd opgevoerd. Deze musical werd met veel bravour gebracht, maar gezien het bijna professionele van ritme en fonatie, was het voor de jeugd soms zeer moeilijk om de juiste toon en het goede ritme te pakken te krijgen. Ondanks dat waren de ouderavonden door de voorbereiding en het enthousiasme weer een succes. De schitterende decors verdienen een woord van lof. In cafetaria Nooy waren 25 dammers aanwezig om de strijd aan te binden tegen dhr. P. Maas van de K.N.D.H. Na een kort openingswoord van wedstrijdleider A. den Braber ging de damsimultaan van start. Vooral de jeugd van Sint-Philipsland speelde erg sterk. Van de 25 wedstrijden moest dhr. Maas in zes gevallen winst aan de tegenstander laten: W. Kempeneers, A. Beurkens, Joppe, Suurland, Koelewijn en Co Smits. B. Noorthoek en A. Slager speelde remise. Dhr. Maas overhandigde een damboekje aan B. Noorthoek en sprak de hoop uit dat de damsport in Stavenisse nog verder zal mogen bloeien. Hij vond het een zeer geslaagde avond, waar heel behoorlijke damprestaties werden geleverd. Een geslaagd bijeenkomst. De oudste inwoonster van Stavenisse, rrievr. Leune-Suurland, is vrijdagavond op de zeer hoge leeftijd van 97 jaar overleden. Zij was na het overlijden van dhr. Moerland vorig jaar de oudste inwoonster. Het is niet direct bekend wie nu de oudste inwoner of inwoonster is, maar in elk geval is deze beneden de 95 jaar. De Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat H. F. Klok uit Woerden, die overigens nog vijf beroepen gekregen heeft. Aan de Chr. school voor enigszins moeilijk lerende kinderen de Toetssteen slaagden voor het verkeersexamen: uit Tholen Hans Filius en Marcel Nieuwenhuize, uit Scherpenisse Henk Keur, uit Sint-Maartensdijk Leo Lugthart, Izak Hage, Cornelis Wesdorp, Piet Polderman en Monique de Cock, uit Stavenisse Sam de Vos, uit Sint-Annaland Suzan Dijke, uit Oud- Vossemeer Betty van Dijke en uit Sint- Philipsland Johnny Stoutjesdijk. In de Juliana van Stolbergschool is vorige week dinsdag- en woensdagavond de jaarlijkse contact-kijkavond gehouden. De ouders waren in de gelegenheid met het personeel over het gedrag en de vorderingen van de leer lingen te spreken. De hal en de gangen waren versierd met tekeningen en op stellen, wat een aardig gezicht was. Op de bovenverdieping waren werkstukken handenarbeid tentoongesteld. De meisjes hadden o.l.v. mej. Quist heel wat gemaakt en de jongens hadden een spoorwegemplacement met een rijdende elektrische trein aangelegd. Met wissels en overgangen was dat een prachtig geheel. Dhr. A. Quist heeft z(|n benoeming tot kerkvoogd van de Hervormde Gemeente aangenomen, zodat de vacature L.J. Koopman weer vervuld is. Voor de zangavond in Haestinge van VZOS en het Smalstadsmannenkoor o.l.v. Iz. Riedijk was er zaterdag goede belangstelling. De dirigent richtte zich in zijn welkomstwoord in ,t bijzonder tot de afgevaardigden van het gemeente- en bondsbestuur. Dhr. Riedijk wees erop dat het geen kleinig heid is een vereniging als VZOS 55 jaar in stand te houden. Ondanks de tegenslagen van de laatste jaren kunnen wij een tamelijk gevarieerd programma aanbieden, op bescheiden manier en met medewerking van het Smalstadsmannenkcor en de solisten J. Wesdorp en M. van Gorsel. Beide koren komen deze avond uit met nieuwe leden, wat vooral wel eens wat moeilijk heden oplevert met de oudere werken, doch er wordt met enthousiasme ge studeerd. Mogelijk is dat voor anderen een stimulans om lid te worden van onze vereniging. Iets zelf doen, prefe reren wij altijd nog boven het aan de t.v. gekluisterd zijn, aldus dhr. Riedijk. VZOS startte met een zeer eenvoudig werkje, waarmee in 1934 de eerste prijs op het concours werd behaald. Daarna volgden Kom in mijn hart van, D. v.d. Bos, Lof van Jubal van P Rippen en Villanella alia Napolitana van B. Donati. Vervolgens bracht het mannen koor vijf liederen o.a. Incipit Oratio van Palestrina en Bor lonesome cowboy vai R. Karsemeyer. Solist Joh. Wesdorp vertolkte enkele werken van Schubert o.a. Frühlingsglaube en solist M. van Gorsel zong op meesterlijke wijze enkele werken van Beethoven waar onder Die ehre Gottes <tus der Natur. Het duet Wesdorp/van Gorsel zong o.a. De parelvissers van G. Bizet. Ook na de pauze werd nog een uitvoerig repertoire afgewerkt, zodat de zangliefhebbers ten volle aan hun trekken kwamen. De uit voering van dit programma, waaraan verder medewerking werd verleend door organist J. Hage uit Scherpenisse en pianist A. van Gurp uit Sint- Maartensdijk, werd door kenners dan ook bijzonder gewaardeerd vanwege de perfecte uitvoering. Dirigent Riedijk besloot de prachtige zangavond met een dankwoord. De Oosterscheldevissers visten zaterdag hun derde wedstrijd voor het clubkampioenschap. De 109 deel nemers hadden een redelijke vangst. 1. Jan Hartog Phzn. 102 p 2- Iz- Lindhout - Verm. 102 p 3. W. van Dijke 101 p 4. Joh. Vroegop 102 p 5. H. Ponse 97 p 6. Jan Hage 97 p 7. E. Eringaard p 8. W. Dane 93 p 9. A. v.d. Ree Jzn. 92 p 10. A. Hengstmengel 92 p. Dames: 1. Mevr. Jansen 86 p 2. Mevr. v. Tilburg 74 p 3. Mevr. Weggemans 69 p 4. Mevr. Knuist 68 p 5. Mevr. Vroegop- Kloet 66 p. Ook de 25 junioren visten deze wedstrijd niet slecht: 1. Arno Lindhout 95 p 2. Bert Koopman 91 p 3. Michel Schipper 92 p 4. Nardie Bos 81 p 5. Remi Lindhout 77 p. Stand na drie wedstrijden bij de heren: 1. Joh. Vroegop 263 p 2. W. Smelt 261 p 3. W. van Dijke 259 p 4. J. Hartog Phzn. 253 p 5. Sj. Lindhout 261 p 6. Iz. Lindhout-Verm. 244 p 7. H. Ponse 242 p 8. E. Eringaard 238 p 9. G. Voshol 235 p 10. W. Vermaas 233 p. Dames: 1. Mej. D. Niemantsverdriet 222 p 2. Mevr. De Hooge 216 p 3. Mevr. Vroegop-Kloet 215 p 4. Mevr. Knuist 213 p 5. Mevr. Jansen 209 p. Junioren: 1. Arie Bogers 230 p 2. Jan Scherpenisse, 221 p 3. Neleward o.d. Brouw 218 p 4. Johnnie Dane 216 p 5. Michel Schipper 215. De vierde wedstrijd voor het verenigings kampioenschap is 17 april van twee tot vijf uur. De Plattelandsvrouwen hebben woensdag 24 maart in ,t Ouwe Raed'uus hun jaarlijkse gezinsavond gehouden. De presidente kon 35 van de 44 leden verwelkomen met echtgenoten en kinderen, die een belangrijk deel van de avond vulden met voordrachtjes. De kinderen deden dat op voortreffelijke wijze, zodat allen er geweldig van genoten. In de pauze werd er bij de koffie getracteerd op cake. Daarna voerden enkele leden met hun echt genoten het stukje „Jong bloed in onze bond" op: een stukje propaganda wat men allemaal kan doen met z'n lid maatschap aan vorming en ont wikkeling van het Platteland. Dhr. J.D. Vroege uit Oud-Vossemeer vulde de avond verder met bingo-spel waarbij er prachtige prijzen waren. Ook aan de jeugd werd goede aandacht besteed. De vice-presidente besloot de gezellige, ouderwetse gezinsavond en dankte allen voor hun spontane medewerking. Dhr. Vroege kreeg een boekenbon. De voor jaarsvergadering is op 7 april om acht uur in Tolrust. S.P.S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 6 april a.s., OUD PAPIER op. advertentie I.M. Jan v.d. Graaf heeft de wisselbeker van Thijs Otte overgenomen tijdens de clubkampioenschappen 1976 van de tafeltennisvereniging Veritas. Marjo Goudzwaard verloor van de latere kampioen en van Johan Snoep. In de beslissende partij bleek v.d. Graaf met 19-21, 21-12 en 21-16 sterker dan Snoep. Daarvoor was er gespeeld in drie klassen: Pupillen tot 13 j„ junioren 13-16 j. en senioren waarvan de eerste overging naar de finale poule voor de wissel beker. Pupillen: 1. Marjo Goudzwaard 8 p. 2. Petra Overbeeke 6 p. 3. Hans van Tiggele 4 p. 4. Jan Overbeeke 2 p. 5. Johan Uijl 0 p. Junioren: 1. Jan v.d. Graaf 10 p. 2. Johan Ligtendag 8 p. 3. Gerda Anthonisse 5 p. 4. Adriaan Nieuwkerk 4 p. 5. Fenny Meertens 3 p. 6. Lia Overbeeke 2 p. Senioren: 1. Johan Snoep 14 p. 2. Johan Krijger 13 p. 3. Riet Krijger-Speijer 11 p. 4 en 5 Leen Murre en Adrie Overbeeke met elk 6 p 6. Dick Wuffele 4 p 7. Roel Timmermans 3 p 8. Jacob Uijl 1 p. 4 april 1976 THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 (H.D.) en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 (H.A.) en 5 u. ds. P. Rullman, ,s- Gravenhage GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. ds. Mouw; 2.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. H.C. v.d. Ent, Katwijk NED. PROT. BOND 10.45 u. Mej. C.E. Jolles, Soest R.K. KERK za. 3 apr. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. ds. G.J. Voortman; 6.30 u. kand. W. de Graaff, Utrecht GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. G. Brouwer, Ede CHR. GEREF. KERK 10, en 6.30 u. leesdienst 2.30 u ds. H.C. v.d. Ent, Katwijk GEREF. GEM. fN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 3 apr. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. ds. G.H. Abma, Poortvliet; 6 u. ds. J. Codée wo. 7 apr. 7.30 u. ds. M. Goudriaan, Goudswaard (voor mannenver.) GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. J. Codée (H.D.) Sint Annaland; 6 u. ds. J. Blom, Sint Maartensdijk. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst do. 8 apr. 7.30 u. ds. M. v. Beek, Opheusden N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. dhr. Kloos, 7 u. ds. A.P. Nauta R.K. KERK za. 3 apr. 19 u. Avondmis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. L.J. Matze, Hazerswoude GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst di. 6 apr. 7.30 u. ds. Elshout, Slikker veer POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. kand. W.J. Gorissen, Gouda; 6 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 en 2.30 u. ds. A. Gravenstein, Ede GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Harkema; 2.30 u. ds. M. v.d. Linden, Dirksland GEREF. GEMEENTE do. 1 apr. 7.30 u. ds. Kleppe, Woerden zo. 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. dokter Padt) Dr. A. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667-400 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dokter van der Bel) Dr. P. R. van der Eist, Stavenisse, tel. 01663400. Sint Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 Sint Maartensdijk, Scherpenisse, Sint Annaland en Stavenisse Zr. Kuzee, Sint Annaland, tel. 01665- 756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666-2596 Spreekuur vr. 18.30-19 u. zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 0164040888 KAMER VAN KOOPHANDEL Midden en Nrd. Zeeland Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur in gemeentehuis Sint Maartensdijk STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM Buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 27 mrt. t/m 2 apr. zaterdag 27 1.47-14.15 zondag 28 2.40-15.02 maandag 29 3.19-15.40 dinsdag 30 3.51-16.14 woensdag 31 4.24-16.46 donderdag 1 4.57-17.16 vrijdag 2 5.25-17.46 dinsdag 30 mrt. nieuwe maan Tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering van D.S.V.F., dinsdag 16 maart, wees Wim Kempeneers erop, dat de aan de damjeugd beloofde interlokale

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2