Zekere groei toestaan, anders gaat het volledig mis Burgem. waarschuwt ernstig voor bevriezing N.A.M. zoekt op Tholen naar olie en aardgas Ruim 170.000 gulden schilderwerk aanbesteed in gemeente Tholen Plan Steintjeskreek moet lagere school Anna Jacoba polder in stand houden DEZE WEEK slings is'n zeldzam Vergaloppeerd Nota bewoningspatroon in gemeenteraad Sint-Philipsland E.0. maakt radio opname van Thoolse koren Thoolse burgemeester ontvangt CDA Kamerleden Landelijke demonstratie uitgesteld tot dinsdjg UIENVEILINGEN Donderdag 1 april 1 32e jaargang no. 19 Gespreksgroep Tholen/Flipland startte behandeling verstedelijkingsnota Stilstand is achteruitgang Grote broek Gedeeltelijk eigen woningbehoefte Onverdiend bij jas gepakt Draagvlak nodig AARDKORST 35 KM Het enige rieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phlllpsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 - Sint Ann ai and Telefoon 01665-375 en 752. Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschynt elke donderdag. Abonnementspry» 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 Incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Deze week wappert de boekenweekvlag,' een traditioneel en commercieel jaarlijks weerkerend festijn. Men kan de propaganda-afdeling van die branché moeilijk verwijten, dat ze de weg naar de publiciteit niet weet te vinden. Uiteraard zonder dat het allemaal kritiekloos gaat, maar men doet het toch maar. Wel rijst de vraag, maar dat past minder bij commercie en cultuur, of het ditmaal geen halfstokvlag moet zijn. Immers, bij de aankondiging van de boekenweek 1976 werd erop geattendeerd, dat er zo'n paar miljoen boeken minder aan de man of vrouw, aan jongen of meisje kwamen dan in 1974. De oorzaak was de socialisatie van het bibliotheekwezen. Iedereen in ons goede landje diende van cultuurrijkdom te kunnen profiteren naar gelang de behoefte. Bibliotheekvoorzieningen rezen als paddestoelen uit de grond. Fronste men weleer voor een overheidsbijdrage van vijf cent per boek de wenkbrauwen, want dan moest er wel de degelijke voorwaarde bij zijn dat men moest weten wat voor cultuur werd geboden, nu stapt men achteloos over een bijdrage van vijf gulden per inwoner of het niks is. Controle is blijkbaar niet haalbaar. Het is om met een bestseller te spreken: te hooi en te gras, wat in handen van de massa kan komen. Voor een krats per jaar leest men een bibliotheek van honderden titels leeg. De jeugd heeft nog een extra faciliteit, want men kan gratis grissen en grijpen onder het overigens toeziend oog van de cultuurminded meester bibliothecaris. Dan opeens is het rep en roer. Auteurs komen tot de conclusie dat men plukt van kale veren en uitgevers zien hun bungalow eveneens in bibliotheekrook opgaan. Daarbij scharen zich in het ach en wee tenslotte ook de boekhandelaren. Meer nog, de in korte tijd zo bloeiende boekenclubs moeten evenzeer een grote veer laten, want waarom zal men zich nog ergens voor een bepaald bedrag aan binden, terwijl het voor niem&nedal te halen valt. Dan liever maar een keer een vrije keuze als er nog-eens een cadeautje moet worden gegeven. Dan nog maar eens een boekhandelaar opgezocht. De motieven van het lidmaatschap van een boekenclub werden tegelijkertijd ondergraven. Niettemin wat een cultuurvoordelen. Iedereen kan vragen en krijgen wat gewenst is. Sijmen betaalt. Alleen is voor weer een branche, auteur en uitgever, niet voorzien dat ze het werklozen aantal of bijstandscategorie vergroten. De vraag rijst of men zich van overheidswege toch niet vergaloppeerde. Een cultuur-galop. van de de By de eerste verkenningen verstedelijkingsnota door gespre5groep Tholen/ksSlnt- Phllipsland Is vrydagavond in het gemeentehuis te Tholen wel duideiyk geworden, dat de gevolgen van het nieuwe ruimteiyk beleid voor onze streek groot kunnen zyn. In feite wordt er van regeringswege nu al op vooruit gelopen. Burgemeester J. E. van Boeyen noemde dat niet zo plezierig als je de gedachte hebt door middel van deze byeenkomsten nog wat te kunnen bijsturen. Je krygt er een moedeloos gevoel van. Niettemin waren zestien belangstellenden in het Thoolse gemeentehuis aanwezig om van de inspraakmogelijkheden gebruik te maken, waaronder de raadsleden Aarnoudse, de Bres, Rijnberg en Versluijs en statenlid Venekamp. Uit Poortvliet, Stavenisse en Oud- Vossemeer waren er geen deelnemers. Sint-Philipsland leverde alleen de voorzitter de criminoloog drs. K. M. Meulmeester. Dhr. Groeneweg van de stichting Zeeland trad als secretaris op. Als u deze eerste bijeenkomst hebt gemist, bent u de volgende vier avonden om acht uur nog van harte welkom in het Thoolse gemeentehuis: vrijdag 9 april, maandag 26 april, maandag 10 mei en woensdag 26 mei. Gespreksleider Meulmeester. lid van de Provinciale Planologische Commissie en voorzitter van de sectie wooncultuur van de Zeeuwse culturele raad, liet de deelnemers deze eerste avond wat aftasten welke onderwerpen ze volgende keren willen bespreken. Voor 1 juli moeten de op- en aanmerkingen betreffende de verstedelijkingsnota bij- fcft ministerie van Ruimtelijke Ordening zijn. Dhr. H. Venekamp uit Tholen meende dat het hart van het Deltagebied groen gehouden moet worden zoals ook in het paarse boekje is gesteld. Daarvoor zouden bepaalde kernen geconsolideerd moeten worden: bevriezen, niet meer groeien. Dhr. A. L. G. van Doorn uit Scherpenisse noemde consolidatie een fout woord. „Stilstand is absoluut achteruitgang. Vanzelfsprekende „Als je Sint-Philipsland volgens de nota bewoningspatroon aanwyst als plattelandskern, is dat de dood voor onze gemeente. Je doet dan bewust een stap terug, je wordt bevroren. Ik waarschuw hier rustig tegen". Burgemeester G. van den Berg zei dat woensdagavond in de Fliplandse gemeenteraad tydens de behandeling van de nota bewoningspatroon van de provinciale planologische dienst. Hij reageerde op een uitspraak van wethouder L. Walpot, die Sint- Philipsland als plattelandskern wilde zien,, hoewel hij de bevolkingsterugloop tot staan wilde brengen. In de nota wordt een plattelandskern omschreven als een kern van doorgaans geringe omvang, die echter wel over enige vorm van basisvoorziening beschikt en die De Evangelische Omroep belegt dinsdagavond om acht uur in de N.H. Kerk te Tholen een grote koor- en samenzangavond. In verband met de radio opname begint de bijeenkomst om precies acht uur. De toegang is vrij. De opnamen worden in twee gedeelten via de E.O.-radio uitgezonden: maandag 17 mei rond zes uur en zaterdag 15 of 22 mei rond zes uur. Spreker tijdens deze zangavond is de Thoolse hervormde predikant ds. A. de Reuver. Muzikale medewerking wordt verleend door: chr. gem. zangkoor Tholen en chr. gem. koer VZOS Sint- Maartensdijk o.l.v. Iz. Riedijk, chr. gem. koor Oud-Vossemeer en chr. gem. koor Crescendo Poortvliet o.l.v. A.H. Ridderhof, Hervormd Kerkkoor Fijnaart o.l.v. A. Ottevanger, chr. gem. koor Com Nu Oet Sang Willemstad en chr. gem. koor Hosanna Klundert o.l.v. G. Winkelhof, bariton Paul Hofstede en organist Frans van Tilburg. De leiding van koor- en samenzang is in handen van Jan van den Driest. slechts bestemd is voor opvang van een eigen natuurlijke groei, waarbij naar behoud van de bestaande basis voorzieningen moet worden gestreefd. In hun voorstel hadden B. en W. de typering van Sint-Philipsland wel erg moeilijk genoemd, maar ze kozen uiteindelijk toch voor opvangkern: een kern gelegen in het landelijk gebied, die een opvangfunctie kan vervullen voor dat gebied en de daarin gelegen plattelandskernen. B. en W. wezen in hun voorstel Anna-Jacobapolder als plattelandskern aan. Raadslid G. J.de Jager wees op de gevolgen van deze nota. Als de Provinciale Staten de nota bewoningspatroon hebben vastgesteld, hebben G.S. de mogelijkheid om hun goedkeuring aan bestemmingsplannen te onthouden die in strijd zijn met de nota. Er zullen nogal wat consequenties uit voortvloeien. Voor Sint-Philipsland is een keuze heel moeilijk, maar we moeten maar een stapje hoger nemen: een opvangkern of misschien wel een kern met een aanvullende woonfunctie, aldus dhr. de Jager. De burgemeester was zich bewust van de gevolgen van de nota bewonings patroon, maar hij hoopte ook op rugdekking van de provincie om de plattelandskernen in ,t leven te houden en o.a. de normen voor het leerlingenaantal te verlagen. Wethouder Walpot kon na de waarschuwing van de burgemeester toch nog achter de typering opvangkern staan, maar hij vond wel dat dit begeleid moet worden. Ik kies niet pertinent voor opvangkern en wil ook niet het verwijt hebben dat ik een keer iets niet invul. Ik neem een grote broek, maar rol hem een eindje op, zei wethouder Walpot. Raadslid P. J. v.d. Reest wilde nog graag weten welke voorzieningen in Sint-Philipsland er bovenlokaal zijn. De burgemeester noemde de drogist en slager in Sint-Philipsland ten opzichte van Anna Jacobapolder. basisvoorzieningen dreigen ons dan onthouden te worden. Een zekere groei is nodig, anders gaat het volledig mis met de basisvoorzieningen.", aldus de oud-gemeentesecretaris van Scherpenisse. Hij vond dat het platteland in de verstedelijkingsnota negatief benaderd wordt met het noemen van schoolbussen (het verfoeide systeem in de V.S.) en instrumenten ter beperking van de groei (blz. 231). Burgemeester van Boeijen droeg een tekst aan waarmee men wel met elkaar in de gordijnen kon. Op blz. 237 punt 6. 1. 2a van de verstedelijkingsnota staat:, „De grote open ruimten w.o. het midden Deltagebied (Tholen en Sint- Philipsland) worden niet betrokken bij het verstedelijkingsproces van de omliggende stadsgewesten (voor onze streek Bergen op Zoom/Roosendaal). Dit houdt in, dat in deze gebieden niet wordt gebouwd voor deze stadsgewesten en slechts gedeeltelijk voor de eigen woningbehoefte". Voor onze streek betekent dit: geen woonfunctie ten opzichte van Bergen op Zoom en bijvoorbeeld Rotterdam, ja zelfs voor de eigen woningbehoefte (natuurlijke groei: jonggehuwden die een huis in de geboorteplaats willen) mag slechts gedeeltelijk worden gebouwd. Mogelijk lanceerde de burgemeester in dit verband aan het eind van de gespreksavond de wat hij noemde, opmerking van de maand. In Haagse ministeriële kringen had hij vernomen: „Er werken al zoveel mensen van Tholen in het Botlekgebied, die paar mensen zullen zich daar ook best thuis kunnen voelen". In de verstedelijkingsnota gaat het er immers o.a. om dat aan de leegloop van de steden een halt wordt toegeroepen. Het wonen in de randstad moet aantrekkelijk worden. Daarvoor wil de regering de groei in banen leiden. Dhr. J. van den Reydt uit Tholen bestreed de stelling van de regering dat de randstad niet te vol zou zijn. Hij vond ook dat de regering al vooruit loopt op het in de verstedelijkingsnota aangekondigde beleid. De burgemeester was het daarmee eens. „Bestemmingsplannen worden gekapt en uitbreidingsmogelijkheden stop gezet. Mij ontgaat het een klein beetje of de beperking van de woningtoewijzing een gevolg is van de leegstand in de grotere Zeeuwse steden. Onverdiend worden we ook in gelijke mate bij onze jas gepakt. Misschien speelt het budget ook een rol. Hoe dan ook, de verminderde woningtoewijzing heeft bezwaarlijke aspecten voor de werkgelegenheid en voor het kernenbeleid. Overigens is er een ontzettende spraakverwarring over het begrip kleine kernen. Zeeland is er rijk aan, De Thoolse burgemeester J.E. van Boeijen ontvangt vrijdagmiddag in zijn kwaliteit als voorzitter van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust een CDA-delegatie met 2e Kamerlid drs. M. Beinema uit Middelburg, 2e Kamerlid F.G. v.d. Gun, le Kamerlid mr. J. Th. de Vreeze, het Bergse raadslid D. Westerhof, CDA-ffactievoorzitter in de Brabantse staten ir. F. de Jong, R. Harkema voorzitter A.R.K.C. Tilburg en C.S. Gideonse, bestuurslid A.R.K.C. Tilburg. Geneesheer-directeur van Vrederust, zenuwarts J.O. van Rossum, zal een beschouwing geven over de huidige psychiatrische geneeskunde. Na een gedachtenwisseling zullen enkele delen van de inrichting worden bezocht. Daarna voegt een tweede groep CDA- bestuurders zich bij de delegatie op Vrederust, waaronder de oud-staats secretaris van onderwijs dr. A. Veerman en de Kamerleden Elfferich en Hermsen. Zij bezoeken eerst de streekschool West-Brabant aan de Ringersweg in Bergen op Zoom. Op Vrederust gebruikt de CDA- delegatie na een informele bijeenkomst met leden van de ondernemingsraad de maaltijd. Daarna is er in de Korenbeurs spreekuur en om kwart over acht een openbare vergadering met als sprekers de Kamerleden Beinema (ARP) en v.d. Gun (KVP). De CDA delegatie brengt vrijdagmorgen een bezoek aan het werkvoorzienings schap West-Brabant in Roosendaal en Avio Fokker in Woensdrecht/Hooger- heide. Een andere CDA-groep heeft voor vrijdag een dagje Breda gepland. maar de inhoud van het begrip is niet geheel duidelijk. Op Tholen gaat het nog over dorpen met minimaal 1200 inwoners, maar elders in onze provincie bedoelt men met kleine kern een dorp van 300 inwoners. We zouden moeten omschrijven wat de minimale functie is, voor een leefbare kleine kern. Dat is ook van belang voor de nota bewoningspatroon, aldus de Thoolse burgemeester. Dhr. J. de Bres uit Sint-Maartensdijk achtte een draagvlak voor voorzieningen zeker nodig omdat je anders steeds verder in ,t slop raakt. Hij vond ook dat Tholen betrokken zou moeten worden bij het stadsgewest Bergen op Zoom. Dhr. de Bres sprak van nep en in de boot nemen als er nu al punten uit de verstedelijkingsnota uitgevoerd worden. Als er eventueel in vorige nota's betreffende de Ruimtelijke Ordening al iets is vastgelegd dat niet in het belang is van onze streek, wilde dhr. de Bres dat alsnog ter discussie stellen. Ten aanzien van de Oosterschelde is dat toch ook gedaan, vond het Thoolse raadslid. De burgemeester bracht nog naar voren, dat in de verstedelijkingsnota gesproken wordt over overbrugbare afstanden ten aanzien van voorzieningen: onze streek is dus op West-Brabant gericht. Daarom temeer vond hij het een giller en een misser dat in de nota bestuurlijke organisatie ontkend wordt dat er wat voorzieningen betreft, enige relatie zou bestaan tussen Tholen/Flipland en West-Brabant. Dhr. van Boeijen wees ook nog op de algemene richtlijn van de verstedelijkingsnota „het verminderen van regionale achterstanden en ongelijkheden op het gebied van het regionale voorzienir **:nniveau" (blz. 237). Er wordt echter alleen over sociaal-economische en niet over sociaal- culturele achterstanden gesproken. Ook de afbeeldingen 44 en 46 uit de verstedelijkingsnota, waarin Tholen zowat als enig gebied in Nederland wit is, noemde de burgemeester opmerkelijk. Vrijdag 9 april zal de gespreksgroep verder wijden aan woningbouw, basis voorzieningen, kleine kernen, de relatie met West-Brabant, enz. Na Slnt-Phlllpsland is de Nederlandse Aardolie Maatschappy B.V. ook op het eiland Tholen begonnen met een verkennlngsonderzoek naar olie en gas. Vanaf Stavenisse tot de Puitpolder by Tholen wordt er op een rechte lyn om de 50 m. seismisch onderzoek verricht. Datzelfde geldt voor de lyn Joanna Mariapolder naar de Mallandpolder. Tholen is het laatste deel van Zeeland dat aan bod komt. Alleen in Zeeuws- Vlaanderen komt de N.A.M. niet. De bedoeling is, geologische formaties in de diepere ondergrond in kaart te brengen en na te gaan of er voor het voorkomen van olie en gas gunstige structuren aanwezig zijn. Grondeigenaren en -gebruikers zijn gevraagd op bais van vrijwilligheid en tegen betaling van een schadevergoeding medewerking te verlenen. Op het land worden eerst detonatiepunten uitgezet. Op die punten worden met behulp van waterdruk schotgaten in de grond gespoeld. Deze schotgaten (meestal in groepen van vier per opstelling) hebben een diepte van 5 m. en een diameter van ca. 10 cm. De gaten worden met behulp van poly-urethaan pluggen en kleiballen afgedicht. Tenslotte worden de seismometers in de grond geplant. Deze meetwerktuigen zijn met kabels verbonden met een opname-instrument dat in een speciaal hiervoor ingerichte auto is opgesteld. Door de nu in de grond aangebrachte ladingen te ontsteken, worden trillingen opge. k die door de diepere aardgen gedeeltelijk worden a teruggekaatst' door de uitgezette seismometers worden opgevangen en in de vorm van stroompjes aan het opname instrument worden doorgegeven. Met behulp van deze gegevens kan de N.A.M. de diepte en de vorm van de aardlagen bepalen. Of er olie of gas aanwezig is, kan de N.A.M. met deze methode beslist niet te weten komen. Aardolie en aardgas worden aangetroffen in poreuze gesteenten, die vaak diep weggezonken liggen in de aardkorst. De olie die in Schoonebeek wordt gewonnen bevindt zich op een diepte van ongeveer 700 m. Het Groningen aardgas komt uit een gesteente dat 3000 m. onder het aardoppervlak verborgen ligt. Het grootste probleem is erachter te komen waar in die ondergrondse gesteenten mogelijk olie of gas verborgen zit. De eerste methode om hier achter te „We moeten koste wat kost proberen te voorkomen dat de lagere school ln Anna Jacobapolder gesloten moet worden. ,t Wordt zorgeiyk, want Ik zit met ,t hart ln de keel als lk zie dat het aantal inwoners van 1965 tot 1975 met 114 verminderd is. De polder telt nu nog 370 inwoners. Plan Steintjeskreek is een stap in de goede richting". Burgemeester G. van den Berg zei dat woensdagavond In de Fliplandse raads vergadering, waar met enthousiasme het licht op groen werd gezet voor dit nieuwe bestemmingsplan. De raad stelde in een eerder stadium 10.000 gulden beschikbaar voor het maken van dit plan. Nu lag de uit gewerkte schets op tafel, maar voordat dit ontwerp voor overleg naar diverse instanties gaat, kreeg de raad gelegen heid zich erover uit te spreken. Den Engelsman: een pracht plan. De Jager: een goed plan. De laatste noemde het van belang dat er wat gaat gebeuren. Het aantal leerlingen van de lagere school neemt ongelofelijk hard af. Door dit plan krijg ik meer hoop voor de school. Ik hoop dat er verder met voortvarendheid aan gewerkt wordt, aldus het PCG-raadslid. Wethouder Walpot constateerde voor zichzelf deze avond een stuk voldoening. Hij had dit plan op een bepaald lid van het college moeten be vechten en was ook door de vertegen woordiger van de polder weggehoond, zo zei de SGP-wethouder. De Jager was heel blij met dit plan, maar vond dat wethouder Walpot toch wel enige bescheidenheid paste. Hij moet ook eerlijk zeggen dat de mogelijkheden nu gans anders liggen, aldus De Jager. Wethouder Walpot: het accent lag op de recreatie en daardoor werd De Polder over ,t hoofd gezien. Den Engelsman vroeg nog om spoed bij de aanleg van de aardgasleidingen in Anna Jacobapolder. Voor je er erg in hebt, is het weer winter. De burgemeester antwoordde dat het bij de PZEM erg schijnt tegen te vallen. Het tracée ligt nog niet vast. De landelijke demonstratie met werk tuigen voor de zaaibedbereiding van suikerbietenland is uitgesteld tot dinsdagmiddag 6 april om kwart voor twee. De op het bedrijf van de gebr. Van Engelen in de Hollaerepolder bij Oud- Vossemeer voor afgelopen dinsdag aan gekondigde demonstratie kon niet doorgaan omdat de grond te nat was. Na overleg met het KNMI in De Bilt bleek dat er vrijdag regen werd verwacht, zodat naar dinsdag 6 april moes moest worden uitgeweken. komen is het seismisch onderzoek, de volgende het boren. Door middel van het seismisch onderzoek krijgt men informatie over de structuur van het ondergrondse landschap. De aardkorst, een pantser met een dikte van ongeveer 35 km., is opgebouwd uit vele opeen gestapelde gesteenten. Zo zijn er lagen ontstaan op de zeebodem waar plankton neerdwarrelde, samen met door water en wind van het vaste land aangevoerde stoffen als zand, grind en klei. Ook werden op plaatsen, waar zich eens zeeën bevonden door verdamping enorme zoutpakketten afgezet: deze lagen worden o.a. bij Hengelo en Winschoten ontgonnen. Aardolie moet zijn ontstaan in gesteenten die zich op de zeebodem vormden) uit de organische resten van microplankton en ander plantaardig en dierlijk leven. Zo ontstond in een dergelijke laag aardolie en vaak ook aardgas. Daarnaast is ook veel aardgas gevormd uit steenkoollagen (in Groningen bijvoorbeeld). Vanuit de lagen waar olie en gas ontstonden „verhuisde" het later naar hoger gelegen lagen. De aardkorst is- ook al merken wij dat niet- voortdurend in beweging waardoor de lagen niet meer in volgorde van ouderdom op elkaar gestapeld liggen. Het zal duidelijk zijn dat het blindelings boren in die zo onoverzichtelijke aardkorst nauwelijks zin heeft. Voordat tot een boring wordt besloten, moet men eerst wat meer weten van ondergronds Tholen e n Sint-Philipsland. Daarvoor dient het seismisch onderzoek. Cultuur-galop Nota bewoningspatroon kan minimale dorpsvoorzienlngen aantasten. Discussie over verstedeiyklngs nota gestart. Sint-Phlliplandse peuterspeelzaal had wat voeten In de aarde. SGP jongeren studiegroep Tholen en Slnt-Phlllpsland gevormd. Na werkgroep Werklozen ook derde Wereldwinkel op Tholen? Voor 170.000 gulden schilder werk aanbesteed. Plan Steln(jeskreek om lagere school AJ.P. te handhaven. Jubileumzang ln de Smals tad. e Expositie kleibewerklng In de Dragonder. PJZ op kyk-doe-dag. Schutterskring op 12 m baan. Menig topelftal op of dichtby rode lyn. HET IS DE GROOTSTE VAN ALLE BUITENSPO RIGHEDEN ER NOOIT EEN TE BEGAAN. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Het gemeentebestuur van Tholen en de woningstichtingen Beter Wonen en eiland Tholen hebben voor ruim 170.000 gulden schilderwerk aanbesteed. Er waren totaal 58 percelen: 38 van de gemeente en 20 van de woningstichtingen. P. Schults B.V. uit Zierikzee schreef als enige voor alle 58 percelen in. C. Veraart B.V. uit Steenbergen deed naar alle 20 onderdelen van de woonstichtingen, de fa. J. M. Oudesluijs uit Poortvliet naar 18. Dit bedrijf had echter weer geen belangstelling voor de 38 percelen van de gemeente, terwijl A. H. Ridderhof uit Oud-Vossemeer en P. A. C. Lindhout uit Sint-Maartensdijk geen animo hadden voor het schilderwerk van de woningstichtingen. Voor 1 perceel was er nog loting nodig. Veraart en de fa. J. L. Noom en zoon uit Scherpenisse hadden voor de gemeente werkplaats in Sint-Annaland elk 650 gulden opgegeven. Veraart was bij loting de gelukkigste. De schildersbedrijven met de laagste inschrijvingen waren: Fa. J. Laban en zoon Tholengymlokaal Zoekweg,Tholen 3085 gulden, 30 woningen Kotterstraat 1-59 Tholen 26.400. J. de Leeuw Tholen: kleuterschool de Bijenkorf 3400, Kleuterlust 2480, woning Ter Vate 4550, 16 woningen Julianastraat 73-103 10.500. L. v.d. Hoofd Tholen: Buitenzorg Hertenkamp 9 6000, zomerhuisje Hertekamp 7 675, 40 woningen Kotterstraat 2-52 en Jolstraat 1-27 26.000. Fa. J. M. Oudesluijs Poortvliet: 6 woningen Hogedorpstraat 1 t/m. 11 2940. Fa. J. L. M. Noom en zoon Scherpenisse: brandweergarage Sint- Annaland 730, brandweergarage Scherpenisse 380, Abri Laban Deurloostraat 980, dorpshuis Stavenisse 3300 gulden, 12 woningen Westkerkseweg 1 t/m 23 oneven 6200, woning en bergplaats Bierensstraat 4 2720, 15 bejaardenwoningen Willem Alexanderplein 1 t/m 11 en Schuttershof 2 t/m 8 7480. J. B. Hage Sint-Maartensdijk: B.L.O. De Toetssteen 6800, 23 woningen H. Dunantstraat 1-23 en 2-22 15.225, 8 Sint- St. Pres. van van woningen Vier Meistraat 1-11 en 6 en 8 3920, 11 woningen Viermeistraat 10 t/m 30 5390. Fa. A. de Rijke en zoon Maartensdijk: Lijkenhuisje Maartensdijk 500, 12 garages Rooseveltst5r aat2700,7 bejaardenwoningen Jac. Beierenstraat 1-17, Fr. Borselenstraat 19-23 3550, 13 bej. won. Fr. v. Borselenstr. 36-50 en 25-33, 6600, 18 woningen Bloemenlaan 4-20 en Anjerstraat 1-9 12.000. P. A. C. Lindhout Sint-Maartensdijk: woning Parallelweg 2 1850, woning Zuidsingel 25 1650, noodwoning Beatrixstraat 2 3200, politiebureau Sint-Maartensdijk 3650. A. H. Ridderhof Oud-Vossemeer: noodlokaal C.N.S. Tholen 1975. Fa. I. Moerland en zoon Oud- Vossemeer: brandweergarage Oud- Vossemeer 750, 8 woningen Anna van Bourgondiëstraat 21-35 4420, 6 woningen Burg. Versluijsstraat 29-34 3540. C. Veraart B.V. Steenbergen: 4 woningen Kloosterstraat 1-7 1700, 2 woningen Kloosterstraat 9 en 11 800, 48 woningen Doublet3straat 1-15 en 2-8, Raiffeisenstraat 11-3, 28-38, Crooswijck 10-44 25.000, toren N.H. kerk Stavenisse 11.800, Abri Sint-Annaland 980, lagere scholen Scherpenisse 12.275, woning Bierensstraat 6 1350. P. Schults B.V. Zierikzee: 9 woningen Stoofstraat 2 t/m 8, Smidsstraat 24 t/m 28, Burg. van Oeverenstraat 1 en 2 alles Poortvliet 5880, 13 bej. won. M. A. de Ruyterstraat 10-22, Corn. Vermuydenstr. 2-6, Jac. v. Beierenstr. 2-6 6500, 26 woningen Bloemenlaan 22- 30, en Rozestr. 6-26 17.160, 14 woningen Bloemenlaan 69-95 9100, noodslachtplaats Poortvliet 1125, werkplaats gemeentewerken Sint- Annaland 650, toren N.H. kerk Sint- Annaland 12.000, Abri Poortvliet 870, 2 abri's Sint-Maartensdijk 1300, Crooswijck 3 en 5 1500, gymlokaal Stavenisse 3700, bibliotheek/verenigingsgebouw Stavenisse 3900,' dorpshuis Poortvliet 6500, O.L.S. Poortvliet en Stavenisse 4500, woning Poststraat 1 1500, 11 woningen Zuidsingel 1 t/m 23 oneven 8100, woning/garage Julianastraat 3 Poortvliet 1850 gulden. Het ging hier allemaal om onderhouds- buitenschilderwerk. Sint-Annaland, 30 maart 1976 41 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 95,30 per 100 kg, 2800 kg drielingen maat 30-40 68,00. Sint-Maartensdijk, dinsdag De laatste uienveiling 10 ton: 40 95,00 en drielingen 68,00. opw

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1