GEEN ZORGELOZE COMPETITIESTAART VOOR ONZE DRIE TOPPERS VOETBAL u PROGRAMMA Donderdag 1 april 1976 EENDRACHTBODE 11 Matige beloning voor WHS aktiviteiten in Zouteiande Vosmeerse dreun in Hulst Voor SmerdieL.oranjelicht Smerdiek kon zich eerste helft staande houden Smerdiek 3 gaat door SPS beeft op de nullijn Tholense Boys 2 promoveert NOAD vlotte zege Frommeldoelpunt in derby SPS 2 onderschatte tegenstander Stavenisse 2 blijft winnen Vosmeer 2-Roosendaal 3 3-0 Dosko 5-Vosmeer 4 1-3 Vosmeer 3-Vosmeer A 4-1 Brabants elftal Met het stijgen van de zon komt het competitieslot weer dichterbij. Voor onze drie tóp-elftallen kan het geen zorgeloze finale zijn. Vosmeer is tegen de verwachting in, zelfs beneden de lijn gearriveerd. Deskundige supporters hebben ai lang vrees gekoesterd, want ze zagen geen jeugdige uitblinkers, die het extra stootje kunnen geven. W.H.S. veroverde in Zouteiande weliswaar een ruim verdiend punt, maar heeft een nog restprogramma, dat nog niet van absolute veiligheid kan worden gesproken. Praktisch gezien moet het Meeuwen winstpunt eigenlijk doorslaggevend worden genoemd voor tweede klasse zekerheid, maar theoretisch bljjft de mogelijkheid nog aanwezig, dat niet D.O.T.O., S.S.C. of NJE.O., maar W.H.S. tweede degradant kan zjjn. Volop mogelijkheden blijven er niettemin omdat tweede kiasserschap nogmaals te prolongeren. Met één punt zaterdag tegen De Zwerver zou het als bekeken genoemd mogen worden. Volledige zekerheid is er ook nog steeds niet voor Smerdiek, al zjjn de zorgen voor Rillandia en P.T.T. dan nog veel groter. In deze afdeling moet het wat de degradatie betreft allemaal worden afgewerkt in nog slechts twee wedstrijden. Die beslissing kan er zaterdag voor Smerdiek al zjjn, waarbij we een gelijkspel voldoende achten. Het valt namelijk niet aan te nemen, dat Dinteloord met kampioenskansen tegen Rillandia een steek Iaat vallen. Dat P.T.T. ook 4 punten haalt in nog maar 2 wedstrijden is even onwaarschijnlijk. Toch blijkt uit dit alles, dat derde klas voetbal voor onze clubs met vrijwel altijd „eigen kweek" als het meest haalbare moet worden gezien en het W.H.S. tweede kiasserschap wel een uitschieter is, die als een zeer moeilijk te bestendigen uitzondering kan worden beschouwd. Daarvoor is het jonge areaal met uitzonderlijk talent te beperkt. Wat afzakkend blijkt in de 3e klas reserve de titel voor Kozakken Boys 2 te zijn en heeft Smerdiek 2 toch een aardige kopfunctie kunnen vervullen, zonder zich verder nog zorgen te maken. Tholense Boys is met nog 4 partijen af te werken in elk geval wel zeker van promotie. De titel zou een extra meevaller worden. Daarentegen zit S.P.S. in deze afdeling nog behoorlijk in degradatiemoeilijkheden. Eigenlijk onverklaarbaar wat voetbal betreft, maar het is niet anders. Met komende zaterdag tegen Tholense Boys en met voor beiden dan nog zoveel belangen, lijkt het S.P.S. perspectief nog naar later te worden verschoven. Van Stavenisse 1 kan men aannemen dat het zich in de 2e klas zal handhaven, terwijl dat voor het Sint-Philipslands N.OA.D. nog niet zo zeker is, maar de punten van afgelopen zaterdag in dat opzicht toch belangrijk waren. De kans is dus wel aanwezig. Tholense Boys 2 kan er een plezierige competitiefinale van maken, want er gaan 3 elftallen over, zodat de druk van de titel niet noodzakelijk is. De W.H.S. reserves lijken een feesije te kunnen gaan brouwen, niet alleen vanwege promotie, maar waarschijnlijk als vaandrager in de reserve 2e klas, nu de topper tegen rivaal W.H.S. 3 in winst werd omgezet en bovendien Zwaluwse Boys 3 het in Breda liet liggen. Daardoor Is ook de promotie voor WJI.S. 3 nog volop aanwezig. Voor Smerdiek 3 ligt er ook een titel in nab(j verschiet, al moet er nog even geduld zijn voor daaromtrent zekerheid bestaat. De S.P.S. reserves doen het in die afdeling goed en gaan verder zonder zorgen op de finale af. N.O.A.D. 2 mag in de 4e klas nog niet versagen, maar heeft wel de beste papieren in handen, terwijl Stavenisse 2 te laat in slagorde kwam om het de koplopers nog erg zwaar te maken. De W.H.S. dames staan wel hoog genoteerd, maar hadden te grote spelersmoelljjk- heden om nog aan de titel te kunnen denken. De Vosmeerse reserve senioren doen het goed. Vosmeer 2 en 3 nemen zelfs een leidinggevende positie in op de ranglijst. Volledige zekerheid is er nog niet, maar voor deze reserves is het seizoen 1975/1976 zeker geen teleurstelling. Het vierde seniorenelftal van Vosmeer laat het in het byzonder aankomen op de saamhorigheid en wat kan men nog meer wensen in die afdeling dan een middenmootposltie. Verder leest men in de verslagen wat er afgelopen weekend uitkwam en wat er nog aan spanning overblijft. voorzet van Kees van der Reest. Het leer kwam in de uiterste hoek, maar Flipse redde toch. De W.H.S. doelman leek ook nog gelijk te krijgen met zijn vrees voor uitvallen, want toen Gerard Schipper op-de rand van het strafschopgebied vrij kon inschieten, was het meer Schippers pech dan Fases wijsheid, dat de knal recht in de handen van de groen-witte keeper kwam. Maar zulke mogelijkheden waren er aan de andere zijden zo veel meer. De blanke ruststand vervulde vooral de Sint- Annalanders met zorg, omdat men nauwelijks kon aannemen dat er in de tweede helft eenzelfde druk op de thuisclub uitgeoefend zou kunnen worden als de eerste 45 minuten was getoond. Men kreeg ae wind tegen. Echter, het W.H.S. overwicht bleef, vaak werd het zelfs bij de Meeuwen defensie paniekerig om uit de nesten te blijven. Uiteraard kan men ook een Ko Stoutjesdijk, zelf zonder honderd procent fit te zijn, niet vrij laten dartelen. De groen-witte teleurstelling bleef niet uit. Nog maar 5 minuten was de tweede helft jong, toen Gerard Schipper ongecontroleerd kopte, maar de bal toch voor de voeten van een ijverige Chris Leijnse zag vallen. Die passeerde een Fase en schoot van een 20 meter glaszuiver in de hoek: 1-0. De teleurstelling bij de W.H.S. supporters bleek veel groter dan bij de groen-witte spelers. Men voetbalde even lustig alsof er niets aan de hand was. Theo Moerland kwam alleen voor doel, maar schoot over, Ko Stoutjesdijk had een even grote scoringskans, maar opnieuw werd de MeeuwenIdoelman de gevierde man bij vriend en vijand. Zo bleef er maar een kwartier meer over voor W.H.S. om uit de partij waarin al zoveel overwicht was gedemonstreerd ook nog enig resultaat te boeken. Dat kwam er 13 minuten voor het einde. Jaap Moerland bracht een hoekschop binnen de Meeuwengevaren-zone. Het leer werd onvoldoende weggewerkt en toen zag Nico Hage zijn ijver beloond. Een halve omhaal, maar waarbij het leer nog zoveel gang kreeg, dat doelman Flipse de bal pas in het net zag, maakte duidelijk dat de lange Nico ook graag volgend seizoen nog tweede klas wil voetballen: 1-1. De spanning maakte het tenslotte soms nog wat rommelig, maar behalve dat Chris Leijnse van De Meeuwen en Rien Fase van W.H.S. een scheidsrechterlijke schrobbering opliepen was er ook in sportief opzicht niets aan te merken op deze spannende wedstrijd, waarbij toch nogal wat op het spel stond, met name voor de Sint- Annalandse elf. Het leerde trainer De Frel dat met positief voetbal zeker ten gunste van de toeschouwers meer eer valt te behalen dan een week eerder met een negatieve opstelling, ook al heeft men niet altijd de beschikking over de selectie, die voorkeur verdient. De fraaie omhaal van Nico Hage na een dik half uur in de tweede helft bracht W.H.S. in Zouteiande wel een punt, deed de stevig aanwezige Sint- Annalandse aanhang wel de borst voor uitzetten, maar het was tenslotte toch maar een matige beloning voor de aanwezige volle winstmogelijkheden. Hoe 'dicht men in de tweede competitie Ihelft ook de degradatielijnen naderde, W.H.S. is en blijft nog altijd tweede klas voetbal tonen. Misschien dit jaar wat meer door inzet dan door balvaardigheid, maar ook in dat opzicht doet men niet zoveel onder voor de topelftallen in deze afdeling. Alleen is het zoals ook door Meeuwen trainer Meulmeester werd gesteld: je moet in deze afdeling tot het laatste ogenblik op je tenen blijven lopen om niet met een stuk of zeven elftallen tot de degradatiekandidaten te blijven behoren. In menig opzicht vaart W.H.S. 1 in hetzelfde schuitje als het eerste Vosmeerse elftal: het geluk ontbreekt. Daarnaast toch ook de killer. Een killer, die maar minimale kansjes nodig heeft om toch het vonnis te voltrekken. De W.H.S. formatie heeft tien mogelijkheden nodig om er eentje van te effectueren. Verder valt er op het elftal, dat zich afgelopen zaterdag tegen De Meeuwen teweer stelde weinig te bekritiseren. Zelfs door lies-mankement ontbreken van Jan Mosselman deed geen zwakke plaatsen ontstaan. De formatie is dan ook wel wat breder dan tevoren via de Smerdiekse aanvulling. In dat opzicht balanceert alleen Henk Brinkman wat op de rand van het tweede klas voetbal. Daartegenover haalde Kees van der Reest in Zouteiande een dikke plus. De thuisclubtopper W.H.S. 3 - W.H.S. 2 had de Sint-Annalandse supporters niet weerhouden de reis naar Zouteiande te maken. Er was aan de Walcherse lijn een grote steun van dorpsgenoten. Met Theo Moerland weer van de partij had het Meeuwen- elftal grote moeite met de bezoekers. Zodanige moeite, dat een kleine zege niemand had verwonderd. De Meeuwentrainer en zijn mannen verklaarden dat het in deze competitie nauwelijks eerder is voorgekomen aan zo'n groot nederlaaggevaar te zijn ontsnapt als de eerste 45 minuten in deze thuiswedstrijd. Mooier nog voor de thuisclub, men kwam even na de thee ook nog op een voorsprong, wat helemaal tegen de spelverhouding indruiste. Nico Hage, Theo Moerland en Kees van de Reest toonden volop balhonger en dat bracht heel wat leven in de W.H.S. brouwerij. De laatste knalde in die eerste helft nog ver buiten keepersbereik tegen de lat om de pech van de 45 minuten te vervolmaken. Voor de supporters bleef het uitermate boeiend en de Sint-Annalandse aanhang had er in dat opzicht het dubbele van het aantal reiskilometers voor over om dat te kunnen meemaken. Eigenlijk toonde alleen keeper Wim Fase, die vorige wedstrijden zo zelfverzekerd ingreep zich bij deze partij wat nerveus. Hij kreeg mogelijk vooral die eerste helft te weinig werk en werd als de wezel, nu het voorhoede resultaat alsmaar uitbleef, dat de spaarzame Meeuwen- uitvallen de rollen zouden omdraaien. Als bij een zo goede opbouw en kansen het resultaat uitblijft, valt er inderdaad te vrezen. Temeer omdat doelman Ad Flipse bij de thuisclub deze middag schier onpasseerbaar leek te zijn. Neem de felle kopbal van Nico Hage op de Zwaluwen Barendrecht S.S.S. Arnemuiden De Zwerver Rijsoord Meeuwen A.S.W.H. W.H.S. D.O.T.O. S.S.C.'55 N.E.O.'25 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 12 9 10 7 9 4 4 6 4 4 2 5 4 8; 4 7 3 10 10 5 8 6 9 2 28 37-12 26 25-13 24 30-24 21 28-22 21 20-21 18-21-14 18 18-21 17 28-29 16 21-33 14 14-24 13 11-24 12 23-39 verdediger wel eens overkomt. Toen was het 3-2 voor de thuisclub, maar de basis voor de Vosmeerse nederlaag was eerder gelegd, door een wel terecht omstreden, terecht betwist doelpunt. Dat gebeurde een dik kwartier na rust. Paul Koujzer schoot hard, de bal raakte onderkant lat, maar stuiterde vervolgens ruim terug in het veld. Het was voor niemand aan te nemen, dat dit schot de lijn gepasseerd kon zijn, maar wel voor arbiter Van de Luytgaarde: 2- 2-. Dan krijg je wel een dreun van jewelste. Het was in elk geval nog een geheel andere situatie, dan toen zo'n vijf minuten na rust Hans Vaders de bal kreeg toegespeeld en de Vosmeerse achterstand wegwerkte. Toen oordeelde menig Hulsterse voetballer en toeschouwer dat Vaders het leer in buitenspelpositie had opgepikt, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed. Of hij dat later tegenover Hulst goed wilde maken kan moeilijk worden bewezen, maar het leek er wel op. Vosmeerse protesten hielpen niet en daarom werd na eerst4emotie maar van verde er verweer afgezien. Overigens is Vosmeer hierdoor wel beneden de rode streep aangekomen en dat is voor het eerst in de 30 jarige historie van de vereniging, althans zo dicht bij het eind van de competitie. Met nog drie wedstrijden te spelen is een derde klas verlenging nog wel niet uitgesloten, maar toch hachelijker geworden. Gelukkig gaat het nog maar om één degradant, want voor Breskens is het al een bekeken zaak. Gelukkig ook voor Vosmeer, dat er voor die ene afvalplaats zes kandidaten zijn, zodat het koord diep doorzakt in de nu voor Vosmeer ook spannende slotfase van de competitie. Er valt gewoonweg geen enkele voorspelling te doen. De enige hoop is een niet aflatende inzet en wat meer geluk dan tot dusver, zeker dan afgelopen zondag. Immers, ondanks de nederlaag in Hulst vielen wel positieve punten bij de Vosmeerse ploeg aan te wijzen. Men gaf 90 minuten alles wat kon, maar miste het kleine meevallertje om in Hulst dat ene, misschien wel beslissende puntje mee te pikken. Het was een gelijkopgaande partij, waarin twee hardlwerkende ploegen de bal vooral op het middenveld hielden. Misschien nog wat meer techniek, wat meer tactiek ook bij de thuisclub, wat door Vosmeer dan toch volop door inzet werd gecompenseerd. Er kwamen ook aan beide zijden een paar behoorlijke scoringsmogelijkheden en daarbij sloeg de weegschaal zelfs naar de Vosmeerse zijde. Vijfentwintig minuten was de wedstrijd oud, toen Cornelis voor H.V.V. een goede aanval doeltreffend afrondde: 1-0. Even voor rust leek Wim Heijbcer via een gerichte kopstoot de gelijkmaker aan te tekenen, maar de H.V.V. doelman toonde een snelle reactie en keerde het leer. Vosmeer hoefde bij de thee de zaak nog niet hopeloos te achten en dat deed het zeker niet meer, toen na vijf minuten in de tweede helft Hans Vaders uit een pass van Wim Heijboer 1-1 maakte. Een doorgebroken Bram van der Zande leek al meteen een vrolijk Vosmeer gezicht te forceren, maar hij werd binnen het strafschopgebied gevloerd. Nou ja, die goal kwam er toch via een harde en zuivere inzet van Kees Timmermans: 1- 2. De pech begon pas goed, toen even later Wim Heijboer voor een blessure het veld moest verlaten, ook al werd hij door Jos de Klerck behoorlijk vervangen. Bij de al geschilderde H.V.V. gelijkmaker was het met de zo ijverige gasten gedaan. Eigenlijk was toen het vonnis al bekrachtigd, al werd dat met nog een verliespunt meer tenslotte onderstreept. Zelf toen nog ging Vosmeer in het offensief, maar de overtuiging was niet groot meer na een zo scheidsrechterlijke opduvel. oranjelicht dan het puntental, al blijft dit laatste in wezen beslissend. Axel Jong Ambon M.E.T.O. Goes H.V.V. D.O.S.K.O. Zierikzee Steen R.K.V.V.U. O.D.I.O. Vosmeer Breskens 19 12 4 19 10 4 9 6 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 8 8 9 2 3 28 33-17 5 24-41-27 4 24 21-15 3 24 22-17 8 20 24-20 6 18 22-26 7 17 25-19 7 17 15-23 8 16 25-27 10 16 31-43 9 15 22-28 14 8 17-36 Aan het winnende doelpunt dat de Hulster rechtervleugel negen minuten voor tijd tegen het bezoekende Vosmeer maakte werd niet getornd. Sjaak Istha had een slipper gemaakt, die iedere De blauwen moeten zorgen het verkeerslicht te zijn gepasseerd, eer het op rood springt. Daarvoor heeft men even weinig tijd als de autobestuurder, die nog juist het oranje waarneemt voor hij de kruising passeert. Maar oranje is het nog wel. Oranje door het feit, dat er uit deze afdeling maar een elftal zal degraderen. Zouden het er twee zijn, dan was de derde klassituatie voor de blauwen hachelijk. Nu valt niet eens aan te nemen, dat Rillandia en P.T.T., ook al zou Smerdiek nog zijn twee resterende wedstrijden gaan verliezen, in staat zijn 4 punten ergens weg te slepen. Inderdaad, in zo'n geval zou het voor Rillandia al genoeg zijn om met 2 winstpunten op gelijke hoogte te komen of voor P.T.T. drie punten, maar ook datzien we er niet in zitten. De kans is groter, dat komende zaterdag P.T.T. al door de knieën gaat bij Zwaluwse Boys. Dan is het Bredase elftal nog slechts de mogelijkheid over in een laatste wedstrijd Rillandia te overtroeven, maar dan zijn voor Smerdiek de zorgen vergeten. Dan springt het licht na een nog wat benauwend slot op derde klas prolongatie-groen. Mooier is nog dat men zichzelf geheel veilig speelt door uit de resterende wedstrijden nog wat positiefs te kunnen noteren. De stand toont dat Smerdiek vooral scoringszorgen heeft met slechts 11 doelpunten uit de 16 wedstrijden. Die doelcijfers accentueren nog meer het Dinteloord 15 11 1 3 23 25- 6 Hoek 15 11 0 4 22 36-18 Krabbendijke 15 7 6 2 20 17-13 Kloetinge 16 8 3 5 19 29-17 A.Z.V.V. 15 5 8 2 18 28-16 Zaamslag 15 6 5 4 17 19-14 Zwaluwse Boys 15 2 6 7 10 13-22 Smerdiek 16 3 4 9 10 11-23 Rillandia 16 1 6 9 8 1342 P.T.T.-Breda 16 1 5 10 7 16-36 De eerste helft zag het niet zo grote aantal supporters een vrij gelijk opgaade partij voetbal. De thuisclub had tegen Krabbendijke een versterkt middenveld geformeerd en dat was nog niet zo slecht bekeken. Wim Scherpenisse opereerde daar niet slecht en de jeugdige en daardoor ook beweeglijker Rien Vroegop was in de aanval gezet. Met Jaap Kloet als laatste man waren de eerste helft problemen niet eens zo bijzonder groot. Sjaak Moerland bijvoorbeeld had zijn elf mét wat meer geluk best aan een voorsprong kunnen helpen en ook Wim Scherpenisse trof het houtwerk. Daarmee was toch eigenlijk alles gezegd wat het Smerdiekse gevaar betreft. Men zit er gewoon met een voorhoede probleem, want in de defensie is men zelden zwakker dan welke tegenstander ook in de derde klas. Wordt dan echter de druk te groot, dan is het ook vrijwel niet te voorkomen dat er een achterstand ontstaat. Zo verging het Smerdiek ook afgelopen zaterdag. Het voorhoedevuur was na 45 minuten ver geblust. Dan komt men onder druk en die druk is vaak te groot om het nog eens zo'n zelfde periode uit te kunnen houden. De gasten slaagden er dan ook in na een kwartiertje voetbal in die tweede helft een voorsprong te nemen en in de huidige situatie is het dan nauwelijks mogelijk de rollen te keren. Dat gebeurde ook zaterdag niet. Krabbendijke kon de kleine voorsprong omzetten in zekerheid: 0-2. Het is al bij de inleiding opgemerkt. Smerdiek speelt wel op het oranjelicht, maar op rood zal het niet springen, dankzij nog velerlei belangen van andere elftallen. Nog wel een paar moeilijke wedstrijden, maar voor Smerdiek 3 gloort er toch kampioenslicht. Op eigen terrein was het tegen DVO 2 gedurende de eerste helft een vrij opgaande partij, maar duidelijk was toen toch ook al dat de thuisclub meer in de mars had. Enig geluk moest er nog wel aan te pas komen om voor de thee een doelpunt te maken. De Roosendaalse keeper miste een inzet van Adri van Hemert. Voor een aanwezige Kees van de Hoek (invaller) was het geen probleem om de bal over de doellijn te brengen: 1-0. Het overwicht werd in de tweede helft spoedig duidelijker en ook bewezen. Daarvoor zorgde Koos van de Hoek die een vrije tra]) van Ad van de Rhee zuiver op de slof nam: 2-0. Er zat voor DVO verder geen perspectief meer in. Johan van Houdt zorgde even voor het einde nog voor een ruimere zege, nadat de punten vrijwel niet in gevaar waren geweest. Bij de teleurstelling, die S.P.S. zaterdag in Bergen op Zoom bij de Bruynzeel Boys heeft opgedaan, was er nog de ene meevaller, dat de op dezelfde degradatielaagte opererende elftallen van D.V.O. en Vrederust het ook niet konden maken. Een ander lichtpuntOje is dan ook nog, dat S.P.S. een wedstrijd minder speelde, maar verder is het weinig zonnig boven de combinatie van Poortvliet en Scherpenisse. Menigmaal heeft men in het veld al overwicht getoond op de tegenstander, maar even vaak is men met een doelpuntenresultaat bedrogen uitgekomen. Bij de Bruijnzeel Boys was het niet anders. S.P.S. was in Bergen op Zoom de betere ploeg, maar verloor toch de partij. Vooral in de eerste helft, toen men wind mee had, zat de combinatie drie kwart op de B.V.V.B. helft. Men liet ook wel goede combinaties zien, maar voor het doel was men opnieuw te gehaast. Het S.P.S. euvel van het seizoen. Daarbij kwam, dat men al vrij snel tegen een achterstand aankeek, want men voetbalde nog geen 10 minuten, de S.P.S. keeper had het leer nog niet gevoeld, toen de S.P.S. verdediging aarzelde, de B.V.V.B. spits een solo vervolgde en scoorde: 1-0. Ook daarna hield S.P.S. het middenveld nog goed in de hand en de Bergse aanvallen bleven uiterst zeldzaam. De druk leverde tenslotte resultaat op. Een corner werd door een Bergse verdediger naar links weggekopt, maar Kees IJzerman bereikte de bal eerder dan de tegenstander, zette voor en Dirk Uyl kon intikken: 1-1. Na de thee kwam er weer zo'n B.V.V.B. uitval en de situatie herhaalde zich als die voor rust: 2-1. Met een nog wel S.P.S. overwicht werd het aangeven toch veel slordiger dan in de eerste helft. Meerdere duels werden verloren en simpele kansen verknoeid. Het pleit werd beslecht toen B.V.V.B. kans zag zich nogmaals los te maken en 3-1 noteerde. Han van Dijke zag even voor tijd nog kans de achterstand te verkleinen, maar dat betekent voor een competitiewedstrijd ook nul of niks. Er werd na dit doelpunt niet eens meer afgetrapt: 3-2. Twee clubs hebben in deze afdeling nu 12 punten uit 19 wedstrijden, nl. D.V.O. en Vrederust, S.P.S. heeft er 12 uit 18 en B.V.V.B. 13 uit 19. Een gedrang dus nog onderaan met slechts één degradant. Voor S.P.S. zijn er nog kansen weg te komen maar dat moet niet zo lang meer aanlopen. Ook al verloor het Thoolse reserveelftal afgelopen zaterdag van P.T.T. 2 in Breda, wat toch wel enige teleurstelling opleverde, al werd maar 1 doelpunt gemaakt, het brengt de promotiekans van Tholense Boys 2 vrijwel niet in gevaar. In deze klasse zullen namelijk drie elftallen gaan promoveren en als men onderstaande ranglijst bekijkt is er voor de reserves uit Tholen vrijwel geen promotievuiltje meer aan de lucht. V.V.N. 2 18 10 6 2 26 46-25 J.P.S. 2 19 10 4 5 24 36-20 Tholense Boys 2 19 9 6 4 24 34-25 Seolto 2 18 9 3 6 21 24-17 P.T.T. Breda 2 18 8 4 6 20 34-21 Rust Roest 2 - 19 8 2 9 18 31-36 Wit Zwart 2 19 6 4 9 16 30-28 S.S.C.'55 3 19 6 4 9 16 22-29 B.V.C54 2 19 6 4 9 16 3148 O.N.1.2 18 6 3 9 15 19-27 Beatrix'63 2 19 5 4 10 14 22-37 N.E.O.'25 3 19 5 4 10 14 2541 In een goed gespeelde partij heeft N.O.A.D. de punten tegen T.S.C. uit Oosterhout verdiend thuisgehouden. Men heeft ze hard nodig, want er waren ook andere verrassende uitslagen in deze afdeling. Met een vrij constant offensief wist N.O.A.D. in de eerste helft echter nog geen doelpunten te maken. De zaak was daarvoor bij de Oosterhoutse elf te goed georganiseerd. Het publiek bleef echter aanmoedigen en in de tweede helft kon de thuisclub ook in doelpunten toeslaan. Drie mooie treffers bezegelden het T.S.C.lot. Wim Geense zaaide op de rechtervleugel vaak onrust en de aanval kreeg vooral steun door de vaak opkomende verdediger Klaas de Frel. In de 50ste minuut van de wedstrijd was het raak. Eerst kon de T.S.C. doelman nog keren, maar Chiel van der Est was er snel bij om het net te vinden: 1-0. Niet veel later bracht Jan Zuidweg al meer veiligheid door het tweede N.O.A.D. doelpunt en dezelfde speler schoot weer 8 minuten later nummer drie in de touwen. Voor N.O.A.D. twee belangrijke punten in deze sportieve en door Cornelis goed geleide partij. Rozenoord 19 14 4 1 32 60-16 Vesting Boys 19 13 4 2 30 42-19 O.N.I. 19 12 2 5 26 43-28 D.S.E. 19 8 6 5 22 28-23 Internos 18 8 3 7 19 37-34 VeerseBoys 18 6 6 6 18 36-28 T.S.C. 19 4 7 8 15 25-31 Stavenisse 18 6 3 9 15 26-33 Family Boys 18 6 2 10 14 29-30 N.O.A.D. 19 4 5 10 13 21-33 W.S.C. 19 5 1 13 11 31-70 'Right Oh 17 2 3 12 7 13-52 Wel wat groter groep kijklustigen dan anders, maar overigens lieten de meeste Sint-Annalandse supporters de derby tussen W.H.S. 3 en W.H.S. 2 voor wat ze was en spoedden zich naar Zouteiande om hun favorieten aan te moedigen. Een wat slibberig, maar to?h bespeelbaar terrein, deed twee wat nerveuze elftallen aan de slag gaan. Met nog een kwartier te spelen profiteerde linkervleugelverdediger Ad Lindhout van W.H.S. 3, die z'n mannetje weer volop stond, dat de W.H.S. 3 druk van die tweede helft wel eens kon omslaan in een doelpunt voor rivaal W.H.S. 2. Zijn profetie had de lijnman nauwelijks bereikt of ze ging tot teleurstelling overigens van Ad Lindhout en de zijnen in vervulling. Terwijl W.H.S. 2 als gestarte favoriet na de thee geen schaduw meer was van de mogelijkheden, die het zich het eerste kwartier verschafte, was het toch weer Fre Korten, die het kleinste kansje benutte en de W.H.S. 2 verdedigers op snelle reactie klopte. Gedrieën was men voor het heiligdom van Ko Geuze op de grasmat terechtgekomen, twee verdedigers en Korten. Laatstgenoemde had zich sneller hersteld dan de oudere collega's en de reserves wisten dat hun titelkansen behoorlijk waren gestegen: 1-0. Op dat ogenblik had leider Adri Scherpenisse al een half uur langs de lijn hoofdschuddend het geknoei van zijn formatie aangezien. Een formatie die het eerste kwartier van de wedstrijd de zege al veilig had kunnen en moeten stellen. Bram Rijnberg, Theo van Poortvliet hadden zich alleen voor Ko Geuze vertoond, maar verzuimden die te passeren. Zodra het derde W.H.S. elftal kans kreeg zich warm te draaien, kreeg men ook meer vat op weliswaar aardig combinatiespel van de gasten, die toen wel kans kregen, maar geen kans zagen effectief af te werken. Ijverige verdedigers als Jan van Beek en stoorder Wim Stoutjesdijk konden het gevaar steeds verder bezweren en het resulteerde tenslotte in een meer gelijkopgaande partij, al kreeg Thijs Fase minder ballen uit te trappen dan Ko Geuze. Een uitschieter van Adri de Witte die zich op het middenveld zeer beijverde, maar dan bij de aanval ook precisie tekort kwam, leverde niets op en Joop Vroegop kwam nog wel enkele malen langs Kees Vroegop, maar ook dan was de fijnheid er af om het gevaarlijk te maken. W.H.S. 3 gevaar kwam er wel na de thee, toen een snellere Jan Akkermans kwam meedoen voor Jaap Kodde. Bij W.H.S. 2 was het Jan den Engelsman, die zich nog het best weerde, maar zijn geslaagde passeerpogingen strandden herhaaldelijk in een dan weer slordig afgeven. De derby werd goed in de hand gehouden door de arbiter en in de fase van een te verwachten W.H.S. 3 doelpunt kwam W.H.S. 2 volop aan zijn trekken: 0-1. W.H.S. 2 18 12 5 1 29 46-26 Zwal. Boys 2 19 12 2 5 26 48-24 W.H.S. 3 18 10 5 3 25 31-18 Chrislandia 2 19 11 5 3 25 54-33 The Gunners 2 19 6 6 7 18 30-35 Kogelvangers 2 17 6 5 6 17 3345 V.V.C. 2 19 7 3 9 17 28-26 V.V.N. 3 18 6 3 9 15 34-31 F.S.V. 2 18 4 7 7 15 25-34 B.W.R.2 18 5 4 9 14 29-33 Seolto 3 17 4 2 11 10 27-51 B.V.C. 2 18 2 3 13 7 32-64 Thuis met 9-1 gewonnen, had de leider de S.P.S. reserves op het hart gebonden, dat men F.S.V. 3 in Fijnaart toch ook weer niet mocht onderschatten, maar die goede waarschuwingen werden in de wind geslagen. Weliswaar bleef ook toen de thuisclub nog vrij machteloos, maar dan kunnen andere factoren gaan meespelen, die het moeilijk maken de winst binnen te halen. Zo kreeg de S.P.S. formatie de teleurstelling, dan Jan van Dijke geblesseerd raakte en men geen vervanger had. Van Dijke bleef er toen maar in, maar kon niet meer doen dan 50% van zijn kunnen. In de 90 minuten kreeg F.S.V. eigenlijk maar één kansje, toen de verdediging van S.P.S. 2 miste, maar dat werd ook benut en zo brak de rust aan met een 1- 0 achterstand voor S.P.S. Na de thee wel een andere Pöortvlietse elf. Men jaagde feller, men ontweek de in de eerste helft door F.S.V. vaak goed opgezette buitenspelval en al spoedig bleek, dat de F.S.V. defensie snelheid tekort zou komen. Alleen deed S.P.S. het allemaal nog te gehaast om meteen resultaat te boeken. In de 18e minuut was het wel raak, toen Rien Hage een voorzet van links keihard inschoot. Toen was F.S.V. 3 uitgeteld. Het kon nog slechts wat uitstel van executie zijn, eer de gasten op winst stonden. Steven minuten voor het einde kwam die S.P.S. winst, opnieuw door Rien Hage, die hoog raak schoot op een voorzet van Piet Overbeeke. S.P.S. was toch laat op gang gekomen. Smerdiek 3 17 14 2 1 30 54-22 P.T.T. 3 16 13 1 2 27 47-14 Dinteloord 3 16 12 1 3 25 53-21 Vesting Boys 3 17 12 0 5 24 59-33 S.P.S. 3 18 9 3 6 21 39-29 B.V.V.B. 2 18 7 3 8 17 31-37 Rozenoord 2 18 6 5 7 17 34-32 Vrederust 2 18 6 3 9 15 2846 D.V.O. 2 17 4 5 8 13 31-37 B.W.R.3 17 3 3 11 9 2341 V.V.C.3 17 2 3 11 9 2341 F.S.V. 3 17 0 1 16 1 11-75 Na een 0-0 ruststand kwam Stavenisse 2 tegen D.V.O. 3 al snel op dreef in de tweede helft. Jaap van Beveren scoorde na 2 minuten en dat voorbeeld volgde wat later Wim Biesheuvel: 2-0. Het was toen al een bekeken zaak. Een minuut voor het einde maakte Henk van Zetten er 3-0 van. Keeper Wim Wielaard had zich weinig warm gespeeld. N.O.A.D. 2 17 14 3 0 31 45-12 V.V.C.4 17 14 1 2 29 58-19 Stavenisse 2 17 10 5 2 25 41-20 Thol. Boys 4 17 9 4 4 22 48-33 D.V.O. 3 17 7 3 7 17 4346 Thol. Boys 3 16 7 2 7 16 57-32 Smerdiek 4 17 5 2 10 12 36-69 Vrederust 3 18 6 0 12 12 38-63 Rozenoord 3 16 3 1 12 7 2342 S.P.S. 3 16 2 2 12 6 1643 Dinteloord 4 X 16 1 5 10 5 2047 X twee winstpunten in mindering. Het tweede elftal van Vosmeer heeft in de thuiswedstrijd tegen Roosendaal 3 een 3-0 zege weten te behalen in een wedstrijd waarin het voortdurend een overwicht had op de gasten welke het voetbal duidelijk als een vrijetijdsbesteding beoefenden. Na tien minuten spelen had Vosmeer de leiding genomen toen Gerrie Schot een voorzet van Gabi Havermans hard inkopte. Dit was meteen de ruststand en het duurde tot acht minuten nr. de thee aleer er weer wat leven in de brouwerij kwam toen bij een scrimmage voor het Roosendaalse doel Wim de Leeuw scoorde maar op advies van de grensjager der gasten werd dit doelpunt afgekeurd. Dit deed de stemming in en rond het veld geen goed maar dit was gelukkig van korte duur en de wedstrijd kreeg weer een normaal verloop. Halverwege de tweede helft was heê opnieuw Gerrie Schot welke bij een verkeerde terug speelbal attent reageerde en voor twee nul zorgde. Nadat Vosmeer doelman Danny Polderman 6wee maal toe goed had ingegrepen kwam zeven minuten voor tijd het laatste doelpunt op het scorebord toen Gerrie Schot hoog in het Roosendaalse strafschopgebied voorzette waar Wim de Leeuw met een mooie omhaal toch zijn doelpunt kreeg. Vlak voor tijd ging nog een terugspeelbal van een Roosendaalse middenvelder rakelings langs de kruising maar de slotcorner leverde niets meer op. Vosmeer 4 heeft in de uitwedstrijd tegen Dosko 5 een 3-1 overwinning weten te behalen. Het kreeg reeds in de eerste minuut een belangrijk ruggesteuntje doordat de doorgebroken Johan Geuze de Dosko doelman het nakijken gaf. Vosmeer speelde 'advertentie TM daardoor gemakkelijk en het was Rien Goudswaard welke na 24 minuten de voorsprong tot 2-0 wist op te voeren wat ook de ruststand was. Na rust ging Dosko zich meer met de aanval bezig houden en Ko Hommel wist in het strafschopgebied een Dosko aanvaller alleen maar te stoppen door hem onderuit te halen wat uitstel van executie was want doelman Henk van Daalen had geen verweer tegen de hard ingeschoten strafschop. Na een half uur spelen besliste Vosmeer de wedstrijd door veteraan Piet Etienne welke de voorsprong met een harde schuiver tot 1-3 wist op te voeren wat meteen de eindstand werd. Het derde elftal van Vosmeer heeft het competitie vrije weekeind benut voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen de A junioren. Deze begonnen de wedstrijd veelbelovend want ze zetten vanaf de aftrap een aanval op welke leek te stranden op Karei Hommel maar de bal kwam verkeerd op zijn voet en verdween in eigen doel. Vosmeer 3 herstelde zich echter en wist voor rust de 1-0 achterstand in een 2-1 voorsprong om te zetten waarna het in de tweede speelhelft nog twee doelpunten aan zijn totaal toevoegde met een hattrick van Dirk van Driel en een doelpunt van Gerrit Bril. In het Brabants elftal dat in Raams- donkveer deze week met 1-0 verloor waren ook van de partij Noordijke van SPS en N. van Houdt van Tholense Boys. 3 APRIL uur De Zwerver - WHS (Zwarteveld) 15.00 Smerdiek - AZVV (Kok) 15.00 Roda Boys 2 - Smerdiek 2 (Arrebout) 15.00 Tholense Boys - SPS (Versteijlen) 16.15 Seolto 2 - Tholense Boys 2 (Stoop) 15.30 WSC - Noad '67 16.15 SC Stavenisse - Rozenoord (Brood)16.15 The Gunners 2 - WHS 3 (Severs) 16.15 WHS 2 - Seolto 3 (Nuijten) 16.15 Smerdiek 3 - BVVB 2 (Vlimmeren) 13.30 DVO 2 - SPS 2 (Kloosterman) 13.00 Tholense Boys 4 - DVO 3 (Cornelis) 14.15 SPS 3 - Smerdiek 4 (Groenendijk) 16.15 WC 4 - Stavenisse 2 (Bosters) 11.00 Noad 2-Tholense Boys 3(Landa) 16.15 Tholense Girls - WHS dames (Rensen) 12.00 4 april Vosmeer - Meto (Bostelaar) 14.30 Kaaise Boys 2 - Vosmeer 2 (Wagemakers) 12.00 Dosko 3 - Vosmeer 3 (Lambregts) 14.30 Vosmeer 4 - FC Bergen 4 (De Kok) 11.30 2e klas B landelijk De Meeuwen - WHS Doto - Arnemuiden SSS-Neo De Zwerver - ASWH SSC - Zwaluwen Barendrecht - Rijsoord 3e klasse A Zuid 1 Smerdiek - Krabbendijke Zwaluwse Boys - Hoek Kloetinge - Zaamslag Dinteloord - PTT Breda 3e klasse D HVV - Vosmeer Breskens - Odio Zierikzee - RKVVU Meto - Jong Ambon Axel - Steen Dosko - Goes Reserve 3e klas Zuid 1 Haaften 2 - Good Luck 2 Roda Boys 2 - SSC 2 Kozakken Boys 2 - Dinteloord 2 Neo 2 - Veen 2 lste klasse standaard afdeling BVVB-SPS Seolto - Vrederust Olympia - Rust Roest FSV-HNC Beatrix - DVO Tholense Boys - Kogelvangers uitgesteld lste klasse reserve PTT Breda 2 - Thol. Boys 2 BVC2-ONI2 JPS 2 - VVN 2 Neo 3 - Wit Zwart 2 SSC 3 - Rust Roest 2 Beatrix 2 - Seolto 2 2e klasse standaard Noad '67-TSC Stavenisse - Right Oh WSC - DSE Internos - Rozenoord Family Boys - Veerse Boys Oni - Vesting Boys 2e klas reserve WHS 3 - WHS 2 WC 2 - Chrislandia 2 The Gunners 2 - Zwal. Boys 3 verder afgelast 3e klas reserve FSV 3 - SPS 2 Smerdiek 3 - DVO 2 Vrederust 2 - BWR 3 Dinteloord 3 - WC 3 Rozenoord 2 - BVVB 2 4e klasse A Tholense Boys 4 - Smerdiek 4 DVO 3 - Stavenisse 2 WC 4 - Vrederust 3 SPS 3 - Rozenoord 3 Dinteloord 4 - Thol. Boys 3 Rozenoord - WHS dames Junioren en pupillen Vosmeer b - Grenswachters b 3-2 Steenbergen c - Vosmeer c 4-0 Moe D - Vosmeer d 2-1 Halsteren - WHS 8 4-0 Vosmeer D2 - Dosko D2 5-0 Vosmeer e - Noad e 0-5 1-1 0-1 3-1 1-0 1-2 0-0 0-2 2-1 3-2 2-0 3-2 2-3 2-0 3-3 3-0 2-0 1-0 0-1 3-0 1-1 3-2 4-0 2-0 0-2 4-1 1-0 3-0 1-1 1-1 1-3 1-1 3-0 afg. 3-2 1-3 0-3 1-2 0-1 1-1 3-0 1-2 3-0 0-2 5-2 0-0 64 0-3 5-1 afgel. afgel. 04 •i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 11