Jan Overeenkam... prik-kel-klok-ken Waarschijnlijk federatief verband met Tholen Verstandig met energie. De nieuwe V00RJAARS K0LLEKTIE is binnen oensey Vervolg plaatselijk nieuws m m SINT-PHILIPSLAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET lasapparaten L LUIJKS G. HEIJB0ER Donderdag 25 maart 1976 EENDRACHTBODE 9 \m?\ mna iacobapold Beroepen Dammen Biljarten Collecte Aankoop molen Oosterscheldevissers Wie wil helpen Erfpacht weegbrug Verkoop grond Solistenconcours Plattelandsvrouwen De zeebaars Burgemeester luisterde naar jeugd N.C.V.B. Gezinsavond C.N.V. Auto in de sloot Oudercommissie kleuterschool Collecte van 28 mille Herstrating bijna klaar Demonstratie de De Flippers Aankoop pand In beroep bij kroon Peuterspeelzaal Jaarverslag 1975 Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging SchouwenSint-Philipsland Beheerscommissie ons Dorpshuis Nota bewoningspatroon Werk blijft uitbreiden HAAKSE SLUPMACHINES C.M. GEUZE ONDER DE NUL-LUN Het is zeer de moeite waard deze te zien. eventueel ook aan huis RIEN VAN DER REEST BLAUWSTRAAT se OUD- m, 'A S,Nr- MOSSEMttRgg POORTVI/EA^W^ maartensdijk Ds. J. van Prooijen uit Stavenisse heeft een beroep ontvangen van de Oud Gereformeerde Gemeente te Rhenen. A. Slager speelde in cafetaria Nooy een simultaan wedstrijd dammen, doch vanwege het late tijdstip gaven enkele spelers voortijdig op. Van de vol houders kon alleen A. den Braber er nog een remise uitslepen. Gezien drie nieuwe leden blijkt de belangstelling voor de damclub nog steeds groeiende. Ook bij de ouderen is er wel animo. Wie durft zich het eerst opgeven? Uitslagen woensdag 17 maart: A. Slager - C. Moerland 2-0, Co Smits - S. van Dommele 0-2, R. Oostdijk - L. den Braber 2-0, L. Gunst - R. Moerland 0-2, L. van Beveren - T. van Haaften 0-2, C. Moerland - L. Gunst 2-0, A. den Braber - A. Wesdorp 0-2, T. van Haaften - R. Oostdijk 2-0, L. den Braber - T. van Haaften 1-1, R. Moerland - R. Oostdijk 2-0. Stand: A. Slager 5 wedstrijden 10 punten S. van Dommele 5-8 A. Wesdorp 5-7, A. den Braber 5-6 T. van Haaften 7-7 C. Moerland 6-6 R. Moerland 24 R. Oostdijk 3-2 Co Smits 5-1 L. den Braber 6-1 L. van Beveren 1- 0 L. Gunst 2-0. Biljartcompetitie Cafetaria Nooy: J. van Beveren - C. Smits 0-2, Pim Potappel - A. Moerland 0-2, R. Priem - C. v.d. Hoek 2-0, P. v.d. Jagt - R. van Oeveren 0-2, N. Nooy - Co Smits 2-0. Stand: P. v.d. Jagt 19 caramboles 21 punten C. Smits 401-16 R. Priem 288-14 P. Potappel 201-14 A. Moerland 230-12 C. v.d. Hoek 129-12 B. Mol 97-12 R. van Oeveren 268-10 J. van Oeveren 176-10 N. Nooy 165-8 Ph. de Rijke 164-8 Co Smits 327-5. De collecte voor het Reumafonds heeft in Stavenisse 187,50 opgebracht. De gemeenteraad heeft maandagavond besloten de molen te kopen van de Scaldia transportmaatschappij B.V. te Rotterdam. De molen is goed onderhouden zodat erbinnen afzienbare tijd geen grote kosten te verwachten zijn. B. en W. noemden de prijs in hun voorstel alleszins redelijk en blijkbaar was die zo gunstig, dat raadslid J. de Bres het college een compliment gaf voor deze transactie. Hij was blij dat op deze manier de historische molen behouden k&n blijven. Dhr. de Bres sprak de hoop uit dat de eigenaren van twee andere molens in de gemeente deze prijs als richtsnoer zullen houden. De Oosterscheldevissers visten zaterdag de tweede wedstrijd voor het ver enigingskampioenschap. De 119 deel nemers hadden wel goed weer, maar de vangst was niet zo geweldig, wat te wijten was aan de erg lage waterstand. 1. J. de Graaf 103 p 2. J. v. Tilburg 101 p 3. J. Hage 99 p 4. G. Morelli 98 p 5. Sj. Lindhout 97 p 6. B. Bogers 94 p 7. A. Vroegop 94 p 8. M. Moerland 94 p 9. F. Bout 93 p 10. Mevr. Vermaas 90 p. De 27 junioren deden het gezien de vangst bij de senioren lang niet slecht: 1. Jan Scherpenisse 101 p 2. Marko Hage 95 p 3. Ko Polderman 77 p 4. Arie Jansen 77 p 5. Remie Lindhout 77 p. Zaterdag a.s. van 11 tot 2 uur de volgende wedstrijd. x. Wie wil helpen collecteren voor de Simavi: hulp aan tropenlanden? Zij (boven de 16 jaar) die hieraan willen meewerken kunnen zich opgeven bij mej. P. Meloen, Provincialeweg 40. De collecte wordt gehouden van 5 t/m 10 april. De gemeenteraad heeft maandagavond besloten een perceeltje op de haven voor vijf jaar in erfpacht te geven aan de weegbrugvereniging Landbouwbelang. De jaarlijkse canon werd bepaald op 50 gulden. Dhr. M. van Damme wees erop dat nu maar 10 gulden betaald wordt. Als er in verband met die verhoging een geheel nieuw contract gemaakt moet worden dat de weegbrug moet betalen, kan men het beter op een tientje houden. De weegbrug staat er door het verminderde aanbod immers toch al niet zo goed voor. Wethouder L.J. Koopman antwoordde dat het inderdaad een flinke verhoging is, maar de canon is aangepast aan alle gestegen kosten. Dhr. J. de Bres merkte op, dat als deze bedragen de weegweegbrug moeten redden, het er niet best uitziet voor de vereniging. De Thoolse raad heeft aan de gebr. Noom 1.06.80 ha bouwland aan de Haakweg verkocht. Dhr. J. de Bres ging gaarne akkoord met deze verkoop gezien de bijzondere ligging. Dhr. J. Versluijs kreeg een bevestigend antwoord op zijn vraag of het hier om een verkoop ging vrij van pacht. Overigens vond hij de prijs een beetje laag gezien de huidige tarieven en de laatste openbare verkopingen. Wethouder L.J. Koopman gaf toe dat de prijs op het eerste gezicht inderdaad laag is. De bodemgesteldheid is echter slecht. Er zijn afwijkingen bij de ontwatering en daarom is de prijs toch wel aanvaardbaar. Drie leden van Euterpe hebben zaterdag 13 maart meegedaan aan een solistenconcours van de Zeeuwse Bond onder auspiciën van de K.N.F. in de concert- en gehoorzaal te Middelburg. In de derde afdeling was er een eerste prijs voor Arie v.d. Ree op bugel met 48 punten. In de tweede afdeling eveneens een eerste prijs voor Theo Steketee op Bes-bas met 50 punten. In dezelfde afdeling haalde Gerard Radstaat met bariton een tweede prijs met 45 1/2 punt. De plattelandsvrouwen hielden dinsdag 16 maart hun voorjaarsvergadering, waarbij mevr. Noordijke-Hage afscheid nam als presidente.! Mevr. Bolier-de Graaf bedankte haar namens bestuur en leden voor het vele werk dat ze voor de bond heeft gedaan. Als herinnering bood ze een mooi cadeau aan. Mevr. J. Versluijs-van Dalen werd als nieuw bestuurslid gekozen. De opkomst van de leden was zeer goed. Hengelsportvereniging De Zeebaars heeft z'n eerste bekerwedstrijd gehouden. 1. Chr. van Aart Halsteren 1330 p 2. G. Tolenaars Scherpenisse 875 p 3. J.K. de Graaf Scherpenisse 415 p. 4. A. van Aart Halsteren 380 p 5. J. Quist Anna Jacobapolder 310 p 6. L.J. de Graaf Scherpenisse 250 p 7. J. Koppenhol Stavenisse 210 p 8. A. Vriesma Oud-Vossemeer 185 p 9. C.G. Meijer Sint-Maartensdijk 175 p 10. A. Munter Scherpenisse 165 p. Burgemeester J.E. van Boeijen heeft woensdag 17 maart een bezoek gebracht aan de tot nu toe goed draaiende jeugdvereniging „Scarpenesse". Onder het genot van een kop koffie vond er in een ont spannen sfeer een plezierig gesprek plaats waarbij de burgemeester een gewillig oor had voor de problemen van de jeugdvereniging. In samenwerking met dhr. Sauer van de Oosterscheldeschool worden nu voor de groep van 10 t/m 12 13 jaar jeugd middagen georganiseerd. De oudere jeugd is ,s avonds welkom en hopelijk treden er na deze scheiding meerdere jongeren tot de vereniging toe. Momenteel zit men in het Holland Huis, maar dat is niet blijvend aan te kleden. Daarom zou men graag een eigen ruimte en subsidie willen. De burgemeester gaf adviezen en zei van gemeentewege alles te zullen proberen om de vereniging in stand te houden. Het bestuur zegde toe de burgemeester de statuten, het reglement en het in april uitkomende eerste nummer van de jeugdkrant te zullen sturen. Voorzitter Laban Hage concludeerde dat het gesprek zeer goed geslaagd was en dat de burgemeester zeker de jeugd van de kleinste kern van het eiland niet vergeten is. De afdeling Poortvliet van de NCVB hield 16 maart in „Ouwe Raed'uus" een vergadering onder leiding van mevr. Elenbaas-Tramper. Na opening op de gebruikelijke wijze werd door mevr. Vrijlandt uit Borssele een boek bespreking gehouden over „De Koopbrief'. De volgende vergadering wordt 20 april gehouden, waarop door de heer Laarman uit Den Haag een lezing wordt gehouden. Vorige week kwamen er 3 nieuwe leden bij. In ,„t Ouwe Raed'uus" was er een familieavond van de C.N.V. afdeling Tholen. De heer van der Kamp was aanwezig van het hoofdbestuur. Er waren ruim 100 personen van de partij. De bijeenkomst werd geopend door de heer J.Uyl Mzn., die na schriftlezing uit Jesaja 30 voorging in gebed. Hij belichtte vervolgens verschillende CNVzaken, die nadien door de heer Van der Kamp werden uitgewerkt. Voorts was er een huldiging van twee leden, namelijk de heren W.M. van Tiggele en M.Uyl Jzn., die het gouden verenigingsinsigne kregen voor meer dan 25 jaar lid. Ze staan als zodanig reeds 29 jaar genoteerd, maar bij het 25-jarig lidmaatschap was er geen aandacht geschonken aan het jubileum. Daarom zei de hoofdbestuurder: beter laat dan nooit. Na de pauze kwam de toneelvereniging ,„t Centrum" aan bod, die met opvoering van het stuk ,„t Engeltje" grote bijval genoot. In de pauze werd een verloting gehouden. De districts bestuurder verzorgde de sluiting. C.Z. is waarschijnlijk door te hoge snelheid of het te ruim nemen van de bocht Oostdijk/Noorddijk vorige week maandag met zijn auto in de sloot gereden. Gelukkig liep het ongeluk voor de bestuurder goed af, maar de auto was total loss. GEBOORTEKAARTJES Wy hebben zojuist twee nieuwe monsterboeken voor geboortekaar yes, verloving» - en huweiykskaarten ontvangen. U heeft nu een bijzonder grote keuze. Wel tijdig bestellen, aangezien de drukkerij zo'n enorme sortering niet In voorraad kan houden. Voor al uw familie- en zakendrukwerk den Braber - Neele Voorstraat 17, tel. 578 ADV. I.M. Voor de tweede keer dit jaar hield de Chr. Kleuterschool Prinses Marijke een ouderavond. Doel was de verkiezing van een oudercommissie. Donderdagavond 18 maart kozen de ouders uit vijftien kandidaten die in de schoolkrant waren voorgesteld. Voorzitter Kempeneers sprak een kort openingswoord. In de oudercommissie kwamen de heren G. Boudeling en A. den Braber en de dames H. van Dijke-Geense, M. ten Hove- van Herk, Beghtel (A. J. P.) en v.d. Velde-Wensveer (A. J. P.). Namens het bestuur nam G. C. Noorthoek zitting in de oudercommissie. Hoofdleidster van Sprang gaf een uiteenzetting over de taak van de oudercommissie. Na de pauze werden nog dia's vertoond, waarna de voorzitter de ouderavond sloot. De collecte voor het te bouwen verenigingsgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente heeft zondag in drie diensten met nagiften totaal 28.864 gulden opgebracht. Bovendien komen de architectkosten te vervallen daar de ontwerper al zijn werk pro deo zal verrichten. Aannemer v.d. Velde uit Bruinisse is nu zover klaar met de bestrating in Anna Jacobapolder, dat de Langeweg en Noordweg weer voor het verkeer zijn opengesteld. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking. De gymnastiekvereniging de Flippers geeft maandagavond half acht een demonstratie in de Wimpel. De kinderen treden op o.l.v. Stan Kint en Piet den Braber. Na de pauze is er een verloting en bestuursverkiezing. Dhr. Smulders uit Oud-Vossemeer vertoont daarna dia's van de zomerkampen in Beekbergen. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. De gemeenteraad besprak woensdagavond de aankoop van het pand Langeweg 15 van de gebr. Stur4is te Dinteloord voor 5500 gulden. Het bouwvallige pand staat reeds geruime tijd leeg. De rehabilitatiecommissie kan nu een plan opstellen voor verbetering. De raad bekeek verder de uitbreiding van Anna Jacobapolder door middel van het bestemmingsplan Steintjeskreek. Mevr. Vaders-Noorthoek wilde het pad achter haar woning in de Gladiolenstraat van de gemeente kopen voor een tientje per m2. De verkoop van een perceeltje grond aan dhr. A. Steijn voor zijn woning aan de Deensestraat tegen een prijs van 2,50 per m2, kreeg geen goedkeuring van G.S. van Zeeland. B. en W. kunnen het motief van G.S. billijken. In afwachting van de definitieve goedkeuring gaven ze dhr. Steijn vergunning voor de bouw van een garage. Hierbij hoort een uitrit naar de openbare weg. Daarom wilden B. en W. dhr. Steijn recht van overpad verlenen tegen betaling van een jaarlijkse recognitie van 2,50. De minister van Onderwijs en Wetenschappen dr. J. van Kemenade heeft het verzoek afgewezen om de openbare lagere school buiten beschouwing te laten bij de vaststelling van het bedrag per leerling. De gemeenteraad sprak woensdagavond over het voorstel van B. en W. in beroep te gaan bij de Kroon om alsnog gelijk te krijgen. De minister vindt dat de posten verlichting, verwarming en schoonhouden en de kosten van instandhouding voor verlaging vatbaar zijn. B. en W. achten dat niet mogelijk. Zij wezen de Koningin erop dat de Chr. school in Anna Jacobapolder reeds jaren met succes een beroep doet op artikel 101 van de lager onderwijswet. Het college verzoekt Hare Majesteit beleefd de beschikking van de minister te vernietigen en alsnog artikel 55 quater van de L.O. wet toe te passen voor de O.L.S. De meerderheid van B. en W. wil geen startsubsidie gevan aan de peuterspeel zaal omdat het „vrij ongebruikelijk is dat gemeenten een startsubsidie voor peuterspeelzalen verstrekken". De reden hiervan is dat het Koningin Julianafonds startsubsidie verstrekt. Bovendien heeft de meerderheid van B. en W. geen enkel inzicht in de financiën van de peuterspeelzaal in oprichting. Een exploitatieoverzicht is niet overlegd. Het Rijk geeft subsidie in de exploitatie. Met een van de initiatiefnemers zijn de mogelijkheden besproken, maar helaas blijkt nergens Het kan best zijn, dat de lage temperaturen in de lentemaand 1976 mijn goede vriend Kees tot een wat prikkelige stemming bracht. Hij kan met toch veel zon z'n landbouwvleugels nog steeds niet uitslaan. Vandaag schijnt er wel een keer in de kou te komen, maar het was nog niet zover, toen ik hem m'n wekelijkse bezoekje bracht. Hij ging heftig te keer. Dan is mijn overigens zo rustige vriend enigermate te vergelijken met een Breznjew of presidènt Ford, die de eigen moeilijkheden tracht te bedekken door op anderen te foeteren. Wat is gemakkelijker dan voor dat afwentelen van eigen problemen te praten over „onze regering - ons leger -ons gemeentebestuur of in het onderhavige geval over onze ambtenaren". Dan praat men immers zo weinig abstract dan men het eigenlijk over niemand heeft. Om snel met de deur in huis te vallen, Kees foeterde deze week dus op de ambtenaren. Zelfs op de Thoolse ambtenaren. Dat is vreemd, want er gaat van die lui een „goede reuke" uit. De Thoolse burger weet in het algemeen een welwillend oor en toegankelijk oog te vinden bij onze ambtenaren. Maar deze week was de boot aan. Althans bij Kees. Het moet dus wel een onverstandige zet geweest zijn, om te trachten tot een dusdanige variabele werktijd te komen, dat het invoeren van prikklokken nodig werd geoordeeld. Daarover nu had je Kees eens moeten horen. Gelukkig maar dat zijn echtgenote, een milde vrouw, wat olie op de golven poogde te goOien. Laat ik het daarom ook hier maar vriendelijk pogen te houden. Tenslotte is het lentemaand ondanks de 5 graden onder nul. Kees was niettemin van oordeel, dat onze Thoolse ambtenaren aan zin lijden.... en niet leiden. Hij kon zich voorstellen, dat een Philips, een A.K.Z.O., een Hoogovens gebruik willen maken van prikklokken, al zou hij zich als verantwoordelijk mens en vrije landbouwer al wat „genummerd" voelen als hij zo'n kaart moest insteken. We zijn nu eenmaal een regelend landje en apen grote werelddelen als Amerika graag na. Maar dat een zo klein Thools gemeentelijk administratief en technisch apparaat zich van prikklokken moet gaan bedienen, leek mijn vriend Kees aan hoogmoed de paradijszonde te overschrijden. Ik zal u zijn afreageren besparen. Slechts zijn alternatief doorgeven. Prikklokken?, zo foeterde hij nijdig, vooral denkend aan de acht mille die daarmee is gemoeid. Ze hadden voor dat geld een premiepot moeten instellen voor ambtenaren die met dusdanige ideeën komen, dat mijn belastingbiljet er lenteachtiger uitziet dan min 5 graden. Weet je, zo vond Kees, wat de raad had moeten besluiten? Aankoop van prik-kel- klok-ken, inplaatst van prikklokken. Zowel mijn goede vriendin Kee als ondergetekende rimpelden de wenkbrauwen. Immers, wat zijn prik-kel-klok- ken? Kees gaf grimmig toelichting. Gedachtig zijn jeugd met de prikslee was mijn goede vriend van oordeel, dat het beter ware geweest acht mille voor prikkels te voteren. Dat zijn die dingen met scherpe punten. Prikkels om ambtenaren tot extra inspanning te dwiningen. Ik wil zijn vertaling hoe dat moet hier niet letterlijk doorgeven, want zijn echtgenote vindt dat zoiets niet in de Eendrachtbode thuis hoort, maar hoogstens in het „Gat van Nederland". Kees wenste in elk geval prikkels om een bepaald lichaamsdeel van ambtenaren te bewerken en daardoor het gehele korps te aktiveren. Meteen een nieuw woord voor de zo pas weer verschenen al zo dikke Van Dale. Prik-kel-klok-ken? Heb je ooit van je leven zoiets in ons klein-schalig Tholen gehoord? In een week prik-klokken en prik-kel- klok-ken. In de lente kun je van alles verwachten. Het verzoek van de stichting Welzynsorgaan Tholen om tfjdeiyk de daar ontstane vakature van directeur op te vollen, werd Ingewilligd. Die ontwikkeling heeft mede in de hand gewerkt dat vanuit belde instellingen een werkgroep is bemand met als opdracht na te gaan of een federatief verband tot de mogeiykheid en wenseiykheid behoort. Dit staat in het jaarverslag 1975 van de Protestantse stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. Nader vernemen we dat in het algemeen bestuur van de stichting Welzijnsorgaan Tholen inmiddels het principe besluit is gevallen om in die richting verder te gaan. Het dagelijks bestuur van de Schouwse stichting kwam tot een soortgelijke uitspraak, maar daar moet het algemeen bestuur nog over het voorstel besluiten. Dat zal dezer dagen gebeuren. Na het vertrek van directeur W. C. van der Stel van het Welzijnsorgaan Tholen werd het op Tholen reeds spoedig duidelijk dat het niet eenvoudig zou zijn in die vacature te voorzien, zeker niet op subsidiabele basis. De kleinschaligheid speelde parten om tot voldoende ontplooiing te kunnen komen, met name ten aanzien van de staffuncties. Het was aanleiding om na het gelegde contact met de Schouwse stichting wat verder te kijken naar samenwerkings mogelijkheden. Ter voorbereiding werd een commissie vanuit beide stichtingen gevormd, die opdracht kreeg mogelijkheden op papier te zetten. In een tussentijds rapport kwam de commissie tot de conclusie dat die mogelijkheid inderdaad aanwezig is, waarbij men als uitgangspunt koos de uit dat men pogingen heeft ondernomen hiervan gebruik te kunnen maken, aldus B. en W. Wethouder A. A. Rijstenbil wil de peuterspeelzaal wel een kans geven door de startsubsidie te verlenen en een definitieve subsidiëring in een later stadium opnieuw te bezien. De bedoeling was maandag-, dinsdag-, donderdagen vrijdagochtend in de kleine zaal van de Wimpel van 9 tot 12 uur een peuterspeelzaal in te richten. De kosten van inrichting en speelgoed werden geraamd op 500 gulden. De stichting Dorpsbelangen was bereid de Wimpel te verhuren voor 275 gulden per morgen per jaar. De initiatiefnemers wezen erop dat de kleuterschool geen kinderen meer toelaat (kleuterstop) zodat men zo snel mogelijk wilde starten om de kinderen nog binnen de gemeente te kunnen opvangen. Twintig kinderen gaven zich reeds op. Het stichtingsbestuur bestaat uit mej. P. van Sprang, en de heren J. Plekkenpol, P. den Ouden en A. M. a Geense. De raad besliste woensdagavond over de samenstelling van de beheerscommissie voor ons dorpshuid. Kandidaten waren de dames A. P. van Herk-Beurkens (N.C.V.B.) en J. v.d. Velde-van Wensveen (oudercommissie kleuterschool) en de heren L. I. Bolier (diverse instellingen), C. Quist (zangvereniging) en wethouder L. Walpot (gemeenteraad). Gezien de grootte en het voorzieningenpeil van Sint-Philipsland tendeert deze kern naar de typering opvangkern en Anna Jacobapolder naar plattelandskern. Tot die conclusie komen B. en W. na bestudering van de nota bewoningspatroon van het provinciaal bestuur. Overigens vindt het college indeling in een van de vijf in de nota genoemde typen erg moeilijk gezien de geografische ligging van Sint- Philipsland. Het gevaar is bovendien niet denkbeeldig dat door de vrije omschrijving van de diverse typen er per streek een ander interpretatie ontstaat, aldus B. en W. Anna Jacobapolder is gemakkelijker in te delen. Uit studies over de leefbaarheid van kleine kernen blijft zonder meer dat als basisvoorziening een lagere school onontbeerlijk is. Om voor de toekomst de school te behouden zal voor de opvang van de natuurlijke groei een geringe uitbreiding nodig zijn, vindt het college. identiteit van beide stichtingen zoveel mogelijk te waarborgen wat leiding en uitvoering van de werkvormen betreft. De commissie kwam tot twee mogelijkheden, maar voor beide wel een federatief verband. De eerste mogelijkheid kan leiden tot een beperkt federatief verband. De besturen bekijken de tweede mogelijkheid tot een uitgebreid federatief verband. De besturen blijken wat minder zwaar te tillen aan een uitgebreide federatie dan wel aan de zekerheid, dat voorzien kan worden in de posten voor staffunctionarissen. Daardoor immers kan een optimale doelstelling worden bereikt. Bij de eventuele nieuwe opzet zullen beide besturen tot een federatief bestuur komen. Voor de federatie wordt een directeur benoemd, de administratie wordt zoveel mogelijk gecombineerd, maar elke instelling behoudt de eigen zetel. Zodra het algemeen bestuur der Schouwse stichting een positieve uitspraak heeft gedaan, zal de werkgroep samenwerkingsverband zich verder over de zaak buigen. Het jaarverslag 1975 van de Schouwse stichting toont dat het werk op het gebied van Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging blijft toenemen. Uiteraard dient men zich volgens ministeriële (en daardoor subsidiabele) bepalingen, beperkingen op te leggen. Toch was het aantal verwerkte uren in 1975 bij deze stichting 211.000 tegenover 194.000 in 1974. Met een totale bezetting van 289 krachten, met mutaties veroorzaakt door ontslag van 101 en van het aantrekken van 116 nieuwe medewerkers/sters is duidelijk, dat het personeelsbestand niet geringe aandacht en tijd vraagt. De toegestane formatie was onvoldoende om de hulpaanvragen maximaal te honoreren, zoals dat bij vrijwel iedere stichting niet mogelijk is. Een werkroep werd benoemd ter voorbereiding van een ondernemingsraad. Een gesprek werd heropend met vertegenwoordigers van de Roomskatholieke groepering in het werkgebied om de mogelijkheden tot deelname aan de stichting te bezien. Een voorstel is al gedaan de statuten te wijzigen, zodat ook bestuurlijke ruimte ontstaat voor niet-Protestantse groeperingen. Deze stichting zit ook met benarde huisvesting, maar voor nieuwbouw is al een positief besluit gevallen. De sectoren gezinsverzorging en maatschappelijk werk, zo lezen we voorts in het jaarverslag, zullen ook hun bijdrage moeten leveren ten aanzien van de geplande ministeriële bezuinigingen. Anderzijds is er de opgave de beschikbare gelden zo doelmatig mogelijk te verdelen. Het belang van al die zaken stijgt uit boven het plaatselijk niveau zodat steeds meer contacten nodig zijn in provinciale- en landelijke organen. Nieuwe beleidsmaatregelen voor de gezinsverzorging zullen weer heel wat extra werk meebrengen, zoals ook een mogelijk samenwerkingsverband met de instelling Tholen niet alleen bestuurlijk, maar ook functioneel aanpassing en omschakeling zal vergen. Het doel blijft echter domineren, namelijk een optimale dienstverlening binnen de taakstelling van Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk, zo staat het in het jaarverslag 1975 van de stichting Schouwen en Sint Philipsland. In dit werkgebied wonen 28.492 mensen op een oppervlakte van 262.82 km. Sint Philipsland wordt in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd door de gemeentesecretaris A. Verbree. Naast een 15 tal staffunctionarissen waren er eind 1975 ook 18 gezinsverzorgsters, 6 part-time gezins verzorgsters, 11 gezinshelpsters, 232 part-time gezinshelpsters en 2 leerling gezinsverzorgsters. De dienst heeft 5 Maatschappelijk Werkers. Het werkgebied is in 3 rayons verdeeld, waarvan Duiveland, Bruinisse en Sint Philipsland 1 rayon beslaat. In het jaarverslag wordt geen detaillering per woonkern of gemeente gebracht, zodat daaruit niet kan worden opgemaakt met welk percentage Sint Philipsland in de totale dienstverlening meespeelt. op licht of krachtnet 35 160 ampère, continu 3.25 mm, kompleet me.t kabels,, klemmen en laskap. f 3 95,incl. b.t.w. 5 jaar garantie 1500 Watt, 8000 toeren pei minuut, 345,incl bty Tholenseweg 4 ÈALSTEREN Tel. (01641) 2614 Uit de hand te koop: woning met tuin (groot 200 m2), staande Molenstraat 16 - Poortvliet. Briefjes worden ingewacht tot en met zaterdag 3 april bij J. v.d. Slikkeplein 9 Poortvliet De schrijfblocs 1976 vijftig cent voordeliger dan die van vorig jaar. Weer ontvangen voor copieerders: voordelige aan bieding stencilpapier 80 grams folio bij aankoop van 10 pak. ALLES VAN PAPIER BU Boek-en Kantoor boekhandel Sint Annaland Tel. 01665-375 □1670 4792 STEENBERGEN

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9