Plaatselijk nieuws I S™E"'SSEÖ«^,S„ -lino GELUK HUISSLACHTINGEN PREDIKBEURTEN fë/CHIESSER THOLEN OUD- VOSSEMEER P0LLIE ZOON SINT-ANNALAND 2 EENDRACHTBODE Donderdag 25 maart 1976 °isst»tw M PooRjvt/trV^As^-^^0 Biljarten. Dammen tricoYage Muziekavond Jaarvergadering bejaardenbond Orgelconcert Koninginnedag Judo Creatief bezig zijn Aanrijding Aanbesteding parksingel Bejaarden vissen in veste Verbetering Ten Ankerweg Gevonden voorwerpen Autorit M.A.C. „Tholen" Gelegenheid tot het INENTEN TEGEN HONDS DOLHEID uitsluitend voor gezonde honden die tenminste 5 maanden oud zijn, op zaterdag morgen 27 maart in ,t Ouwe RaedYius, Lange- straat te Poortvliet. A. RINSES, dierenarts Weinig publiek, veel waardering De burgemeester van Tholen houdt maandag 29 maart SPREEKUUR van 4 tot 5 uur i.p.v. 11 tot 12 uur. Vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde - rayon Tholen Het bestuur van de vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde maakt bekend, dat huisslachtingen het gehele jaar slechts uitgevoerd kunnen worden bij de slager v Oud papier Ouderavond school met de Bijbel Laat POLLIE het doen!! Brandweeroefening De dokter schaakkampioen Bejaardenmiddag Ouderavond Sint Anthoniusschool NKV vrouwenbond Biljarten Fotowedstrijd Ledenvergadering chr. school Vervolg op pag. 9 SINT- MAARTENSDIJK AmjAC0BAp0LnER Voor de biljartcompetitie werden in „De Kroon" de volgende uitslagen genoteerd: A. Quist - Daan van Zanten 2-0. W. Schot - C. Gebraad 0-2, J. Quaak - C. de Lange 2-0, Th. Christiaens - A. Hage 2-0. A. Lindenberg - A. van Akkeren 1-1, S. Schot J. A. van Akkeren 0-2, P. C. v.d. Velde - C. Droogers 1-1,1. Lindhout - A. A. Boogerd 0-2, T. Baay - C. van Dijke 1-1, C. van Dijke - T. Baay 1-1, A. Lindenberg - W. A. Boogerd 2-0, P. C. v.d. Velde - P. Nieuwenhuizen 1-1, A. van Akkeren - C. Droogers 0-2, J. de Rijke - P. C. v.d. Velde 0-2, S. Schot - P. Nieuwenhuijzen 0-2, A. Lindenberg - C. Droogers 0-2, A. Lindenberg - P. Nieuwenhuijzen 0-2. Markt 7 Tholen tel. 2575" advertentie IM Vorige week vrijdag organiseerde de Vrouwenraad een muziekavond met verloting ten bate van het Groene Kruis. Mej. Deurloo toonde zich in haar welkomstwoord verheugd over een zo,goede belangstelling. Dat te meer nu er nog meer bijeenkomsten waren op dezelfde avond. De presidente kon ook de burgemeester en wethouder C. J. Moerland begroeten. Laatstgenoemde is voorzitter van het eilandelijk Groene Kruis. Hierna openden „The King Corns" met enkele populaire nummers gevolgd door een meer klassiek genre. Twee deelnemers verzorgden een mooie solo. Vervolgens vertelde wethouder Moerland een en ander over de 'Groene Kruis organisatie. Ook in onze streek telt de vereniging veel leden en dat is maar gelukkig, want ook de taken die men zich stelt zijn vele en de kosten bijzonder hoog. De vereniging is ook voor een groot deel afhankelijk van wat er van particuliere zijde wordt gedaan. De overheid meet daaraan de subsidie die zij verstrekt. De Groene Kruis voorzitter hoopte dat op niet te lange termijn de modernisering van het gebouw in de Molenvlietsestraat kan worden aangepakt. Hij wilde een avond als deze vlot als voorbeeld stellen, want dat komt het Groene Kruis en daarmee de mensen in ons gebied ten goede. De in de pauze gehouden verloting gaf een vrij goed resultaat. Tenslotte dankte mej. Deurloo „The King Corns" en iedereen die aan het slagen van de avond had bijgedragen. Vorige week hield de bejaardenbond afdeling Tholen de algemene jaarvergadering. Voorzitter M. C. Meerman kon een 40 leden welkom heten. De aanwezigen namen een ogenblik stilte in acht voor hen die het vorig jaar aan de afdeling waren ontvallen. Na de jaarverslagen moest worden voorzien in de functie van secretaris, nu de heer A. Prince zich niet meer beschikbaar stelde. In zijn plaats werd gekozen mevr. P. de Boef- Quist. Besloten werd de zomerreis voorlopig vast te stellen op woensdag 19 mei. De bedoeling is de Hoekse Waard te bezoeken, een molentocht langs de Kinderdijk te maken, vervolgens in Den Haag een bezoek te brengen aan Madurodam en dan via Gouda- Schoonhoven naar Breda waar gedineerd wordt. Koffiestop en brood maaltijden is daar al eerder aan voorafgegaan. Na het huishoudelijk gedeelte werd gebingood onder leiding van leden der voetbalvereniging Vosmeer. In zijn slotwoord dankte de heer Meerman de scheidende secretaris, degenen die aan het programma van de avond hadden meegewerkt en alle leden voor hun aanwezigheid. De Amsterdamse toonkunstenaar Piet van Egmond zal zaterdagavond in de Herv. kerk een orgelconcert verzorgen. Op het programma staat o.a. een preludium et fuga in E-klein van Joh. Seb. Bach, orgelconcert no. 5 van G. F. Handel, trumpet Voluntary van J. Stanley. Sonate VI van Mendelssohn en Nun danket alle Gott van Karg-Elert. Het concert wordt besloten met een improvisatie van Piet van Egmond zelf. De kerk zal half acht open zijn, terwijl om 8 uur wordt begonnen. De contactraad festiviteiten Koninginnedag maakte plannen voor 30 april. Verzoeken kwamen binnen om aan eventuele volksspelen niet alleen de jeugd, maar ieder die dat wil, mee te laten doen. Op het oog heeft de contactraad sprietlopen, een kussengevecht, kruiwagenraces, enz. Sportvelden en zwembad staan ter beschikking. Het komt er nu alleen op aan dat zoveel mogelijk verenigingen meedoen. Om daaromtrent meer te weten is er 30 maart om 8 uur in de Gasthuiskapel een bijeenkomdest, waar leden of afgevaardign van alle verenigingen welkom zijn. In de sporthal te Brielle werden judo junioren wedstrijden gehouden, waaraan ook 4 leden van de eerste judo club Tholen hebben deelgenomen. In de prijzen vielen Said Tsouli bij de jongens (lste prijs) en Janet Schot bij de meisjes (3e prijs). Er werd door 57 judoka's deelgenomen. Zaterdag wordt in Heerle aangetreden, waar een 250 deelnemers worden verwacht. Sinds Gerrit van Engelenhoven zich op Hoogstraat 4 in Potterie „De Dragonder" vestigde kwamen er mogelijkheden om een cursus kleibewerking te volgen. Dat gebeurt op Hoogstraat 4 nu op twee avonden per week vanaf september 1975. Veertien personen hebben vanaf het begin de cursus gevolgd. Ze komen niet allemaal van Tholen, maar vooral uit Willemstad, Roosendaal, Hogerheide, Bergen op Zoom en Halsteren. Telkens op dinsdag en donderdag is er tussen 7 en half tien cursus. Pottenbakker van Engelenhoven had wel meer belangstelling verwacht uit de streek zelf. Wel komen er nu en dan vormingsklassen en schoolkinderen. De cursisten gaan nu met eigen werk exposeren van 3 tot en met 10 april in de Dragonder. Wie interesse heeft kan dan een kijkje nemen. De bedoeling is om een volgende cursus op drie avonden per week te geven, zodat er meer spreiding is, waarbij dan ook op meer belangstelling vanuit de gereente Tholen wordt gerekend. Het is een unieke gelegenheid om (tegen kostprijs) lekker creatief bezig te kunnen zijn bij potterie Gerrit van Engelenhoven. Recht door op dezelfde weg gaat voor afslaand verkeer. Tegen die regel zondigde vrijdagavond half zes de automobilist M.H. uit Sint- Maartensdijk, waardoor hij in botsing kwam met de bromfietser W.A.S. uit de Heen. S. werd na eerste hulp van dr. Th. A. Bos met een beenwond naar het ziekenhuis gebracht.. Bromfiets en auto liepen schade op. Beiden kwamen vanaf de Grindweg, terwijl H. linksaf de oprit naar de brug richting Bergen op Zoom wilde inslaan. Het is al enkele keren gebeurd dat fietsers of bromfietsers door afbuigend verkeer richting brug zijn aangereden. Hieruit blijkt hoe gevaarlijk deze situatie is, zodat automobilisten steeds goed dienen op te letten of er geen verkeer op het fietspad is. Aannemingsbedrijf gebr. J. en M. Moerland en Zonen B.V. uit Sint- Annaland was de laagste bij de aanbesteding op uitnodiging van verbetering van de Parksingel: 84.100 gulden inclusief B.T.W. Gezien de slechte tostand van de Parksingel en een deel van de Molenvlietsestraat besloot de gemeenteraad maandagavond geld beschikbaar te stellen voor een nieuwe klinker bestrating. De wegberm wordt verbreed terwijl ook een parkeerstrook aangelegd wordt. Tweede bij de aanbesteding was A. C. v.d. Werf uit Scherpenisse met 85.724, Aug. van Dijck-Petit Bergen op Zoom 88.044, Joh. v. Vossen Sint-Annaland 89.552, A. Klippel Stavenisse 90.828, N. de Rijke Sint-Maartensdijk 91.408, C. A. Scherpenisse Sint-Annaland 92.800, C. W. van Haaften Stavenisse 93.264, Adr. Goedegebuure Sint-Annaland 93.612 gulden inclusief B.T.W. Als B. en W. toestaan dat er in de Vest gevist wordt, dan zuljen alleen de bejaarden daarvoor, in aanmerking komen. Tot nu toe is er weinig gebleken van behoefte in deze richting, maar beroepsmatige bevissing op grootscheepse wijze wil het college in elk geval niet. Er is buitendijks visrijk water genoeg. De burgemeester deelde dat maandagavond mee in de gemeenteraad, waar op verzoek van B. en W. niet werd ingegaan op de aanvraag van dhr. M. van Zandwijk in de Vest te mogen vissen. Overigens vond raadslid J. L. van Gorsel het antwoord van B. en W. in een brief aan de aanvrager wel wat gezocht en niet reeël. Het college stelde in de brief, datdoor het bevissen van de Vest rommel zou ontstaan terwijl het ook gevaarlijk was voor kinJeren. Dhr. van Gorsel vond dat het ja of nee moest zijn en in een positief geval eventueel via een visvereniging. De gemeenteraad was maandagavond graag bereid geld beschikbaar te stellen voor verbetering van de Ten Ankerweg, die in eigendom, beheer en onderhoud van de provincie wordt overgenomen. Vanwege stimulering van de werkgelegenheid wordt dit karwei voor 95% door het Rijk gesubsidieerd. Gemeentewerken maakt nu een reconstructieplan, waarna tot openbare aanbesteding kan worden overgegaan. Het uitgewerkte plan zal eerst nog in de raadscommissie voor openbare werken worden besproken. Op het groepsbureau van de rijks politie, Hofstraat 4, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden sleutel nr 38, bankbiljet 10 gulden, rechter blauwe glacé hand schoen, huissleutel, zilveren kettinkje, portemonnee met 5 gulden, zwarte glacé handschoen, paar bruin-groene handschoenen, bruine jongensjas met voering en rits, snoeischaar, bankbilje bankbiljet 5 gulden, bos sleutels Citroen, met huissleutel, wieldop van kunststof soos en een rechter wollen bruine handschoen. Verloren is een zilveren armband met plaatje Margriet, bril in etui, tas met gymschoenen met zakdoek en shirt, biljet 25 gulden, kinderdriewieler, jongensjas groen, blauwe kinderfiets, 3 autosleutels paar zwarte gymschoenen, zwarte leren portemonnee met 350 gulden, sleuteltje en donateurskaart Boslust. De M.A.C. „Tholen" organiseerde zaterdag 20 mOaKt j.l. weer een oriëntatierit, waarvoor 38 équipes hadden ingeschreven. De rit bracht de deelnemers na de start, die deze keer op de haven van Sint Annaland plaatsvond, via Moggershil naar Stavenisse. Hier werden bijna alle straten bereden om dan via de Pilootweg de kern Stavenisse te verlaten. Verder voerde-de rit hoofd zakelijk langs de zeedijk naar Sint Maartensdijk, Gorishoek en Strijenham, om van daaruit weer in Tholen te arriveren. De uitslag van de rit was alsvolgt: 1. A.Mennes, Halsteren met 62 straf- punten 2. A.M.van Dijke, Vlissingen met 63 str.p. 3. P.Polderman, Oud Vossemeer met 66 str.p. 4. W.van't Slot, Tholen 67 str.p. 5. M.v.d. Berg, Steenbergen 95 str.p. 6. A.Soomers, Tholen 123 str.p. 7. J.v.Weele, Tholen 124 str.p. 8. M.Moerland, Tholen 125 str.p. 9. C.de Rijke, Poortvliet 127 str.p. 10. L.C.Koppenhol, Poortvliet 184 str.p. 11. J.Breker, Tholen 185 str.p. 12. O.Huiskamp, Tholen 191 str.p. 13. C.Bovee, Halsteren eveneens met 191 str.p. I De poedelprijs, wederom een taart beschikbaar gesteld door P.Gladdines van bakkerij „De Toekomst", was deze keer voor het équipe met de meeste pech (lekke band) n.l. J.W.van Dijke te Van 10.30 -10.45 uur voor honden waarvan de namen van de eige naars beginnen met de letters A t/m H, van 10.45 -11.00 uur I t/m P, van 11.00 -11.15 uur Q t/m Z. Men dient contant af te rekenen, prijs 20,- per enting incl. bewijs en penning. De honden dienen aangelijnd te zijn. Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666-25% advertentie IM dorp zo hoog mogelijk te houden. Onder leiding van onderwijzer H.W.van der Kaa zongen de kinderen met begeleiding van gitaar en blokfluit enkele liederen en speelden het toneel stukje „Sproetje". Tevens was er een boeiende dia-serie over Suriname welke werd gebracht door de heer J. van de Berge uit Halsteren die ruim dertig jaar in dat mooie land had vertoefd. Onder leiding van onderwijzer C.Giljam werd een bijbelquiz gehouden tussen een team van ouders en een team van kinderen; de kinderen wonnen met klein verschil. Nadat de heer van de Ber e met dankgebed had gesloten, hield men nog een verkoping van ingezamelde oude materialen en gebruiksartikelen welke 800, opbracht. Voor een klein publiek trad zaterdagavond in het onlangs zo fraai4 verbouwde gemeentehuis het interinationaal folkloristisch danstheater op. In grotendeels authentieke, kleurrijke costuums danste de groep onder meer de Advertentie I.M. Rectificatie Adv. I. M. Poortvliet. Dit équipe stelde het op prijs dat deze taart werd verloot, zodat dit weer ten goede kwam van de kas. Bij elkaar was het weer een gezellige rit met goed weer. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag weer een oud papier actie gehouden voor zijn instru mentenfonds. De opbrengst was 5700 kilo. Vrijdagavond is in de gemeenschapsruimte van het scholen complex in de Burgemeester Versluysstraat de jaarlijkse ouderavond gehouden van de school met de Bijbel. Deze werd met gebed geopend door de voorzitter van het oudercommité de heer T.Aarnoudtse, waarna hij in zijn welkomstwoord zijn tevredenheid uitsprak over de gang van zaken op school zoals deze zich het afgelopen jaar heeft gemanifesteerd. Tevens was hij duidelijk content met de grote belang stelling welke de ouders voor deze avond, waarbij ook de zesdeklassers aanwezig waren, aan de dag legden. In het schoolpraatje van het hoofd de heer B. Biesheuvel blikte deze terug op de activiteiten van het afgelopen jaar. Het jaarlijkse schoolreisje en de Kerstviering konden tot de bijzondere hoogtepunten gerekend worden. Tevens nam hij het leerlingenbestand onder de loep, waarbij men in aantal gelijk is gebleven en dat 72 bedraagd. Dit jaar zullen 18 kinderen de school gaan verlaten maar het staat nog niet precies vast hoeveel er hiervoor in de plaats zullen terugkomen. Hierna reikten de heren C.Timmermans en A.Gelok van de plaatselijke afdeling van het Veilig Verkeer de verkeersdiploma's uit waarvoor de kinderen twee weken geleden het examen hebben afgelegd. Adrie Capelle en Dicky van Daalen elaagden met Lof. Beide heren waren het er over eens dat het verkeersexamen voor de School met de Bijbel een groot succes waS daar alle 15 leerlingen zijn geslaagd, wat het beste resultaat was van de drie scholen in Oud-Vossemee en zij spraken de hoop uit dat de kinderen het geleerde in praktijk zullen brengen om de verkeersveiligheid in het Tarantella, een blijmoedige dans uit het zuiden van Italië van het eiland Sicilië. Uit het z.o. van Joegoslavië was er de Sopsko, waarbij de snelheid van de passen duidelijk maakte over welke goede fysieke conditie deze dansers en danseressen beschikken. Ook verrassende elementen waren er in dit optreden, zoals bij de Makanu, een dansimpressie uit Moldavië, de grensstreek tussen Rusland en Roemenië. Zonder meer technisch en artistiek imposant was de uitvoering van de Noord-Russische reidans. Marjolijne Rommerts vertolkte met begeleiding op authentieke wijze van bas, viool, accordeon en slagwerk o.m. Roemeense, Joegoslavische en Oost Europese liederen, die door de aanwezigen erg gewaardeerd werden. Zonder meer het hoogtepunt van het optreden was de dans karnaval in Moldavië. Paarden, vogels en een beer vormden hierbij de humoristische inspeciënten. De waardering van het publiek bleek uit de staande, luide ovatieN. Niettemin voor de organisatoren van de Z.V.U. een teleurstellende belangstelling. In de eerste plaats natuurlijk ook voor de uitvoerenden, die eerst eigenlijk helemaal niet wilden optreden voor een dertigtal belangstellenden. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. Maandag 5 april rond half acht wordt een grote oefening gehouden van de regionale brandweer. Behalve de vier Thoolse korpsen is de brandweer Halsteren present met de nieuwe wagen met poederinstallatie en de Bergse brandweer met een ladderwagen. Door in de finale J. Vaders te verslaan is dr. A. W. A. de Looze kampioen geworden van het vijfweekse mixtoernooi. Titelhouder Vaders werd eervol tweede, wat van deze junior een erg goede prestatie is. Voor de finale won dr. de Looze van zoon M. de Looze, terwijl J. Vaders won van J. W. Slager. De groei van de schaakvereniging staat nog steeds niet stil: Lilian de Leeuw, Sandra van Dijke, Bart en Edo Voortman traden als lid toe zodat er nu 27 junioren zijn. Voor het eind van dit seizoen hoopt men het dertigste lid te kunnen verwelkomen. Seniorencompetitie: J. Smits - J. Lindhout 1/2 1/2, K. Heijboer - Gosen 0-1, R. v.d. Jagt - G. J. Voortman 1-0, R. v.d. Jagt - J. Lindhout 1/2 - 1/2, J. W. Slager - J. Mosch 1-0, A. Hommel - G. J. Voortman 1/2 - 1/2. Voor de junioren was er een snelschaaktoernooi: le ronde: G. Bril - S. de Looze 0-1, M. I. Polderman - W. Douw 1-0, B. A. Vroege - A. de Koning 1-0, W. Burgers - J. Vaders 0-1, R. Heijboer - K. Heijboer 1-0, M. A. Polderman - M. Voorhagen 1-0, H. Heijboer - P. van Westen 1-0, F. van Treijen - J. v.d. Leur 0-1, R. Lindhout - W. Hofman 1-0, 2e ronde: S. de Looze - M. I. Polderman 1-0, B. A. Vroege - J. Vaders 0-1, R. Heijboer - M. A. Polderman 1-0, H. Heijboer - J. v.d. Leur 0-1, R. Lindhout - A. de Koning 0- 1. Derde ronde: S. de Looze - J. v.d. Leur 1-0, R. Heijboer - A. de Koning 0-1, J. Vaders - S. de Looze 1/2 1/2. De Vrouwenraad organiseert woensdag 31 maart om half drie een bejaardenmiddag. Dhr. J. D. Vroege, hoofd van de Die Heenetrechtschool, vertoont een film. Wie gehaald en thuisgebracht wil worden, kan dat op de bekende adressen opgeven. Vrijdagavond is in het Dorpshuis de jaarlijkse ouderavond gehouden van de R.K. Sint Anthoniusschool. Deze werd geopend door de voorzitter van de oudercommissie die een volle zaal, waaronder pastoor van Osta, kon verwelkomen en woorden van dank overbracht aan de familie Volmuller uit Poortvliet voor de feestelijke bloemen versiering. In het schoolpraatje van het hoofd de heer N.Imandt werden het jaarlijkse schoolreisje en een geslaagde carnavalsmiddag als hoogtepunten genoemd. Dit jaar wordt de schoolreis op 26 mei gehouden, waarbij men met alle zes klassen een bezoek zal brengen aan de Flevo - hof. Voorts was er een quiz voor ouderparen waarvoor men een greep had gedaan uit de Henk van Montfoortshow. Uiteindelijk kwam het echtpaar Geert Timmermans en Jeanne Hommel als overwinnaar uit de bus. Hierna waagden de heer Imandt en de onderwijzeressen Kools en Piasmans uit Nieuw-Vossemeer zich aan een toneelstukje, hetgeen zeer in de smaak viel en terecht met een applaus werd beloond. Namens de Bond van het Veilig Verkeer in Oud-Vossemeer reikten tenslotte de heren C.Timmermans en A.Gelok de verkeersdiploma's uit, waarbij 16 van de 18 leerlingen aan de eisen wisten te voldoen. Beide heren feliciteerden de geslaagden met hun geleverde prestaties. Aan het slot van de avond dankte voorzitter Uitdewilligen de onderwijskrachten voor hun inzet in het afgelopen jaar en dankte allen welke zich voor het slagen van deze ouderavond hadden ingezet. In zaal Schetters hield de vrouwenbond van het NKV een afdelingsvergadering onder leiding van mevr. G. Boogaart- Veldman. De bijeenkomst had vooral een creatief karakter. Men vermaakte zich met een kaart- en sjoelwedstrijd en dat nam al zoveel tijd in beslag dat het voorgenomen bingo werd aangehouden. De Treffers speelde vijf wedstrijden voor de competitie waarin Bart den Hollander koploper Henk Hommel een nederlaag toebracht. B. den Hollander - H. Hommel 2-0, F. Hommel Mzn - R. Lindhout 2-0, S. Etienne - P. Hommel Jzn 0-2, P. Vis - J. de Reus 0-2, L. van Wezel - P. Vis 0-2. De stand aan kop is: Naam Pnt. brt. car. gem. Ï.Henk Hommel 19877 536 1138 2.11 2. Piet Hommel 19830 461 1371 2.97 3. Joep de Reus 19109 441 1381 3.13 Frans Hommel Mzn 18501 536 1018 1.90 5. Toon Goosen 18281 512 1079 2.11 De Poedelaars: J. Plandsoen - P. Moerland 0-2, P. van Gorsel - P. Moerland 2-0, P. van Gastel - J. v. Gorsel 0-2, Abr. van Poortvliet - P. Moerland 2-0, P. van Gastel - L. Klippel 0-2, T. Schot - M. van Poortvliet 0-2, P. Moerland - J. Kouwen 0-2, A. Heijboer - J. van Gorsel 2-0, W. Bevelander - J. Heijboer 2-0, M. van Poortvliet - T. Schot 2-0. Maandagavond heeft de fotoclub op de maandelijkse bijeenkomst in L'esperance besloten in samenwerking met de dorpsgemeenschap op 30 april een fotowedstrijd met tentoonstelling te organiseren. ,t Gaat om foto's, zowel zwart-wit als kleur, van de herdenkingsweek 500 jaar Sint- Annaland juni vorig jaar. Foto's van de optocht, kinderspelen, braderie, de poorten en de versierde Voorstraat, de boottocht, de botsautootjes en de feesttent, het optreden van zang en muziek op het Kerkplein, enz., enz.. Alle foto's van de feestweek zijn welkom. Er zijn er misschien wel duizenden gemaakt. Schroom niet en stuur uw foto's in voor de wedstrijd, zodat u op 30 april -Hen kunt laten genieten van die mooie juniweek in 1975. Zet uw naam achter op de foto's en lever deze uiterlijk 23 april in bij Bram Goedegebuure, Voorstraat 46. De jury bestaat uit leden van de fotoclub. Er zijn zes prijzen beschikbaar. Accelerando maakt zaterdagmorgen vanaf tien uur weer een rondgang voor de rommelmarkt op Koninginnedag. Zet U het gereed a.n.b. Advertentie IM De school met de Bijbel heeft woensdagavond in de gemeenschaps zaal de ledenvergadering gehouden waarbij 39 stemgerechtigden aanwezig waren. Voorzitter J. Leune deed eert ernstige oproep aan de leden om de zwakke krachten samen te bundelen teneinde verweer te kunnen bieden aan datgene wat de regering over ons uitstort. We moeten eendrachtig naar buiten optreden. Niet de een de ander prikken, maar in een tijd van ver warring en verwildering de school behouden. Dit jaar bestaat onze school vereniging 55 jaar. Laten we in de ver antwoordelijkheid van de oprichters voortbouwen. Er gebeurt zoveel op onderwijsgebied dat we ons afvragen, waar gaat dat naar toe. Ik zie gevaren dat er aan de onderwijsvrijheid in de grondwet gesleuteld wordt. Laten we dankbaar zijn dat we deze school nog hebben, want we staan wel in deze wereld, maar we mogen niet van deze wereld zijn, aldus voorzitter Leune. Hij had de ledenvergadering na het zingen van Ps. 33:1 geopend met gebed en een overdenking naar aanleiding van Psalm 33, waarin uitkwam dat we God op school en tijdens het werk moeten loven. De voorzitter vind dat er van de 301 leden niet zo'n geweldig grote groep aanwezig was en verontschuldigede penningmeester M.P. van Dijke wegens een blijde gebeurtenis, onderwijzer E. Tange en het lid van de commissie van toezicht dhr. M.C. van ,t Hof. Secretaris A.J.Duijzer had heel wat werk gemaakt van notulen en jaar verslag, zodat het geheugen van de leden goed opgefrist werd. Uit zijn bijdrage kwam o.a. naar voren dat het bestuur zich nog zou beraden over het geven van stemrecht aan de moeders er, de omvorming van de commissie van toezicht tot oudercommissie, wat vorige keer metmet 16 tegen 13 stemmen werd verworpen. Het mooiste jaarverslag staat in de schoolkranten van 1975, zei secretaris Duijzer. Hij deelde nog meé dat het ledental nog steeds stijgt en van 290 op 301 kwam: 15 nieuwe leden, 3 overlijden, 1 vertrokken. Het personeel werd vorig jaar juni gecompleteerd door dhr. E. van Veldhuizen. Admini strateur P. Droogers gaf rekening en verantwoording van het schooljaar 1975 Wijziging telefoonnummers Op 23 april komt er een 2 voor alle telefoonnummers in Sint- Annaland. Voor het doorgeven van deze wijziging aan uw relaties kunt u stickers laten drukken voor uw rekeningen, brieven, enz. Ook kunt u hiervoor kaartjes laten maken. Wjj verzorgen dit graag voor u. Boek- en Kantoorboekhandel G. Heijboer, Ring 66, tel. 752 adv. I.M. en de begroting 1976. De vereniging had een nadelig saldo van 504,87, maar dit jaar denkt men rond te kunnen komen met ruim 9000 gulden ontvangsten en uitgaven. Wat de exploitatie van de school betreft, is voor de eerste keer gereserveerd op het bedrag per leerling: 15 gulden wat neerkomt op 4636,45. Dit om versleten leermiddelen te kunnen ver vangen. Dhr. M. Bruijnzeel meldde dat hij met dhr. J.D. Jagt de administratie in orde had bevonden. De bestuursverkiezing na de pauze vlotte niet zo, aangezien drie stemmingen nodig waren op de vacature P. van ,t Hof te vervullen. Uit eindelijk kreeg J.P. van Dijke Pzn 21 stemmen en M.C. van ,t Hof 16, terwijl er 2 blanco waren. In de commissie van toezicht werd in één keer de vacature M.C. van ,t Hof vervuld door het kiezen van dhr. J.A. den Haan Pzn. Tweede kandidaat was W.M. Scherpenisse. Namens de commissie van toezicht zei dhr. D. Goedegebuure dat twee middagen te weinig zijn om de school te kunnen bekijken omdat er zoveel te beleven is. Niettemin had hij het prettig gevonden en niets dan waardering voor het personeel. De voorzitter bracht het scheidende bestuurslid P. van ,t Hof dank voor zijn werk onder aanbieding van een boekenbon. We hebben de degens wel eens gekruist, maar zijn steeds als broeders uit elkaar gegaan. U hebt geen kinderen meer op school en daarom trok u zich terug, alsmede door drukke werkzaamheden. Voor hand- en spandiensten mogen we nog wel ééns een beroep op u doen, aldus dhr. Leune. Schoolhoofd J.E. Koppejan sprak ook een dankwoord tot dhr. v. ,t Hof en heette tegelijkertijd het nieuwe bestuurslid dhr. v. Dijke welkom. De voorzitter deelde nog mee dat in april een voorlichtingsavond gehouden wordt om de vaders en moeders meer informatie te geven over de contouren nota van minister Van Kemenade. Dhr. Zondag 28 maart THOLEN ED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. Ds. W. van Gorsel, Ridderkerk GEREF. KERK 10 en 17 u. Ds. W.A.Krijger, Wierden (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 u. Ds. G.Mouw (H.D.) 2.30 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. 10 u. Ds. Naber, Bergen Op Zoom R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. kand. H.A. Abma, Zeist GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. A.G. v.d. Stoel, Bergen Op Zoom CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. student A. v. Heteren, Sassenheim GEREF. GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H.Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. ds. J.Codèe 6 u. dhr. C.J. de Groot, Nw. Lekkerland GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. A. de Reuver, Tholen 6 u. ds. G.H.Abma, Poortvliet OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J.Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst di. 30 maart 19 u. ds. J.W.Slager, Werkendam 31 mrt 19.30 u ds. A. v.d. Berg, Bruinisse N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. G. van Noordennen 7 u. ds. G.J.Voortman (H.A.) R.K. KERK zo. 10 u Haestinge H. Mis SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. C.J. de Groot, Nw. Lekkerland 2_30 u. ds. W. van Gorsel, Ridderkerk GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10. Si l4S,. G.H.Abma 6 u. ds. J.Codèe, Sint Annaland GEREF. KÉRK 10 en 2.30 u. (H.A.) ds. K.Meima, Kampen GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H.Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 em 6 u. (H.A.) ds. J.Karens, Opheusden do. 1 april 19.30 u. ds. Kleppe, Woerden OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L.Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. Kr.Smits, Heemstede WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. R.Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 Sint Maartensdijk, Sint Annaland, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bel) Dr. J.M. v.d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666 -2400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676 -545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Uijl, Tholen, tel. 01660-2620 Sint-Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr.- de Smit, St.Maartensdijk, tel. 01666-25/48 DIERENARTS Dr. A.Rinses, Provincialeweg 2, Scher penisse, tel. 01666-25% spreekuur: vr. 18.30 -19 u„ zat. 8.30 - 9.30 uur ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS, 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST, 01640-40888 STORING ENERGIEVOORZ, verbruikers PZEM buiten kantooruren 01184-19191 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland Zitdagen: gemeentehuis Sint-Maartens dijk: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9.00 12.00 uur HOOGWATERSTANDEN van 27 maart t/m 2 april zaterdag 27 1.47-14.15 zondag 28 2.40-15.02 maandag 29 3.19-15.40 dinsdag 30 3.51-16.14 woensdag 31 4.24-16.46 donderdag 1 4.57-17.16 vrijdag 2/ 5.25-17.46 Dinsdag 30 maart: nieuwe maan A. Fase Wzn. vroeg waarom de uitslag van de schooltests nog steeds niet bekend zijn. Ziekte was de oorzaak, liet de voorzitter weten, maar hij hoopte dat de uitslag nu spoedig binnen zal zijn. Ere-voorzitter G.J. Breas verzorgde de sluiting van deze ledenvergadering.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2