THOLEfh; ;er GELUK nieuws rj sint- b) MN* JAC0BAP0LP mEii-FiT PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- V0SSEMEER P0LLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE, SINT MAARTENSDIJK 2 EENDRACHTBODE Donderdag 11 maart 1976 stavenisse oud- Jammer bij zo'n uitvoering Generale in "Ten Anker" Spaarresultaat Bondsspaarbank Mutaties bij de Rijkspolitie Antiek gestolen Burgerlijke stand maartensdijk Sterke groei N.M.B. Straks dammen in hoofdklasse Gevonden voorwerpen Verkeersexamen Toneel Sint Joseph Peuterspeelzaal De Pluus Laat POLLIE het doen!! Velocitas verloor Biljarten Schaken Burgerlijke stand Gelegenheid tot het INENTEN TEGEN HONDSDOLHEID uitsluitend voor gezonde honden die tenminste 5 maanden oud zijn, op zaterdagmorgen 13 maart in het dorpshuis te Sint Annaland A. RINSES, dierenarts Burgerlijke stand Kringwedstrijd EHBU Kerkelijke benoemingen Verkeersexamens Uitvoering Kwiek Biljartcompetitie Dammen hoppenbrouwers b.v. Burgerlijke stand Moeilijke brand Doe het zelfmarkt Muller-Francke b.v. Jaarvergadering Bouwbond NVV Vervolg op pag. 7 r MOSStMttR W POORTVLIET De Koninklijke Muziekvereniging „Concordia" te Tholen heeft vrijdag avond in haar eigen repetitielokaal en met medewerking van andere musici een uitstekend en gevarieerd programma geboden, maar dat wel tot spijt van de organisatoren met een geringe publieke belangstelling. Voor de pauze waren er prima nummers van Concordia zelf, waaruit een belangrijk beter peil duidelijk werd dan voorgaande jaren het geval was. Na de pauze was er een optreden van een zevental leden uit Concordia met enkele stukjes barokmuziek op arrangementen van P. Steyns. Er was met die nummers vrij hoog gegrepen en de muziek was niet altijd vlekkeloos, maar het getuigde wel van durf en doorzettingsvermogen zoiets te brengen. Het werd bovendien zeker niet slecht uitgevoerd. Een onbetwist hoogtepunt werd het optreden van het Begs koperblaas- ensemble. In het akoestisch bijzonder goede lokaal zorgden die vier musici voor een half uur fijne muziek met eveneens een baroktintje. In het algemeen valt zoiets slechts in de betere concertzalen te beluisteren. Tenslotte kwam de blaaskapel van Thoolse muzikanten nog aan bod, die Beierse muziek lieten horen en dat was even eens van goede kwaliteit. Het bleef ook na het programma nog gezellig met wat nakaarten in goede sfeer. Behalve dit verslag kwam er ook nog een kritische inzending uit .Tholen op het redactiebureau, kritisch dan vanwege de geringe belangstelling. Het was echter een anoniem schrijven en daarom kon het niet worden geplaatst. Bij ondertekening krijgt inzender of inzendster wel die kans. Markt Tholen tel. 2575' advertentie IM Een zevental muzikanten van „Concordia" zal zaterdag deelnemen aan het solistenconcours te Middelburg. Mevrouw Bout zal op de piano begeleiden. Dat deed ze ook maandagavond, toen de 7 solisten een generale repetitie hielden in „Ten Anker". Behalve de solo's die zaterdag voor de jury gebracht worden, werd in Ten Anker ook het stukje barokmuziek gespeeld, dat eerder door deze Concordia muzikanten op de uit voeringsavond in het repetitielokaal was geboden. De Ten Ankerluisteraars waren vol waardering voor de hierdoor geboden muzikale ontspanning. De eerste ophaaldag voor de jaarlijkse rommelmarkt in Tholen is gepland op zaterdag 13 maart. Allerhande artikelen, die u niet meer kan gebruiken zijn welkom. l.M. De maand februari gaf het* volgende spaarresultaat te zien. Inlagen 1.362.567,01. Terugbetalingen 1.235.099,49. Spaaroverschot 127.467,52. Spaartegoed per 27-2-76 10.350.902,21.Vergelijkbaar spaarte goed per 28-2-75 9.391.128,117 Per 1 april is als plaatsvervangend groepscommandant van de Rijkspolitie Tholen benoemd de opperwachtmeester G. Brasser, die nu bij de groep Poortugal was ingedeeld in het rayon Meeuwenplaat. Wachtmeester Th. Jansen vertrekt eveneens per 1 april naar de groep Groesbeek en in zijn plaats komt naar Tholen wachtmeester D. P. Visser van Westenschouwen. Afgelopen weekend werd in twee woningen ingebroken, waarbij de daders zich weer via een raam achterkant woning toegang wisten te verschaffen. Zo werd bij de familie A. W. aan de Ten Ankerweg een behoorlijke hoeveelheid antiek gestolen en bij de fam. B. in de Jean van Beaumontstraat een antieke Friese klok meegenomen. Door de politie werd na aangifte een onderzoek ingesteld. Loop der bevolking over de maand februari 1976. Geboren: Esther, d.v. M. van Poppel, en M. Filius. Janna Suzanna Johanna d.v. I. M. Christiaanse en C. Flipse. Nienke d.v. J. Evegroen en L. J. M. Schrauwen. Ties Harm, z.v. E. N. Mellema en N. H. Mulder. Overleden: Willem M. Kloet, geb. 19- 11-1920 geh. met Jacomina M. Franke. SCHE^,5SEm W,NT.PH,LIPSLAND Magdalena J. Cornelisse geb. 1-7-1909, geh. gew. met Kornelis Jansen. Jacob Berkheij geb. 16-6-1893 geh. gew. met Maatje M. Hendrikse. Huwelijken: Adriaan de Ridder geb. 26- 5-1955 uit Arnemuiden en Geertje Kalle, geb. 18-6-1957. Hans Kruithof geb. 17-8-1955 uit Strijen en Geertruida C. M. van Oeffelen, geb. 22-5-1955. Vestigingen: Peter Ribbens (4 pers) uit Reimerswaal. Maarten H. R. Tiebout uit Tilburg. Josette Geutjes uit Halsteren. Vertrokken: Eelkje H. Meijlink naar Bergen op Zoom. Willem C. Droogers naar Dordrecht. Marinus C. Minheere (4 pers.) naar Halsteren. G. E. Husemeijer naar Vlissingen. David K. Blake naar ,s Gravenhage. Adriaan W. Blaas (4 pers.) naar Ede. Geertje-de Ridder -Kalle naar Arnemuiden. Magdalena J. Kosten naar Amstelveen. Hendrious N. A. M. Nouwens (2 pers.) naar Woensdrecht. Beïnarda H. Goedegebuure-Verwoerd naar Oud Vossemeer. Jan Geluk naar Sint Maartensdijk. Uit het jaarverslag van de Nederlandsche Middenstandsbank blijkt dat 1975 een jaar was van sterke groei en hogere winst. Het totaal van de toevertrouwde geldön bedroeg eind 1975 16,6 miljard, 31% meer dan een jaar daarvoor. De winst nam in 1975 toe tot 56,3 miljoen, een stijging van 28%. Als belangrijkste factoren die bepalend waren voor de winstgroei worden genoemd de forse toeneming van de bedrijfsomvang, een gunstiger verhouding van baten en lasten en op de vennootschapsbelasting van invloed zijnde hogere investeringsaftrek. De interestwinst, belangrijkste component van de baten, nam toe met 23%, De rentemarge was een fractie hoger dan over 1974. Het aandeel van de provisies in de baten steeg eveneens, met name door uitbreiding van het zakenvolume in onder meer de assurantie-, effecten en buitenlandsector. De lastenstijging bedroeg 23% tegen over 24% in 1974. Een beperkte toe neming van het aantal medewerkers en een strenge kostenbewaking droegen hiertoe mede bij. Personeelskosten stegen met 25%, algemene kosten met 13% en afschrijvingen met 41%. Voor gesteld wordt het dividend te verhogen tot 8,50 (1974 7,50) per aandeel van 50,00. De NMB noemt, alle internationale en nationale factoren overziende, het beeld van de structurele ontwikkeling van de Nederlandse economie zonder meer somber. Door de structurele daling van de ondernemingsrendementen wordt de kern van ons economisch stelsel aangetast. Gezien de consequenties daarvan voor de werkgelegenheid acht de NMB een herijking van het overheidsbeleid nodig. In dit beleid wordt node gemist de erkenning dat bedrijfswinsten alleen dan tot meer werkgelegenheid kunnen leiden als deze tevens voldoende zijn om ondernemingsrisicdo's te dekken en het financiële weerstandsvermogen van het bedrijfsleven op een aanvaardbaar niveau te brengen of te houden, aldus de NMB. In een uitvoerige beschouwing over het midden- en kleinbedrijf komt de bank tot de conclusie dat de omzet ontwikkeling in de meeste sectoren onvoldoende is geweest om de wederom verslechterende kosten/prijsverhouding te compenseren. De inkomensont wikkeling in het midden- en kleinbedrijf acht de NMB zorgwekkend. „De Eendracht" te Tholen, speelde maandagavond zijn laatste wedstrijd in de Zeeuwse competitie tegen Middelharnis. De Eendracht won met 11-9 van de bezoekende club. Het werd een harde strijd die tot het middernachtelijk uur duurde. De spanning zat er lang in, omdat een hele tijd de stand 4-4 was. Deze winst houdt in dat de Eendracht met 18 punten in 10 wedstrijden, geëindigd zijn op de eerste plaats in groep A. Middelharnis werd tweede met 15 punten. Dit betekent dat Tholen het volgende seizoen in de hoofdklasse zal uitkomen. Voor de eerste plaats moet nog een wedstrijd worden gespeeld tegen Vlissingen, die als eerste eindigde in de andere groep. Een mooie prestatie voor de Thoolse damsport. Hieronder volgen de uitslagen van de gespeelde wedstrijd. P. Nieuwenhuizen-J. Smalheer 1-1, C. Droogers-K. Vis 0-2, A. Lindenberg-J. Dekker 0-2,1. Lindhout-J. van Hoorn 1- 1, J.A. van Akkeren-J. Lodder 2-0, P. v.d. Velde-M. van Lente 2-0, S. Schot-I. Koese 0-2, W.A. Boogerd - A. Knape 2- 0, J. de Rijke - A. Krijgsma 2-0, A. van Akkeren - B. Boetman 1-1. Op het groepsbureau, tel. 2444, zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een gevonden paar bruine handschoenen, een paar rubberlaarzen met schaatsen, een paar bruine heren glacé-hand schoenen, een rode kinderhandschoen, een portemonnee met 20 franc, een blauwe nylon want, een biljet van twintig gulden, een paar rood/witte gymschoenen, een biljet van vijf en twintig gulden, een biljet van vijf gulden, een biljet van tien gulden, een bruine kinderportemonnee, een buskaartje, een oranje ijsmuts en een paar rood/wit/blauw gekleurde wanten, een groene kinderschoen zonder veters, een sleutel, nog een huis sleutel, een gouden dameshorloge met zwart bandje, een fietssleuteltje, een blauwe gymschoen, maat 33, een ring met 3 sleutels, een tas met gymschoenen, een ketting met emaille paarse hanger, een rood/zwart/gele das. Verloren zijn een paar zwarte wollen handschoenen, een paar rode kinderhandschoenen, een paar kunst lederen kinderhandschoene4n, een damesglacé handschoen, een groen met rits, 2 paar gymschoenen, maat 33, kleur wit/blauw, een rechter kinderwant, een blauw spijkerstof schoudertas met daarin een brood trommel en een boek van DAF/VOLVO, een sleutelbos, nog een sleutelbos, een gouden dameshorloge met zwart bandje, merk Lincoln, een naamarmbandje, een zwarte dames handschoen, een rode herenfiets, een gympak Olympia, een groene dames portemonnee, drie sleutels aan een ring, een oranje schoudertas, een gladde trouwring, een paar blauwe gymschoenen, een herenportemonnee, inh. 400,-, een stucadoorsbord, een donkerbruin kleurige blokfluit, een langwerpige draagbare radio. Veilig Verkeer heeft dinsdagvoormid dag de examens afgenomen van de zesde klassers. Het beste resultaat bereikte de school met de Bijbel: alle zestien leerlingen slaagden waarvan twee met lof. Van de 15 kinderen van de Sint Anthoniusschool behaal en er 14 het verkeersdiploma, van de Die Heenetrechtschool 16 van dé 18. De toneelvereniging Sint Joseph heeft in het dorpshuis weer twee keer het blijspel Pension Drie van Jan Blaaser opgevoerd, Donderdagavond waren er meer dan tweehonderd bejaarden van het eiland Tholen en Nieuw-Vossemeer. Voorzitter C. van Dorst zorgde voor een vlotte regie. Na het applaus sprak mevr. M.J.T. Versluijs-Sybrandy namens de Vrouwenraad een dankwoord voor de fijne avond waarbij ze een cadeau onder couvert aanbood. Vrijdagavond stond Sint Joseph met regisseur J. de Kruik uit Nieuw-Vossemeer weer op de planken voor de personeelsvereniging van Hommel B.V. Na een langdurige ovatie bood dhr. C. Hommel de spelers bloemen aan voor hun fraaie vertolking. Een bal besloot deze personeelsavond. Zonder officieel vertoon is de peuterspeelzaal De Pluus op de hoek Voorstraat/Raadhuisstraat vrijdag morgen om negen uur door vijftien kinderen in gebruik genomen. Tot kwart voor twaalf vermaakten de peuters zich op de 35 m2 met de door de inwoners beschikbaar gestelde speel materialen. Elke dinsdag- en vrijdag morgen zijn de kinderen present. Tien peuters staan op de wachtlijst, maar er wordt een tweede groep gevormd. Voor de kijkochtend in De Pluus was er donderdag 4 maart veel belangstelling. Hoe komt een peuterspeelzaal aan zijn geld? De dagelijks weerkerende kosten zoals huur van de lokaliteit, salarissen van de leiding en speelmateriaal dat niet voor langdurige gebruik bestemd is, moeten bestreden worden uit ouder bijdragen en gemeentesubsidies. De gemeente heeft het slooppand voor twee jaar gratis Beschikbaar gesteld. Voor de genoemde exploitatiekosten moet jaarlijks een begroting worden gemaakt. Daarnaast maakt een peuter speelzaal bij de start de nodige kosten in verband met de aankleding en de inrichting van de speelruimte en de aanschaf van duurzaam spelmateriaal. Hiervoor moet een startbegroting worden opgemaakt. Het Koningin Juliana Fonds is onder bepaalde voorwaarden bereid om 50 k 75% van de startkosten te subsidiëren tot een maximum van 10.000 gulden. De Pluus heeft 2500 gulden subsidie aangevraagd. Voorwaarde is dat de peuterspeelzaal rechtspersoonlijk heid bezit, maar per 1 januari had De Pluus nog geen stichting gevormd. Men mag bovendien geen exploitatietekort hebben, terwijl men aangesloten moet zijn bij de Werkgemeenschap Kindercentra Nederland. Het K.J.F. moet voldoende inzicht hebben in de toestand van de peuterspeelzaal door middel van een vragenformulier, een copie van de statuten, een inrichtings- en exploitatiebegroting. Er komt dus heel wat voor kijken om subsidie te krijgen, maar De Pluus heeft een succesvolle start gemaakt en zal er alles aan doen om de activiteiten voort te zetten. 9UD-V0SSEMEER Tel. 01667-365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM./ Velocitas heeft de uitwedstrijd tegen Smash in Noordhoek met 8-2 verloren. R. Geers-A. Vis 21-15, 21-11 Q. Jongmans-G. Vis 21-12 21-15 P. Daas-P. Bevelander 21-17,13-21, 21-13 Geers en Jongmans-Gebrs. Vis 21-15, 20-22, 12- 21 Jongmans-A. Vis 21-19, 16-21, 21-14 Geers-P. Ridderhof 21-7, 21-19 Daas-G. Vis 21-11, 21-15 Jongmans-Ridderhof 21-16, 20-22, 21-15 Daas-A. Vis 21-18, 13-21, 20-22 Geers-G. Vis 21-13 21-10. Nooit Gedacht: M. van Hees-C. Vroegop 0-2, Ko Geuze-J. de Klerck 0- 2, P. Steyns-J. Burgers 0-2, J. Burgers- C. Vroegop 2-0, J. Burgers-J. de Klerck 0-2, A. van der Zande-W. Heyboer 0-2, A. Goedegebuure-W. Saparow 0-2. Met nog vier wedstrijden te spelen is de spanning aan de kop ten top gestegen. Heyboer leidt met 28 punten uit 19 wedstrijden gevolgd door Burgers met 26 uit 19 en De Klerck met 27 uit 20. Daar Heyboer en Burgers elkaar nog ontmoeten zal de spanning tot op de laatste speeldag blijven voortbestaan. De Poedelaars: A. Heyboer-J. Heyboer 2-0, Van Gastel-Kouwen 0-2, Ko Plandsoen-M. van Poortvliet 0-2, A. van Poortvliet-W. Bevelander 0-2, J. Kouwen-M. van Poortvliet 2-0, L. Klippel-M. Pipping 0-2, T. Schot-J. van Gorsel 2-0. De schaakvereniging zette zijn competitie voort. Senioren: M. Lindhout-T. van Maanen 0-1, Ds. G.J. Voortman-J.W. Slager 0-1, J. Smits -K. Heyboer 1-0. Junioren: H. Heyboer-K. Heyboer 1/2-1/2, M. Voorhagen-M. Polderman 0-1, K. Heyboer-J. van de Leur 1-0, H.Heyboer- M. Hofman 1/2-1/2, J. Vaders-B.A. Vroege 1-0, M. Polderman-J. van de Leur 1-0, W. Douw-J. van de Leur 1-0, P. Bevelander-J. Vaders 0-1, M. Polderman-A. de Koning 1-0, A. de Koning-A. Aarnoudse 1-0. De stand in de laddercompetitie is op dit moment 1. M. Bril 2. S. de Looze 3. J. Vaders 4. W. Douw 5. M. Polderman 6. P. Bevelander 7. A. de Koning 8. B.A. Vroege 9. A. Aarnoudse 10. H. Heyboer 11. K. Heyboer 12. J. van de Leur. Stand: 1. M. Bril 11 uit 12 2. J. Vaders 10-12. 3. P. Bevelander 8-12. 4. A. Aarnoutse 7 1/2-12. 5. S. de Looze 7-10. 6. W. Douw 7-11. 7. B.A. Vroege 4 1/2-12. 8. A. de Koning 3-12. 9, 10 en 11. R. Heyboer, K. Heyboer en S. van de Leur 2 1/2-12. 12. J. van de Leur 1-12. Een jeugdteam won een oefenwedstrijd tegen D.S.V.F. Sint-Philipsland met 3-1 en verloor een partij tegen Halsteren scholen. Van de 24 leerlingen van de Casembrootschool haalde er 1 de eindstreep niet. Dat was ook het geval bij de 25 zesde klassers van de school met de Bijbel. Hier slaagden wel twee leerlingen met lof: Dirk Karei Bruijnzeel en Cornelis van Dijke. Alles bij elkaar een mooi resultaat, waarvoor Veilig Verkeer de hoofd onderwijzers bedankte in verband met de gegeven lessen. Op dinsdag 16 maart 's avonds vanaf half 7 hoopt de zendingskrans der Geref. Gemeente te Sint Annaland weer oud papier op te halen. Zet u het weer gereed? Bij voorbaat onze dank. Op woensdag 17 maart hoopt de vrouwenver. der Geref. Gemeente een huishoudelijke verkoop te houden, in de zaal achter de kerk in de Weststraat. Dit ten bate van de nieuwe zaal. Er is ook voor de kinderen wat te koop. Komt u eens kijken? 's middags van 2.30 tot 4.30 uur 's avonds van 6.30 tot 8.30 uur Het Bestuur I.M. Loop der bevolking over de maand februari 1976. Geboren: Gerrigje Tannetje d.v. C. P. Hage en L. Vermeulen. Overleden: Pieternella A. Scherpenisse, geb. 14-8-1904 geh. met Willem Snoep. Margaretha van der Male geb. 4-4-1880 geh. gew. met Jacob Goedegebuure. Vestiging: Peter J. Nettenbreijer uit Rotterdam. Adriaan Dorst uit Bergen op Zoom. Johannes L. Fase (3 pers.) uit Poortvliet. Vertrokken: Roelof A. Mast naar Vlissingen. Jean P. A. de Wilde naar Westerbork. Jeanette C. de Wilde naar Westerbork. Cornelis Vermeulen naar Westerbork. Siegfried Ferchow (4 pers.) naar Huijbergen. Abraham Hensing naar Leiderdorp. Pieter A. Fase (6 pers.) naar Poortvliet. Van 10.30 -10.45 uur voor honden waarvan de namen van de eige naars beginnen met de letters A t/m H, van 10.45 -11.00 uur I t/m P, van 11.00 -11.15 uur Q t/m Z. Men dient contant af te rekenen, prijs 20,per enting incl. bewijs en penning. Voor de 2e en volgende hond geënt van de zelfde eigenaar is de prijs 15,- De honden dienen aangelijnd te zijn. Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666 - 25% advertentie IM met 1 1/2 - 2 1/2. De schaakclub krijgt vanavond de beschikking over de grote zaal van het dorpshuis, waar van half zeven tot elf uur junioren en senioren oefenen. Voor de gestage ledenaanwas is er dan geen ruimteprobleem meer. De schaakclub zat eerder in de bejaardensoos, het Hervormd verenigingsgebouw en zaal Saparow. Loop der bevolking over de maand februari 1976. Geboren: Machiel Adriaan z.v. A. de Kreek en W. D. Duine. Cornelia Adriana Maria d.v. A. A. Hommel en A. P. M. de Maertelaere. Hendrika d.v. W. Aarnoudse en T. A. Brouw. Huwelijken: Hendrikus J. A. M. van Opstal geb. 12-12-1951 en Petronella C. M. Besters geb. 4-12-1956. Marinus Goedegebuure geb. 11-7-1953 en Bernarda H. Verwoerd uit Arnhem geb. 11-5-1956. Vestigingen: Hendrik J. Voortman (5 pers.) uit Oostflakkee. Marinus L. de Wit, (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Martinus Free (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Johanna H. Stouten-v.d. Zande (3 pers.) uit Sint Maartensdijk. Bernarda H. Goedegebuure-Verwoerd uit Tholen. Vertrokken: Petrus C. Fres (2 pers.) naar Putte. Cornelia J. Boogaard- Plandsoen naar Dinteloord. Petrus F. van Meel (2 pers.) naar Ossendrecht. Adriana C. A. de Wit- van Tilburgh naar Bergen op Zoom. Marinus J. van der Stel naar Bergen op Zoom. De E.H.B.O. organiseert maandagavond om acht uur in het dorpshuis een kringwedstrijd waarbij alle belangstellenden van harte welkom zijn. De kerkeraad van de Hervormde gemeente heeft dhr. Adr. Ketting tot ouderling benoemd en dhr. Adr. Fase Azn. tot diaken. Vrijdagavond zijn er verkiezingen voor drie nieuwe notabelen. Op 15 maart a.s. wordt er door "Accelerando" weer oud papier opgehaald. advertentie IM Voor Veilig Verkeer hebben dinsdag voormiddag de heren C. J. van Oost, Anth. van Iwaarden en A. Walhout de verkeersexamens afgenomen van de zesde klassers van de beide lagere Woensdag 3 maart gaf de gymnastiekvereniging „Kwiek" een uit voering met turndemonstraties in het gymnastieklokaal. De kleuters beten de spits af, door te beginnen met wat gymnastische spelletjes, die zeer in de smaak vielen van het publiek. Daarna was het de beurt van de ouderen, die de aanwezigen een zeer gevarieerd turn- programma (banken, ringen, paard en andere toestellen) voorschotelden. Verder waren er ritmische oefeningen op begeleidende muziek. Alle uit gevoerde oefeningen getuigden van vele uren oefenen en gedegen voorbereiding en waren perfect ingestudeerd. De leiding verdient dan ook zeker een pluim. In de pauze werd er koffie en limonade geserveerd. Er was een goede belangstelling terwijl in de loop van de avond de wethouder van sportzaken even een kijkje kwam nemen. Teven Tevens waren er verschillende besturen van andere gymnastiekverenigingen van het eiland vertegenwoordig vertegen woordigd. Al met al een zeer geslaagde avond. Biljartcompetitie: Cees Smits - C. v.d. Hoek 33-12, A. Moerland - Co Smits 16- 38, N. Nooy - J. v. Beveren 14-18, Ph. d. Rijke - R. Priem - uitgesteld, Bert Mol - R. v. Oeveren 10-27, P. v.d. Jagt - P. Potappel 16-10. De stand na negen wedstrijden is: 1. P. v.d. Jagt 17 punten 144 car. 2. Cees Smits 10 punten 286 car. 3. P. Potappel 10 pnt. 151. 4. J. v. Beveren 10, 131. 5. C. v.d. Hoek 10, 6. B. Mol 10, 81. 7. A. Moerland 8,167. 8. Ph. d. Rijke 8, 124. 9. R. v. Oeveren 6, 198. 10. R. Priem 6,129. 11. N. Nooy 6, 129. 12. Co Smits 5, 255. De met gemerkte spelers moeten nog één wedstrijd spelen. J. van Beveren - Rino Priem 0-2, C. Smits - R. van Oeveren 2-0, A. Moerland -C. v.d. Hoek 2-0, P. v.d. Jagt Ph. de Rijke 2-0, N. Nooy - P. Potappel 0-2, nog te spelen Co Smits - B. Mol. De stand na maandagavond: P. v.d. Jagt 19 p., 160 caramboles, Kees Smits 12-324, P. Potappel 12-173, R. Priem 10-224, A. Moerland 10-191, J. v. Beveren 10-147, Cor v.d. Hoek 10-107, B. Mol 10-81, Ph. de Rijke 8-147, R. van Oeveren 6-208, N. Nooy 6-131, Co Smits 5-255. Uitslagen 3 maart: A. Slager - L. den Braber 2-0, T. van Haaften - Co Smits 2- 0, C. Moerland - S. van Dommele 0-2, A. Wesdorp - A. Slager 0-2, L. den Braber - A. den Braber 0-2. Uitslagen 8 maart - A. Slager - S. van Dommele 2-0; L. den Braber - A. Wesdorp 0-2, A. den Braber - T. van Haaften 2-0, L. den Braber - S. van Dommele 0-2, C. Moerland - T. van Autobedrijf speciaal voor uit- deuken-spuiten Tevens richtspecialist Van Konijnenburg 41 Bergen op Zoom Telefoon (01640) 4 27 53 b.g.g. (01640) 3 78 07 advertentie IM Haaften 2-0, Co Smits - C. Moerland 0- 2, A. Wesdorp - Co Smits 1-1, A. Slager - A. den Braber. Aantal punten na 4 wedstrijden: 1. A. Slager 8 p., 2. S. van Dommele en A. den Braber elk 6 p., 3. A. Wesdorp 5 p., 4. C. Moerland 4 p., 5. T. van Haaften 2 p., 6. Co Smits 1 p., 7. L. den Braber 0 P- Loop der bevolking over de maand februari 1976. Overleden: Helena Dorst geb. 18-4-1925 geh. gew. met Jacob M. Potappel. Theuntje M. van Zanten geb. 7-9-1889. Vestiging: Jan A. Burggraaf uit Hendrik Ido. Ambacht. Robert L. Dingemans (4 pers.) uit Nijmegen. Peter Heijndermans (2 pers.) uit Schiedam. Vertrokken: Hendrik A. Samsom (5 pers.) naar Streefkerk. De vrijwillige brandweer van Sint- Maartensdijk heeft woensdagmiddag rond kwart voor één ontzettend moeten zoeken, voordat men ontdekte wat de oorzaak was van de grote rookont wikkeling in het huis van de familie A.S. Harkhoe in de Bloemenlaan. Met een persluchtmasker op kwam men erachter, op de vliering een matras smeulde. Met de neveldat p spuit was de rook zo verdwenen. De woning liep geen schade op. De oorzaak van de brand is vermoedelijk het spelen met lucifers. Bij de matras werd een doosje met af gebrande lucifers en een pakje sigaretten gevonden. Het zoeken werd behalve door de grote rookontwikkeling nog meer bemoeilijkt omdat er geen vlammen te zien waren. Mevr. Harkhoe en haar zeven kinderen kwamen met de schrik vrij. Het brandje vterd gade geslagen door een talrijk publiek, waar onder enkele raadsleden. De eveneens gealarmeerde brandweer van Stavenisse werd onderweg door de alarmcentrale naar zijn basis terug verwezen omdat het Smerdiekse korps het alleen af kon. UW ADRES VOOR ALLERHANDE BOUWMATERIALEN EN DOE—HET—ZELF ARTIKELEN Nijverheidsweg 3a, SINT MAARTENSDIJK tel. 01666 - 2472 I.M. In de bovenzaal van Haestinge werd de jaarvergadering gehouden van de Bouwbond N.V.V. Voorzitter A. de Haan opende met een kort welkomstwoord in ,t bijzonder tot distr. bestuurder R. de ies uit Goes. Vervolgens wees hij op de activiteiten en veranderingen in de organisatie m.n. de federatie die dit jaar tot stand kwam. Spreker ging nader in op de C.A.O. onderhandelingen die, hoewel deze stroef verliepen, toch weer een ver betering opleverden. Vooral door optrekking jeugdstaffel etc. Een verbetering mogelijk niet direct merkbaar in de loonzak doch wel in de secundaire arbeidsvoorwaarden. Vooral voor de baggeraars een pluspunt met de invoering van de 4- daagse werkweek. Uit de mededelingen bleek dat nogal eens verzoeken binnen kwamen voor vergoedingen verzuimuren bezoek specialist doch dit dient te worden aan gevraagd bij de afdeling ziektewet van de B.V. Vervolgens werd medegedeeld dat het bureau v. Arbeidsrecht was verhuisd naar het Mercurius-gebouw in Bergen op Zoom, en dat op vrijdag 26 maart gelegenheid wordt geboden vakantiezegels in te leveren voor de a.s. snipperdagen. Uit het jaarverslag van secr. J.M.de Graaf bleek dat ook het afgelopen seizoen weer een behoorlijk aantal klachten werd behandeld die vrijwel allen bevredigend werden opgelost, wat voor de leden een niet gering bedrag opleverde aan loonvakantiebonnen, ziekengeld, w.w.-uitkeringen enz. De belangstelling van de leden voor de afdeling scholing en vorming bleek belangrijk groter dan voorgaande jaren, en de deelname aan diverse cursussen o.a. ontslagperikelen, hoe berekenen wij ons loon en soc. verzekeringen, lag zeker op het peil van het landelijk gemiddelde. Ondanks de overschrijvingen door ver andering beroep en verhuizingen en dat 2 personen bedankten steeg het ledental van 130 naar ongev. 150. Uit het financieel verslag van penningm. de Graaf bleek dat het batig Zondag 14 maart THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver (bed. en dankz. H.A.) GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. Tj. v.d. Hauw, Roosendaal GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen N.H. B.W.I.W. Gasthuiskapel 10 u. kand. Visser, Halsteren R.K. KERK za. 13 mrt. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur Ing. De Jong uit Hoogerheide, 6.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. J.J. v.d. Hoek uit Zuilichem CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst, 2.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst. R.K. KERK za. 13 mrt. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. (H.D.) ds. J. Codée GEREF. GEMÈÈN.TE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst do. 18 mrt. 19.15 u. ds. A. v.d. Berg STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u ds. H. Harkema, St.-Philipsland, 6 u ds. H. A, Samsom, Streefkerk. OUD GEREF. GEMEENTE IN N. 9.30 en 6 u. ds.J. van Prooijen, 2 u. leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. J. v.d. Haar uit Houten OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. ds. G.J. Voortman, Oud - Vossemeer, 7 u. ds. J. Quartel (H.D.) R.K. KERK za. 13 mrt., 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur eerw. heer N.H. Groen uit Herkingen (voorber. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst do. 11 mrt 19.30 u. ds. Zijderveld, Middelburg POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. H.G. Abma uit Putten (bed. H. Doop) GEREF. KERK 10 en 2.30 u. ds. A.K.' Krabbe, ,s- Gravenhage GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u ds. v. Dieren, Hien en Dodewaard GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 5 u. ds. J. H. Nawijn, V arsseveld WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint- Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dokter v.d. Bel) Dr. A. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer: Dr. Van Herel, ,Nieuw-Vossemeerl6, 076-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Mw. van Strien, Anna Jacobapolder, tel. 01677-682, b.g.g. 514 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Priem, Stavenisse, tel. 01663-549 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spreekuur: vr. 18.30-19 uur zat. 8.30- 9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Midden en Nrd. Zeeland Zitdagen gemeentehuis Sint Maartensdijk: Elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers PZEM Buiten kantooruren: 01181-19191 HOOGWATERSTANDEN van 13 t/m 19 maart zaterdag 13 v 1.21-13.53 zondag 14 2.20-14.48 maandag 15 3.08-15.33 dinsdag 16 3.51-16.15 woensdag 17 4.35-16.57 donderdag 18 5.16-17.41 vrijdag 19 5.59-18.25 dinsdag 16 maart volle maan saldo ondanks de stijgende kosten aanzienlijk was gegroeid. Dit geeft ook een grote verantwoordelijkheid. Door uitbetaling w.w.-uitkering en vakantie geld was er een formidabel bedrag omgezet. Uit het verslag van de controle commissie bleek bij monde van dhr. A. Bos dat alle bescheiden in orde waren en goed zijn verzorgd. Bij de bestuursverkiezing werden dhr.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2