Raad Sint-Philipsland heeft 72.000 gulden over voor huisvesting bibliotheek Zaterdag openbare les l.t.s. Gemeente had in veel eerder stadium kunnen bemiddelen Tweede kamerlid Roels stelt vragen over Ooster schelde en Belgo Dutch Tijdelijk in kelder de Wimpel, dan in Voorstraat 39 DEZE WEEK slings is'n zeldzam rschijning op woongebied Besloten vergadering over grondaankoop, in bestemmingsplan de Luister E.VAN TUYN B en W van Tholen over faillissement Belgo Dutch TURKSEWEG BLIJFT BENOEMING RODE KRUIS m Schriftelijke stemming TANDARTS AFWEZIG Bouw witlofschuren Ruiling wegen Vandaag open dag de Oesterschelp in Tholen Kleuterschool A.J.P. Bibliotheek Onzekerheden Goede investering Te overhaast UIENVEILINGEN Grondaankoop de Luister Vervolg op pag. 5 Belgo Dutch in hartje dinteloord Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 - Sint Annaland Telefoon 01665-375 en 752. Postgiro 12.44.07. Rabobank 30.30.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. De Sint-Philipslandse gemeenteraad heeft donderdagavond ruim twee uur vergaderd, waarbjj huisvesting van de bibliotheek een belangrijk onderdeel vormde. Ondanks de vrij kleine agenda - er zaten ook maar twee mannen en twee vrouwen op de publieke tribune - liep het dus voor Fliplandse begrippen behoorlijk uit. Dit werd o.a. veroorzaakt door een besloten vergadering van twintig minuten en de lange discussie over de bibliotheek, .aarbij er op verzoek van de S.G.P. nog een schorsing plaatsvond. S.G.P.-fractie. oorzitter L. den Engelsman was wegens ziekte afwezig, maar waarnemer P. van Hekken was goed ln vorm. Wethouder Rijstenbil vond dat dhr. De problemen begonnen al bij de notulen, toen wethouder L. Walpot enkele opmerkingen over de inhoud maakte. Hij noemde het een zeer droevige zaak en een treurige ontwikkeling dat Emmerzaal B.V. naar Sint-Annaland vertrekt, zoals hij in de E.B. had gelezen. Burgemeester G. van den Berg deelde mee dat Emmerzaal daarover een brief had geschreven die een volgende keer op de agenda staat. De verwarring ontstond bij een tweede opmerking van wethouder Walpot naar aanleiding van de benoeming van leden in de stichting Dorpsbelangen, de rehabilitatiecommissie en de commissie scholenbouw in de vorige raadsvergadering. Dhr. Walpot zei in het college van B. en W. bezwaar te hebben gemaakt tegen het benoemen van personen zonder schriftelijke stemming. Hij verklaarde dat staande te houden. Voor de raad was dat allemaal wat onduidelijk omdat ze niets van de discussie in B. en W. wisten. Wethouder A. A. Rijstenbil maakte er zich nogal boos over, want hij vond dat zulke zaken in B. en W. thuishoren. Raadslid de Jager concludeerde dat er een fout gemaakt schijnt te zijn bij een stemming. Als dat wettelijk onjuist is, moet dat hersteld worden, maar anders moet je erop terug komen als er weer een benoeming aan de orde is. Wethouder Walpot: dat is ook m'n bedoeling. De geest en letter van de wet is: discretie rond personen. Daar is in de vorige raadsvergadering inbreuk op gemaakt, hdewel het in de loop der jaren gebruikelijk is geworden dat men zonder schriftelijke stemming personen benoemt. De burgemeester merkte op, dat de meningen erover verdeeld zijn of de benoemingen in de vorige raad wel of niet in strijd met de wet waren. Benoemingen van personen zonder schriftelijke stemming is een stukje gewoonterecht geworden. is op maandag 15 en dinsdag 16 maart Ev. acute pijnklachten melden op de spreekuren. of bellen: 01645 - 2388 Walpot maar laat tot zijn ontdekking was gekomen. Gisteren is er nog een vergadering van B. en W. geweest, toen had u het toch ook kunnen zeggen. Ik vind het onbehoorlijk en hoogst onfatsoenlijk, aldus dhr. Rijstenbil, die meende dat zijn collega Walpot vooral sprak op de benoeming van bestuurs leden van de stichting Dorpsbelangen in de vorige raadsvergadering. Wethouder Rijstenbil hield toen een warm pleidooi om de zittende bestuursleden te herbenoemen, waarop S.G.P.-fractie voorzitter L. den Engelsman om schorsing vroeg en zich bij de hervatting naar de oproep van dhr. Rijstenbil schikte. De vier mans S.G.P.- fractie had eerst andere bestuursleden willen benoemen, zo werd duidelijk. Wethouder Walpot zei donderdagavond geen insinuaties van zijn collega Rijstenbil te willen accepteren. Hij had de beneoming van de bestuursleden van de stichting Dorpsbelangen niet genoemd. Raadslid van Hekken suste de jaak door op te merken dat er in de toekomst over personen schriftelijk gestemd zal worden. Dan zijn er geen moeilijkheden meer. De raad had geen bezwaar tegen de verkoop van het achterpad met verharding 10.000 per m2 bij de woning van dhr. J. A. M. Mulder in de Gladiolenstraat. Bij het voorstel tot verkoop van grond op het industrieterrein 10.00 per m2 aan de gebr. J. en M. J. Reijngoudt voor de bouw van twee witlofschuren waren er nog wel enige bedenkingen. Dhr. van Hekken wilde dit soort activiteiten heel graag stimuleren, maar hij voelde zich als raadslid wel voor schut dat bezitters van volkstuintjes 6 februari al de aanzegging kregen de grond te verlaten, terwijl de raadsleden 17 februari pas opgebeld werden over de grondverkoop terwijl toen de fundering al in de grond zat. De burgemeester antwoordde dat de gebr. Reijngoudt snel wilden beginnen, anders zouden de schuren volgend jaar pas gereed komen. Er waren ook wat problemen. Besprekingen met een bouwer liepen op een teleurstelling uit en bovendien wilden ze de grond eerst in erfpacht. Om de mensen te helpen, is er gezegd, huur de grond maar en begin op eigen risico te bouwen. Raadslid de Jager had tegen de procedure geen bezwaar, maar hij had nog nooit van 10 jaar erfjpacht gehoord. De burgemeester antwoordde dat de gebr. Reijngoudt de grond nu kopen, aangezien ze de financiering rond gekregen hebben. Met de verkaveling van het terrein is rekening gehouden met uitbreidingsmogelijkheden. Er zijn ook plannen voor een rondweg. Niemand had tenslotte bezwaar tegen de grondverkoop. De raad vond dat de ambtenaren goed zaten met een toeslag van 4.5% met een minimum van 66 gulden per maand, zoals door wijziging van de bezoldigingsverordening werd verwezenlijkt. Er was ook algemene instemming voor enkele begrotingswijzigingen 1975 en 1976, vaststelling vergoeding kleuter onderwijs 50,00 per leerling en 2810,00 per lokaal voor 1975 en de afrekening vakonderwijs 1975. In verband met de reconstructie van de Langeweg en Noordweg in Anna Jacobapolder werd besloten: de Noordweg in eigendom over te nemen van het Waterschap voor 10 gulden, 70 m. Langeweg direct ten oosten van de Adv. I JU. Na de open dag van de Oesterschelp in Tholen (vanavond van half zeven tot negen udr met modeshows om 19.00, 19.45 en 20.15) houdt zaterdagmiddag de L.T.S. in Sint-Maartensdijk openbare les. Van twee uur tot kwart voor vier is iedere belangstellende er welkom. De Burgemeester Bouwenseschool voor lagere technisch onderwijs is een kleine, maar gezonde school, zegt directeur C. G. Meijer. Hij is er trots op dat na de stelloods voor bouwtechniek nu een nieuw gymnastieklokaal van 12 x 12 x 6 m. in aanbouw is. Men is volop aan de fundering bezig en als het bouwbedrijf S.M.T. uit Tilburg het schema aanhoudt, kunnen de L.T.S.-ers al in het nieuwe cursusjaar in de nieuwe zaal. „Vanaf het moment dat wfy op de hoogte waren van de situatie b(J Belgo Dutch, hebben wty telefonisch alle instanties en personen benaderd, die b(j deze zaak betrokken waren. Dit in een poging deze zaak alsnog in positieve zin op te lossen. Of dit enige kans van slagen heeft, kunnen wty nu nog niet beoordelen. Het behoeft geen betoog, dat onze pogingen bijzonder zfjn bemoeilijkt doordat alle beslissingen in feite reeds zijn genomen. Het sterk de voorkeur hebben verdiend, Indien in een veel eerder stadium bemiddeld had kunnen worden". B. en w. van Tholen antwoordden dat op de schriftelijke vraag van CHU-- raadslid J.D. de Korte over de sluiting van het confectiebedrijf Belgo Dutch b.v. in Sint-Maartensdijk. Het college zegt met dezelfde schrik en ontsteltenis als dhr. De Korte eerst bij geruchte en na enkele dagen via de pers, kennis genomen te hebben van het door dhr. Priem aangevraagd en ver kregen faillissement. Ook de conclusie ten aanzien van werknemers en directie delen b. en w. geheel met het CHU-- raadslid. Het college wijst er overigens op, dat de rol die het gemeentebestuur in een zaak als deze kan vervullen, slechts bemiddelend is omdat de gemeenten niet over eigen beleidsinstrumenten beschikken. Onjuist is de opmerking van De Korte dat ons college reeds langer op de hoogte was van de moeilijkheden van het bedrijf, Betrokkene zelf heeft ons daarover nimmer benaderd. De enige mededeling, die wij in de loop van vorig jaar van ambtelijke zijde ontvangen hebben is, dat waarschijnlijk Belgo Dutch zich tot de gemeente zou wenden een verzoek om medewerking op grond van de rijksgroepsregeling zelfstandigen. Korte tijd later werd van dezelfde zijde medegedeeld, dat de problemen waren opgelost en dat geen aanvraag meer te verwachten was. Ons college had daarom geen enkele reden om een ontwikkeling als die zich nu heeft voorgedaan, te verwachten. Tegengestelde beweringen missen iedere grond, aldus b. en w. van Tholen in hun antwoord op de schriftelijke vraag van raadslid De Korte. Er komen dubbele kleedlokalen, wasgelegenheid en een toestelberging, zowel binnen als buiten. De nieuwe gymzaal sluit aan op het buitenspeelveld. De bedoeling is dat de oude gymzaal wordt verbouwd tot kantine, keuken, leerarenkamer en een kamer voor de adjunct-directeur. Hiervoor worden nu plannen uitgewerkt. Verder komt er een nieuwe fietsenstalling. Door de huur van de voormalige landbouwschool Sassegrave in Scherpenisse is er voorlopig geen tekort aan lokalen bij de L.T.S. In augustus komt er een derde klas bij, waardoor er dan totaal twaalf klassen zullen zijn. Eerste vierde jaars. In juli komen de eerste jongens met een vierjarige opleiding lager beroepsonderwijs van de L.T.S. Dit gebeurt volgens het nieuwe eindexamen. Dhr. Meijer wijst erop dat de L.T.S.-opleiding duidelijk geaccepteerd is als vooropleiding voor bijvoorbeeld de politie, douane, land-, luchtmacht en marine. Een van de afgestudeerde L.T.S.'ers, Jan Labruyere uit Sint Philipsland, was zelfs de beste leerling op de politieschool. Zaterdagmiddag kunnen belangstellenden met alle facetten van de L.T.S. kennis maken. Zowel de onder- als bovenbouw komen aan bod met praktijk- en theorielessen. Er is ook een expositie van de door de leerlingen vervaardigde werkstukken en de in gebruik zijnde leermiddelen. Vorig jaar waren er een 450 belangstellenden en dat zal zaterdagmiddag vanaf twee uur beslist niet minder zijn. Alle zesde klassers van de basisscholen en hun ouders hebben een persoonlijke uitnodiging gekregen. Iedere streekbewoner die echter belangstelling heeft voor het Thoolse lager beroeps onderwijs kan vanmiddag en vanavond terecht in de Oesterschelp in Tholen en zaterdagmiddag in de L.T.S. te Sint Maartensdijk. De L.T.S. heeft vrijdag 19 maart opnieuw een feestelijke gebeurtenis. Van het met de oogsthulp verdiende geld hebben de leerlingen namelijk een blinden geleidehond geadopteerd. Volgende week vrijdagochtend zal de hond aan de stichting blinden geleidehonden worden overdragen. bebouwde kom van A. J. P. in eigendom over te dragen aan het Waterschap voor 10 gulden, het beheer en onderhoud van die gedeelten van de Langeweg binnen de bebouwde kom, nu nog berustende bij het Waterschap, over te nemen. Het beschikbaar stellen van 30.000 gulden voor verbetering van de kleuterschool in Anna Jacobapolder werd voorwaardelijk goedgekeurd. Dhr. de Jager wees erop dat de raad over zaken beslist waar men eigenlijk nog niet over mag beslissen aangezien de eigendomsrechten van de kleuterschool nog steeds bij de stichting Ons Dorpshuis berusten. We bemoeien ons met eigendommen van derden. Verder schijnt het aanwijzen van bestuursleden een verschrikkelijk zware bevalling te zijn. Ik heb een voorstel gedaan hoe het al twintig jaar goed functioneert. Als het eigendomsrecht en het aanwijzen van de bestuursleden is geregeld, kunnen we pas ja zeggen tegen dit voorstel. Wethouder Walpot: ik bedoel het niet vervelend, maar dhr. de Jager is verder van het onderwerp af als ik bij de notulen. De burgemeester zei dat in de volgende raadsvergadering de bestuursleden benoemd worden. Ook wordt de notaris gebeld om de eigendomsoverdracht te regelen. Dhr. de Jager: formeel gezien - en dat zijn we vanavond een keer - kun je dit voorstel niet behandelen. Om de zaak niet op te houden en goedkeuring van G.S. te vragen, stelde de burgemeester voor alleen het bedrag beschikbaar te stellen, waarmee de raad accoord ging. Dhr. P. J. v.d. Reest merkte nog op dat niet alleen de kleuterschool, maar e.- - groot deel van Ons Dorpshuis verbeterd wordt. Wethouder Walpot zei dat dit voor het werk nodig is. Garandering van betaling en renteaflossing van een geldlening voor de aankoop van de woning Wilhelminastraat 7 door dhr. H. Hoeksema uit Bergen op Zoom ontmoette geen bezwaren. De stichting Dorpsbelangen had bij B. en W. om een extra kapitaalsverstrek king vah 15.000 gulden gevraagd voor het beter toegankelijk maken van de kelder van het dorpshuis de Wimpel, o.a. om deze ruimte geschikt te maken voor bibliotheek. Bij afschrijving binnen 25 jaar komen de lasten in het eerste jaar op 1725 gulden. Een dag voor de raadsvergadering had de raad het voorstel gekregen tot aankoop van het pand Voorstraat 39 van dhr. W. M. J. Vermeulen voor 55.000 gulden. Voorwaarde is dat de eigenaar om niet tot 31 december 1982 het recht van opstal krijgt voor de op het perceel staande houten schuur die uitgang heeft op de Oostdijk en tevens het recht van bewoning tot pand Schoolstraat 16 voor bewoning gereed is. Gezien de taxatie vonden B. en W. de gevraagde prijs redelijk. Misschien kan bekeken worden of het pand voor een eventuele bibliotheekvoorziening geschikt B. en w. van Tholen zijn niet van plan de naam Turkseweg te veranderen in Roolandseweg' zoals raadslid J.D. de Korte had gevraagd. Hij had er door middel van een schriftelijke vraag op gewezen dat het regelmatig voorkomt dat met name vrachtwagenchauffeurs van buiten Zeeland, goederen moeten laden of lossen op adressen in de Turkseweg te Tholen, nu blijkt dat verre.weg de meeste Tholenaren bij navraag deze weg niet kunnen aan duiden zodat de chauffeurs na zeer veel zoeken, eindelijk op het goede adres aankomen. Is het niet mogelijk de naam Turkseweg te veranderen in Roolandseweg. Deze naam is bij veel inwoners wel bekend omdat dit correspondeert met de Roolandpolder, aldus dhr. De Korte. Het verschijnsel dat de namen van ver van de kernen gelegen polderwegen bij vele inwoners niet bekend zijn, lijkt ons moeilijk te ondervangen; aldus b. en w. De namen van de bewoners of boerderijnamen zijn vaak beter bekend. Verandering van de officiële namen van de wegen zal - zo vrezen b. en w. - de moeilijkheid nog vergroten. Het is niet mogelijk de Turkseweg om te dopen in Roolandseweg omdat op het gebied van de voormalige gemeente Oud- Vossemeer en dichtbij de bedoelde weg reeds een Roolandseweg is gelegen. Daar ook deze weg bebouwd is, zou er zeker verwarring ontstaan, aldus b. en w. van Tholen. gemaakt kan worden, aldus B. en W. in het voorstel. De arie raadsfracties hadden woensdagavond over vaststelling van het prioriteitenschema 1976 gesproken, waarbij de bibliotheek niet ontbrak. Toch was het voorstel Vermeulen wat onverwachts op het bord van de raad gekomen. Dhr. de Jager zei dat de raad de zekerheid zou piüeten hebben, dat onder acceptabele voorwaarden het pand geschikt gemaakt zou kunnen worden als bibliotheek. Kan dit voorstel niet aangehouden worden, want nu hebben we geen enkel inzicht of het pand geschikt is voor bibliotheek, ten tweede wat de kosten zijn en ten derde wat de subsidiemogelijkheden. Een volgende keer kan een heel duidelijk antwoord op die vragen komen met een kosten/baten overzicht. De burgemeester noemde het erg vervelend dat Sint-Philipsland zonder bibliotheek zit en memoreerde de hele gang van zaken met de gemeenschappelijke openbare bibliotheek Tholen en Sint- Philipsland en de Provinciale Bibliotheek Centrale. Het gemeentebestuur wil nu subsidie hebben uit de sociaal- culturele pot van de provincie. Daarom is er een pand nodig, maar om op korte termijn van start te kunnen gaan, willen we de kelder van de Wimpel tijdelijk als bibliotheek gebruiken. Vanwege het brandgevaar is de kelder daarvoor nu ongeschikt. Het is fataal als er wat gebeurt. Daarom moet. er een nieuwe hoofdingang komen, zodat we in september met de uitleen kunnen beginnen. Als de bibliotheek in het pand Voorstraat 39 kan, is de kelder voor andere doeleinden te benutten, bijvoorbeeld jeugdwerk. Dhr. van Hekken vond deze verbetering een goede investering. Afgezien van de bibliotheek wilde hij wel met dit voorstel instemmen. Raadslid de Jager had er ook geen bezwaar tegen, maar één pand voor de bibliotheek vond hij wel voldoende. Wethouder Rijstenbil meende dat het nog wel 11/2 jaar duurt voordat het pand Vermeulen klaar is. Een bedrag van.17.000 gulden voor de Wimpel is nooit weg, want nu kan de kelder niet gebruikt worden.0 Ten aanzien van het pand Vermeulen ging de raad minder enthousiast accoord met het voorstel van B. en W. Dhr. van Hekken meende dat de taxateurs gewend zijn in de Kalverstraat taxaties te verrichten. Hij vond aankoop van pand Voorstraat 39 een hele zware opgave als dit gebouw niet als bibliotheek te gebruiken is. Wethouder Rijstenbil zou het zeer betreuren als de raad dit voorstel niet zou inwilligen. We hebben a gezegd tegen de rehabilitatie, dan moeten we ook b zeggen. Wethouder Walpot zag de rehabilitatie wel los van een bepaalde koopsom. Het aankoopbeleid is een heel andere zaak. We willen hierbij wel garanties, maar bepaalde risico's moeten genomen worden. In dit geval moet er gekocht worden. De burgemeester zei dat de gemeente eerst het pand moet hebben voordat de P.B.C. een plan kan maken en Sint- Philipsland kans maakt op een leuke provinciale subsidie. Vermeulen heeft haast en bood het pand aan de gemeente aan. Als we geen ja zeggen, gaat Vermeulen het gebouw op de vrije markt proberen te verkopen. Dhr. de Jager vond het moeilijk, maar gezien de uitspraken over de rehabilitatie kun je er niet onder uit. Zulke voorstellen moet je echter niet Sint-Annaland, 9 maart 1976 22 ton uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 65,20 per 100 kg. 1500 kg Drie lingen 46,10 maat 30-40. Sint-Maartensdijk Geen aanvoer. een dag voor de raadsvergadering indienen. Het is lichtelijk tegen m'n zin, maar laten we het maar doen. Ik zal de hand over m'n hart strijken. Het college moet zo weinig mogelijk nederlagen lijden. Raadslid van Hekken bleef dit voorstel niet verantwoord vinden. Hij vond het te overhaast voor zulke bedragen. De burgemeester zei dat Vermeulen nog een halfjaar in het pand zit, dan is zijn woning in de Schoolstraat klaar. Ik ben ervan overtuigd dat we met deze aankoop geen buil vallen. Er is een goed taxatierapport en er moet wel eens slagvaardig opgetreden worden. Ik wil echter niet dat iemand de gedachte heeft dat B. en W. dit voorstel er door willen wringen. Dhr. van Hekken vroeg om schorsing en verklaarde na overleg met zijn fractie er moeite mee te hebben dat Vermeulen tot 1982 het recht van opstal krijgt voor de schuur van zijn schildersbedrijf. Hij betaalt er ook geen huur voor, maar het ergste is dat we aan die schuur vastzitten. Daar kun je moeilijkheden mee krijgen als het pand niet voor bibliotheek geschikt is. Wethouder Walpot deed de suggestie eventueel vervangende ruimte te zoeken. De burgemeester wilde dit punt nog wel eens bespreken met dhr. Vermeulen, waarna ook dhr. van Hekken accoord ging met het voorstel tot aankoop van pand Voorstraat 39. Het Landbouwschap had bij de Fliplandse raad ernstige bezwaren kenbaar gemaakt over een grondaankoop in het nieuwe bestemmingsplan de Luister. Een belanghebbende eigenaar was eenzijdig door of namens de gemeente benaderd zonder dat beide partijen gezamenlijk Bezwaren tegen grondverkoop in Sint-Philipsland opgelost Voor 30 mille verbetering kleuterschool Anna Jacobapolder Inspraak bij verstedelfjlngsnota Roels over Belgo en Vragen Oosterscheldeójjken Dutch Nieuwe Rode Kruis Kringvoorzitter en weer hoogste landelijke opbrengst in Sint- Philipsland Leerkrachtendag Z.L.M. scholen in Tholen Peuterspeelzaal in Oud- Vossemeer Denk aan Emmabloemcollecte Streekmuseum brengt deze zomer expositie Jacoba van Beieren en de Smals tad Voelt U voor werk als gezinsverzorgende Stemmen van lezers Open dag de Oesterschelp en L.T.S. Jan Overeenkam.... weer- welvaart Thoiense Boys verzuimde leider te worden Nasleep wedstrijd Vosmeer - Jong Ambon DEGROOTSTE HOOVAARDU LIGT IN ONZE VERWAANDE NEDERIGHEID Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Zowel in zijn kwaliteit van staten- als tweede kamerlid heeft de heer P.A. Roels uit Sint-Maartensdijk vragen gesteld over respectievelijk Ooster- scheldedijk en overheidssteun aan de confectieindustrie Belgo Dutch te Sint Maartensdijk. Bij gedeputeerde staten van Zeeland werd door de heer Roels (schriftelijk) geïnformeerd of het college kennisnam van een nota van de hoofd ingenieur-directeur van provinciale waterstaat, op 12 december 1973 aan g.s. uitgebracht. Is het juist dat g.s. die nota aan de Deltadienst stuurde van Rijkswaterstaat en heeft de Deltadienst die nota over het verhogen en verzwaren van Oosterscheldedijken eind 1973 en begin 1974 toegelicht voor de zgn. commissie Klaasesz? Is die nota ook in het bezit van andere instanties, informeert de heer Roels verder, zoals bijvoorbeeld van het Delta-Instituut voor Hydrobiologisch onderzoek? Schreef g.s. niettemin aan de actiegroep „Oosterschelde Open" dat aan de nota geen openbare bekendheid werd gegeven? Wordt die nota aangehaald in het rapport commissie Oosterschelde (Klaasesz). Waarom heeft het college die nota en de bijlagen niet aan de provinciale staten en pers toegezonden en wil het college dat alsnog doen? Tenslotte over dit onderwerp nog een laatste vraag van dhr. Roels aan g.s.: Acht het college van g.s. het met mij opportuun deze nota voor huidig gebruik te actualiseren en is het college bereid de provinciale waterstaat hiertoe opdracht te geven? .Als tweede kamerlid heeft de heer Roels donderdag schriftelijk aan de ministers Lubbers van Economische Zaken en aan Boersma van Sociale Zaken gevraagd waarom tijdelijke geldelijke steun geweigerd is aan het confectiebedrijf Belgo-Dutch te Sint- Maartensdijk. Met die steun zou de werkgelegenheid voor 55 man voorlopig behouden zijn, schrijft de heer Roels. Volgens het kamerlid maakt deze confectie industrie een kostuum van goede kwaliteit. Vele deskundigen van mening dat deze kwaliteitsprodukten in Nederland geproduceerd kunnen blijven, ook als de confectie-industrie in het kader van een betere arbeidsverdeling grotendeels het land zou verlaten, zo lichtte de heer Roels nader toe en verzocht deze ministeries alsnog steun te verlenen aan Belgo Dutch. Dhr. N.M. Bollen uit Vlissingen is bij koninklijk besluit benoemd tot kring commissaris van het Nederlandse Rode Kruis in Zeeland. Hij volgt mr. J.J. van der Weel uit Middelburg op. Waarnemend kringcommissaris was ir. G.A. Kemper, kpingsecretaris is dhr. J.J. Marteijn. De Rode Kruis Colonne Tholen is verhuisd van ,t Ouwe Raed'uus in Poortvliet naar de oude kleuterschool in Sint-Maartensdijk. Behalve voor opslag van materialen gebruikt men dit nieuwe onderkomen nu ook voor de wekelijkse oefenavonden. Dr. Padt en dhr. L. Niemantsverdriet uit Poortvliet en zr. M. Kleiss-Stichel uit Oud-Vossemeer zijn momenteel druk bezig twee teams op te leiden voor de Zeeuwse kringwed strijden. 4000 m2 woonideeën onder één dak Dankzij Slings, is het eindeloze geloop van de ene zaak naar de andere, voor goed verleden tijd! i Meubelen en slaapkamers in alle stijlen en prijzen.Vloerbedekking, gordijnen, verlichting, oosterse tapijten,matrassen en cadeau-artikelen. Iedere dag van 9 tot 6 uur geopend en op vrijdagavond tot 10 uur. Er is volop parkeerruimte vlak voor de deur. C <u "O ai

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1