WHS deed z'n naam eer aan Sint-Annalandse tweede klasser verdedigde 1-0 voorsprong uitstekend VOETBAL °<J PROGRAMMA VOETBAL y/j UITSLAGEN v~ Eendrachtcup 1976 voor senioren en junioren Onze klanten zijn tevreden.. TH0LEN ^^HlSSE &SINTpHlllPSLAND Vervolg plaatselijk nieuws M èh «d}flfalerüv>-j^mulder SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND NIEUW- V0SSEMEER SPS sterker Vriendschappelijk PAK EVEN UW ZAKBOEKJE PROEFPROJECT VORMINGSWERK Donderdag 4 maart 1976 EENDRACHTBODE 9 Concert muziekverenigingen Start jeugdwerk Oosterscheldevissers Ouderavond O.I.S. PJZ over ploegen Plan Gorishoek Chr. bestuurdersbond Geslaagd Contact De Wigchelaar Verbetering kleuterschool Aardolie op Sint-Philipsland? Oud. Geref. Gem. bouwt verenigingszaal Goedkeuring reinigingsrechten Eer voor gemeentebestuur NCVB Bezwaren landbouwschap tegen grondaankopen Onroerend goed belasting Aanleg jachthaven £3 STAVENISSE OvJD MOSSEWEER fi|- POORTVLIEf S/NT- ^\*T W V- V MAARTENSDIJK Mn/I JACOBAPOLDER samen- en koorzang, een gedicht door mevr. Lindhout-v.d. Werf en Qeen samenspraak in Zeeuws dialect door enkele leden. De Kon. Fanfare Accelerando uit Sint- Annaland geeft zaterdagavond om half acht in Haestinge een concert o.l.v. dirigent Ko den Toonder. Er is een aantrekkelijk programma van populaire en klassieke nummers van componisten als Suppé, Verdi en Offenbach. Er zijn marsen en karakterstukjes, waarbij ook de tamboers hun medewerking verlenen. Na de pauze komt de muziekvereniging Euterpe o.l.v. dirigent M. Gijzen met de drumband aan bod. Ook Accelerando speelt dan nog twee nummers. De toegang is vrij en iedereen is van harte welkom. De vereniging jeugdwerk hoopt woensdag 10 maart te starten in de oude kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Elke woensdagmiddag is er een instuif voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Iedereen is van harte welkom van 14.00 tot 16.30 uur. Om de onkosten te bestrijden is de entree twee kwartjes. Het bestuur wil verder half september een peuterspeelzaal openen voor kinderen van 2 t/m 4 jaar. Belang stellenden kunnen zich wenden tot dhr. C. v.d. Putten, Postbus 19. Zaterdag visten de Oosterscheldevissers hun eerste wedstrijd voor het verenigingskampioenschap. De 116 deelnemers genoten langs de Scheldedijk te Stavenisse volop van het mooie weer, maar de vangst viel, hoewel vroeg in het seizoen, toch tegen. Uitslag: I. H. Vermaas 102 punten, 2. Alb. v. Beveren 100 p., 3. J. Doorn 99 p., 4. W. Vermaas p., 5. M. Smits 95 p., 6. W. van Dijke 95 p., 7. Fr. Keur 92 p., 8. J. Nelisse 92 p., 9. G. Voshol 92 p., 10. W. Smelt 90 p. Uitslag bij de dames: 1. Mevr. de Hooge 87 punten, 2. Mevr. Vroegop-Kloet 86 p., 3. Mej. D. Niemandsverdriet 79 p. Ook de 28 junioren deden het voor de eerste keer lang niet slecht, want na afloop bleek dat de eerste junior zelfs meer vis had gevangen dan de eerste senior. Uitslag junioren: 1. Arie Bogers 101 punten, 2. Neleward o.d. Brouw 103 p., 3. Johnnie Neele 93 p., 4. Frans Ponse 82 p., 5. Mej. Cobie Lindhout 79 p. De tweede verenigingswedstrijd is op 20 maart van 14^00-17.00 uur, het tweede deltaconcours is 13 maart te Schorevan II.30-14.30 uur. De Oosterscheldeschool heeft dinsdagavond in het Holland Huis de ouderavond gehouden. Voorzitter J. Versluijs was verheugd over de groeiende belangstelling, want zestig ouders had de O.L.S. nog niet eerder gehad. Hij memoreerde de moeilijkheden, toen in juli vorig jaar vee van de drie leerkrachten uitvielen or ziekte. Dhr. Versluijs noemde het vefder een hartewens dat de kleuterschool Marijke volgend jaar vervangen zal zijn door een nieuwe openbare kleuterschool. Secretaresse mevr. v.d. Werf-Slager deed verslag van de werkzaamheden van de oudercommissie en de besteding van de gelden. Dhr. A. C. v.d. Werf werd als lid van de oudercommissie herkozen. Schoolhoofd H. Sauer benadrukte de prettige band tussen personeel, oudercommissie en ouders. Hij was er trots op het eerste nummer van de schoolkrant te kunnen aanbieden. Om ook in de toekomst actief te kunnen blijven, waren de ouders overtuigd van de noodzaak tot instelling van een ouderfonds. Spontaan werd daarmee ingestemd. Onderwijzer Bos vertoonde vervolgens dia's van de schoolreizen en andere feestelijke gebeurtenissen. Tegen elf uur besloot de voorzitter deze ouderavond, de belangstellenden dankend voor hun spontaniteit om op de ingeslagen weg voort te gaan. De P.J.Z. Tholen en Sint-Philipsland heeft in de Gouden Leeuw een discussieavond belegd over ploegen. Voorzitter Ant. Brooijmans had wel wat meer belangstelling verwacht, maar niettemin was het een leerzame avond. Landbouwschool-Ier aar J. Priem gaf een theoretische uiteenzetting, terwijl C. P. de Rijke (Nederlands ploeg- kampioen in 1969) meer de praktijk behandelde alsmede de deelname aan wedstrijden. Tijdens de discussie werd nog veel boven geploegd, wat mogelijk een positieve invloed zal hebben op de kampioenschappen in het najaar. Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur, Landschaps- en Milieube scherming maakt in het jaarverslag melding van de bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan Gorishoek. „De gemeente is ons inziens ten onrechte van mening dat de Pluimpot geen natuurgebied is, maar een park met recreatieve waarde", aldus het Coördinatieorgaan. Inmiddels heeft de gemeenteraad het bezwaar ongegrond verklaard aangezien destijds met Staatsbosbeheer duidelijke afspraken zijn gemaakt over een park met recreatieve waarde. Bovendien is er door de dijk en de beplanting volgens de gemeente een voldoende scheiding met de camping aanwezig. De sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad heeft het gemeentebestuur van Tholen een pluim gegeven. De gemeente voert een duidelijk beleid ten aanzien van de aan tasting van natuurgebieden door stalling van caravans, aldus de sectie. Omdat een ai ntal instanties zich al min of meer intensief met deze kwestie bezighoudt, en de problematiek vooral van juridische aard is, acht de sectie het niet nodig dat de Zeeuwse Culturele Raad zich verder in deze materie verdiept. Onder leiding van de heer J. Uyl was er in ,t Ouwe Raed'uus de leden vergadering van de Chr. Besturenbond van het C.N.V. Geopend werd met Schriftlezing en gebed. De opkomst was gering' zo constateerde de voorzitter met spijt en verwelkomde inzonderheid de heer J. v.d. Kam, districtsbestuurder van Zeeland en West-Brabant. Hij was de heer Van Pinxsteren opgevolgd. De voorzitter ging vervolgens wat dieper in op de huidige economische situatie. Vervolgens sprak de heer Van der Kam over: Geen federatie, maar wel een C.N.V. op eigen benen. Hij benadrukte daarbij de doelstelling van het C.N.V. Na de pauze was er discussie. In het laatste kwartaal 1975 zijn over de gehele linie 18.000 nieuwe leden geboekt. Elly Hage is aan het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes geslaagd voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. De jeugdvereniging De Wigchelaar heeft na een jaar vaste voet aan de grond gekregen met een tachtig leden. Men heeft nu ook een contactblad, dat ondanks het laaiend enthousiasme van alle passievelingen uiteindelijk toch nog tot stand kwam door inmenging van P. v.d. Sterren en H. Hoogerbrugge; het bestuur van de soos en dhr. J.A. de Boe. De Wigchelaar houdt per maand een avond handenarbeid; een avond kringspelen en twee keer gezel schapsspelen. Eva Amesz en John van Hout zijn leidster en leider bij de handenarbeid. In het contactblad komt men onder de kop Humor tot een aantal financiële toekomstverwachtingen, o.a.: de heren mode is de das omgedaan en de confectie-industrie moet er een mouw aan passen. Daarna komt de Wigchelaar echter met een door- denkertje van horizontaal 174 en verticaal 172 woorden. Ook wordt nog een analyse van het element vrouw gegeven. Sinds 1 januari van het vorig jaar wordt een deel van Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder weer gebruikt als kleuter school. Het schoolbestuur heeft in december een brief aan het gemeente bestuur geschreven dat het gebouw niet meer aan de eisen van deze tijd voldoet. Er zijn voorzieningen nodig. Volgens een rapport van de gemeentewerken moet de kleuterschool voor 30.000 gulden opgeknapt worden. Ook de inspecteur van het kleuteronderwijs meent dat de voorzieningen nodig zijn, zij het met een kleine wijziging. De gemeenteraad beslist vanavond, donderdag om half acht, of het verzoek van het schoolbestuur wordt inge willigd. De Nederlandse Aardolie Maatschappij N.A.M. stelt op Sint-Philipsland een seismisch verkenningsonderzoek in. Dit gebeurt om de geologische formaties in de diepere ondergrond in kaart te kunnen brengen. In overleg met de gewestelijke raad van het Landbouwschap zijn vergoedingen vastgesteld voor de betrokken landbouwers. Deze worden tijdig door een vertegenwoordiger van de N.A.M. bezocht voor het verkrijgen van de nodige medewerking, die geheel op vrijwillige basis zal worden gevraagd. De voorwaarden die bij het onderzoek in acht moeten worden genomen zijn in een uitvoerige circulaire vastgelegd en worden eerst met belanghebbenden besproken. Een dergelijk onderzoek vond al plaats op Schouwen-Duiveland, terwijl deze maand ook Walcheren en Zuid-Beveland nog aan de beurt komen. Op de jaarvergadering van de Oud Gereformeerde Gemeente onder leiding van ds. L. Gebraad zijn vrijdagavond ouderling Hoek en diaken Stein her kozen. Kerkmeester Den Engelsman, die vorig jaar tot diaken was benoemd, werd nu van een van zijn vele functies ontlast. Uit een tweetal kandidaten, J. Ligtendag Pzn. en M. ten Hove, werd de laatste als kerkmeester gekozen. Een belangrijk besluit was de goed keuring van het voorstel een verenigingsgebouw te stichten. De onderlinge aanbesteding vond op 24 februari plaats. Van de twee inschrijvers was het plaatselijke aan nemersbedrijf Ligtendag b.v. de laagste met 106.514 gulden exclusief btw. De bouw is mogelijk door de aankoop van het pand Voorstraat 36, waarvan het erf tegen de achterkant van de kerk grenst. Het ontwerp is van dhr. L. Walpot. De garderobe met toiletten zijn aan de voorkant geprojecteerd. De zaal kan maximaal 120 mensen bevatten. Bij huwelijksfeesten en begrafenissen met serveertafels is het aantal 80 personen. Aan de achterkant komt de keuken en een toegang) via de kleine consistorie naar de kerk. Deze toegang zal echter bij kerkdiensten niet geopend zijn. De onderaannemers zijn installatiebedrijf W. Neele voor de electriciteit, sanitair Verwijs en schilderswerk Walpot. De bouw vergunning wordt binnenkort verwacht. De Kroon heeft de wijziging van de reinigingsrechten koninklijk goed gekeurd, zo blijkt uit de ingekomen stukken voor de raadsvergadering vanavond om half acht. Van de gemeenteraad van Duiveland is een motie binnengekomen inzake de afsluiting van de Oosterschelde. Het streekmuseum Tholen en Sint- Philipsland stuurde het jaarverslag 1975, de ambulancedienst regio Bergen op Zoom de rekening over 1973 en 1974. Gedeputeerde Staten van Zeeland gaven de volgende goedkeuringen: uitkerings- en pensioenverordening wethouders, machtiging tot het afsluiten van kasgeldleningen, krediet in rekening-courant, 8e wijziging bezoldigingsverordening en de gemeenterekening 1973. Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieu bescherming vermeldt in zijn jaarverslag met ere de gemeente Sint- Philipsland omdat deze er een gewoonte van maakt een artikel 19 procedure in de pers aan te kondigen. Het gaat hier cm artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Door toepassing van dit artikel kan een college van b. en w. zich volgens het coördinatieorgaan aan de democratische controle van haar burgers onttrekken en bebepaalde, vaak ingrijpende werken toch laten uitvoeren. Daar het gemeentebestuur niet verplicht is de toepassing van dit artikel door middel van publikaties aan te kondigen, is een controle erg moeilijk. Wel moet het voor deze handelwijze toestemming van g.s. hebben. Het Coördinatieorgaan was nog een keer blij met het standpunt van Sint- Philipsland, namelijk ten aanzien van de jacht-haven van het Kanaalschap De Eendracht. Het Coórdinatieo+rgaan had tegen dit plan bezwaren ingediend. Op grond van de vrij hoge pachtprijs per m2 en de kleine afmetingen van de boxen verwachten wij vooral kleine schepen en motorboten, die beide een sterke recreatieve druk op de waarde volle slikken en schorren in de Krabbenkreek zullen uitoefenen, aldus het Coördinatieorgaan. Onder leiding van mevrouw Van Striem vergaderde de NCVB afdeling Anna Jacobapolder. Mej. Schreuder van de Ned. Hartstichting gaf interessante voorlichting over gezond eten tegen hart- en vaatziekten. Door de leden werden vervolgens verschillende hapjes gemaakt en ook verwerkt. Dank was er voor mej. Schreuder voor de medewerking aan deze maandelijkse bijeenkomst. Mevr. Begtel sloot met dankgebed. Er waren voor de raadsvergadering vanavond (donderdag) nog enkele aan vullende agendapunten. Zo werd een schrijven behandeld van de gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouw schap met betrekking tot grond aankopen. B. en w. vonden het onge bruikelijk dat het Landbouwschap zich rechtstreeks tot de raad wendt zonder vooraf bij het college van b. en w. te informeren omtrent het hoe en waarom. Men is in het verleden immers altijd bereid geweest te overleggen als het om landbouwbelangen ging. De klacht richtte zich op de aankoop van percelen grond in het plan „De Luijster". Met een viertal eigenaren is door b. en w. in principe over eenstemming over aankoop bereikt. Drie eigenaren beoefenen de landbouw niet meer bedrijfsmatig. Zijn er wel duidelijk landbouwbelangen bij betrokken, dan wil het college aan kopen tegen een prijs door twee taxateurs bepaald. Een wordt door de eigenaar aangewezen, de ander door de gemeente. Zouden die taxateurs niet tot overeenstemming komen, dan benoemen die twee een derde met arbitraire bevoegdheid. Dit aanbod gaat zelfs verder, zo meent b. en w. dan de gewestelijke raad suggereerde. Verder verzocht de heer H. Hoeksema te Bergen op Zoom rente en aflossing te willen garanderen van een lening in verband met de aankoop van de woning Wilhelminastraat 7. Behalve de al eerder vermelde schriftelijke vraag van de heer G.J. de Jager over riolerings- en bestratings situatie te Anna Jacobapolder had voor de raadsvergadering van vanavond (donderdag) ook het SGP-lid P.J. van de Reest een schriftelijke vraag gesteld voor wat de onroerend goedbelasting betreft. Hij herinnerde er b. en w. daarbij aan in de raadsvergadering van 21 november te hebben geamendeerd op dat voorstel onroerend goed belasting. De voorzitter heeft toen toegezegd daarop in een volgende vergadering te zullen terugkomen. De W.H.S. heeft zaterdagmldag In een spannende wedstrijd tegen het sterke Rijsoord met één doelpunt een mooie overwinning binnengehaald. Het positieve van de Sint-Annalandse ploeg was, dat men na die 1-0 voorsprong in de 20ste minuut door keihard werken en uitstekend verdedigen de twee punten vasthield. Dat is al een paar keer mislukt, maar nu deed W.H.S. ztyn naam eer aan. De 3-0 nederlaag tegen de Zuid- Hollanders in de eerste wedstrijd van deze competitie werd volop goed gemaakt. De Sint-Annalanders waren immers maar wat blij met hun krappe 1-0 overwinning. Ze erkend8 ook grif dat een gelijkspel nu beter op z'n plaats was geweest dan de 1-1 vorige week tegen S.S.S. Ondanks de klassering was de tegenstand van Rijsoord namelijk veel sterker dan van S.S.S. In een hoog tempo ging het spel op en neer waarbij aan weerskanten gevaarlijke situaties en kansen ontstonden. W.H.S. hanteerde de hele wedstrijd op een buitengewoon goede manier de buitenspelval en Rijsoord was zo hardleers als men nooit voor mogelijk houdt. De verdediging werd georganiseerd door laatste man Theo Fase, die een prima partij speelde met de zwoegende tweeling Ewoud en Rien Fase. De wat oudere spelers waren in deze energie vretende wedstrijd aan het eind van hun latijn.... Nadat een goede kans door een mislukt schot van Theo Moerland onbenut was gebleven, viel na twintig minuten met een verrassende inzet van dezelfde W.H.S.-aanvoerder de beslissing. Theo Fase gaf een lange pass op rechts naar de sprintende Nico Hage, die uitstekend voorzette en Theo Moerland schoot zonder te aarzelen de bal naast de verraste Rijsoord-doelman: 1-0. Het resultaat was er. De goed leidende scheidsrechter Kardux moest in de beginfase de nerveuze en druk pratende Sint- Annalandse ploeg meermalen tot bedaren brengen, maar toen het doelpunt eenmaal gevallen was, speelde de thuisclub met een meer opgelucht hart. Niettemin besefte men heel goed ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM* heer Van der Reest informeerde nu welke raadsvergadering dat zal zijn. Hij had verder gevraagd eventuele bezwaren tegen de taxatie van panden soepel te benaderen en wilde weten of er bezwaren kwamen en wat daarmee gebeurde. Tenslotte verzocht hij te willen bekijken of inning van de onroerend goedbelasting in fasen mogelijk is. Ook daarover had de heer Van de Reest niets meer gehoord. Tenslotte was er ook nog een schriftelijke vraag van de gehele SGP- fractie. Dit in verband met een van b. en w. ontvangen brief waarin wordt gemeld een commissie ad hoe te benoemen om tot een eensluidend standpunt te komen tegenover de geschakeerde problemen van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. De SGP raadsleden vragen of het college het tot haar competentie acht zo'n commissie in te stellen waarbij het voor velen niet alleen om zakelijke, maar vooral principiële problemen gaat. In het volgend nummer krijgt de lezer het antwoord van het college en het verslag van die raadsvergadering. Burgemeester A.G.O.A. Remery heeft tijdens de raadsvergadering in Nieuw- Vossfemeer gaarne opnieuw een beroep op de gemeente Sint-Philipsland gedaan van gedachten te veranderen ten aanzien van de aanleg van de jacht haven. Hij deed dat beroep namens vele mensen uit Oost-Zeeland en West- Brabant die wegens het ontbreken van jachthavenaccommodatie in deze regio, hun plezierbootje niet kwijt kunnen. Ik hoop er echt het beste van, zei de burgemeester, Hij had respect voor de Fliplandse opvattingen, maar aan de andere kant zou die gemeente ook begrip dienen op te brengen voor het standpunt dat elders leeft. Men zou dienen toe te staan dat de jachthaven op de gedachte plaats verwezenlijkt wordt. Temeer omdat de jachthaven geen enkele overlast voor Sint-Philipsland zal opleveren. Ter plaatse wordt er en zal worden gevaren, jachthaven of geen jachthaven, ook op zondag, aldus dhr. Remery. De Nieuw-Vossemeerse raad nam de brief van de schippers vereniging Schuttevaer Sint-Philipsland inzake de handhaving van de werk haven voor kennisgeving aan. In verband met de Oosterschelde- problematiek noemde de burgemeester het een slechte, onverantwoorde zaak dat er bij de regering een voortdurende besluiteloosheid is. Wij, inwoners van het in 1953 zwaar getroffen Nieuw- Vossemeer, moeten opnieuw onze ernstige verontrusting uitspreken over het steeds maar uitblijven van een regeringsbeslissing. Een onbegrijpelijke zaak. Het gaat om de veiligheid van velen, aldus dhr. Remery. Dinsdag avond 9 maart om acht uur stelt de Nieuw-Vossemeerse gemeenteraad de rekeningen 1972 en 1973 voorlopig vast. dat het pleit nog niet beslecht was. Rijsoord probeerde wel degelijk de gelijkmaker te forceren, waartoe men de mogelijkheden kreeg. Zo wist doelman Wim Fase een inzet nog maar net met de rechter voet te keren. W.H.S. zat ook niet stil, want bij een verrassende, lange pass op Nico Hage hing het tweede doelpunt in de lucht, maar de Rijsoord keeper reageerde bijzonder attent met uitlopen. Eenzelfde situatie deed zich ook na rust voor. Dat alles zorgde voor veel spanning, want een 1-0 voorsprong is natuurlijk gauw ongedaan gemaakt. Rijsoord besefte dat ook, maar slaagde er ondanks fel aandringen, hoge voorzetten en vele schoten niet in Wim Fase te passeren. In de tweede helft werden Ko Stoutjesdijk en Han van Vossen wegens blessures nog vervangen door Kees van der Reest en Henk Brinkman. W.H.S. hield stand: 1-0. Zaterdag zijn er in de 2e klasse B twee inhaalwedstrijden: Arnemuiden de Meeuwen en A.S.W.H.-Zwaluwen Vlaardingen. De kans is aanwezig dat W.H.S. op 14 maart dan weer een thuiswedstrijd heeft tegen Zwaluwen VI. De Sint- Annalanders moeten daarna nog uit naar Arnemuiden, de Meeuwen, de Zwerver en S.S.C. De enige thuiswedstrijd is dan nog W.H.S. - D.O.T.O. Zwaluwen VI. 15 9 3 3 Barendrecht 16 7 7 2 S.S.S. 16 9 3 4 De Zwerver 16 8 2 6 Arnemuiden 15 5 6 4 Meeuwen 15 4 7 4 Rijsoord 16 4 7 5 W.H.S. 16 4 7 5 D.O.T.O. 16 4 5 7 A.S.W.H. 15 4 4 7 S.S.C.'55 16 2 7 7 N.E.O.'25 16 4 2 10 opnieuw voor een Stavenisse voorsprong en vergrootte die even later tot 1-3.. De thuisclub probeerde daarna nog wel in te lopen, maar dat lukte niet en even voor tijd klopte Wim Steendijk op snelheid de Vosmeerse defensie en was het 1-4. Tevoren kwamen nog twee Vosmeerse elftallen met nogal wat junioren en spelers van senioren 3 en 4 in het veld. Uitblinker was Johan Burgers, maar Rien Wessel en Jacky Mosch scoorden aan de overzijde. In dë tweede helft liep Vosmeer 3 uit tot 3-1 via Toni Lindhout. In Sint-Annaland speelde een Vosmeer 4 combinatie tegen W.H.S. 3. Een vooral ijverige voorstopper van de gasten kon niet voorkomen dat met de rust de Sint-Annalanders met 2-1 de leiding hadden genomen. Na de pauze moest men voor de wedstrijd van de tweede klassers naar het oefenterrein verhuizen. Dat maakte dat de partijen meer op elkaar gedrongen speelden, waarbij Vosmeer 4 vrijwel geregel8 op eigen helft de nederlaag zo klein mogelijk wenste en kon houden. Er kwam in de ruststand geen verandering meer. 15 15 13 12 11 28- 8 20-11 24-17 18-18 16 22-19 15 15-15 20-13 19-27 12-20 21-26 8-20 10 20-33 Vrijwel alles was afgelopen zaterdag competitievrij en daarom werden nog wat vriendschappelijk partijtjes georganiseerd. Vosmeer 1 speelde tegen Smerdiek 1, waarbij voorjaarsmoeheid in de benen leek te zitten. De gasten waren meer aan de bal dan Vosmeer en namen na een kwartier verdiend een voorsprong door Wim Scherpenisse, die een voorzet van,de jeugdige Sjaak van Vossen langs doelman Danny Polderman kopte. Voor de rust deden zich verder nauwelijks hoogtepunten voor, behalve dat Mart Koopman van Smerdiek zich door een knieblessure moest laten vervangen, maar dat was meer een diepte- dan een hoogtepunt. Na rust kwam er toch een zwdak moment in de Smerdiekse verdediging. Het was oorzaak dat de vriendschappelijke winst in Oud- Vossemeer bleef. Eerst maakte jeugdspeler Frans Havermans in combinatie met Ad Plandsoen de gelijkmaker en nog in dezelfde minuut kopte Wim Heijboer een voorzet van rechts in: 2-1, mogelijk met een buitenspelluchtje. Smerdiek kreeg nog wel kansen om de score in evenwicht te brengen, maar er werd te gehaast en te onzuiver geschoten om het verdiende gelijke spel te boeken. Vosmeer 2 maakte op het andere veld niet zo'n beste beurt, want het verloor met 1-4 van Stavenisse 1. De pupillen van Jan Verreyen toonden grote inzet. Jan Hoek opende de score voor de gasten 0-1, maar nog voor rust bracht Jan de Klerck de partijen weer op gelijke hoogte, al hielp een Stavenisse verdediger de Vosmeerder nog een voetje. Peter van der Jagt zorgde N.O.A.D. 1 speelde thuis ook al oefenvoetbal tegen een sterker S.P.S. 1. Toch werd het een aardige partij en in de eerste helft kon S.P.S. het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Drie minuten na rust lukte dat meteen en nog eens 20 minuten later werd de eindstand bereikt 0-2. Aanvankelijk kon de eerstdinzet tot het tweede doelpunt nog worden gekeerd, maar toen was het volop raak. Die tweede 45 minuten speelde zich vooral af op de N.O.A.D. helft, maar de wat te gehaaste afwerking van de S.P.S. aanvallen en een vaak goed ingrijpen van de N.O.A.D. defenise voorkwam een groter Sint-Philipslandse achterstand. Slechts éénmaal had Cenny Reijngoudt Zaterdag 6 maart 1976 uur Tholense Boys - F.S.V. (Bakx) 16.15 S.P.S. - D.V.O. (Maas) 16.15 V.V.N. 2 - Thol. Boys 2 (Gabriëls) 16.15 Internos - Stavenisse (v.d. Hoven) 16.15 N.O.A.D. - O.N.I. (v. Overveld) 16.15 W.H.S. 3 - B.W.R. 2 (Kools) 15.30 Zwal. Boys 3 - W.H.S. 2 (v. Boxtel) 16.15 Vesting Boys 3 - Smerdiek 3 P.T.T. 4 - S.P.S. 2 (Kleemans) Thol. Boys 4 - V.V.C. (Nieuwlaat) Smerdiek 4 - N.O.A.D. 2 (Tetteroo) Stavenisse 2 - Thol. Boys 3 13.00 14.15 14.15 13.30 16.15 W.H.S. dames - Rozenoord (Versch.) êWS 11.00 Thol. Girls - Chrislandia (Cla) 12.00 Yerseke - W.H.S. (vriendschappelijk) Vosmeer 1 2 - MOC 1 2 14.30 NVS 3 - Vosmeer 3 2e klasse B landelijk W.H.S. - Rijsoord De Meeuwen - D.O.T.O. De Zwervers - S.S.C. S.S.S. - Barendrecht A.S.W.H. - Arnemuiden 1-0 1-1 1-0 2-1 1-2 S.C. Stavenisse organiseert dit keer de Eendrachtcup voetbaltoernooien voor senioren en junioren. Daarmee zijn alle vier deelenemdne verenigingen weer aan de beurt geweest, zodat voor 1977 bekeken kan worden of Tholense Boys en S.P.S. weer mee willen doen. De senioren spelen op Hemelvaartsdag op de gemeentelijke sportvelden te Sint- Maartensdijk. De finale is op zaterdag 5 juni. Dit keer werd W.H.S. 2 uitgeloot zodat de twee poules er als volgt uitzien: A: Vosmeer 1, Smerdiek 2, W.H.S. 1 B: Smerdiek 1, Vosmeer 2, Stavenisse 1. Op het terrein van Stavenisse zelf wordt op 5 juni de Eendrachtcup voor pupillen gespeeld. In poule I spelen Smerdiek, W.H.S., Tholense Boys, Vosmeer, in poule II Smerdiek, W.H.S., Tholense Boys. Van de D-pupillen zijn er ook twee poules: I Tholense Boys, Vosmeer, Smerdiek, W.H.S. 2, II Vosmeer 2, S.P.S. Stavenisse, W.H.S. 1. Bij de junioren zijn er maar liefst 32 elftallen, zodat er twee wedstrijddagen nodig zijn. Op 19 juni spelen de A- junioren: I S.P.S., Tholense Boys, Stavenisse, Vosmeer, II W.H.S., Tholense Boys, Smerdiek. Op 1 mei spelen de B- en C-junioren: B W.H.S., Vosmeer, Tholense Boys. C I W.H.S., Vosmeer, Smerdiek, W.H.S. 2. C II Vosmeer, Tholense Boys, Smerdiek. bij een doorbraak de eer kunnen redden. De N.O.A.D. A junioren wonnen met 5- 0 van Stavenisse A. Tholen vr. 5 mrt. uitvoering „Concordia", repetitielokaal Kruittorenstr. wo. 17 mrt. ZVU 14.30 u. Kinderfilm „Jungle Cat'', Walt Disney, Hof van Holland di. 9 t/m 18 mrt. Gasthuiskapel Kunst uit Zeeland ma t/m za 14.00-17.30 u., vr. 19-21 u. Sint-Annaland vr. 5 mrt. 7.15 u. jaarverg. jeugdver enigingen N.H. ver.gebouw wo. 10 mrt. kijkavond school met de Bijbel wo. 17 mrt. ledenvergadering school met de Bijbel Bergen op Zoom t/m 7 maart tentoonstelling „Tjeppe en Plakke", het bouwen v.d. Carnavals optocht, Markiezenhof dag. 14-17 u. ma. 8 mrt. 20.15 u. st. Gamma, „Bloed bruiloft" toneelgr. Theater, Luxor di. 16 mrt. opera de Parelvissers, G. Bizet, 20.15 u. Luxor Oud-Vossemeer wo. 10 mrt. 7.30 u. alg. leden vergadering weegbrugver. EMM, dorpshuis do. 4 mrt. 19.30 u. dorpshuis blijspel St. Joseph voor de bejaarden Scherpenisse vr 5 mrt 20 u de Gouden Leeuw jaar vergadering PJZ Poortvliet ma 8 mrt 20 u Tolrust ledenvergadering K.I. Tholen en Sint-Philipsland Bergen op Zoom Roxy Belle de jour 18 j. dagelijks 20 u., za 18.45 en 21.15 u, zo 16.00, 18.45 en 21.15 u The Getaway 18 j vr 22.30 u Jerry Lewis Drie op de divan a.l. za, zo, wo 14 u Luxor Op de Chinese vuist 18 j do, vr, za 20 u, zo 16.30 en 20 u Zet je zorgen op zij 18 j za 23.30 u Het zwarte goud van Oklahoma 14 j zo 14 u The Night Porter 18 j di en wo 20 u Sint-Philipsland vr 5 mrt 8.30 u De Wimpel Uitvoering Quick Step m.m.v. The Crabtown Three Poortvliet vr 12 mrt 19.30 u ,t Ouwe Raed'uus De Wigchelaar film Maciste Tholen vr 19 mrt 19.30 u Hof van Holland Accordeonclub The King Corns wo 10 mrt 20 u Hof van Holland Jaar vergadering Plattelandsvrouwen Volgens de stichting Zeeland is er behoefte op Tholen en Sint-Philipsland op korte termijn een werkgroep te formeren die proefprojecten plaatselijk vormings- en ontwikkelingswerk met volwassenen dient voor te bereiden en uit te voeren. Dergelijke werkgroepen zijn er al in Midden-Zeeland en Zeeuws- Vlaanderen, Een proefproject bestaat bijvoorbeeld uit een cursus van acht avonden voor ongeveer vijftien deel nemers, begeleid door twee vormings leiders. De deelnemers worden benaderd door de Zeeuwse vrouwen raad en de Zeeuwse Volks Universiteit. De cursussen kunnen gaan over gesprekstechniek, leren luisteren en spreken of gericht zijn op het functio neren als individu ten opzichte van zichzelf en de omgeving. De werk groepen willen primair werken voor groepen die meer kansen geboden dienen te krijgen. Het provinciaal bestuur geeft financiële steun. We bieden ze ook wel wat: «uitvoerig advies de beroemde Alno-aanbouw- 'n komplete planning keuken, het grootste merk in «onmiddellijke service, ook na heel Europa de aankoop aanbouwkeukens fl> Theodorushaven, Bergen op Zoom tel.:01640-36910

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9