Plaatselijk nieuws PREDIKBEURTEN Vosseneer g|| P00RTvt/fr\ tik THOLEN OUD- VOSSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND £3 STAVEN ISSF SINT MAARTENSDIJK MULLER-FRANKE B.V. 2 EENDRACHTBODE Donderdag 4 maart 1976 STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK Vrijdag muziekuitvoering NCVB over zending Open dag De Oesterschelp Biljarten Benoeming Voor de bejaarden Bloemenactie Inbraken Geslaagd Transportbedrijf Schot Massale zangavond Veiling landbouwersinspan Laat POLLIE het doen!! Recreatief volleybal Vogelvrienden Gezinsavond MUZIEKLIEFHEBBERS bezoekt zaterdagavond 6 maart om 19.30 uur in Haestinge te Sint-Maar tensdijk het concert van Accelerando en Euterpe. Iedereen hartelijk welkom. Vrij entree Gelegenheid tot het INENTEN TEGEN HONDSDOLHEID uitsluitend voor gezonde honden die tenminste 5 maanden oud zijn, op zaterdagmorgen 6 maart in het nieuwe dorpshuis te Oud Vossemeer. A. RINSES, dierenarts Viering carnaval Biljarten Geslaagd Piet Bevelander tenniskampioen Peuterspeelzaal open Afscheid bij Trijfosa VZOS hield uitvoering Wijn-wenken en wijn-proeven Ledenvergadering kleuterschool hoppenbrouwers b.v. Collecte Voor een ZONNESCHERM natuurlijk Doe-Het-Zelfmarkt Jaarvergadering NCVB Vervolg op pag. 9 mi IWOlrtV -""W/S» ®s,*W»IUPSuuo t tA.- v I 1 ciut ScH£Rp£t \j|Ü ANNA JACOBAPOLD De door de Koninklijke muziek vereniging „Concordia" beloofde muziekuitvoering wordt vrijdag om half acht gehouden in het repetitielokaal Kruittoren 15. De toegang is vrij en elke liefhebber welkom. Een gevarieerd muziekprogramma wordt geboden en begint met het optreden van de harmonie onder leiding van de heer C.W. Delhez. Na de beginmars wordt een introductie en wals van Faust gespeeld. Introi-vest is de volgende mars met als vierde nummer Rigoletto van Verdi. 5 de mars Punjaub, 6 Oud- Holl. Boeren dansen, 7 een ballet uit Faust deel II en tenslotte de D.K. 25 mars. Na de eerste pauze het optreden van hout- en perblazers uit de vereniging, die in verschillende samenstellingen barok muziek brengen naar arrangementen en onder leiding van P. Steijns. Na de tweede pauze zal het optreden van een Bergen op Zooms koperblaas- ensemble volop het aanhoren waard zijn. Tenslotte zal de Thoolse boerenkapel „De Klinkers" onder leiding van P. Steijns het laatste gaatje vullen. Op de februarivergadering van de NCVB heeft dhr. v.d. Berge uit Halsteren gesproken over de zending onder de Boslandindianen. Het geheel stond onder leiding van presidente mevr. Duijzer, die ook de meditatie verzorgde. De NCVB hoopt woensdag 10 maart haar 25-jarig jubileum feestelijk te herdenken in De Wingerd. Ter gelegenheid hiervan was er op 3 maart een gezamenlijke broodmaaltijd in de huishoudschool. De huishoudschool De Oesterschelp houdt donderdag 11 maart open dag: van twee tot vier uur voor de zesde klassers van de basisscholen en ,s avonds van half zeven tot half tien voor hun ouders, en de ouders, grootouders en verdere familieleden van de huidige leerlingen. In ieder lokaal is een kleine tentoonstelling aanwezig van de verschillende vakken. In de gymzaal is er om 14.15, 19.00, 19.45 en 20.15 uur een modeshow van zelfgemaakte kleding. Op vrijdag 19 maart wordt van acht tot elf uur de schoolavond gehouden met een praatje, een dansje en een drankje. Dat laatste is limonade, in verschillende soorten. Er komt geen bier, ondanks - of misschien wel vanwege - het artikel in de schoolkrant De Oester over bier- bereiding. Vermeld wordt onder meer, dat bier een drank is met aanzienlijke voedingswaarde. Directrice mej. S. de Reus heeft in De Oester een in memoriam geschreven in verband met het plotseling overlijden van concierge W.M. Kloet, die de huishoudschool sinds 1 januari 1972 zeer ijverig en betrouwbaar diende. We zullen allemaal met grote waardering aan dhr. Kloet blijven denken, aldus de directrice. In de gevarieerde school krant zijn er verder artikelen te vinden over de winter, Albert West, de aan winsten van de bibliotheek, exotisch fruit, botbreuken, de leeuw, een eigen taal van de dieren en de Noorse ontdekkingsreiziger Amundsen. Verder zijn er enkele gedichten, een horoscoop en het vervolgverhaal Anneke's Verdriet. Cobi Otte doet verslag van het schoolconcert door het Haydnkwartet. Wilma van Vossen en Rita Nienhuis beschrijven een bezoek aan een Chinees restaurant met klas 4a. Het menu was gevarieerd en smaakte erg goed. De meisjes hebben veel plezier gehad en bespraken o.a. verlovingen en huwelijken. Behalve het vioolspel van het Haydnkwartet krijgt nog meer muziek aandacht in De Oester: behalve popzanger Albert West de bekende Nederlandse groep Teach In. Tenslotte is er voor de liefhebbers nog een puzzel. Uitslagen biljartcompetitie De Kroon: A. Quist - C. de Lang 2-0 18 brt, D. van Zanten - Th. Christiaens 2-0 33 brt, C. de Lang -1. Schot 0-2 31 brt, L. van As - A. Hage 2-0 31 brt, A. Quist - A. Geuze 0-2 22 brt, R. Soomers - J. Schot 0-2 32 brt. Voorzitter C. Gebraad was niet van de partij wegens ziekte, waarvoor de leden hem van harte beterschap wensten. Dhr. W.M. Potappel is benoemd tot kantonnier bij het Waterschap Tholen. Hij volgt dhr. M. Lindhout uit Anna Jacobapolder op die wegens net bereiken van de 65-jarige leeftijd met pensioen is gegaan. De leden van de bejaardensoos hebben vorige week woensdag met de Vrouwen raad een bezoek gebracht aan het Begijnhof in Breda. Een al op hoge leeftijd zijnd begijntje, met een kraak helder-witte muts, stond de bezoekers te woord. Ook de kruidentuin, hoewel niet in zomerde tooi, kreeg belangstelling. ,s Middags werd een bezoek gebracht aan het centrale magazijn van de Stichting Mensen in Nood. Hier werd men op de hoogte gebracht van het zeer speciale werk. Veel instellingen voor maat schappelijk werk doen een beroep op deze stichting, die nauw samenwerkt met het Rode Kruis en het Rampen fonds. Onlangs nog werden goederen verzonden naar Guatemala. Het was een leerzame en gezellige dag. Maandag 19 maart om half acht is er een gezellige avond in Hof van Holland ten bate van het Groene Kruis m.m.v. de accordeon club The Kingcorns. ,t Belooft een mooie avond te worden, dus komt allen. Acht winkeliers houden een jaar lang een bloemenactie waarbij wekelijks vijf gezinnen een fraai boeket bloemen ontvangen. Iedereen komt hiervoor in aanmerking koopverplichting. Totaal kunnen 260 gezinnen verrast worden met bloemen. Het afgelopen weekend kwam er ook weer niet helemaal ongeschonden door wat inbraken betreft. Vooral dan poogt men van het niet bezet zijn van kantoren en fabrieken te profiteren om z'n slag te slaan. Zaak is om alles wat verdacht lijkt' maar direct door te geven aan de politie. Overigens was de buit voor de inbrekers ook ditmaal weer niet groot. In de nacht van vrijdag op zaterdag verschafteê zich toegang tot de kantoren van banket- fabriek De Waal aan de Ampèrestraat. Het binnenkomen was niet zo moeilijk, nu slechts een houten schot van voor een kapotte ruit verwijderd moest worden. Een klein geldbedrag wordt vermist, maar daarbij is er toch ook altijd de ellende dat veel overhoop wordt gehaald. Verder werden in de bebouwdd dam bij de fam. Nelisse de snoepautomaten van de muren gegehaald en meegenomen. Die apparatuur zit met kettingen vast, maar ze waren doorgeknipt en vervolgens het hele hebben en houwen van de automaten meegepikt. De eigenaar is een meneer R. uit Den Haag. Wim Klippel is in het Gasthuis te Middelburg geslaagd voor het diploma ziekenverpleging A. Bram Bout slaagde aan het Reformatorisch Vormings instituut te Goes voor het eenheids diploma E.H.B.O. Naar aanleiding van het bericht over de conVcentratie van de distributie en opslag van Jac. Hermans Prijsslag b.v. in Gilze-Rijen, deelde transportbedrijf D.C. Schot en Zonen ons mee dat men tot 1 april 1978 een contract met de Prijsslag heeft voor transport en opslag. Ook vanuit het eigen Prijsslag distributiecentrum in Gilze blijft Schot echter het transport verzorgen. Hiervoor is een aparte dochtermaat schappij opgericht: Schot Transport b.v. Een garage met monteurswoning in Gilze zijn over een paar maanden klaar. De moedermaatschappij D.C. Schot en Zonen blijft in Tholen gevestigd. Na het vertrek van de Prijsslag uit Tholen kan Schot de gebouwen weer aan anderen verhuren. Momenteel heeft men al een proefopslag. Transportbedrijf Schot ziet dan ook in de aangekondigde wijzigingen bij Prijsslag alleen maar een uitbreiding van de activiteiten voor de eigen onderneming zitten, daar de gebouwen nu aan anderen kunnen worden verhuurd voor opslag, waaruit distributie en transport kan voort vloeien. De Rehobothkerk was zaterdagavond overvol bij de zanguitvoering van het chr. gem. koor Crescendo. De schuifdeuren van de verenigingszaal moesten geopend worden om iedereen een plaats te kunnen geven. Er waren ook verschillende belangstellenden uit het eiland. Ouderling H. Schot verzorgde de opening, waarna samenzang volgde van Ps. 146: 1. Daarna kwamen de verschillende koren aan bod. Naast Crescendo was aanwezig het chr. mannenkoor Rehoboth o.l.v. C. Burger uit Tholen, het gem. koor Sursum Corda o.l.v. R.J. Krijkse uit Krabbendijke, het gem. koor VZOS en het kinderkoor Jong VZOS o.l.v. H.J. Harinck uit ,s-Gravenpolder. Zij voerden verschillende bewerkingen van Psalmen uit, hetgeen werd afgewisseld met samenzang. Verder was er een gezamenlijk optreden van het gemengd en kinderkoor van VZOS. De massale uitvoering van Ps. 90 en 91 door enkele honderden zangers van alle deel nemende koren vormde de finale van deze zangavond. Ouderling Van Belzen verzorgde de sluiting. De gasten kregen daarna nog koffie, voordat ze door de mist de thuisreis aanvaardden. De veiling van de landbouwersinspan van dhr. Anth. Duine is vrijdag 20 februari een succes geworden. Onder prima weersomstandigheden gingen de voorwerpen vlot van de hand. De prijzen waren aan de hoge kant. Alleen een paar trekkers zijn niet gegund. Er heerste van tien tot vijf uur een levendige en opgewekte stemming, want het was er geweldig druk. De auto's stonden honderden meters ver. De veiling stond onder toezicht van notaris mr. W. Loof uit Tholen. De verkoop bij opbod gebeurde ,s morgens door bode C. Niemantsverdriet uit Oud- Vossemeer. Hij werd ,s middags OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 -365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. afgelost door bode C. A. Weijler uit Sint-Annaland. De honderden kopers en belangstellenden werden ook van hun natje en droogje voorzien, want cafetariahouder C. Goedegebuure en caféhouder A. J. Slager uit Sint- Annaland bedienden hun klanten naar Een zestal van de P.J.Z. Tholen/Sint- Philipsland ging woensdagavond na zeven sets volleybal tegen drie teams van Amigos met de wisselbeker naar huis. Scheidsrechter G. Dijkman overhandigde de trofeé in café Wim en Marja aan de P.J.Z.-aanvoerder Ant. Brooijmans. Daarbij werd aangekondigd dat er een return zal volgen in de gymzaal te Stavenisse. De P.J.Z.-heren hadden eerst drie sets een makje aan de dames van Amigos. De scheidsrechter floot het P.J.Z.team tenslotte maar af wanneer de bal niet in drie keer werd gespeeld. De dames maakten vrijwel geen tegenpunt. De eerste set tegen Amigos I was bijzonder spannend en eindigde tenslotte in een krappe 16-14 overwinning voor de thuisclub. Een van de Amigos-spelers was zelfs zo enthousiast dat hij zich blesseerde, zodat halverwege nog een reserve binneü de lijnen kwam. Het P.J.Z.-zestal nam in de tweede set echter revanche en demonstreerde de overmacht van techniek en uithoudingsvermogen nog meer in de derde set. Amigos II moest in twee sets zijn meerdere erkennen in het P.J.Z. team. Voor de competitie spelen de heren van Amigos maandagavond om kwart over negen in de Steenbergse sporthal tegen Tobeci II. De dames zijn vrij. De leden van de Vogelvrienden hebben zaterdag in zaal Saparow voorlichting Krijt op Tijd: A. Verhees Czn. hoogste serie 15, beste gemiddelde 2.66 staat met J. Schetters bovenaan', zodat de beslissing pas op de laatste speeldag valt. D. Polderman - F. Hommel Jzn. 2- 0, A. Verhees - J. Vaders 2-0, M. Goudzwaard - A. Brusselaars 2-0, M. Voormeulen - A. Aarnoudse 0-2, J. Schetters - G. Minheere 2-0, C. Timmermans Czn. - C. Wessels 2-0, J. van Daalen - A. Goudzwaard 2-0, M. v.d. Logt - A. Douw 0-2, I. Berkey - A. van Daalen 0-2, L. Havermans - H. van Daalen 2-0, F. Hommel Abrzn. - H. Zeeman 0-2. Nooit Gedacht liet het biljart vrijdagavond rusten en feestte. Na een Chinees etentje in Halsteren was er in zaal Saparow een bal. De opkomst was groot. Voorzitter C. Vroegop sprak in zijn dankwoord van een geslaagde avond. Z.L.M. en Plattelandsvrouwen hebben in de foyer van het dorpshuis onder overweldigende belangstelling de gezinsavond gehouden. Mevr. T. van Tilbeurgh-Gunst noemde de nieuwe verenigingsaccommodatie een aanwinst. Notaris mr. W. Loof uit Tholen vertelde het een en ander over het notariaat en behandelde uitvoerig het huwelijks- en erfrecht. Hij bracht dit dikwijls op komische, maar duidelijke manier naar voren. Er werden ook veel vragen gesteld. De presidente bood de notaris als dank een attentie aan. Het verdere programma bestond uit bingo o.l.v. Z.L.M.- voorzitter M. Punt, wat afgewisselond werd met accordemuziek van Marijke Bax. Ook dhr. J. L. van Gorsel assisteerde bij de bingo. Mevr. van Tilbeurgh bedankte alle Plattelandsvrouwen voor de spontane hulp bij het schoonmaken van het dorpshuis. Mevr. Mees kreeg advertentie I.M. Van 10.30 - 10.45 uur voor honden waarvan de namen van de eige naars beginnen met de letters A t/m H, van 10.45 -11.00 uur I t/m P, van 11.00 -11.15 uur Q t/m Z. Men dient contant af te rekenen, prijs 20,per enting incl. bewijs en penning. Voor de 2e en volgende hond geënt van de zelfde eigenaar is de prijs 15, De honden dienen aangelijnd te zijn. Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666 - 25% advertentie IM gekregen van de keurmeesters J. Streur uit Wouw en H. Heijboer uit Oude Tonge. De eerste, sprak over kanaries, de tweede over de tropen en parkieten. Ze gaven uitleg over de manier van keuren en de fouten die men aan de vogels kan vinden. Ook het opkooien werd onder de loupe genomen en de manier van training. Het schoonmaken van de T.T. kooien is heel belangrijk. Vooral de voorfronten, aangezien die afgeven. Het koppelen kreeg ook uitgebreide aandacht aan de hand van een aantal meegebrachte soorten. De leden hoorden diverse nuttige wenken over kruisingen van wildzang met kanaries en het kweken van bastaarden. Bij de voeding dient men het toedienen van vitamines niet te overdrijven. Men moet er ook voor zorgen dat de festen van eivoer niet gaan schimmelen. Voorzitter C. Hommel hoopte dat de leden er hun voordeel mee zouden doen. De Vrouwenbond van het N.K.V. heeft woensdagavond in zaal Saparow haar jaarlijkse carnavalsavond gehouden. ,t Was bijzonder gezellig. Alle dames waren verkleed en dansten in hun gevarieerde creaties op muziek van grammofoonplaten. Tussendoor liet een hartige hap zich goed smaken. ,s Middags konden de kinderen van de leden huppelen op de diverse carnavalskrakers. Bovendien genoot men van een poppenkast. De Sint Anthoniusschool heeft vrijdagmiddag met hoofdonderwijzer N. Imandt en de onderwijzeressen Kools en Piasmans carnaval gevierd. Verkleed en al hield men enkele voordrachtjes, terwijl men ook wat sprong op de tonen van de hits. Tractatie van limonade droeg bij tot de gezellige sfeer. De Vlooietrappers vierden zaterdagavond carnaval in zaal ,t Veer. Voorzitter F. Zwegers was tevreden over de goede opkomst. ,t Was een genoegelijke avond met muziek en een hartige hap. De Treffers: P. Vis - P. de Leeuw 0-2, J. Etienne - F. Hommel 0-2, H. Hommel - M. Lindhout 2-0, G. Havermans - P. Vis 2-0, L. van Wezel - P. Hommel 0-2, P. de Leeuw - B. den Hollander 0-2. De Poedelaars: J. van Gorsel in 31 beurten de bekerfinale van W. Bevelander. In de competitie verloor koploper M. Pipping van J. Plandsoen, L. Klippel - T. Schot 2-0, M. van Poortvliet - P. van Gastel 0-2, A. van Poortvliet - A. Heijboer 0-2, J. van Gorsel - M. Pipping 0-2, J. Kouwen - J. Heijboer 0-2, W. Bevelander - L. Klippel 0-2. nog een bloemetje voor het trouw rondbrengen van de uitnodigingen. Cobie van Gorsel slaagde aan het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. In een spannende partij heeft Piet Bevelander de kampioenstitel junioren Velocitas zaterdagavond overgenomen van Jan Willem Slager. Vorige week waren hiervoor al de eerste wedstrijden tafeltennis gespeeld. 1. Piet Bevelander 9 punten, 2. Jan Willem Slager 8 p., 3. Hans Polderman 7 p., 4. Hans Vogel 6 p., 5. Jaco Jansen 5 p., 6. Peter de Jager 4 p., 7. Adrie Capelle 3 p., 8. Rian Quist 2 p., 9. Jan Biesheuvel 1 p., 10. Annelies Quist 0 p. Uitslagen: Slager- Vogel 21-3, 22-20. Slager-de Jager 21-10, 21-7. Slager- Polderman 21-18, 21-5. Slager- Vogel 21-14, 21-3. Slager- Capelle 21-3, 21-5. Slager-A. Quist 21-1, 21-5. Slager- Bevelander 16-21, 21-18, 15-21. Jansen- Vogel 8-21, 14-21. Jansen-de Jager 21- 10, 21-17. Jansen-Polderman 13-21, 21- 17. Jansen-Capelle 22-20, 21-14. Jansen- Biesheuvel 21-8, 21-14. Jansen-R. Quist 21-3, 21-19. Jansen-A. Quist 21-6, 21-14. Jansen-Bevelander 11-21, 17-21. Jansen- Bevelander 11-21, 17-21. Slager en Jansen moesten wegens ziekte vorige week verstek laten gaan, zodat ze nu een druk programma hadden. Vandaag, donderdag, kan men van negen tot twaalf uur de nieuwe peuterspeelzaal de Pluus op de hoek Voorstraat/Raadhuisstraat bezichtigen. Vrijdag wordt de 35 m2 speelruimte in de voormalige woning van de wed. Pipping- van Poortvliet geopend voor de vijftien peuters, die daar twee keer per week terecht kunnen. Als deze proef slaagt, willen de leidsters Voorhagen en Gelok een tweede groep toelaten. Dankzij een succesvolle oproep op de inwoners beschikt men over ruim voldoende speelmaterialen. Mevr. M. Moerland-van Vossen heeft dinsdagavond tijdens de leden vergadering van de Hervormde vrouwenvereniging Tryfosa na vijftien jaar afscheid genomen als presidente. Haar werd dank gebracht voor het vele werk. Als blijk van waardering kreeg mevr. Moerland een Zeeuwse broche en een leren briletui. Het scheidende bestuurslid mevr. A. Dormaar Kurvink kreeg een fraaie theebeurs. Als nieuwe bestuursleden werden de dames P. Fase-van Oeveren en T. Polderman- Moerland gekozen. Presidente is nu mevr. C. Duijzer-van Dijke, secretaresse mevr. A. Overbeeke-van Zetten en penningmeesteresse mevr. J. A. van Winkelen-Duijzer. Twee punten dringen in onze vereniging. Eerstens meer mannelijke zangers, want het vrouwelijk deel overtreft te sterk de andere categorie en in de tweede plaats zijn de financieën thans nogal zorgelijk, ook al is de contributie verhoogd. We zijn echter dit keer karig bedeeld in het gemeentelijk subsidiebeleid. Beide zaken werden door de secretaris J.M.Vroegop benadrukt in zijn uitvoerig jaaroverzicht. Hij had per maand de aktiviteiten samen gevat. Het waren er dit jaar heel wat, vooral ook door de medewerking aan de viering van het 500 jarig bestaan van Sint Annaland, concoursbezoek en een uitvoering in Haestinge tot en met de kerstzangdienst toe. Het hervormd verenigingsgebouw was vr&ijdagavond behoorlijk bezet, toen ds. J.Codée opende met gebed en schriftlezing. VZOS voorzitter W.Fase sprak het welkomstwoord, inzonder heid ds. en mevr. Codée, de oud dirigent J.C.Geluk uit Sint Maartensdijk, die nog altijd met het koor meeleeft, tot afgevaardigden van de kerkeraad en van andere plaatselijke verenigingen. Hierna was er een eerste optreden van het koor, want zoals de voorzitter ook opmerkte, in dit programma krijgt ds zang een grote plaats. Dat had ze ook wat de gebrachte nummers betreft waaronder nogal wat nieuwe lingen waren. Zoals bijvoorbeeld het „Wiegelied" van Brahms en „Schön die Abendglocken klangen" van Konradin Kreutzer. Variatie werd gfebracht door enkele damesleden die het bekende lied „De heilige staad" zongen naar een be werking van De Wolft. Mej. J.de Rooy droeg gedichten voor van Jacqueline van der Waals en Guido Ge zelle met als thema de stilte. Niet minder aantrekkelijk was het optreden van het dubbelkwar- tet, waarvan vooral het „Lead me Lord" het weer bijzonder deed. Nogmaals het volledige koor met als nieuw nummer een bewerking van psalm 68 en tot slot „The King of Love". Een verloting met talrijke prijzen en een collecte voor het orgelfonds, die ople verde. Ds. Codée constateerde in zijn kort slotwoord, dat ieder wel van dit programma had genoten en eindig de met dankzegging. Goede belangstelling was er maandagavond van de afdeling Sint- Annaland van de Bond voor Plattelandsvrouwen in café Van Dijke voor het „belegd" wijnpraatje door de heer Van Spaandonk uit Oudenbosch. Hij begon met een toelichting te geven op de wijnbouw en in welke (zonnige) landen dat mogelijk is. Vervolgens de bereiding van de druiven, de soorten en ook de wijnsoorten, die daaruit voortvloeien. Tijdens het praatje kwamen er heel wat wetens waardig heden naar voren, die de kennis van wijnbouw en van het produkt zelf, verrijkten. Onder meer ook hoe een Nederlander zich nog altijd beperkt tot zo'n 9 liter per hoofd, maar de Fransman zich gemiddeld per jaar aan 110 liter te goed doet. Veelal wel andere (land)wijn dan de hier gebruikte, waartegenover de koffie en thee in dat wijnland veel minder wordt genuttigd dan bij ons. Het bewaren, ontkurken, schenken, wijnouderdom, het kiezen bij een bepaald gerecht, enz., kwam allemaal aan bod. Evenals de praktijk zelf met een keur van een witte- rode- of rosé landwijn en van de wat hoger geklassificeerde wijnen. Aangezien de afdelingssecretaresse daarbij ook nog voor een stokbroodje, toastje en kaassoorten had gezorgd, werd het bij elkaar interessant, gezellig en ook nog lekker. De presidente mevrouw Boogaard zei in haar dankwoord tot de heer Van Spaandonk, die zich tenslotte ook nog specialist toonde in het flamberen van wijn - dat men deze avond heel wat wijn- wijzer was geworden en vond het tegelijkertijd plezierig dat ook enkele mannen aan de uitnodiging gevolg hadden gegeven. Tenslotte werd nog een probleempje besproken van het wekelijks koffieserveren voor de bejaardensoos, dat wat moeilijker dreigde te worden, nu de dameskrans, die tot dusver ook mee in de roulatie liep, zich had teruggetrokken. Hoewel het voor iedereen niet altijd even gemakkelijk ligt, vond men het toch gewenst dit werk voor de soos te blijven doen. Er kwam voldoende toezegging om de koffie- roulatie vooralsnog voort te zetten. Maandag 1 maart was er leden vergadering van de vereniging „De Van der Leek de Clercq kleuterschool" onder leiding van de heer C.J. Moerland. Jaarverslagen werden vlot afgewerkt. De rekening toonde een nadelig saldo van 703,68' maar men heeft van de gemeente nog 2300,- tegoed uit de vijfjaarlijkse afrekening. Dat tegoed is er dan ook nog over de jaren '12-13 en '74, zodat de financiële Autobedrijf speciaal voor uit- deuken-spuiten Tevens richtspecialist Van Konijnenburg 41 Bergen op Zoom Telefoon (01640) 4 27 53 b.g.g. (01640) 3 78 07 positie beter is dan het nadelig saldo dit jaar toont. Het reservefonds vertoont evenwel een steeds dalende lijn en zal over een paar jaar zijn uitgeput, indien het niet tijdig is aangevuld. De voorzitter adviseerde daarom de ouder bijdrage te verhogen van 2,- naar 3,- per gezin per maand. Dat kreeg algemene goedkeuring. De begroting 1976 laat ook weer enkele forse uitgaven zien, o.a. door reparatie of vernieuwing van de ramen. De heer De Jonge informeerde hoe de post leermiddelen in deze begroting wordt bepaald. De voorzitter antwoordt dat het meer een gegroeide routinepost is. De vereniging, zo bleek uit het jaar overzicht van mevrouw Van der 5ikke, telt 178 leden tegenover vorig jaar 174. Er zijn 53 leerlingen, terwijl het gemiddelde in 1974 op 54.3 kleuter kwam. Verschillende vaders gaven het meubilair een flinke opknapbeurt, evenals de toiletten. Er werd een gas- geyser gekocht. Herkozen werden de heer C.J. Moerland en mevr. P. Hage- Mol. Na de pauze werden dia's vertoond door de heer Th. Pfann, regionaal consulent van Veilig Verkeer Nederland, die op verzoek van de afdeling Stavenisse de kennis verrijkte met het onderwerp: Het kind in het verkeer. Onderstreept werd de belang rijkheid van het gedrag der ouders in het verkeer - goed voorbeeld doet goed volgen - het belang ook van een verkeersopvoeding op jeugdige leeftijd.. Er kwamen daarna nog wat vragen los en de heer Pfann kreeg met een dankwoord ook een boekenbon uit handen van de voorzitter-. Laatstgenoemde deelde nog mee dat het schoolplein weer nodig opgeknapt moet worden. Gepoogd wordt een aannemer te vinden die dat met behulp van enkele vaders van leerlingen op een zaterdag morgen wil doen. Dit voorjaar willen de leidsters weer een beroep doen op de ouders het meubilair een opknapbeurt te geven. Gezien de inschrijvingen zal er van 1 mei tot de zomervakantie een leerlingenstop noodzakelijk zijn. Kinderen die na 1 mei vier jaar worden moeten dus wachten tot het nieuwe schooljaar begint. Een bijzondere mededeling was voorts dat men bij het doorbladeren in de oude notulen had ontdekt dat de school dit jaar aan haar 40-jarig bestaan toe was. Er werd op deze ledenvergadering in zoverre nog wat aan gedaan, dat door de voorzitter uit de notulen van 25 januari 1961, het 25-jarig jubileum, een gedicht citeerde, dat toen door mevr. P. van Prooijen-Lemson werd voor gedragen. Ze was ook op deze vergadering van de partij. Verder zei de voorzitter, dat de eerste school op 25 oktober 1899 werd geopend door meester Johan van der Leek de Clercq en overgedragen aan de heer A.F. Hansens, burgemeester van Stavenisse. Op 24 januari 1936 werd de huidige schoolvereniging opgericht met als eerste bestuur A.F. Hansens, voorzitter, J.A. Nortier secretaris, A. van ,t Veer penningmeester en de leden A.G. van IJsseldijk en M.P.A. Tazelaar. De voorzitter meent hiermee toch nog enige aandacht aan het 40-jarige bestaan van de vereniging te hebben geschonken. Gevraagd werd nog het financiee-1 overzicht te doen stencillen, zodat ieder lid daarvan beter nota kan nemen. Aan die wens zal worden voldaan. Daarna sluiting. Voor de gezamenlijke militaire fondsen werd 115,90 ingezameld. diverse merken, o.a. Sunset-E voor zelfmontage. Intraco Sint-Maartensdijk Tel. 01666-2472 Adv.I.M. Dit vond plaats onder leiding van mevr. J. Scherpenisse-Hage. Na opening met samenzang van Ps. 146: 1 en 6, gebed en Schriftlezing hield de presidente een overdenking over de blindgeborene. De secretaresse mevr. M. Hage-v.d. Velde bracht het jaarverslag. De daarin vermelde vele aktiviteiten toonde een bloeiende NCVB-afdeling die al 18 jaar werkzaam is. Mevrouw N. Koopman- v.d. Rhee kon in haar financieel Zondag 7 maart THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 u. ds. J.J. Tissink, Amersfoort GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. M. Pronk, Dordrecht NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. J.A. v.d. Meiden, Dordrecht N.H. B.W.I.W. in Gasthuiskapel 10 u. kand. Visser, Halsteren R.K. KERK zat. 6 mrt. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER. NED. HERV. KERK 10 u. (H.D.) en 6.30 u. ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 u. ds. W. Stuursma, Zwijndrecht 3 u. ds. J. v.d. Meulen, Anna Jacobapolder CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. M. Pronk, Dordrecht GEREF. GEMEENTEN IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 6 mrt. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 (H.Aq.) en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. M. Campen, Papendrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. J. Blom do. 4 en wo. 10 mrt. 10.30 u. schrift- overdenking in de Maartenshof OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H. B.W.I.W. Rehobothkerk 10 u. dhr. J.J. Barends 7 u. ds. J. Goverts R.K. KERK za. 6 mrt. 19 u. H. Mis in „Haestinge" SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. J. van Woerden, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10 en 2.30 u. ds. Th. P. Potma, Ede GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 (H.A.) en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do. 4 mrt. 7.30 u. dhr. J. Kwantes, inwendige zending OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 (H.A.) ds. J. v.d. Meulen 5 u. ds. W. Stuursma, Zwijndrecht WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer' Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. A. de Looze, Oud-Vossemeer,tel. 01667400 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. Van der Bel) Dr. J. van der Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 476 b.g.g. 01662-341 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665- 756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2' Scherpenisse, tel. 01666-2596 spreekuur: vr. 18.30-19.00 uur, zat. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST: 0164040888 STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM buiten kantooruren: 01184-19191 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland Zitdagen: gemeentehuis Sint- Maartensdijk: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur HOOGWATERSTANDEN van 5 t/m 12 mrt. 1976 vrijdag 5 6.22-18.39 zaterdag 6 6.50-19.10 zondag 7 7.21-19.43 maandag 8 7.55-20.19 dinsdag 9 8.38-21.12 woensdag 10 9.44-22.24 donderdag 11 11.10-23.59 vrijdag 12 12.41-0.10 dinsdag 9 maart eerste kwartier overzicht nog een batig saldo vermelden. Nadat een koortje enkele liederen had gezongen declameerde mevr. S. Kloet-de Rooy en mevrouw Hage-v.d. Velde kreeg bij een felicitatie voor haar 25-jarig Hervormd kerk- organiste te Tholen ook een bundel van Joh. de Heer. Op haar beurt bood mevr. Hage de aanwezigen een traktatie aan. In de pauze was er een verloting en de bijeenkomst werd verder gevuld met

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2