PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND EENDRACHTBODE Donderdag 26 februari 1976 'aatseliik nieuws wsstwter s poortvliet^ Verkoop grond Brandweerbenoemingen Autorit MAC Tholen Huldiging chauffeur Wereldgebedsdag A. Schot damkampioen anna mcobapold Biljarten Tafeltennis Laat POLLIE het doen!! Oud papier Biljarten Gelegenheid tot het INENTEN TEGEN HONDSDOLHEID uitsluitend voor gezonde honden die tenminste 5 maanden oud zijn, op zaterdagmorgen 28 februari in het verenigingsgebouw in de stad Tholen A. RINSES, dierenarts Hond doodgereden Schaken Carnaval-vastentijd? Jaarvergadering muziekvereniging Premiere St.-Joseph Jaarvergadering ZLM Het inenten op 3 maart a.s. is VERPLAATST naar woensdag 10 maart a.s. Ouderavond o.l.s. nieuwe stijl hoppenbrouwers b.v. Autobedrijf speciaal voor uit- deuken-spuiten Tevens richtspecialist Van Konijnenburg 41 Bergen op Zoom Telefoon (01640) 4 27 53 b.g.g. (01640) 3 78 07 Mannenkoor in de Schutse Wijziging telefoonnummers Havenactiviteiten Ouderavond chr. school Vervolg op pag. 11 i l De gemeenteraad heeft maandag middag aan dhr. L. A. van Oosten in de Visstraat 3 m2 en aan dhr. J.W. Quist in de Brugstraat 9 m2 grond verkocht voor 45 gulden per m2. Raadslid M.A.J. van der Linde wierp de vraag op of een dergelijke grondprijs nu redelijk is voor een stukje waarop je nauwelijks met een stoel kunt zitten. Wethouder L.J. Koopman zei dat b. en w. de prijs zelf ook flink vinden, maar g.s. hebben het gemeentebestuur al een paar keer op te lage grondprijzen gewezen. B. en w. nemen het zekere voor het onzekere. Dhr. D. van Duivendijk is benoemd tot commandant van de vrijwillige brandweer. Hij volgt wijlen M.C. van Stee op. Ondercommandant is de heer G. Akershoek, brandmeester dhr. L. Deurloo. Eilandelijk brandweer commandant is nu dhr. P.A.C. Lindhout uit Sint-Maartensdijk. Dinsdagmiddag stelde de gemeenteraad een nieuwe vergoedingsregeling vast voor de vrijwillige brandweer: naast jaarvergoedingen uurvergoedingen van 16,50 voor brand en 8,25 voor oefeningen en cdrsussen. Op een vraag van raadslid J.L. van Gorsel zei de burgemeester dat de in Oud- Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse toegezegde voorlichtingsbijeenkomsten over de brandweer nog zullen worden gehouden. De MAC Tholen organiseerde zaterdag weer een avondoriëntatierit waarvoor 33 equipes hadden ingeschreven. De deelnemers gingen via de polders van Tholen, Poortvliet naar Scherpenisse en Sint Maartensdijk om daarna onder Stavenisse terug te draaien, via de Weihoek naar Tholen. P. Polderman uit Oud-Vossemeer werd winnaar met 38 strafpunten 2. J. v. Weele 70 p 3. M.P. Tazelaar 85 p 4. L.F. Kousemaker 102 p 5. P.C.A. v.d. Slikke, St. Maartensdijk 104 p 6. A.J. Hage 112 p 7. D.J. v.d. Velde 155 p 8. A.M. van Dijke Vlissingen 155 p 9. L.M. Geluk 156 p 10. W. van ,t Slot 156 p 11. O. Huiskamp 162 p.' De poedelprijs, een taart van bakkerij De. Toekomst, ging naar L.F. .v.d. Velde met 648 p. Verder werden de deelnemers met de meest - en de minst gereden kilometers verrast met een leuke poster van assurantie kantoor J. Overbeeke. De deelnemers beleefden weer veel plezier aan deze avond. Ieder die zich op wil geven als lid van de MAC Tholen, meldde zich bij het secretariaat Machteld van Gelrestraat 73. Dhr. J. van Dijke is zaterdag bij zijn werkgever Intramast in Oud Gastel gehuldigd vanwege het feit dat hij twintig jaar schadevrij op het buitenland heeft gereden. Uit handen van de burgemeester van Oud Gastel kreeg dhr. van Dijke met nog vier chauffeurs de Gouden Ere-speld en een ingelijste oorkonde. Voor de dames waren er bloemetjes. Tijdens deze gezellige bijeenkomst ging de burgemeester speciaal in op de positie van de echtgenotes, die een hele week alleen zijn. Dhr. Intramast bood de vijf jubilerende chauffeurs met hun dames een diner aan. Dhr. van Dijke reed negen jaar op het buitenland bij het Thoolse transportbedrijf D. C. Schot en zonen. Nu is hij al elf jaar bij Intramast. Hij rijdt met zijn vrachtauto en aanhangwagen veel naar Italië, Frankrijk en Duitsland en vervoert allerlei produkten, van motoren tot closetpapier. Op vrijdag 5 maart vindt er in huize „Ten Anker" om 8 uur ,s avonds een samenkomst plaats. Iedereen, die zich wil bezinnen, is van harte welkom. Verdere aanmoediging moet in deze wereld en in deze tijd niet nodig zijn. ,s Middags om 4 uur is de kinderdienst in het gereformeerde verenigingsgebouw „Het Visnet". Voor beide diensten zijn liturgieën aan de diverse zalen verkrijgbaar. Enkele uitslagen groep A damclub „De Eendracht". 1. A. Lindenberg - J.A. van Akkeren 2-0; 2. A. van Akkeren - S. Schot 2-0; 3. C. Droogers - W.A. Boogerd 1-1; 4. P. Nieuwenhuizen. I. Lindhout 0-2. Inmiddels is de heer A. v* 'f SINT- MAARTENSDIJK Schot kampioen geworden in groep B. Het wordt nu tijd dat hij zich waar gaat maken in groep A. Veel sterkte toe gewenst. Zoals reeds eerder gemeld, speelde P. Nieuwenhuizen in de persoonlijke wed strijden in Zeeland mee, in de hoofd: klas. Hij presteerde het zesde te worden, en zich aldus te plaatsen voor de finale in oktober. Hij won zaterdag van Veerhoek. Een mooie prestatie, en een teken dat Tholen zich op het gebied van de damsport in Zeeland laat horen. Hieronder nog de uitslag van die hoofd klas in Zeeland: 1. P. Schunselaar 11-19, 2. B. Goethart 11-17, 3. A. Kammeraat 11-16, 4. J. Blom 11-16, 5. J. Veerhoek 11-15, 6. P. Nieuwenhuizen 11-10. Uitslagen biljartcompetitie „De Kroon". S. de Graaf - C. de Lang 0-2, 40 brt; L. v. As - T. Hage 0-2, 38 brt; D. v. Zanten - A. Geuze 0-2, 26 brt; J. Schot - Th. Christiaens 2-0, 43 brt; L. v. As - A. Quist 0-2, 20 brt. Velocitas heeft zaterdagavond het eerste deel van de clubkampioen schappen voor junioren afgewerkt. Kampioen Jan Willem Slager kon zijn titel wegens ziekte nog niet verdedigen. Ongeslagen aan kop gaat Piet Bevelander met 7 punten uit 7 partijen 2. Hans Polderman 6 p 3. Hans Vogel 5 p 4. Peter de Jager 4 p 5. Rian Quist 2 p 6. Jan Biesheuvel en Adrie Capelle 1 p 8. Annelies Quist 0 p. De resultaten: Vogel - de Jager 21-10, 21-12 Vogel - Polderman 16-21, 14-21 Vogel - Capelle 4-21, 21-13 Vogel - Biesheuvel 21-7, 21-10 Vogel - Ri4n Quist 214, 21-7 Vogel - Annelies Quist 21-12, 21-3 Vogel -Bevelander 17-21, 12- 21 De Jager - Polderman 7-21, 9-21 De Jager - Capelle 21-17, 21-15 De Jager - Biesheuvel 21-17, 21-14 De Jager - Ri4n Quist 21-14, 21-7 De Jager - A. Quist 21- 7, 21-7 De Jager - Bevelander 14-21, 20- 22 Polderman - Capelle 21-6, 21-19 Polderman - Biesheuvel 21-6, 21-7 Polderman - Rian Quist 21-6, 21-0 Polderman - A. Quist 21-12, 21-1 Polderman - Beve-lander 16-21, 13-21 Capelle - Biesheuvel 21-14, 21-12 Capelle - Bevelander 16-21, 13-21 Biesheuvel - Rian Quist 20-22, 23-25 Biesheuvel - A. Quist 21-15, 21-17 Biesheuvel - Bevelander 17-21, 19-21 Rian Quist - A. Quist 21-16, 21-12 Rian Quist - Bevelander 5-21, 7-21, A. Quist - Bevelander 6-21, 6-21. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie ÏM. Velocitas verloor zaterdagmiddag in Hoogerheide met 10-0 van koploper Jeveo 2. Alleen Ad Vis wist een derde, beslissende set af te dwingen. Ondanks dat waren er toch vier Thoolse over winningen aangezien Jeveo-speler N. Egelman in Tholen woont. De Thoolse seniorenkampioen versloeg P. Ridderhof met 21-18 en 21-16, Gerrit Vis met 21-8 en 21-3 en Ad Vis met 21-9 en 21-16. De Oud-Vosserheerse muziekvereniging heeft zaterdag 5500 kilo oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. De Treffers: koploper J. de Reus verloor ondanks zijn hoogste serie 17 en beste gemiddelde 4 van H. Hommel. A. Goosen won van G. Havermans en B. den Hollander van F. Hommel Mzn. Krijt op Tijd: de spanning stijgt ten top door het verlies van koploper J. Schetters, die in de kortste partij van de competitie (10 brt) ten onder ging tegen C. Wessels. Deze had het beste gemiddelde 4 en de hoogste serie 23. A. Verhees staat door zijn winst op A. Brusselaars weer aan de leiding met 43 uit 25, gevolgd door Schetters met 42 uit 25 en J. Vaders met 36 uit 25. J. Van 10.30 - 11.00 uur voor honden waarvan de namen van de eigenaars beginnen met de letters A t/m H,van 11.00 - 11.30 uur van I t/m li van 11.30 -12.00 uur van Q t/m Z Men dient contant af te rekenen, prijs 20,per enting incl. bewijs en penning. Voor de 2e en volgende hond geënt van de zelfde eigenaar is de prijs 15, De honden dienen aangelijnd te zijn. Provincialeweg 2, post Scherpenisse tel. 01666 - 25% advertentie IM Vaders - D. Polderman 2-0, A. Aarnoudse - M. Goudzwaard 2-0, G. Minheere - M. Voormeulen 0-2, W. de Leeuw - C. Timmermans Czn. 0-2, A. Goudzwaard - J. Rijstenbil 0-2, A. Douw - J. van Daalen 2-0, J. Kruf - M. v.d. Logt 2-0, M.A. van Daalen - J. Hommel 2-0, J. van Daalen - I. Berkey 2-0, H. Zeeman - L. Havermans Jzn. 0-2. De Poedelaars: J. Heijboer - J. Plandsoen 2-0, J. v. Gorsel - P. van Gastel 2-0, M. van Poortvliet - W. Bevelander 0-2, L. Klippel - J. v. Gorsel 2-0, Abr. v. Poortvliet - J. Kouwen 0-2, T. Schot - A. Heijboer 2-0. Door het verkeer is mening huisdier het haasje en vooral veel katten worden slachtoffer van het snelverkeer. Zondagavond werd op de Oud- Vossemeersedijk door de automobilist J.S. de hond (een boxer) van de familie van Klerks aangereden en op slag gedood. Bij de politie werd aangifte gedaan, maar tegen een onverwacht de weg overstekende hond is een autobestuurder zelden opgewassen om erger te voorkomen. Asp. Junioren: H. Heijboer - M. Voorhagen 1-0, R. Lindhout - M. Polderman 1-0, W. Hofman - K. Heijboer 0-1, M. Hofman - Q. Bril 0-1, P. van Westen - J. v.d.. Leur 0-1. Jun. Comp.: S. de Looze - J. Vaders 0-1, B. A. Vroege - M. Polderman 0-1, stand: 1. M. Bril 11 uit 12, 2. J. Vaders 7 uit 9, 3. A. Aarnoudse 7 uit 10, 4. S. de Looze 6 uit 9, 5. P. Bevelander 6 uit 9, 6. W. Douw 6 uit 11, 7. M. Polderman 5 1/2 uit 8, 8. B. A. Vroege 4 1/2 uit 10. De Junioren hopen deze week revanché te nemen op 15 schakers van D.S.V.F. Ie ronde mixtoernooi: W. Douw A. W. A. de Looze 0-1, G. J. Voortman - S. de Looze 0-1, P. Bevelander - S. v.d. Leur 1-0, M. de Looze - B. A. Vroege 1-0, R. v.d. Jagt - J. Smits 0-1, K. Heijboer - T. v. Maanen 0-1,M. Polderman - M. Bril 0-1, A. de Koning - J. Vaders 0-1, R. Heijboer - J. W. Slager 0-1, A. Hommel - J. Voorhagen 1-0, J. Mosch - Aarnoudse 1-0, Karin Heijboer - J. v.d. Leur 1-0, Lindhout - José N 1-0. Asp. Junioren: M. Voorhagen - R. Lindhout 0-1, M. Polderman - F. van Treijen 1-0, H. Heijboer - Q. Bril 1/2 - 1/2, J. Vroege - W. Hofman 1/2 - 1/2. Zaterdagavond is er in de Sint Willi brorduskerk een jongerenmis gehouden over het thema carnaval-vastentijd? Pater Porre uit Bergen op Zoom bracht naar voren dat de vier dagen Willempie zingen zo om zijn in vergelijking met de veertig dagen vasten die er op volgen. Veertig dagen diende Jezus in de woestijn zijn vader. Deze periode lijkt een zee van tijd. Hoewel het begrip vasten anders is dan vroeger, dient ieder op eigen wijze toch inhoud te geven aan de veertig dagen die aan het Paasfeest vooraf gaan, aldus pater Porre. Jet jongerenkoor Con Amore o.l.v. Nelly Beuken zong diverse liederen met begeleiding van een muziekgroep van de Bergse Fort kerk en organist René Buis. De belangstelling was goed. De collecte voor Guatemala had een bevredigend resultaat. De muziekvereniging heeft zaterdagmiddag in café Saparow zijn jaarvergadering gehouden o.l.v. voorzitter A. Geertse. Met enkele ogenblikken stilte werd het vorig jaar overleden lid A. van Driel herdacht, die als tamboer-leraar de vereniging op bijzondere wijze diende. De voorzitter noemde de viering van het Gouden jubileum een historissch hoogtepunt in 1975. De inzet van de leden gaf het bestuur veel vertrouwen voor de toekomst. Uit het jaarverslag van secretaris M. Quist bleek dat het ledental nog steeds sterk stijgende is. In verband met een nieuw boekhoudsysteem werd het jaarverslag van penningmeester L. Hartman opgeschort. De bestuursleden M. Quist en A. Hommel Azn. werden herkozen. Als opvolger van dhr. H. de Graaf kwam dhr. M. Vos in het bestuur. Het scheidende bestuurslid werd wegens zijn 25-jarige medewerking tot ere-lid benoemd. Besloten werd weer een aantal keren in eigen dorp te spelen en ook mee te doen aan de activiteiten van de Bond van muziekgezelschappen. De R.K. toneelverening Sint Joseph heeft vrijdagavond in het nieuwe dorpshuis een geslaagde première beleefd van het blijspel Pensioen Drie van Jan Blaaser. De fraaie accommodatie was maar net groot genoeg om de vele belangstellenden, onder wie burgemeester J. E. van Boeijen met echtgenote en een aantal raadsleden, een plaats te kunnen geven. Voorzitter F. Hommel Jzn. toonde zich uitermate tevreden over deze toneel voorziening. Het aantrekken van regisseur Jan de Kruik uit Nieuw- Vossmeer bleek bij de opvoering van het blijspel zijn resultaten af te werpen. Het stuk ging over het echtpaar Gerard Uitdewilligen/Jeanne Timmermans- Hommel die in hunpas begonnen pension de zonderling Piet de Leeuw en de student Ton Keijzers (debutant) kregen. Later volgden industrieel Kees de Leeuw en zijn echtgenote An Havermans-de Leeuw, die geen al te beste familiebetrekkingen met de student hadden. Het dienstertje Ria Moerland-Pipping dreigt onder alle druktes te bezwijken, maar zij krijgt steun van de dochter des huizes, studente Nelly Zeeman-v.d. Zande. De problemen nemen echter weer toe als twee familieleden van de industrieel, Maddy Geuze-Hoek en haar zoon Rien Goedegebuure (debutant), in het pension komen. De pensionhouder hypnotiseert de overspannen vrouw van de industrieel, die op zijn beurt een aanklacht tegert zijn gastheer indient wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Politieman Ad Schoep slingert dan echter juist de industrieel op de bon. Nog meer komische situaties ontstaan er wanneer er een tuingeest wordt georganiseerd en Amor zijn pijlen gaat afschieten. Met de toestemming voor een huwelijk valt het doek. In het applaus kwam de waardering voor het fantastische spel tot uiting. De voorzitter bood alle spelers bloemen aan, evenals aan de regisseur, souffleur Kees van Dorst, de grimeurs gebr. Elich en mevr. B. Tax- Boogaart die als reserve de rol had geleerd van Jeanne Timmermans- Hommel. Haar rol hing vanwege familie-omstandigheden aan een zijden draad. Dora and the hearts hield de aanwezigen nog geruime tijd gezellig bezig. St. Joseph gaat het blijspel ook elders nog opvoeren. Accelerando maakt zaterdagmorgen vanaf tien uur weer een rondgang voor de rommelmarkt op Koninginnedag. Zet U het gereed a.u.b. Advertentie IM De Z.L.M. heeft vrijdagavond in café H. Rijnberg de jaarvergadering gehouden, die voor de eerste keer werd geleid door de nieuwe voorzitter M. Ph. van der Weele. Hij wees in zijn openingswoord o.a. op het feit dat vakbonden en de consumentenbond zich dagelijks bemoeien met de hoge aardappel prijzen. Zij dringen aan op een exportverbod, maar dat zou volgens dhr. v.d. Weele wel eens een ramp kunnen betekenen: de moeizaam opgebouwde afzetgebieden kunnen verloren gaan. Gaat men het gemiddelde van de laatste vijf jaar na van aardappelen en uien, dan komt men nauwelijks boven de kostprijs uit. Arie Groenevelt heeft daar niet naar gekeken; hij staat zonder kennis van zaken te zwammen over onze aardbolletjes, aldus de Z.L.M.- voorzitter. Hij bracht verder naar voren dat de financiële uitkomst van de tarwe zeer teleurstellend is. In 1955 bracht de tarwe 34,- op en kostte een 8 ons tarwe brood 48 cent, nu krijgt men 39,voor de tarwe en kost hetzelfde brood 1,48. Dhr. v.d. Weele pleitte voor een gedegen onderzoek naar het malen van Nederlandse tarwe tot bloem. Hij stond ook stil bij de E.E.G.- prijzen, de grondpolitiek en de zuiveringsheffing. De Z.L.M.-voorzitter ging accoord met een eerlijke verdeling van de waterzuiveringslasten, maar vaststelling van het tarief op grond van het waterverbruik, riep bij hem toch vragen op. Secretaris J. Slager bracht de notulen en het jaarverslag, waaruit bleek dat er 142 leden zijn. Er was vorig jaar een batig saldo van 131,98 waardoor het bezit steeg tot 7916,45. Dhr. Slager werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen, terwijl in de plaats van L. A. Goedegebuure na drie stemmingen J. L. Stoel in het bestuur kwam. Hij won het bij de laatste stemming met 1 stem van A. A. Goedegebuure, terwijl eerder P. Paape en A. D. Goedegebuure voor de eer hadden bedankt. Niettemin kreeg A. A. Goedegebuure een functie: hij kwam in de kascommissie voor J. A. Fase. Het scheidende bestuurslid L. A. Goedegebuure kon wegens ziekte niet aanwezig zijn, maar de voorzitter uitte toch zijn erkentelijkheid voor het 13- jarig bestuurslidmaatschap van dhr. Goedegebuure, die een schilderij met paard en wagen cadeau kreeg. Dhr. M. M. Punt vertelde de aanwezigen vervolgens het een en ander van de bedrijfsverzorgingsdienst. Hij noemde deze bedrijfshulp een uitkomst voor de zelfstandige ondernemer. Het maakt je minder kwetsbaar bij ziekte, ongeval e.d. Tholen/Flipland hebben 2 bedrijfs- verzorgers in vaste dienst en heel Zeeland 8, maar in Friesland zijn er 135 en in Brabant 57. Dhr. Punt wees ook op de nieuwe taak voor de bedrijfsver zorgingsdienst in het kader van de A.A.W. Wanneer men arbeidsonge schikt is, krijgt men in het over- brugingsjaar 8,- tot 14,- subsidie op het uurloon van de bedrijfsverzorger (nu 16,-). Bedrijfsvoorlichter L. N. Bax sprak over pootgoed, het bietencystenaaltje en stikstof op suikerbieten: meer dan 180 per ha. is verspilling. Hij waarschuwde voor toepassing van bestrijdings middelen die niet legaal zijn. Bestuurslid J. Akkermans maakte de uitslag bekend van de Z.L.M.- vraagpunten over een minimum inkomensregeling. Een uit de leden gevormde commissie had de zaak besproken, wetende dat 15 van de Nederlandse boeren minder dan het minimum inkomen 22.000 gulden bruto verdiend. Niettemin wees men een minimum inkomensregeling af omdat men dit een aantasting vond van het vrije ondernemerschap. Men zag het ook als concurrentievervalsing. Als zo'n regeling er toch zou komen, dan zou het een sociale maatregel moeten zijn zonder voorwaarden. Dhr. Bax deelde nog mee dat er 18 maart met dhr. B. Markusse een bespreking plaatsvindt over combinaties vroege aardappelteelt (12 13 ha.). Voorzitter v.d. Weele kondigde de Z.L.M. reis aan van 31 mei t/m 4 juni. Er gaven zich reeds een dertigtal reizigers op vierhonderd gulden per persoon. Het afscheidsdiner van de zesdaagse reis is in Vaals. Alle 25 Het consultatiebureau op 3 maart gaat niet door. adv.IM aanwezigen op deze jaarvergadering gingen tenslotte met een prijs naar huis van de gratis verloting. Nieuwe heren, nieuwe wetten, is een oude spreuk, die ook in onze tijd nog zijn wijze inhoud heeft, meende donderdagavond het hoofd van de openbare lagere school, de heer G. van den Broek in zijn eerste schoolpraatje na het afscheid van meester Boot. Ik heb het van mijn voorganger 8 jaar kunnen afkijken, maar voor niemand zou het eenvoudig zijn die voetsporen te volgen, dus ook voor mij niet, vond meester van den Broek. Hij wees er op, hoe dhr. Boot de laatste keer in een vurig betoog beklemtoonde, dat hij een onderwijzer was, die de leerlingen kennis wilde meegeven en, zo ver zekerde het nieuwe schoolhoofd: ik sta op hetzelfde standpunt. De manier waarop kan echter wel verschillend zijn. Zo hebben we wat nieuwigheden en ver anderingen aangebracht, waarvan we menen dat ze in deze tijd passen, maar waarvan we moeten afwachten of ze het ook goed zullen doen. Uiteraard gebeuren die veranderingden steeds in overleg met oudercommissie en collega's. We zaten mede in verband met het afscheid van dhr. Boot plus 2 vertrokken personeelsleden met 3 wisselingen. Dat vergt inwerktijd. Een van de veranderingen is een tussen rapport, vanwege de lange periode tussen begin schooljaar en kerst vakantie (dit jaar begint men reeds op 2 augustus). Nieuwe stijl was er eveneens voor het sinterklaasfeest, dat voor het eerst ,s middags inplaats van ,s avonds werd gevierd, vooral omdat het om een kinderfeest gaat en de ruimte niet voldoende was met vele ouders en oud leerlingen. In de derde plaats kwam er een wijziging ten aanzien van de handwerk les. Mevrouw van der Jagt kreeg wat veel leerlingen om ieder voldoende aandacht te kunnen geven. We experimenteerden met een paar hulpvaardige dames (moeders) en dat lukte. Nu is er een team van 10 dames, die bij toerbeurt helpen. Een vierde nieuwigheid is gebruik van de school- teevee. Na wat wensen op papier te hebben gezet bleek de gemeente via advies inspectie bereid en zo zijn we een tijd bézig met de schoolteevee, maar alleen dan als er een goed programma is ten aanzien van biologie, natuurfilm, milieu, enz. Het is te vergelijken met diavertoning. Nieuwe stijl is er ook ten aanzien van de ouderavond, waar voor het eerst de film achterwege bleef. Wel is er nog een filmavond, voor oud-leerlingen en alle andere belangstellenden, waarvoor een record belangstelling was vorige week. De bedoeling is dat in de toekomst een week na de ouderavond te houden. Mogelijk vragen ouders wat men nu in de plaats krijgt voor de film; die gewoonlijk bijdroeg tot een te laat uur. Het was de laatste jaren ook duidelijk minder gewenst, want als de film vertoning begon, vertrokken nogal wat ouders. De bedoeling is nu echter wel omstreeks mei een feestelijke avond te organi seren, waarbij het programma door de kinderen met leiding wordt verzorgd, zoals toneelstukje, zang, gedicht, of dergelijke. Een volgende verandering was een proef met niveau-lezen. Daarbij wordt het klasse-systeem doorbroken. Dit kan tot andere vakken worden uit gebreid, maar de heer v.d. Broek zei het eerst voorzichtig te willen proberen. Een laatste vernieuwing werd aan gekondigd als discussiepunt voor deze ouderavond, nl. een schoolreis nieuwe stijl. De bedoeling is om wel dezelfde dag met alle klassen een schoolreis te maken, maar dan driedelig. Dat wil zeggen de laagste klassen maken een aan die leeftijd aangepaste reis, de kladsen 3 en 4 eveneens en tenslotte 5 en 6 ook een voor die categorie meer geëigende excursie. De heer v.d. Broek wees er op, dat voor 5 en 6 Hen museum bijvoorbeeld aantrekkelijk kan zijn (denk aan het oorlogsmuseum te Overloon), maar voor de kleintjes doet de Efteling het veel beter. Bovendien is het niet meer eenvoudig ergens met 150 personen aan te komen voor een ffisdrankje. Wel zal men gelijktijdig in Sint Annaland terugkeren vanwege het muziekonthaal. Bij de discussie na de pauze bleek er vrijwel geen overwegend bezwaar bij de ouders tegen de nieuwe regeling te zijn, zodat ook de schoolreis nieuwe stijl wel doorgang zal vinden. De heer v.d. Broek ging in het school praatje ook wat dieper in op een andere bijzonderheid, nl. het aantal aan gemelde leerlingen. Hij onderscheidde bij die aanmelding drie categorièn ouders, a. die reeds een kind of kinderen op op school hebben en waarvan vrijwel automatisch wordt aangenomen dat ook de volgende kinderen daar komen, b. ouders die hun kinderen naar de bijzondere school doen en c. zogenaamde nieuwe ouders, die voor het eerst, een kind voor de lagere school aangeven. Het verblijdde hem, zoals de voorzitter van de ouder commissie J. Hommel dat ook reeds in het openingswoord had gesteld, bijzonder, dat van die 13 „nieuwe" ouders 10 zich voor openbaar onderwijs lieten inschrijven. Dat is nog niet eerder vertoond. Het betekent dat in totaal 24 nieuwe leerlingen zijn ingeschreven voor het komend leerjaar o.l.s. Dat is maar goed ook, vond dhr. v.d. Broek, want er gaan heel wat jongeren de school verlaten, nl. ook 24. Met een teruggang geboortecijfer, moet er aan de scholen niet zoveel gebeuren of men moet weer een leerkracht missen. Tenslotte waarschuwde dhr. v.d. Broek op verjaardagen of partijtjes scholen niet te ondermijnen, omdat een bepaald onderdeel niet zo in de smaak valt als men zou wensen. Hij vond het meer reëel, dat men bij hoofden en personeel aanklopte, maar lukraak kritiek te spuien. Aan het begin van de bijeen komst sprak de voorzitter van de oudercommissie J. Hommel een welkomstwoord, inzonderheid tot de heer C.J.C. Boot, oud-commissie leden, dhr. en mevr. A.J. Boogaard, nieuwe ouders en andere genodigden. Verhinderd was door ziekte weth. A.J. Scherpenisse, terwijl voor het eerst ook oud-burgemeester en mevr. Baas ont braken. Secretaris-penningmeester J. Vroegop Gzn. 5ad het niet moeilijk, want men had dat overzicht keurig gestencild thuisgekregen. Men had bovendien nog 362,67 in kas over gehouden, al waren er wat meer onkosten geweest door het afscheid van dhr. Bout en een steeds duurder schoolreis. In de oudercommissie werden herbenoemd de heren P. van Schetsen en J. Hommel. Een in de pauze gehouden verloting met legio beschikbaar gestelde prijzen leverde een verkoop op van 2600 loten. Bij de rondvraag werd nog geïnfor meerd of huiswerk voor lagere school leerlingen gewenst is (hogere klassen die toch verdere studie moeten volgen kunnen daardoor wat aanpassen), de verzekering leerlingen kwam aan de orde en het feit dat de schoolarts dit jaar nog steeds niet kwam controleren. Het was toch nog wat dichter bij half twaalf dan bij elf uur, toen dhr. Hommel met een woord van dank tot iedereen de ouderavond nieuwe stijl afsloot. De bejaardentehuizen krijgen nogal eens een waarderende beurt van de zangkoren in de streek. Kortgeleden trad in de Schutse het Chr. gemengd zangkoor V.Z.O.S. uit Sint-Philipsland op o.l.v. J. Wesdorp. Alle ter been zijnde bewoners waren in de recreatiezaal en genoten niet alleen van een goed zangprogramma, maar zagen het V.Z.O.S.- koor voor het eerst in nieuw „uniform". Zaterdagavond werd de zangavond in de Schutse verzorgd door het Chr. Mannenkoor Rehoboth uit Tholen o.l.v. dirigent C. Burger, die al zovele jaren leiding geeft. Organist was Aart Kot. Ook dit optreden werd door de bewoners gewaardeerd. P.P.T. is van plan op 23 april voor alle telefoonnummers in Sint-Annaland het cijfer 2 te plaatsen. De nummers bestaan dan uit vier in plaats van drie cijfers. Bij Cebeco Zuidwest is er opnieuw een Engelse kustvaarder geweest om tarwe te laden. Blijkbaar was de coaster Manta uit Liverpool echter uit de motteballenvloot gehaald, want de roestige boot bleek lek te zijn. De fa. M. J. van Beek en zoon moest er aan te pas komen om het schip te dichten voordat het tarwe kon laden. Door de toename van de havenactiviteiten zijn ook ongelukken niet uitgebleven. Een 900 ton metende boot met mijnsteen voor Emmerzaal kwam in de haven in aanvaring met de een pas gelost schip van 1900 ton. Net onder de waterlijn ontstond er een gat, waardoor er een sleepboot aan te pas moest komen om de boot naar de reparatiewerf te brengen. De school met de Bijbel heeft woensdagavond onder grote belangstelling de ouderavond gehouden. Wegens ziekte van voorzitter J. Leune verzorgde bestuurslid M. C. den Engelsman de opening na de samenzang van Ps. 119: 3. Hij las Efeze 6: 1-20 en wees naar aanleiding van dit schriftgedeelte na het gebed op het feit dat kinderen volgens Gods woord gehoorzaam aan hun ouders dienen te zijn. Vervolgens was het de beurt a& de kinderen uit klas 2, 1 en 6. Zij brachten onder het thema „kijk eens om je heen" verschillende activiteiten zoals de storm op zee, het weer en ons milieu. Daarin was een Bijbelles, zangles, aardrijkskundeles e.d. verwerkt., waarin de parate kennis over actuele vraagstukken tot uiting kwam. Met de leerlingen gingen er in de pauze ook een aantal ouders naar huis, waardoor ze de gloedvolle toespraak misten van M.A.V.O.-directeur J. van Beek uit Tholen over de functie van de Chr. school in de opvoeding vanuit het gezin. Hij wees op de verwereldlijking: de Bijbelse maatstaven worden verdrongen, er wordt niet meer gerekend met zonde. De wereld wordt steeds gecompliceerder, waardoor vele levensvragen naar voren komen. Het is een zaak zich zo goed mogelijk op de hoogte te stellen van allerlei dingen. Het nieuwe afwijzen omdat het nieuw is en onze rust verstoort, is niet veel waard. Zorg wel dat de kinderen het geloof bewaren. Het fundament is in de Bijbel te vinden en in woord en daad dienen we getuigenis af te leggen van dat uitgangspunt. Men zegt wel, dat een kind helemaal vrij z'n weg moet gaan, daar de vraag is of een kind zou willen en kunnen kiezen uit Jezus, Boeddha, Mohammed en Marx. Wat zou God van ons vragen?, aldus dhr. van Beek. Hij ging verder in op de contourennota, waarin hij enkele mooie ideëen zag zoals het zo lang mogelijk uitstellen van de beroepskeuze, het laten inlopen van Zondag 29 februari. THOLEN: NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. J. den Hoed GEREF. KERK 10 u. kand. H. Westeneng, Aalsmeer 5 u. ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdient N.H.B.W.I.W. 10 u. ds. Naber, Bergen op Zoom R.K. KERK za. 28 febr. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 9.30 u ds. G. J. Voortman 6.30 u. kand. Visser, Halsteren GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. C. N. van Loo, Sliedrecht CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdient R.K. KERK za. 28 febr. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u. dhr. H. van Oostende, Veenendaal 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 (H.D.) en 6 u. ds. Paul GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 u. ds. J. Codée, Sint Annaland 6 u. ds. J. Blom, Sint Maartensdijk OUD GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen 2 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. J. Blom 2.30 u. ds. H. Visser, Nieuwe Tonge OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. dhr. de Jong (ing.) 7 u. ds. G. J. Voortman, Oud Vossemeer R.K. KERK vr. 27 febr. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. dhr. G. J. Damen, Schelluinen 2.30 u. ds. J. Blom, Sint Maartensdijk GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 u. ds. L. Weerman, Harderwijk 2.30 u. kand. H. Westeneng, Aalsmeer GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst do. 4 mrt. 7.30 u. dhr. J. Kwantes, inwendige zending OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 4 uur ds. F. W. Dilling, Bergen op Zoom. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. P. van der Eist, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Sint Philipsland Zr. Uyl, Tholen, tel. 01660-2620 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. de Smit, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666-2596 Spreeku.: vr. 18.30-19.00 uur, zat. 8.30- 9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666- 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL v. midden en nrd. Zeeland zitdagen gemeentehuis Sint Maartensdijk: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur. STORING ENERGIEVOORZ. verbruikers PZEM buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 29 feb. t/m 6 maart zondag 29 3.44-16.02 maandag 1 4.18-16.37 dinsdag 2 4.52-17.10 woensdag 3 5.21-17.40 donderdag 4 5.51-18.09 vrijdag 5 6.22-18.39 zaterdag 6 6.50-19.10 maandag 1 mrt. nieuwe maan achterstanden door bepaalde leerlingen, een bredere persoonlijkheids ontplooiingen het lang omgaan van kinderen uit alle sociale milieus. Je tuimelt van de ene omschakeling in de andere en nog is het einde er niet. De slagzin lijkt, verbeter het onderwijs en de mensen zullen gelukkiger worden. Koester echter geen vals ideaal van het schepsel dat mens heet", aldus de Thoolse M.A.V.O.- directeur. Na de tweede pauze was er discussie, waarna schoolhoofd J. E. Koppejan nog enkele opmerkingen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2