Gemeente gaat jachthaven in Sint-Annaland zelf exploiteren Watersportvereniging Sint- Annaland wil inzicht in redelijkheid gevraagde huurprijs Aanleg speelveldjes op Tholen VOETBAL PROGRAMMJ KAA BEE Vervolg plaatselijk tiieuws SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND delta Vosmeer gelijk tegen Goes: 0-0 NAKS kreeg steun van 22 verenigingen voor sporthal Van het streekmuseum Donderdag 19 februari 1976 EENDRACHTBODE 9 «J3 §mmIKum wssatt» mfooRmm\m i»*1" Prijs bungalowgrond Uitbreiding Rabobank Uitvoering Euterpe Schutterskring Tholen Strandje Gorishoek Afkoop erfpacht i 8 .si S Kleedaccommodatie S.P.S. Aankoop grond Burgerlijke stand Weer vragen over bestrating Anna Jacobapolder Winst en verlies D.S.V.F. Zangkwaliteiten MC deltei reinigt goedkoop zie maar en nog goed ook probeer maar Tholen Stoofctraat 12 i MODEBRILLEN l^llMalwyMrtn* Tej. %tJ2t tff* Watersportvereniging wit huur van 50.000 gulden niet betalen Starheid Onderhoud uitvoeren Tot het uiterste VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Trainer Thoolse Boys geschorst tot 1 april O"0" i" .««WW*1* - .S,"r" JACOBAPOLD Maartensdijk Op 10 maart zal een ouderavond worden gehouden om dit project te beoordelen. Uit het ouderfonds zal een bandrecorder worden aangekocht. Tot besluit van het schooljaar zal er op 11 juni met de ouders en kinderen een feestavond zijn in Haestinge. i B. en W. stellen de gemeenteraad voor, het besluit tot verkoop van bungalowgrond aan dhr. en mevr. J. A. Weggemans in te trekken. G.S. van Zeeland hebben bezwaar gemaakt tegen de lage grondprijs van 39,- per m2. B. en W. zullen voor de 566 m2 nu 51,15 per m2 rekenen. De Rabobank heeft opdracht verstrekt aan het architectenbureau Steenkist en Vedder te Rotterdam om een voorlopig plan te maken voor uitbreiding van het kantoor. De nieuwbouw komt op de plaats waar nu de panden Markt 14, 15 en 16 reeds lange jaren in een vergaande staat van verval staan. De bank vertrouwt erop dat nog dit jaar een aanvang met de bouw kan worden gemaakt. Hiermee zal een lelijke plek van de Markt verdwijnen die vele mensen zeer lange tijd een doorn in het oog is geweest. De muziekvereniging Euterpe heeft vrijdagavond in het Holland Huis een uitvoering gegeven. De opkomst was niet zo groot. Men bracht enkele marsen en ouvertures ten gehore waarna de Boerenkapel optrad, die veel applaus kreeg. Ook de bingo viel goed in de smaak. Een door rijwielhandel Bolier-Rijnberg geschonken fiets werd gewonnen door mevr. v.d. Rhee, die er zeer blij mee was. Voorzitter M. van Damme dankte alle aanwezigen voor' hun spontane medewerking. Daarna was er tot twee uur een gezellig dansje met een prima band. De schutterskring Tholen heeft donderdagavond in de Gouden Leeuw vergaderd o.l.v. voorzitter W.J. Potappel. Van alle Thoolse schietver enigingen waren afgevaardigde bestuursleden aanwezig. Secretaris penningmeester J. v.d. Klooster uit Sint-Annaland meldde een batig saldo van 24,15. De contributie bleef on veranderd, evenals de samenstelling van het bestuur. Algemeen was men ervan overtuigd dat de plaatselijke schieterenigingen moeten blijven. Ook de schietaccommo- datie in elke kern heeft z'n nut gezien de goede deelname van de schutters bij de wekelijkse oefenavonden en wedstrijden. Besloten werd drie wissel bekers aan te schaffen voor de 12 m baan en die voor het eerst op 19 en 20 maart te verschieten in Tholen in de klassen A, B en C. Begin juni wordt de 100 m wisselzuil verschoten in Sint- Annaland. Ook besloot men gezamen lijk schijven en schotpleisters aan te kopen. Scherpenisse houdt weer een Kerst wed strijd. Verder werden nog diverse wedstrijden voor 1976 besproken, indien mogelijk ook met groot kaliber geweer. De voorzitter wenste allen een goed seizoen en dankte voor de goede opkomst en en vlotte besprekingen. Ook na hernieuwd overleg blijven b. en w. van mening, dat het opspuiten van het strandje bij Gorishoek financieel niet verantwoord is. Hierbij komt nog, dat het nemen van een positieve beslissing bemoeilijkt wordt omdat te weinig bekend is over de waterstand in de Oosterschelde. Voor het strandje zou 10.000 m3 zand k 4,00 nodig zijn voor een zandlaagdikte van 40 cm. Bij die 40.000 gulden zou nog 35.000 gulden komen voor 1400 m2 betondoorgroei- stenen. Dit om te voorkomen dat het opwaaiende zand tegen de dijk zou komen. Subsidie zit er volgens b. en w. niet in. Dhr. A. van der Jagt wil aan de Westzeedijk 31 m2 grond van de gemeente kopen dat hij in erfpacht heeft. Hoewel het perceel in het ontwerp-bestemmingsplan om de bestemming erf ten behoeve van nog te bouwen woningen heeft gekregen, ligt het niet in de lijn der verwachtingen dat ter plaatse een actief aankoopbeleid zal worden gevoerd. Daarom stellen b. en w. de gemeenteraad voor, de grond aan dhr. v.d. Jagt te verkopen. £•0 B. en w. adviseren de gemeenterad, die maandagmiddag om twee uur bijeen komt, het verzoek van de voetbalver eniging SPS om de bouw van de kleedaccommodatie volledig voor rekening van de gemeente te nemen, voor kennisgeving aan te nemen. Met het verlenen van een bijdrage van 26.000 gulden in de bouwkosten wordt eenzelfde gedragslijn gevolgd als in Tholen, Sint-Annaland en Oud- Vossemeer, aldus b. en w. Een tweede verzoek van SPS wil het colleqe wel inwilligen. Het gaat om verlening van het recht van opstal voor de kantine op het sportveld gedurende dertig jaar. De symbolische vergoeding bedraagt vijf gulden per jaar. Om de bouw van een nieuw gymnastieklokaal mogelijk te maken, heeft de gemeente de grond nodig van dhr. W.C. Oosdijk aan de Markt. Met de betrokkene is onlangs overeen stemming bereikt. Voor hetzelfde doel is aan de Markt een perceel grond nodig van dhr. W. M. van Tiggele. Ook met hem heeft de gemeente een accoord bereikt. Voor de aankoop van grond in het bestemmingsplan D'Ee ten behoeve van de bouw van zes woningen, bestaat een serieuze kandidaat. Om de bouw mogelijk te maken, dient een sloot gedempt te worden, terwijl tevens een afrastering verplaatst moet worden. De gemeenteraad zal daar maandag middag geld voor beschikbaar stellen. Loop der bevolking over de maand januari 1976. Geboren: Lena Martina Johanna d.v. D. J. Quist en C. Bevelander, Adriana Jacoba d.v. M. M. Hage en M. E. Boer. Overleden: Marinus C. Goudzwaard geb. 4-1-1898 geh. met Maatje J. v. Oudenaarde, Pieter Johan Potter geb. 27-12-1903 geh. met Cornelia L. Heijboer, Maria C. Goudzwaard geb. 6- 9-1924 geh. met Marinus Mol. Vestigingen: Catharina B. van Schaik- Hellings uit Eindhoven, Martina van der Welle uit Zierikzee, Job J. Bos (3 pers.) uit Tholen. Vertrokken: Jan D. van Driel (2 pers.) naar Vlaardingen, Franky W. Claessens (2 pers.) naar Bergen op Zoom, Belia P. Uijl-Bolier naar Woerden, Hendrik W. Pleune naar Lelystad. Raadslid G.J. de Jager heeft, en w. vragen gesteld over de slechte voort gang van de bestrating in Anna Jacobapolder. Enkele weken geleden bracht raadslid C. den Braber dit ook al naar voren. De indruk van dhr. De Jager is dat met enige aanvullende voorzieningen, waarvoor hij al eerder heeft gepleit, een deel van de narigheid opgelost zou kunnen worden. Naar het zich laat aanzien zal de definitieve oplossing nog wel enige tijd vergen. En voor de bewoners en voor sommige bedrijven moeten er nu maatregelen getroffen worden. Door de toestand voor de Geref. Kerk wordt de mogelijk heid tot kerkgang voor ouderen en slecht ter been zijnde mensen ernstig belemmerd. Raadslid De Jager heeft b. en w. zes vragen gesteld: 1. Is het college met mij van mening, dat vooromschreven situatie niet langer mag voortduren? 2. Zijn b. en w. bereid maatregelen ter verbetering te doen treffen? 3. Is het college met mij van mening dat met eenvoudige voorzieningen de toegang tot het kerkgebouw en de bedrijven van J. Wisse en C. Kosten mogelijk te maken is en zo ja, is zij bereid deze voorzieningen aan te brengen? 4. Is het b. en w. bekend, dat niet alleen de kern maar ook de Langeweg vanaf hoek Zuidweg nauwelijks voor verkeer toegankelijk is i.v.m. overal wegweg- gegooide steenmassa's? 5. Vindt het college niet dat laatstê genoemde situatie gemakkelijk voor komen had kunnen worden en waarom is er geen voldoende toezicht geweest? 6. In toenemende mate werd en wordt in de gemeenteraad bepleit door vrijwel iedereen, dat de kern Anna Jacobapolder de grootst mogelijke aandacht verdient, is het college met mij van mening dat het de hoogste tijd wordt om deze opvattingen nu daad werkelijk inhoud te geven. Niet alleen met betrekking tot het beleid, maar ook tot de uitvoering van dat beleid, aldus PCG-raadslid De Jager. Op 3 en 10 februari speelde DSVF in de Zeeuwse damcompetitie thuis tegen Middelharnis en ,s Gravenpolder Ilq. De eerste werd met 7-13 verloren, de tweede met 13-7 gewonnen. DSVF -Middelharnis: J. v.d. Velde - J. Smalheer 0-2, J. Joppe - K. Vis 0-2, A. Verwijs jr. - J. Dekker 1-1, J. Suurland - J. van Hoorn 0-2, M. Fonteijne - J. Lodder 0-2, A. Verwijs sr. - M. van Lente 1-1, P. Reijngoudt - L. v.d. Stad 2- 0, J. Noorthoek - B. Roepman 1-1, Bord 9 en 10 reglementair remise 2-2. D.S.V.F. - ,s-Gravenpolder II: J. v.d. Velde - P. Geelhoed 1-1, J. Joppe - Chr. Corstanje 0-2, A. Verwijs Jr. - J. v.d. Moere 2-0, L. ten Hove - A. van Overbeeke 2-0, J. Suurland - M. Nijsse 0-2, M. Fonteijne - J. Zegers 2-0, J. Noorthoek - J. Guiljam 2-0, P. Reijngoudt - E. Guiljam 20, bord 9 en 10 regl. rem. 2-2. Van de schaakafdeling zijn er twee kampioenen te melden: Martin den Braber in afdeling A, Marjolein Reijngoudt in afdeling B. A: 1. Martin den Braber 12/9 p. 2. J. Verwijs 106 p. 3. G. Noorthoek 9/4.5 p., M. den Braber - J. Verwijs 1/2-1/2, G. Noorthoek - J. van Oudenaarde 0-1. B: 1. Marjolein Reijngoudt 14/11.5 p 2. P. Wagemaker 14/10 p 3. W. Kempeineers 14/9.5 p, Marjolen Reijngoudt - J. Walpot 1-0. Totale competitie: P. Wagemaker - E. Menger 0-1, G. Remmelzwaal - L. Vermeij 1/2 -1/2, J. Walpot - A. Vaders ÏO, G. Verwijs - W. Kempeneers 0-1, J. v.d. Berg - G. Remmelzwaal 1/2-1/2, F. Jeldera - P. Reijngoudt 0-1, J. Walpot - G. Noorthoek 0-1. Dirigent C. den Braber van de Zangvereniging Maranatha en het Fliplands mannenkoor bekleedt deze functie (die al enkele maanden vacant was) sinds vorige week ook bij de zang vereniging Laus Deo uit Bruinisse. Het Madrigaal Koor van de muziek school uit Bergen op Zoom, waarvan Den Braber ook lid is, is zaterdag 7 februari naar Hilversum geweest voor opnamen voor het KRO-programma Zin in muziek, dat op een dinsdagavond wordt uitgezonden. Het koor gaat 27 maart weer naar Hilversum voor opnamen bij de NCRV. 7rrsÜ ctrycleam nc j kostuum i4,75 mantel4,75 pantalon2,35 rok2,35 japon3,15 i dry-cleaninq advertentie IM Zaterdag 21 februari 1976 uur W.H.S. - S.S.S. (Labruijere) 15.00 Zaamslag - Smerdiek (Kraak) 14.30 Smerdiek 2 - Haaften 2 (de Groote) 15.00 S.P.S. - Seolto (Gabriëls) 16.00 Vrederust - Thol. Boys (v. Schouwen) 16.00 Thol. Boys 2 - Beatrix 2 (Bakx) 16.00 D.S.E. - N.O.A.D. (v.d. Rijk) 16.00 Veerse Boys - Stavenisse (Poppelaars) 16.00 Zwal. Boys 3 - W.H.S. 3 (Kallemijn) 16.00 W.H.S. 2-TheGunners 2 (Kersten) 13.00 S.P.S. 2 - Smerdiek 3 (Malipaard) 14.00 Smerdiek 4 - D.V.O. 3 (de Koning) 13.30 Stavenisse 2 - S.P.S. 3 (de Ru) 16.00 N.O.A.D. 2-Thol. Boys 4 (Bosters) 16.00 W.H.S. dames - Chrislandia (v. Andel) 11.00 Thol. Girls - Rozenoord (Jochems) 12.0Q Zondag 22 februari 1976 uur Axel - Vosmeer (Broekhoven) 14.30 Vosmeer 2 - Steenbergen 3 (Brood) 14.30 Vosmeer 3 - Bergen 3 (v.d. Bergh) 11.30 Cluzona 4 - Vosmeer 4 (Luytgaarden) 11.30 advertentie IM Na enkele weken rust werd er weer beperkt gevoetbald. Vosmeer bracht het in een sportieve en door scheidsrechter Scheele goed geleide wedstrijd tot 0-0 tegen Goes. Gezien het spel voor beide ploegen verdiend. Voor rust veel middenveldspel. De weinige kansen die Goes kreeg, werd door de'goed spelende W. Heijboer bekwaam opgevangen. Direct na rust kwam Vosmeer goed weg toen doelman Vaders een schot van Lamain losliet, maar hij herstelde zich goed. In het laatste kwartier probeerde Vosmeer nog van alles om de punten naar zqich toe te halen. Goes moest in de verdediging, maar de Zuid- Bevelanders deden het bekwaam zodat er voor Vosmeer geen doorkomen aan was. Tien minuten voor het einde leek Vosmeer toch nog met 1-0 te gaan winnen toen J. Guiljam van buiten het strafschopgebied een hard schot gaf. De bal ging echter via een verdediger van Goes en de lat over: 0-0. Axel 16 9 4 3 22 25-16 Goes 16 7 7 2 21 19-13 Jong Ambon 16 9 2 5 20 36-23 METO 16 8 4 4 20 16-11 HVV 16 7 2 7 16 18-15 RKVVU 16 5 6 5 16 23-21 Vosmeer 16 4 7 5 15 18-19 DOSKO 15 4 6 5 14 19-24 Steen 16 4 6 6 14 14-20 Zierikzee 15 4 4 7 12 21-18 ODIO 15 4 2 9 10 20-37 Breskens 15 3 2 10 8 13-25 Vosmeer 2 lukte het zondag van koploper Grenswachters te winnen. Voor rust was het voor beide doelen een paar keer zeer gevaarlijk, maar beiden keren redde de keeper. Na de thee kwam na tien minuten een grenswachter vrij voor doelman van Daalen, maar de Brabander schoot hoog over. Na twintig minuten viel de koploper terug en vier minuten voor het einde benutte Ad van Treijen beheerst een voorzet van rechts. De vreugde was groot, want het gehele elftal had hier hard voor gewerkt. Vosmeer 3, dat nog steeds - en terecht kampioensadspiraties heeft, maakte in Heerle geen fout. Niettemin keek men na tien minuten tegen een achterstand aan door een dekkingsfout. Nog üoor rust zorgde Abr. Hommel met een mooie lob en Tonie Lindhout voor een 1-2 voorsprong. Na de thee een beter spelend Vosmeer dat met doelpunten van weer Bram Hommel en een doeltreffend schot van middenvelder W. de Leeuw op een veilige 1-4 voorsprong kwam. Tien minuten voor tijd werd het nog 2-4. Vosmeer 4 is het niet gelukt om revanche te nemen voor de nederlaag tegen M.O.C. 4. Nu werd het 1-2 voor de Bergenaren zodat de kampioens kansen kleiner worden. In ,t begin waren er weinig doelrijpe kansen. Het spel was het aankijken zelden waard, maar in de 26e minuut werd het 0-1 uit een hoekschop. Wegens spelersgebrek i.v.m. veel blessures moest veteraan Jac. Havermans in de tweede helft meedoen. Aanvoerder Johan van Meer had alle moeite met de Bergse Voorwaartsen, wat in de 9e minuut leidde tot 0-2. Halverwege kon Joh. Geuze een tegendoelpunt maken: 1-2. Vosmeer probeerde nog, maar in de stand kwam geen verandering. De gemeente verhuurt veel Uever de jachthaven aan de Watersport vereniging Sint-Annaland, maar als men niet tot overeenstemming komt over de prjjs, gaat men het per 1 mei zelf doen. Maandagmiddag om twee uur beslist de Thoolse raad over de vaststelling van een liggeld-verordening. De commissie Financiën adviseerde B. en W. gunstig over het voorstel: 15 gulden per m2 oppervlakte schip per eizoen. De commissie Financiën bleek afgelopen maandagmiddag maar noodgedwongen met de liggeldver ordening accoord te gaan, want iedereen hoopte dat de gemeente de exploitatie van de Sint-Annalandse jachthaven niet zelf ter hand zal moeten nemen. Wethouder C. J. Moerland zette uiteen dat B. en W. de huur van 35.000 naar 50.000 gulden wilde verhogen. Dat is een heel redelijk voorstel, want de jachthaven kost ons 80.000 gulden per jaar, dus dan geven we nog 30 mille toe terwijl een jachthaven eigenlijk geen geld moet kosten voor de gemeenschap. Jachtbezitters hebben geld over voor een boot, dan moeten ze ook de ligplaats zelf betalen. We geven toch ook geen subsidie aan campings. Nee, de gemeente overvraagt niet. We verhuren veel liever de haven, maar we kunnen deze ook niet ongebruikt laten. Daarom moeten we tarieven vaststellen om het eventueel zelf te doen, maar als het kan laten we de tarieven in de kast liggen, aldus wethouder Moerland. Volgens de tarieven gaat de gemeente per m2 oppervlakte schip van 16 mei tot 15 september (seizoen) 15 gulden vragen. In Bruinisse (diepgang haven 2.50 m.) betaalt men 27,-, in Breskens (geen getijdehaven, diepte 6 m.) 26,-. Dit waren de uitspringers van de cijfers die de commissie ter vergelijking gekregen had. De gemeente denkt totaal 60.000 gulden te ontvangen, waarmee men er net hoopt uit te komen. De havenmeester die de liggelden moet innen zal namelijk 8 k 10.000 gulden kosten. Raadslid van Damme betreurde het dat deze zaak zover gekomen is. Hij constateerde een zekere starheid bij de watersportvereniging en hoopte dat er alsnog overeenstemming komt. Dhr. de Korte had met enige verbazing vernomen dat de watersportvereniging van B. en W. een brief had gekregen waarin stond dat men per 24 februari de jachthaven moest verlaten. „Is dit de juiste weg. We moeten niet aan eigen exploitatie beginnen. Is het niet mogelijk zoals met de watertoeristenbe lasting, als commissie met de water sportvereniging te praten. Ik wil volledige opening van zaken in de commissie bestuurlijke aangelegenheden. Een jachthaven verhuren is geen zaak voor de gemeente", aldus de Korte. Overigens vond hij de voorgestelde 15,- per m2 op het eerste gezicht niet hoog. Voor een scheepje van zes meter betekent dat 350 tot 400 gulden per seizoen. Wat kost een caravan niet, bracht het C.H.U.- raadslid naar voren. Dhr. v.d. Linde vond dat de onderhandelingen in de versukkeling zijn geraakt. Hij wilde wel accoord gaan met de liggeld-verordening, maar geen vrijbrief geven om de watersportver eniging uit de jachthaven te zetten. Ik weet niet of het wel zo'n voordelige zaak is als de gemeente de verhuur zelf moet regelen. De havenmeester heeft misschien een gebouwtje nodig en verder is het passantensteiger van de watersportvereniging. Ik vind het jammer dat de zaak zo loopt. Bekijk de alternatieven nog eens. Het onderhoud van de jachthaven moet toch ook uitgevoerd worden, aldus het P.v.d.A.- raadslid. Wethouder Moerland antwoordde dat de watersportvereniging drie voorstellen heeft gedaan: 1. 25.000 gulden huur met eigen onderhoud, 2. 40.000 huur met onderhoud voor gemeente, 3. 50.000 gulden huur met onderhoud voor gemeente verlenging van de palen uitbaggeren tot 5 m. - N.A.P. Wethouder Moerland legde uit dat de haven destijds aangelegd is op 3.50 - N.A.P. Daarop zijn de damwanden en de dijken gebaseerd, dus uitbaggeren tot 5 m. kan nooit. De palen zijn inderdaad te kort, maar je kunt ze niet verlengen met 1 m. Dan moeten er nieuwe palen komen en dat is veel te kostbaar. Wat het uitbaggeren betreft, twee jaar geleden heeft het Waterschap gepeild en toen haalde men nog 3 m. Nu schijnt er meer modder tussen de boxen zijn gekomen, dus moet het uitbaggeren bekeken worden. Zo'n jaar voordat het contract afliep, zijn we al begonnen te onderhandelen met de watersprotvereniging. Dat liep stroef. Van weerskanten werd er niet toegegeven. B. en W. hebben geprobeerd tot het uiterste te gaan: 50.000 gulden. Die eisen van palen met 1 m. verhogen en uitbaggeren tot 5 m. zijn niet uitvoerbaar. Er is nu een stroming in de watersport vereniging die zegt, alles wordt duurder, die 50.000 gulden moeten we betalen. Als er leden zijn die de zaak recht willen zetten, zullen we ze die kans geven", aldus wethouder Moerland. Sportvereniging NAKS uit Sint- Maartensdijk heeft de steun gekregen van 22 Thoolse sportverenigingen met 4177 leden voor de bouw van een sporthal op het eiland Tholen. Zoals in de E.B. van 8 januari is aangekondigd is zo'n accommodatie met klem bepleit bij b. en w. Het verzoek is ondersteund door de voetbalvereniging Stavenisse (82 leden), supportersvereniging Samen Sterk (54)' Wielercomité (57), Tennisclub Jacoba van Beieren (65), Trimvereniging NAKS (58), Volleybal vereniging Thovo (18), voetbal vereniging Smerdiek (160), de Oosterscheldevissers (391), korfbal- Het bestuur van de watersportvereni ging „Sint-Annaland" zit in een moeilijke situatie, waarvan men hoopt dat ze tot een oplossing komt. De ledenvergadering, die zes maart wordt gehouden, zal een definitieve beslissing moeten nemen over de kwestie, huur jachthaven en gewenste accommodatie. Na de openbare vergadering van de commissie financiën, stelden we ons maandagavond in verbinding met de voorzitter van de Sint-Annalandse watersportvereniging, de heer E. C. W. Het gemeentebestuur is van plan in de diverse Thoolse kernen speelveldjes aan te leggen. Scherpenisse en Oud- Vossemeer komen eerst aan bod. De stichting „Ruimte voor de jeugd" uit Rotterdam heeft voor de tien ge projecteerde speelplaatsen advies ge geven aan b. en w. De geplande voorzieningen zijn in de eerste plaats afgestemd op de jongere kinderen: van 0 tot 8 k 10 jaar. De inrichting moet aan de volgende voor waarden voldoen: veiligheid, intimiteit en beschutting, afwisseling in vorm geving en materiaalgebruik, hoogte verschillen die uitdagen tot bewegings spelen en gevarieerde beplanting met stevige bosjes die tegen een stootje kunnen. Er komen bijna overal zand bakken die uit öiels zijn opgebouwd. het ware in een beschermende beweging wordt opgenomen door middel van pallisades, bomen en een aarden wal. Als tweede punt wordt genoemd de Secretaris Rijstenbilstraat. Daar een klein grasveldje, ingesloten tussen woningen, dus verkeersvrij te bereiken. Aan een zijde beplanting van dichte hoge stuiken. Dit terreintje is eigenlijk te klein om het speelplaats te noemen, maar kan toch een zeer belangrijke functie vervullen om de allerkleinsten (peuter en kleuter) mogelijkheden te bieden. Een klein zandbakje, zitmogelijkheid voor de ouders en enkele houten speelwerktuigen vormen de totale inrichting. Bij 't inrichten is zoveel mogelijk rekening gehouden met de aangrenzende woning met voor- en achtertuin. Het tussenliggende pad, de ronde pallisade, het plukje groen en de bielzenconstructie houden het spel zoveel mogelijk van het privé-gebeuren af, meent de stichting Ruimte voor de Jeugd. school), aldus de Stichting Ruimte voor de Jeugd. Voor wat de speelveldjes te Oud-Vossemeer betreft wordt gedacht aan een ruimte in de omgeving School- straat/Bou Kooymanstraat. In de bocht van de Schoolstraat ligt een grasveld waar op kleine schaal reeds aanleiding tot spelen is gegeven. Vanwege de ligging in de bocht van de weg en de relatie met de aan de overkant van de weg gelegen scholen, lijkt het raadzaam, zo vindt de stichting Ruimte voor de Jeugd, het motorisch verkeer ter plaatse af te remmen. Het pad, aansluitendvp het gangpad, geeft een goede verbinding met het achtergelegen woongebied. Een kleine speelplek, zo vindt de stichting, die als In de Laban Deurloostraat gaat het om een langwerpig, driehoekig terrein tussen de straat, de lagere school en een rijtje eengezinswoningen, 't Geeft aansluiting op het pad naar de kleuter school en de ingang van de lagere schoolspeelplaats. Dit gebiedje wordt gekenmerkt door een reusachtige imponerende boom: in het driehoekige stuk wordt het spel zoveel mogelijk van de weg en de eengezinswoningen afgehouden. Ondanks dat valt sterk te overwegen het motorisch verkeer ter plaatse af te remmen omdat hier ook vier keer daags een hele horde kinderen de straat overgaat (kleuter- en lagere In een geplande groenstrook van een nieuw bestemmingsplan ligt het veilige en goed bereikbare speelterrein aan de Beatrixstraat. Aan de noordzijde is het door bomen omzoomde pad richting centrum in de totaalsituatie opgenomen. Het pad waaiert uit tot een betegelde speelruimte. Een bestrating met patronen, waar de allerkleinsten toch gemakkelijk met hun fietsjes en stepjes over kunnen rijden, zou hier toepasselijk zijn. Tussen het gedeelte dat vooral voor de kleuters is ingericht en de door de aarden wallen omgeven speelplek is een verbinding gemaakt als een soort gangetje. De aarden wal wordt ter plaatse door twee muurtjes doorsneden, aldus het advies van de stichting ruimte voor de jeugd aan B en. W van Tholen. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM Boissevain, hoe de situatie thans ligt. Veel was al duidelijk geworden in die commissievergadering. De heer Boissevain wees er op, dat tijdens de jongste ledenvergadering van de watersportvereniging het bestuur een vrij stringent onderhandelings mandaat kreeg. Het kwam er op neer, dat men bereid was een redelijke huurprijs te betalen, maar wel graag inzicht wou hebben van die redelijkheid en bovendien graag wilde weten tot welke ver beter ingen het gemeentebestuur bereid was, waarbij het vooral ging om het uitbaggeren van de ver boven minimale wensen dichtgeslibde haven. Tot dusver heeft het bestuur in dat opzicht maar weinig houvast om aan de ledenvergadering mee te delen. Inmiddels kreeg het bestuur van de gemeente bericht, dat de jachthaven binnen bepaalde termijn ontruimd dient te zijn en met zo'n brief in handen lijken onderhandelingen verder niet eenvoudig te zullen zijn. De heer Boissevain herhaalde, dat zowel bestuur als leden daartoe nog altomijd volop bereid zijn. De bereidheid is er ook meer te gaan betalen en het enige wat men daarvoor verlangt is een wel bruikbare jachthaven, die in elk geval volgens de diepte zoals in het oude huurcontract staat, bevaarbaar is. Vaak worden hogere tarieven in andere jachthavens genoemd als voorbeeld en die zijn inderdaad hoger. Neem de peperdure jachthaven Bruinisse, waar men 32,50 per m. ligging moet betalen tegenover in Sint-Annaland nog maar f 15,-, maar dan moet er ook bij worden gezegd, dat men in Bruinisse de gehele winter kan blijven liggen en geen 500,- behoeft neer te tellen voor winterberging. Er ook bij vertellen dat er een volledige (diepgang) accommodatie is, enz. Men zou het in Sint-Annaland als watersportvereniging ook wel graag zo willen hebben en daarvoor ook betalen, maar heeft er begrip voor dat zoiets niet zo maar of zelfs helemaal niet te verwezenlijken is. Wat wel mogelijk en wat wel reeël is, zou men graag wel zien gebeuren en daarnaar ook betalen. De heer Boissevain hoopt dat het bestuur op 6 maart via een tevoren gemeentelijk contact nog met zodanige voorstellen op de ledenvergadering kan komen, dat een oplossing uit deze voor alle partijen vervelende situatie kan worden gevonden. Het is niet zo, dat de water sportvereniging op gemeenschapsgelden wil teren. Het wil betalen voor een outillage, waarmee ze haar leden redelijk weet te behelpen. Men kan uiteraard als bestuur de leden ook niet met een kluitje in het riet sturen of letterlijk met de kiel in de modder, vond de voorzitter van de watersportvereniging. vereniging Emergo (56), volleybal vereniging Veronica (40) allen te Sint- Maartensdijk, Thoolse reddingsbrigade (45), Thoolse damclub de Eendracht (23), tennisvereniging Eegedima (180), Thoolse ijsclub (1300), voetbal vereniging Tholense Boys (217), gymnastiekvereniging Olympia (300) allen uit Tholen, voetbalvereniging WHS (208); uit Sint-Annaland, volleybalvereniging Amigos (106), wielercomité (16), tafeltennisvereniging Velocitas (25) allen uit Oud-Vossemeer, ijsclub (561) en De Zeebaars (225) beiden uit Scherpenisse. De watersportvereniging Sint- Annaland juicht de actie van harte toe, maar acht steun niet representatief omdat een groot deel van de leden van buiten de regio afkomstig is. De federatie Thoolse gymnastiek verenigingen is niet tegen een sporthal, maar geeft de voorkeur aan basisvoor zieningen op de kernen. Deze mening onderschrijft NAKS ten volle, maar de bouw van een sporthal dient volgens NAKS hiervan los te staan. Een aantal verenigingen nam de brief voor kennis geving aan. Van de gezamenlijke schiet verenigingen is nog een brief te ver wachten. NAKS wijst b. en w. erop dat er bij de verenigingen die steun hebben betuigd, een aantal zijn die zelf waarschijnlijk zelden of nooit van een sporthal gebruik zullen maken. NAKS is blij dat deze verenigingen hebben gereageerd uit een oogpunt van solidariteit met het sport leven op Tholen in zijn algemeenheid. Betreurd wordt het standpunt van een aantal verenigingen die niet schriftelijk gereageerd hebben. Uit gesprekken met een aantal bestuurders bleek, dat deze verenigingen angst hadden dat met de komst van een sporthal een aantal leden van hun vereniging zich aan een andere sport zouden gaan wijden. NAKS hoopt b. en w. een objectief beeld te hebben gegeven van de behoefte aan een sporthal op het eiland Tholen en dat de actie tot realisering van deze accommodatie zal leiden. Tijdens een recent bezoek aan het streekmuseum „De Meestoof' te Sint- Annaland, werd namens de groep deel nemers van de Geschiedkundige Kring „Stad en Land van Bergen op Zoom", een tekening, gemaakt tijdens de ramp 1953 door Jacques Overhoff, aan geboden. Jacques Overhoff, 43 jaar, geniet thans grote bekendheid als beeldend kunstenaar in de Verenigde Staten, waar hij in Californië is gevestigd. Op de algemene vergadering van het Streekmuseum, die 3 maart a.s. in het stadhuis te Tholen wordt gehouden, zal ir. M.A. Geuze een causerie houden onder de titel: „Zout als eeuwenlange bestaansbron in onze streken." Trainer C. L. Bruys van Tholense Boys is tot 1 april het recht ontzegd om enigerlei functie in-om-tijdensof nabij een voetbalwedstrijd te bekleden. Hij heeft zich na afloop van een wedstrijd naar het kleedlokaal van de scheidsrechter begeven om hem i trachten te bewegen om gegeven waarschuwingen in strijd met de reglementen niet te rapporteren. Dhr. Bruys heeft de scheidsrechter daarna bij herhaling toegevoegd hem nooit meer te willen ontmoeten. Marius en Nico van Houdt werden elk voor een wedstrijd geschorst. Tholense Boys moest voor deze strafzaak 45 gulden boete betalen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9