'i nieuws ADLER GELUK PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER POLLIE ZOON SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK Muller-Franke B.V. 2 EENDRACHTBODE Donderdag 19 februari 1976 Viering Koninginnedag confectieverkoop is al van 1 t/m 5 maart Markt 7, Tholen Geen wildtuin Schoolvoorzieningen Verkoop grond Herbouw Venkelstraat Daders diefstal bekend Film oude brug Biljarten Muziek had geslaagde toneeluitvoering Spaarresultaat januari Zilveren organiste Peuterspeelzaal Toneelvereniging Sint Joseph te Oud- Vossemeer deelt mee, dat de uitvoering op 20 februari om 8.00 uur begint in het dorpshuis Zangavond Biljarten Laat POLLIE het doen!! Sloop gemeenteschuur Eerste winst Velocitas Kiningsdiploma Jaarvergadering Veilig Verkeer Aankoop grond De wethouders van Tho len houden maandag 23 februari 1976 SPREEK UUR VAN 11.00-12.00 uur inplaats van 3.30- 4.30 uur. Burgerlijke stand Pachtontbinding Damcompetitie ZLM vergaderde Druk bij EHBO oefenavond Burgerlijke stand Ontsluitmg Achter 't Bos Voor de kreatieve "doe het zeiver" Jaarvergadering ZLM Ruit vernield Gevonden De Kubus hield bijeenkomst Vervolg op pag. n STAVENISSE v" »- ^oi/s» $m-pwupSm OUD- t MOSSEMtER pi POORTVLIET De Vereniging Contactraad heeft reeds plannen gemaakt om de a.s. Koninginnedag op vrijdag 30 april op passende wijze te vieren. Om deze plannen verder uit te werken worden afgevaardigden van de verschillende verenigingen verzocht donderdag 26 februari om acht uur in de Gasthuis 'kapel aanwezig te zijn. bij I.M. B. en w. menen dat het geen aan beveling verdient in het bosplan Dalem polder over te gaan tot de aanleg van een wildtuin. Als men een deel van het Bosplan een ecologische bestemming zou willen geven, moeten er een aantal struiken worden verwijderd. Een gedeelte zou in wild verband terug geplant moeten worden, terwijl tevens een aantal niet gecultiveerde planten gekocht zouden moeten worden die in het landschap thuis horen. Uit het oogpunt van tuintechniek is de aanleg van een wildtuin toe te juichen. Of de autochtone bevolking deze wijze van groen op prijs zal stellen, is evenwel twijfelachtig, aldus b. en w. op vragen van raadslid M.A.J. van der Linde. De gemeenteraad, die a.s. maandag voor het eerst ,s middags vergadert (om twee uur), wordt voorgesteld een speelplaats bij de O.L.S. Ter Tolne met 80 m2 uit te breiden. De kosten zijn 2200 gulden. Als de raad het goed vindt, krijgt Ter Tolne verder 14.564,25 voor de aanschaf van materiaal voor handenarbeid, een serie nieuwe didactische leesvormen de boekenmolen en verklarende-zakwoordenboekjes. Dit laatste vanwege uitbreiding van het leerlingenaantal. Van het bedrag is ruim 11.000 gulden nodig voor de handenarbeidmaterialen. Aan het begin van de nieuwe cursus wordt met dit vak begonnen. B. en W. willen verder medewerking verlenen voor het aanbrengen van een telefoonaansluiting in de Christelijk nationale school. B. en W. willen aan dhr. J. W. Quist in de Brugstraat 9 m2 grond k 45.00 verkopen voor uitbreiding van zijn erf. Dhr. L. A. van Oosten wil in de Visstraat 3 m2 grond k 45,00 van de gemeente hebben om zijn tuin uit te breiden. Op vragen van raadslid mevr. Deurloo heeft de burgemeester in de commissie R.O. meegedeeld dat er met de stichting Beter Wonen overleg gaande is over een her bouwplan. Er ligt een schets voor aantrekkelijke, aangepaste bebouwing. Bouw uit het woningcontingent 1976 behoort tot de mogelijkheden, aldus de burgemeester. Met de aanhouding van een rauw opererende inbrekersbende van 26 man uit Boxtel, is ook de diefstal bij juwelier F. Bogert in de Dalemsestraat opgelost. Vorig jaar werd de winkel leeggehaald waarbij veel horloges en sieraden ver dwenen. Het vervelende is, dat van het gestolene nog niets is achterhaald. De bende, grotendeels bestaande uit woon wagenbewoners uit Brabant, heeft zeker driehonderd inbraken gepleegd. De miljoenenbuit is echter spoorloos verdwenen. Maandagmiddag was het weer gezellig in de bejaardensoos. Dhr. S. de Graaff vertoonde een film over het afvaren van de oude brug en van het Sinterklaasfeest in de soos. In de pauze was er een verloting. De film van Sint Nicolaas viel dusdanig in de smaak, dat deze twee keer gedraaid werd. De bejaarden gingen welgedaan naar huis. Biljartcompetitie De Kroon: K. de Lang - C. Gebraad 2-0, 27 brt., J. Schot - T. Hage 2-0, 39 brt., R. Soomers - Th. Christiaens 2-0, 15 brt., J. Quaak - D. V. v. Zanten 0-2, 22 brt., L. van As - A. Geuze 0-2, 25 brt., R. Soomers - C. Gebraad 2-0, 15 brt. De koninklijke muziekvereniging „Concordia" uit Tholen heeft ditmaal het muzikale- en meer ont spanningsgedeelte van de jaarlijkse uit voering gescheiden. Men zag daarom af van een muzikaal programma voor de pauze op de vorige week gehouden uit voering, temeer omdat haar bekend was, dat het toneelstuk, dat door de WA JAC0BAP0LP SINT - MAARTENSDIJK Rederijkers „Eendracht" uit Oud-- Vossemeer zou worden gebracht, ook nogal wat tijd vergde. De bedoeling is dan ook de letterlijke muziekuitvoering op 5 maart te houden in het repetitie lokaal aan de Kruittorenstraat. Voorzitter H.L. Nelisse, die vrijdag avond een vol Hof van Holland zag, hoopte dat men op die muzikale uit voeringsavond in even grote getale zou opkomen. Hij richtte zich met een bijzonder welkomstwoord tot erelid A.F. Goedemondt en wenste iedereen een prettige avond toe. Die kwam er, dank zij het voortreffelijk optreden van De Rederijkers met het inmiddels al bekende stuk De ruwe bolster. Rederijkers-voorzitter A.M. van Engelen, die tevoren een korte toe lichting gaf, er daarbij op wijzend, dat men enige tientallen jaren geleden hetzelfde stuk al eens heeft gebracht, wees op de periode waarin zich het stuk afspeelt. Er is wel de eis zo stil mogelijk te zijn, maar als het gaat, zoals elders, dan zorgen de spelers ervoor dat het stil wordt, zo meende de heer Van Engelen. Hij vergiste zich ook ditmaal niet. Men kon meermalen een speld horen vallen in de volle zaal, tot het doek viel, toen een enorm applaus de erkentelijkheid van de aanwezigen vertolkte voor wat de Rederijkers die avond weer presteerden. Er was ook nog een verloting en bal na. De maand januari gaf het volgende spaarresultaat te zien bij de Bonds spaarbank. Inlagen 1.465.370,57, terugbetaling 1.431.314,21, spaaroverschot was dus 34.056,36. Kapitaal per 31-1-76 10.223.434,69, vergelijkbaar kapitaal 31-l-'75 9.278.531,76. De eigenlijke datum was 1 januari van dit jaar, maar zaterdag 14 februari was er in het Hervormd verenigingsgebouw „De Wingerd" de huldiging van mevrouw Hage-van der Velde vanwege haar 25-jarige functie als organiste. Vrijwel de voltallige colleges van de Hervormde gemeente Tholen, zoals kerkeraad, kerkvoogdij, notabelen en andere medewerkers in het kerkewerk waren met hun vrouwen present. Vanzelfsprekend ook de familie Hage- van der Velde. Ds. De Reuver liet ter opening van de feestelijke bijeenkomst zingen Ps. 150: 2 en 3, las een gedeelte uit Collo. 3 en ging voor in gebed. In een kort herdenkingswoord naar aanleiding van vers 15 en vers 17 van het gelezen Schriftgedeelte richtte de predikant zich tot de jubilaresse en haar familie. Vervolgens werd het woord gevoerd door de president-kerkvoogd de heer Drooger, die herinnerde aan de benoeming van de toen nog zo jeugdige (15 jaar) organiste. Enerzijds een durf van kerkvoogdij, anderzijds een eveneens flinke aanpak van de sollicitante. De heer Drooger dankte mevrouw Hage voor de trouw en toewijding gedurende die kwart eeuw en haakte in op de woorden van ds. De Reuver, dat zij in het naspel onder het uitgaan der kerk, altijd laat horen wat het thema van de prediking was. Met uw spel drukte u in de loop der jaren een zeker stempel op de gemeente en dat blijkt dan vooral, als u er eens niet bent, aldus de heer Drooger. Dan hoor je voor - achter-, links- en rechts: „Maddie is er zeker niet?" Tegelijkertijd een bewijs voor de organiste dat er ook inderdaad naar haar orgelspel werd en wordt geluisterd. Namens de colleges overhandigde de heer Drooger mevrouw Hage een cadeau en hoopte dat zij nog vele jaren met dezelfde toewijding de erediensten in de Thoolse kerk zal mogen begeleiden. Er volgden hierna persoonlijke felicitaties van familie en verdere aanwezigen en ook nog heel wat cadeaus. Ook daarna was men nog een tijd gezellig bijeen en omstreeks 10 uur eindigde de presidentkerkvoogd met dankgebed. Mevrouw Hage-van der Velde, die al jaren in Sint Maartensdijk woont, waar zij met haar man een textielbedrijf exploiteert en ook de zorg heeft voor de 3 kinderen, is voor wat de orgelbespeling betreft altijd haar geboorteplaats trouw gebleven. Uiteraard werd de huldiging door jubilaresse en familie op prijs gesteld. Het komt ook niet zo vaak voor, dat men èn vanaf het vijftiende jaar kerkorganiste is èn dat ook na vertrek uit de gemeente nog zo lang volhoudt, dat men een 25-jarig jubileum kan Per 1 maart start in de Voorstraat de peuterspeelzaal de Pluus. Het gemeentebestuur heeft voor twee jaar de voor de sloop bestemde woning van mevr. C. Pippingvan Poortvliet beschikbaar gesteld. Voorlopig kunnen de peuters twee ochtenden van negen uur tot kwart voor twaalf in de Pluus terecht o.l.v. de dames Gelok en Voorhagen. Er zijn reeds 21 aanmeldingen. Aangezien men aan een klas van 15 peuters denkt, zullen er na twee maanden misschien twee groepen komen zodat de Pluus dan vier ochtenden per week bezet is. Eerst wil men met 1 klas ervaring opdoen. Initiatiefnemers en vrijwilligers breken momenteel de benedenkamers uit om een speelruimte van 35 m2 te krijgen. Oud-speelgoed is nog van harte welkom. Verder kunnen zich ook nog deelnemers opgeven bii de leidsters of de bestuursleden: voorzitter J. Voorhagen, secretaresse mevr. van Maanen, penningmeesteresse mevr. Hendrikse en de leden mevr. Kleis en dhr. A. van Putten. De naam de Pluus is ontleend aan het boek Pluisje het konijn. I.M. In de Chr. Geref. kerk wordt er vrijdagavond om half acht een zanguitvoering gegeven door het Chr. Gem. zangkoor de Lofstem uit Scherpenisse. Alle zangliefhebbers zijn welkom. A. van Daalen zorgde voor een verrassing door in de bekerfinale van Krijt op Tijd te winnen van A. Verhees Czn. e laatste verloor in de competitie met 1 carambole /D/ verschil van A. Aarnoudse, waardoor J. Schetters de leiding overnam met 42 p. uit 24 w. voor Verhees 41-24. I. Hommel zorgde voor de hoogste serie 16 en het beste gemiddelde 4.50. F. Hommel Jzn. - J. Vaders 0-2, D. Polderman - A. Brusselaars 2-0, M. Goudzwaard - G. Minheere 2-0, M. Voormeulen - C. Wessels 0-2, J. Schetters - W. de Leeuw 2-0, C. Timmermans - A. Hommel Fzn. 0-2, J. van Daalen - J. Kruf 2-0, M. v.d. Logt - A. van Daalen 2-0,1. Berkeij - H. Zeeman 0-2, F. Hommel Abrzn. - L. Havermans Jzn. 2-0, J. Hommel - H. van Daalen 2-0. De Poedelaars: J. Heijboer - P. Moerland 0-2, T. Schot - J. Kouwen 0-2, L. Klippel - M. van Poortvliet 2-0, J. van Gorsel - J. Plandsoen 2-0, M. Pipping - W. Bevelander 2-0, A- Heijboer - J. Plandsoen 2-0, T. Schot P. Moerland 2- 0, W. Bevelander - J. Kouwen 0-2, J. Heijboer - L. Klippel 0-2. De Treffers: L. van Wezel - P. de Leeuw 0-2, P. Hommel - R. Lindhout 2-0, P. Vis - Jac. Etienne 0-2, Hommel 69 car. in 44 brt., gemiddelde 1.57, hoogste serie 11, de Leeuw 49 car., 18 brt., gemiddelde 2.72, hoogste serie 10. Nooit Gedacht A-team: M. Goedegebuure - W. Saparow 2-0, J. de Klerck - M. Goedegebuure 0-2, W. Heijboer - M. van Hees 1-1, M. Goedegebuure - W. Heijboer 0-2, C. Vroegop - Ko Geuze 0-2, B-team einduitslag competitie: J. v. Driel 24 punten uit 14 wedstrijden, gemiddelde 1.25, J. de Klerck 22-1.31 M. Hendrikse 18-1.06 Joh. v. Meer 14-1.00 F. -I-wegers 12-0.72 D. Hendrikse 8-0.82 P. Havermans 6-0.68 P. v. Treijen 3-60.91 bij slechts 6 wedstrijden. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Laat uw woning vakkundig en betaalbaar inrichten. Keuze uit honderden soorten en kleuren VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD!! advertentie IM. De gemeenteschuur op de hoek Molen- straat/Cornelis Frankenstraat wordt pas gesloopt als de grond daadwerkelijk nodig is voor de bouw van bejaarden woningen in twee bouwlagen. De schuur voorziet namelijk op dit moment in een behoefte omdat deze dienst doet als opslag voor gemeentewerken. B. en W. delen dat mee op vragen van raadslid Th. Aarnoudse. Velocitas heeft zaterdagavond zijn eerste overwinning behaald in de 4e klas van de tafeltenniscompetitie door T.S.C. 4 uit Steenbergen met 6-4 te verlaan. De gasten hadden in C. Zandboer een sterke man. Hij won van P. Ridderhof 19-21,14-21. A. Vis 11-21, 7-21. G. Vis 8-21, 15-21en samen met P. Looyen in het dubbelspel van de gebr. Vis 21-19, 14-21, 15-21. A. Vis - P. Looyen 21-12, 21-18. G. Vis - A. van Roosendaal 21-10, 21-11. G. Vis - Looyen 21-13, 21-13. Ridderhof - v. Roosendaal 21-18, 21-15. Ridderhof - Looyen 21-16, 21-16. A. Vis - v. Roosendaal 22-20, 21-10. Vanavond wordt voor het eerst aan vier leden van de schaakclub het hoogste juniorendiploma uitgereikt. Het Koningsdiploma is voor J. W. Slager, M. de Looze, M. Bril en K. Heijboer. Het Torendiploma krijgt W. Douw, S. de Looze, M. Polderman en P. Bevelander. Het Pionnendiploma J. Vaders en K. Heijboer. Na de uitreiking om half acht is er een mixtoernooi (le ronde) en een afvalcompetitie voor de tien nieuwe junioren. Om half zeven spelen de junioren hun laatste competitie- en ladderwedstrijden. Juniorencompetitie: S. de Looze - B. A. Vroege 1-0, M. Polderman- - A. Aarnoudse 1/2 - 1/2, R. Heijboer - K. Heijboer 1-0, W. Douw - J. Vaders 1-0, M. Bril - R. Heijboer 1-0, P. Bevelander - B. A. Vroege 1-0. Ladder: M. Bril - M. Polderman 1-0, W. Douw - S. de Looze 0-1. Mixtoernooi: A. Hommel - J. Voorhagen 1-0. Senioren: M. de Looze - K. Heijboer 1-0. De heren Goosen en K. Lindhout traden toe, zodat de schaakclub nu 13 senioren en 23 junioren zijn. Veilig Verkeer hield maandagavond in de Gouden Leeuw de jaarvergadering. Voorzitter J. W. van Popering kon slechts tien leden begroeten. In zijn openingswoord wees hij op de vele moedwillige fouten die in het verkeer gemaakt worden: rijden door rood licht en overtreding van de maximumsnelheden. Dit gaat de perken te buiten. Voor Veilig Verkeer is er dus nog werk genoeg, hoewel dit alles een eerste verantwoordelijkheid is voor de weggebruikers. Secretaris G. Hage bracht de notulen en een uitgebreid jaarverslag. Penningmeester C. J. van Oost meldde een batig saldo door 797,58 ontvangsten en 603,35 uitgaven. Het bezit van de vereniging is nu 1019,72. De heren J. Quist en A. van Driel werden als bestuurslid herkozen. In de kascommissie volgde dhr. Joh. Moerland, dhr. C. van Dijke Wz. op. De voorzitter deelde mee dat de jeugdverkeersproeven theorie op de beide lagere scholen dinsdag 9 maart gehouden worden. Op het ogenblik is een codecursus voor volwassenen bezig met 18 deelnemers. De Veilig Verkeersquiz wordt 23 april in het dorpshuis gehouden m.m.v. de plaatselijke transpo bedrijven en V.V.N.-filmoperatuur Harmsen van Vliet. In de zomer zal een oriëntatierit worden gehouden. Tijdens de rondvraag werd nog gesproken over parkeerproblemen en de vervanging van snelbromfietsen door snorfietsen waarvoor men geen helm meer hoeft te dragen. De gemeenteraad beslist maandag middag over de eerste aankoop van grond in het voorontwerp- bestemmingsplan -Stoofweg. Het gaat om een perceel van mej. J. van Bendegom, dat wordt gepacht door dhr. A.P. Quist. Na het roven van de oogst 1976 stelt hij de grond tegen betaling van een schadeloosstelling beschikbaar. De raadscommissie advertentie IM. onroerende zaken stemt met de prijzen voor eigenaresse en pachter in. De gemeenteraad hoopt het bestemmings plan Stoofweg medio dit jaar vast te stellen. Loop der bevolking over de maand januari 1976. Geboren: Johannes Jacobus z.v. P. A. Fase en J. M. v.d. Griek. Cornelis Adriaan z.v. C. A. Weijler en C. J. Dourlein. Abramina Pieternella d.v. C. van Dijke en A. I. Dekker. Dina Jacoba d.v. M. Gunter en J. A. Gunst. Cornelia d.v. E. Menheere en A. M. van Oudenaarde. Overleden: Jozina M. J. Quaak geb. 15- 2-1886 geh. gew. met Marinus van Strien. Marinus H. de Jonge geb. 4-1- 1912 geh. met Cornelia D. Heijboer. Huwelijken: Johannes van Popering geb. 24-8-1950 en Leuntje J. M. van Winkelen geb. 18-5-1953. Matthijs W. Fase geb. 27-8-1952 en Lucretia H. Klippel geb. 13-51954 uit Oud- Vossemeer. Vestigingen: Geertje A. Scherpenisse- Hoek uit Sint-Philipsland. Willem L. Broek (2 pers.) uit Rotterdam. Anna J. Elenbaas-Smeets uit Heerlen. Nico J. Hage uit Terneuzen. Machelina J. Moerland uit Roosendaal. Albertus F. de Kok (2 pers.) uit Reimerswaal. Leendert J. Pape (4 pers.) uit Sint- Maartensdijk. Vertrokken: Matthijs W. Fase naar Oud-Vossemeer. Voor verwezenlijking van plan Post- straat en omgeving heeft de gemeente 1.04.48 ha grond nodig van de levens verzekeringsmaatschappij Utrecht (Amev groep). Een dezer dagen werd overeenstemming bereikt, terwijl enkele weken geleden ook een accoord tot stand kwam met. pachter C.M.A. Steendijk over de voortijdige pacht beëindiging. De commissie onroerende zaken adviseerde gunstig voor de betaling van efcn schadeloosstelling. De gemeente heeft aan drie personen bouw4grond verkocht in de Dr. Bernardistraat voor het bouwen van vier garages. Bij voldoende deelname wordt dit voorjaar een damcompetitie gehouden. De eerste wedstrijd is maandagavond om acht uur in cafetaria C. P. Nooy in de Voorstraat. De wedstrijd staat open voor iedereen, zowel dames als heren. De Z.L.M. heeft in café Smits de jaarvergadering gehouden. Voorzitter A. M. Gaakeer signaleerde in zijn openingswoord de buitengewoon grote verschillen van 1975 ten opzichte van 1974. Niet alleen qua werk, maar ook wat be.treft de prijzen voor vrije produkten. Bij de vasstelde prijzen voor melk en graan is er weinig of niets verbeterd. Dhr. C. E. W. Steendijk werd als bestuurslid herkozen met een meerderheid van de stemmen. Na de pauze hield de algemeen secretaris van de Z.L.M.mr. J. Oggel een lezing over actuele lanbouwaangelegenheden. Daarna vertoonde dhr. Paauwe het Z.L.M. journaal 1975. Er was maandagavond zeer grote belangstelling voor de geslaagde oefenavond van de E.H.B.O. verenigingen Stavenisse, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. De oefeningen werden van commentaar voorzien door dr. P. R. van der Eist, dr. J. M. van der Bel en zr. M. Kuzee-de Bruijn. Loop der bevolking over de maand januari 1976 Geboren: Willem Jan David z.v. A. J. Hage en A. C. Giljam. Lydia Claudia Rebecca d.v. W. van Oudenaren en C. P. M. de Jong. Overleden: Dimme A. Scherpenisse geb. 21-10-1885 geh. gew. met Willemina Brouw. Maatje W. de Haan geb. 5-4-1907 geh. met Marinus A. Carol. Johannes de Wit geb. 1-10-1886 geh. gew. met Stijntje van Gent. Johannes C. van den Hoek geb. 16-1- 1919.v Vestigingen: Johanna C. de Jong-v.d. Pol uit Rotterdam. Maria A. de Wilde uit Leiden. Dionisius C. den Hoed (2 pers.) uit Ossendrecht. Pieter Herrewijnen (2 pers.) uit Vlaardingen. Petrus M. Jongmans uit Bergen op Zoom. Ignatius H. M. Schütz uit Duitsland. Regina M. Amon uit Duitsland. Laurens Vroegop uit Sint- Philipsland. Wilhelmus P. A. Dam uit Nieuw-Vossemeer. Jannetje A. Dijkshoorn-Carol (3 pers.) uit Goes. Maaike Dam-van Popering uit Bergen op Zoom. Regillio J. van der Vloot uit ,s Gravenhage. Urmy M. van der Vloot uit ,s Gravenhage. Willemina M. van der Lek-Slager uit Scherpenisse. Gillis M. v.d. Werf (3 pers.) uit Tholen. Jacobus C. de Wilde uit Tholen. Wilhelmina Slager uit Scherpenisse. Vertrokken: Jacobus D. Hoek naar Middelburg. Cornelis J. D. Hartog naar Venlo. Izaak de Buck naar Goes. Andreas K. Kievit (2 pers.) naar Rheden. Gerard H. Polderman (2 pers.) naar Halsteren. Cornelis J. C. Sagel (4 pers.) naar Hattem. Carolus L. E. Molier (2 pers.) naar Delft. Cornelis van den Hoek naar Stavenisse. Leendert J. pape (4 pers.) naar Sint -Annaland. De commissie ruimtelijke ordening heeft het reeds vastgestelde bestemmingsplan Achter ,t Bos nog eens onder de loep genomen voor wat betreft de ontsluiting richting haven via de Westvest. De burgemeester voelde er niet veel voor op z'n schreden terug te keren omdat het plan goed bestudeerd is. De raadsleden M. van Damme en J. de Bres, die eigenlijk helemaal niet in de commissie R.O. zitten, mochten donderdagavond toch hun zegje doen. Zij pleitten ervoor de oprit naar de Groenendijk niet te laten vervallen, maar te handhaven en te verbreden. De twee raadsleden vonden de Groenedijk een aantrekkelijke verbinding. Zij zagen bezwaren om het verkeer van Achter ,t Bos via de Westvest naar het gevaarlijke kruispunt Haven/Kaaistraat/Molenstraat te leiden. Verder achtten zij de Bloemen laan te smal voor afvoer van veel verkeer uit Achter ,t Bos en omliggende straten. De heren Van Damme en De Bres wilden met handhaving van de Groenedijk en het maken van de nieuwe verbinding Achter ,t Bos-Westvest voorkomen dat er veel verbouwing gesloopt zal moeten worden. Volgens stedebouwkundige J. Kelderman zal er echter meer moeten sneuvelen dan nu volgens het vastgestelde bestemmingsplan moet gebeuren. De burgemeester noemde het ook niet onbelangrijk dat je bij verbreding van de Groenedijk aan de panden op de hoek Haven moet sleutelen. Hij zegde toe dat b.en w. nog eens over de suggesties van de twee raadslieden zullen denken. Multistone Rollputz. Rautex rollraufaser. Japanse sierpleister nagisa, shirogan» Doe Het Zelfmarkt Sint Maartensdijk tel. 01666 - 2472 I.M. De ZLM heeft in zaal P.J. van Houdt de jaarvergadering gehouden. Voorzitter A.Breure kon 35 leden begroeten en wees in zijn openingswoord op de gunstige uitwerking van de vorst op de grondstructuur. Hij bekritiseerde de klachten tegen hoge aardappelprijzen en wees op het belang van het niet- ingrijpen in de prijzen. Van de nog 800.000 ton aanwezige aardappelen is de helft nodig voor de industrie. Slechts 80 ton per maand wordt er geëxporteerd. Dhr. Breure achtte ook de export van uien van groot belang gezien de £rote voorraad. Hij verzette zich tegen'de vaststelling van prijzen. De voorzitter onderstreepte nog eens het voordeel van het bestaan van de Thoolse veilingen voor de goede prijs vorming. Het speet hem dat de samen werking niet was doorgegaan. Dhr. Brepre benadrukte ook het belang van rooicombinaties zoals bij de bieten- oogst, waardoor aan kostenstijgingen Voor zondag 22 en woensdag 25 februari (biddag). THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 (bev. ambtsdragers) en 6.30 u. ds. A. de Reuver Biddag; 9.30 en 7 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 u. ds. Th. Swen, Vlaardingen 5 u. kand. J. Groen, Amsterdam Biddag: 10 u. ds. A. C. Scherpenisse, Scheveningen 7 u. ds. M. Berg, Zwijndrecht CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. ds. J. Brons, Veenendaal Biddag: 10 en 6.30 u. ds. D. Slagboom, Barendrecht GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst Biddag: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. bijzondere dienst, mevr. E. M. de Bruijn-Sepmeijer, voorz. en mej. J. Heessels medew. N.P.B. N.H.B.W.I.W. 10 u. ds. Voordouw, IJsselmonde het hoofd kan worden geboden. Hij pleitte in dit verband voor handhaving van de voorlichting door het consulent schap. De voorzitter bleek ook grote voorstander van afsluiting van de Oosterschelde. Hij hoopte dat water schappen en provinciaal bestuur beveiliging van mensen hoger achten dan een politieke beslissing. Dhr. Breure deelde mee, dat de ZLM met het waterschap een gesprek zal hebben over de onbillijke zuiverings heffing van 2 x 91 gulden, (bij water verbruik hoger dan 155 m3). Enkele zullen de gevolgen die uit de bespreking voortvloeien, moeten aanvaarden. Dhr. Bras vond dat de boeren van alle kanten in de hoek worden gedrukt, hoewel er nu wat leden wakker worden. De bespuiting met M.P.C.A. bleek diverse moeilijkheden te hebben opgeleverd omdat dit middel nog niet volledig was vrijgegeven. Men achtte voorzichtigheid bij het betalen van boetes geboden in verband met het nog lopende onderzoek. De voorzitter bood de 82-jarige bode Lindhout een attentie aan voor 30-jarige trouwe dienst. Hij hoopte nog lange tijd van zijn diensten gebruik te mogen maken, zij het dan niet meer voor de inning van de contributie zoals bij de benoeming op 16 december 1945 wel het geval was. Penningmeester C.P. Burgers meldde een batig saldo. De bestuursleden G.J. Hoek en D. Vermaas werden herkozen. In de plaats van W.A. de Wilde kwam dhr. Mulders. Het scheidende bestuurslid kreeg als waardering voor 24 jaar medewerking een boek. Voorzitter A. Hage van de vraag puntencommissie achtte een minimuminkomen voor zelfstandigen niet nodig. Hij vond dat deze categorie ook bestaansrecht heeft en een gegarandeerd inkomen van 20.000 gulden met een mogelijke prijs koppeling zag de commissie niet als een oplossing. Men vreesde aantasting van het ondernemerschap. ZLM-voorlichter J. Markusse sprak vervolgens over actualiteiten voor bedrijf en gezin. Hij onderkende de vragen over schaalvergroting en grotere investeringen. Dhr. Markusse pleitte ervoor de vrijheid van het onder nemerschap te behouden door te blijven vechten en werken met offers en risico's en niet aan te nemen dat automatisch de sociale zekerheid wordt gewaar borgd. Volgens zijn gegevens profiteren slechts 30% van de ondernemers van de goede prijzen van aardappelen en uien. Gewezen werd op de opbrengst- verschillen per ha op gelijke bedrijven en de kostenstijging per ha in 1975. Ook de grondprijzen werden besproken. Dhr. Markusse wees met klem op de waarde van het pachtrecht. De regeling bedrijfssluiting op lange termijn, de bedrijfsverzorgingsdienst, ziekte kostenverzekering en oude dagsvoor ziening kwamen ook ter sprake. Uit de discussie bleek dat men het moeilijk vond een vaste koers te bepalen, ook op korte termijn. Of we krijgen een boter berg of een vleesoverschot, zei dhr. L. Geluk, die niet gelukkig was met die voorlichting zoals die destijds werd gegeven. Het zoontje van de familie D. S'/schoot met een katapult de voorruit van een havenpersoneelsbus kapot. De schade bedraagt ongeveer achthonderd gulden. De politie maakte proces-verbaal op. Bij de rayoncommandant van de rijks politie, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden geel regenpak, bruine plastic herenporte monnee met inhoud, plastic tas met sportbroek, schoenen en handdoek, groene herenportemonnee met klein geld en buskaart TAD, een bos sleutels. Verloren is een damesportemonnee met inhoud en een gymtas, die bij de bushalte is blijven staan. Onder leiding van voorzitter Breure hield de openbare kleuterschool „De Kubus" een ouderavond. In het welkomstwoord richtte de voorzitter zich in het bijzonder tot mevrouw Bout, die als lid van de oudercommissie van De Rieburch aanwezig was. Omgekeerd zal De Kubus op Rieburch bijeen komsten worden vertegenwoordigd door de heer F.A.P.M. Bax, terwijl de heer M. van Prooijen werd benoemd als kleuterschoolvertegenwoordiger in de schoolraad. Na de paasvakantie zullen de moeders in groepjes naar school komen, om mee te doen aan een project van de RPCZ, waarmee dan inmiddels leidsters en kinderen al zijn begonnen onder de titel: Dieren in en om het huis. R.K. KERK za. 19 u. H. Mis zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 u. (zangdienst) ds. G. J. Voortman Biddag: 10 u. ds. G. J. Voortman 7.30 u. ds. G. J. Voortman, in Geref. kerk GEREF. KERK 10 en 3 u. ds. C. Vreugenhil, Ede Biddag: 10 u. ds. Roose, Dinteloord 7.30 u. ds. G. J. Voortman CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst 2.30 u. ds. J. Brons, Veenendaal Biddag: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. M. C. Tanis, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst Biddag: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19 u. jongerenmis mmv., Con Amore zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée Biddag: 10 en 2.30 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst Biddag: 9.30, (bev. ambtsdragers) 2 en 6.00 ds. Koster, Barneveld GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst Biddag: 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. kand. H. de Leede, Utrecht Biddag: 10 u. ds. H. Talsma, Den Bommel 6.30 u. ds. J. Blom, Sint Maartensdijk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst Biddag: 9.30, 3 14.30 en 7 u. ds. J. van Prooijen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. ds. W. G. J. v.d. Sluijs, Amsterdam Biddag: 9.30, en 2.30 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 u leesdienst 2 en 6 u dhr. L. Moerkerken Biddag: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst Biddag: 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. C. L. Verbaas 7 u. ds. C. v.d. Sluijs R.K. KERK za. 21 feb. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u. dhr. L. Stuurman, Vlaardingen Biddag: 9.30 en 2.30 u. ds. P. Kolijn GEREF. GEMEENTE 9.3Q, 2 en 6.30 u. leesdienst Biddag: 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u. kand. A. J. Zoutendijk, Delft Biddag: 10 en 7 u. ds. G. H. Abma GEREF. KERK 10 kand. J. Groen, Amsterdam 3 u. ds. Th. Swen, Vlaardingen Biddag: 10 u. ds. J. v.d. Meulen, Anna Jacobapolder 3 u. ds. A. C. Scherpenisse, Scheveningen GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst Biddag: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. A. Hooéerland, Krabbendijke SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30, 2.30 u. ds. H. Harkema Biddag: 9.30 en 7 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst Biddag: 9.30, (bev. atsdragers) 2.30 en 6 u. ds. J. Karens, Opheusden OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad Biddag: 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen 4 u. ds. F. D. Rooze, Dinteloord Biddag: 7.30 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt). Dr. R. Padt, Poortvliet, tel. 01662 - 400. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Scherpenisse (pat. dr. van der Bel). Dr. van der Bel. Sint- Maartensdijk, tel. 01666 - 2400. Sint-PhUlpsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662 - 404. Sint-Annaland, Sint-Maartensdjjk, Scherpenisse en Stavenisse. Zr. Timmermans, Hiksedijk 7, Oud- Vossemeer, tel. 348, b.g.g. 01647 - 2416. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2, Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spr. uur: vrijdag 18.30-19.00 uur, zat. 8.30- 9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666 - 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640 - 40888 STORING ENERGIEVOORZ. VERBRUIKERS PZEM BUITEN KANTOORUREN: 01184 - 19191 KAMER VAN KOOPHANDEL MIDDEN EN NRD. ZEELAND Gemeentehuis Sint Maartensdijk Zitdagen: elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur. HOOGWATERSTANDEN van 22 t/m 28 feb. zondag 22 feb. 8.26-21.01 maandag 23 9.21-22.06 dinsdag 24 10.39-23.37 woensdag 25 12.15-00.10 donderdag 26 1.05-13.38 vrijdag 27 2.11-14.38 zaterdag 28 3.03-16.02 zondag 22 feb. laatste kwartier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2