Plaatseliik nieuws RIVATO" J. Van Oost Fa. De Rijke Zn PREDIKBEURTEN UIEN bewaar 2 EENDRACHTBODE Donderdag 22 januari 1976 THOLEN Jazzliefhebbers genoten RECLAME Autorit MAC Tholen Herkozen Goede paarden Accordeonclub voor bejaarden Geen postzegelautomaat Plan buitenzorg Voorzieningen C. N. S. Doorgereden Stormschade N. H. kerk Niet uit zichzelf OUD- VOSSEMEER Twee mille voor Dorpshuis Uitvoering Vosmeer P0LLIE EN ZOON Oud - Vossemeer Pollie ruimt op DAT ZEGT ALLES!! Schaftwagen Verkoop grond Biljarten Oud papier Opening Geref. kerk Dia's over Amerika Velocitas verloor Schakers succesvol. Goede duiven SINT-ANNALAND Vechtpartijtje Bij ton wordt nieuw orgel besteld Jaarvergadering schietvereniging Nieuw meubilair kleuterschool Woningbouw STAVENISSF Benoemingen Geslaagd Heeft alles op het gebied Woninginrichting. van BEL 01663-385 Onteigening sportveld Verkoop grond Lichtreclame SINT MAARTENSDIJK Sloop wal en keethil Chirurgie voor een beter resultaat ROYAL SLUIS Doorbraak achter 't bos Bungalowgrond te goedkoop Juliana van Stolbergschool Aanrijding Gevonden Diefstallen Parkeren Vervolg op pag. 9 [fffl n STftVENISSE W* 'woif/vSr I OUD TOSSEWEER Jll poortvlietV^S^ MAARTENSDIJK MCOBAPOLOER SINT- In de zaal van Van Zanten musiceerden vrijdagavond The New Orleans Syncopaters in het kader van het Z.V.U. programma. De 75 aanwezigen brachten herhaaldelijk de handen op elkaar na de verschillende solo's van de 6 jazz-musici. De sfeer was dermate goed dat de musici een kwartier langer speelden dan de tijd waarvoor zij gecon tracteerd waren. Het „Look me over" dat voor de aanwezigen geen onbekend nummer was, werd met enthousiasme ontvangen. De „Tin roof blues", iets minder virtuoos vertolkt' oogstte minder applaus. Een geweldig groot succes was de vertolking van Chasin' the train, een van de betere jazz composities van D.E. (Duke Ellington). Tot een ware climax kwam de groep bij de uitvoering van de „Tiger rag" met zijn onontbeerlijke drumsolo. Uitschieter van de avond was zonder meer Jan Morks (klarinet) met zijn enthousiast spel vanuit zijn grote routine die een aparte dimensie gaf aan de groep. In vergelijking met o.a. Peter Schilperoort van de Dutch Swing College Band bleek deze groep een aanzienlijk grotere inzet te hebben en getuigde het optreden van een niet zo cliché-achtige aanpak. vrijdag en zaterdag 4 TOMPOEZEN van 2.60 voor 2.15 250 gr. BAKKERSKOEKJES van 2.50 voor 2.25 Uw warme bakker I.M. De M.A.C. „Tholen" organiseerde op zaterdag 17 januari weer een oriëntatierit, waarvoor 39 equipes hadden ingeschreven. De eerste prijs ging naar A.M. v. Dijke uit Poortvliet met 11 strafpunten. 2. A. Mennes, Halsteren 14 p. 3. J. v. Weele 143 p. 4. L.C. Koppenhol, Poortvliet 1% p. 5. O. Huiskamp, 261 p. 6. K Jansen, 264 p. 7. L.M. Geluk, 303 p. 8. J. v. Dijke, 310 p. 9. J.W. v. Dijke, Poortvliet 318 p. 10. D.J. v.d. Velde, 325 p. 11. A.J. Hage, 327 p. 12. Mej. M. Overbeeke, 332 p. 13. L.F. Kousemaker, 335 p. De Poedelprijs was dit keer voor P. Gladdines. Daar dit een door hem geschonken taart was, stelde hij voor deze te verloten wat weer ten goede kwam van de kas. Alles bij elkaar was het weer een zeer gezellige rit met goed weer. Kerkvoogd J.A.C. Gaakeer en de notabelen J. Overbeeke en J.M. Schot zijn herkozen in het college van kerk voogden en notabelen van de Hervormde gemeente. Dhr. A.L.C. Brooijmans heeft met zijn driejarige hengst Donar bij keuringen in Den Bosch een eerste premie behaald. Ook de elfjarige hengst Bart van Wijngaarden werd weer voor een jaar goedgekeurd, maar hij kwam niet voor een premie in aanmerking omdat Bart al een nationaal kampioenschap achter zijn naam heeft staan. De dames en heren 65-plussers zijn vrijdagavond 30 januari om half acht welkom in Hof van Holland. Het zal een mooie avond worden, want de accordeonclub o.l.v. mevr. n geeft een uitvoering. Komt dus allen, de toegang is vrij. Het ziet er naar uit, dat er voorlopig geen postzegelautomaat in de Kotter- straat komt. Gezien het aantal post zegelboekjes dat per jaar verkocht wordt uit de automaat bij het post kantoor in de Hoogstraat, wordt op dit moment sterk getwijfeld dat het voorge schreven minimum (1200 postzegel boekjes per jaar) in de Kotterstraat wordt gehaald. Mocht er in de toekomst aanleiding zijn om plaatsing opnieuw te bezien, dan zal PTT hieraan gaarne voldoen. De gemeente heeft met pachter Van Gorsel overeenstemming bereikt omtrent de pachtafstand van een perceel grond in het bestemmingsplan Buitenzorg. Gemeentewerken heeft in middels een plan gemaakt voor het bouwrijp maken van dit nieuwe uitbrei dingsplan. De gemeenteraad wordt maandagavond gevraagd hiervoor geld beschikbaar te stellen zodat het plan kan worden aanbesteed. In Dalempolder hebben b. en w. bouw grond verkocht aan Suurland B.V. uit Scherpenisse, S.M.R. Verspuy en M. Deurloo. B. en w. hebben geldleningen in verband met woningbouw gegaran deerd voor A. van Driel, W.L.S. Pilaszek, M.J. van 'Weizen, G. van Weizen, C.I. van der Weele, H.A. Roggeband' G. Schaap, E.T. Plomp, R.M. Pi eters, P.A. van Eijk en A.L. van Vossen. B. en w. willen de christelijk nationale school aan het Schuttershof de gevraagde medewerking geven voor de aanschaf van een schoolbord, een bureau met stoel en kasten voor het zesde lokaal. De chauffeur van een vrachtwagen schijnt, zo blijkt uit de aangifte van mevr. Van R. uit Dinteloord, te zijn doorgereden nadat hij een geparkeerde personen auto in de Dalemsestraat had geraakt waardoor nogal wat schade ontstond. De auto was van de aangeefster, maar zij kon verder geen informaties verstrekken, welke vracht wagenchauffeur het was. De stormschade van begin januari aan de N.H. Kerk blijkt enkele tien duizenden guldens te bedragen. Monumentenzorg en restauratie-aan nemer Huurman uit Delft zullen dinsdag de juiste omvang opnemen. Aan de noordkant van hetdwarsschip is een groot raam ontzet' terwijl ornamenten van 70 i 80 kg zijn weg gewaaid. Aan de kant van de Markt zijn een paar kapotte ramen, maar erger is dat het voegwerk ontzaggelijk heeft geleden. Voor het kapotte raam, 17 m hoog, is inmiddels zowel in als buiten de kerk een stelling geplaatst. De uit gewaaide stukken steen zijn bij de steenhouwer om ze alsnog te gebruiken. Het mag zeer betwijfeld worden of de vrijwel nieuwe damesfiets met zo'n tien versnellingen op eigen houtje in de Eendracht terechtkwam. De politie kreeg in elk geval een tip en viste het rijwiel op. De fiets had niet veel langer dan een dag in het water gelegen en wacht nu op de eigenares. De inzamelingsactie voor het dorpshuis heeft bijna 2000 gulden opgebracht. Degenen die afwezig waren, kunnen nog een bijdrage leveren via dr. De Looze of de Rabobank. De actie onder de verenigingen duurt nog voort. De voetbalvereniging Vosmeer heeft vrijdagavond cafö Saparow zijn jaar lijkse winteruitvoering gehouden. Voorzitter L. van Driel begroette een volle zaal en liet het verder over aan humorist Rieno uit Rijen die met liedjes en voordrachtjes de aanwezigen een gezellige avond bezorgde. Daarna was er nog een bal tot in de kleine uurtjes. tel. 01667-365 van donderdag 15 januari tot donderdag 5 februari Advertentie IM Door het verbouwen van het voormalig gemeentehuis tot dorpshuis is de tot voor kort in dit gebouw aanwezige schaftruimte voor gemeentewerklieden vervallen. Aangezien b. en w. een dergelijke gelegenheid toch nodig vinden, wordt de gemeenteraad maandagavond voorgesteld voor 6000 gulden een schaftwagen te kopen. B. en w. willen aan dhr. P.J.P. Aarden aan de Prins Mauritsstraat grondverkopen voor de bouw van een bungalow. Het perceel ligt in het nagenoeg gerealiseerde bestemmings plan 1967. De Treffers: Koploper J. de Reus werd verrast door P. Hommel Jzn., ondanks dat hij met 17 caramboles de hoogste seizoenserie maakte. P. Hommel had met 3.26 het beste gemiddelde. P. Vis - M. Lindhout 2-0, A. Goosen - J. Etienne 0-2, J. de Reus - P. Hommel 0-2, L. van Wezel - B. den Hollander 0-2, G. Havermans - H. Hommel 0-2, P. de Leeuw - F. Hommel Mzn. De Poedelaars: Halve finale clubbeker W. Beve= lander won van Abr. van Poortvliet en J. van Gorsel van P. Moerland, voor de competitie versloeg A Heijboer P. van Gastel. Krijt op Tijd: koploper A. Verhees Czn. speelde gelijk tegen A. Hommel Fzn., naaste concurrent J. Schetters won met het beste gemiddelde van 3.00 van J. Kruf, hoogste serie van M. v.d. Logt. Koploper Verhees heeft 345 punten, Schetters 34, Vaders 28 uit 20. A. Brusselaars - A. Aarnoudse 0-2, J. Vaders - G. Minheere 2-0, F. Hommel Jzn. - C. Wessels 2-0, D. Polderman - W. de Leeuw 0-2, A. Verhees - A. Hommel Fzn. 1-1, M. Goudzwaard - A. Goud zwaard 0-2, M. Voormeulen - A. Douw 0-2, J. Hommel - M. v.d. Logt 0-2, J.S.C. Timmermans Czn. - A. van Daalen 2-0, J. Rijstenbil - H. Zeeman 0-2, M. v.d. Logt -1. Berkey 2-0, F. Hommel Abrzn. - J. Hommel 0-2. Nooit Gedacht: A-team M. van Hees - A. v.d. Zande 2-0, C. Vroegop - W. Saparow 0-2, A. Goedegebuure - J. Burgers 0-2, J. de Klerck - A. Goede gebuure 2-0, J. Geuze - A. v.d. Zande 0- 2, J. Geuze - A. Goedegebuure 0-2, W. Heijboer - J. Geuze 2-0. B-team J. de Klerck - J. van Meer 2-0, J. de Klerck - P. Havermans 2-0, F. Zwegers - J. van Driel 2-0, M. Hendrikse - D. Hendrikse 2-0, J. van Meer - P. van Treijen 0-2, J. van Meer - F. Zwegers 2-0, F. Zwegers - D. Hendrikse 0-2, P. Havermans - J. van Driel 0-2, F. Zwegers - P. van Treijen 2- 0. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag bij zijn eerste oud papieractie in 1976 een 4800 kilo op gehaald. Zaterdagmiddag om drie uur wordt de nieuwe Gereformeerde Kerk in de Hofstraat officieel geopend met een kerkdienst o.l.v. ds. A.G. van der Stoel uit 3ergen op Zoom. Door de ver gaderruimte te benutten, kunnen er ruim honderd mensen in het gebouw. Er is verder een keukentje en een consistorie. Aannemer A. Vos is bij de bouw geholpen door een grote schare vrijwilligers. In die tijd kreeg men gastvrij onderdak in het Hervormd ver enigingsgebouw. Met de kerstdagen werd de nieuwe kerk in gebruik genomen door de 185 leden tellende Gereformeerde Kerkgemeenschap. Daarvoor was het uit 1871 daterende oude gebouw eerst gesloopt. De Plattelandsvrouwen hadden een goed begin, daar presidente mevr. T. van Tilbeurgh-Gunst op de eerste bijeenkomst in 1976 in café Saparow bijna de voltallige vereniging kon begroeten. De vereniging zal mee werken aan de opening van het dorpshuis en op 26 februari samen met de ZLM de gezinsavond houden. Dhr. M. Geuze vertelde aan de hand van dia's over zijn reis naar Amerika, wat hem een dankbaar applaus en een cadeau opleverde. Met zijn 450 dia's en goede toelichting wist hij ook de bejaarden te boeien. In een reisreportage van 7500 km kwamen New York en San Francisco aan bod. Ook waren er winterse beelden te zien bij temperaturen van 30 graden onder nul, terwijl het in Californië 25 graden boven nul was en ,s nachts 20 graden. In de pauze was de gebruikelijke verloting met koffie. Mevr. M.J.T. Versluijs-- Sybrandy bood dhr. Geuze een envelop met inhoud aan. De opkomst was groot. Velocitas is de nieuwe competitie in de vierde klas begonnen met een 10-0 nederlaag tegen het sterke Jeveo 2, dat vorig seizoen als tweede is geëindigd. A. Vis - R. Stoelman 18-21, 17-21, G. Vis - N. Egelman 7-21, 11-21, P. Ridder hof - P. van Elzakker 13-21, 16-21, Gebr. Vis - Egelman/v. Elzakker 17-21, 7-21 G. - Vis - Stoelman 17-21, 21-19, 14-21 A. Vis -v. Elzakker 17-21, 16-21 Ridderhof - Egelman 12-21, 12-21 G.Vis - v. Elzakker 7-21, 18-21 Ridderhof - Stoelman 18-21, 16-21 A. Vis - Egelman 9-21, 14-21. Het jeugdteam van de schaakvereniging (S. de Looze, J. Vaders, M. Polderman, W. Douw, A. Aarnoudse) is als enige alle ronden ongeslagen gebleven tijdens een toernooi, waaraan ook een groot aantal andere teams deelnamen. Van de 30 uele partijen won men er 27. Club competitie: J.W. Slager - M. de Looze 0- 1, J. Mosch - A.W.A. de Looze 0-1, R. v.d. Jagt - K. Heijboer 0-1, J. Smits - A. Hommel 0-1' A. de Koning - R. Heijboer 1-0, A. Aarnoudse - K. Heijboer 1-0' M. Polderman - S. de Looze 0-1, J. v.d. Leur - P. Bevelander 0- 1, K. Heijboer - B.A. Vroege 1/2-1/2, J. Vaders - J. v.d. Leur 1-0, A. de Koning - S. v.d. Leur 1-0. A. van Daalen heeft op een tentoon stelling met 800 duiven in Oude Tonge zowel in de klasse oude duivinnen als oude doffers beslag gelegd op de derde en vierde plaats. In cafc. Havenzicht deed zich zondag avond opnieuw een vechtpartij voor, zij het nu met minder ernstige gevolgen. Enkele vreemdelingen, waaronder een paar vrouwen, kregen ruzie en raakten tenslotte slaags met J.M. en H.H. uit Oud-Vossemeer. Blauwe ogen en dikke neuzen waren het gevolg. Bij de politie werd daarvan melding gemaakt, maar door het ontbreken van namen kon geen klacht worden ingediend. Zbdra het kortgeleden gestarte orgel comité van de Hervormde Kerk de beschikking heeft over 100.000,zal een nieuw orgel worden besteld. Tot deze beslissing kwam maandagavond de ledenvergadering van de Ned. Hervormde Gemeente tijdens een bijeenkomst in het verenigingsgebouw. De stand van het orgelfonds was die avond gestegen tot 75.263,90. De eerste aktie van het comité met "'er- bluffend resultaat is nog niet afgesloten. De medewerking van leden, bedrijven en oud-Sint Annalanders is van dien aard, dat het doel duidelijk volop de sympathie heeft van Hervormd Sint Annaland en die zich daar verder bij betrokken voelen. Geschat wordt dat een nieuw orgel voor de kerk van 1000 zitplaatsen anderhalve ton gaat kosten. Is die ton bereikt, dan wil de kerkvoogdij voor het restant garant zijn, zo kreeg zij van de 53 stemgerechtigde aanwezigen machtiging, maar het is wel zaak dat ook de resterende vijftig duizend op een of andere wijze spoedig op tafel komt. De kerkvoogdij wenst zich namelijk geen verdere schuld te veroorloven, nu men nog zit met een betaling van 85.000,- voor het schuld- delgingsfonds, destijds ontstaan door de kerkuitbreiding. President-kerkvoogd J.L. van Popering wees er op, hoe de begroting 1976 een tekort aangeeft van 15.000,-, reden waarom de kerkvoogdij zelf niet voor nemens was in dit stadium al een nieuw orgel te gaan kopen, ook al bleek dat volgens deskundigen dringend nodig. Een aantal jonge lidmaten zette toen de schouders er onder en had via een spon tane aktie direct een goede aanzet. Het was voor de kerkvoogdij aanleiding aan de lidmaten te vragen wat er nu verder moest gebeuren. Enthousiaste aan wezigen waren van oordeel dat een herhaalde oproep het gewenste bedrag binnen de kortste tijd op tafel zal brengen. Het orgelcomitê meende zich wat voorzichtiger te moeten opstellen, nu in de gemeente en daarbuiten zo goed op hun verzoek was gereageerd. Anderzijds zit men er ook wel mee, dat uitstel van een jaar weer 15.000,- extra zou vergen door het alsmaar duurder worden van materialen en loonstijging. Dat gaf de doorslag om via een tweede poging te trachten in elk geval de 100.000,- te bereiken om dan verder in een vorm van meer geleidelijkheid het laatste derde part van het uiteindelijke bedrag binnen te krijgen. Verschillende suggesties werden gedaan van verjaringsfondsakties tot renteloze leningen enz. Een besluit was dat het comité zich met een tweede circulaire tot de inwoners, oud-inwoners en bedrijven zal richten om hetzij nogmaals een directe bijdrage te willen geven, dan wel de toezgging voor een gift komend najaar of een renteloze geldlening. Daarvan zal in de brief duidelijk melding worden gemaakt, zodat ieder een beslissing naar keuze kan nemen. De president- kerkvoogd meende dat het in deze tijd van welvaart voor een zo grote kerke lijke gemeente mogelijk is het totaal bedrag bijeen te brengen. Hoe sneller dat tot stand komt, hoe voordeliger voor de partijen. Tenslotte zal comité en kerkvoogdij zich beraden op welke wijze het oude orgel, dat overigens geen sloopwaarde heeft, te zijner tijd te gelde kan worden gemaakt met de verkoop van de orgelpijpen als herinnering «an deze aktie. Daarbij wenst men rekening te houden met ook de minder draag- krachtigen, die toch hun bijdrage leverden. Dominee Codee kon op die avond nog een aanvulling doen via een bijdrage van kinderen, wat enthousiast werd geregistreerd nu blijkt dat ook de jonge generatie op haar wijze steun wil geven aan het gestelde doel. Leden van het orgelcomitê zijn J.W. van Popering, Kloosterstraat 17, W. Fase, Juliana- straat 22, A.C. Wessels, Schoolstraat 32, M.A. van Beek, Anna van Bour- gondiëstraat 34, J.A. den Haan, School straat 22 en M. Snoep, Nieuwstraat 45g. Het comité heeft bij de Rabobank een aparte rekening waar alle bijdragen gestort kunnen worden of toezeggingen (schriftelijk in de brievenbus) worden geregistreerd. De schietvereniging Prinses Juliana heeft vrijdagavond in café Van Dijke de jaarvergadering gehouden. Van de 31 leden waren er 18 aanwezig, wat een goede opkomst was als men weet dat er 4 leden wegens ziekte afwezig waren. Twee worden er verpleegd in het ziekenhuis Dijkzigt te Rotterdam. Uit het jaaroverzicht van penningmeester J.Th. Kurvink bleek dat er een nadelig saldo van 90,75 was. De ontvangsten bedroegen 2692,31, de uitgaven 2783,06. De kaspositie is nu nog 781,35. Het jaarverslag van secretaris C.W. Goedegebuure vermeldde o.a. de resultaten van de vereniging op wed strijden. Het winnen van de wisselbeker 100 m van de kring Tholen te Scherpenisse was daarvan het hoogte punt. De wisselbeker 100 m van de Zeeuwse schietbond die op 6 september op de Sint-Annalandse baan werd verschoten, werd gewonnen door Domburg, voor Meliskerke en Sint-Annaland. Bij de strijd om de wisselbeker 12 m werd prinses Juliana bij de kring Tholen 3e en provinciaal 6e. Bij de onderlinge competitie waren de winnaars 100 m klasse A A. Fase met gem. 47,75, klasse B H. Keur 46,13, klasse C J. Keur Jzn. 44,88. 12 m klasse A J. v.d. Klooster 46,95, klasse B A. v.d. Reest 45,35, klasse C L.D. Kloet 42,80. De klasse indeling voor de 100 m 1976 is: klasse A boven 46, klasse B van44 tot 46 en klasse C beneden 44. Voor de ver binding tussen de baan en de kuil werd een babyfoon aangeschaft met 110 m snoer. De portofoons, die volgens de wet verboden, worden, zijn bij de PTT Voor de 12 m baan in de sporthal werd een hinderwetvergunning verkregen. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter J. v.d. Klooster en secretaris C.W. Goedegebuure herkozen. Het voorstel om de contributie te verhogen van 20 naar 25 gulden werd met algemene stemmen aanvaard. Deelname aan de 12 m competitie blijft 12,50 kosten. Aangenomen werd verder het voorstel om voor leden van 16 en 17 jaar een uit zondering te maken. Voor hen werd de jeugdcontributie ingesteld van 15 gulden. Bij de rondvraag werd erop gewezen, dat er heel wat werk aan de kuil moet gebeuren voordat er op de 100 m baan geschoten kan worden. Ook het houten schuurtje is hard aan ver nieuwing toe. B. en w. wullen medewerking verlenen voor het aanschaffen van nieuwe tafels, stoelen en kasten in twee lokalen van de chr. kleuterschool. Het nu aanwezige meubilair is reeds 15 jaar oud en volledig verouderd. Het college wil ook medewerking geven aan een verzoek van de school met de bijbel voor de aanschaf van lesmateriaal ten behoeve van nieuwe didactische leesvormen. B. en w. hebben in het bestemmings plan Achter de Molen grond verkocht aan dhrL. Theunisse voor de bouw van een woning. Gedeputeerde Staten hebben bezwaar gemaakt tegen de lage grondprijs voor de bouwgrond in de Anna van Bourgondiëstraat die was verkocht aan dhr. Adr. Burgers. B. en w. zijn nu genoodzaakt de prijs te verhogen. Het college had de prijs laag gehouden omdat het hier om een laatste perceel in het bestemmingsplan ging. Een dergelijk beleid werd in de hele gemeente gevoerd. De eerst gehanteerde m2 prijs van 35,(geen btw verschuldigd) zal nu hoger uitvallen. Het Wezen Armbestuur kreeg de verheugende mededeling dat de premie beschikbaar is voor de bouw van de twee aangepaste huizen met bovenwoning in de Burgemeester Baasstraat. In de Hervormde gemeente is dhr. L. Petappel tot kerkvoogd benoemd als opvolger van dhr. W. Lemson, Dhr. W.A. Stouten werd herkozen. In verband met het afscheid van ds. H.A. Samsom op zondag 1 februari, wordt er donderdag 29 januari in het Dorpshuis een afscheidsavond gehouden. Adri den Braber is aan het Nederlands Instituut voor Lastechniek geslaagd voor het diploma ketellasser (druk vaten, tanks en machinebouw). Hij kreeg zijn opleiding aan de LTS te Steenbergen en is werkzaam bij machinefabriek B. Jansen in Bergen op Zoom. Advertentie lm Met instemming hebben b. en w. kennis genomen van de door de rechtbank bepaalde schadeloosstelling in de ont eigeningsprocedure voor de grond ten behoeve van het sportveld aan de Pilootweg. Deze uitspraak bevestigt dat de tot op heden gehanteerde uitgangs punten bij aankoop van gronden juist zijn en dat het door de gemeente gevoerde aankoopbeleid in overeen stemming is met de onteigeningswet, aldus b. en w. De gemeenteraad wordt maandagavond voorgesteld, de niet nader genoemde schadeloosstelling voor de fam. Roozemond beschikbaar te stellen. B. en w. hebben aan de heren D. Letzer en M.J. Lensen grond verkocht, wat in middels door gedeputeerde staten van Zeeland is goedgekeurd. Na bespreking in de commissie bestuurlijke aangelegenheden van de gemeenteraad erf contact met dhr. C.J. Priem, heeft betrokkene zijn beroep schrift tegen weigering ontheffing licht reclame, ingetrokken. Onder bepaalde voorwaarden hebben b. en w. alsnog toestemming verleend voor de licht reclame in de Voorstraat. Slopersbedrijf Jac. Jeroense en Zonen uit Sint-Annaland gaat het merendeel van de panden en krotten aan de Wal en het Keethil afbreiken. Het gaat hier om uitvoering van het saneringsplan Kom. De sloop kost de gemeente 16.588 gulden. Er was veel belangstelling voor de lezing die dr. Roosevelt, chirurg Breda, dinsdag 13 januari hield voor de Plattelandsvrouwen. Hij vertelde dat er reeds in de oudheid chirurgie werd bedreven. Moest er een been of arm geamputeerd worden, dan kreeg men eerst een flinke hoeveelheid alcohol of een dreun op het hoofd. Was men dan buiten westen, dan kon de operatie beginnen. Langzamerhand kreeg men veel meer inzicht in besmettingen e.d. ook de nazorg is heel anders geworden. Het gips wordt heel vaak vervangen door een metalen plaat of staaf. Het voordeel hiervan is, dat de gewrichten veel minder stijf worden. Soms blijft de plaat jarenlang zonder moeite op de plaats zitten. Dr. Roosevelt beantwoordde verder nogal wat vragen. De eerstvolgende bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen is vandaag, donderdag 22 januari, in het confectiebedrijf Primair/Belgo Dutch. POSTBOX 22 - ENKHUIZEN - HOLLAND - TEL. 02280-27 41 Advertentie IM In het bestemmingsplan Achter ,t Bos is een verkeersdoorbraak geprojecteerd naar de Westvest. Hiervoor dient de gemeente nog twee panden in eigendom te krijgen. Na taxatie en bespreking in de commissie Onroerende Zaken, kan de gemeenteraad maandagavond tot aankoop overgaan. Het gaat om het pand échter ,t Bos 16 van dhr. M. D. Moerland en het pand Achter ,t Bos 18 van mevr. M. Moerland-van de Rhee te Bergen op Zoom. Met de gebroeders W. M. en M. W. Kloet is overeenstemming bereikt over de aankoop van een schuur aan de Groenedijk. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bezwaar gemaakt tegen de lage prijs, die de gemeente gerekend had voor bungalowgrond in de Gladiolenstraat. In november had de raad 566 m2 grond 39 gulden per m2 (exclusief B.T.W.) verkocht aan dhr. en mevr. J. A. Weggemans. Er ontstond toen nogal wat discussie over, aangezien elders in de gemeente veel hogere prijzen gelden voor bungalowgrond (zelfs tot 10.000 gulden meer, al zijn dat dan grotere kavels). Overigens was de exploitatie van het bestemmingsplan met de lage prijs wel sluitend. Gezien de schriftelijke toezegging aan betrokkenen, dat de grond voor 39 gulden per m2 behoudens goedkeuring van de raad verkocht zou worden, legde de raad zich noodgedwongen bij het voorstel van B. en W. neer. „Maar nooit meer", liet de raad er direct achter volgen. G.S. hebben er nu alsnog opmerkingen over gemaakt. De Juliana van Stolbergschool heeft de gemeente om medewerking gevraagd voor de aanschaf van een stencilmachine met onderzetkast. De school gebruikt de machine voor de schoolkrant, tekeningen, enz. B. en W. willen wel medewerking geven voor aankoop van de stencilmachine, maar niet voor de onderzetkast Het college vindt dat dit de eisen, die aan het geven van lager onderwijs gesteld moeten worden, te boven gaat. Op 15 januari omstreeks half tien vond een aanrijding plaats op het parkeer terrein aan de haven. Mevr. O.D.B.-H. reed achteruit het parkeerterrein af toen H.H.S. van B. uit Baarle Nassau daar juist op wilde rijden. Zo ontstond aan het rechter portier van de Brabantse auto materiële schade.' Bij de plaatselijke politie zijn inlich tingen te krijgen over een gevonden zwart poesje met wit befje en witte pootjes, bankbiljet 25 gulden, zilveren armband, herenpolshorloge met zwart bandje, wit& kindermutsje, 3 bank biljetten 25 gulden, bromfiets hand schoen, paar witte handbalschoenen, dames polshorloge met schakelketting, zilveren schakelarmband met plaatje Joh an. Verloren is een bedelarmband met horloge, gouden bedeltje met jongens kopje Jan, geel regenpak met porte monnee, herenpolshorloge, herenporte monnee met inhoud, bankbiljet 5 gulden, bruine damesportemonnee met inhoud, zwarte portemonnee met inhoud, buskaartje en rekening verzekering. In de nacht van 14 op 15 januari is ongeveer 800 gulden en een reken machine gestolen uit de aardappelloods van de Gebr. Van Houdt aan de Oostvest. Een toegangsdeur werd ge forceerd, waardoor de dader(s) vrij toegang had(den) naar het kantoor dat niet afgesloten was. Uit een bureaula en brandkastje werd het geld gestolen en uit een stalen kast een rekenmachine nadat men eerst de deuren had open gebroken. Mevr. A.J.B. werd op betrapt bij het stelen van artikelen in de VêGé supermarkt. De politie maakte proces verbaal op. Het komt de laatste tijd veel voor dat winkelend publiek artikels meeneemt zonder te betalen. Er worden strenge controles en steekproeven gehouden om dit tegen te gaan. Het komt herhaaldelijk voor dat in de Tulpstraat, Rozestraat en Anjerstraat auto's geparkeerd staan op de rijbaan, terwijl geen gebruik wordt gemaakt van de parkeervakken. De vuilnisauto, rijdende winkels en dergelijke grote voertuigen worden hierdoor in hun vrije doorgang belemmerd. De parkeer vakken zijn niet voor niets aangebracht en volgens een arrest van de Hoge Raad is men verplicht, wanneer parkeervakken afzonderlijk op daartoe bestemde weggedeelten zijn aan gebracht, hier van gebruik te maken. Het is de politie opgevallen dat tijdens de storm begin januari de auto's wel in de vakken stonden, vermoedelijk omdat de autobezitters toen bang waren voor rondvliegende dakpannen. Toen de storm geluwd was werden de auto's dadelijk weer uit de parkeervakken gehaald, naar de rijbaan. Er wordt veel THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 u. ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 u. kand. M. J. Koppe, Amstelveen 5 u. ds. J. J. v.d. Hoek, Zuilichem GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 u. dhr. J. J. Eckeveld CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. dhr. J. P. Hulsbos, Sasrenheim N.H.B.W.I.W. GASTHUISKAPEL 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide R.K. KERK za. 24 jan. 19 u. H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u. ds. Ph. J. Leenmans, Breskens 6.30 u. kand. Visser, Halsteren GEREF. KERK za. 3 u. ds. A. G. van der Stoel, Bergen op Zoom openingsdienst zo. 10 en 3 u. ds. A. Kaumau, Winterswijk CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 14,30, 18.30 u dhr van Straaten R.K. KERK za. 24 jan. 19 u. H. Mis zo. 8 en 10 u. H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 u. ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst wo. 28 jan. 19.30 u. bijbellezing SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. J. Blom 230 u. ds. H. Visser, Nieuwe Tonge OUD GEREF. GEMEENTE do. 22 jan. 7 u. ds. L. Gebraad 9.30 en 6 u. ds. J. van Prooijen, Stavenisse 2 u. leesdienst di. 27 jan. 7 u. ds. A. v.d. Meer GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 2 en 6 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10 u. ds. A. de Bruin 7 u. ds. Ph. Hilhorst R.K. KERK za. 24 jan. 19 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 (H.D.) ds. H. Harkema, Sint Philips land 2.30 u. dhr. J. van Woerden GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 u. kand. B. Plaisier, Utrecht 6 u. ds. J. Blom, St. Maartenedijk GEREF. KERK 10 u. ds. J. J. v.d. Hoek, Zuilichem 3 u. kand. M. J. Koppe, Amsterdam GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 u. leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. leesdienst 230 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 u. ds. L. Gebraad ANNA JAC03APOLDER GEREF. KERK 10.45 en 4 u. ds. P. van Til, Middelburg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse (pat. dr. Padt). Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667 400. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Scherpeplsse (pat. dr. van der Bel). Dr. J. M. van der Bel, Sint- Maartensdijk. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 - 500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS: Uiolen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland. Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662 - 404. Sint-Anaaland, Scherpenisse, Sint- Maar tensdjk, Stavenisse: zr. Timmermans, Hiksedijk 7, Oud- Vossemeer, tel. 01667-348, b.g.g. 01647- 2416 DIERENARTS: Dr. A. Rinees, Provincialeweg 2 Scherpenisse, tel. 01666 - 2596, spreekuur: vr. 18.30 -19.00 u„ zat. 8.30 - 9.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666 - 2467 WEEKEND AUTO HULPDIENST: 01640 - 40888 KAMER VAN KOOPHANDEL midden en nrd. Zeeland: zitdagen: 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 uur, gemeentehuis Sint-Maartensdijk. STORING ENERGIEVO ORZ. verbruikers P.Z.E.M.: buiten kantooruren: 01184 - 19191 HOOGWATERSTANDEN: 25 t/m 31 jan. zondag 25 9.39-22.24 maandag 26 10.57-23.52 dinsdag 27 12.30-00.10 woensdag 28 1.18-13.48 donderdaq 29 2.24-14.48 vrijdag 30 3.17-15.37 zaterdag 31 4.00-16.20 zaterdag 31 jan. nieuwe maan. kritiek uitgeoefend op de overheid wanneer er niet voor parkeerruimte gezorgd wordt. Nu blijkt echter, dat daarvan geen gebruik gemaakt wordt. In het vervolg zal de politie in genoemde straten strenge controle gaan uit oefenen op het parkeren en bij even tuele overtredingen proces-verbaal op maken. Ook het parkeren in de Bloemenlaan laat veel te wensen over. Aan weerszijden wordt geparkeerd, wat

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2