Vosmeer lijkt met 14 uit 15 veilig derde klasser KAA BEE VOETBAL u PROGRAMMA VOETBAL UITSLAGEN Donderdag 22 januari 1976 EENDRACHTBODE 11 WHS stelde na rust teleur Smerdiek nog te geringe produktiviteit Vosmeer's punt op sterker Ambon Verdiende, maar krappe winst Smerdiek 2 Tholense Boys won thuis SPS speelde slordig NOAD'S terugval in Raamsdonkveer Stavenisse was nergens EVERS nappa-, suede-kleding en bont Revanche WHS 2 WHS 3 zonder moeite 5-0 Smerdiek 3 miste veel kansen Smerdiek 4....goede Vosmeer reserves beurt Reserves Stavenisse voorsprong in slotfase SPS 2 gelijkspel Kamp om top door NOAD reserves gewonnen SPS 3 stond punten aan Thol. Boys 3 af VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD De afstand in de derde klasse D tussen koplopers Axel/Goes en hekkenslnlter Breskens bedraagt 12 punten. Staat men daar, zoals Vosmeer met 14 punten uit 15 wedstrijden, met nog 7 te spelen op de middenmoot, dan moet er vrjjwel zekerheid zijn, dat men de derde klasse kan prolongeren. Er ïykt ons nog nauwelijks twijfel over te blijven, temeer nu Vosmeer toch liet zien, dat het ook van een voetbaltechnisch sterker Ambon een punt weet af te snoepen. In feite geldt hetzelfde voor derde klasser Smerdiek, dat weliswaar weinig punten verzamelt, maar nog altijd 6 punten losstaat van een tot degradatie gedoemd lijkend P.T.T. Breda. Komt Smerdiek dit toch moeilijk competitiejaar te boven, dan is er weer een mogelijkheid wie dan leeft, dan zorgt. De blauwen moeten nog slechts 5 partijen voetballen. Het een klasse hoger spelend W.H.S. weet zich nog steeds niet volledig uit de zorgen. Vooral de thuiswedstrijden bljjken moeilijk te zjjn. Zaterdag werd een 2-0 voorsprong prijsgegeven na voetbal dat zelden het tweede klassepeU bereikte. De Sint Annalanders staan goed 2 punten los, want N.E.O. heeft nog een wedstrijd meer gespeeld, maar tegen A.S.W.H. had men zich in de middenmoot kunnen nestelen, hoe gering het puntenverschil met de hekkensluiter ook blijft De Smerdiekse reserves zjjn wat aan het terugkomen, maar koploper Kaaise Boys II staat 9 punten voor, zodat er bjj de blauwen geen tltel-allures zjjn overgebleven. Die mogelijkheid zit er nog wel ln voor Tholense Boys met nog 9 wedstrijden te voetballen, hoewel Seolto er in dat opzicht beter voorstaat. Tholense Boys moet zich dan ook vooral op de promotie-mogelijkheid Instellen en kan wat dat betreft de kampioensreceptie best laten schieten, als het maar in de 4e klas K.N.V.B. weet terug te komen. De Scherpenisse-Poortvlietse combinatie moet nergens op rekenen, dan zorgen het hoe te van het afdelingsvoetbal te prolongeren. Men staat met 10 punten nog niet veilig. Tholense Boys 2 handhaafde zich ook afgelopen zaterdag aan kop en N.O.A.D. deed het wel minder dan vorige week, maar toch nog beter In de 2e klasse dan broeder Stavenisse, dat in ,s Gravenmoer kansloos werd. De W.H.S. reserve-elftallen bljjven op kop meepraten ln de 2e klasse reserve, evenals Smerdiek 3 in 3 A en N.OAJ). 2 won een beslissend top-stadlum ln Halsteren. Het 2-2 eindresultaat van de wedstrijd W.H.S. A.S.W.H. was teleurstellend, hoe goed die ene punt ook in een andere ontmoeting kan zijn. De Sint- Annalanders hadden er immers gezien de ranglijst alle belang bij een punt meer te veroveren om daarmee met Arnemuiden en de Meeuwen op gelijke hoogte in ,t midden van de ranglijst te komen. Daardoor zou A.S.W.H. laag gehouden worden. Gezien de 2-0 ruststand was er alle hoop op verwezenlijking van die gedachtengang, maar in de tweede helft liep het mis. „Dacht je dat wij dan ook niet wilden doorgaan na die 2-0", zei een van de W.H.S.'ers. De conclusie moet dus zijn, dat de wil wel aanwezig was, maar dat de capaciteit ontbrak om de overwinning veilig te stellen. Het is al vaak gebleken, dat dé Sint-Annalanders moeilijk een voorsprong kunnen verdedigen en niet alleen 1-0, maar ook 2-0 blijkt al onvoldoende te zijn. W.H.S. heeft op een na (N.E.O.) de meeste tegendoelpunten en krijgt gemiddeld bijna twee doelpunten per wedstrijd tegen. Het klopt dus nog steeds niet bij de Sint Annalanders. De beginfase in de wedstrijd tegen A.S.W.H. verliep uitstekend, want na tien minuten was het al 2-0. Eerst had Theo Fase nog wel aan de noodrem moeten trekken om te voorkomen dat een Zuid-Hollandse aanvaller alleen voor keeper Wim Fase zou komen. Vlak daarop gaf middenvelder Jan Mosselman echter een goede, lange pass naar rechts, waar Nico Hage oprukte en een voorzet voorbereidde. Ko Stoutjesdijk liep in ,t midden op het doel af, gedekt door twee man. Op links kwam Ewoud Fase helemaal vrij en hij kreeg de voorzet van Nico Hage, stopte rustig en schoot beheerst in: 1-0. Een fraaie, snelle aanval die het maximale resultaat opleverde. Enkele ogenblikken later had W.H.S. opnieuw reden tot juichen. Ko Stoutjesdijk trok vanaf de achterlijn scherp voor, de A.S.W.H.-doelman miste en Kees van der Reest tikte de bal achter de doellijn: 2-0. - De gasten overwonnen hun teleurstelling naar mate de eerste helft vorderde, terwijl W.H.S. eigenlijk niet meer gevaarlijk was. De snelheid was eruit. De voor rust flink geblesseerde Ko Stoutjesdijk kwam in de tweede helft niet terug. Han van Vossen verving hem in de spits, terwijl Henk Brinkman inviel als verdediger. De overtreding van Jan Mosselman in de tiende minuut leidde de malaise bij W.H.S. in. De vrije trap werd prima voor het doel geplaatst, waar snel reagerende A.S.W.H.'ers de bal maar voor het inschieten hadden. De Sint-Annalanders bleven na een mislukte buitenspelval stokstijf staan: 2- 1. De thuisclub liet het hoofd toen al teveel hangen, terwijl de gasten de gelijkmaker roken. A.S.W.H. had bovendien een nieuwe spits ingezet, die snel en gevaarlijk was. Toch had W.H.S. de kans opnieuw twee punten voorsprong te nemen. Een vrije trap van Theo Moerland daalde mooi over hetmuurtje, maar de toesnellende Kees van der Reest slaagde er niet in de bal in het doel te krijgen. In een later stadium schoot Nico Hage een vrije trap over. Na een half uur kwamen de bezoekers gelijk toen een scherpe hoekschop door een snel gedraaide A.S.W.H.'er direct werd ingeschoten: 2- 2. Het laatste kwartiertje was nog spannend, maar de stand bleef gehandhaafd totdat de goed leidende scheidsrechter B. v.d. Engel voor de laatste keer floot. Zwaluwen VI. 14 9 3 2 21 28- 6 Barendrecht 14 6 7 1 19 17- 9 S.S.S. 14 8 2 4 18 21-15 Rijsoord 14 4 6 4 14 20-12 De Zwerver 14 6 2 6 14 16-18 Arnemuiden 13 4 5 4 13 20-18 Meeuwen 13 4 5 4 13 14-14 D.O.T.O. 14 4 4 6 12 11-17 W.H.S. 14 3 6 5 12 17-26 A.S.W.H. 13 3 4 6 10 18-24 S.S.C.'55 14 2 6 6 10 8-19 N.E.O.'25 15 4 2 9 10 20-32 .Met een aanvaller, die kansen weet te benutten zou Smerdiek in deze derde klasse weinig moeite hebben voor een goede plaats op de ranglijst. Het veldspel is weinig minder dan bij de koplopers, maar de verhuizing van Ko Stoutjesdijk speelt begrijpelijk parten, zo lang daarin niet is voorzien. De toch vrij jonge Smerdiekse ploeg weet aardig voetbal op de mat te brengen en het had uit Kloetinge een punt moeten wegslepen als men voorin even sterk kon optreden. Het heeft nog niet vaak meegezeten, maar dat is toch minder aan pech, dan aan afwerkers te wijten. In Kloetinge verschenen Wim Scherpenisse en Wim Vroegop al tijdene de eerste 5 minuten alleen voor de doelman, echter zonder resultaat. Anderëezijds crerde ook de thuisclub een paar open kansen, die vervlogen. Bovendien bleek Jan Giljam sterk verweer te bieden. Na 20 minuten kwam de thuisclub toch op 1-0. Weliswaar op de rand van buitenspel, maar de thuisclubaanvaller mocht doorgaan en maakte Giljam kansloos. Vijf minuten voor de thee liet Dick Soomers een keihard schot los. De Kloetingse doelman greep het leer niet klemvast en de goed doorgelopen Wim Scherpenisse deponeerde de gelijkmaker in het net: 1-1. Direct daarna moest Kees Zwagemaker na een felle charge van de tegenstander geblesseerd het veld verlaten. Addy Weggemans kwam hem vervangen. Na de thee begon Smerdiek weer sterk en lukt het dan niet, dan valt een doelpunt niet zelden aan de andere zijde. Dat was ook in Kloetinge zo. De scheidsrechter gaf een strafschop, toen hij meende dat André Soomers een overtreding maakte. De Kloetingse nemer maakte geen fout: 2-1. André Soomers vroeg om wisseling en Joh. van FJoudt kwam binnen de lijnen. Smerdiek hield vol en nu was het Mart Koopman die voor 2 - 2 zorgde. Met nog zelden hoogtepunten leek de strijd beslist tot dik 10 minuten voor tijd de strijd nog in het voordeel van de thuisclub uitviel: 3-2. Wel trok Smerdiek in de laatste fase nog ten aanval, maar dat baatte niet meer. Hoek 13 11 0 2 22 35-14 Dinteloord 11 8 1 2 17 19- 5 Kloetinge 13 7 2 4 16 25-12 A.Z.V.V. 13 5 6 2 16 24-12 Krabbendijke 11 5 4 2 14 12-11 Zaamslag 11 4 4 3 12 11- 9 Smerdiek 13 3 3 7 9 11-20 Rillandia 13 1 5 7 7 12-37 Zwaluwse Boys 12 1 4 7 6 10-20 P.T.T. Breda 12 0 3 9 3 10-29 Onmiddellijk daarna kwam er opnieuwe Ambon-gevaar, maar Telussa zocht het doel te hoog. Even voor de thee zag Niek van der Zande kans de Jong Ambon defensie het nakijken te bezorgen, behalve de uitgelopen doelman. Het schot stuitte op diens lichaam af. Wel kwam de bal voor de voeten van Hans Vaders, maar eer die het leer onder controle had, was de Middelburgse keeper weer onder de lat en stopte ook deze inzet. In de tweede helft was het Ambon overwicht te groot, het spel echter te kort om tegen een goed ingrijpende Vosmeer defensie doelrijpe kansen op te leveren. Wel kwam Vosmeer een paar keer goed weg. Bovendien was doelman Vaders een sta-in-de-weg voor de gasten. Enkele Vosmeer uitvallen Heken uiteraard niet ongevaarlijk en na 18 minuten viel een boogbal van Kees Timmermans op de lat Hans Vaders brak door, maar opnieuw zag hij geen kans de Ambon-keeper te verschalken. Die kon de inzet weliswaar niet onder controle krijgen, maar Jos Giljam, naar wie de bal stuiterde schoot te gehaast en daarom over het lege doel. De uitslag was goed, al is zo'n laatste minuut voor een thuisclub teleurstellend. Axel Goes Meto Jong Ambon H.V.V.'24 R.K.V.V.U. Vosmeer D.O.Sk.O. ZJerikzee Steen O.D.I.O. Breskens 15 8 15 7 15 7 15 8 15 15 15 15 15 15 14 14 20 20 18 18 16 16 14 14 12 12 8 10 9 8 24-15 19-13 14-11 33-21 18-14 21-18 17-19 19-24 21-18 12-19 19-35 13-23 De wedstrijd tussen Vosmeer en het Middelburgse Jong Ambon duurde voor de thuisclub een minuut te lang om beide punten te veroveren. De gasten wisten in die uiterste slotfase de overigens wel verdiende gelijkmaker te scoren: 1-1. Jong Ambon was tijdens die tweede helft voortdurend op de Vosmeerse kant aanwezig en het Vosmeerse doel leek murw gebeukt maar hield toch stand. Toen echter Jong Ambon op de rand van het stafschopgebied een vrije trap kon nemen, terwijl men aan de lijn al herhaaldelijk op het horloge had gekeken, schoot John Pattinasaray de gelijkmaker achter doelman Vaders. Jammer was dat de Vosmeerse goalie, die zich tevoren zo goed had geweerd, nog geblesseerd werd. Misschien was dat en de teleurstelling van die laatste minuut enkele Vosmeerse supporters te veel. Zowel binnen als buiten de lijnen kwam het in die laatste seconden tot onplezierige ontmoetingen of woordenwisseling, zelfs handgemeen. Het bestuur deed alles om olie op het stomend water te deponeren, maar geheel zonder een kleerscheurtje kon het incident niet worden voorkomen. Wel jammer, na een duel, dat volop het aankijken waard bleek. Enerzijds vanwege een zich dapper werende thuisclub, anderzijds vanwege een frivool voetballend Jong Ambon met heel wat individualistische klasse, vaak wel te ver doorgevoerd om tegen Vosmeer ook voldoende produktief te kunnen zijn. Het eerste offensief was voor de thuisclub, maar verder dan een hoekschop leverde het niet op. Met ook al wat technische Ambon-staaltjes hield Vosmeer er toch in dat begin de duim op en in de 18e minuut was er de openingstreffer. Bij een aanval over links onstond een meervoetige veelheid in het strafschopgebied. Hans Vaders schoot tegen de keeper op, maar de wegspringende bal belandde met geluk voor de voeten van Leo Havermans Czn., die de beslissende tik gaf: 1-0. Daarna kwam er druk van de gasten, die na 30 minuten voetbal volop de kans op de gelijkmaker kregen. Vosmeer doelman Vaders had de op rechts doorgebroken Tuankotta foutief gestopt. PaulTulussa schoot behoorlijk, maar niet voldoende hard in de rechterhoek, want Daan Vaders maakte zijn fout goed door via een snelle safe de bal corner te tikken. Met een weliswaar vrij goede eerste helft kon ditmaal niet gezegd worden, dat het in het algemeen goed voetbal was tussen Smerdiek 2 en S.S.C. 2. De thuisclub keek al na 10 minuten tegen een 0-1 achterstand. Uit een voorzet kwam de bal bij stopper A. Boogaart en linksback Joppe op de rand van het strafschopgebied. Beiden dachten dat de ander het leer zou wegtrappen, maar het bleef bij denken. Toen profiteerde de S.S.C. spits uitstekend en het werd een beauty van een goal. Toch bleef Smerdiek de toon aangeven, maar wist uitgespeelde kansen niet te verzilveren. Wel kreeg de nieuwe aanwinst van de Smerdiekse reserves Weelink een goede kans toen hij alleen op de S.S.C. doelman afging, maar zijn schot was te slap en draaide met effect naar de verkeerde kant van de paal. De gelijkmaker zat echter wel in de lucht. Op een meter of zes voor doel werd Weelink verkeerd van de bal gedrukt. Het werd toch een indirecte. Jaap Kloet tikte naar Cor v.d. Hoek die met de linker het leer in de touwen joeg: 1-1. De tweede helft was van aanmerkelijk minder kwaliteit. Spanning bleef er wel, maar beide partijen wisten zich vrijwel geen kansen te scheppen. Het tweede Smerdiekse doelpunt ontstond toch weer uit een vrije trap. Weelink werd opnieuw foutief afgestopt en 30 meter schuin voor het doel werd het leer neergelegd. De deze middag sterk spelende Joppe, die na lange blessuretijd een goede come back beleefde, plaatste hoog voor het doel. Van alle kanten werd door aanvallers en verdedigers gesprongen, maar Piet van Dalen wist via de zijkant van zijn hoofd het leer achter de lijn te deponeren: 2-1. Even later kreeg de Rijke nog een fraaie kans, toen de S.S.C. stopper mistrapte. De kopbal van De Rijke ging juist naast. De wedstrijd ebde voort naar het einde, zonder dat S.S.C. 2 nog een vuist kon maken. Op de ranglijst nemen de reserves uit de Smalstad een in elk geval weer gezonde positie in. K. Boys II 12 11 0 1 22 35- 4 Dinteloord II 12 5 5 2 15 27-21 G. Luck II 12 6 1 5 13 15-17 Smerdiek II 13 5 3 5 13 14-15 R. Boys II 12 4 4 4 12 14-16 Haaften II 12 3 6 3 12 16-18 S.S.C.'55II 13 3 5 5 11 9-13 Veen II 12 3 3 6 9 14-21 Z. Boys II 13 2 4 7 8 8-17 N.E.O.'25 II 11 1 5 5 7 13-23 Het was na de officiële speeltijd, dat Tholense Boys op eigen veld de winst van twee punten, die met het ene doelpunt toch al was bereikt, nog eens onderstreepte. De thuisclub kon het ook niet helpen, dat scheidsrechter Maas, die nogal driftig met zijn nieuw geel boekje zwaaide en nogal indruk poogde te maken, ook nog te lang liet spelen. Veel aanleiding om er tijd bij te trekken was er tevoren niet geweest, maar in elk geval mocht na 90 minuten voetbal Nico van Houdt ruim buiten het strafschopgebied nog een vrije trap nemen. Hij schoot keihard in de muur, maar een H.N.C. verdediger veranderde het leer van richting en via de paal was de doelman kansloos: 2-0. Onmiddellijk daarna floot arbiter Maas af. Een grote indruk had de wedstrijd niet op de supporters gemaakt. De thuisclub was het meest in de aanval, wdn verdiend, maar had ook nogal wat kansen nodig. Het was eigenlijk meer de scheidsrechter die het stempel op de wedstrijd drukte dan andersom. Niet de spelers maakten het meeste kabaal, maar de arbiter. Tholense Boys had na het Rust Roest- bezoek wat goed te maken voor eigen supporters. Zonder de geblesseerde Cor van Houdt was er een goed begin van Thoolse zijde, maar geen produktiviteit. Na een kwartier ebde de grootste druk weg en waren er ook voor H.N.C. enkele mogelijkheden. Het bleef echter die eerste 45 minuten 0-0. In de tweede helft opnieuw een Thools overwicht en al na 3 minuten een openingstreffer. Een keihard schot werd in eerste instantie door de H.N.C. doelman gestopt, maar tussen een wir-war van spelers scoorde invaller Adrie Quist: 1- 0. De thuisclub poogde door te trekken en een verder uitlopen was mogelijk, ook verdiend, maar bleef uit. Dat ging zo door tot het verstrijken van de tijd en het daarna al genoemde resultaat. De met maar een doelpunt verloren thuiswedstrijd van Kogelvangers werd voor S.P.S. toch een teleurstelling. Het had de uitslag overigens aan zichzelf te wijten, want het was een van beide kanten slordig gespeelde partij voetbal. De thuisclub had voor het beginsignaal een minuut stilte in acht genomen voor het een dag eerder begraven bestuurslid en jeugdsecretaris Van Rossem. Men had wat minder invallers en het leek er dus wel op, dat men de Willemstadse elf zou kunnen kloppen. Maar dat pakte anders uit. Vooral het S.P.S. middenveld was deze middag zoek. Men speelde op een slecht bespeelbaar veld maar die hinder was er voor beide partijen. Vooral in die eerste helft kwamen er wel S.P.S. kansen, maar ze werden niet benut. Over het geheel was er trouwens weinig accuraatheid bij de 23, want ook de arbiter deelde in de malaise. Met een 0-0 ruststand dacht S.P.S. nog wel voldoende mogelijkheden over te houden om de punten thuis te houden. Dat pakte anders uit. Hans van Dijke kreeg bijvoorbeeld een vrije trap te nemen tegenover een Willemstads muurtje dat voldoende opening overliet. Hij schoot juist naast. Dirk Uyl kwam alleen voor de keeper, maar ook dat leverde nihil op. Hij kon de bal niet goed onder controle krijgen. Met een zo lang doelpuntloze wedstrijd rook Kogelvangers toch mogelijkheden. S.P.S. kwam onder wat druk te staan en toen een corner werd genomen zag men opnieuw dat de S.P.S. defensie te weinig concentratie toonde. Twee Willemstadse aanvallers stonden vrij. In eerste instantie lukte de inzetten niet, maar tussen een kluwen van spelers wist een van de Kogelvanger spelers de bal zodanig te raken, datde S.P.S. doelman kansloos was op de 3 meter voor zijn domein: 0-1. Het minder slecht spelende elftal won, nadat de Willemstadse doelman tenslotte nog wel wat S.P.S. mogelijkheden onschadelijk maakte. Seolto Tholense Boys Rust Roest Kogelvangers Beatrix Olympia H.N.C. F.S.V. S.P.S. B.V.V.B. Vrederust D.V.O. 13 9 14 8 13 14 14 14 14 14 4 14 14 14 14 21 23- 9 20 23-11 17 21-13 15 21-18 14 21-15 14 20-18 14 20-19 14 20-19 10 13-18 10 22-37 9 17-25 8 15-33 Vooral tijdens de eerste 45 minuten was het Sint Philipslandse N.O.A.D. geen schaduw van hetgeen ze een week eerder tegen Rozenoord presteerde. Het qing alles veel te traag en met persoonlijke duels met het verzuim daarbij vrijstaande medespelers te betrekken. Een elftal als Veerse Boys met volop routine, maar ook wat bejaard, is vrijwel alleen op snelheid te kloppen. Dat had N.O.A.D. kunnen weten, maar zaterdag had men met de bal nog veel meer tijd nodig dan de gasten en dan valt er niets te overspelen of te overtuigen. De beste kansen bij de thuisclub werden nog gecreëed door een doorzettende Jan Zuidweg, maar hij had geen succes. In de tweede helft toonde N.O.A.D. wel meer inzet, vooral omdat de toeschouwers aanporden iets te laten zien. Er was toch weer een kwartier gespeeld, eer het applaus klonk van de Fliplandse aanhang. Uit een vrije trap kopte R. Steijn de bal in het Raamsdonkveer se net. De volgende tien minuten liet N.O.A.D. meerdere kansen liggen en dat bleek gevolgen te hebben. Tien minuten voor het einde kwam de gelijkmaker van Veerse Boys. Een gastspeler werd onderuit gehaald en de terecht toegekende strafschop benut: 1-1. Daarna probeerde N.O.A.D. nog wel een thuisclubzege te forceren, maar de stand bleef onveranderd. Een op eigen terrein geleden 0-3 nederlaag zegt voldoende, ook al is het dan door een pittig ,s Gravenmoers O.N.I. Men had tegenover de voormalig Stavenisse burgemeesternd, die nu in ,s I" inir^'i Ti*"1" li"1 mm!jf*"« Zulvelstraat 17-21 Bergen op Zoom Gravenmoer ruste „O.N.I." lid is toch minstens de eer moeten redden. Dat zat er ook nog wel in, omdat die grote ,s Gravenmoerse voorsprong al in de eerste helft was bereikt. De Stavenisse elf konden elkaar moeilijk vinden en bij O.N.I. bleek deze middag elke kans ook raak te zijn. In de tweede helft wilde de thuisclub wel en O.N.I. kwam nog nauwelijks over de helft, maar het Stavenisse resultaat bleef op de nullijn hangen. Vervangen werden Han Hoek en Bloppoel, maar ook dat bleek niet te baten. Wel kwam de Stavenisse aanval zo'n 3 of 4 keer voor open doel, maar dan moet de bal ook nog over de doellijn en dat ging ditmaal niet. 2e klasse standaard uitwedstrijd tegen N.E.O. 3 toch blijkbaar goed deed, blijkens de 0-3 winst. optreden de nieuwe arbiter M. Koopman uitSint Maartensdijk floot een zeer rustige en goede partij. Rozenoord 14 10 3 1 23 49-11 Vesting Boys 14 8 4 2 20 28-17 D.S.E. 14 7 4 3 18 23-16 O.N.I. 14 8 2 4 18 33-23 Internos 13 7 2 4 16 28-18 Stavenisse 14 5 2 7 12 18-23 T.S.C. 14 3 6 5 12 19-20 Veerse Boys 13 4 4 5 12 29-23 Family Boys 13 4 2 7 10 19-24 N.O.A.D. 14 3 3 8 9 15-28 W.S.C. 14 4 1 9 9 23-49 Right Oh 13 2 1 10 5 10-44 In Willemstad hebben de W.H.S.- reserves zaterdag revanche op zichzelf genomen na de droevige vertoning van de eerste januari-competitiedag tegen V.V.N. 3. Kogelvangers 2 werd nu op eigen veld teruggewezen met 1-2. Een voor de thuisclub geflatteerde nederlaag, want de W.H.S. spitsen sprongen slordig met de kansen om. Vooral Rien Heijboer en Fre Korten lieten goede mogelijkheden ongebruikt. Toch was het laatstgenoemde, die als vervanger van de geblesseerde Rien Keur als eerste de roos trof 0-1. Dat was vlak voor de pauze. In het tweede bedrijf kwam Kogelvangers op gelijke hoogte toen Thijs Fase, die overigens een uitstekende wedstrijd keepte, wat vroeg zijn doel verliet. Meer tegentreffers stond de W.H.S. defensie ditmaal onder aanvoering van de voortreffelijk spelende Han de Groen, niet toe. Zes minuten voor tijd maakte de beste W.H.S. aanvaller, Bram Rijnberg, het winnende doelpunt. Zijn ■vrije trap passeerde het muurtje via de enige opening. Kogelvangers zag toen maar af van een slotoffensief. Als een tegenpartij zonder enige reserve en ook zonder grensrechter een uitwedstrijd moet spelen tegen koplopers, kan de verwachting niet hoog gespannen zijn. Die verwachting was afgelopen zaterdag ook gering bij B.V.C. 3 uit Oosterhout, dat het op het Sint Annalands sportveld tegen W.H.S. 3 moest opnemen. Alles werd in der minne geschikt, zodat met twee Sint Annalandse grensrechters werd begonnen. W.H.S. 3 had lang nodig eer het met overwicht tot de openingstreffer kwam. Daarvoor zorgde op rechts Jaap Kodde. De B.V.C.-ers probeerden zo lang mogelijk balbe.zit te houden om het W.H.S. gevaar te bezweren. Dat lukte die eerste helft nog vrij aardig, toen bij de Sint Annalanders vrijwel alleen Joop Vroegop stoom afblies. In de tweede helft was het toch snel bekeken. Henk Walder en Joop Vroegop voerden de score verder op en de einduitslag was 5-0, met vooral een paar fraaie doelpunten van de W.H.S. spits. In deze afdeling maken de Sint Annalandse reserve-elftallen de dienst uit, al is er nog wel concurrentie 2e klasse reserve A W.H.S. 2 14 9 4 1 22 37-24 W.H.S. 3 14 9 3 2 21 37-24 Zwal. Boys 3 14 10 0 4 20 41-19 Chrislandia 2 14 8 3 3 17 35-26 Kogelvangers 2 13 6 3 4 15 28-35 V.V.N. 3 14 6 2 6 14 29-21 B.W.R. 2 14 4 3 7 11 22-24 The Gunners 2 14 4 4 6 12 21-29 F.S.V. 2 14 3 6 5 12 21-25 V.V.C. 2 14 6 1 7 13 31-33 Seolto 3 13 2 1 10 5 19-43 B.V.C. 3 14 1 2 11 4 25-52 advertentie IM Een veel sterker Smerdiek derde keus had opnieuw veel moeite om het net te vinden. Men startte goed, want na 10 minuten werd een Smerdiekse aanval door G. van Ham doeltreffend afgerond: 0-1. Twee minuten nadien was het echter al 1-1, toen Huib Knuist een onschuldig schot van een F.S.V. aanvaller van richting veranderde en daarmee zijn doelman Bijl kansloos maakte. De gasten bleven sterker, maar konden evenmin als dat vorige week in het begin was, het net vinden. Men had ook die eerste helft al kansen te over een dikke voorsprong te nemen, maar het bleef 1-1. In de tweede helft eenzelfde beeld, een steeds aanvallend Smerdiek, dat het scoren vergat. De wedstrijd werd harder naarmate F.S.V. 3 een beter resultaat rook dan de nog gelijke stand. Zover kwam het echter niet, want na 25 minuten in de tweede helft was het Ad van de Rhee die scoorde. De thuisclub tackelde fel en de scheidsrechter vond het allemaal goed. Dat maakte Smerdiek in elk geval wat voorzichtiger, zeker toen men een minuut of tien voor het einde aan elke twijfel een eind maakte en via H. Zwagemaker 1-3 noteerde. De punten waren binnen, maar weer had Smerdiek 3 heel wat moeite evenals vorig maal tegen een onvolledig Vrederust en nu tegen een ook onderaan staand F.S.V. 3 om tot doelpunten te komen. De drie waren er de helft te weinig voor wat men aan overwicht had laten zien. Geen verslagen bereikten ons van een Tholense Boys 2, dat het in de Met 9 man valt er geen stevige vuist te maken en toch moeet Smerdiek 4 met dit aantal spelers de wedstrijd tegen Rozenoord 3 starten. Toen leider A. Arts ook binnen de lijnen kwam bleek men toch voldoende mankracht te hebben. Er werd aan beide zijden met veel inzet gevoetbald, maar de Smerdiekse verdediging gaf toch de minste kansen weg. Na een half uur werd een vrije trap toegekend, die door F. Leysner werd doorgespeeld naar Arts, die op zijn beurt L. Post bediende. De voet van laatstgenoemde schoot uit en het was 1-0. In de tweede helft ging bij Smerdiek de conditie meetellen, vooral nu maar met 10 man werd gespeeld. J. v.d. Rhee en A. Koopman vormden echter een goed defensie-duo en toen er toch een elfde speler bij kwam (De Rijke) kwam na 20 minuten tweede helft de thuisclub op 2-0. Er volgden meer goede kansen voor De Rijke en Post, maar Rozenoord 3 kwam op 2-1 omdat de buitenspelval te laat dichtklapte. Daarna moest doelman J. van Splunter nog flink optreden om de Smerdiekse voorsprong vast te houden. Het lukte, dank zij een goede inzet van een aanvankelijk onvolledig Smerdiek 4, dat bij het eindsignaal was leeggespeeld. Vijf minuten voor het einde was het nog steeds 1-1 in de wedstrijd Tholense Boys 4 - S.C. Stavenisse 2, maar toen werd het Thoolse pleit beslecht door doelpunten van de Stavenissenaren Arie Neele en Jo van Oeveren: 1-3. Het gelijke spel had men tot die vijf minuten voor het einde te danken aan keeper Wim Wielaard, die harde schoten van de Thoolse aanval met soms fraaie safes had weten te keren. De thuisclub had al vrij snel een voorsprong genomen en hield die de eerste helft bijna ook in handen tot Jaap Wesdorp even voor de thee meteen strak schot de gelijkmaker noteerde: 1-1. De Thoolse elf waren nadien sterker, maar Wielaard blokkeerde de thuisclubzege en tenslotte werd het dus nog een fraaie Stavenisse overwinning. De pas geslaagde Sint Annalandse arbiter Bart Keur, die enkele jaren terug menige jeugdwedstrijd floot, maakte nu zijn senioren-debuut. De moeilijke uitwedstrijd van de S.P.S. reserva tegen Dinteloord 3 heeft toch een punt opgeleverd. De Poortvlietse combinatie kwam zelfs met 0-1 voor te staan, maar daarna ging het andersom en kwamen de Zeeuwen met 2-1 achter. In de slotfase wist men nog langszij te komen en de 2-2 is geen slechte uitkomst voor deze uitwedstrijd. De uitwedstrijd van de N.O.A.D. reserves tegen mede-kampioenskandi daat V.V.C. 4 was de partij van de waarheid. Nou, wat die uitslag betreft mag N.O.A.D. 2 zich kampioen noemen. Met slechts 1 competitiepunt verschil trok de Sint Philipslandse favoriet zaterdag naar Halsteren. Winst zou koploper zijn, verlies kon een gejaagd N.O.A.D. achterlaten. De Sint Philipslandse motivatie was er volop, temeer nu men de eigen doelman Cenny van Strien die middag moest missen, maar later bleek dat Wil Ligtendag, keeper bij de A junioren een uitstekende wedstrijd zou spelen. Hij liet geen bal door en dat is altijd voldoende voor een punt. Maar dat lieten de N.O.A.D. collega's zich geen tweemaal vertellen. Ze scoorden zelf voldoende - vier treffers om de volle buit te noteren. Daarbij maakte Jaap van der Klein die nog altijd een goede partij in het eerste elftal zou spelen een hattrick. Wel moet er aan worden toegevoegd dat die hattrick mede werd genoteerd via 2 strafschoppen. De eerste 45 minuten werd aan beide kanten wat zenuwachtig gevoetbald, maar al na 5 minuten spelen had Kees Verwijs van N.O.A.D. zich weten te onttrekken aan belagers, maar toen hij werd gevloerd voltrok Van de Klein het vonnis: 0-1. Met een afstandschot wist dezelfde N.O.A.D.-speler de voorsprong in die eerste helft nog tot 0- 2 te vergroten. In de tweede helft kwamen er zoveel N.O.A.D. kansen, dat de zege al veel eerder veilig gesteld had kunnen worden dan toen V.V.C. 4 een tweede strafschop weggaf: Jaap v.d. Klein 0-3. Kort voor het einde maakte Wim Huyzers er 0-4 van en daarmee komt N.O.A.D. 2 met 3 punten los aan de leiding. 5.P.S. 3 verloor met 1-2 van Tholense Boys 3, dat na een halfuur een doelpunt cadeau kreeg toen een zachte terugspeelbal van Nelis van Ast via een graspol in het doel verdween. De gasten hadden de betere ploeg, maar misten nogal wat kansen. Toch slaagden ze erin, tien minuten voor rust zelf nog een doelpunt te maken en daarmee de voorsprong tot 0-2 uit te bouwen. In de tweede helft waren er wisselende kansen, waarvan Hans van Nieuwenhuijzen er na een half uur een benutte: 1-2. S.P.S. probeerde nog van alles om de gelijkmaker te krijgen, maar het lukte niet. De voor de geblesseerde Sint Annalandse scheidsrechter W. M. van Vossen Vosmeer 2 heeft in een goede wedstrijd de beide punten meegebracht van F.C. Bergen 2: 1-3. Ad van Treijen nam na 12 minuten de leiding en halverwege de eerste helft knalde Frans Steijns een vrije trap van 25 m. in de bovenhoek. In de 20ste minuut van de tweede helft kwam Vosmeer op rozen te zitten toen Jos de Klerck handig profiteerde van een foutieve terugspeelbal: 0-3. Vier minuten voor het einde redde de thuisclub met een hard schot in de bovenhoek verdiend de eer: 1-3. Vosmeer 3 behaalde in een harde wedstrijd tegen Cluzona 3 een 1-1 gelijkspel. Halverwege de eerste helft zorgde Frans Schoep voor 0-1. De thuisclub had pech toen een kopbal op de lat kwam, maar een kwartier na rust kwam de gelijkmaker toch, toen een hard schot voor keeper Danny Polderman onhoudbaar bleek: 1-1. Beide ploegen probeerden daarna nog twee punten te verdienen, maar tevergeefs. Vosmeer 4 behaalde een kleine, maar verdiende 1-0 overwinning op Lepelstraatse Boys 3. De thuisclub was de hele wedstrijd sterker, maar sprong slordig met de kansen om. Han Geuze scoorde pas vijf minuten voor het einde. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM zaterdag 24januari 1976 uur W.H.S. - Rijsoord (Kardux) 15.00 Thol. Boys - F.S.V. (Bakx) 15.15 S.P.S.-D.V.O. (Maas) 15.15 V.V.N. 2 - Thol. Boys 2 (Gabriëls) 15.15 Internos - Stavenisse (Hoven) 15.15 N.O.A.D. - O.N.I. (van Overveld) 15.15 W.H.S. 3-B.W.R. 2(Kools) 13.00 Zwal. Boys3-W.H.S. 2(Jacobs) 15.15 Vesting Boys 3 - Smerdiek 3 13.00 P.T.T. Breda 4 - S.P.S. 2 (Kleemans) 13.00 Thol. Boys 4 - V.V.C. 4 (Nieuwlaat) 13.15 Smerdiek 4 - N.O.A.D. 2(Tetteroo) 13.0 Stavenisse 2-Thol. Boys 3 (Kruf) 15.15 2-2 2-1 1-1 0-2 0-0 0-0 3-2 1-3 2-5 0-2 1-1 1-0 1-2 0-1 0-1 1-3 2e klasse B landelijk W.H.S. - A.S.W.H. De Meeuwen - N.E.O. S.S.S. - Arnemuiden De Zwervers - Zwaluwen D.O.T.O. - Rijsoord S.S.C. - Barendrecht 3e klasse A Zuid I Kloetinge - Smerdiek P.T.T. Breda - Hoek Rillandia - A.Z.V.V. Zwal. Boys - Zaamslag 3e klasse D Zuid I Vosmeer - Jong Ambon Dosko - Meto 3erkzee - Axel Breskens - Goes H.V.V.-Steen Odio - R.K.V.V.U. Reserve 3e klasse Zuid ji smerdiek 2 - S.S.C. 2 2-1 Haaften 2 - Dinteloord 2 0-0 Roda Boys 2 - Zwal. Boys 2 1-1 Kozakken Boys 2 - Veen 2 3-0 le klasse standaard afdeling S.P.S. - Kogelvangers 0-1 Thol. Boys-H.N.C. 2-0 B.V.V.B. - Vrederust 4-0 Seolto - Rust Roest afg. Olympia-D.V.O. 3-2 F.S.V.-Beatrix 2-1 le klasse reserve afdeling N.E.O. 3 - Tholense Boys 2 0-3 B.V.C. 2 - V.V.N. 2 14 O.N.I. 2-Wit Zwart 2 0-0 J.P.S. 2-Rust Roest 2 1-0 S.S.C. 3-Seolto2 1-0 P.T.T. Breda 2 - Beatrix 2 3-0 2e klasse standaard afdeling N.O.A.D. - Veerse Boys 1-1 Stavenisse-O.N.I. 0-3 W.S.C. -T.S.C. 2-1 D.S.E. - Rozenoord 0-0 Internos - Right Oh 5-0 Fam. Boys - Vesting Boys 3-3 2e klasse reserve A afdeling W.H.S. 3 - B.V.C. 3 5-0 Kogelvangers 2 - W.H.S. 2 1-2 The Gunners 2 - F.S.V. 2 0-0 Zwal. Boys 3 -Chrislandia 2 3-2 V.V.C. 2-Seolto3 5-1 V.V.N. 3-B.W.R. 2 2-3 3e klasse reserve A afdeling Dinteloord 3 - S.P.S. 2 2-2 F.S.V. 3 - Smerdiek 3 1-3 Vrederust 2 - P.T.T. 4 2-2 B.W.R. 3 - V.V.C. 3 2-0 Vesting Boys 3 - B.V.V.B. 2 onbekend Rozenoord 2 - D.V.O. 2 2-2 4e klasse A afdeling Thol. Boys 4 - Stavenisse 2 1-3 Smerdiek 4 - Rozenoord 3 2-1 S.P.S. 3-Thol. Boys3 1-2 V.V.C. 4-N.O.A.D. 2 04 D.V.O. 3 - Vrederust 3 7-2 Junioren N.O.A.D. A - F.C. Bergen A 0-1 N.O.A.D. B - Steenbergen B 2-8 Vosmeer Al-Moerstraten Al 6-0 Lepelstr.Boys Bl-Vosmeer BI 4-3 Vosmeer Cl-MOC Cl 2-1 Halsteren C4-Vosmeer C2 2-10

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 11